AGENDA Stad m Omgeving. N.R.V. had een geslaagde feestavond UIT DE ALKMAARSE RAAD Eerste herhalings oefeningen na 1939 ieu ws I MAANDAG 24 OCTOBER 1949 En genoot van „De Maskers" in „De Kat en de Kanarie Eten uitstekende opvoering van een voortreffelijk stuk De heer A. Sietsma voorzitter van de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Keisvereniging neett /.aterdagavona de loftrompet gestoken over het op treden van de toneelgroep „De Mas kers", die de leden dezer vereniging in verrukking bracht met „De Kat en de Kanarie". Niet vaak zullen dergelij ke waarderende woorden zo verdiend zijn geweest als ditmaal het geval was. „De Maskers" heeft met deze thriller de Deste amateur-opvoering gegeven, die wij de laatste jaren in Alkmaar gezien hebben. Een voortreffelijk stuk beleefde Zaterdagavond in het „Gul den Vlies" een keurige vertolking, die het stempel droeg van nauwgezette voorbereiding, een verantwoorde regie en een perfecte verzorging. Het feit, dat ,De Maskers" Zaterdag avond een reprise geeft van het stuk, verplicht ons de kern van de inhoud geheim te houden. De thriller zou veel van zijn aantrekkelijkheid verliezen, als men tevoren wist wie de dader was van de mysteries op het land huis „Glen Cliff Manor", waar om middernacht zes erfgenamen bijeen ko men om het testament van een twintig jaar dode zwakzinnige te openen. John Willard laat het auditorium tot de laatste woorden in het derde bedrijf in het ongewisse omtrent de dader. Hij schiep een mysterieuze sfeer, waarin de verwikkelingen zich in een mach tig tempo opstapelen en het slot tot een verrassende vondst geworden is. Het Alkmaarse Toneelgezelschap heeft met de keuze van dit stuk veel gewaagd. „De Kat en de Kanarie" ligt buiten het terrein, dat dillettanten doorgaans plegen te kiezen. Het reikt verder en stelt grote eisen aan toneel aankleding en spel. De verzorging van het décor behoefde voor het beroeps toneel niet onder te doen en in de vertolking overtrof „De Maskers" wel licht zichzelf. Het moet voor de regisseur, de heer Jos Groenland een waar genoegen ge weest zijn met dit mensenmateriaal een succes te zien groeien. De vier dames en vijf heren waakten over de sfeer als gold het een kostbaar goed. Zij paarden een vlotte rolkennis aan een uitstekende spelopvatting. Het is moeilijk en een ondankbare taak om bij deze uitvoering voorkeur te tonen. Wij zouden echter mevr. Aag de Kruyff en de heer Jan Dogger tekort doen, in dien wij hun namen niet met een ster retje zouden vermelden. Mevr. de Kruyff, die vorig jaar als „Overschotje" reeds excelleerde, voldeed o.i. als de kleurlinge Mammie nog beter. De don kere gebogen gestalte, die op de meest onverwachte ogenblikken opdook, die in goede en kwade geesten gelooft, maar uiteindelijk niet zo zwakzinnig blijkt, vormde voor mevrouw de Kruyff een dankbare en succesvolle creatie. Me: haar noemen wij de heer Dogger, als Paul Jones. Ook deze beproefde kracht van „De Maskers" mag met ge paste trots terug zien op wat hij in „De Kat en de Kanarie" presteerde. Het derde bedrijf werd door hem gedragen er. naar een krachtig slot-accoord ge leid. Dit is bij de oppervlakkigheid, v/elke wij ons om der wille van de spanning moeten opleggen het beste compliment, dat wij de heer Dogger kunnen geven. En de overigen? Jan Fernee in de dubbelrol van de advo caat Mr. Crosby en de dokter Patter son. In eerstgenoemde rol voldeed hij