11 NTUUR De conferentie te Washington begonnen Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Dr. Arnold president Duitse Bondsraad In badpak op het strand van Heemskerk Loe Han op bezoek in Tsjoengking Donderdag 8 Sept. 1949 146e Jaargang No. 211 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN van Cripps Cafébezoeker wees de dader aan Dodencijfer 19 Zes gulden boete in proefproces y?\ ,HOOG-LAREN" gende nieuwe salarisregeling, dienstkleding e leerjaar van ollicitaties te recteur. iar iets", denkt hij. a. Moeilijk zegt ze: :t niet wie ik ben. jonge dokter ver- :e", denkt hij. „Dit bureau administratie Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro ,.87294 REDACTIE Achterdam 20, Tel 2274 Directie: j. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties. 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f l elk woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen: t 1-40 per maand, 1.— per kwartaal plus incassokosten fimandeel vraagstuk brengt grote moeilijkheden Iflede van Sir Stafford Gisteren is de BritsCanadees iBierikaanse conferentie over het I jfitse dollarprobleem begonnen. Bevin, iir Stafford Cripps en Sir Oliver franks, de Britse ambassadeur in de Ver. Staten, Leaster Pearson, de Cana dese minister van buitenlandse zaken, joaglas Abbott, de Canadese minister (Sn financien, en Hume Wrong, de Ca- „jdese ambassadeur te Washington, jebben op het departement van bui tenlandse zaken hun besprekingen met de Amerikaanse minister van finan- riën, John Snyder, zijn assistent Wil- jam C. Marin, Paul Hoffman en Dean lAcheson geopend. Na afloop van deze eerste bijeen komst die iets langer dan een uur duurde, deelde minister Snijder aan de pers mede, dat op deze bijeenkomst bet voornaamste doel van de driemo- gendhedenconferentie is gedefiniëerd ils een uitwisseling van gezichtspun ten betreffende Engelands dollarpro bleem in het licht van de aanpassing aan de verminderende Amerikaanse hulp. Snyder deelde voorts mede, dat geen formele agenda werd vastgesteld. Wel lijn de ministers overeengekomen werkgroepen te vormen, welke in de tails de afzonderlijke aspecten van het behandelen vraagstuk zullen bespre ker. na de bijeenkomst, welke heden wordtgehouden. Ten aanzien van de duur van de conferentie is niets vast gesteld. Men ziet in, aldus minister Snyder, dat het te behandelen vraag stuk grote moeilijkheden met zich brengt, die niet vatbaar zijn voor een gemakkelijke of snelle oplossing. Naar minister Snyder voorts zeide, verwachten de Ver. Staten, „dat het probleem zal worden overwogen in het kader van de Amerikaanse buiten landse economische politiek zoals die tot uiting komt in het programma voor wederzijdse handelsovereenkom sten. de internationale handelsorga nisatie, 't Europese herstelprogramma Griekenland en de positie van Tito JE GRIEKSE rebellen zijn definitief verslagen en kunnen nooit weer tot een werkelijk gevaar voor het land worden, beweert Athene. Voor het Iriekse volk, dat sinds het ogenblik, dat het door de nazi-horden overvallen werd geen dag rust heeft gekend en ander onderbreking voor zijn vrijheid leeft moeten vechten, in plaats van zich aan het zo dringend nodige econo mische herstel te kunnen wijden, hopen wij van ganser harte, dat dit juist is. Staar geheel zeker kunnen wij daarvan lelaas niet zijn. Wij hebben er namelijk de oude irantenleggers eens op nageslagen en daaruit blijkt, dat sinds Augustus 1947 ie „algehele vernietiging" van het Griekse guerilla-leger reeds zeven maal door de' Griekse nationalistische rege ling en haar Amerikaanse bescher- lers, met inbegrip van Truman en tarshall, verkondigd is. Met deze vaststelling wil echter (eenszins gezegd zijn, dat de Griekse tommunistische partij niet verslagen :ou zijn. Dat gebeurde in feite tijdens ie algemene verkiezingen (waaruit de lurgeroorlog voortvloeide)evenals luiks