De Zwarte rchidee Nieuw complex voetbalvelden officieel in gebruik genomen Burgemeester en wethouders trapten af Op naar de pop Nieuwe salarisregeling voor de ambtenaren D A.W. verovert drie Jeugkampioenschappefl Koedijk VAN MARSDIEP TOT IJ MAANDAG 29 AUGUSTUS 1949 Onder grote belangstelling had Za terdagmiddag om drie uur de officiële ingebruikneming van het Sportpark complex achter de barakken aan de de. Schaepmankade plaats. Naast het voltallige college van B. en W. gaven ^ele andere autoriteiten en vertegen woordigers van voetbalverenigingen en jeugdorganisaties van hun belang stelling blijk. Nadat de Christ. Muziekvereniging 5oli Deo Gloria enige vrolijke mar sen ten gehore had gebracht, opende wethouder Bakker de rij van sprekers. De heer Bakker bracht in yerinnering, dat de raad op 21 Augustus 1947 het besluit nam tot uitbreiding van het aantal sportvelden over te gaan. Nu, twee jaar later, is alles gereed. Hoe wel Alkmaar eigenlijk nog een tekort aan speelvelden heeft, is nu toch in de grootste nood voorzien. Spreker achtte het niet waarschijnlijk, dat bin nen afzienbare tijd wederom tot uit breiding kan worden overgegaan. Het slagen van dit complex voetbalvelden stelde de heer Bakker afhankelijk van de medewerking van de jeugd, die hét aal gebruiken. Burgemeester dr. H. J. Wytema, die hierna het woord voerde, zeide, dat het gemeentebestuur niet lang ge leden verweten werd, dat men in Alkmaar aan andere dingen dan voet balvelden moet denken. Men meende, dat industrieterreinen heel wat nodi ger waren dan voetbalvelden. De ver gelijking industrieterrein-voetbalveld gaat echter mank. Het industrieterrein is nodig voor het verdienen van het dagelijks' brood, doch daarmede kan niet worden volstaan. Sportvelden zijn onmisbaar voor de levensontplooiing van de jeugd. De zorgen voor de weerstandskracht van de jeugd, die eerstdaags haar plaats in de maat schappij zal innemen, is heel belang rijk. Spreker vroeg de drie vlaggen van de verenigingen, die de velden zullen gebruiken, de Alkmaarse Boys. Jong Holland en R.K.A.F.C., gelijk tijdig te hijsen om daarmede te sym boliseren, dat de samenwerking tus sen de verenigingen in de toekomst net zo goed zal zijn als de samenwer king die er geweest is bij de totstand koming van de sportterreinen. De voorzitter van de Alkmaarse Boys, de heer J. Goudsblom, bracht namens de drie verenigingen dank voor deze mooie aanwinst aan voet balvelden. Spreker zeide te hopen, dat de samenwerking, die er geweest is bij het aanleggen van het complex, zal worden voortgezet door de geza menlijke voetbalverenigingen. Het was sprekers wens, dat ook de ver houding tussen de overheid enerzijds en de voetbalverenigingen anderzijds ral blijven, zoals zij nu is. Namens de K.N.V.B. voerden hier na de heren Bouillon en Van eter Lin den het woord. Beiden wezen op het belang van de sport en prezen de activiteit, die bij het tot stand komen van dit complex velden betoond is. De voetbalvereniging Alcmaria Vic- trix was vertegenwoordigd door de heer P. Godvliet. Deze zeide, dat Alc maria ook veel belang bij het tot stand komen van de velden had, daar het Sportpark hierdoor enigermate ont last wordt. Nadat spreker de zuster verenigingen met het verkrijgen van het nieuwe terrein gefeliciteerd had, overhandigde hij de vertegenwoordi ger van het onlangs gepromoveerde Jong Holland, de heer Jansen, een bouquet bloemen. Om vieruur werden de velden door combinaties van de drie voetbalver enigingen in