la.C. 9U0ES laJ.E.IBIHK Een drukfout is dit niet' f 225.- voor f 75.- Radii-Technisch Bureau CHEMjSCH REINIGEN Alk maria Tripioneren looi van Jan van Herwijnen zestig jaar Nieuwe Lagere Landbouwschool te Oterleek geopend héél de wereld g; is niet goed... Fa. Gebr. KAAL >DIEP TOT IJ Het ballet der lage landen De Rijp Oude Niedorp Botsing tussen koe en auto Morgen belangrijke weersomslag ieuws De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom BOELHUIS Notaris C. Knook Notaris C. Knook r EXTRA KOOPJES!!! voor St. Maarten fa. A. Schellinger VAN TOT ALKMAARSCHE COURANT is vertrouwenswerk r uit 't Zand werd voor het vlees van sn Helder gevat we- slachting. Bjj huis vlees van zes kalve- m bovendien 23 hui gen geschiedden in iënische stal. Anna Paulowna ontvangen voor de uwe O.L. school aan Bovendien wordt de twee lokalen uitge- goedkeuring ontvan- sv van acht duplex- i in Schagei. zullen 3 worden verricht, rwekers te Andyk tij bollen bijeenge- wederinrichten van :rwoeste botanische In Hoogkarspel >p, dat volgend jaar orden gemaakt met nieuw raadhuis, de pont bij de Hem- loor het pontveer te en 20-minuten-dienst 3. en W. van Bever gemeenteraad een 500,voor de aan- Itrommel-vuilnisauto, eeftijd is te Velsen- 3e heer J. Smit, oud- ran de Papierfabriek, en zijn loopbaan als was begonnen. Te zich een fusie vol le Tuinbouw-Studie- ;selrjke afdeling van ij. van Tuinbouw en dam is de synagoge handen overgegaan, die daar in 1942 slechts één terugge- is de eerste proef- jr de bouw van hon« lingen. Een melk- lelf is met zijn mo- ner tegen de losse g opgereden. De mo ver de kop en ligt rsenschudding in het Gereformeerde kerk igenaresse geworden an de Stationsstraat e in te richten tot felle brand heeft het Rooke totaal geru- e woonwagen aan de andam volledig in gaan. ijs man. Hij bewaart gadering, die gister- alle leden aanwezig Koedijk zo heuglijke 950 een spikslinter- -n werd. deze verzoe- en tot de vaststelling 3. Voorts besloot de ;aan van een kasgeld- )ogste f 25.000 en een overeenkomst even- gste 25.000. Al deze :n zonder hoofdelijke nomen evenals dat, entiegeld der raads- /ordt tot f 4 per ver- 2 voor de commissie- gsplan Hoornse weg igd. Daar is voorzien enkele woningen, die ehoeve van land- of zijn. Daar er toch buurt is, werd beslo- g te schrappen. Daar n dus t.z.t. twee ge- i kunnen worden ge il B. en W. werd het ïstuur aangevuld met en de heren J. Bruin nen met de reeds zit- den. de heren Jongs- :n Hes, zal het onder sie voor Sociale zorg >rk kunnen doen, met als voorzitter en de dministrateur. ag bracht de heer kredietbank te Alk- Koedijk verklaarde irgemeester, reeds ac- •even van deze instel- ser drong aan op het idres aan de minister inzake de Friesche werd, dat dit zal ge- aakte de heer Visser et veel te snel rijden kom, waaraan zich de fa. Eecen, Ver- P en enkele artsen en ngedijk en Dirkshorn Volgens spreker wa- ïelfden. reffende vraag kreeg antwoord, dat de zeker ook des mor- zolang dit nodig is. ZATERDAG 5 NOVEMBER 1949 uitdrukking zijner gevoelens in zijn schilderijen. Een man die niet teert op verworven roem en niet op verworven vaardig heid, maar die, ook nu op zijn zestig ste verjaardag, met blij enthousiasme meedeelt: mijn nieuwste werk, dat moet je zien, dat is weer een nieuwe stoot vooruit! Zo'n zin typeert mis- Jan van Herwijnen 60 jaar! Zonder enige twijfel zal deze mededeling ook voor hen die hem goed kennen een verrassing zijn, want ondanks zijn schilder achtige grijze haren is Jan van Herwijnen het toonbeeld van jeugdige vitaliteit die van het gehele gelaat en in het bijzonder uit zijn ogen spreekt. Johannes Adrianus George (zo werd hij gedoopt) werd in 1889 te Delft geboren als tweede xoon en tweede kind van een groot arbeidersgezin. Voor hem was zijn moeder, een eenvoudige maar zeer verstandige boerenvrouw, de spil van het hulsgezin en haar liefde had hij wel nodig, wijl hij op 11-jarige leeftijd reeds de handen uit de mouwen moest steken om met harde arbeid de gezinsinkomsten