uitstekend; laatstgenoemde tekst was te onbeduidend om tot maatstaf te die nen. De heer Fernee blijft dan ook in dit stuk de verpersoonlijking van de advocaat. De heer Jaap Schoen was Harry Blythe, een der erfgenamen en verliefd op Annabella West. Vooral in zijn onverschilligheid in het eerste bedrijf en in zijn flitsende ruzies met Charles Wilder (Klaas Sluys) viel zijn spel te loven. De heer Sluys deed daarbij niet onder en droeg een be langrijke steen bij tot de mysteries op Glen Cliff Manor". Met mevrouw F. Schouten en mej. Jenny Schouten heb ben twee nieuwe krachten een goed debuut bij de „Maskers" gemaakt. Met een weldadige zekerheid betraden zij de planken van het „Gulden Vlies". Mej. J. Schouten in een lieve be heerste creatie van Annabelle West en mevrouw Schouten als de ietwat hys terische Susan Sillsby hadden beiden een uitstekende start en zullen hun weg bij „De Maskers" zeker vinden. Niet iedere dag zal een amateur toneelgroep twee vrouwelijke krach ten met deze capaciteiten als leden kunnen boeken. Mej. Jo Wierdsma en Dick Meelis vertolkten de kleinere rollen van Cicily Young en Brixton. Zij vielen in deze bezetting niet zo op, maar kunnen ervan overtuigd zijn, dar hun aandeel in het succes er niet minder om was. De leden van de Reisvereniging, die zich ditmaal gezellig rond tafeltjes hadden geschaard, hebben stuk en spelers ten zeerste gewaardeerd. Zij brachten aan het slot een hartelijk applaus en besloten deze zeer geslaag de avond met een gezellig bal. De heer Sietsma deelde in zijn ope ningswoord mede, dat de Reisvereni ging voor het komende seizoen een uitgebreid programma had samenge steld. Op 24 October vindt de tweede lezing van Kees Hana plaats, ditmaal over Denemarken, op 11 November volgt een Tiroler avond, op 1 Decem ber een Indonesie-avond, op 10 Januari een K.L.M.-feestavond en op 6 Fe bruari een avond gewijd aan „La belle France". Alzo een aantrekkelijk pro gramma, waarvoor het actieve be stuur van de afdeling Alkmaar alle lof verdient. Apropos, vergeet u voor al Zaterdag niet „De Kat en de Ka narie" te gaan zien. U zult er geen spijt van hebben. En tot „De Maskers": Laat de souffleur zjjn stembanden spa ren. M. Nylonkousen in beslag genomen Zaterdag is een winkelierster aangehouden ter zake van het verhandelen van Nylon kousen. Zij overtrad hierdoor de Textiel-distri- butie-beschikking en het Deviezenbesluit 1949. Honderdtwaalf paar nylon kousen konden in be slag worden genomen. Er is eveneens proces verbaal opgemaakt tegen negen afneemsters. De winkelierster is na verhoor heengezonden. Tegen twee marktkooplieden, die gewich ten gebruikten die niet van de vereiste ijk- letter waren voorzien, werd Zaterdagmiddag eveneens proces-verbaal opgemaakt. Tenslotte werd nog een smid bekeurd. Deze liet zijn personeel Zaterdagmiddag wer ken zonder hiervoor vergunning te hebben van de Arbeidsinspectie. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De Rat (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Nat tigheid (tot 14 jaar onder 'geleide). Cinema Americain, 8 uur: 't Zal je niet gebeuren (tot 14 jaar onder geleide). Gulden Vlies, 8 uur: Wiener Sanger- knaben. Huize Westerlicht, 8 uur, Volksuniversiteit: Cursus. Valk's Lunchroom, '8 uur: De Bla- vatsky Loge. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: „Westenwind". De kinderzegels 1949 i. °RIJS ,,1 L B1-AUW I ri r-'i'v rïTTV. n A l xl Guus Renaud in Louise Camerik Donderdag 27 October zullen Guus Renaud, bariton van de Opera-werkgroep van Prof. Wal- lenstein en Louise Camerik, solo-pianiste Kon. Conservatorium 's-Gravenhage, in „Het Gulden Vlies" een recital geven van liederen, aria's en piano-soli. Het programma vermeldt werken a.a van Handel, Scarlatti, Schubert, Chopin, Schouw man, Pouleno, Mozart en Massenet. Heiloo Plattelandsvrouwen bijeen Vrijdag was voor de afdeling Heiloo van de Plattelandsvrouwen een bijzondere dag. 's Mid dags om half drie werd reeds een tentoonstel ling gehouden in de „Rustende Jager" van alle door de dames zelf vervaardigde luxe en nut tige handwerken. Fraaie kleedjes, lakens, spreien, japonnen enz. vroegen bijzondere aan dacht en alles was keurig uitgestald en ge sierd met bloemen. De bedoeling van deze tentoonstelling was niet zozeer om daarmee prijzen te winnen, doch om elkander te laten zien wat door huisvlijt tot stand kan worden gebracht en elkander hierover in te lichten. Verder werd er gesjoelbakt, geraden naar de naam van een pop enz. Ook werden bloemstuk- jes verkocht, ingemaakt fruit verhandeld, even als vers fruit, en de opbrengst was voor een sympathiek doel, n.l. voor de jongens in Indo hes ie. Ten slotte werden nog enkele interne aan gelegenheden besproken, o.a. of een zangclubje wederom moest worden opgericht onder leiding van mevr Boot. Aan deze materie zat de kon- sekwentie, dat mevr. Glijnis, de actieve voor zitster van de afdeling Heiloo, dan zou af treden. Het voorstel werd echter verworpen met 18 stemmen blanco, 1 voor en 74 tegen, zodat mevr. Glijnis behouden bleef voor deze groeiende Plattelandsvrouwen-afdeling, die tijdens haar voorzitsterschap is uitgegroeit tot ruim 130 leden. Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur 199. Pim, Pam en Pom kijken een boom tot boom kunnen slingeren?" beetje onthutst naar al die apen, die Weer knikt Pepi. „Nu, dan heb je j, zich vrolijk in de bomen geslingerd als een waardig opvolger gedrage hebben, gereed om op weg naar huis le besluit Samba. Vlug geeft hij een te. J gaan. Zij kunnen dat immers niet? Pepi ^en aan drie van de grootste en stetk.j ziet hen staan en fluistert zijn vader s^e apen. Deze nemen elk een hondje vlug wat in net oor „Wat vertel je me hun rug en dan volgt een snelle I nu?" vraagt Samba verbaasd Wil ,e te dwars doQr het Qerw zeggen, dat die honden met jou hier- i hein zijn komen lopen?" Pepi knikt. BlnriPn twee da§en Z1J" ze 'n apenland, „Dus jij bent met Pim, Pam en Pom waar ze allen luiddruchtig door de ach. gaan lopen, omdat zij zich niet van tergebleven apen begroet worden. Dirkshorn Volkslegers strijden in China Zondagmorgen hield de heer W. Stuit in de bovenzaal van café „Cen traal" voor de afdeling Alkmaar van de CPN een lezing over China, en wel speciaal over de betekenis van de ge beurtenissen, die zich daar gedurende de laatste jaren hebben afgespeeld. Als de oorzaak van de omwenteling in China, noemde de heer Stuit de chaotische toestanden, die er algemeen heersten en die het gevolg waren van een ver doorgevoerde corruptie van de zijde van de regering. Zo beschikte negentig procent van de landbouwende bevolking over tien procent van de grond. De boeren moesten dus land pachten en hiervoor moesten zij zes tig tot tachtig procent van de oogst afdragen. Vaak mislukte de oogst door verwaarlozing van de waterlei dingen en