gebruik genomen. Op een door een trompetter gegeven signaal brachten op de vier velden mr. dr. H. J. Wytema, mr. A. J. M. Lees berg, de heer G. van Slingerland en de heer M. Coerts gelijktijdig de ballen aan het rollen, waarna voor tie eerste maal op deze velden elftallen van de Boys, Jong Holand en R.K. A.F.C. een sportieve strijd met elkaar aanbonden. Wij zouden er nog op willen wijzen, dat het wellicht aanbeveling verdient rond het complex, dat vrij open ligt, enige beplanting aan te brengen. Burgemeester Wytema hakte koek bij Piet Hofman De afdeling koekhakken, een sport, die op de Noordhollandse kermissen enkele jaren geleden steeds zulk een grote belangstelling genoot, ziet die helaas iets minder worden. Mgar toen Zaterdagmiddag de Alkmaarse kermis werd geopend, was het toch de koek haksalon van de heer Piet Hofman, staande ter hoogte van de Cinema Ame- rieain aan de Nieuwe Sloot, die de grootste en hoogste belangstelling ge noot, En daarvoor was een wel zeer bij- zpnd'ere reden. Dertig jaar lang ver schijnt de heer Hofman, aanvankelijk in samenwerking met zijn vrouw, op de Alkmagrse kermis en dat is zeker een prestatie. Daarvoor verdient hij hulde. Én die hulde kwam. In de eerste plaats was daar Alkmaars burgemees ter, die vergezeld van de commissaris van politie en de chef van de politie- administratie namens de gemeente kwam gelukwensen met het dertig jarige „huwelijk" tussen Alkmaar en de heer Hofman. De burgemeester over handigde de jubilaris een prachtig bloemstuk bestaande uit gele chrysan ten en rode dahlia's en sprak de wens uit, dat de heer Hofman met zijn salon nog vele jaren op de Alkmaarse en an dere Noordhollandse kermissen zou mogen verschijnen. Daarna nam de heer mr. H. M. Jan vier, secretaris van de Vakgroep Ker- misinrichtingen het woord. Hij felici teerde de heer Hofman namens de col lega's met dit wel heel zeldzame ju bileum. Ook van de vakgroep waren bloemen aangeboden. Daarmede was het officiële gedeelte achter de rug en gingen de heren een partijtje koekhakken, hetgeen burge meester Wytema een „prachtig bedrijf" noemde. De burgemeester won zijn match met de heer Janvier, doch het kwam ons voor dat de voorzittershamer hem toch beter in de hand ligt dan de bijl al was de laatste dan versierd met de gemeentelijke kleuren Het gezellige contact werd in restau rant Wanner met een dronk en een sigaartje besloten. De koekhaksalon van de heer Hof man, welke er met zijn vele bloemen en kleurige feestslingers leuk uitziet, sal tijdens de jubileumdagen op de kermis ongetwijfeld grote "belangstel ling trekken. Alkmaarders. houdt dit originele Noordhollandse hakfestijn in ore! Uit het politierapport Wederom is door de Politie een zwijn tjesjager uit Alkmaar aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. De n.an die enige tijd geleden hier ter ste de een fiets huurde en deze niet terug bracht, is dezer dagen door de politie te Tilburg aangehouden en naar Alk maar overgebracht. Ook de fiets is weer terecht. Vrijdagmorgen om tien uur werd aan gifte gedaan van een rijwieldiefstal van het terrein van de melkfabriek Crema aan de Oudegracht. Reeds om twaalf uur werd de dader met het rijwiel te Heiloo aangehouden. Tot nu toe heeft een zevental ker- misgangers het slot van hun feestavond op het Politiebureau gevierd. Zaterdag avond werden zeven personen ter ont nuchtering ingesloten. Gisteravond werd slechts één feestvarken opge bracht. Zondagmiddag om kwart voor twee slipte de 29-jarige