Trainings Pakjes! OTSEN, Onwehand's heerlijke Speculaas De Rijwielhal Parketvloeren beddehafdelihg VET WOL Vulpenhouders J j^aaisie £\jieuws NIEUWS Indonesiërs ontdekken Nederland Duiker Kooijman verhaalt belevenissen zijn N. Zomerdijk E. W. VET Parf. Pauljeka ifoontarieven Tiny Jonker start heden nacht te Folkestone Het proces-Rajk heden begonnen Uit de Omtrek De N.S. in 1948 Gascomforen - Gasfornuizen Achterstr.. Houttil aankomend bakkersbediendc D.K.W. Bloemenliefhebbers! 4 J. HENSTRA EDELHOUT KOSTHUIS Pracht sortering ZAKMESSEN reeds vanaf f 1.25 SPECIALE AANBIEDING IN ONZE SPECIALE BEDDENZAAK - LAAT, HOEK KOORSTRAAT prima permanent „Hazeline Snow" Rond de Ronde Tafel iaux brak door bliksem7 randweer te hulp moest >schoten, werden met 37 in bedwang, doch men grond afbrandde. Enige ar veiliger oorden. veel gevallen duurder r elke volgende minuut 3 0 tot 25 km. 15 of 18 ct. ite minuut, voor elke vol- it 6 ct. Van 25 tot 35 km. 1 ct. per 1, 2 of 3 min. m. 42, 60 en 78 cent per nuten. i scheert zich uitsluitend et dioprogramma )R HEDENAVOND I, 301 m. Nieuwsberichten j uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.80 r. 8.05 De gewone man. 8.12 .45 Lezing. 9.00 Omroep-orkest tualiteiten. 9.40 BI aas-ensemble. 11.15 A la Danse. II, 415 m. Nieuwsberichten uur. 6.15 De Vara feliciteert de boebt. 7.15 Vtrjongde tele- a voor acht. 8.05 Chopin-pro- ezing. 9.00 Men vraagt. en Barcarole. 10.15 Swing and 11.15 Philbarmo- >OR ZATERDAG I, 301 m. Nieuwsberichten 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de 10.15 Kamermuziek. 11.00 12.03 Piano-recital. 12.30 Tuinbouw. 12.33 Metropole- itrijdkrachten. 1.30 Metropole- igvereniging. 3.00 Werken van adelssohn. 3.30 Amusements- schoonheid van het Grego- wam. 6.30 Strijdkrachten. 7.13 5 De gewone man. 8.20 Licht- ;en heit de klok. 10.00 Week- .30 Wij luiden de Zondag in. II, 415 m. Nieuwsberichten 8 en 11 uur. 8.15 Sym- Berlijns Opera-orkest. 10.05 Voor de arbeiders. 11.30 gelspel. 12.30 Voor Land- en The Lecuona Boys. 2.00 Ne- Stafmuziek. 2.50 Streek- Omroep-orkest. 4.00 Komt u 5.00 Nieuws van 5.30 Om en nabij de twintig, edjes en melodietjes. 7.00 Ar- t. 8.05 Dingen van de dag. samen thuis. 9.15 Promenade- 'indobona Schramtnel'n. 11.18 11.35 Muziek. 'ISTRIBUTIE-DIENST 05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 m. 8.05 Concert. 9.10 Verz. a Liter-kwartet. 10.30 Eng. en orkest. 11.00 BBC Welsh VI. Br.: Salonorkest. 12.32 Cabaret. 2.00 Fr. Br.: Verz. Zang. 4.00 Klassiek pro- Batavia. 6.00 VI. Br.t Jazz-piano. 6.30 Voor de sol- L.P.: BBC Symphonisch or- drian Boult met solisten. 9.15 concert programma Vara. 9.15 ziek. 10.15 Verz. pr. 11.05 Melachrino. )p een veilige afstand e zullen dit stil moeten i weg is". sei Sam, „als je meent. is". noodzakelijk. Niet r altijd. Datgene, wat ik zal zenden, voor alles, wat wij De rest moet ergenfl worden, of we komen We zullen gaan en Ik zal ze zeg- it in de rivier gevallen niet bij kunnen en we liets doen, tot jij ver- Dan zal ik aan Hulpé we zullen aan het als alles voor elkaar is. per chèque zenden". (Wordt vervolgd). een gelegenheid om nder dit bestaat geen T olsto'i. Conferentie komt traag op gang (Van onze Haagse redacteur) TWEE WEKEN Is het geleden, dat de Ronde Tafelconferentie in Den Haag geopend werden nog steeds gan men zeggen, dat deze conferentie bezig is haar aanloop te nemen. Alle