bevloeiingswerken en dan was een hongersnood het gevolg. Spr. ging diep in op de wanordelijke toe standen, die ook bij de ambtenaren en het leger heersten. Er ontstonden her haaldelijk boerenopstanden en in 1927 werd een volksleger georganiseerd. Het leger streed met groot succes en spr. meende, dat het nu slechts een kwes tie van tijd zou zijn eer het pleit be slecht is. Het zou sprekers overtui ging, dat, wat nu in China plaats vindt, zfln weerklank zal hebben in de gehele wereld. De heer K. Torenvlied opende en sloot de bijeenkomst. Aankomst' Oostenrijkse kinderen Hedenmiddag 2.42 uur zuSen onder auspi ciën van de Ver. „Humanitas" een 12-tal Oos tenrijkse kinderen aankomen. Tien daarvan blijven in Alkmaar en 2 worden in de om geving ondergebracht. De duur van het verblijf is ongeveer drie maanden» Glimlachje Ik kan u misschien van dienst zijn met een stil hoekje achter de palmen, meneer De Kinderzegels 1949 zullen worden uitgegeven van 14 November t/m 31 December en geldig zijn t/m 31 De cember 1950. Zij worden gedrukt bij de firma Enschede en Zn., grafische inrichting te Haarlem. De ontwerpen, opschriften en waardecijfers inbegre pen zijn van Hub Levigne, Maastricht, die voor de plaatdruk de ontwerpen zelf graveerde. Hij koos tot motieven de jaargetijden, die figuurlijk met bij behorende attributen en toepasselijke details zijn voorgesteld. De gedachte voor de gehele serie is echter niet al leen de jaargetijden symbolisch weer te geven, doch ook een wenteling om bet wisselpunt der jaren: de 5de zegel (20 cent plus 7 cent), die men dus een „Nieuwjaarszegel" zou kunnen noe men, brengt dit in beeld. Carrot Stuiveling sprak voor het Humanistisch Verbond In Valk's Lunchroom sprak Zondag morgen voor het Humanistisch ^er- bond de heer Garmt Stuiveling over het onderwerp: Buitenkerkelijkheid, en Humanisme. Na te hebben gewezen op het steeds groter percentage van de Nederlandse bevolking, dat als buitenkerkelijk wenst door te gaan, ging hij na hoe dit probleem der buitenkerkelijkheid omstreeks het midden van de voijige eeuw in zijn volle omvang naar voren was getreden, eerst bij mannen als de Genestet, Pierson, Huet, Multatuli, la ter bij de opkomst van het industriële proletariaat. Toen de oorlog was afgelopen kwam- Nederland voor de noodzaak te staan de wederopbouw ook' geestelijk te be ginnen, waarbij het er op aankwam ook aan de buitenkerkelijkheid een culturele achtergrond te geven. Na een schets te hebben gegeven van de historie van het humanisme, kwam spreker tot de conclusie, dat het heden daagse humanisme niets anders is dan de levenshouding van de mens, die als mens denkt, vanuit de mens oordeelt en ter wille van de mens handelt. Aangezien een vijfde deel van onze Nederlandse bevolking geen geestelij ke leiding ontvangt op zijn weg door het leven, springt hieruit, aldus spr., de noodzakelijkheid en de taak Van 'n organisatie als het Humanistisch Ver bond duidelijk naar voren. Schaaksucces voor Jan Levendig Tijdens de clubavond van de schaak- dub werd de wedstrijdleider Jan Le vendig van vele zijden gefeliciteerd met zijn overwinning op dr. Max Euwe in de Maandag j.l. te Alkmaar gehou den simultaan-seance aan 35 borden, welke eindigde met de stand 287 in het voordeel van de nationale kampi oen (26 gewonnen, 5 verloren, en 4 remise). Hoe sterk dr. Euwe simultaan speelt blijkt wel uit het feit, dat erken de hoofdklassers als de