motorrijder J. v. A. uit Julianadorp op het moment dat hij op de Noordervaart de bocht naar rechts in de richting Alkmaar maakte. Plet wegdek is daar door het losse grind vrij glad. De motorrijder kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht en bleef bewusteloos liggen. Op advies van Dr. Degenaar werd van A. naar zijn woning in Julianadorp overgebracht. Gisteravond tussen twaalf en één uur gebeurde er op de kermis een vrij ern stig ongeluk. Een 29-jarige winkeljuf frouw uit Alkmaar, die met haar ver loofde in de zweefmolen zat, werd plot seling van haar zitplaats geslingerd en kwam op de straat terecht. Vermoed wordt dat dit gebeurde doordat het ket tinkje dat vóór de zitplaats was ge spannen, losschoot. De post van het Rode Kruis op het Canadaplein ver leende eerste hulp, waarna het meisje dat vex-moedelijk een hersenschudding bekwam, per ziekenauto naar haar wo ning werd overgebracht. Het onderzoek is nog gaande. Commandant Leger des Heils in Alkmaar Naar wij vernemen zal Comman dant Charles Durman, leider van het Leger des Heils hier te lande, Dins dagavond 8 uur in het gebouw dezer organisatie aan de Limmerhoek een samenkomst leiden, welke voor iedereen toegankelijk is. Deze Commandant is een allround Englishman en staat aan het hoofd van al het Leger des Heilswerk in Nederland. Hij bestuurt niet alleen de geestelijke tak van arbeid in het Leger, doch ook het veelomvattende sociale apparaat staat onder zijn lei ding. Zijn toespraken zijn bezielend en worden vertolkt door majoor H. Nijman. De Commandant zal vergezeld wor den door de divisie-officier majoor Ph. van Dalen. Ieder wordt opgewekt deze belangrijke samenkomst bij te wonen. Nu de poppententoonstelling van de Stichting 1940-1945 op 31 Augustus te Alkmaar zal worden gehouden, heeft het afdelingsbestuur hier ter stede een sjieciale courant uitgegeven waarin de betekenis van deze expositie nader be licht wordt. Burgemeester Wytema heeft daar voor een inleidend woord geschreven, waarin hij doet uitkomen dat deze ten toonstelling noodzakelijk is om uit de opbrengst daarvan de grote uitgaven der Stichting mede te kunnen bestrij den. In deze Iraai geïllustreerde courant wordt uiteengezet hoe de Stichting haar taak opvat en een greep gedaan uit de talrijke béoordelingen dezer expositie in binnen- en buitenland. Uitvoerig wordt over de meest merkwaardige in zendingen verteld. De kaasdragers-poppen genieten na tuurlijk de bijzondere belangstelling en Pietjepuk", die daarover schrijft geeft er een uitvoerig overzicht bij van de geschiedenis en de tradities van het oude gilde. Tenslotte vermelden wij een kort verhaal op poppen betrekking hebbende van Clare Rennart, de winnares in dit jaar van de prijsvraag voor het boekengeschenk. Terecht wordt een woord van dank door het bestuur van de afdeling Alk maar gewijd aan allen hier ter stede die aan de voorbereiding van deze ex positie hebben medegewerkt, waarbij vooral de dames zich onmisbaar hebben getoond. De minister van binnenlandse zaken heeft na overleg met organisaties van overheidspersoneel en de regerings delegatie overeenstemming bereikt in zake verdere verbetering van de finan ciële positie van het burgerlijk rijks personeel. De garantielonen voor de gehuwden worden met f 200 per jaar verhoogd. Voor de ongehuwden blijft het f 1400 per jaar. Wat de toelagen betreft zal gerekend van 1 Januari 1948 af nog een bedrag overeenkomende met de destijds geïn corporeerde toelage van 5% aan de wedden wordt