DE VERFPOT werkt metplezier RAAD LAAT Stad en Omgeving* De intergeallieerde vriendschapstrein naar Alkmaar Kerkdiensten in Kopenhagen Stockholm en AGENDA Op 26, 27 en 28 September Ouden van dagen gratis naar de poppen- tentoonstelling De kaasmarkt op de film Impressies van een stadgenoot Britse gasten ten stadhuize Oudorp Akersloot Obdam VAN MARSDIEP TOT Ij Bergen Schoort De Intergeallieerde Vriendschaps trein, die, op 17 September naar Ne derland komt, is door de Belgische Spoorwegdirectie ter beschikking ge steld van de Association Interallié des Eésistants du Rail. Deze vereniging waarin vele spoorwegverzetsorganisa ties uit Europa zijn bijeengebracht, heeft zich tot taak gesteld hulp te ver-, lenen aan de spoorweggezinnen, waar van de vader tijdens spoorweg-verzets acties het leven verloor. De trein startte zijn loop door West- Europa in Luxemburg, verbleef gerui me tijd in Frankrijk en Belgie en zal thans, met ingang van de vijfde her denkingsdag van de spoorwegstaking op 17 September a.s„ enkele maanden op 16 verschillende stations in Neder land gelegenheid geven kennis te ne men van de symbolische uitbeelding van het verzetswerk in spoorwegkrin gen gedurende de afgelopen oorlog. De Internationale Vriendschaps trein bestaat uit vier rijtuigen, n.l. drie tentoonstellingsrijtuigen en een als bioscoop ingericht rijtuig. In het eerste tentoonstellingsrijtuig zijn tegen fraaie decors de voorwerpen neergelegd, die bij het verzet een grote rol hebben ge speeld. In het tweede rijtuig wordt met een aantal schilderijen van de Belgi sche schilder Jo Conrady de lijdens weg van een door de Duitsers gegre pen ondergrondse werker in beeld ge bracht. Ook hier treft men de stemmi ge sfeer, die de expositie vereist. In het derde rijtuig zullen films worden vertoond, die het verzet of de weder opbouw tot onderwerp hebben. Het vierde tentoonstellingsrijtuig is een Nederlands rijtuig, voor de helft ingericht door de N.S. en voor de helft door de Stichting 19401945, welke laatste instantie een complete, in de oorlog gebruikte vervalsingscentrale exposeert. Het door N.S. ingerichte gedeelte plaatst de toeschouwer in de sfeer van het naoorlogse Nederland. De vriendschapstrein begint zijn tournée te Utrecht, waar hij op de 17e September des morgens om 11.00 uur officieel wordt overgedragen in aan wezigheid van de minister van Ver keer en Waterstaat. De ere-presidente van het Dames pakketten-Comité van de International® Spoorwegverzetsbeweging, mevrouw Delory, zal bij die gelegenheid 167 in gezamelde pakketten, waarvan de in houd Voornamelijk zal bestaan uit tex- tielgoederen, uitreiken aan een even groot aantal wezen en halfwezen van 5 tot 14 jaar van de Nederlandse oor logsslachtoffers onder het spoorweg personeel. Do trein ook in Alkmaar De vriendschapstrein, die dagelijks, behalve des Zondags, ter bezichtiging geopend zal zijn van 12.3017.30 uur en van 19.0022.00 uur, komt op zijn tournée door Nederland in Alkmaar op 26, 27 en 28 September. De toegangsprijs zal 25 cent voor volwassenen en 10 cent voor kinderen tot veertien jaar bedragen en het toe gangsbewijs zal tevens gelden als per ronkaartje. De Internationale Poppententoonstel- ling, die thans bij Kofa Spruyt te Alk maar wordt gehouden heeft over ge brek aan belangstelling zeker niet te klagen. Van 's morgens tien tot 's avonds tien schuift een stroom van bezoekers langs de stands, waar de kleine zwijgzame mensjes de talloze blikken van jong en oud boeien. Zo is het in de tentoonstellingsruimte een geweldig geroezemoes van veel volda ne kijkers, die elkaar onder de ge dempte tonen van een vrolijke muziek, op de in hun ogen meest geslaagde pop- pentypen attent maken. Gisteren, Donderdag, in de middag, passeerde de 11.000-ste bezoeker van