Stad en Omgeving, Het geven van crediet door de AGENDA stoffen DE VERFPOT Middenstand .DEPEUKAAN" De beste uren van je leven Dit jaar nog één maal Kaasmarkt toonaangevend Glimlachje 'f Is geen man Beemster Egmond-Binnen neemt stratenplan over BESPAREN! Uitgeest Langedijk Heiloo De Kamer van Koophandel te Alk maar verzoekt ons overname van het schrijven, dat de Friese Kamer huis aan huis in Friesland heeft laten be zorgen en dat ook voor onze streek van groot belang is. Het te lang crediet geven door de middenstand aan zijn afnemers en het te lang wachten van de afnemer om de ontvangen nota te betalen, is he laas weer te constateren. Het kopen op crediet is juist onder de huidige omstandigheden, nu de schaarste steeds meer wijkt en ook nog onvervuld gebleven behoeften kunnen worden gedekt, wel zeer riskant. Het leidt gemakkelijk tot schulden maken en men komt daarvan in deze dure tijd moeilijk meer vrij. Bovendien is een rekening met vele posten over een lange termijn slecht te controleren. Voor de middenstand is de situatie thans nog veel klemmender dan vóór de oorlog. De leveranciers geven zeer kort of meestal geen crediet. De her bevoorrading en de sortering vragen, veel meer kapitaal dan vroeger, de so ciale lasten en andere bedrijfskosten zijn sterk gestegen en de belasting eist haar deel. Het is voor de midden stand, gezien bovendien de moeilijk heid en in vele gevallen de onmoge lijkheid om bankcrediet te krijgen, een hele toer om de financiering en de op brengst van het bedrijf op een bevre digend peil te handhaven. Het geven van crediet aan de afnemers, vooral op langere termijn, eist onnodig meer bedrijfskapitaal en groter risico; het kost rente en levert vaak kwade pos ten. Men mag aannemen, dat de tijd voorbij is, dat de leverancier zich be vreesd moet maken, dat hij de af nemer ontstemt door tijdig om beta ling te verzoeken. De Kamer is van oordeel dat ook iedere rechtgeaarde huisvrouw het met de hiervoren weergegeven zienswijze eens zal zijn en gaarne mede haar in vloed zal willen aanwenden om het door de Kamer aangegeven kwaad te helpen bestrijden. Ten einde onaangenaamheden te voorkomen, raadf de Kamer dringend aan de volgende stelregel algemeen in te voeren: Contante betaling dient in principe steeds te worden betracht en zeker voor postjes beneden f 10.waaraan geen administratie- en inningskosten verspild kunnen worden. Indien door bepaalde omstandighe den (waarbij de Kamer uitdrukkelijk waarschuwt tegen „gemakzucht") niet contant kan worden geleverd, dient: bij levering van goederen altijd een nota te worden bijgevoegd; na het opleveren van een karwei di- reet een nota te worden gezonden. Op de nota staat vermeld, dat deze binnen een maand dient te worden betaald! Is na verloop van die maand niet betaald, dan volgt onmiddellijk be schikking over het verschuldigde per kwitantie. In het algemeen belang doet de Ka mer zowel op de handeldrijvende mid denstand en de amtfachtspatroons als op de afnemers een ernstig beroep om bovenstaande regel stipt te volgen. Het credieteuvel, waaraan naar de er varing leert al verseheidenen te gron de zijn gegaan, moet finaal uitgeroeid worden. Onder deze titel bracht het Theater Bureau „Minerya" gisteravond in het uitstekend bezette Gulden^ Vlies een cocktail van variété, cabaret en revue met muziek zang en dans. De hoofd figuren waren de nog steeds bijzonder vitale Henriëtte Davids en de in ons land reeds ingeburgerde Vlaamse hu morist Willy Vervoort. Verder werk ten mede Stoet Haspel (Louis Bouw meester de bekende revue-komiek) en Tonny Boucher, terwijl Jos Carpay als pianist en accordeonnist het geheel completeerde. Het is een avond geworden van verkwikkende vrolijkheid, die de tal rijke aanwezigen hartelijk heeft doen lachen. Na Willy's proloog trad Jos Carpay op als accordeonnist met een opgewekt en