toegevoegd. Alle huidige wedden met een maximum boven f3600 zullen met 4 worden verhoogd. Ver betering zal nog worden gebracht in die bezoldigingsschalen welke daarvoor in aanmerking komen. De verbeteringen gaan terug tot 1 Januari 1948. De minister geeft in over weging de gemeentelijke bezoldigingen hiermede in overeenstemming te bren gen. Waar thans ook de richtlijnen van de Commissie-Ubink zijn verschenen hebben B. en W. met spoed een nieuwe algemene salarisverordening voor de ambtenaren ontworpen, waarbij de sa larisnormen vrijwel op het rijkssalaris peil liggen. Voor enkele functies kan het maxi mum der wedden zelfs belangrijk wor den opgevoerd. Het is niet gelukt voor de lager gegroepeerde ambtenaren een geringe salarisverbetering te verkrij gen. De salariëring van het personeel van de keuringsdienst is nog niet in de herziening betrokken. Volgens de minister moet de functie van meterijker-instrumentenmaker van groep IV naar groep V worden terug gezet. De bezoldigingen van de tech nisch hoofdambtenaar en die van de technisch ambtenaar le klas moeten, wat het maximum betref, resp. f 300 en f 200 worden verlaagd. Aan bedrijfsambtenaren moet geen commiezen-titel maar de titulatuur boekhouder enz. worden gegeven. Het bedrag van het minimum financieel voordeel bij bevordering moet van f 150 tot f 100 worden teruggebracht, verbeteringen zijn de verhoging der bestaande salarissen boven f 3600 met 5 pCt., de optrekking van sommige normen en de verhoging der wedden r.aar aanleiding van het Ubink-rap- port. Voor het indelen in de nieuwe ran gen en het toe te kennen „inpassings salaris" zijn van rijkswege voor schriften gegeven. Als nieuwe functies zijn opgenomen de betrekkingen van gezinsverzorgster (f 1800f 2400) en kooklerares licht- bedrijven (f 3000f 3600). De salariëring van de directeur van de G.G.D. en het Centraal Ziekenhuis mag, gelet op de salarissen van de directeuren van de Prov Zie kenhuizen niet hoger dan f 10.000 zijn. Aan de tegenwoordige functionaris kan evenwel een persoonlijke toelage van f 500 (na 1 Jan. 1948 f 1000) ver leend worden. Voor de functie van directeur van het marktwezen is er een afzonderlij ke bezoldiging. Die van de directeur van het sportpark kan in overeen stemming worden gebracht met de wedde van een hoofdcommies le klas se. De kosten der salarisherziening kunnen voor 1948, 1949 en 1950 wor den geraamd op resp. f 55000, f 63000 en f 67000. De begroting kan deze uit gaven dekken, mede door een hogere uitkering van het gemeentefonds. Over de salariëring van het zieken huispersoneel zal op korte termijn overleg worden gepleegd met de re genten. B. en W. hebben bezwaar tegen de door de commissie geadviseerde titu- latuurswijziging van de functie van „hoofdcommies le klasse" in die van „referendaris" en eveneens tegen het voorstel van de commissie van bij stand voor de personeelszaken om het salaris van de gezinsverzorgster aan het bureau voor Sociale Zaken in te delen in groep 3 (f 2160f 2760). B. en W. nodigen de raad uit tot vaststelling van een en ander over te gaan. Een 3y2 km-tocht te Den Helder Zaterdagmiddag werd te Den Hel der een 3>/i km zwem-prestatietocht gehouden, waaraan twee DAW-ers deelnamen. Zowel W. Bloothoofd als J. Janssen, die door een fout bij de organisatie met enkele andere deelne mers een kwartier te laat startten, brachten de zware tocht tot een goed einde. DIERENBESCHERMING. Zaterdag is zwervend aangetroffen in de Langestraat een donkere cyper se poes (witte borst) en sinds twee weken zwerft te Alkmaar een jonge gladharige zwart-witte hond, laag op de poten, reu. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij de inspec teur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Wie danst er mee voor de jongens overzee? Tijdens de kermisweek zullen vele Alkmaarse jongens in Indonesië wel met hun gedachten in onze kaasstad zijn, vooral zij, die op afgelegen pos ten in de rimbu zitten. Het Dansinstituut Arendsen heeft de aardige gedachte gehad, om een paar dansavonden te organiseren in het Wapen van Heemskerk, ten bate van deze jongens, zodat wij kunnen tonen, dat wij hen ook nu niet verge ten. De opbrengst van deze avonden is n.l. bestemd voor de Band Neder landIndie. Deze vereniging heeft juist enige weken geleden nog een pakketje naar de jongens gestuurd en zou dit ook graag met St. Nicolaas willen doen. Wilt u eens gezellig dan sen, ga dan heden (Maandag) en/of Woensdag naar het Wapen van Heems kerk, u doet er tevens een goed werk mee! Battle of Arnhem Rit Aan de „Battle of Arnhem Rit", die op 10 September zal worden gehou den, zullen twee motorrijders uit onze contreien deelnemen. De heren Best en Butter, die door hun sportieve prestaties goede bekenden in de Ne derlandse motorwereld zijn, zullen Alkmaars kleuren in deze zware wed strijd hoog houden. Het 450 km lange traject, dat in één dag moet worden afgelegd, is bijzonder zwaar door de vele stukken mul zand, die er in zijn opgenomen. Het is een tocht die alleen door de allerbesten volbracht kan worden. Alkmaarse Boys leed grote nederlaag Dat Alkmaarse Boys het in haar oefenwedstrijd tegen het Amsterdamse V.V.A. niet gemakkelijk zou hebben, v/as te voorzien, doch dat zij met niet minder dan 80 zou verliezen, was een volkomen verrassing. Tot de rust kon de thuisclub het tempo behoorlijk volhouden, al waren de aanvallen van de Amsterdammers iets gevaar lijker. In de tweede helft werden de Boys echter geheel overspeeld en werd de score regelmatig van 0—2 tot 0—8 opgevoerd. De achterhoede van de thuisclub was verreweg het zwakste gedeelte van het elftal. Er werden veel blunders gemaakt, waarvan de snelle V.V.A.-voorhoede geregeld pro fiteerde. Het was niet alleen doelman Van der Horst, die onder de maat bleef. Hij redde enige malen mooi doch hij had drie doelpunten kunnen voorkomen. Het mag toch niet voor komen, dat een bal tegen de rug van de keeper geschoten wordt. Het back- stel bleef ook ver onder de maat. Het beste gedeelte van het elftal was .nog de voorhoede, hoewel ook daar enige kansen gemist werden. Het elftal van V.V.A. liet geen kans onbenut. De achterhoede ruimde reso luut alle gevaarlijke ballen op, waar na geregeld de voorhoede en speciaal de snelle linker vleugel aan het werk gezet werd. Het was een wedstrijd om maar gauw te vergeten, doch waaruit de thuisclub wel geleerd zal hebben, dat ar nog heel serieus getraind moet worden. Ad. Boxem tweede te Heemstede Zondagmiddag werden door de Heem- steedse Poloclub nationale zwemwed strijden georganiseerd, welke konden gelden als de revanches van de natio nale kampioenschappen van 14 dagen geleden. Ad Boxem had ingeschreven voor de 100 m. borstcrawl, het num mer, waarop hij Nederlands kampioen is. Tussen Tjebbes, Boxem en Bollen ontspon zich een felle strijd. Na een voorsprong van Bollen kwam de Alk maarder hem na 75 m. opzij, waarbij zich nog Tjebbes voegde. Zij aan zij ging het op de finish af en met mi niem verschil tikten de