IflBnaanflevend in Stollen Stad en Omgeving* Wrijving tussen P.v.d.A.en K.V.P.? AGENDA Padvinders naar Amsterdam WOLLEN RUITEN WOLLEN JAPONSTOFFEN MANTELSTOFFEN (met voering) KAMGARENS (uni en gestreept) ZIJDE (uni en imprimé) TAFFET MOIRé enz. enz. GROOT ASSORTIMENT APART GENRE NIEUWSTE KLEUREN DEGELIJKE KWALITEITEN STOFFENHUIS KOUSENBAR LANGESTRAAT 93 TEL. 4326 ALKMAAR. VAN MARSDIEP TOT IJ Egmond aan Zee Prins Hendrik-Stichting Eqmondbinnen Koedijk Hensbroek De kermisdatum versteld? West Graftdijk Warmenhuizen Perspectieven voor de tussengroepen Wanneer ooit een accoord werd aan gegaan onder weinigbelovende omstan digheden. dan dunkt ons dat het geval te zijn bij de Alkmaarse afdelingen van de PvdA en de KVP, die wel tot over eenstemming zeggen te zijn gekomen over de wethouderszetels op basis van een bepaald programma, maar die, juist ten aanzien van de dingen, waar over het gaat, zo afwijzend tegenover elkaar staan, dat men zich in gemoede mag afvragen of hier niet sprake is van een schijnovereenkomst zonder meer. Vraagt men aan iemand uit de krin gen van de PvdA hoe het zit met die medewerking aan de totstandkoming van een R.K. ambachtsschool en een R.K. handelsavondschool en aan de subsidiëring van een R.K. leeszaal, dan krijgt men geen antwoord. Niemand wil zich er over uitlaten, wat precies is beloofd, maar we hebben wel de in druk gekregen, dat de toezeggingen minder vérgaand zijn, dan men van R.K.-zijde wil doen blijken. Wanneer deze laatste veronderstelling juist is, komt een en ander er op neer, dat de afspraken, zoals die in de R.K. pers werden omschreven, zijn te beschou wen als een soort wensprogram van de K.V.P., dat, in de vorm als van R.K.- zijde daaraan is gegeven, niet door de PvdA is aanvaard. Het omgekeerde dunkt ons echter óók het geval te zijn. Wanneer we de R.K. pers ter hand nemen om na te gaan welke wensen van de zijde van de PvdA blijkbaar naar voren zijn geschoven, dan zijn dit een tehuis voor ouden van dagen en kleuterscholen. Op de beperking, welke we daarbij ten aanzien van het tehuis voor ouden van dagen aantroffen, gin gen we reeds uitvoerig in. Dit is een beperking, die de verwezenlijking van het plan naar onze mening practisch onuitvoerbaar maakt. Bij de kleuter scholen vinden we iets dergelijks. Alles bijeengenomen geloven we. dat hier sprake is van een samenwerking. De activiteit van de afd. Alkmaar der „Nederlandsche Padvinders" be gint Zaterdag weer. De zomerkam pen zijn voorbij, en de jongens hebben genoten van de natuur, buitenleven, en spel van verkennen. Zij hebben ge leerd zelfstandig te zijn, zich te be helpen, zij hebben gekookt en lekker gegeten, zij hebben de opgedane erva ringen in de praktijk gebracht, zij heb ben het padvinder-zijn gesmaakt, in al de vele afwisselingen, in zijn heer lijke romantiek. In verschillende plaat sen in Nederland kampeerden de A'k- maarse padvinders, zoals Ommen. Beukenwood (Hilversum), Maarn, Vsl- sen, Huisduinen, Ermelo. Callantsoog. De meeste kampen werden begunstigd door mooi weer, en de jongens hebben het nodige enthousiasme opgedaan om weer flink aan het werk te gaan. Ver schillende ouders brachten een dag in het kamp van hun jongen door en werden daardoor opnieuw enthousiast voor dit bijzonder mooie jeugdwerk. Dit alles is nu voorbij, en het werk in de stam, troep en horde wacht weer. De jongens zullen zich weer gaan trainen in de vaardigheden, die een padvinder behoort te hebben, zij zullen zich weer gaan bezinnen op hun wet en belofte, zij zullen hun padvinders- ideaal weer uitdragen overal, in woord en daad, en daardoor weer nieuwe jon gens betrekken in het Spel van Ver- kennen. In sommige troepen en hordes kunnen nog enkele jongens geplaatst worden. Enkele jongenshelaas. Het moest zo zijn, dat alle jongens die idee