Bergenaar P. Seewald en de Alkmaarder P. Vree ken het onderspit moesten delven. Ook de Dirkshorners S. Cnossen en J. K. Slot moesten het opgeven. Donderdagavond werd de 6e ronde van de wintercompetitie gespeeld. le klasse: Levendig won normaal van R. Mei- nema; evenzo W. G. Bakkum van Jn. Bakkum en S. Cnossen van W. Vlam. C. Gutker en D. Verstraten deelden na een moeizame strijd het kostbare punt je. In deze klasse zijn thans Jan Leven dig en S. Cnossen, die echter verloren staat in een afgebroken partij tegen Gutker, ongeslagen. 2e klasse: Joop Levendig—L. Meinema 10; A. van DijkP. Burger 1-0; J. Schouten A van Drumpt 0-1; D. StrijbisJoop Levendig 1-0 L. MenemaH. Rijs %_1/2- t. Stompetoren NOTABEL GEKOZEN Tot notabel bij de Ned. Herv. gemeente N.- Schermer is in de vacature, ontstaan door ver trek van de heer K. Govers, gekozen de heer S. Plevier. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 24 Oc. - 4500 kg Uien 14-15,30, grove 13,10- 14,50 en drielingen 15,10—15,30; 4000 kg l een: II 8,60-9,70 en III 7,20-8; 7000 kg Andijvie 5,10-7,80; 140.000 kg Witte kool 5 —5,30 en Succes 6; 15.000 kg Groene kool 8,40-13,60; 10.000 kg Gele kool 5-6,30; 10.000 kg Rode kool 5,60-10,90; 900 kg Slabonen 45—83. NOORDERMARKTBOND, 24 Oct. - 900 kg Aardappelen: Bevelanders 6,70; 5000 kg Uien 13,90—14,50, drielingen 13,60 en nep 14; 1200 kg Peen: II 12,20 en III 7,40; 2400 kg Rode kool 5,50-9,10; 1600 kg Gele kool 5-5,30; 100.000 kg Witte kool 5-5,10; Succes witte 6—6,30; 900 kg Slabonen 64— SO en afw. 57-67. WARMENHUIZEN, 24 Oct. - 7600 kg Rode kool 5,50; 18.400 kg Gele kool 5; 8000 ky Witte kool 5—6; 500 kg Aardappelen; Eigen heimers 8,40; 1400 kg Uien 14,80. (Van onze militaire medewerker) Nog dit jaar zullen, zij het op be seheiden schaal, herhalingsoefeningen worden gehouden, voor het eerst sinds tien jaar. Gelijk wij reeds eerder schreven, komt wat het Nederlandse leger betreft het accent meer en meer te liggen op de vorming van een veldleger, dat zijn taak zal vinden in de verdediging van West-Europa, als onderdeel van de legers der Westerse Unie. In dit verband is nu ook het ii s'ituut van de herhpl:-' 'eningen herrezen, dat ten doel heeft het op peil houden van de militaire vaardig heid der met groot verlof gezonden militairen. In de loop van November zullen vier compagnieën in werkelijke dienst worden teruggeroepen. Het adminis tratief personeel zal negen dagen, de dienstplichtigen, aangewezen als kwar tiermaker zullen 6 dagen en de overi ge dienstplichtigen 4 dagen onder de wapenen blijven. Er wordt dus voor- rlsnog niet al te veel beslag gelegd op de tijd van de betrokken militairen Maar men zal goed doen voor de toe komst rekening te houden met een iets langere tijsduur der herhalingS' oefeningen. Voorlopig gaat het er alleen om, de bij deze oefeningen te treffen maatre gelen, zowel wat personeel als mate riaal betreft, te toetsen aan de prak tijk. De vier c^mpagniën komen ach tereenvolgens p in vier verschillende delen van het land, in het tijdvak van 31 Octobev tot 26 November a.s. Zij worden geformeerd uit dienstplichti gen van de lichting 1945 en jonger die destijds merendeels hun dienst plicht hier te lande hebben verricht. Ook in Alkmaar zal een compagnie voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, en wel van 14 tot 19 November a.s. Op Maandag de 14e arri veren de kwartiermakers en het admi nistratief personeel, op