deelnemers aan. Na het bekend maken van de uitslag bleek Bollen gewonnen te heb ben in 1.02.2, gevolgd door Boxem in 1.02.4 en Tjebbes in 1.02.5, Een buitengewoon mooie tijd noteer de verder G. Wielema op de 100 m. rugslag dames, n.l. 1.14. Alcmaria uitgeschakeld in Zilveren Wesferkerk- tournooi Alcmaria, dat deel nam aan boven genoemd tournooi, georganiseerd door De Spartaan, werd reeds in de eerste wedstrijd uitgeschakeld, door de orga niserende vereniging zelf. In deze wed strijd kwam de superioriteit van de Spartaan zo duidelijk naar voren, dat Alcmaria tevreden mag zijn met de 2-0 nederlaag. Beide doelpunten werden gescoord door de bekende Amsterdam se midvoor Meyer. De enkele keren, dat Alcmaria gevaarlijk was, brachten ech ter geen doelpunten daar De Spar taan-doelman Vermeeren de kunst van doelverdedigen wel zeer goed verstond. Het eerste doelpunt van de Amsterdam mers kwam vóór de rust, toen rechts buiten Van Lier een goede voorzet gaf, waarbij Meyer voor de afwerking zorg de. Alcmaria, dat na de rust zeer dap per tegen de meerderheid vocht, moest toch zwichten voor de overmacht en toen Meyer de stand op 20 had ge bracht, door een mooie trekbal, was het gebeurd. DAW huldigt zijn kampioen van Nederland Zaterdagavond omstreeks half ze ven daverde de Overdekte enkele ke ren van het driewerf hoera van de cp het trainingsuur aanwezige DAW- ers. De eerste keer was het na de kor te speech, die de voorzitter van DAW's jeugdcommissie, B. Ekkel, tot Ad Boxem had gericht. Als blijk van waardering voor zijn ijverige en vol hardende training en het daardoor be reikte fraaie resultaat: een nationaal kampioenschap, overhandigde spreker hem een boekwerk, als cadeau van alle DAW-ers. Ook na de sympathieke rede van de heer Van Es, een der zwemmeesters van de Overdekte, donderde een drie werf hoera door de zwemzaal. De heer Van Es stelde de wilskracht en ijver waarmee Ad Boxem tot het verkre gen resultaat kwam, als lichtend voor beeld voor de andere clubleden. Namens het bestuur voerde de vice- voorzitter van DAW, de heer Van Straaten het woord, die Boxem dank bracht en hoopte dat het een stimu lans voor de vereniging zou zijn om, ook voor het pololeven, alle krachten in nog ruimere mate te ontplooien. De Engelsman Harris won Zondag het wereldsprintkampioenschap voor profs tijdens de wielerwedstrijden te Kopenhagen. De finale. Harris ligt in eerste positie, onze landgenoot Derksen in tweede. 0 34 DOOR ALLAN SWINTON Vanonder de pakriemen van het eer ste muildier haalde hij twee geweren, een jachtgeweer en nog een automatic, te voorschijn. „Wil je zo vriendelijk zijn, deze op te bergen, waar wij er het oog op kunnen houden? Ik kom terug, zodra ik deze troep bij Hulpé ondergebracht heb." H. overhandigde ieder twee wapens, gaf Pasquale een teken en ging hem vooi over het terras. Zij bleven hem met de wapens in de hand na staan kijken, ten prooi aan gedachten, die wat hen beiden betreft nogal ver uiteen liepen. Tegen de tijd, dat zij de wapens in Sam's tent opgeborgen hadden, kwam Semple weer terug. Toen hij hem be reikt had, zei hij: „Ik heb honger. Het is geen grapje om je op je lege maag half dood te schrikken". Sam zei op een ietwat koude toon: „Misschien zal je ons willen vertellen, wat er eigenlijk gebeurd is". Semple werd zich bewust van de in tonatie in zijn stem en keek hem even aan. Toen zei hij: „Om bij het begin te beginnen: Ik werd even na het aanbreken van de dag wakker, voelde, dat er iets niet in orde was en