heb ben padvinder te worden, opgenomen konden worden. Maar dat is niet mo gelijk door het nog steeds nijpende leid(st)ersgebrek. En dat terwijl er nog zoveel ouderen zijn, zowel dames als heren, die tijd genoeg hebben om ac tief leid (st) er te zijn. Zeker, het ligt niet iedereen, dit werk. Maar dat moet men ondervinden, in alle geval eerst proberen. Misschien zijn er lezers, die zich beust worden, dat zij een plicht tegenover de jeugd te vervullen hebben een dringende plicht en zich daarom thans spoedig melden als jeugdleider bij een der jeugdverenigingen. Voor de padvinders kan men zich melden bij Akela J. Schuyf, Oudegracht 185, en Hopman P. Nieuwenhuysen, telef. 252, Limmen. De padvinders gaan weer aan het werk, en zij begonnen goed. Een groep van 80 verkenners gaat Zaterdag naar Amsterdam naar de tentoonstelling „Jeugd van Nederland". Zeker zullen zij op deze mooie tentoonstelling veel leren, en nieuwe ideeën opdoen. Zij zullen ook een bezoek brengen aan net Stadion waar een Nationaal Padvind(st) ersbandconeours gehouden wordt. Het vertrek is vastgesteld op half 2 precies vanaf het Waagplein. Alle deelnemers moeten om kwart over één in unifo-m op het Waagplein aanwezig zijn. Excursie „Financieel Beheer" Woensdag heeft de afdeling Alkmaar van de Studiekring Algemeen Finan cieel Beheer een excursie naar Enkhui zen gemaakt. Men kwam bijeen ten stadhuize, waar loco-burgemeester Ro denburg en wethouder Mevis aanwe zig waren Hier hield de heer De Wil de, directeur van Financieel Beheer een inleiding over het Volkscrediet Daarna werd onder leiding van de heer Fransen, de gemeentebode, het fraaie stadhuis bezichtigd. Na een kof fiemaaltijd in „De Oranjezaal" ging men naar de ZMT. die in wezen géén samenwerking is. Het zou ons niet verwonderen, wan neer beide partijen even afwijzend tegenover elkaar staan als bij het begin der onderhandelingen. Ronduit gezegd: Wij hebben geen overmatig groot vertrouwen in de ver wezenlijking der programpunten, ten zij... een van beide groepen haar wens weet door te zetten met de hulp der tussengroepen. De invloed van deze tussengroepen zou gedurende de ko mende periode mede daardoor wel eens beduidend groter kunnen zijn, dan ze gedurende de afgelopen jaren is ge weest. De Model-Echtgenoot stemt een uitverkochte zaal enthousiast In Alkmaar wordt tot besluit van de kermistoneelweek vier avonden een voorstelling gegeven van „De Model echtgenoot" en gisteravond bij de eer ste opvoering in 't Gulden Vlies vond het gezelschap „De Komedianten" on der leiding van Johan Kaart een totaal uitverkochte zaal, een zaal, gevuld met publiek, dat zich kostelijk met deze op uitnemende wijze gebrachte klucht heeft geamuseerd. Het eerste bedrijf is prachtig blijspel en werd inderdaad op bijzondere wijze gespeeld. Josephine van Gasteren ver raste met een prima gespeelde Laura, de vrouw van de zo correcte Billy. Jo han Kaart was als deze Billy buiten gewoon, Hij speelde fijn beheerst en met een juist gevoel voor de blijspel sfeer, waarbij Ingeborg Winckler en Matthieu van Eysden als Blanny en Jack hem zeer goed in mooi sluitend samenspel terzijde stonden. Dit eerste bedrijf was een stuk keurig toneelspel. In het tweede bedrijf, dat zeer moeilijk is, gaat het stuk meer naar de klucht en komt de grote, lang niet gemakke lijke scène voor tussen Billy en Blan ny, waarin de serieuze Billy met het vrouwtje van zijn vriend, zijn be schroomdheid wat aflegt en een coctail fuifje met Blanny tot zijn eigen ver wondering tot een enigszins onverwacht einde komt. Een tafereel dat een groot succes had omdat men het juist binnen de perken wist te houden. Waarvoor Ingeborg Winckler en Johan Kaart alle hulde toekomt. In het derde bedrijf, waarin Billy in zijn slaapkamer de gevolgen van dit fuifje moet dragen met alle