Goede fokveedag te Warmenhuizen Denen demonstreren bietenrooiers in de Wieringermeer MPIOEN heeft ze! Uiigeesi Egmond aan Zee KLEERMAKERIJ „MODERN STYLE" Coupeur A. F. Eskes Pirn, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Tuberculosebestrijding bij het rundvee urgemeester ihuysen gaat heen men, dat de heer J. j sen, burgemeester onzer Ei 1 Februari 1950 het bur. nbt zal neerleggen, iter Nieuwenhuysen js li 1912 in functie en is tie emeester in dienstjaren ia Noord-Holland. jgst van de we§ 1 UUUce öi'Oeh e, roodbruine pox iernoR. noua, bosje Kleine sreuiei. n Kinaer-armoandje, z.g. kiiiüerKi'uiwagenije, brui. aisoana, neren armband- irk „Medana"), bruine Kin- maie zonder inhoud, por. net innoud, rood kindertal jen gebloemde ceintuur, 'lusten „Avenhorn", geel. t strikje, nijptang met ge. mdvaten, groene badhand- irarte zwembroek, touwen zonder inhoud, bruin hoornen bril in étui, ït Zeeuws knopje, porte- inhoud, portemonnaie met L, grijs-geblokt jasje van touwen boodschappentas, rood geborduurd, bruine met inhoud, handdoek met adeldekje, roodwollen da- et gele knopen en blauw- op de zakken), backo- itte kinderschoentjes, 4 :ls, doublé herenarmband- uin plastic bandje, merk gebarsten glas) bruine al. ;n iedere werkdag ten ge- tussen 9 en 11 uur v.m. >ostcommandant der Rijks- enweg 285 te St. Pancras. 5GELVERZAMELAARS id kwamen de leden van Castricum van de Ned. tzegelverzamelaars ten hui- ieer Saarloos bijeen. Mede- d, dat met de KLM contact 'ordt omtrent uitgegeven fende bijzondere vluchten, •eniging „De Posthoorn" te zullen contactavondet luden. Ook in de jeugdver- aat 't goed. De ruilavonden, n plaats vinden onder lei- i heren Saarloos en Hart, ;eld op de eerste en derde an elke maand.. Voor het lezingen is voor de eerste ovember uitgenodigd de tweede secretaris van het r. Op een avond in Januari ïeren Witkemper en Schoo it. Besloten werd een wed de leden te houden. Elk Ie gelegenheid worden ge- ;ijn verzameling een lezing waarna aan het eind van zal worden uitgemaakt, wie eker was. gerlijke Stand Adrianus G. A., zoon van C. i A. G. Winder. Adrianus, van Velzen en L. de Leest. - I. dochter van J. J. J. Hendriks Bon. - Johannes J-, zoon van en A. Admiraal. Jozef C. M-, Th. Dijkman Dulkes. Duwd: Jan Hollenberg en Huijgen (te Akersloot), dArend Bakker en Bertha de annes H. Castricum (te Heems- ana- Koppes. Jan Docter (te fenderika J. C. Eikel. nTrijntje Broersen, 88 jaar, Kramer (te 's-Gravenhage). - 65 jaar, gehuwd met A. Mid- Jkmaar). Jan Brinkman, 68 iet B. C. Koblens (te Amsterdam) WORDT INGEHAALD 24 September te half zes, ist, de weleerw. heer J. de ^an de parochie, feestelijk tiaald. De optocht gaat van- xkerk langs de Bakkumer- ït, Stationsstraat, Dorps* ie kerk, waar om half ze* htige Lof zal plaats vinden, eptember zal de neomist I. Mis in de Parochiekerk ling Castricum van het Ned. zal Zaterdag 1 October an een Districtsoefening te i en: een bruin lederen por-1 een portemonnaie met in* f en: een Amerikaanse dou*| :htingen bij de Rijkspolitie In elke soort. raat 68, Alkmaar. yan Driel en Van Dorsten brengen nieuv/e Roerslev- werktuigen Op het werktuigenproefbedrflf ,,De Oostwaardhoeve" in de Wieringermeer Is Zaterdag een demonstratie in beslo ten loing gegeven met Boerslev bie tenkoppers- en rooimachines. De om standigheden waren vryvvel ideaal; droog weer, een droge van lichte tot nvare zavel verlopende grond en vak mensen rechtstreeks van de fabriek uit penemarken om de machines te stel len. Overigens behoeft het afstellen van deze eenvoudige machines geen moeilijkheden op te leveren. Er werd gedemonstreerd met een tweerijige bie tenkopper 675.—); een eenrijige bie tenkopper met loof af voerhand (ƒ700. een paardenbietenrooimachine 950. een tractorbietenrooimachine (ƒ1250. Aan deze serie kan nog worden toe gevoegd een gewone éénrijige bieten kopper (ƒ375.