in Frankrijk en Italië het geval was. Het opmerkelijke is, dat nog geen West- of Zuideuropese communist! Khe leiders ooit getracht heeft, een irklaring voor het falen van het com munisme in zijn land te vinden Slecnts ie Russische partij heeft dat gedaan en ■ij weet de mislukking van het com munisme in Frankrijk en Italië aan ie afwezigheid van het Rode Leger :en dergelijke, overigens even on- ■emnistische ais on-Marxistische ann- ïse moet op de communisten aan deze hjde van het IJzeren Gordijn wel een 'ntmoedigende uitwerking hebben. Zij doodt immers het revolutionnaire élan veroordeelt de communisten in fet- en Zuid-Europa voor hun „be- "tiding" te wachten op de strijdkraeh- Sn van de Sowjet-Unie. Wanneer de Russische gedachten- ■ng werkelijk juist is, zal over het iot van Griekenland in Zuid Slavie beslist Worden. Gelukt het Tito de Russen uit !1in gebied en dus van een groot deel dor Griekse grens weg te houden, dan wrilgt Athene inderdaad een goede "is, het communisme geheel onscha delijk te maken Delft Tito daarentegen 'et onderspit, dan zullen de Griekse fuerilla strijders ongetwijfeld opnieuw kinderlijk actief worden. Weerbericht Verwachting tot Vrijagavond. In de nacht en ochtend plaatselijk nevel of mist. Morgen overdae droog weer en gedeeltelijk be wolkt met een matige wind tus sen West en Zuid-West. Weinig erandering in temperatuur. en de instellingen, waarin de overeen komst van Bretton Woods voorziet". Sir Stafford Cripps, de Britse mi nister van financien, deed een beroep op de V.S. en Canada om Engelands mogelijkheden om dollars te verdienen uit te breiden. Sir Stafford deelde de conferentie mee, wat Engeland heeft gedaan om het probleem van zijn dol lartekort op te lossen. Hij zei dat En geland zijn importbeperkingen zou moeten voortzetten, hoe onaangenaam en weinig wenselijk dit ook is. Wij er kennen, dat er een wijde kloof moet worden overbrugd en wij hopen, dat de brug tegelijkertijd aan beide zijden kan worden gebouwd. Ik ben er zeker van, aldus Sir. Staf ford, dat de periode van hulpverlening geacht moet worden ten einde te lopen met het einde van het plan-Marshall in 1952 en dat wij thans enige verbete ringen in onze economieën moeten overwegen, welke de terugkeer van crises kunnen voorkomen en welke meer beschouwd kunnen worden als stappen in de richting van een perma nente oplossing dan als tijdelijke mid delen. Sir Stafford deed op de V.S. en Canada eveneens een beroep Engeland halverwege tegemoet te komen, door het verkopen van goederen in Noord- Amerika gemakkelijker te maken. Hij legde er de nadruk op, dat Engeland niet vraagt om „hulp op basis van lief dadigheid" of zelfs om speciale directe bijstand. Sir Stafford sprak niet over de kwes tie der eventuele devaluatie van het pond sterling. Zoals wij gisteren meldden, heeft de 28-jarige T. G. uit de Haarlemmermeer bekend de roofoverval op de caféhouder De Haan en diens zuster gepleegd te hebben. De arrestatie kon verricht worden, nadat een man, die op de avond van de roofoverval ook in het café was ge weest, bij het bureau van de rijkspo litie te Hoofddorp kwam mededelen, dat hij degeen, wiens signalement in de krant had gestaan, die avond in het café had gezien en kende. Hij noemde zijn naam. Het was voor de politie geen onbekende. Toen de man een foto werd getoond herkende hij hem onmiddellijk. In de woning van T. G. vond de politie zijn met bloed bevlekte kleren. Hij zelf werd gear resteerd op 'n boerderij aan de Aals- meerderweg, waar hij als arbeider werkte. De verdachte was reeds vroe ger met' de justitie in aanraking ge weest voor een aantal diefstallen. KOFFIE NOG GEWILD SMOKKELARTIKEL Bij de grens te Reuver werd een in Duitsland woonachtige Nederlander door de douane aangehouden, omdat hij in het bezit van smokkelwaar was. In verband hiermede werd tevens huis zoeking gedaan in een perceel