de tentoonstelling de controle. Het was de 50-jarige Marianna Adams, die Rozen- gaarde nr. 16 te Rotterdam woont. Me vrouw Blankendaal, uit de Eikelenberg straat nr, 76 te Alkmaar was het, die om klokslag 9 uur gisteravond als 12.000-ste bezoekster door een bestuurs lid werd welkom geheten. Beide ont vingen een fraaie pop. De baten, die zoals bekend, geheel ten goede komen aan het werk van de Stichting 19401945, zijn dermate ver heugend, dat het organiserende bestuur van de afd. Alkmaar van deze Stich ting, thans aan een reeds eerder opge vat voornemen om deze tentoonstelling gratis toegankelijk te stellen voor on ze ouden van dagen gevolg kan geven. Alle ouden van dagen van 70 jaar en ouder uit Alkmaar en wijde omgeving worden uitgenodigd om op Zaterdag, 10 September a.s., en wel in de mor genuren van 10 uur tot 12.30 uur, zon der betaling deze tentoonstelling te be zoeken. In verband met de grote druk te, die in de middag van deze Zater dag weer kan worden verwacht zijn de morgenuren gekozen, zodat onze oud jes in de gelegenheid zullen zijn een en ander rustig te bewonderen. Velen van onze ouden van dagen zijn nog zo kwiek, dat men hen deze leef tijd van de sterken niet zal kunnen aanzien. Enige controle zal daarom no dig zijn. Een paspoort, bewijs van Ne derlanderschap, stamkaart, persoons bewijs, of iets van die aard, dan bij de ingang der tentoonstelling wordt ge toond, is voldoende. De medewerking van Roofden van instellingen voor ouden van dagen en van familieleden van onze oudjes om hen op deze gelegenheid opmerkzaam te maken, wordt verzocht. Men verzoekt ons nog te melden, dat mej. Wit uit Heiloo, van Alkmaarse couranten poppen heeft vervaardigd, welke de vroeger in Alkmaar zo be kende straattypen Kresser (moeder en zoon) uitbeelden. Zij zijn mede in het Kofa-magazijn ter bezichtiging gesteld. Auto reed tesfen winkeldeur Gistermorgen wilde de bestuurster van een vrachtauto in de Houttil ke ren. Nadat een knecht, die achter de wagen liep, een teken had gegeven dat de weg vrij was, reed de bestuurster schuin achteruit de Magdalenenstraat in. Zij nam de bocht echter iets te krap waardoor de auto in aanraking kwam met de winkeldeur van de heer W. De schade aan ruit en deur werd door de chauffeur vergoed. Burgerlijke stand Geboren: Henricus A. A. zoon van A. H. A. van Rhoon en Th. M. Thoolen. Elisabeth M., dochter van H. Insing en C. C. Seijts. Cornelia G. M., dochter van p. j. M. Burger en G. M. van de Kamer. On dertrouwd: Comelis de Haan en Elke Bindinga. Cornelis Brevé en Klaartje lover. Willem Jager en Dieuwertje Booker. Johannes Biesheuvel en Catharina Admiraal. Mathias Constant en Anna C. Bellekom. Jakobus Bliek en Adriana C. Hein. Overleden: Bos E. Joostens, 50 jaar, gehuwd met J. C. de Gier. Jong Holland speelt eerste wedstrijd Zaterdag 10 Sept. begint voor Jong- Holland de competitie. Deze vereni ging is thans ingedeeld in de 4e klas A van de Zaterdagmiddagcompetitie van de K.N V.B. met als tegenstan ders: A.M.V.J., W.V.G.A. en K.M.V.Z, allen uit Amsterdam: Sizo (Hillegom), V.E.W. (Haarlem), Blauw Wit (Wor- merveer) en H.C.S.V. (Hoorn). Deze afdeling telt enkele zware elf tallen, o.a. A.M.V.J., de houdster van de K.N.V.B.