afwisselend programma, waarvan de vele bekende nummers gaarne werden meegezongen. Carpay toonde zich verder een zeer goede be geleider en solist. Het laatste in het Warschow-Concerto, dat een daverend applaus kreeg, waarvoor Carpay met „Liebestraum" van Liszt dankte. Stoet Haspel bleek opnieuw een uit stekende revue-komiek te zijn. Hij was in „Kinderwagenwaeht" bijzonder op dreef en trad in de twee schetsen: „De Leugenaar" en „De Dubbelganger" met veel succes op. In deze schetsen zag men ook met veel genoegen Willy Ver voort, die weer met zijn conférences zijn spel en zijn Vlaamse humor de toe schouwers kostelijk amuseerde. Tonny Boucher bracht op charmante wijze een aardig liedje en vervulde de dames- rollen in de beide schetsen op uitste kende wijze. En wat zouden we nu eigenlijk nog moeten schrijven van Henriëtte Da vids? Zij veroverde door haar actie, haar liedjes, haar vitaal optreden di rect weer aller sympathie. Zij liet het publiek meezingen en maakte haar nieuwe refrelnliedje tot een daverend succes. Zij weet het publiek te pakken en kreeg dan ook een ovationeel ap plaus. Kostelijk heeft men zich geamu seerd met Willy Vervoorts Vlaamse humor en toen aan het slot Heintje en Willy een „pracht" van een samba de monstreerden, steeg de vrolijkheid ten top. Het geheel bracht inderdaad enige uren 'van vrolijke ontspanning. G. Vijf en veertig schoolkinderen uit het Engelse stadje Runcorn in Cheshire vormden vanmorgen een opgewekt lachend en pratend gezelschap, toen zij onder leiding van hun onderwijzend personeel een bezoek brachten aan de kaasmarkt. De Engelse organisatie „Friendship Tours" belast zich met het uitzenden van deze schoolkinderen en de ploeg, die hier vanmorgen zoveel plezier had, omdat hun onderwijzer, mr. Jones gefotografeerd werd met een vuurrode kaasdragershoed op zijn hoofd, logeert een week lang in Zand- voort. Alvorens morgenochtend vroeg weer naar hun vaderland te vertrek ken, mocht een bezoek aan Alk maar niet op het programma ontbre ken. Nog juist op tijd, want het is met de markt bijna gedaan. Nog één keer zullen de kaasdragers in hun witte pakken het beeld van de markt op fleuren en dan zal men tot het vol gend jaar geduld moeten hebben. Dan is het seizoen 1949 voorbij. Er was vanmorgen een aanvoer van 15.000 kilo kaas, verdeeld over drie stapels boerenkaas en vijf stapels fa- briekskaas. Zoals de laatste tijd gebrui kelijk is, werden geen officiële noterin gen bekend gemaakt. Want ook nu weer liepen de CCD-ambtenaren rond over het plein eri de handel speelde zich dan ook grotendeels binnenshuis af. En de regenbuien, die bij tijd en wijle neerkletterden maakten het ver blijf op het wijde plein niet aanlokke lijk. Daarom toonde de op-één-na-laat- ste kaasmarkt maar een droevig ge drukt beeld. Provinciale Gezondheids dienst voor dieren Stand B-klasse (cadre) per 19 Oct.: car. Brt. gem. mjpt. g.w. Onder Ons 1283 215 5.96 12 3 Optimisten II 1673 262 6.38 12 4 ZEKZ 1602 196 8.17 10 3 Drie Ruiten 1596 185 8.65 8 3 Optimisten I 1666 220 7.57 5 3 Stand C-klasse per 19 October: car. Brt. gem. mjpt. g.w. Gekr. Valk 2019 532 3.79 28 4 Excelsior II 2026 553 3.66 18 4 Witte Huis 2317 520 4.45 17 4 Driesprong 1871 463 4.04 16 4 Alc. Victrix 1630 421 3.87 16 4 Optimisten 1670 577 2.89 16 4 ZEKZ 1659 496 3.32 15 4 Excelsior I 2187 450 4.84 12 4 Drie Ruiten 2024 492 4.11 11 4 Lindenhoek 1592 538 2.95 10 4 Zaterdag 22 October wordt er in hotel „De Nagtegaal", Langestraat te Alkmaar, 'n stedenwedstrijd gehouden tussen Den Helder en Alkmaar. Het belooft een spannende strijd te wor den. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth, d. v. W. Hee sels en E. Siemer; Jeltje, d. v. J. Mie- dema en J. Bajema. Gehuwd: Gerrit C. Dun en Elze K. Berman. Olnder troiuwd: Herman Mig- chelsen en Anna M. van Ammers; Ja cobus Boersen en Anna C. M. Bak ker; Jean Poorters en Afra M. van Twuyver; Jacobus J. Zuurbier en Cor nelia J. Bruin; Jan N. Rootlieb en Trijntje Kooij. Overleden: Elizabeth Zwaan, 81 jaar. Afscheid pastoor van Zanten Zondag 23 October, 's morgens om acht uur, zal in de Evangelisch Luther se kerk aan de Oudegracht een Heilige Mis met zang worden gecelebreerd, door pastoor Van Zanten, die deze dag voor het laatst temidden van de Oud- Katholieke Parochie zal doorbrengen. Aan het einde van de dienst zal een speciale collecte worden gehouden voor de nood der kerk. Zoals bekend, gaat pastoor Van Zanten een parochie in Rotterdam die nen. „WESTEN WIND" Het Rotterdams Toneel (Dir. Ko Arnoldi) toert Dinsdagavond in „Het Gulden Vlies" op bet spel van Charlotte Frances „Westen Wind" onder regie van Joan Remmelts. Medespelen- den zijn: Rie Gilhuys, Steye van Brandenberg en Joaa Remmelte. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De Rat (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Nat tigheid (tot 14 jaar onder geleide). Cinema Americain, 8 uur: 't Zal je niet gebeuren (tot 14 jaar onder geleide). Hotel De Nachtegaal, 8 uur: Prijs- wedstrijd in roken. Café Royal: Biljartwedstrijd. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De rat (18 jaar); Victoria Theater, 7 en9.30 uur: Nattigheid (tot 14 jaar onder ge leide) Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: t Zal je niét gebeuren (tot 14 jaar on der geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Ned. R. V., Op voering van „De Kat en de Kanarie" door De Maskers. Snoekwedsfrijd Woensdag was in de polder „Geest- merambacht" een snoek wedstrijd ge organiseerd voor banketbakkers. Er waren deelnemers illt Amsterdam, Zaandam, Velsen, IJmuiden, Uitgeest, Alkmaar en Bergen. De wisselprijs, een zwaar zilveren medaille, werd ge wonnen door de heer H. J. Kokkes te Alkmaar met een top-score van negen snoeken! Tijdens het gezamenlijk diner in de „Oude Herberg" te Heiloo werd besloten voortaan ieder jaar een bak- kers-snoekwedstrijd te organiseren. Jongetje van verdrinkings dood gered Toen de heer A. Bood uit de Heeren straat gisterochtend in zijn werkplaats aan de arbeid was, hoorde hij plotse ling een hevige plons in het water van de Kooltuin. Het bleek dat het twee jarig zoontje van zijn buurman, de heer Lind, uit het raam van de boven het water uitstekende erker was ge vallen. De heer Bood bedacht zich geen ogenblik, opende de deur van zijn werkplaats en stapte in het troebele water. Hij slaagde er in het kind te pakken te krijgen vóór dit naar het midden was gedreven. Verkeerstelling De dienst van Gemeentewerken zal op 31 October en op 2 November van 8—5 uur bij de Friese Brug' en Helderseweg, met mede werking van de leerlingen der middelbare scho len, een verkeerstelling houden. in stoffenhuis kousenbar langestraat 93 - alkmaar Korenbeurs Voor de pas geopende Korenbeurs was ditmaal vrij veel belangstelling. Er was een behoorlijke aanvoer. De handel was als volgt: Gerst, licht 19; gerst, zwaar 24; haver, licht 19; ha ver, zwaai- 24; citroen, oud 40; nieuw 60; witte bonen 71—75; groe ne erwten 4243; grauwe erwten 75; vale erwten ƒ60—65; witte bonen nieuw 95100. Etalage-verlichting Gaarne willen wij middenstanders in onze gemeente verwijzen naar de bekendmakingen inzake étalag'e-verlichting, welke namens de ge meen te heden elders in dit blad worden bekend gemaakt. NEDERLANDSE REISVERENIGING Zaterdag 22 October organiseert de afd. Alkmaar van de Nederlandse Reis- vereniging haar jaarlijkse feestavond voor leden en introducees. Het bestuur meende ter afwisseling dit seizoen met een feestavond te moeten beginnen en speciaal voor de middenstanders werd op een Zaterdagavond beslag gelegd. De toneelvereniging „De Maskers" voert de Amerikaanse thriller „The Cat and the Canary" (De kat en de kana rie) op. Verder vermeldt het winter- programma een Tiroleravond op 11 Nov., met een Tiroler dansgroep en Wiener Schrammeln, een Indonesie- filmavond met o.a. de film „Onze jon gens over zee", een K.L.M.