sensatie ontbreekt, de Hagenaars zyn reeds lang in het stadium gekomen, ivaarin zij vrijwel vergeten zijn, dat deze voor de toekomst van het Ne derlandse volk zo belangrijke bespre kingen in hun stad gehouden worden. Zelfs de geruchten vruchten der pennen van schrjjfgrage journalisten op elke conferentie, die traag ver loopt! zjjn nauwelijks de moeite waard. Zjj dragen te duidelijk het ken merk der geruchten. En inderdaad men is nog nauwelijks begonnen met het aansnijden der problemen. Het op stellen der agenda's voor de commis sievergaderingen, het uitstippelen van de procedure, het formuleren der wen sen. kortom het opstellen der „wor king-papers" neemt veel tijd in be slag en dat is begrijpelijk, gezien de neteligheid der problemen. Het verst gevorderd zijn natuurlijk de vertegenwoordigers der Republiek. Zij stellen de dingen het eenvoudigst. Ook bij de federalisten wordt hard gewerkt en mag men figuren gelo ven, dié op de hoogte zijn krachtens hun' positie, dan ligt de Nederlandse delegatie bij de beide eerstgenoemde achter. De verklaring ligt voor de hand. De Nederlandse delegatie immers heeft het sterkst rekening te houden met de zeer uiteenlopende politieke stromingen in eigen land, dieook in de samenstelling der delegatie zelve zich manifesteren. Hier zijn van alle delegaties de tegenstellingen, die in eigen kring overbrugd moeten worden, het grootst Toch zou het verkeerd zijn te me nen, dat er geen vorderingen worden gemaakt. Wel zijn de dagelijkse offi ciële mededelingen ongekend onbe langrijk, maar spreekt men de deel nemers aan de Ronde Tafel-confe rentie, dan ontdekt men, dat deze rommuniqué's het belangrijkste onver meld laten. Er heeft namelijk buiten de officiële vergaderingen om een zeer levendig contact plaats van onofficiële aard, dat buitengewoon belangrijk is. Het gaat op de Ronde Tafel-conferentie, zoals het in het particuliere leven gaat. Ingewikkelde problemen worden het gemakkelijkst benaderd, als men ongedwongen bijeen is en geen pro cedurekwesties en protocollaire aan gelegenheden het rustige vergelijken der standpunten en de mogelijkheden tot overbrugging der tegenstellingen belemmeren. Vandaar dan ook, dat aan de aangename dingen des levens door de leden der verschillende dele gaties een ruime aandacht wordt ge schonken. Op excursie. Hier en daar moppert een Hagenaar, die zich van dit alles rekenschap geeft. Ze zijn hier om te werken1 en niet voor de pretjes, zegt hij. Maar wie hem gelijk geven, vergissen zich. De pretjes, de excursies, de bespre kingen, die onofficieel worden ge voerd, blijken namelijk een uitermate belangrijke en eigenlijk onverwachte uitwerking te hebben. De heren uit Indonesië leren...... voor het eerst het na-oorlogse Nederland kennen! Zij kij ken hun ogen uit en velen verklaren openhartig, dat zij diep onder de in druk komen. Wij hadden niet verwacht, dat Ne derland drie jaar na de ooriog er al weer zo voor zou staan als thans! is de algemene reactie. Men ziet de wegen en bruggen, men ontdekt, hoe ver de industrialisatie reeds is voort geschreden, men ziet de doelmatige inrichting der fabrieken enmen beseft thans beter dan te voren, wat er komt kjjken voor de opbouw van de Verenigde Staten van Indonesië. Velen beginnen hier in Nederland eerst recut te begrijpen, dat men Ne derlandse tropenervaring op econo misch en financieel gebied nodig