-beker en V.V.G.A. de ploeg van de Amsterdamse Gemeente ambtenaren. Jong-Holland zal als eerste Alk maarse vereniging het competitiesei zoen openen. Benieuwd zijn we naar de resultaten van deze pas gepromo veerde club. Morgenmidag om 4 15 uur komt het Amsterdamse K.M.V Z., eveneens pas gepromoveerd, op be zoek op 't Jong Holland-terrein in de Overdie. K.M.V.Z. is een ploeg, samen gesteld uit personeel van de Kon. Zwa- velzuurfaorieken. O i. liggen de krachtsverhoudingen riiet ver uiteen, zodat we een sparihende wedstrijd kunnen verwachten. De opsteling is als volgt: Jager; Hoekstra, Reeksteiner; K. Goosens, den Hartigh, Dorland; Mienis, C Goosens, Hartog, Papa, Tesselaar. Jongen vernielde boompje Dezer dagen betrapte een agent van politie een 10-jarige jongen, toen deze in de Corfstraat bezig was de schors van een boompje af te schillen. Het boompje, dat ongetwijfeld zal afster ven, vertegenwoordigd een waarde van tien a vijftien gulden. Deze schade zal door de ouders aan de Plantsoen dienst moeten worden vergoed. De jongen is op het bureau van po litie in tegenwoordigheid van zijn on derwijzer ernstig onderhouden. DRIE ALKMAARSE JONGENS OP ARUBA. „Het is hier erg warm, maar het eten is hier goed", schrijft korporaal J. H. Schuurman, Drebbel- straat 15, die hier als nummer drie staat afgebeeld. De beide anderen zijn korporaal M. Termaat, Voormeer 21 en soldaat le kl. H. van Vliet, Rozen straat 1. „Maar de kaas, die we hier krijgen, bevalt ons Alkmaarders niet. Ze is te sterk." Korp. Termaat is bij de Geniedienst, korp. Schuurman is belast met het beheer over de schietbanen op Aruba en soldaat Van Vliet dient bij de zware mortieren van de ondersteuningscompagnie. Elke maand twee parades, zo schrijven zij, om beurten in Oranjestad en in een stad, die St. Nicolaas heet. En 's avonds een bioscoop je en natuurlijk brieven schrijven naar huis. Tijd van afzwaaienOp zijn vroegst begin 1951. Ze zijn hier pas sinds December 1948. De kaasmarkt stond hedenmorgen in het teken van de film. De cineast Max de Haas, die in opdracht van de Eco nomische Voorlichtingsdienst een spre kende kleurenfilm van circa anderhalf uur lengte over het economisch herstel van Nederland vervaardigt, heeft de bedrijvigheid op de kaasmarkt op de celluloidband vastgelegd. Er komt een gesproken tekst bij de ze film in vijf talen en wel in het Frans, Duits, Engels, Spaans en Por tugees. Voor deze opnamen, die na de montage hooguit twee minuten lengte zullen hebben, waren heel wat men sen in de weer. Natuurlijk ontbraken ook de belangstellenden voor dit eve nement niet. De cameraman had geluk; de zon die in deze prachtige nazomer zo zijn best doet, ontbrak ook vanmorgen niet. Een der eerste opnamen bestond uit het voederen van de kaasdragers met dik van boter voorziene beschuiten. Ook deze Vrijdag was het aantal be zoekers gerekend naar de tijd van het jaar gunstig te noemen. Er waren veel buitenlanders, waaronder twee groe pen. Dat waren een zeventigtal dames, de echtgenoten van de hooggeleerde deelnemers aan het Internationaal Congres van Chemici in Amsterdam en circa 50 officieren en manschappen van H. M.'s Cygnet, een vaartuig van de Britse Visserijinspectie, dat thans een bezoek aan ons land brengt. De aanvoer bedroeg 36000 kg. Er waren 8 stapels fabrieksbaas f 85 en 6 stapels boerenkaas f 85.50. Onze stadgenoot, de heer H. Hajj- tema Pzn., die een reis naar Noorwe gen en Denemarken gemaakt heeft, zond ons een aardige impressie van 't bezoek aan een tweetal kerken. Reeds 's Zaterdagmiddags - zo schrijft hij had ik eens poolshoogte geno men, waar zich in de nabijheid van mijn hotel een Protestantse kerk be vond. Dit bleek de Jacobs Kyrka te zijn. Een grote oude kerk met hoge toren. Op de grote deuren was een biljet aangeplakt, waarop stond dat de kerk om elf uur begon en dat die en die predikant dienst had.' Het was een Lutherse staatskerk, zoals bijna alle kerken daar. Om kwart vóór elf waren de deuren open en ging ik als eerste kerkbezoeker naar binnen. Het is een prachtige gro te kerk met naar schating twee dui zend zitplaatsen. Bij de ingang be vond zich een boekenplank, waarop bijbeltjes en psalmboekjes lagen ten gebruike van de bezoekers. De kerken in Zweden zijn veel meer in het gewone volksleven inge schakeld dan bij ons. Men kan in de kerk