-filmavond en een Frankrijk-avond. Tentoonstelling Invasie 1799 in het Stedelijk Museum Deze tentoonstelling, welke reeds veler belangstelling trok, zal ook mor gen (Zondag 23 October) voor het pu bliek zijn opengesteld en wel 's mid dags van 24 uur, ingang Breedstraat. Men verzuime niet deze interessante tentoonstelling, welke tot en met 30 October zal duren, te gaan zien. Ze geeft, in woord en beeld, een zeer dui delijk overzicht van de bewogen tafe relen, die zich hier 150 jaar geleden, in het najaar van 1799, afspeelden. De toegansgprijs is 25 ets, kinderen 10 cents. „BARON KNEUT" IN HET „GULDEN VLIES" De revue-komiek Siem Nieuwenhuy- zen zal Zondag 23 October met zijn ge zelschap optreden in „Baron Kneut" in het Gulden Vlies. Dit stuk wordt thans voor de negentiende maal opgevoerd in Alkmaar. PROVINCIALE GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN De bijdrage van de Provincie Noord- Holland aan de Stichting „De Provinci ale gezondheidsdienst voor dieren in Noord-Holland", gevestigd alhier, zal voor het jaar 1950 32.500,bedragen. Wat, ga je nou vanavond al weer de deur uit? Alkmaar, dat reeds lang bekend was Om zijn mosterd, kaas en gort, Mag sinds heden zich beroemen Op een nieuwe tak van sport, 't Heeft niets uit te staan met zwemmen, Roeien, tippelen of rennen, Noch met ringen, rek of paard, Of iets van dergelijke aard. Maar toch zal het vurig toe gaan, Want het rokend mannendom, Zal elkaar straks gaan bekampen Om de grootste askolom. 't Puik der mosterdstadbewoners Zal zijn kunsten gaan vertonen In Hotel De Nachtegaal. Gaat dat zien lui, allemaal. Wat zal dat een pracht gezicht zijn, Zo'n inhalig stel bijeen. Want met halen moet men 't halen, Hij die haalt haalt het alleen. Doch één angst beheerst hen allen: Dat de as er af zal vallen, Want voltrekt zich dat gevaar, Ja, dan ben je de sigaar. 'k Wens de achtb're heren rokers In dit eerste rooktournooi, Zonder onderscheid succes toe. Heus, zo'n wedstijd vind ik mooi. Maar toch kan ik wel vertellen, En de deelnemers voorspellen. Dat deez' strijd in elk geval Gans in rook vervliegen zal. JABSON Predikbeurten VOOR ZONDAG 23 OCTOBER 1949 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Dikboom; 5 uur ds. Den Oudsten; Woensdagav. half 8 tot 8 uur oecume nische avondwijding, vrij toegang. Kapelkerk, 10 uur, ds. Wesseldjjk. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), half elf ds. Haan. Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur, dr. Polman; 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Oud-kath. kerk, in de Luth. kerK, Oudegracht, v.m. 8 uur dienst (afscheid pastoor Van Zanten)Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., 3 uur jeugdclub, Kruseman v. Eltenweg 22; Dinsdagav. half 8 bijbelkring Kruseman v. Elten weg 22; Donderdagavond half 8 in Waakt en Bidt, evangelisatiesamen komst, spreker de heer J. Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 7 uur openlucht samenkomst Stenenbrug; 8 uur verlos- singsdienst o.l.v. kapiteine Hassoldt; Donderdag majoor Jos. Govaars. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat, 10 uur wijdingsdienst; 8 uur openb. samen komst. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele)10 uur evangelist Hofhuis; 8 uur jongeliedensamenkomst in de Wilhel- minaschool. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondags school; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Ver. van spiritisten Harmonia, half elf morgenwijding in hotel De Nachtegaai, spr. mevr. MulderSchalekamp van Amsterdam. OMGEVING AKERSLOOT, 2 uur, ds. Roobol. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bekius (H.Doop). Heden Vrijdagav. 