heeft, Nederlandse bekwaamheid en Neder lands intellect. Verheugende ontdekking. Deze ontdekking is verheugend. Zij leidt echter tevens tot critiek en die blijft dan ook niet achterwege. Hoe jammer, zo verklaarde ons bijvoorbeeld één der Bantamse offi cials, hoe jammer, dat de Nederland se regering nimmer propaganda heeft gemaakt in Indonesië voor Nederland zelve, geen bekendheid heeft gege ven, vroeger niet en nu niet, aan wat hier gepresteerd wordt. Als men die voorlichting afgestemd had op de ge wone man in Indonesië, dan zou bij ons het besef gerezen zijn, dat ons verwyt Nederland heeft Indonesië nodig! onjuist is. Men zou er uit eigen beweging aan hebben toege voegd: En Indonesië heeft Nederland nodig! Onze zegsman noemde een sprekend voorbeeld. Bij de Utrechtse Jaarbeurs werden in het verleden wel Ameri kaanse, Engelse, Franse delegaties uitgenodigd om kennis te komen ma ken met de producten van het Neder landse bedrijfsleven. Waarom, zo vraagt men, heeft men nimmer leidende Indonesische fi guren in de gelegenheid gesteld om dit te doen? Het is een verwijt, dat ons met schaamte vervult. Aan de voorlich ting omtrent Indonesië in Nederland heeft veel ontbroken. Deze arbeid werd vóór de oorlog grotendeels door particulieren verricht. Aan de voor lichting omtrent Nederland in Indo nesië ontbrak blijkbaar nog moer Gelukkig, dat men thans tenminste verblijdende ontdekkingen doet. Zij kunnen nu nog van invloed zijn en dan van gunstige invloed op de resultaten der Ronde Tafel-conferentie. (Ongecorrigeerd) Het weer werd beter (Van onze redacteur aan boord van de „Albatros") Bij het ter perse gaan van dit num mer telefoneert onze redacteur aan boord van de „Albatros" te Calais, dat de Zaanse zwemster Tiny Jonker heden morgen per veerboot van Calais naar Folkestone is vertrokken, vanwaar zij hedennacht te 1 uur een poging zal wa gen het Engelse Kanaal over te zwem men. Het weer is in de loop van de och tend zodanig verbeterd, dat Tiny als nog besloten heeft te starten. De wind draaide van Z.W. tot West naar Noord- West, zodat Maarten de Ruyter 'n po ging vanuit Engeland gunstiger achtte. Het proces tegen de voormalige Hon gaarse minister van buitenlandse Zaken Laszlo Rajk en zeven andere beklaag den, die beschuldigd worden van ver raad en spionnage,' is hedenmorgen in het gebouw van de bond van Hon gaarse metaalarbeiders te Boedapest geopend. De rechtszaal wordt door politieke politie, gewapend met geweren, be waakt. Gewapende politie heeft de straat voor het gebouw afgezet, ter wijl de huizen in de omgeving in het oog gehouden worden. De chef van de Hongaarse politieke politie, Peter Gabor, die volgens de Joegoslavische pers zich enige tijd ge leden „had opgehangen", woont het proces bij. Rajk deelde het Hof mede, dat hij zich sedert 30 Mei in arrest bevond. Naar men meent te weten, werd Rajk sinds 16 Mei onder huisarrest gesteld, daags na de algemene verkiezingen, waarbij hij optrad als woordvoerder van de regering. Naar gemeld wordt, heeft Rajk alles wat hem ten laste is gelegd bekend. Vijf weken gedokente Bari Enkele weken geleden is de heer Rein- dert Kooijman, wonende te Benning- broek, na een verblijf van bijna vijf weken in Bari, behouden in zijn woon plaats teruggekeerd, nadat hij op een afstand van ongeveer drie kilometer uit de Italiaanse kust belast was geweest met het opsporen van de