trouwen en behoeft dan niet naar het stadhuis. Bijna ieder paar trouwt derhalve in de kerk, óók al is men geen lid en bezocht men nooit de samenkomsten De dominee mag geen huwelijk weigeren. Toen de dienst aanving waren er ongeveer een tachtigtal bezoekers aan wezig. Het kerkbezoek was slecht. Dat bleek ook zo te zijn in Denemarken, waar ik de volgende Zondag de dienst bezocht in Kopenhagen. Kinderen waren in geen van beide diensten aanwezig. Alléén met le Kerstdagen en Oudejaarsavond, als de kerken met kaarsen zijn verlicht, kunnen ze de gelovigen niet bevatten. Evenals in andere protestantse kerken in het buitenland, was ook hier in Stockholm aan het hoofdeinde een soort altaar. Daarvoor stond een tafel, waarop enige kandelaars met brandende kaarsen. In het midden stond een groot kruis met daarvoor 'n opengeslagen bijbel. De klok in de hoge toren was in middels begonnen te luiden en toen deze zweeg, precies elf uur, kwam de dienstdoende predikant binnen, geheel alleen dus zonder kerkeraadsleden. Hij begaf zich naar het altaar. Hij was omhangen met een prachtig groen zijden kleed, geborduurd met gouden sterren. Op de rugzijde was in het, midden een gouden kruis geborduurd. Hij knielde voor het kruis dat op de tafel stond, met de rug naar de ge meente toe. Daarna begon hij alleen te zingen, met begeleiding van het orgel. Hij las daarna een gedeelte uit de bijbel en sprak een kort gebed uit. Toeh de predikant amen zei, zong de gemeen te: Amen, amen, amen, amen, amen! Daarna zong de gemeente het eer ste vers, dat op de borden op de pi laren stond aangegeven en volgde het lange gebed. De predikant besloot z'n gebed met het „Onze Vader". Toen dit werd uitgesproken begon de ge meente dit overluid mede te bidden Hierna ging de predikant weg en kwam even later door een andere deur weer binnen. Thans in zwart gewaad met witte kraag. Hij ging de kansel op en er volgde een korte preek naar aanleiding van Lucas elf Na het beëindigen van het gebed, toen de predikant de zegen had uitge sproken, volgde orgelspel. Tijdens dit orgelspel bleef de gemeente in bid dende houding staan. Als het orgel zwijgt, gaan pas allen huiswaarts. De dienst de volgende Zondag in Kopenhagen verschilde weinig van die in Stockholm. In Kopenhagen was er na de dienst avondmaal. Eerst een preek. Daarna gir,g een derde gedeelte der bezoekers huiswaarts. Een derde deel bleef zit ten en het overige deel was rond het altaar in een grote kring gaan zitten om deel te nemen aan het avondmaal. Postbode door auto aangereden Gistermiddag om half vier vond op het Zevenhuizen bij de uitgang van de kazerne een ongeluk plaats, waar van een postbode het slachtoffer werd. De bestuurder van een auto die over het Zevenhuizen in de richting van de Bergerbrug reed, moest plotseling uit wijken voor enige militaire motor rijders, die uit de kazerne kwamen. De motorrijders sloegen rechts af, doch kwamen waarschijnlijk even op de linker weghelft. De autobestuurder moest hierdoor uitwijken, waardoor een postbode werd aangereden. De man, die aan de rug gewond werd, moest naar het Centraal Ziekenhuis worden overgebracht. Vandaag zal de postbode weer naar zijn woning worden ge bracht. Huizen onder de hamer Notaris mr. Joh. G. C. Zijnen heeft Woens dag een veiling (bij opbod) gehouden, waarin de volgende percelen onder de hamer kwamen: 1. Een huis en erf aan de Vrouwenstraat 5, groot 37 ca, f 3070,- 2. Een huis en erf aan de Druivenlaan 5, groot 1.13 are, f1750,- De afslag is bepaald op Woensdag 14 Sep tember des middags 3 uur in „Het Gulden Vlies". Geslaagd Van het Instituut voor opleiding van technisch bioscoop-personeel slaagde voor het operateurs-examen onze stad genoot de heer J. vd Molen. Te Wageningen slaagde voor het examen tuinbouwkunde 1. o. de heer J. C. Muller, alhier. WIE MIST EEN RIJWIEL? Er zijn dezer dagen door de politie vijf rijwielen onbeheerd aangetroffen Inlichtingen over deze rijwielen zijn aan het bureau van politie te krijgen. DIERENBESCHERMING. Ter hoogte van de Raad van Arbeid is uit het water gehaald een zwarte poes. Het dier is ter beschikking van de eigenaar of liefhebber. Ter beschikking is een jonge her dershond. pl,m. 3 maanden oud, reu (spoed). Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. NU KUNT U ZELF SCHILDE REN MET GOED GEREEDSCHAP geeft U voor enkele dubbeltjes prima Kwasten en ander gereed schap in bruikleen. EEN VAKMAN GEEFT U op de hoek v. d. HOFSTRAAT (Ontleend aan onze advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Red River (18 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Nacht van terreur, 18 jaar; Cinema Ameri- cain, 8 uur: De villa onzer dromen (tol 14 jaar onder geleide). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Officieren en manschappen van het Britse visserij-inspectievaartuig H. M. „Cygnet" zijn hedenmorgen door het gemeentebestuur ontvangen. Ter gele genheid van deze ontvangst waren aan de achterzijde van de raadszaal, waar in de lampjes brandden, de Britse en Nederlandse vlaggen gedrapeerd. Bur gemeester mr. dr. H. J. Wytema, de wethouders, de heren G. v. Slingerland en M. Coerts, het raadslid, mr. dr. C. Berkhouwer en bij afwezigheid van de gemeente-secretaris, de heer K. L. de Ronde waren aanwezig teneinde de Britse gasten te verwelkomen. De burgemeester begon zijn speech met een hartelijk woord van welkom. Zonder twijfel zullen velen van U nog nooit in Holland geweest zijn, zodat het voor U interessant is dit land, dat zo verschillend is van het Uwe, te zien. Nadat spr. de historie van de Kaas markt en de betekenis van Alkmaar als Victoriestad had belicht, wees burge meester Wytema erop, dat wij geen Vo- lendams costuum dragen. Dit gebeurt in Volendam en ik geloof zelfs, dat zij het alleen doen voor de Amerikaanse toeristen. Van de door U gedachte na tionale klederdracht dragen hier velen alleen de klompen, die hen tegen het water beschermen. Tijdens de laatste oorlog zijn twee voormalige vijanden uit de Engelse oor logen vrieinden geworden. Ik hoop, al dus spr., dat dit zo zal blijven, doch zou U willen verzoeken in de Engelse taal verschillende uitdrukkingen, die wij niet prettig vinden, zoals o.a. „doublé Dutch', „Dutch nightingales", „Dutch concert" niet meer te gebruiken. Deze opmerking ontlokte aan de Britse ge zelschap een gulle lach. Lieutenant Ed dy R. N. dankte de burgemeester voor de hartelijke ontvangst en apprecieerde het ten zeerste, dat de Engelsen in de gelegenheid gesteld zijn iets meer van Nederland te zien, dan alleen de ha vens. Wat het verzoek van de burge meester betreft, zeide mr. Eddy dat er ook uitdrukkingen in de Engelse taal zijn, die volgens hem juist zijn. In dit verband noemde hij het „dutch auc tion", waarmede de Nederlandse wijze van verkoop-bij opbod en afslag is gekenmerkt. De ontvangst werd besloten met het traditionele kopje koffie en een be schuitje met kaas. WETHOUDERSVERKIEZING De gemeenteraad heeft als wethou ders gekozen de heren: G. Otte (PvdA) en Jb. Swart (KVP). Jaarvergadering Kolping Boys De jaarvergadering van de voetbal vereniging Kolping Boys, welke Woensdagavond werd gehouden, was druk bezocht. Voorzitter N. van Baar- memoreerde in zijn openingswoord de tegenslagen in het afgelopen seizoen, doch zag, ge zien de toeloop van vele jonge spe lers, de toekomst niet somber in. De heer Th. Bos, secretaris der ver eniging, bracht hierna verslag uit over het afgelopen verenigingsjaar. Uit dit verslag stipten we aan, dat het leden aantal stijgende is. Aan de afgelopen competitie werd