8 uur evangelisatiesamenkomst in Re- hoboth, spr. de heer J. Dammuller. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Blaauw van Hilversum. Maranatha, half elf, de heer Remiëns van IJmuiden. BERGEN AAN ZEE, 4 uur, ds. Bekius. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 uur ds. Donner; 7 uur ds. Veenhuizen van Amsterdam. Doops gez. kerk, 10 uur da. Schepman. DIRKSHORN, herv. kerk, av. 7 uur ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt; half 5 dr. Polman. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. HEILOO, herv. gem., 10 uur, ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur, ds. Grootjans van Amster dam. Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9 ds. Von Meijenfeldt; 4 uur leesdienst. HEER-HUGOWAARD, herv. gem., 2 uur ds. Wesseldijk. Geref. kerk, half 10 en half 3 ds. Middelkoop van St. Pancras HENSBROEK, 10 uur de heer W. Roggeveen. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 2 uur, ds. Den Oudsten. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Veenhuizen van Amst. OUDORP. 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN. Herv. gem„ 10 u. ds. Leendertz (H.Doop). Geref. kerk. 10 uur en half 3 ds. Visser. SCHOORL, Groet en Camp. in het gymnastiekgebouw aan de Smeerlaan te Catrijp. 10 uur. ds. De Jong. SINT-PANCRAS Geref kerk, 10 uur leesdienst: 4 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN. Evangelisatie, 10 u. de heer Elzinga van Amsterdam. URSEM. av. 7 uur ds. Meyboom. WARMENHUIZEN, half 3 ds Post. RIJKS-AMBTENAAR BENOEMD Bij beschikking van de minister van Verkeer er Waterstaat is, te rekenen van 1 Augustus 1949, in vaste dienst benoemd te Alkmaar als Rijks-bevrach tings agent de lieer C. P. C. Briefjes BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes J. M., zoon van J. L. Konijn en M. A. van Diepen. Catharina Th. M., dochter van B. J. Velzeboer en C. Blauw. Getrouwd: Pier Santema en Cargien Prikken. Overleden: Gerrit Haster, 79 jaar, we duwnaar van G. Oostwouder. Hendrik Hop man, 20 mnd, zoon van P. Hopman en H. D. van Breugel. Trijntje van Genderen, 44 jaar. Woensdag vergaderde de raad. Mededeling werd gedaan, dat de lieer H. Dekker wegens vertrek naar Den Helder bedankt heeft als lid van de raad. Aan de Orde kwam een voorstel tot ruiling van gemeentegrond (Melker pad) met de heer G. Belleman, aan nemer te Egmond aan den Hoef, zulks in verband met de aanleg van een straat en een plein voor de bouw van 29 woningen. Hoewel dit in de vergadering van B. en W. anders was besproken, stelde wethouder S. Hop man voor het stratenplan over te ne men. De daarvoor benodigde grond bedraagt 2410 M2, hierop wordt in mindering gebracht 760 M2 gemeente grond, zodat de overdracht betreft 1650 laf 1.25 is f 2062. De kosten aanleg straten, trottoirs en riolering bedragen f 17000, kosten gemeenschap pelijke paden f 400. Totaal f 19462. De gemeente-opzichter heeft zich in hoofdzaak accoord verklaard met het plan-Belleman. De voorzitter deelde mede, dat het uiterst moeilijk zal zijn de goedkeuring op dit plan te ver krijgen, echter zal alles in het werk gesteld worden het stratenplan er door te krijgen. In geen geval zal het stra tenplan het grote bouwplan van 29 woningen mogen torpederen. Na aan neming deelde de heer Simons mede het te betreuren, dat van de te bou wen woningen er niet een tiental als woningwetwoningen zullen worden overgenomen. De voorzitter deelde mede, dat het bouwplan-Belleman ge heel los staat van alle bouwvolume. Krijgen we voor 1950 bouwvolume toegewezen, dan zal overname van enige woningen als woningwetwonin gen met de heer Belleman besproken kunnen worden. Wethouder S. Hop man voegde hieraan nog toe, dat overname ook mogelijk is door de z.g. oorlogsslachtoffers. Hierna werd de adviescommissie vordering woonruimte in haar geheel herkozen. Voorgesteld werd het burgerlijk