komische gevolgen daaraan verbonden en behal ve de genoemde krachten ook Mimi Lintvelt als Tessie het kamermeisje leuk spel gaf, worden tussen Billy en Laura en ook tussen Jack en Blanny onder luid enthousiasme van het pu bliek de verbroken banden weer aan geknoopt en de echtparen zijh wel weer iets wijzer geworden. Dat de geheel gevulde zaal met een zeer hartelijk applaus de uitvoerenden voor de vrolijke toneelavond, met zeer goed spel, dankte, laat zich begrijpen. Wij twijfelen niet of ook de volgende avonden zal het succes groot zijn. Wie een zeer vrolijke avond met zeer goed en meermalen uitstekend spel weet te waarderen, mag niet verzuimen „De Modelechtgenoot" te gaan zien. G. Nufsspaarbank te Alkmaar Maandoverzicht Augustus 1949 in de loop der maand Augustus werd oP de spaarbankboekjes ingelegd f385.359,82 (v.j. f323.808,96) en terug betaald f 280.421,29* (v.j. f261.997,94). alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 104.938,53 (v.j f61.811,02). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.872.315,37, bedraagt thans f 11.243.950,50 (v.j. f 10.585.559,96). Het aantal in de loop van Augustus nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 146 (v.j. 108). Ingetrokken werden 117 boekjes (v.j. 106). Het aantal in om loop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 26.470, bedraagt thans 27063 (v.j. 25848). Van dit aantal be horen 17531 (v.j. 17080) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6434 (v.j. 5977) aan personen of instel lingen elders gevestigd en 3098 (v j 2791) aan schoolspaarders. Onder de in Augustus nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 19 (v.j. 15) voor pasgeborenen (op deze boek jes plaatst de spaarbank een eerste inleg van f 1. In Augustus bedroeg het aantal pos ten van inleg 2700 (v.j. 2174), dat van terugbetaling 1684 (v.j. 1638), tezamen 4384 (v.j. 3812). De lediging in de loop der maand Augustus van 541 (v.j. 377) spaar- busjes leverde een b edrag van f9323,83 (v.j. f6.381,48) aan kleine be sparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het iaar, bedraagt thans 4949 (v.j. 4231). A.V.A.-nieuws - Afdeling Handbal Zondag zal onze Alkmaarse hand balclub haar nieuwe veld aan de Schaepmankade openen door het spe en van twee vriendschappelijke wed strijden van het le dames- en het le herenelftal tegen de respectievelijke ploegen van Rapiditas I uit Haarlem Daar de nieuwe competitie weer vJak voor de deur staat, betekenen deze wedstrijden tevens een goede training Zowel de Alkmaarse dames als de beren zullen het opnemen tegen een enigszins sterkere tegenpartij en het belooft dus een paar spannende wed strijden te worden De opstelling van A.V.A.-heren is ils volgt: Doel: de Vries; achter: Talsma en Spaans; midden: Schipper. J. Pijning en Hoed; vöor: Pijcke, P. Pijning, de Hondt, Buitenhuis en Honing. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Pinocchio; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Voor nu en altijd; Cinema Ameri- cain, 7 en 9.30 uur: Margie. (Alle bios copen alle leeftijden maar tot 14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 8 uur: „De Model Echtgenoot", de Komedianten. Negerhut van Oom Tom, Waagplein: Dansen. Beemster, Waagplein: Dan sen. Centrum Hotel, Kraanbuurt: Cabaret. A. Martin, Doorbraak: Cabaret. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Gulden Vlies, 2.30 uur: De gelaarsde kat; 8 uur: „De Modelechtgenoot", de Komedianten. Negerhut van Oom Tom, Waagplein: Dansen. Beemster, Waagplein: Dan sen. Centrum Hotel, Kraanbuurt: Cabaret. A. Martin, Doorbraak: Cabaret. 't Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Dansen. Burgerlijke Stand On der 4 rouw d: Simon Sikkens. 