te verhogen. Dit leven beviel hem niet. Veertien jaar oud trok hij naar Engeland, werkte daar in pensions, en later was hij koksmaatje aan boord van zeeschepen. Onvermoede en onvermoeide werkkracht van een natuur talent Zo begonnen er meer Er zijn meer kunstenaars die zo zijn begonnen! Jan van Herwijnen was zich zijn tekentalent toen nog niet bewust al had hij als schooljongen, negen jaar scbie» betef dan 2«n ',ele «eyensge- - - - schiedenis dat men te doen heeft met de rasartist. En dat Bergen trots is sinds 1937 deze grote zoon in zijn mid den te hebben heeft de schilder ge merkt. Hulde en dank Zijn verjaardag thuis vierende te midden van zijn gezin, een luidruchtige schare kinderen onder de hoede van de moeder, hebben de burgemeester, dr. W. Huygens en de gemeentesecretaris, de heer W. de Vries, hem namens Ber gen een bezoek gebracht, terwijl tevo ren het steeds actieve bestuur van het Kunstenaars Centrum voor de fruit mand had gezorgd die de gevoelens der gezamenlijke Bergense kunstenaars vertolkte. En het moet deze Delftenaar van ge boorte wel bijzonder goed gedaan heb ben te vernemen dat het gemeente bestuur van zijn geboortestad een gro te officiële tentoonstelling van zijn werken zou houden in het Museum de Prinsenhof. Een stuk over ,Van Herwijnen zon der grapje te besluiten zou niet in zijn lijn liggen. Hij heeft dus het laatste woord: „Dit zijn dan mijn eerste zes tig!" v. d. W. oud, reeds de wanden van het klasse lokaal gedecoreerd. Pas in 1912 wordt het hem duidelijk dat hij in wezen een kunstenaar is, al was dan ook zijn eer- ite daad.het copiëren van een Ni- colaas Maes in het Rijksmuseum te Amsterdam. Hij deed dat met een der gelijk talent dat Steenhoff, een self made man, destijds aan het museum verbonden, zich voor hem ging inte resseren. Jhr. van Riemsdijk, de toen malige directeur, vatte eveneens sym pathie op en het resultaat was subsidie op subsidie. Op het ogenblik dat Steenhoff Van Herwijnen zag copiëren, tevens de eerste maal dat de jonge man met olieverf werkte, waren er twee ont dekkingen. Steenhoff ontdekte een natuurtalent en dit natuurtalent ont dekte zichzelf. Want Van Herwijnen is een natuurtalent, dat, misschien in stinctief bevreesd voor het verliezen van deze gave, standvastig weigerde enige officiële academie te volgen. En zo heeft hij dan ook geen wer kelijke schoolse opleiding genoten. Zijn talent ontbloeide plotseling en snel. Voor alle critici was het een openba ring toen (in 1918) een serie tekenin gen verscheen van mannen en vrou wen uit het volk, gevolgd door die van blinden en krankzinnigen. Deze levens grote beelden uit een schrijnende we reld waren even eenvoudig als indrin gend en maakten de tekenaar overal bekend. Ze waren ook meer dan een uiting van een natuurlijk talent, ze waren de uiting van een gewond mens, zelf uit duistere diepten tot bewustzijn gekomen. Periode van reizen Er breekt een periode aan van rei zen: Frankrijk, Spanje, Italië en ook de periode van de schilderij: bloem stukken en landschappen en zo nu en dan een portret. En ook dit werk deel de in de wel algemene waardering. Zo als Van Herwijnen groot bleef in de lijnen zijner tekeningen, zo bleef hij groot in het schilderijvlak. Het is ze ker niet toevallig dat hij het eerst wer kelijk getroffen is geweest door Van Gogh. Want ook Van Gogh was een natuurtalent. De kunstenaar wordt vaak de vraag gesteld: Waarom schilder je eigenlijk? Van Herwijnen zou ontwoorden: Om dat ik niet anders kan! Zo is het. Van Herwijnen i s een schilder. Men be hoeft slechts met hem te praten over de schilderkunst of met hem zijn werk te bekijken of men bemerkt dat hij slechts die éne hartstocht heeft: schil deren. Tegenover zijn abstracte tijdgenoten (Picasso, Braque) staat hij geenszins afwijzend, integendeel, hij erkent grif hun genialiteit, maar bij hen, dit is zijn overtuiging, wordt het middel te veel als doel gezien. Wat Van Herwijnen in zijn kunst tracht te verwezenlijken is niet de analyse, maar