armbestuur te wijziging in Maatschap pelijk Hulpbetoon, bestaande uit 5 leden .waarvan 1 door B. en W. uit hun midden te kiezen en de 4 anderen uit de leden der parochie armbesturen en diaconieën enz. De heer Simons vroeg, waarom het oude college zomaar aan de dijk is ge zet. Hét college, aldus de voorzitter is niet aan dijk gezet, doch heeft tegen de bestaande voorschriften zélf be dankt. Het oude college heeft sinds de vorige vergadering voldoende tijd gekregen om zich over deze kwestie met B. en W. te verstaan, doch men heeft niets van zich laten horen. Uit drukkelijk stelde de voorzitter vast, dat deze aangelegenheid niets, maar dan ook niets met fraude of iets van dien aard te maken heeft. Het B. A. or.tvangt alle gelden van de gemeente en derhalve is het gewoon, dat de ge meente in de besteding daarvan een woordje meespreekt. Mochten voor de toekomst de leden van de parochiale voor de komende feestdagen Uw speelgoed weer als nieuw met verf van Speciale kleine verpakking vanaf 25 ct. per busje. Alle kleuren en sneldrogend. LAAT 107, op de hoek van de Hofstraat, BURGERLIJKE STAND Gebeden: Petronelle Margaretha Maria, d. v. H. P. Nieuwenhuizen en E. M. C. Flipsen; Louise Cornelia, d. v. T. T. Kingma en G. Rol; Wilhelmus Adrianus Johannes Veldt, z. v. P. A. Veldt en J. E. Hollenberg. Ondertrouwd: L. M. Wielhou- wer te Boskoop en mej. A. Heijne. Gehuwd: J. P. Kerssens en C. A. Veldhuis. Overl eden: Elisabeth Starre- veld, ongehuwd, 76 jaren. Langedijker Groenten- centrale Op de Dinsdag gehouden vergade ring van de LGC heeft de veilingleider de heer S. de Boer Kz. een uitvoerig overzicht gegeven over de heffing der vroege aardappelen en het verloop van de verkoop van witte kool. Gepleit werd voor het verkopen aan de eigen veiling. Door de heer Tigchelaar, hoofdassis tent van de tuinbouwvoorlichtings- dienst werd een inleiding gehouden over het trekken van witlof. Besommingen IJmuiden De aanvoer van Donderdag was: 2675 kisten, waarvan 1560 met verse haring. Besommingen: 1 stoomtrawler f 29.800; R.O. 53 f 16.500; motorloggers: Helder 79 f 7770; KW 64 f4820; KW 17 f4140; KW 162 f6210 en KW 19 f 2475. De noteringen waren: per 1 kg: gr. tong 2,65—2,40; gr. middel tong 2,75—2,40; kl. middel tong 2,65—2,40; tarbot I 1,90—1,70; tarbot II 1,08—0.96 en tarbot III 2,15—1,80. Per 50 kg.: gr. schelvis 59—49; middel schel vis 52-43; kl. schelvis 30,50—26; middel kabel jauw 46—39; kl. kabeljauw 35—18; wijting 20,50—13; gr. schol 71; middel schol 60—38; kl. schol 39—32; schar 39—22; verse haring 21—16; zwarte poon 13-10; tarbot II 90—87 en tarbot III 82. Per 125 kg; gr. kabeljauw 216-182. armbesturen en diaconieën hun mede werking aan de oprichting van eet» maatschappelijk hulpbetoon ontzeg» gen, dan nemen B. en W. de werk- zaamheden zelf over. Hierna werd het voorstel aangenomen. De uitgaven voor het o.l. onderwijl werden over 1948 vastgesteld op f 488,16. Het bedrag, waarmede da kosten het beschikbaar gestelde be- drag overschrijden, bedraagt f 99,32, De vergoeding over 1948 voor de r.k, bijzondere school te Egmond-Binnen werd vastgesteld op f 5888,20; de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven bepaald op f 5961,38. Vopr r.k. jongens- en meisjesschool to Eg. mond a. d. Hoef werd de vergoeding vastgesteld op f 4606; de voor vergoe- ding in aanmerking komende uitga ven op f 4557,23. De oude Weg langs het duin wordt nu officieel genaamd: van Olden- borghweg, het resterende gedeelte var, G. Valkering tot de z.g. Rode Hoeve wordt genaamd Weg naar de Bleek. Met de provincie Noord-Holland tP.W.N.) werd aangegaan een z.g. half-om-half-regeling, luidende: indien wijzigingen of voorzieningen aan het leidingnet van het P.W.N. moeten worden uitgevoerd in verband met door of vanwege de gemeente Eg mond-Binnen uit te voeren of uitge voerde werken, zullen de kosten