wrakstukken van het verongelukte KLM-toestel „Roermond". Nog vrij onverwacht was het tijdelijke vertrek uit Nederland vastgesteld, aangezien enige der wei nige collega's die ons land aan bekwame duikers bezit, reeds eerder door tussen komst van de KLM waren vertrokken. De heer Kooijman heeft in het niet- alledaagse beroep een respectabele reeks jaren op zijn naam staan, daar bij zijn duikers-brevet in 1923 behaalde. Thans dient hij actief als kwartier meester bij de Koninklijke Marine Re serve. Hoewel hij momenteel van een korte vacantie geniet, zal hij binnen kort zijn werkzaamheden in dienst van de Nederlandse Marine voortzetten. Zo zal hij zich wederom belasten met het opleiden van nieuwe duikers, waarbij aan vele en velerlei proeven aandacht wordt geschonken. Vermeldenswaard is, dat Kooijman in zijn lange loopbaan meer dan 24 vlieg tuigen heeft „opgevist", merendeels uit QAT HET NOG VóóR de een en twintigste September herfst is ge worden, behoeven wij eigenlijk niet eens meer te zeggen. Wij, bewoners van de wijde polders, wij mensen, die in alles zo veel dichter bij de na tuur leven dan de man in de stad, ondergaan dit herfstbegin van het vroe ge ochtenduur tot de la te avond. Zwaar be dauwd is het gras op 't erf als we in het stille, windloze ochtenduur on ze voeten voor de eerste maal over de drempel zetten en parelende wit te waterdroppels hangen aan het geweldige spin- neweb, dat als een zilve ren gordijn in de nach telijke uren wordt neer gelaten in het pad, dat tussen de hoge laat- bloeiende dahla's door loopt naar de kippen- en konijnenhokken. Ge houdt dan onwille keurig een ogenblikje stil. Heerlijk zo'n vochti ge zwaarademhalende Septembermorgen met nog wat witte nevels te gen de kale dijk in de verte, telkens opvliegen de kraaien in het stop pelveld, het liedje van een spreeuw in de zwaardragende pereboom en het warme kleuren feest van gouden Afri kanen, rode en gele Oost- 'ndische kers, paarse en rperen dahlia's in het mentuintje van de >hw. Zo'n ogenblik Herfsf op hef land gaat ge aan 't mijmeren over vele dingen. Ge denkt zo maar terug aan de mensen, die eens op de boerderij woonden en werkten en hun strijd streden en er hun vreugden beleefden, nog met de hand het zaad aan de aarde toever trouwden en onder een brandende Augustuszon er met man en vrouw, knecht en meid op uit gingen om de oogst bin nen te halen. Toen de sikkels het werk nog moesten doen Gerucht op de dors doet u echter opschrik ken. Geen getreuzel, er valt nog veel te doen. De dagen worden korter en het getij van stormen de winden en felle re genvlagen nadert on weerstaanbaar. Ge be merkt het aan de zwa luwen, die in lange reeksen op de telegraaf draden confereren over de grote reis, die aan staande is, aan het zwermen van de Heften gereed om bij invallende kilte onmiddellijk te ver trekken en aan het brui nen en gelen van het riet, dat steeds meer naar het donkere water buigt. Aan het werk! De aardappelen moe ten uit de grond. De kool van het land. De bonen geel en bruin Inge droogd, op de ruiters en het stoppelland omge ploegd. En elke dag ver o richt, dat de dorskas komt om de graanschelven onde- handen te nemen, om de duizenden volle aren leeg te kloppen. Reeds klinkt van een ander erf het eentonige lied van de grote machine over de velden. Een mooi lied, dat de slotaccoorden vormt van de zomersym- phonie, een