door vijf elftallen deelgenomen, van welke het eerste elftal na het spelen van een nood- iotige beslissingswedstrijd moest de graderen. De penningmeester had over het af gelopen boekjaar een totale uitgaaf gehad van f 969.04, tegen een ont vangst van f 905.63. Het nadelige saldo kan worden gedekt dcor de reserve van vorige jaren. De kascommissie had de boeken van de penningmeester ge controleerd en in orde bevonden. In de nieuwe commissie werden benoemd Nic. Smit en A. de Reus. De elftallen-commissie zal wederom bestaan uit de heren: C. Frederiks, J. Tamis en C. de Wit. De aftredende bestuursleden N. van Baar en D. van Veen werden herkozen, terwijl C. de Reus het bestuur voltallig zal maken. De vergadering sprak de wens uit, dat een tweede senioren-elftal aan de competitie zou deelnemen Er zal voor dit elftal aan de bond een plaats wor den gevraagd in de "4de klasse N.H. V.B., omdat de 3e te zwaar is. Voorts zullen nog 4 jeugdelftallen aan de competitie deelnemen. Overeenkom stig het bestuursvoorstel werd besloten de training met September te beëindi gen. In de nog resterende weken zul len alleen de senioren en de junioren trainen. De contributie voor zestien- en ze ventienjarigen werd verhoogd tot 20 cent per week. Voor senoren en adspi- ranten zal de contributie gehandhaafd blijvr - op resp. 25 en 10 ct. per week Nadat kapelaan Brinkman de leden en het bestuur had toegesproken, werd de vergadering gesloten. WAARDERING VOOR DE BRANDWEER. In de voorlaatste raadsvergadering heeft de voorzitter er zijn spijt over uitgesproken dat geen der betrokken brandverzekering-maatschapijen blijk van waardering had gegeven ten aan zien van het kranig optreden der plaat selijke brandweer waardoor meerdere percelen, die reeds vlam hadden gevat, behouden konden blijven. De Overijselsche Brandwaarborg-Mij. te Zwolle heeft hierop thans een uit zondering gemaakt door het brand weercorps een stoffelijk blijk van waar dering te doen toekomen. WETHOUDERSBENOEMING AANVAARD. De heer J. Dekker Cz., die bij zijn benoeming tot wethouder liet weten dat hij deze in beraad wenste te hou den, heeft de benoeming thans aange nomen. lp De prijs van het stro is zo laag, (j,. vele landbouwers in de N. Oostpóid-, ertoe overgaan het te verbranden, lp „Dutch Hanover" is winnaar gewot den van de harddraverij te Hoorn, ke voor het eerst weer in het centra^ van de stad werd gehouden en daan door als vanouds een feestdag werd Q De burgemeester van Oterleék heeft iB de gemeenteraad de wenselijkheid be- pleit van de stichting van een tehuij voor ouden van dagen. lp Op Zaterdag 17 September zal t| Enkhuizen voor de eerste maal eeg J wielerronde worden gehouden ondej auspiciën van de wielervereniging „Alcmaria Victrix". lp In de gemeenteraad van Texel ijl aangedrongen op vermindering van sterkte van het politiecorps in de wij. I termaanden. Het betreffende raadsüj I meende, dat er op het eiland teveel I „bonnetjes" worden uitgereikt en vond dat „bonnetjesschrijvers" op Texd overbodig zijn. lp In een plechtige bijeenkomst in de I Velser dorpskerk heeft de opening plaats gehad van het gemeentelijk gymnasium „Velserbeek", zijnde het eerste nieuwe instituut voor hoger on- derwijs sinds vele jaren. lp Bij gelegenheid van het 25-jarig be-1 staan van de St. Jan Stichting, het R.K. Ziekenhuis te Zaandam, is als hulde blijk een pijporgelinstallatie voor de I kapel aangeboden Vandaag vindt te I Assendelft de opening plaats van de tentoonstelling „Oud Assendelft". - W Aanbesteding kunstwerken Het bestuur van het Waterschap „De I Prins Hendrikpolder" te Texel be steedde Dinsdag in - hotel Bellevue te Den Helder aan het bouwen van ver schillende kunstwerken in de Prins Hendrikpolder. De firma Bruin te Den Burg schreef I in voor f 33500, de heren Oldenburg en Wouda te Bergen voor f 30.700. De gunning is aangehouden. burgerlijke stand Geboren: Willem N. j., zoon van W. Puis en C. A. Snip. Ondertrouwd; j. de Groot en m- Steege. Overleden: M. Doodeman, 63 jaar, weduwe van B. Vleugel (overl. te Alkmaar). - P. den Das, 75 jaar, gehuwd met j. Wognum, Predikbeurten VOOR ZONDAG 11 SEPTEMBER ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten. Woensdagavond half 8 tot 8 uur oecu menische avondwijding, vrij toegang, Kapelkerk, 10 uur, ds. Dikboom. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold, Luth. kerk (Oudegracht), half elf de heer Schendelaar van Den Helder. Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur (H.Avond- maal) en 5 uur (H.Avondmaal en dank zegging), ds. Von Meijenfeliit. Bap- tisten-gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur evangelist Hofhuis; 8 uur jongelieden- samenkomst. Oud-kath. kerk geen diénst. Herst. Ap. Gem., Toussaint- straat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B„ 3 uur jeugdclub; 4.15 open- luchtprediking in de Hout; Dinsdagav, half 8 bijbelkring; Donderdagav. half 8 in W. en B., evangelisatiesamenkomst, evangelist Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiü- gingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingsbijeenkomst. Ned. Le ger des Heils, Hekelstraat, 10 uur wij- dingsdienst; 8 uur openbare samen komst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondags school; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekruisersgenootschap, Oudegracht 114, half elf tempeldienst, de heer Fon tein. Ver. van spiritisten Harmonia, half elf morgenwijding in hotel De Nachtegaal, Langestraat, de heer D. Rus van Alkmaar. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur, ds. Klein Was- sink van Alkmaar. BERGEN, Ruïnekerk, 10 u. ds. Bekius. Geref. kerk. 10 uur (voorb. H.Av. en openb. belijdenis) en 5 uur ds. le Cointre van Amsterdam. Maranatha 10.30 uur, ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Hamming van Den Helder. Doopsgez. kerk, 10 uur da. Schepman. DIRKSHORN. Herv. kerk, 10 uur ds, Post. Geref. kerk, half 10 (voorb. H. Avondm) en 2.15 u. ds. Van der Sluis EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman (H.Avondmaal). half 5 lees- dienst (dankzegging H.Avondm.) Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. HEILOO, herv. gem., 10.15 uur ds. Bloemhof! Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur ds. Grootjans van Amster dam. Geref. kerk (in evang.gebouw an de Kerklaan), half 9 leesdienst; 4 uur dr. Polman (H.Avondmaal en dank zegging). - HEERHUGOWAARD, herv. gem., 0 uur, ds. Bloemhof! Geref. kerk, half 10 en half 3 ds. Wijnia. HENSBROEK, 10 uur, ds. Meyboom (H.Doop). KOEDIJK, 10 uur. de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Den Oudsten. OUDORP. 10 uur ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 1" uur ds. Leendertz. Geref. kerk, 1" uur en half 3 ds. Visser. SCHOORL, Groet en Camp, in het gymnastiekgebouw aan de Smeerlaan te Catrijp, 10 uur, ds. De Jong. SINT-PANCRAS. Ned. Christ. Ge- meenschapsbond, Zat. 10 Sept. av. 7 uur openluchtprediking. Geref. kerk, 1' en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 u-, de heer Elzinga van Amsterdam. WARMENHUIZEN, av. ,7 uur; ds Post Gister was het 25 jaar gi meester Tamis tot hoofd de gensschool, werd uitverkorei nieuw opgerichte r.k. jongens ding te geven. Deze dag is luisterrijke wijze herdacht, 'i ora acht uur werd allereerst tige H.Mis opgedragen In de biina geheel gevuld was me Van de school en vele oud men een predikatie te hort pastoor betreffende het kath. Hij noemde het belangrijk d: Tamis dit onderwijs 25 jaar 1 parochie heeft kunnen geven. Om 11 uur had er een receptie plaats, waar o.a. kw; citeren pastoor v. Muyen. pastoor v. Meeuwen, pater F cn W. en de gem.