Woensdag 16 November de overige dienstplichtigen. Er is dus geen enkele reden, zich over deze militaire activiteit zorgen te maken. Men moet deze herhalingsoefe ningen zien als een zeer nuttige proef neming. Met de resultaten, hetzij in positieve, hetzij in negatieve zin, zal de legerleiding straks, wanneer op uitgebreider schaal dienstplichtigen voor herhalingsoefeningen worden opgeroepen, haar voordeel kunnen doen. Heer-Hugowaard AFDELING BOND~VAN PLATTE- LANDSVROUWEN OPGERICHT Dinsdagavond is alhier een afd. van de Bond van Plattelandsvrouwen opge richt. Ondanks het slechte weer was de belangstelling zeer groot, zodat zich, na een duidelijke inleiding van mevr. Vis ser-Bakker uit Schagen, reeds een 48-tal dames als lid opgaf. Voorwaar een '-oopvol begin. Het bestuur bestaat uit e dames T. de Groot-Meereboer, A. Biersteker-Ros, B. Meereboer, J. C. de Geus-de Boer. gaafste j\ji (Ongecorrigeerd) Von Paulus in China? Volgens de Amerikaanse radio-com mentator Walter Winchell zonden dt Chinese communistische troepen, die zich in de buurt van Hongkong bevin den, sedert enige tijd onder bevel staan van generaal Von Paulus, die in 1943 te Stalingrad gevangen werd genomen. Franco in Portugal Volgens het rechts-radicale Franse blad „Aurore" zou het bezoek van ge neraal Franco aan Portugal het resul taat zijn van een „uitdrukkelijk ver zoek" van Washington, gedaan met de bedoeling de buitenlandse politiek van de twee landen met elkaar in overeen stemming te brengen. De „Aurore" wenst het State Department geluk met dit „wijze besluit". Meerderheid voor de Engelse Conservatieven? Een door de „Daily Express" georga niseerd opinie-onderzoek over de vraag: „voor welke partij zoudt u stem men, indien de verkiezingen morgen plaats hadden?" gaf de volgende uit slag: voor de Conservatieve partij 54 pet, voor de Labourpartij 36 pet, voor de Liberale partij 8 pet en voor andere partijen 2 pet. Zoals te verwachten was werd het nieuwe kledingreglement van alle kan ten aangevallen. De heer Hoytink wilde vrijstelling van bijdragen van alle gemeentewer kers, die minder dan f 3000 verdienen, maar bemerkte even later tot zijn grote Ergens tussen Alkmaar-en de Scher mer gemeenten ligt een groepje hui zen waarin naar schatting 500 mensen wonen. Het is uit het grijs verleden niet meer op te maken of zij oorspronkelijk van kaar niet alleen door en door kent. benzinepomp opstellen en een woning Alkmaar uit dan wel vanuit Stompeto- maar waarin de gezamenlijke afsluiting met een ontspanningszaaltje bouwen. ren naar het beloofde land zijn getrok- van de buitenwereld tot een eigen ka- Uit de raadsdebatten is evenwel ge- schrik, dat hij onder een rode "vlag ken, maar zij moeten destijds tot emi- rakteristiek maatschappelijk leven ge- bleken, dat de gehele Omval, uit plano- marcheerde waarop een hamer en een gratie zijn overgegaan en zij hebben leid heeft. logisch oogpunt bekeken, eigenlijk een sikkel waren afgebeeld, op een paar kilometers van Alkmaar vergissing is geweest. De Omvallers een soort kolonie gevestigd. Zij heb- Men had er vroeger een café van behoren niet te zijn waar ze nu zijn, ben daar wat tuintjes ontgonnen en Boersen of Broersen waar men voor ze vormen met elkaar een hinderlijke met hem op oncfer de leuze van een wat klein vee aangeschaft en men zou feestelijke gebeurtenissen bijeenkwam stip op de kaart, ze bederven het na- gezamenlijke