—), welke niet werd ge demonstreerd, doch die geheel werkt volgens 't systeem van genoemde twee rijige. Zo berusten ook de paarden- en de tractorbietenrooier geheel op het zelfde principe. De eenrijige kopper met afvoerdoek kopt volgens hetzelfde systeem als één- en tweerijer, doch werpt de afgesneden koppen en het loof op een linnen af- voerdoekje, waarop op latjes pick-up- veertjes zijn gemonteerd. Het loof wordt in een vergaarbak gevoerd en kan door de bestuurder op hopen wor den gelost. Het koppen met deze machi ne gebeurt aldus: Een taster loopt over de koppen van de bieten. Deze taster bestaat uit een verticaal draaiende, ge kartelde ronde schijf. Deze schijf wordt aangedreven vanaf het loopwiel en wel zodanig, dat de schijf iets sneller draait dan de vooruitgaande beweging van de machine. Aldus wordt bereikt, dat de biet door de taster als het ware achter over gedrukt wordt. Het vaststaande schuine mes, dat de taster volgt, heeft uiteraard de neiging om de biet voor over te drukken. Wanneer nu deze bei de krachten elkaar opheffen, krijgen we een rechtafgesneden kop. Het werk op de demonstratie heeft dit ook inderdaad laten zien. Over het algemeen werden de bieten keurig ge kopt, hoewel een enkele te dikke kop niet te vermijden viel. Ook de machine met loofafvoerdoek werkte heel goed. Het loof werd keurig op hopen afge leverd en was zo best geschikt om te worden ingekuild voor veevoeder. Bo vendien heeft men hierbij het voordeel, dat wanneer er eenmaal een pad is, men geen loof meer met de hand be hoeft over te gooien, wat weer arbeids besparing betekent. Uiteraard zullen we moeten afwachten hoe dit afvoerdoekje, dat vanaf het loopwiel over rollen wordt aangedreven, onder natte, dus meer normale omstandigheden zal werken. De genoemde koppers kunnen gemakkelijk door één paard worden getrokken. De beide rooimachines zijn er op ge baseerd om de vooraf gekopte bieten uit te lichten, te reinigen en op hoopjes uit te werken. Door de hoopjes steeds op dezelfde strook te lossen, hetgeen de bestuurder in de hand heeft, kan men de bieten in dwarse rijen over het land krijgen. De paardenmachine wordt door twee paarden getrokken en kan door de bestuurder worden bediend. Op de trac tormachine rijdt een tweede man mee om de bieten te lossen. De beide ma chines wegen respectievelijk 350 en 380 kg. Het Hchten der bieten geschiedt door twee naar beneden wijzende vrij lange pennen, welke achter elkaar toe lopen. Deze pennen lopen vrij diep door de grond, hetgeen vooral op zware grond een bezwaar zal kunnen zijn. Nadat de bieten aldus gelicht zijn, komen ze in een verticaal draaiende korf. Deze korf wordt aangedreven door de verhoogde buitenzijden ervan, welke over de grond lopen. De bieten worden in de korf al ronddraaiende van grond gereinigd, totdat ze ten slotte aan de buitenzijde in een verzamelbak worden geleid. Het is mogelijk de bieten meer of minder lang in de korf te houden, voordat ze in de verzamelbak worden afgeleverd. De verzamelbak kan door middel van VAN MARSDIEP TOT IJ HIn een te Slootdorp gehouden oij- eenkomst is overgegaan tot oprichting van de afdeling Wieringermeer van de V.A.R.A. 45 Te Hoorn worden met nadruk de geruchten tegengesproken als zou net aldaar gevestigde Rijkslandbouwproef station worden opgeheven. Ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de Rundveefokvereniging „Twisker Belang" is te Twisk een uitstekend ge slaagde fokveekeuring gehouden. Voor de Zaterdag a.s. te Enkhuizen te houden wielerronde hebben 46 nieuwe lingen en 48 amateurs ingeschreven. Van 24 Sept.1 Oct. houden de winkeliers in de Breestraat te Bever wijk een winkelweek. Elke dag wordt sen bedrag van 300 aan prijzen ver loot. 45 Aan de Oosterweg in de Purmer is de boerderij van de heer P. Wessels door onbekende oorzaak in vlammen opgegaan. 