de synthese die in vroegere perioden, als in de Middel eeuwen, de kunst heeft beheerst. Ze ker werkt hier na de oprechte gods vrucht van zijn moeder. De schilderij, zegt Jan van Herwijnen, moet met het geschapene religieus verbonden zijn. Het is altijd prettig met deze schilder te spreken: door de stelligheid zijner meningen, die geen critiek schijnen toe te laten, terwijl toch in wezen deze stelligheid slechts woorden zijn, een bepaalde wijze van uitdrukken, want ■wat maakt Van Herwijnen groot? Zijn handelen! Hij is een man van doen, van een ongelooflijke werkkracht, van steeds hernieuwd zoeken naar de juiste In den beginne (van de Kunst) was de dans, zo varieerde de danser Serge Lifar, het bijbel woord van Johannes. In het begin van het seizoen van de Berger Kunstkring was eveneens de dans. De tot de laatste plaats bezette zaal van „De Rustende Jager" genoot van „Het ballet der lage landen" en overlaadde de dansers en danseressen en de pianist Wolfgang Wijdeveld met bijvalsbetuigingen. Alvorens tot het eigenlijke programma werd overgegaan, liet de leider Max Dooyes het pu bliek een kijkje nemen in wat hij noemde, de „werkplaats" van het gezelschap, om het idéé te geven van de dagelijkse oefeningen der exe cutanten, van de vele moeilijkheden, die moe ten worden overwonnen, vóór er voor het pu bliek kan worden opgetreden. Als eerste nummer stond op het programma een menuet, een Gavotte du Roi en een Ga votte de Vestris, waarbij werd gewezen op het duidelijke verschil. Na „Herinnering" kwam „Jota". Elizabeth Hermann, de met castagnetten de maati aangaf, kreeg een extra applaus. Prachtig waren de Pagode-prinses en „De Rattenvanger van Hameln". Het volgende nummer Tarantella werd ge danst met begeleiding van tamboerijns en was een snelle, hartstochtelijke volksdans. Aart Verstegen kwam met een woeste krijgs dans, waarop als laatste nummer voor de pauze de Notenkraker-suite volgde. Na de pauze kwamen nog „Zo is het leven", „Les Sylphides" door Hanny Bouman en A. Verstegen en tenslotte „Het bruidsboeket". Op een Slavisch dorp ziet men dansende en wer kende meisjes in haar kleurig costuum. Twee meisjes worden beiden verliefd op dezelfde jongeman. Als deze beide meisjes een bloem ruiker aanbiedt, ontstaat er hevige ruzie, daar beide schonen het aanzien voor een bruids- bouquet. De speelman brengt met zijn onweerstaan bare wijsjes de verhitte gemoederen weer tot bedaren. Met een tot een ovatie aangroeiend ap plaus eindigde de eerst© avond van de Berger Kunstkring. Het was alles een festijn voor oog en oor! DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 6 November, wordt de me dische dienst te Bergen waargenomen door dokter Poot, Tel. K 2208—2423. GESLAAGD Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaats-examen in de theologie de heer E. P. Kuin te Bergen. '-eggen, dat zij d* van de rumba en R.K. Middenstandsveren. De Hanze Donderdagavond vergaderden de le en van de It. k. Middenstandsvereni- ging De Hanze in café Blokdijk. Niet minder dan 25 van de 26 leden waren vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer P. de Jong, deelde mede, dat de leden-vrachtrijders zich voor 15 Nov. kunnen opgeven aan het secretariaat van de N.O.B. en B B N Na die tijd bestaat hiervoor gedurend» een jaar geen gelegenheid. Er zal een bedrag van f 20 worden uitgtrokken ten bate van Kath. Thuis front. De heer H. Kaptein gaf een ver slag van de z.g. ,JPor"-avond, welke te Purmerend was gehouden. in een korte maar geestige speech heeft hij de belangrijkste punten uiteengezet De voorzitter van het comité Santos, he heer Jongkind, deed een beroep op he mildadigheid van de leden. De inza meling bracht ruim f 50 op. !n een toespraak door de G. A. op heze door hem voor het eerst bezochte vergadering, deelde pastoor Holtkamp mede, dat hij de afd. van de midden stand zag als de trots van de parochie. Het a.s. St. Nicolaasfeest zal niet on gemerkt voorbij worden gegaan. Er zal een etalagewedstrijd worden