dus ging ik mijn tent uit. Ik hoorde Don Arturo's aapje snateren op een voor hem eigenaardige manier en dus ging ik eens kijken. De oude baas lag op de vloer, bewusteloos geslagen en dat muildierpak, waarin hij naar Mary zei, zijn logboek bewaarde, was blijk baar doorzocht. Toen zag ik door het raam, dat een man door de struiken wegglipte. Aan de manier, waarop hij zich voortbewoog, kon je zien, dat hij meende, niet gezien te zijn. Als ik gewacht had, of één enkel ge luid had gemaakt, om jullie te roepen, als ik ook maar één ogenblik had na gedacht, zou het tot me doorgedrongen zijn, dat wat ik deed een verdraaide stommiteit was. Maar ik was zo in de war en zo woest over die oude man, dat ik hem onmiddellijk achterna ging. Ik zou hem gekregen hebben ook, als er niet op het moment, dat ik dichtbij gekomen was, een tak onder mijn voe ten doorgebroken was, Hij keerde zich om, zag mij en ging er vandoor, waar bij hij trachtte om meer in het dichte bos te komen. Ik slaagde er in hem ge durende enige tijd te volgen op de ge luiden, die hij maakte, maar toen hij bemerkte, dat ik hem nog op de hielen zat, hield hij op met rennen en bewoog zich veel stiller. De grond was hier toe vallig zacht en ik kon zijn spoor over een hele afstand volgen. Toen werd het moeilijker en raakte ik hem kwijt. Wel, de Jivantés kunnen alles volgen en dus besloot ik terug te gaan en een paar van hen mee te nemen! Maar ik was een heel eind in de dichte jungle geraakt. Die ziet er overal hetzelfde uit en ik was niet in de gelegenheid ge weest. om op te letten in welke rich ting of ik ging. In een dergelijk dicht bos kon ik de hemel niet zien en mijn kompas had ik niet bij mij Ik zou moe ten wachten tot de zon opging, om daarop mijn richting van teruggang te bepalen. (wordt vervolgd) Zondagmiddag organiseerde de Noord-Holland ben. het IJ vo de eerste keer de kring- en jeugd kampioenschappen, welke in alle op$ zichten geslaagd mogen heten.. Dezé wedstrijden werden in Het Zwet ge# houden om de daar gevestigde zwema vereniging van die naam nieuw leve^ in te blazen. Gezien de publieke be- langstelling en de aandacht waarmee alles gevolgd werd mogen we aanne men, dat de middag ook in dit opzicht geslaagd is. Het nummer 50 m. rugslag meisjes bracht al dadelijk de spanning erin, toen E. de Boer van Neptunus en T. Schats van DAW zij aan zij ertussen uit trokken. Pas op de laatste meters nam de Zaanse een voorsprong en won in 42.2 sec. T. Schats 43.2. Ook het volgende nummer, de 100 m. schoolslag jongens had een spannend verloop. Hietberg van Neptunus won op de laatste meters van C. Zut en H. de Jong van DAW, resp. 1.29.6, 1.30.2 en 1.32.4. B Ekkel maakte 1.37.2. T. Schats behaalde haar tweede 2e prijs op de 50 m. borstcrawl meisjes weer achter E. de Boer in 36.8. De anders DAW-sters maakten: K. Martens 39.4, R. Prijs 39.5, V. Koordes 45.4 en H. Timmerman 50.4. In een zwakke serie, dus feitelijk te gen het horloge zwemmend, won de Utrechtse DAW-er H. Willemse zijn eerste jeugdkampioenschap op de 50 m. rugslag jongens in 42.4. F. Biel- feldt en C. Zut werden samen derde in 45.4 achter Hietberg, J. Nierop- Groot maakte 49.2. Hoewel DAW op de 100 m. schoolslag meisjes met de tweede plaats genoegen moest nemen, was toch de tijd van T. Schot zeer verheugend: 1.39.4 achter C. Schoen van Neptunus. Ook de tijd van het kersverse lid L. Spierenburg, 1.44.8, houdt beloften in voor de toekomst. T. Schats ten slotte, die reeds twee wedstrijden achter de rug