35 j. en Katharina J. Brakenhoff, 33 j. Petrus J. Roodt, 35 j. en Adriana C Jonker, 38 j. Gerardus A. Pauw, 25 j. en Riemada G. ten Haaf, 27 j. Aldert Janse, 32 j. en Tetje Knossen 40 jaar. Gehuwd: Willem H. Lamberts en Neeltje Dirkmaat. Overleden: Amelius Ploeger, 76 j„ gehuwd m. M. Almekinders. Hervormde Jeugdraad Men verzoekt ons opname van het volgende: In het weekblad „Hervormde Kerk" vr.ri 20 Augustus lezen- we in het hoofdartikel „Over de tentoonstelling Jeugd van Nederland", dat 40 pet. van de 10 mill. Nederlanders beneden de 20 jaar zijn. En van deze 40 pet. hangt de toekomst van Nederland, doch in mindere mate misschien dok die van de wereld Die 40 pet. zullen hun plaats in de maatschappij gaan inne men, r-n gedeelte op het land, een ged: in de fabriek of werkplaats ar.de. en zullen gaan studeren en velen ervan zullen geroepen worden om leiding te geven in raad, gemeente of verenigingen. Men zal economie gaan studeren, men zal trachten tot grotere technische bewaamheid te komen, men zal zich in de politie)» verdiepen en zijn inzichten naar voren trachten te brengen. Doch wat geeft dit alles, als daar niet een geestelijk fundament aanwezig is, waarop dit alles is opgebouwd en steunt en waar van het geheel doordrongen is. De Jeugddiensten van de Herv. Jeugdraad willen die geestelijke on dergrond, die kracht aan de jongeren medegeven, opdat hun levenswerk hiervan in de eerste plaats doordron gen is. Daarom zijn deze jeugddiensten zo belangrijk. Zondag komt ds. H. N. Bierman uit Voorburg in de Grote Kerk n.m. 7 uur spreken over het on derwerp „Hemelse dwaasheid". Ds. Bierman is voor Alkmaar geen onbekende. Gedurende enige jaren leidde hij het Godsdienstig leven te Bergen. W'ü openen het NAJAARSSEIZOEN met een keureollectie stoffen van binnen- en buitenlandse fabrieken. Deze collectie munt uit door Ziet steeds nieuwe etalages. De kaasmarkt De kaasmarkt bood hedenochtend een trieste aanblik. De hemel was loodgrijs en eenmaal opende Pluvius de hemelsluizen. Toen overheerste op de markt het wit van de regenjassen, waarvan de kragen werden opgezet. Zij, die geen jas hadden meegenomen, zochten beschutting onder het be schermend dak van tientallen para- pluies. Hoewel het zeer goed te zien was, dat de markt begint af te lopen, waren er toch nog heel wat vreemde lingen. Door het Bedrijfschap voor Visserijproducten was voor een groep Engelsen, Amerikanen en Fransen, die momenteel aan een congres in Den Haag deelnemen, een trip naar Alk maar georganiseerd. Voorts werd nog een groep schoolkinderen uit Enge land verwacht. In de Kleine Waag werd de aan dacht van de vreemdelingen getrok ken door twee in Westfriese kleding gestoken meisjes van de Kantklos- school Wijdenes, die daar met behulp van tientallen spelden en klosjes hek kantklossen demonstreerden. De aanvoer van kaas was behoor lijk: 33.000 kg. Er waren zeven stapels kleine boerenkaas a f 85.per hon derd kilo en acht stapels kleine fa- briekskaas a f82.50. De handel was vlug. De poppententoonstelling Het experiment met het vliegtuig, dat tijdens de kaasmarkt boven Alkmaar en omliggende gemeenten zou verschij nen, kon door onvoorziene moeilijkhe den geen doorgang vinden. Misschien komt het morgenmiddag om vier uur. Er zijn diverse fraaie poppen uitgeloot, welke niet zijn afgehaald. Zij zijn ge vallen op de nummers 306. 373. 448. 