te Reu- ver-Offenbeek, waar een partij koffie en andere smokkelwaar werd opge spoord. Eensgezindheid tegenover het buitenland Het nieuwe Westduitse parlement heeft gisteren te Bonn zjjn eerste zit ting geopend, waarmede het formele bestaan van de Westduitse republiek is ingeluid. Dr. Karl Arnold, de christelijk-de- mocratische minister-president van Noordrjjn-Westfalen, werd met de stemmen van tien staten, bij onthou ding door Beieren, tot voorzitter van de Bondsraad gekozen. Heinrich Wilhelm Kopf, de socia listische premier van Nedersaksen, en Dr. Gebhard Müller, de christelijk-de- mocratische premier van Zuid-Wür- temberg, werden met algemene stem men gekozen tot vice-voorzitters. Karl Arnold drong in zijn inaugu rele rede aan op eenheid tussen rege ring en npositie in kwesties van bui tenlandse politiek, op spoedige gelijk berechtiging van Duitsland in inter nationaal opzicht en op matiging bij het naar voren brengen van nationale eisen. Hij noemde de bondsraad een bemiddelaar tussen de federale rege ring en de staten en een rem op de politieke hartstochten. De vergadering werd geopend door het oudste aanwezige lid, de 70-jarige senator Johannes Boell van Hamburg. Deze verwelkomde de drie geallieerde hoge-commissarissen, Sir Brian Ro bertson, John J. Mc Cloy en Andre Frangois-Poncet, die alle drie in bur ger verschenen waren en op één der achterste rijen hadden plaats genomen. De voornaamste partijleiders van de Bondsdag, namelijk Konrad Adenauer (christen-democraat) en Kurt Schu macher, de leider van de oppositie Huurprijsverhoging met gestegen waterkosten Met onmiddellijke ingang is het toe gestaan de huurprijs, welke thans de hoogst toelaatbare is, te verhogen met bet bedrag, waarmede de kosten voor waterlevering sinds 9 Mei 1940 zijn ge stegen. Dit geldt vanzelfsprekend al- een voor de woningen, welke ver huurd zijn onder de voorwaarde, dat de kosten van het leidingwater geheel oi gedeeltelijk voor rekening van de ïgenaar zijn. Is het niet mogelijk de Kerkelijke kosten per 9 Mei 1940 vast te stellen, dan dient te worden uitge gaan van de voor een dergelijke wo oing op die datum gebruikelijke kos ten. De Brabazon vloog weer De „Brabazon I" heeft wederom een proefvlucht gemaakt, thans van twee en een half uur. De landing was per fect. Hét 130 ton zware toestel vloog cp een hoogte van 750 meter over Bristol en omgeving. De oorspronke lijk op Dinsdag gestelde proefvlucht was wegens ongunstige weersomstan- sociaal-democraat), waren niet aan wezig. De christen-democraat dr. Erich Kohier werd met 346 tegen 15 (commu nistische) stemmen bij 41 onthoudingen tot president van de Bondsdag (Twee de Kamer) gekozen. De Bondsdag kwam enige uren na de inauguratie van de Bondsraad bijeen. De' 73-jarige Paul Löbe, voorzitter van de Rijksdag in de eerste republiek, sprak de openingsrede uit waarin hij een pleidooi hield voor het herstel van de eenheid met Berlijn en met de Oos telijke zone en voor de integratie van Duitsland in Europa als gelijkgerech tigde. De vergadering koos vervolgens de sociaal- democratische professor Carlo Schmid en dr. Hermann Schaffer, een vrije democraat, tot v'ice-presidenten. DE „WATERMAN" VRIJDAG IN ROTTERDAM Het troepentransportschip „Water man" wordt in de nacht van Donderdag 8 op- Vrijdag 9 September a.s. in de haven van Rotterdam verwacht. De ontscheping begint op 9 September te 9.00 uur. De totale verliezen der Nederlandse strijdkrachten in Indonesië sedert het ingaan van de order tot staken der vijandelijkheden op-Java en Sumatra tot 1 September zijn gestegen tot 19 doden, 55 gewonden en 2 vermisten, aldus wordt uit gezaghebbende Neder landse bron vernomen. Voor het in gaan van deze order bedroeg het aan tal doden gemiddeld 30 per week. Geen terugtrekking van troepen op Midden-Java Naar aanleiding van enkele berich ten, die de laatste dagen hebben