lied dat ge paard gaat met stemmen der dankbaarheid voor rijke gewin, dat de goe de aarde ook dit j aa? weer gaf. Dan kan het oogstfeest gevierd worden. Hetzv op het bedrijf zelf met koffie en gevulde koe ken. hetzij in het dorp met een draverij, een hoofd van Jut, een schiettent, een haring kar en een strijkje. Tus sen al dat lawaai ver neemt een goed toehoor der ook tonen van wee moed. omdat het met de zomer is gedaan, omdat 't land zich voorbereidt op een lange kille slaap, waaruit eens dat land wèl zal ontwaken, maar vele oude, moegewerkte en gebogen bewoners van dit land zeker niet En tóch zijn wij blij met de herfst en gehie- ten we van elke stille, wazige najaarsdag, die ons wordt gegeven... K. het IJsseimeer, in de periode na 1946. Bijna alle toestellen waren brokstuk ken. welke overal op de bodem ver spreid lagen, uiteraard op betrekkelijk geringe diepte. Slechts één vliegtuig, dat vermoedelijk tijdens een winter in de nabijheid van Harderwijk op het üs moet zijn terechtgekomen, is na het in treden van de dooi in de golven ver dwenen en kon vrijwel onbeschadigd naar boven worden gebracht. In Italië heeft Kooijman een zeer moeilijk karwei moeten opknappen. De mogelijkheden tot berging van het wrak werden door allerlei omstandigheden ten zeerste bemoeilijkt. Het toestel was volkomen in stukken geslagen en de bodem van de Adriatische Zee ter plaatse, waar de duikerswerkzaamhe den werden verricht, was rotsig en zanderig. Op één dag heeft onze zegs man méér dan tien uren achtereen „on der druk" moeten werken, zoals dat in vaktermen heet, waarbij de grootste diepte, welke kon worden bereikt, on geveer 45 meter bedroeg. De tijd van dalen tot deze diepte is ongelooflijk kort, n.l. minder dan één minuut. De zogenaamde „opkomtijd" daarentegen neemt vele uren in beslag, daar het naar boven komen, evenals het afdalen, geheel op wetenschappelijke basis be rust. Het gevaar voor het ontstaan van duikerziekten is, vooral bij het omhoog komen, lang niet denkbeeldig. Om deze ziekten te helpen bestrijden, is b.v. steeds een arts aanwezig, die zo nodig genees kundige hulp kan verlenen. De Ita liaanse duikjrs, die eveneens slechts weinig in getal zijn, hadden de beschik king over slecht materiaal. Met een speciaal vliegtuig was prima Neder lands gereedschap overgebracht, waar mede men beter overweg kon. De heer Kooijman uitte zijn grote waardering voor de KLM. welke de werkzaamhe den en het leven in Italië zoveel moge lijk had vergemakkelijkt en veraange naamd. Op de dag van de zilveren brui loft van het echtpaar Kooijman, kon de bruidegom b.v. met vrouw en kinderen in Holland een telefoongesprek voeren. Bij en na de thuiskomst heeft het van zelfsprekend aan belangstelling niet ontbroken. Deze belangstelling en sym pathie bleek o.m. uit de te zijner ere opgerichte erepoort, terwijl een door de buren aangeboden passend herinie- ringsvaantje aan de „Italiaanse perio de", waarop marinemuts en -kraag prijken, in de huiskamer een blijvende plaats heeft verworven. PLASTICFABRIEK TE HEEMSTEDE Te Heemstede heeft de N.V. Ned. Metaal gieterijen de N.V. Intern. Kunsthars Comp. opgericht. Op het terrein van de gieterij te heemstede zal in de toekomst een fabriek van plastic-produoten verrijzen. De vennootschap zal zich in afwachting daarvan bezighouden met de verkoop van deze artikelen. Heemskerk VOETBALVERENIGING „ADO" Het secretariaat van de voetbalver eniging ADO is overgegaan in handen van de heer Th. Koopman, Marquette- laan 14. Winst van I 3.703.62. In het jaarverslag over 1948 deelt de directie der N.S. te Utrecht mede, dat een winst geboekt is van f 3.703,62 (v.j. f 1.407.009,86), welke op nieuwe reke ning is overgeboekt. De totale omvang van het reizigers- vervoer bleef practisch constant (6,84 milliard reizigerskilometers tegen 6,78 milliard in 1947), terwijl de inkomsten uit dit vervoer daalden met f 8,4 mil- lioen tot f 188,9 millioen. De ontvangsten uit het goederenver voer werden gunstig beïnvloed door de vergrote nationale productie. Het bin nenlands vervoer steeg van 13,0 mil lioen ton in 1947 tot 14,6 millioen ton in 1948, terwijl het buitenlands vervoer met bijna 0,8 millioen ton steeg tot 3,9 millioen ton. De totale inkomsten uit het goederenvervoer bedroegen f 86,5 millioen Cf 76,3 millioen in 1947). De stijging der exploitatiekosten van f 201,9 millioen tot f 213,0 millioen was vooral gevolg van de hogere materiaal- prijzen en de verbetering van de sociale positie van het personeel. URK, 15 Sept. Door 90 vaartuigen werden Donderdag aangevoerd: 9602 p. kuilpaling 7076 cent per pond; 112 pond lijn- of beugaal 8595 cent per pond en 1264 pond witvis 643 cent per pond. Scheepvaariberichten Asturias (charter), 14-9 6.45 uur van Bata via naar R'dara - Drente, 14-9 7.45 uur van Colombo naar Karachi - Friesland, New York -Batavia, 12-9 van Belawan Langkoeas, 14-9 van Surabaja te Batavia Mataram, R'- dam—Java, passeerde 14-9 18 uur Gibraltar Sarangan, 14-9 te Calcutta, vermoedelijk 23-9 naar Batavia Weltevreden, 14-9 van Batavia naar Cheribon. Aldabi, Buenos Aires—R'dam, 14-9 van Bahia Alderamin, R'dam—Lulea, passeerde 15-9 Brunsbuttel Adinda (t), 10-9 van Pulu- sambu naar Pladju Aldegonda (t), 10-9 van Pulusambu naar Bangkok Armilla (t), 11-9 vt-n Surabaja te Pladju Abbekerk, R'dam— Sydney, 15-9 te Genua - Ceram, 15-9 van Antwerpen naar R'dam Colytto, 14-9 van A'dam te Huelva Leuvekerk, 14-9 van Cal cutta naar R'dam SNELKOOKPAN „Tempo" al uw spijzen gaar in slechts enkele minuten, enorme besparing aan tijd en geld. Reeds vanaf 39.75. Vraagt ons inlichtingen. BROODSCHALEN 1.26 MELKKANNEN IV2 Ltr. vanaf 1.13 MELKBEKERS effen crème 25 et. idem m. décor 55 ct. VUURVASTE SCHOTELS rond vanaf 1.10 ovaal vanaf 1.75 KINDERKAMER POTTEN, aardewerk 1.90 WIJ BRENGEN EEN ZELDZAME COLLECTIE GASCOMFOOR, 1-vlams, groen em. 6.55 IDEM, 2-vlams, slechts 22.50 GASCOMFOOR, 2-vlams, wit em. met afdekplaat, ovaal model „Comforta" IDEM in rechthoek vorm „Atag" IDEM m. afdekplaat, uitschuifbaar mors- blad en koperen branders GASFORNUIZEN in prachtultvoering le klas fabrikaat, 3- en 4-vlams, vanaf 197.50 38.50 48 52150 BAKT ZELF UW PATATES-FRITES Enorme verscheidenheid FRITUURPANNEN met inzet, zeer practisch reeds vanaf 6.90 FRITUURMANDJES vanaf 98 ct. ANTI-OVERKOOK MELKKOKER beslist afdoende 6.50 ALUM. FLUITKETELS extra grote maat 1.90 speciaal voor de afwas 3.75 EM. THEEPOTTEN 3.50 EM. KOFFIEPOTTEN 3.75 ALUM. THEEPOTTEN div. modellen vanaf 2.75 Regelmatig ontvangen wij ook schaarse artikelen alsBorden, Dekschalen, Wasstellen, enz. Loopt U gerust eens vaker bij ons binnen, om hiervan te profiteren. Langertr.24 J. W. A. HEUSEVELDT Gevraagd: bekend met banketbak kerij. APPEL, St. Annastraat. Aangeboden 125 cc. 1940 