45 De pogingen om in de Zaanse grond olie te vinden, worden voortgezet. Op de grens van Zaandam en Oostzaan komt een 40 meter hoge boortoren. O Binnenkort zal aan de oud-burgemees ter van Zaandam, mr. dr. J. in 't Veld, •hans minister van Wederopbouw, het ere-burgerschap van de stad worden «angeboden. een handle op gezette tijden worden ge ledigd. Op de demonstratie was het werk van de tractormachine zeer goed. De paar denmachine deed het minder goed. Hierbij kwamen nogal afgebroken bieten voor, terwijl kleine bieten werden ver loren door de korf. Daar het principe van beide machines echter gelijk is, zou den we moeten concluderen, dat de paardenmachine niet juist was gesteld. Het verliezen van zeer kleine bieten kwam echter bij de tractormachine ook voor. Tussen de op hoopjes afgeleverde bieten vinden we ook nog vrij wat grote kluiten en wat bladresten. De kluiten zijn uiteraard een gevolg van de droogte en de zwaarte van de grond en het feit, dat' de lichter tamelijk diep loopt. Het afgeleverde product was naar de algemene gedachte niet geschikt om zon der meer met de bietenriek op de wa gen te worden geladen en aan de fa briek te worden afgeleverd. Men zal dus de bieten met de hand moeten la den, hetgeen een groter bezwaar lijkt dan het in werkelijkheid is. Ook bij deze rooimachines zal men moeten afwachten, wat zij onder natte omstandigheden zullen kunnen preste ren. Over het algemeen kan de importrice van deze machine, de firma Van Driel Van Dorsten te Hoofddorp, op een geslaagde demonstratie terugzien. Heer-Hugowaard Burgerlijke Stand Geboren: Jan, z. van G. J. Hop man en T. Post. Maria W., d. van A. G. Stuyt en W. M. Langedijk. Jo hannes G. M., z. van M. Kieft en M. Burger. Johannes C. L., z. van L. H. Kamp en C. G. de Moei. Maria A„ d. van Th. P. Dekker en A. C. Dekker. Anna M., d. van Th. P. Dekker en A. C. Dekker. Simon, z. van P. den Har- tigh en A. de Graaf. Elisabeth A., d. van N. van Schagen en C. M. M. Hof land. Wilhelmus J. C. M„ z. van W. A. Does en C. Schoon. Anna M., d. van J. Offeringa en A. Bekker. Maria C., d. van J. Luken en A. C. Kok. Gerarda A., d. van A. Moras en C. Pater. Cornelia M., z. van W. Oudhuis en M. C. Mosch. Wilhelmus J-. M., z. van A. P. Botman en B. J. Bommer Johannes C., z. van S. Rui ter en H A. Laan. Anna Maria, d. v. S. Ruiter en H. A. Laan. Maria S., d. van J Groenveld en C. Plak. Ange lina C., d. van J. Groenveld en C Plak. Gerbrand L. J., z. van G. J. Appel en M. H. P Bakker. Johanna M. M., d. van Chr. Burger en C. Jaspers. Nelly M., d. van H. J. Hart en M. A. Varenhout. Thomas J., z. van W. Ruiter en G. Baar. Adrianus J., z. van J. Snoek en C. A. Laan. Nanny, d. van J. Moeijes en M. Bos. Johan nes N., z. van J. de Groot en J. Dekker. Ondertrouwd: N. E. Snoek en U. M. Oudeman. J. Hoogeboom te Ha renkarspel en M. A. Korver. J. C. Groenveld te Schagen en A. A. Groot. J. Wester en A. J. Bloothoofd. P. J. Koeman te Zwaag en J. G. Korver. Getrouwd: C. Brink en J. A. Vader. J. van der Laan te Alkmaar en A. C. Kok. P. Dekker en A. W. Entius. A. Dekker en H. M. Verbeek. J. Hoogeboom te Harenkarspel en M. A. Korver. N. E. Snoek en U. M. Oudeman. P. J. Poel en G. M, Bak ker. Overleden: Pieter Post, echtge noot van W. C. Faber, 76 jaaf. Aaltje Smit, echtgenote van J. Vader, 79 jaar. Trijntje de Winter, echtgenote van J. van der Stoop, 59 jaar, Pieter de Geus, echtgenoot van N. Kostelijk, 59 jaar. Maartje Kok, echtgenote van G. Dirkmaat, 63 jaar. HUIS WERD NIET VERKOCHT Het dubbele woonhuis Hoogeweg 41 en 42 kwam gistermiddag ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het Kennemer