gecir culeerd over plannen tot terugtrekken van de Nederlandse troepen uit enkele delen van Midden-Java en in het bij zonder uit Surakarta, deelt een woordvoerder van het ministerie van Overzeese Gebiedsdelen ons mee, dat de Nederlandse regering zich strikt zal houden aan de bepalingen van de gesloten overeenkomsten, zodat van een dergelijke terugtrekking van Ne derlandse troepen geen sprake kan zijn. Zaandams burgemeester voor Haarlemse kantonrechter (Van onze speciale verslaggever) De Haarlemse kantonrechter, mr. Gerritsen, heeft de burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen, die zich 17 Juli j.I. op het strand te Heemskerk liet bekeuren teneinde een proefproces over het locale zwemver- bod uit te lokken, veroordeeld tot f 6 boete of 2 dagen hechtenis. Dit vonnis gold echter niet het zwemmen. De redactie van de betref fende verordening was n.l. zodanig ge steld, dat het feit dat de heer Thomas sen ten laste gelegd was, niet strafbaar was. De ambtenaar van het O.M. achtte de handeling wel bewezen, maar heeft Zaandams eerste burger hiervoor van rechtsvervolging ontslagen. Het vonnis Modus vivendi met Tsjiang mogelijk Volgens functionarissen, die in nauw contact staan met de waarnemende Chinese nationalistische president, Tsoeng-Jen, is het mogelijk, dat de oorlogsheer van Joennan, generaal Loe Han, gedurende zijn onverwacht en dramatisch bezoek aan Tsjoenking met maarschalk Tsjiang Kai-Sjek tot een modus vivendi komt. Zij geloven niet, dat Tsjiang een per manente regeling van de zaak tot stand kan brengen, doch zij achten het mogelijk, dat een ernstige crisis voor lopig kan worden vermeden doordat generaal Loè erin zou toestemmen de provincie Joennan neutraal te verkla ren in de strijd tussen nationalisten en communisten. Generaal Loe's vlucht naar Tsjoengking was een verrassing voor Chinese regeringskringen en te Kanton is de toestand nog niet geheel duidelijk. De nationalistische min.-president, Jen Hsi-Sjan, is eveneens plotseling naar Tsjoengking vertrokken om een onderhoud met Tsjiang Kai-Sjek te In Farnborough (Engeland) wordt een tentoonstelling georganiseerd door de Vereniging van Engelse Vliegtuigbouwers. Drie modellen, die alle aandacht der deskundigen trokken: links: het „luchtpaard", de Cierva helicopter die aan 24 passagiers plaats biedt; midden: de „Vickers Supermarine 510", met naar achteren wijkende vleugels, die een snelheid, gelijk aan 't ge luid kan ontwikkelen; rechts: de „Canberra", Engelands eerste straalbommenwerper. hebben. Volgens buitenlandse reizigers, die uit Koenming, de hoofdstad van Joennan, te Hongkong zijn aangeko men, is er in Joennan reeds enige maanden een toenemend anti-natio nalistisch sentiment, dat is opgewekt door professoren en studenten, die een vaste communistische kern zouden vormen. Blijkens berichten uit Saigon zullen de Franse troepen, die de Indochinese grens met China bewaken, moeten te rugtrekken om botsingen met Chinese regeringstroepen, die voor de commu nisten vluchten, te vermijden. Vier doden bij waterhoos in Spanje Een onweder, gevolgd door een wa terhoos, die 40 minuten duurde, heeft Woensdagavond een groot gedeelte van Andalusie verwoest. Te Monte Sacro zijn 4 vrouwen van wie drie zigeunerin nen verdronken. Talrijke personen lie pen verwondingen op. De hoofdweg van Granada naar Madrid is onbruikbaar. De sneltrein naar Madrid kon het sta tion van Granada niet verlaten, daar de spoorweg op 14 punten onderbroken was. Te Jean staan talrijke straten on der water en een 50-tal huizen is onder gelopen. De schade aan de wijnbergen is zeer aanzienlijk. RICHARD STRAUSS IN LEVENSGEVAAR. Richard Strauss verkeert in levensge vaar, aldus maakt zijn arts in een communique bekend. De 85-jarige, in Duitsland geboren componist, die aan angina pectoris lijdt, heeft opnieuw 'n ernstige instorting gekregen, nadat in zijn