503, 632 745 en 906. Nog dient vermeld, dat mej. Elly Barten, die met haar moeder op de tentoonstelling kwam, de 1000ste be-' zoekster was. Een prachtige pop, ver vaardigd door de Eerw. Zusters van de Oudegracht, werd haar aangeboden Men verwacht heden de tweeduizend ste bezoeker, Weer een ongeval op de kermis Drie meisjes van 16, 17 en 19 jaar, die gisteravond verpozing zochten op de kermis, namen om ongeveer kwart over negen plaats in de zweefmolen, waarbij zij, als enige passagiers, drie opeenvolgende bakjes bezetten. Tijdens het draaien maakten zij slingerende be wegingen en pakten eikaars bakjes vast. Op een gegeven ogenblik raakten twee zitplaatsen in elkaar verward, waardoor het bakje, waarin de 19-jari- ge Th. van V. was gezeten, scheef kwam te hangen. Hierdoor schoot ver moedelijk het voor de zitplaats gespan nen kettinkje los, waardoor Van V. met haar hoofd naar beneden op de straat viel. Door een arts uit Graft en de EHBO-post op het Canadaplein werd eerste hulp verleend, Het bleek dat 't ongeluk wondergoed was afgelopen. Het meisje had een lichte hersen schudding, ontvellingen aan de handen en een verstuikte voet. Zij is naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. Revanche-partij De Ruyter- Feeke Zoals de biljartliefhebbers zich zullen herinneren werd in de Niwin-sport- week een biljartpartij gespeeld tussen Cees de Ruijter en Jan Feeke in hotel De Nachtegaal. De partij ging over 1000 tegen 800 car. De Ruijter won de eerste 500 glansrijk, doch in de avondpartij wist Feeke toch het eerst de 800 te be reiken, toen De Ruijter op 833 stond, Cees de Ruijter wilde gaarne een re vanche-partij spelen en deze zal nu a.s. Maandag plaats vinden, weer 1000 tegen 800 in een middag- en avondpar tij, telkens van 500 punten Voor de biljart-liefhebbers weer eens iets bij zonders. Schermerhorn PROGRAMMA-WEDSTRIJDEN KORFBAL Zondag 4 September trekt de korf balvereniging S.K.V tesamen met de korfbalver. Roda uit Wormerveer naar Den Helder om aldaar propaganda- wedstrijden te spelen tegen K.V.H. uit Den Helder. „Lange Jaap", de Helderse vuurto ren, is enige dagen gedoofd, omdat hij de beschikking krijgt over een nieuw licht, dat enige tientallen malen ster ker is dan het huidige noodlicht. In de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad van Wieringer- meer zal aan de orde komen een voor stel om de straatverlichting met 44 lantaarns uit te breiden, waardoor ze dan weer op vooroorlogse sterkte is. Burgemeester Blaauboer zal Zondag a.s. te Kolhorn het nieuwe sportveld openen. Het gezelschap uit de Engelse stad Wembley, dat in Hoorn en Enkhuizen verblijft, is thans ook in laatstgenoem de stad officieel door het gemeentebe stuur ontvangen. Een Urker visser heeft op de Noordzee in zijn visnet een zilveren dasspeld opgehaald. Het had de vorm van een zwaard, hetgeen erop zou wijzen dat de speld afkomstig is van een ter plaatse verdronken lid van de bemanning van een vliegtuig. Een kantoormeisje van een firma te Hoorn werd aangereden toen zij twee flessen zwavelzuur wegbracht. Dienten gevolge kwam zij in de vloeistof te vallen en bekwam ernstige brandwon den, zodat het meisje in het Stadszie kenhuis moest worden opgenomen. De Bisschop van Haarlem zal Zondag 11 September Hoorn bezoeken, tenein de zijn oud-parochianen gelegenheid te geven hun gelukwensen aante bieden in verband met zijn gouden priester feest. Een veehouder te Hoogwoud, wiens voorraad zienderogen door dief stal verminderde, plaatste op het dam- hek een bordje: „Dief, de kriel is op!" Zaandam steekt met de verkoop van 16.000 speldjes voor het „Wilhelmina- fonds" waarvan de gelden besteed wor den voor het kanker-onderzoek, de hoofdstad en Den Haag naar de kroon, O Te Assendelft is ingebroken in twee woningen tegenover het station Krom menie. Kleine geldsbedragen, bonkaar ten e.d. worden vermist. De burgemeester van Zaandam zal zich Woensdag a.s. voor het kantonge recht te Haarlem hebben te verant woorden wegens de door hem gepleeg de overtreding van het zwemverbod aan het strand te Heemskerk. Te Heemskerk is op officiële wijze het in grijpend verbouwde, thans van een bo venverdieping voorziene raadhuis in gebruik genomen. De deelnemers aan het internationale gieterijcongres te Amsterdam hebben een bezoek ge bracht aan het Hoogovenbedrijf. Naar