Theater onder de hamer. Het Prijzenbureau heeft de maximum prijs van dit pand, dat in het uitbrei dingsplan Uitgeest ligt, vastgesteld op 5000. Het perceel is niet verkocht. Het werd opgeboden tot 4550 en daarna opgehouden. ONDERLINGE SCHAAKWEDSTRIJD De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden van de Egmondse schaakclub zijn: Afdeling I: Van Egmond—J. van Don 1—0; H. Franse—A. Heere 0—1; J. Zijp—J. Koop man 1—0. Afdeling H: C. Blok-J. Valkering 1-0; Waijers—A. v. d. Berg 0—1; N. Kraakman— P. Mante 0—1. Afdeling III: A. Roozing—J. Groen 1—0. Overzicht Schager markt Voor de centrale werden aangevoerd 106 koeien, 6 stieren, 7 pinken, 17 nuchtere kalveren, 145 schapen en lammeren. Bij de vorige week vergeleken was de aanvoer aanmerkelijk groter. Wat het slachtvee betreft: op de gebruiks- veemarkt was het ongeveer gelijk met de vorige week. De handel in melk- en kalfkoeien had wederom een kalm verloop. Hier blijven de prijzen wel bij zonder vast. Reeds verscheidene we ken melden wij een hoge notering van 800.De geldekoeien waren over het algemeen moeilijk te verkopen, een enkeling geschikt voor de na-weide werd nog wel verkocht. De weiders lopen niet zo hoog meer. Misschien komt er voor de staltijd nog wel handel in de geldekoeien voor de mes- terij. De hoogste notering was beter dan de vorige week. Nu tot ƒ500. De handel was matig, hetgeen ook zo was met de tijd-koeien en vaarzen. Op de paardenmarkt was de handel in slachters aan de trage kant, maar bleef toch prijshoudend, n.l. tot f 600. De vraag naar merrie-veulens was niet groot, hengstveulens gaan meestal voor de slachtbank. Op de wolvee markt was de stemming iets beter, 't betere verloop op deze markt zit in het feit, dat er binnenkort weer export mogelijkheden zijn voor Engeland. Verscheidene schapen en lammeren verhuisden weer naar de Centrale. De aanvoer van biggen was groter dan de vorige week. De handel was hier kalm, maar de prijs bleef gehand haafd zoals wij de laatst weken ge wend zijn. Schrammen tot 65.Er was een schrale handel in bokken en geiten. Op de kippen en konijnenmarkt was de handel beter met een grotere aanvoer. Door het regenachtige weer was de publieke belangstelling niet zo groot als wij de laatste weken ge wend zijn. Onze Bridgerubriek INFORMATIE- EN STRAFDOUBLET Bieden met Culbertson betekent niet alleen weten op welke kaart wel en op welke niets gezegd mag worden, maar ook wanneer er sprake is van een informatiedoublet en een strafdoublet. Er is sprake van het eerste, wanneer de partner nog niet heeft geboden (dus niet heeft gedubbeld of een strafpas heeft gegeven), er bij de eerste gele genheid gedubbeld is of het te dubbe len bod één, twee of drie in een kleur i(. Van strafdoubleren is sprake, wan neer de partner geboden heeft, er niet bij de eerste gelegenheid gedubbeld wordt of het gedubbelde bod twee of meer S.A. of vier (of meer) in een kleur is, uitgezonderd een openingsbod van vier in een kleur. Voor een informatiedoublet zijn mi nimum 8 H.T. nodig. Wat de partner moet antwoorden? Hij (zij) biede de langste kleur, met twee H.T. (voor een zeskaart is anderhalve H.T. voldoende) en late I.S.A. horen met een H.T. en een stopper de kleur van de tegen partij of anderhalve H. T. zonder stop per. Twee J.A. wordt geboden met twee H.T. en een dubbele stopper. Na een tussenbod (en een redoublet) past de partner als hij een waardeloze kaart heeft, biedt een kleur met een zeskaart, idem met een vijfkaart en een halve a één H.T., idem met een vierkaart en een 5 twee H.T. Een sprongbod wordt gegeven met 'n bied- bare kleur en meer dan twee H.T. Men bedenke, dat Culbertson een pas na een redoublet van 1 S.A. als een strafpas beschouwt. En wat moet geantwoord worden, in dien het bod van de partner