had, no teerde 1.49.6. Een buitengewoon succes was de overwinning van H. de Jong op de 50 m. borstcrawl jongens in de zeer goe de tijd van 30.5. H. Willemse en B. Ekkel werden 3e en 4e in 33.4 en 34 achter Hietberg van Neptunus in 33.3. Wederom een tweede plaats voor DAW behaalde de estafetteploeg op de 3 x 50 m. wisselslag meisjes. T. Schats, T. Schot en K. Martens maakten 2..11.2 achter Neptunus. De jongens wonnen dit nummer met flinke voorsprong. H. Willemse, C. Zut en H. de Jong no teerden 1.57.2. Derde achter Neptunus werd DAW II met F. Bielfeldt, B. Ek kel en J. Nierop-Groot. In de pauze gaven de DAW-ers Nel de Waard en W. Bloothoofd te za- men met een Neptunuslid een zeer ge slaagde demonstratie schoonspringen. De heer P. Hart 30 jaar raadslid Op 3 September zal de bekende heer P. Hart 30 jaar raadslid van Koedijk zijn. Hij is een man die in tal van ver enigingen een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. In het bijzonder voor de woningbouw is hij steeds een zeer actief werker gebleken, terwijl ook het vraagstuk der werkloosheid zijn grote belangstelling had. De heer Hart die tot het uitbreken van de oorlog wethouder van Koedijk was, heeft een zeer eer volle staat van dienst achter de rug en het zal hem op zijn 30-jarig jubileum zeker niet aan belangstelling ontbre ken. De gemeenteraad van Wieringer- waard heeft met 4 tegen 1 stem een voorstel van B en W verworpen om het sinds 1880 gesloten kerkhof op te rui men. Een bewoner van de strafgevan genis te Hoorn heeft de vlucht geno men, toen hij voor onderzoek naar het ziekenhuis was geweest. Enige waar schuwingsschoten sorteerden geen ef fect. Hoewel een deel van de stad werd afgezet, bleef de man spoorloos. Het ziet er naar uit, dat de veiling „Bangert en Omstreken" de beschik king krijgt over een eigen koelhuis met een capaciteit van 500.000 kg. Bij een voorlopige inschrijving werd reeds 300.000 kg gegarandeerd, p De ge meenteraad van Midwoud heeft beslo ten, zich garant te stellen voor even tuele tekorten van het aldaar te stich ten tehuis voor ouden van dagen. De raad van Andijk voteerde gelden voor verbetering van de gemeente secretarie. Er bestaan plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis. Het te genwoordige werd door de burgemees ter gekwalificeerd als zijnde een „hol'1. Ook u Beverwijk is overeenstem ming bereikt over de verkiezing der wethouders, n.l. 1 AR, 1 KVP en 1 PvdA (de tegenwoordige samenstel ling is 2 KVP en 1 AR), p Op 6 Sep tember zal de bekende Heemskerkse moordzaak, waarbij een vrouw twaalf jaar geleden tijdens een gezelschaps spelletje haar man wurgde, in hoger beroep dienen voor het Amsterdamse Gerechtshof, p De plechtige opening van het gymnasium „Velserbeek1' in Velsen, zal op Woensdag 7 September plaats hebben in de oude dorpskerk te Velsen. Burgemeester mr. M. M Kwint zal de openingsrede uitspreken. p Te Beverwijk had de electrische trein een half uur oponthoud, doordat een op hol geslagen paard over de neergelaten overwegbomen sprong en onder de trein geraakte Het dier was onmiddel lijk dood n De gemeente Beverwijk is eigenaiesse geworden van de over gebleven gronden van het vroegere landgoed .Duinwijck". p De IJmuider Bestuurdersbond heeft geprotesteerd tegen het feit, dat tijdens het Konink lijk bezoek aan Velsen wèl de vertegen woordigers der werkgevers, doch niet de afgevaardigden der werknemers aan het Koninklijk Paar zijn voorgesteld.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5