wij vernemen zal op Zondag 11 Sept. a.s. aan de verpleegden van de „Prins Hendrikstichting" te Egmond aan Zee, door het muziek- en toneelge zelschap van de Sportvereniging der St. Mij. Nederland, te Amsterdam, een gezéllige dag worden aangeboden, het geen geheel belangeloos geschiedt. Dit gezelschap, dat zeer goede krach ten telt, zal een gevariëerd programma opvoeren, zodat de oudjes ongetwijfeld op een genoeglijke dag kunnen reke nen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Elisabeth, dochter van Johannes Hopman en Johanna Cl. Bakkum; Johanna G. M„ dochter van Gerardus M. Abbo en Catharina A. Harderwijk; Cornelia M. A., dochter van Hendrikus Liefting en Alida Ko nijn; Jacoba Chr. M., dochter van Wil helmus Admiraal en Francisca Chr. M. Stet; Anna Elisabeth, dochter van Ge rardus Apeldoorn en Maria Schuijt; Catharina M. F., dochter van Willem Dekker en Francisca M. Steeman. Ondertro uwd: Adelbertus Groot en Anna Wittebrood. beiden alhier; Cornelis Th. van der Molen en Aga tha M. Apeldoorn, beiden alhier; Jo hannes A. Morsch te Haarlemmermeer en Jacoba Glorie, alhier; Cornelis A. Ruiter en Margaretha Polle, beiden al hier. Gehuwd: Wilhelmus Lute en Afra C. Bakker, beiden alhier; Adelbertus Groot en Anna Bakker, beiden alhier; Johannes A Morsch te Haarlemmer meer en Jacoba Glorie, alhier. Overleden:. Petrinella M. Snoek, 21 maanden, d. v. M. H. Snoek en M. Bijvoet; Frans Chr. Th. van Helden, 19 jaar, wonende te Amsterdam; Dieuwer- tje Straat, 73 jaar, wed. van Petrus Ranzijn; Maria Hopman, 53 jaar, echt genote van Olof Huiberts; Jan Tromp, 82 jaar, wedn. van Antje Thomas. De Amerikaanse bramen De heer IJfs (Koedijk 85) deelt ons mede, dat er een grote belangstelling bestaat voor de door hem geteelde Amerikaanse bramen. Velen komen per fiets om een slof vcrl te plukken De pluktijd loopt van Augustus tot October, zodat er nog volop gelegen heid is met dit nieuwe product ken nis te maken. In de eerstvolgende raadsvergade ring komen B. en W. met een voor stel om de datum, waarop de kermis in Hensbroek "wijk A jaarlijks wordt gehouden, te wijzigen en niet meer te bepalen op de Zondag, die het meest nabij 10 Augustus ligt, met de daarop volgende Maandag en Dinsdag, maar op de eerste Zondag in Augs., met de daarop volgende Maandag en Dinsdag Het geval doet zich n.l. voor, dat als de kermis wordt gehouden op de Zon dag, die het naast aan 10 Augs. komt dit als regel de tweede Zondag in Augs. zal zijn. Zo valt de kermis te Hensbroek samen met die te Stompe- toren en is één week vóór de kermis te Obdam. Wanneer de kermis wordt r 'paald op de le Zondag in Augs aan is deze één week vóór Stompe- toren en twee weken voor Obdam. Predikbeurten OOR ZONDAG 4 SEPTEMBER ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur 4, Den Oudsten; 5 uur ds. Wesseldijk; 7 uur 'ds. Bierman van Voorburg (jeugd, dienst); Woensdagav. half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, vrij toe- gang. Kapelkerk, 10 uur, ds. Van Wijk. Rem. geref. gem., half elf ds Rappold Luth, kerk (Oudegracht) half elf, drs. Jansma van Heemstede. -! Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Van der Sluis (coll. Restauratiefonds). Geref. kerk. 10 uur ds. Idema van Lolluni (voorbereiding H.A.); 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Baptisten gem. (jn Nieuwe Doele), 10 uur evangelist Hof. huis. Oud-kath. kerk, in de Luth. kerk. Oudegracht, half 9 dienst. Herst. Ap. Gem.. Toussaintstr., half 17 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Ned Chr. Gem.schapsb., Zat en Zondagav. 