gedubbeld is? Met twee of meer H.T. redoubleert men, met een waardeloze kaart of an derhalf 5 twee H.T. wordt gepast. Wie minder dan anderhalve H.T. heeft, biede een kleur speciaal wanneer hij (zij) kort is in de kleur van de partner. Een sprongbod is één ronde forcing (in de eigen kleur) en wordt geboden met een onregelmatige distributie en meer dan twee H.T. Met ongeveer drie steunslagen dient men de kleur van de partner te verhogen. Tenslotte bedenke men wel, dat twee Sch over een H., of drie KI. over één H., wil zeggen: „Partner, ik beschik over drie a drie en halve H.T. en een twee-kleurenspel (minimum twee vijf- kaarten. of één sterke hoge kleur met acht speelslagen! Wie dit vergeet en andere conclusies trekt, zal onaange name ervaringen opdoen met Culbert- son's systeem. Langedijk Tot Ned. herv. predikant te Broek op Langendijk is beroepen ds. J. P. van Roon te Kortenhoef. Oudorp GEVONDEN VOORWERPEN Een staaf ijzer of staal; enige portemonnaie* met inhoud. Inlichtingen bij de politie. UW ADRES voor BETER MAATWERK is vanaf heden: Voordam 5 Alkmaar (Ingang Reisbureau „De Magneet") Telefoon 5187 en 4889 PRIMA KAMGAREN COSTUUM, vanaf ƒ165.— WINTERJASSEN, prima sortering, vanaf ƒ145. MANTELCOSTUUM, vanaf ƒ135.— ROK- EN JAQUETCOSTUUM 180.— Uitsluitend eerste klas maatwerk Speciale service: Alle maatkleding blijft één jaar onder controle van de firma. Men heeft recht op eenmaal gratis oppersen. Talrijke inzendingen Dezer dagen hield de fokvereniging Warmenhuizen en Omstreken een goed georganiseerde fokveedag. De jury be stond uit de heren J. E.. J. Kramer, Burgerbug; C. Kroon, Oostwoud; P. Schipper, Spanbroek; W. Jimmink, 't Zand; W. Schipper, Spanbroek; Jac. Duin, Castricum; arbiter ir. De Vries, Helloo. De uitslagen waren als volgt: Rubr. 1-2 stieren: IA en tevens kampioen Adema 41 v. d. Woudhoeve, eig. Stierenver. Warmenhuizen; 2A. Frans Adema 40, eig. J. v. Duin; 3A. Prans W. Y. 58, eig. J Ruijter; eerv. verm. Adema 29, eig. Jonker en Paarl- berg. Rubr. 3A, kuikalveren, geb. vóór 1 Maart: la. Anna 8, eig. A. Kraakman; lb. Trui 2, eig. Abr. Borst, T.horn; 3c. Agatha 2, eig. Jac. Blokdijk2a. Annie 11, eig. Abr. Borst Th.; 2b. Emma 14, eig. A. Ruijter; eerv. verm. Lies 5, eig. P. Ligthart Rubr. 3B kuikalveren, geb. na 28 Febr.: la. Grietje 13, eig. A. Ruijter; 2a. Trui 15,'eig. A. Ruijter; 2b. Grietje 12, eig. A. Ruijter; 3a. Beatrix 5, eig. A. Kraakman; eerv. verm. Geertje 11, eig. J. G. Jonker. Rubr. 4, hokkelingen: la. Coba 3, eig. A. Kraakman; lb. Emma 12, eig. A. Ruijter; 2a. Klara 7, eig. P. Quant; 2b. Lies, eig. P. Ligthart; 2a. Agatha 2, eig. A. Kraakman; 3a. Klara 6, eig. P. Quant; 3b. Dina 2, eig. A. Kraakman; 3c. Tinie 2, eig. J. Tesse- laar; eerv. verm. Eva 40, eig. G. SchoorlHennie 3, eig. P. Quant; Nel 4, eig. P. Ligthart; Schagen 27, eig. fa. Groet; Anna 7, eig. A. Kraak man; Bintje 65, eig. Abr. Borst; An nie 10, eig. Abr. Borst. Rubr. 5, vaarzen: la. Grietje 8, eig. A. Ruijter; lb. Lientje, eig. J. G. Jon ker; lc. Blokker 4, eig. K. Paarlberg; ld. Coba 2, eig. A. Kraakman; 2a. Grietje 9, eig. A. Ruijter; 2b. Sietske 2, eig. P. Mosch; 3a. Trien 5, eig. A. Kraakman; 3b Beatrix 3, eig. A. Kraakman; 3c. Trien 6, eig. A. Kraak man. Rubr. 6 Twenters: la. Marie 4, eig. P. Ligthart; 2a. Klara 4, eig. P. Quant; 3a. Hannie, eig. Gebr. Blom. Rubr. 7, Derd kalveren: la. Emma 11, eig. A. Ruijter; 2a. Dirkje 3, eig. P. Mosch; 2b. Tinie, eig. J. Tesselaar; 3a. Coba, eig. A. Kraakman; 3b. Betje 3, eig. K. Groot; 3c. Trui, eig. Abr. Borst; 3d. Trien 3, eig. A. Kraak man; eerv. verm. Alie, eig. Jac. Se- venhuijsen; Eva, eig; Abr. Borst. Rubr. 8, oudere koeien: la. Emma 10, eig. A. Ruijter; lb. Trui 22, eig. A. Ruijter; lc. Jannetje 23, eig. K. Paarlberg; ld. Geertje 3A, eig. J. G. Jonker; 