-secretaris vi de inspecteur van het lager de heer Vernooij, de oud- van het lager onderwijs de het kerkbestuur, het schoolbi plaatselijke hoofdonderwijzers Gerling (ulo-school), de hee (openb. school) en de heer veld (chr. school). Tijdens d< tie bood de heer P. Kuiper n; personeel de jubilaris een p aan, pastoor v. Muijen een met inhoud en burgemeester prachtige mand bloemen. De gen gingen vergezeld van wa woorden voor het vele werk c Tamis in de afgelopen 25 verricht. Eveneens voerden 1 de heren Vernooij, Dun en G 's Middags had door de leer! de r.k. jongensschool de plaats, waarbij meester v. Dor genheid kree de jubilaris to ken en hem het cadeau van c gen een rooktafel en sigar Winterprogramma vi Instituut- voor Arbei ontwikkeling Zoals wij reeds schreven ontvouw zitter van het Instituut, de heer N. een vergadering een uitvoerig schei komende winterseizoen. Voorafgegaan door een bezoek aa in Amsterdam omstreeks eind Oc November volgt op 26 November muzikale gebeurtenis, n.l. een conct Alkmaars Klein-orkest, onder leidi heer Pranger. Piet Bakker, bij' velen bekend van „Ciske de Rat" en „Achter en verder als literair medewerker tijdschriften, zal spreken en voorles uit zijn boek „Jeugd in de Pijp" 8 December. 11 en 25 Januari '50 komt de h naar Heiloo en zal dan o.a. spreke ontdekking van radium door he Curie". Tjalling P. Terpstra, bekend vai jaar, is ook nu weer van de partij een lichtbeeldenavond. Hij zal sj „Het blauwe Siljan-meer, het oog v (6 Februari). „Natuurbescherming" is het onde de natuur-historicus Jaap van Dijk dam over spreekt (met lichtbeelder Een interessante avond belooft die met de heer Melchior, de sch( de „Willem Barendsz". Het o „Scheeps-hygiëne" en wordt afgev enige films Daartoe in staat gesteld door he kaanse consulaat wordt ér eind Maa evond met lezing georganiseerd Het concert op 26 November en met dr Melchior worden gehouden *t Nut, waartoe één dezer dagen in bineerde vergadering is besloten Mogelijk zal aan dit programm opvoering van ,,'t Lammeke" door 1 toneel „De Nieuwe Egelantier" gevoegd. Hij had pech Toen gistermorgen de heer Akersloot zijn bruidsbouquet 6e bloemenhandelaar van Z. Straatweg, alhier, had hij d( zichtigheid, na het uitstappei auto, slechts in één richting Van de tegenovergestelde kwam een militaire auto, v. een luxe auto vandaar kw; toen de bruidegom de weg De aanrijding liet zich zee: aanzien, want de heer Sch. bl vig uit een hoofdwonde. Dr. directeur van de St. Willibro ting en dr. Janssen verleende >te hulp en op advies van de hij per ziekenauto inplaats zijn bruid, naar het zieken bracht. Later bleek, dat hij ee schudding had opgelopen. Le hij het Sint Elisabethziekenl verlaten, om zich nog dezelfd mej. B. uit Heiloo te Akers! echt te laten verbinden. Jubileumavond Donderdag 6 October zal ii dia Jan van Alfen zijn 12i/2-j leum vieren als tekstschrijve: bileum kon natuurlijk mai manier gevierd worden en het ten tonele brengen van Van Alfen. Zo wordt de avond ingezet optreden van het Alkmaars kest onder leiding van G. C Het orkest brengt o.a. 1 „Alkmaar in de Spaanse tijd Over gebrek aan medewer] Van Alfen niet te klagen. H aanbiedingen was zelfs van i dat hij voor meerdere aai moest bedanken. Medewerkt Duo Wi-Jo, Dienke de Hoof, t vorst, Jetty Winkelaar, Jaap my Busser en de Jonge Zani Op deze avond zal de kennis kunnen maken met ei vorm van kleinkunst, n.l. de opera. Gebracht zal worden you do, mr. Chewinggum?", Van Alfen de tekst schreef. Ongetwijfeld zal er voor d Wel belangstelling bestaan waar deze avond tevens het Z®1 zijn voor het gezelschap Alfen heeft .gevormd en dat Z1ch zal doen spreken.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2