aanval op de loonpolitiek mogen verwachten dat het een of an- en we herinneren ons nog de adverten- tuurschoon en ze gaan dwars tegen al- der regering, waarop de heer Hoytink dere godsdienstige genootschap er wel ties waarin „Kermis aan de Omval" le nieuwe inzichten in. zich ijlings terugtrok en de heer Toren eens een zendeling heen gestuurd zou werd aangekondgid. Noch de gemeente, noch Ged. Staten vlied de vlag overnam om die triom hebben, maar sedert er fietsen en bus- Dan klommen honderden Alkmaar- zullen er aan meewerken hier iets te fantelijk verder te dragen, sen uitgevonden zijn, schijnt men daar ders op de fiets, trokken uit naar hun bouwen. Men kan dit mierenhoopje na- Er waren wensen en moties die vol- niet helemaal van geestelijke bijstand stadgenoten in de verstrooiing en brach- tuurlijk niet gewelddadig uitroeien, komen kansloos waren, omdat zij ener- verstoken te zijn geweest. Mén kan bo- ten er het leven en het vertier van de maar men kan het rustig aan de tand zijds de kledingverstrekking zouden vendien elke Zondag een expeditie uit- ville lumière en de betrekkingen tus- des tijds overlaten -om er aan te kna- belemmeren en anderzijds niet van zó rusten om naar de een of andere ge- sen de stads-Alkmaarders en de Om- gen. Als er niet meer gebouwd wordt overwegende betekenis waren om er meente ter kerke te gaan. vallers waren om met de troonrede en als er wordt afgebroken wat onbe- de verordeening voor te wijzigen. Die kleine gemeenschap heet de Om- te spreken dan ook van de meest woonbaar wordt, komt er een tijd, dat Wethouder Van Slingerland heeft er val en de bewoners zijn de Omvallers, vredelievende aard en iieten niets te de heren van het landelijk schoon en terecht nog eens op gewezen, dat onze De heer Torenvlied had hem broeder lijk een arm gegeven en marcheerde VAN MARSDIEP TOT IJ De zetel van de gemeente Wierin- germeer is weer te Wieringerwerf. In dc eerste aldaar gehouden raadsverga dering heeft burgemeester Loggers in verband met dat heuglijke feit een rede uitgesproken. 3S Deze week wordt in Den Helder een interkerkelijke gezinsweek gehouden, uitgaande van de Ned. Herv. Gem., Luth. Gem., Doopsgez. Gem., Oud Kath. Kerk, een evangelisatie en het Leger des Heils. n De vogelkenner Jan P. Strijbos heeft te De Waal op Texel een lezing gehouden ten bate van het op- bouwfonds van de verwoeste Ned. Herv. Kerk aldaar. Te Den Helder is het eerste drijvende dok, dat op de Rijkswerf aldaar gebouwd is, te water gelaten. Van 26 Oct.9 Nov. wordt te Hoorn een winkelweek gehouden, waarvoor f 5000 aan prijzen is uitgeloofd. De mid denstand geeft er voetballers cadeau, m.a.w. het" publiek wordt in de gele genheid gesteld foto's van de spelers der plaatselijke clubs te verzamelen. 0 Toen het negenjarige zoontje van de nieuwbenoemde burgemeester van Enk- huizen, de heer A. Admiraal, van de benoeming hoorde, reageerde hij daar op door te zeggen: „Dus we gaan ver huizen? O, gelukkig, nou krijg ik m'r konijnen!" Door de regering wordt te Beverwijk een onderzoek ingesteld naar het aantal personen dat aldaar werkt, doch nog in een andere provincie woont. Getracht wordt voor hen een toewijzing uit hel woningcontingent te ontvangen De Raad van Castricum besloot tot uitbrei ding van het grondbezit der gemeente met 12.563 m2 voor de prijs van ruim f 24.000. Een fraaie Czaar Peterverzameling, die thans het eigendom is van een Zaankanter, zal