toestand verleden week een ver betering was ingetreden. Jn Latijns-Amerika vloeit het bloed sneller door de aderen dan bij ons. De temperamenten zijn er emotio neler en de harten kloppen er onstui miger. Een complimenteuze of verlief de opmerking tegen een op straat pas serende schone senorita is er iets heel gewoons. Daartegen wenste de poli tie in Caracas op te treden en op de eerste dag van de nieuwe actie arres teerde zij al vijftig mannen, die in haar ogen wat al te „draufgangerisch van leer waren getrokken. De bekendste humorist van Venezuela heeft nu ver klaard, dat hij voortaan geblinddoekt en met een prop in de mond over straat zal gaan. De snoodaard! Hij herinnert zich natuurlijk de uitspraak van Mel- chior de Santa Cruz, die zeide: Men moet een vrouw kiezen met de oren, niet met de ogen. In het Duitse iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aan geen stijve of hoge boord meer dra gen. Hij overweegt nu overhemden met een liggende kraag. Over de kleur is hij het met zichzelf nog niet eens. Ma- lan aarzelt tussen een bruin of een zwart hemdToen op de paarden markt in Deventer een veulen werd verkocht en van de moeder werd weg gehaald, raakte de merrie overstuur. ciigheden afgelast. Later op de dag loog de „Brabazon I" naar Farnbo- plaatsje Tuttlingen heeft een hond een tough (Hampshire) om een plaats in te nemen op de tentoonstelling van de Britse vliegtuigindustrie. TELEVISIE-UITZENDINGEN GESTAAKT In verband met technische werk zaamheden aan de zendinstallatie zul len de experimentele televisie-uitzen dingen van Philips voorlopig niet wor den hervat. Men hoopt begin 1950 weer met de uitzendingen te kunnen beginnen. kind gered, door te verhinderen, dat het een slang beetpakte. Daarna sprong de hond naar de slang, doch werd door een giftige beet gedood. Tijdens het™ itspreken van een rede ergens in Transvaal was minis ter-president Malan opeens de draad kwijt. Een geneeskundig onderzoek heeft aangetoond, dat een knellende boord de oorzaak van deze tijdelijke in dispositie ia geweest. Malan mag voort- Thëcdoor, ik raad je man, Trek toch eerst een jasje an. Als de veldwachter je ziet, Zee pop boete, minder nteil Het dier rukte zich los en moest tot driemaal toe opnieuw worden vastge zet. Onderweg naar huis hinnikte het in de veewagen onafgebroken en toen men twee uur later de wagen opende, was het arme dier van verdriet gestor ven. yroeger op school beoefende je een soort sport, die spieken heet te. Bij de ene leraar ging dat wel, bij de andere lukte het nooit en geraakte je altijd de klos. Wij hadden daar spe ciale benamingen voor, maar omdat er onder de bezoekers van dit apencircus ook paedagogen zijn, houd ik die vóór me. Maar wat ik maar zeggen wilde is dit: Op het examen vobr mijnbestuur- der in Johannesburg lukte het zeer zeker piet. Een patiënt die het toch probeerde, met een aantekeningenboek onder zijn partes posteriores. werd ge schaakt en door de plaatselijke magis traat veroordeeld tot 25 pond boete, subsidiair twee maanden gevangenis straf. - Als wij vroeger zulke risico's hadden gelopen, waren we er nooit aan begonnen! De Russen doen aan spraken gelden op een nieuw snelheids record voor vliegtuigen. Jacob Foros- tenko heeft 1000 kilometer gesloten circuit met een sporttoestel in vier uur en 31 minuten afgelegd. Je moet ze maar aim vliegen! had betrekking op „het zich ophouden or het strand, zonder behoorlijk ge kleed te zijn". Burgemeester Thomas sen heeft ter zitting, waarvoor op de publ .tribune veel belangstelling bestond, zijn gedrag nader toegelicht. Het hele geval blijkt op een vergissing te be rusten, want hij meende dat ter plaatse wel gezwommen mocht worden. In het belang van zijn gemeentenaren en in overleg met de aanwezige wachtmees ter van de rijkspolitie heeft hij zich toen laten bekeuren. De ambtenaar O.M., mr. H. Lager waard, achtte