2a. Corrie, eig. J. de Groot; 2b. Joltje 15, eig. fa. Groet; 2c. Betje 2, eig. Abr. Borst; 3a. Dekker 2, eig. P. Mosch; 3b. Sjoukje 2, eig K. Paarl berg; 3e. Agatha, eig. Jb. Blokdijk eerv. verm. Kaandorp 6, eig. K. Groot; Paulina's Adema 18, eig. fa. Groet; Wokke 2, eig. K. Paarlberg. Rubr. 9, productieklasse: la. Grietje 3, eig. A. Ruijter; 2a. Borst 2, eig. P. Mosch; 2b. Klara 2, ëig. P. Quant; 3a. Hendrina 8, eig. J. G. Jonker; 3b Trui 12, eig. A. Ruiter; eerv. verm. Klara 1, eig. P. Quant; Trien 2, eig. A. Kraakman. Rubr. 10-11, Drachtige koeien: la. Kekke 17, eig. fa. Groet; 2a. Sietske, eig. Abr. Borst; 2b. Snip, eig. A. Rens: 3a Fosie 3, eig. J. G. Jonker; 3b. Rina 3, eig. Abr Borst; eerv. verm. Doortje. eig. L. Visser. Rubr. 12, 5 kuikalveren van één va- derdier: le groep: 2 van Adema 41 v. d. Woudhoeve; 2e groep: 1 van Adema 41 v. d. Woudhoeve; 3e groep: 3. van Matador 13. Rubr. 13, 4 hokkelingen van één vaderdier: le groep: 7 van Jongert's Adema 2; 2e groep: 6 van Jongert's Adema 2; 3e groep: 8 van Jongert's Adema 2; eerv. verm. 5 van Peter 3. Rubr. 14, 3 vaarzen van één vader dier: le groep: 9 van Jongert's Adema 2; 2e groep: 10 van Jongert's Adema 2; eerv. verm. groep 11 van Geertjes Adema. Rubr. 15a., eigenaarsgroepen, in te zenden 3 dieren: le groep van A. Ruij ter; 2e groep van K. Groot; 3e groep van P. Ligthart. Rubr. 15b, eigenaarsgroepen, in te zenden 4 dieren: le groep van A. Rens; 2e groep van J. G. Jonker; 3e groep van G. Schoorl Gz.; eerv. verm. van P. Pronk. Rubr. 15c., eigenaarsgroepen, in te zenden 5 dieren: le groep van P. Mosch; 2e groep van K. Paarlberg; 3e groep van Abr. Borst; eerv. verm. groep van A. Kraakman. Rubr. 17, kampioenskeuring melk koeien: kampioen Grietje 3, eig. A. Ruijter. Bestuur en leden kunnen op een zeer goed geslaagde dag terugzien. Meisje ernstig gewond Dinsdag kwam het vier-en-een-half jarig dochtertje van de fam. E. Pool in botsing met het achterwiel van een passerende auto (reparatiewagen) van de P.T.T. uit Alkmaar. Het kind be kwam hierdoor een schedelbasisfrac- tuur en moest onmiddellijk op dokters advies naar het ziekenhuis te Alkmaar worden vervoerd. Spoedig verschenen ter plaatse twee agenten van de verkeerspolitie uit Alkmaar, politie uit Warmenhuizen en uit Schoorl, die een nader onder zoek moesten instellen. De auto voldeed aan de remproeven en verdere voorschriften, zodat deze spoedig werd vrijgegeven. De chauf feur treft geen schuld. 167. De kano van Dubbeldik, het op perhoofd van de Panko-negers, komt helemaal achteraan gesukkeld. De ko ning is ook zo vreselijk dik en niet al te vlug meer. Bovendien maakt de ka no, waar hij in zit, water en de pedde laars doen niets anders dan water ho zen. Nu gaat dat nogal gemakkelijk, met de pannetjes, die zij anders op het hoofd hebben. Maardaardoor raakt de kano van Dubbeldik helemaal in de achterhoede. En dat wordt 't on geluk van Pim. Pim, die denkt, dat alle kano's al voorbij gevaren zijn, heeft reuze praats. „Ik lach me een ongeluk," roept het kleine hondje. „Die neger ezels zijn allemaal onder ons doorge varen en nu zoeken ze zich een hoed je." En weer barst hij in lachten uit. Ofschoon Pepi hem al tot stilte maant, het geeft niets. Pim zit te schudden van het lachen. En dan gebeurt het ongeluk Pim kan zich niet houden en glijdt van de boomtak af!! Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK, 16 Sept. 7000 kg Aardappelen: blauwe eigen heimers 7.20—7.40; 10000 kg Uien 11.70 13.20, grove 1111.60, drielingen 10 12 en nep 13—14.40; 24000 kg bieten 6.30—6.40; 2000 kg Peen II 10—11.60, III 5.909; 4000 kg Tomaten A en B 17; 4000 kg Druiven 6775; 17000 kg Witte kool 6.509.30; 8000 kg Groene kool 13.80—15.50; 20000 kg Gele kool 5—9.40; 70.000 kg Rode kool 5.50—9.60; 5000 kg Slabonen 23—56; 5600 stuks Bloemkool: I 33.90—52.20, afw. 22—23 en II 6— 8.10. NOORD-SCHARWOUDE, 16 Sept. - 9000 kg Aardappelen: Bevelanders 5,90—6,80 en Bintjes 6,20—8,10; 38.000 kg Rode kool 5.50 -8,30; 17.000 kg Gele kool 5-8,10; 1000 kg Groene kool 8,90—11,20; 7000 kg Slabonen 45 —60 en afw. 33—46; 11.000 kg Uien 11,50— 12,60, drielingen 10—11,60 en nep 13,80—14,40 WARMENHUIZEN, 16 Sept. 10500 kg aardappelen: Bevelanders 6.20 6.30; Eigenheimers 6.607.40; 4000 kg slabonen 3753; 250 kg bieten 5.70; 21800 kg rode kool 5.507.80; 3000 kg gele kool 58.30; 80.800 kg witte kool 7.30—7.70; 4500 kg uien 12.90—13.50, grove 11.50, nep 14.4015, drieling 11.50 —11.70. ZWAAG, 14 Sept. Aardappelen 7.80; spinazie 827; postelein 1317; uien 7.1013; bieten 5,907,60; prei 22; savoye kool 813.10; gele kool 5.30 10; rode kool 5.509; slabonen 2260; snijbonen 20-59; tomaten 1622; augur ken 3196; breekpeen 3.505.10; was- peen 1019; bospeen 621; andijvie 1831; sla 15.7018.50; bloemkool 6 44; komkommers 824; perziken 221; Jafferson pruimen 3854; aardbeien 1.251.59; blauwe pruimen 41; witte pruimen 22; Reine Victoria 1356; wit te druiven 50121; Alicante 5483; Frankenthaler 4688; Reine Claude 45 —58; Transp. de Croncels 1628; Zi geunerin 927; Keswick Codlin 520; Schellinkhouter 1423; Glorie v. Hol land 717; Cospomona 1525; James Griève 1139; Beurré d'Amanlis 512; Beurré Hardy 734; Beurré de Mérode 514; Beurré Lebrun 318; Bonne Louise 735; Clapps Favorit 1027; Conference 719; Juttepeer 714; Maagdenpeer 716; Hertogin Elza 3 23; William Duchess 522; Thriomphe de Vienne 633; Mary Harilok 719. "AVENHORN, 15 Sept. 1949. 23500 kg Witte kool 7.10—8.10; 55700 kg Rode kool 4.509.40; 3500 kg Gele kool 4 9.20; 1000 kg Groene kool 10.20—11.10; 77800 kg Uien: grove 10.5012.60, ge wone 12.7013.60, driel. 12.2012.80 en Nep 14.50—15.20; 33300 kg Bieten I 5— 6.50 en II 3—4; 15500 kg Peen: II 13.50— 14.50 en III 7.20—8.90; 4840 kg Slabonen I 55, II 46, III 37 en stek 26. GROOTEBROEK, 14 Sept. 1949. „De Tuinbouw". 25000 kg Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 7.30, IJselster 6.20—6.30, Alpha 7.10, Bintje 6.50—8.30, Noordeling 7.60, Blanke Eigenheimers 7.307.50, Bevelanders 6.806.90, Kriel 3.50—3.70; 33000 kg Uien 12.20—12.50, grof 10.10—10.70, driel. 11.50—12.20 en nep 1515.80; 4500 kg Gele kool 6.50 8.50; 11000 kg Rode kool 5.50—8.70; 10.000 kg Bieten 55.40; 150 kg Slabo nen 4048; 23000 stuks Bloemkool: I 47—64, II 32—42, afw. 21—40 en stek 2—7. het onfeilbare middel tegen BODEMINSECTEN ritnaalden, emelten e.a. KOOLZAAD AARDVLOOIEN vraagt vrijblijvend Inlichtingen aan DAGRA N.V. DIEMEN INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid Red.) Militairen uit Koedijk In uw blad van Maandag lazen wij een be richtje uit de gemeente Koedijk, waarin de verheugende tijding, dat de laatste militair uit de tropen thuisgekomen is. Natuurlijk verheugen ook w ij ons hierover, maar voor andere ingezetenen moet het toch pijnlijk zijn wanneer er gelezen wordt, dat de balans afgesloten is, want de laatste is thuis en we hebben niets verloren. Want helaas is dit nog niet zo! Verscheidene jongens bevinden zich nog in de tropen, doch deze zijn inwoners van dat gedeelte van Koedijk wat schijnbaar alléén -bestaat als er gecollecteerd, belasting geheven of anderzins medewerking moet worden ver leend. Het is dan ook schrijnend een dergelijk be richtje onder de ogen te krijgen, en zeker niet bevorderlijk voor een prettige verstand houding en samenwerking tussen Noord- en Zuideinde van Koedijk. Eens te meer hopende dat er een andere kcers gevaren wordt, U dankend voor plaats ruimte, A. GROEN. Bovenweg 79, Zuidelnde. De directeur van de Prov. Gezond heidsdienst voor Dieren, de 'heer D. Rempt, schrijft ons: Voor de koeien uit een t.b.c..