binnenkort overgedra gen worden aan de Zaanlandse Oud heidkamer. D De gymnastiekvereni ging „Simson" te Koog aan de Zaan teil momenteel 890 leden. O Te Oostzaai werd een razzia op vuilnisbakken ge houden door de rijkspolitie en personeel an de Amsterdamse reinigingsdienst In de hoofdstad heeft n.l. iemand geope- reerd die er zijn werk van maakte om vuilnisbakken te stelen, om deze latei te Oostzaan te verkopen. hoewel we gaarne toegeven, dat in de- wensen over. van de planologische dienst niet meer ze naam niet de kracht en de energie Nu is het café verdwenen en om verontwaardigd het hoofd behoeven te schuilen, welke de pioniers van deze feestelijke familiegebeurtenissen te vie- schudden. kudde in het verleden ongetwijfeld ren worden er tochten georganiseerd Het goede hart van diverse raadsled moeten bezeten hebben. naar grotere centra van blanke be- den oud kermisvierders aan de Om- gekomen, De Omvallers sturen hun kinderen schaving, hoofdzakelijk naar Stompe- val mocht Vrijdagmiddag nog zo naar de school van Stompetoren, maar toren, waar men trouwens deze Noord- luid kloppen, het geluid daarvan werd helpen de financiële lasten van Alk- hollanders in de verstrooiing een bui- verdrongen door een waarschuwend gemeente hier kostbaar pionierswerk gedaan heeft omdat Hilversum nog al tijd de enige met Alkmaar vergelijk bare plaats is waar zoiets tot stand is Tenslotte is alle oppositie tegen aan koop van twee panden op het Luttik maar dragen omdat eertijds bij het tengewoon goed hart toedraagt en het gebrom van gemeentelijke, provinciale Qudorp op niets uitgelopen. Er was l1_1Ua4 /lo „Ui: J nn on nlnnAlnrtienlio oiitnritoiton lJ_ e.n f J.S j i i trekken van grenzen het potlood van de nog altijd betreurt, dat het desijds zo en planologische autoriteiten. De Om een of andere commissie-voorzitter raar me die grenslijn is gelopen, iuist op dit punt van de kaart is uit- Omvaller zijn naam trouw zal zijn ge geschoten zodat de Omval tot de ge- bleken. -neente Alkmaar wordt gerekend. Een zekere meneer Smit wilde nu Misschien komt er nog een heel Het is geen wonder, dat deze groep aan de Omval die naar de mening klein benzinpompje, maar dat is dan an dan blijk geeft, dat hij het klappen verdoolden zich tot een eigen gemeen- van vele raadsleden een meer romme- om de heren van de Shell tevreden te van de zweep van B. en W. al aardig schap heeft gevormd, waarin men el- lige dan landelijke aanblik biedt een stellen. begint te kennen. trouwens na de felle critiek tenslotte val blijft het stiefkind tot de laatste maar één raadslid, dat zoals men dat officieel noemt „geacht wenste te worden te hebben tegengestemd!" Dat was mr. Berkhouwer, die zo nu Vader door zoon ernstig mishandeld In Den Haag kregen Vrijdagavond de 59-jarige huisschilder H. J. B en zijn 25-jarige zoon A. B. hevige twist over het betalen van kostgeld door de zoon. De vader vroeg meer kostgeld dan was afgesproken. De twist liep zo hoog, dat de zoon de vader met de vuist een klap gaf. De vader viel en de zoon trapte hem daarna herhaalde malen tegen het hoofd. De vader kreeg bloeduitstortingen in het hoofd en een hevige bloeding uit het rechteroor HÜ werd naar het ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand was ernstig. T)e dader werd door een broer naar het politiebureau gebracht. Hij is in be waring gesteld.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2