de houding van de ge meente Heemskerk inconsequent, want op een ander stuk strand, dat eveneens onder deze gemeente ressorteert, het zgn. Noorderbad, mag wel gezwommen worden. Hij vond het evenwel zeer merkwaardig, dat de bepalingen, door de ene gemeente uitgevaardigd, door een burgemeester van een andere ge meente met voeten getreden worden. „Van een burgemeester", aldus mr. La gerwaard, „mag toch verwacht worden, dat hij de orde in een andere gemeente niet bewust zal verstoren". Hij was van mening, dat de kwestie binnens kamers geregeld had dienen te wor den. Het uitlokken van een proefpro ces had in overleg met de justitie en de politie behoren te geschieden. Wat het belang van de Zaandammers be treft om te Heemskerk te kunnen zwemmen, merkte mr. Lagerwaard op, dat er in totaal 50 proeessenverbaal opgemaakt zijn. Hiervan werden er slechts vier tegen inwoners van Zaan dam opgemaakt. Hij eiste één dag hechtenis voor waardelijk met een proeftijd van één jaar. Burgemeester Thomassen. Burgemeester Thomassen voerde aan, dat de provincie de toegang tot het strand mogelijk gemaakt heeft door het aanleggen van verharde we gen. Heemskerk is bezig een badplaats te worden voor natuurliefhebbers, want om op het strand te komen is een kaart voor het duinterrein nodig. Dat het strand te Heemskerk gevaarlijk is, meende hij te moeten betwijfelen. In dien dit echter wel het geval is, dan achtte hij het uit een oogpunt van ge vaar zeer ernstig dat volwassenen uit het water geweerd worden en dat het baden van kinderen oogluikend toege laten wordt. Hij stelde met nadruk vast, geen uit dagende houding tegenover B. en W. te hebben aangenomen. Het woord „malligheid", dat men hem in de mond heeft gegeven ten aanzien van de ge wraakte verordening, verklaarde hij niet gebruikt te hebben. Burgemeester Thomassen deelde verder mede, dat hij, nadat het procesverbaal was opge maakt, nog zeer collegiaal met zijn collega H. Nielen van Heemskerk ge praat heeft. Het speet hem dat het O.M. in deze kwestie over „oncolle giaal" gesproken heeft", want dit stond z.i. buiten de zaak. Mr. Gerritsen, onmiddellijk vonnis wijzende, wilde niet ingaan op de sug gestie van het O.M ten aanzien van het al of niet collegiaal optreden van verdachte. Hij vonniste met f 6 boete of twee dagen. Twee mannen vielen van een dak Dinsdagmiddag zijn W. Savelkouls en Corn. Etten door onbekende oorzaak van het dak van de St. Theresiakerk te WaspikBoven, waar zij herstelwerk zaamheden verrichtten, gevallen. In ernstige toestand werden zij naar het ziekenhuis te Den Bosch overge bracht, alwaar de opperman C. van Etten, die 23 jaar oud en ongehuwd was, is overleden. Savelkouls is levensgevaarlijk ge wond. Howard Unruh maakte dertien slachtoffers Woensdag is in het ziekenhuis te Camden een jongen van 10 jaar over leden, die door Howard Unruh werd gewond. Hij is Unruhs dertiende slachtoffer. De moeder en grootmoeder van de jongen zijn eveneens door Un ruh doodgeschoten. Unruh werd Woensdag door twee psychiaters onderzocht. Hij stond be kend als erg vroom en had steeds zijn bijbel bij de hand. Woensdag verklaar de hij, dat hij zijn schietpartij begon nen was, omdat hij „een hekel had aan zijn buren". Samba's als welkomst melodie Bij iedere aankomst van een troepen transportschip hadden de thuiskerende militairen om de samba gevraagd, maar altijd weer bliezen de muziekcorpsen vrolijke marsen. Het trompetterskorps van de Huzaren van Boreel heeft hier aan een eind gemaakt en bracht op de kade bij de aankomst van de Johan vén Oldenbarnevelt te Amsterdam samba's ten gehore, geheel in stijl, met de in strumenten, die voor deze Zuidameri- kaanse muziek nódig zijn. Het sucecs was groot. De Johan van Oldenbarnevelt heeft ruim 2100 militairen en hun vrouwen en kinderen naar Nederland gebraeW-

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1