voetsch. met spec, duo in pr. st. 650. Lindenlaan 52, Alkmaar. Te huurt SLAAPKAMER of Z1T-SL.KAMERTJE op nette stand. Brieven onder No. A 372 bur. vandif blad. Bezoekt a.s. Zaterdag of Zondag DE „FLORALLA"- TENTOONSTELLING in de overdekte Graanbeurs en ziet aldaar de stand van: Fa. W. ZAADNOORDIJK, Speciaal op 't gebied var bloembollen, plantenverzor- ging, bestrijdingsmiddelen, enz. WOXINGRUIL Den HelderAlkmaar. vrije woning, 2 kamers, gang, keuken, huurprijs 4.35 voor dito woning te Alkmaar. Westgracht 37, Den Helder De meest practische kleding voor jongens en meisjes. Wij ontvingen weer enkele prima schorten ƒ11.95, ƒ8.90, ƒ5.95 Ook trainingsbroeken hebben wij weer vanaf 6.30. PAYGLOP 10. TEL. 2056, Alkmaar. 18 cent per 100 gram ■/AN AF HEDEN WEER DAGELIJKS VERS Tel. 2569 Niet alleer verkopen wij Philips lam pen, maar we geven U ook deskundig ac vies over de juiste toe-^ passing. Ook adviezen op het gebied van ver lichting en electrischc Laat 158-160 - Alkmaar Kurkparket Rubbervloeren Rubbectrapbekleding Van 't Hoffstraat 151 Haarlem Tel. 20340 (kenget, K 2500) EEN MOOIE LAMPEKAP is een sieraad voor uw kamer. Laat hem daarom overtrekken bij G. VELD, Tulpstraat 6. Gevraagd net eenvoudig geen beroeps. Br. onder no. A 369 bureau van dit blad WONING of gedeelte van huls te huur gevr. door jong geh., z. k., Brieven aan Het Stofzuigerhuis, Schou tenstraat 26, Alkmaar. Te huur gevr. te Alkmaar omg, Kennemerstraatweg ONGEM. ETAGE, met vrijekeuk en, v, kl. ge zin. Brieven onder no. A 371 bureau van dit blad. IJZERMAGAZIJN „DE MAGNEET" HOUTTIL 46 ALKMAAR 1-pers. ledikant met gezondheidsmatras vanaf 37.50 1-pers. kapokmatras 59.50 1-pers. kapokmatrasstel met kussen, 3-dlg. 78.25 2-pers. ledikant met gezondheidsmatras, vanaf 49.85 2-pers. kapokmatrasstel 3-dlg. 98.50 Opkiapbedden 1-pers. m. gezondheidsmatras, vanaf 37.50 1-pers. verend matras stel, 80 X 190 69.50 Opkiapbedden, 2-pers. vanaf 49.85 2-pers. verend matras stel 98.50 Divanbedden, 1-pers. 29.85 Baby-boxen, prima uit voering, vanaf 9.85 I-pers. matras, 80 x 190 ƒ35.90 Baby-boxen, op verho ging met vloer ƒ25.90 1-pers. matrasstel, 3-d. m. kapokkussen ƒ47.50 Kinderledikanten, prima lakwerk, v.a. 22.90 2-pers. matrasstel, 3-dlg. 59.50 mm de jong heeft mooie kleuren v.a. 1.43 Scheepjessajet 1.19 Prima sajet, 4-dr. 1.45 Interl. camisoles 2.12 Bijp. directoire 2.12 Wollen camisoles 3.00 Bjjp. directoire 3.81 Zwarte onderjurken ronde hals en schouderb., ook gr. maten 4.84 Onderjurken zalm, ronde hals 2.68 Breikatoen, 8-10-12 0.75 Fantasieschorten 3.61 Kindercamisoles 0.69 Dameskousen, 1 pt. 1.98 - 1.78 - 1.65 1.14 - 0.89 Ook grijs en zwart. Dameskousen, links geweven 3.69 - 2.69 - 2.35 - 1.95 Dameskousen, geplatteerd, ondoorzichtig 4.36 Interlock lange onderbr. met elastiek 4.30 Herenpyama's 11.54 Sterke herensokken 1.80 Wie rekent, koopt bij LANGESTRAAT 87 DAMES wist U dat wfl reeds voor 6 een maken met volle garantie? Vroegtjjdig bespreken ten zeerste aanbevolen MAISON MARIE v. VLIET KITSEVOORT 22 TEL. 8763 ALKMAAR vanaf 4.50 met garantie. Wij verstrekken U gaarne vrijblijvend advies. Reparatie aan alle merken vulpenhouders onder volle dige garantie. „DE SPECIAALZAAK" Bierkade 2 bij de Vlotbrug Alkmaar. Zo juist ontvangen: de ideale onderlaag voor poeder F Priioutenstr. 20, Alkmaar Tel. 4255

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 7