-vrij bedrijf (dat is een bedrijf, dat min stens twee jaar reactievrij is) kunnen witte verklaringen worden afgegeven bij de verkoop. Voor koeien uit een reactievrij be drijf (dit bedrijf is nog één jaar reac tievrij) kunnen wit groene (wit met een groene balk) verklaringen worden afgegeven bij de verkoop. Rode verklaringen kunnen worden afgegeven voor niet reagerende koeien uit een bedrijf, dat nog één of meer reageerders had bij het koppelonder- zoek en waar deze één of meer rea geerders niet binnen 20 dagen na het kopelonderzoek zijn opgeruimd. Waren de reageerders wél binnen 20 dagen opgeruimd en bleken er dan bij een her-tuberculinatie tenminste 6 weken na het koppelonderzoek geen nieuwe reageerders bij te zijn geko men, dan zou dit bedrijf voor wit groene verklaringen in aanmerking komen. Het zou dan immers reactie vrij zijn geworden. De witte verklaringen geven dus de meeste garantie. De wit-groene iets minder en de rode nog weer iets minder. Wanneer een veehouder met een t.b.c.-vrij bedrijf een of meer koeien wenst aan te kopen, dan mag hij al leen die koeien kopen, waar een witte verklaring voor is afgegeven. Koopt hij een koe met een wit-groene ver klaring, dan wordt zijn bedrijf van wit, wit-groen, dus reactievrij en koopt hij een koe met een rode ver klaring dan wordt zijn „witte" bedrijf rood. In het laatste geval kan zijn be drijf van rood. wit-groen worden in dien bij een her-tuberculinatie na ten minste 6 weken blijkt, dat de betref fende koe reactievrij is. Voor een bedrijf dat reactievrij is 'dus wit groen) mogen voor de te ver kopen koeien alleen verklaringen af gegeven worden, indien zij bij tuber- culinatie vlak voor de verkoop vrij blijken te zijn van reactie. Dit geldt ook voor de vrije koeien van een noortbedrijf (waar dus nog reageerders zijn). Ook deze koeien moeten vlak voor de verkoop getu- berculineerd worden en indien zij vrij van reactie zijn, kan er een rode verklaring voor worden afgegeven. Met het oog op de aanstaande jaar markten wordt hierop nog eens extra de aandacht gevestigd. Gewaarschuwd wordt om niet de avond voor de grote markt een wit groene of rode verklaring bij Uw die renarts te gaan laaien, want dat kan en dat mag hij niet doen. De witte verklaringen kunnen wél het gehele jaar zonder voorafgaande hertuberculinatie afgegeven worden. Het kopen met verklaring raakt ge lukkig meer en meer ingeburgerd en practisch is bet zo, dat behalve uit een klein gedeelte van Brabant, men voor de vrije koeien uit geheel overig Nederland, een verklaring kan eisen. Een koe zonder verklaring is haast zeker een reageerder. De zogenaamde exportverklaringen (op blauwgroen papier gedrukt en be stemd voor reactievrije koeien die naar het buitenland gaan) zijn voor de binenlandse handel van nu en gener waarde. Deze worden door de Gezond heidsdiensten niet erkend! Conclusies: 1. Koop slechts koeien met geldige verklaringen (kijk of de nummers van koe en papier kloppen en of de verklaring niet te oud is! De verklaringen" zijn 10 dagen geldig!) 2. Een t.b.c.-vrij bedrijf (ook wel wit bedrijf genoemd) mag slechts koeien kopen met witte verkla ringen. 3. Een reactievrij bedrijf (witgroen bedrijf) mag koeien kopen met witte of witgroene verklaringen. 4. Een bedrijf waar nog reageerders zijn (rood bedrijf) mag koeien kopen met witte, witgroene of rode verklaringen. 5. Geeft Uw aankopen binnen drie dagen door aan Uw dierenarts en vult op de achterzijde van de verklaring Uw naam en adres in! Zorgt dat de dierenarts deze ver klaring in zijn bezit krijgt, want de dierenarts stuurt deze verkla ring door naar de Gezondheids dienst en wij houden hiervan aan tekening op Uw tubereulinatie- staat.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3