daar van voor de helft voor rekening van de gemeente Egmond-Binnen komen. Hierna stelde de gemeente zich borg voor C. J. de Waard Jr. voor de door hem aangevraagde hypotheek ad f 14000 voor de bouw van een tuin derswoning. Van gemeentewege zal een aanvrage worden gedaan bij het Rijk om deel te nemen in het verlies. Bij de rondvraag herinnerde de heer C Apeldoorn er aan, dat de 6 nieuwe woningen nog geen recht van uitweg hebben op de Vennewatersweg. De heer Simons bracht de staat van de Herenweg in herinneing. Hij in. formeerde of dienaangaande reeds contact is opgenomen met HH-schap te Alkmaar. De voorzitter deelde mede, dat de aanleg van wandelpaden langs de Herenweg de volle aandacht heeft. Er zal echter veel grond moe ten worden aangekocht. De heer Simons verzocht het voorste gedeelte van het Nachtegaalspad te verharden. Het volgend jaar een avond vierdaagse Er waren wel spontane geluiden te horèn op debijeenkomst van Woens dagavond in „De Oude Herberg". Daar vergaderden n.l. de leden van het or ganiserend comité van de Avondvier daagse, dit jaar voor het eerst in Heiloo gehouden. In alle opzichten slaagde deze. Dat bleek wel uit de verslagen die de heer P. Avis voorlas. Er waren 380 deelnemers. Ook financieel was de zaak in orde. Er werd ontvangen 1429 en uitgegeven 1193,66, alzo is er een saldo van 235,34, waarvan echter nog enkele kleine rekeningen betaald moe ten worden. Eenstemmig besloot men het volgend jaar weer zulk een vier daagse te organiseren. In het comité werden gekozen de he ren P. Bakker en P. Avis voor de VW, H. C. Groot en S. Deutekom van de R.K. Middenstandsorganisatie en J. v. d. Kommer en J. A. Groot als verte genwoordigers van de ,Hemi". Dit co mité zal in Februari 1950 met uitvoeri ge plannen komen. Met bepaalde wen sen zal zo mogelijk rekening gehouden worden. Zo waren er stemmen uit de vergadering om er meer het sportele- ment in te brengen en de Zaterdag middag te laten vervallen omdat het dan voor de deelnemende middenstan ders gemakkelijker wordt om mee te doen. Het werd wenselijk geacht, zo dit op bezwaren zou stuiten, niet na, maar vóór de vierdaagse de rit van Zater dagmiddag te laten rijden. De verwachtingen zijn ten opzichte van 1950 hoog gespannen, vandaar het enthousiasme dat deze vergadering kenmerkte. Tenslotte memoreren we de benoeming van een kascontrolecom missie, bestaande uit de heren Jos. Klerks en J. S. L. v. Riet. Aan het co- nitélid S. Deutekom, wiens toestand na het motorongeluk vooruitgaande is, zullen bloemen gezonden worden. Twee auto-ongevallen De bestuurder van een vrachtauto met aanhangwagen van de firma De Wilde uit Monster, remde op de Ken- nemerstraatweg alhier omdat hij meen de, dat een uit het buitenland af komstige wagen een vrachtauto uit Bo degraven wilde passeren. De vrachtau to, beladen met draineerbuizen, slipte en botste tegen de tegenligger op. Bei de wagens werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een vrachtauto van de firma P. uit Hillegom wilde de Zevenhuizerlaan in rijden, doch botste tegen een boom en daarna tegen een aldaar staande licht mast, die afknapte. De auto werd be schadigd, doch persoonlijke ongeluk ken kwamen ook hier niet voor. BURGERLIJKE STAND Geboren: Comelis A., zoon van C. Kui per en R. A. M. Groefsema. Adelbertus B. L., zoon van J. Hoefjes en C. A. M. Erkamp. - Gerard J„ zoon van G. Runia en A. Sin- jewel. Cafbarina I„ dochter van J. Houten- bos en C. Buijs. Getrouwd Fokke Ypma en Catharina Stel Overleden: Theodorus Bergen, 64 jaar, weduwnaar van A. Huibers. R.K. WANDELSPORTVERENIGING OPGERICHT Alhier is een R.K. wandelsportver eniging opgericht voor jongens en meisjes. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: Fr. Oostermeijer, Fr. Som broek, A. Kamper, H. Bijwaard en J Denneman.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2