8 15 uur openluchtpredi. king bij de Waag; Zo. 4.15 uur nam, idem in de Hout; Do.av. half 8 evan. gelisatiesamenkomst in Waakt en Bidt de heer Dammuller. Leger des Hellj, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlos- singsbijeenkomst. Ned. Leger dei Heils, Hekelstraat, 10 uur wijding dienst; 8 uur openbare samenkomst. - Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch, room), half elf Zondagsschool; 5 ma godsdienstbijeenkomst. Rozekruisers- genootschap. Oudegracht 114, half all tempeldienst, de heer B. Bersma. Ver. van spiritisten Harmonia, half alp morgenwijding in hotel De Nachtegaal, LSngestraat. de heer J. Heinis van Wor merveer. OMGEVING AKERSLOOT, nam. 2 uur ds.. Van Santen (afscheid). Extra coll. nood- commissie Noord-Holland. BERGEN. Ruïnekerk, 10 uur ds. Be- kins (coll. kerkvoogdij). Geref. kerk, 10 en 5 uur prof. Clarence Bouma van Grand Rapids. Maranatha, half elf, ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 uur leesdienst; nam. Doopsgez. kerk, 10 uur da. Schepman (coll. bouwfonds). 2.15 uur ds. Van der Sluis. Ned. herv, kerk, av. 7 uur, ds. Post. EGMOND AAN ZEE. herv. gem., 10 uur cand. Brouwer van Graftdijk. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman (voorb. H. Avondmaal en openb. belijdenis); half 6 ds. Idema. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst, EGMOND AAN DEN HOEF, elf uur, ds. Plug. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Dik- boom van Alkmaar. Evangelisatia Kerklaan, tien uur, ds. Voors van Haarlem. Geref. kerk (in evang.geb, aan de Kerklaan. half 9 ds. Von Meijen feldt; 4 uur ds. Idema van Lollura (voorb. H.Avondm.) HEERHUGOWAARD, herv. gem., 10 uur. de heer D. H. Scholten. Geref. kerk. half 10 en half 3 cand. Van Vliet van Baarn. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, half 10, ds. Plug van Egmond. NOORDSCHARWOUDE. Geref. kerk 10 en 4 uur ds. Hartkamp van Den Hel der. OBDAM, 10 uur ds. Meyboóm m.m.v. het kerkkoor. OTJDORP, 10 urn-, ds. Bosch. SCHERMERHORN. herv. gem., geen dienst. SCHOORL, Groet en Camp, in het gymnastiekgebouw aan de Smeerlaan te Catrijp, 10 uur, ds. De Jong SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 u., de heer Baay van Amersfoort. URSEM, av. 7 uur, ds. Meyboom. VEENHUIZEN, 10 uur, de heer J. H. Marwitz. WARMENHUIZEN, 10 uur ds. Post. WEST-GRAFTDIJK, av. half 8 cand. Brouwer. ZUID-SCHERMER, 10 uur, ds. Keja. Driejarig kind verdronken Bijna een hele dag zijn de dorpsge noten van de heer C. Nibbering in West-Graftdijk bezig geweest met het zoeken naar diens driejarig zoontje, dat Woensdag tegen de avond werd ge mist. De heer Nibbering woor.t aan het Noordhollands kanaal en het kind was kort tevoren nog op de kanaaldijk gezien. Onmiddellijk werd een begin gemaakt met het afdneggen van het water voor het huis. Vele dorpsgeno ten waren hierbij tot laat in de avond behulpzaam en Donderdagmorgen vroeg werd er weer mee voortgegaan, thans bijgestaan door de bemanning van de politieboot uit Akersloot. De vertwijfelde ouders hebben nog getracht iets te bereiken door de hulp in te roepen van de telepaath Jong- listo! Ook dit heeft echter geen resul taat opgeleverd. Gistermiddag omstreeks vijf uur il het lijkje nabij de vlotbrug door een sportvisser gevonden. Het lichaampje werd naar de ouderlijke woning over gebracht. De deelneming met de zwaar beproefde familie is algemeen, Lading aardappelen fe water Donderdagmiddag omstreeks half zes reed de vrachtauto van Gebr. Beentjes, aardappelhandel te Castricum, met een lading aardappelen van ton, van de veiling alhier huiswaarts. In dl bocht bij Koorn, aan de Waal, reed de luxe wagen van de firma Kramer uit Zuidscharwoude hem achterop en sneed hem de bocht af. De achterbumper van de luxe auto greep de voorbumper van de vrachtwagen, zodat deze in de berm terecht kwam en het grootste gedeelte van de lading in de sloot geraakte. Een kraanwagen bracht de auto uit zijn be narde positie. De politie heeft proces verbaal opgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2