georgani seerd en er zal aan St. Nicolaas verzocht worden of hij te paard een bezoek za' willen brengen aan de Rijp en Graft Van de rondvraag werd een druk gs bruik gemaakt. Gistermorgen werd te Stompetoren een Lagere Landbouwschool geopend, welk gebouw aan de thans gestelde eisen ruimschoots voldoet. Burgemees ter Posch van Oterleek, sprak namens de Commissie van Toezicht het wei- komstwoord tot de aanwezigen, waar onder verschillende bestuurders der omliggende gemeenten, vertegenwoor digers van verscheidene verenigingen en verdere genodigden. Burgemeester Posch noemde het in gebruik nemen van een Lagere Landbouwschool voor de Schermer en omliggende gemeen ten van grote betekenis, temeer daar nu vele jongens naar Purmerend en Allernaar moeten reizen, wat ook be zwaren met zich mee brengt. Het is tachtig jaar geleden, aldus de burgemeester, dat hier een nieuwe school werd gezet. In die tachtig jaren is de school echter zeer slecht gewor den, zodat voor de nieuwe cursus het geheel moest worden gerestaureerd. Het land, waarop de school staat is voor dezelfde prijs teruggekocht, waarvoor het enige jaren geleden is verkocht. De heer W. Groot heeft voor dt uitbouw van de school gratis een stuk land aangeboden, wat door de commissie van toezicht zeer werd ge waardeerd. En, zoals men kan zien, de uitvoerders van het werk, de heren Schotsman en Nat, hebben ook gedaan wat binnen hun bereik lag. Moge de school tot heil en zegen worden voor de Schermer. Met deze woorden be sloot de burgemeester zijn openingsre de. De heer Schroevers sprak namens de directeur van het Landbouwonderwijs, de heer Van Vliet, zijn waardering uit over de alhier bereikte resultaten. Spreker vond dat experimenten met de Lagere Landbouwscholen, die onge veer twintig jaar geleden zijn gesticht, geslaagd konden worden genoemd. Overal trekken deze scholen leerlingen en vooral voor hen, die niet direct de Rijks Landbouwschool kunnen bezoe ken, betekent dit een zeer noodzakelij ke voorbereiding. Spreker zag echter het onderwijs, dat hier wordt gegeven, riet alleen van nut voor de Schermer, maar ook voor de omliggende gemeen ten, die hier hun profijt van kunnen trekken. De heer Schroevers zag in de heer K. Duursma, 't toekomstige hoofd van de school, een uitstekende leer kracht. Ook diens familie is op het ge bied van de landbouw zeer bekend. Met de hoop, dit schoolgebouw te zien groeien tot een onmisbaar iets in de gemeente, besloot spreker zijn rede en verklaarde daarmee de school voor geopend. Diverse sprekers Hierna kregen nog verschillende sprekers het woord, waaronder de heer Schermerhorn als hoofdbestuurder van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw, de heer Van de Burg, als voor zitter van het Lager onderwijs te Jel- sum, de plaats waar de heer Duursma was gevestigd, en de heer Van Heugel, burgemeester van Akersloot. Allen roemden het initiatief van de gemeente Oterleek en zagen de toe komst voor de nieuwe landbouwschool hoopvol in. De heer Van de Burg zag in de heer Duursma een uitstekende kracht en vond enerzijds jammer dat hij Jelsum ging verlaten, anderzijds was hij verheugd over deze benoeming temeer daar de heer Duursma steeds het verlangen had om evenals zijn vier broers hoofd ener landbouwschool te worden. Aan het slot van de officiële plechtigheid sprak de heer Duursma zijn dank uit voor het in hem gestelde vertrouwen Hi.i hoopte dit niet te zul- ,f'n beschamen. Voorts dankte hij allen, 'ie aan zijn benoeming hadden mee- erkt en zijn broer voor de prettige woorden tot hem gesproken. Vervol gens werd in café Zwart enige tijd ver poosd, waarna door de zoon van de heer Duursma de eerste steen werd gelegd voor het nieuwe onderwijzers huis. Als geschenk voor deze steenleg ging ontving hij een interessant boek werk. Watersehapsbenoemingen Bij K.B. zijn benoemd in de provin cie Noord-Holland: a. tot dijkgraaf van het waterschap de Schermeer, J. J. Posch, te Oterleek; b. tot heemraad van het waterschap de Schermeer, W. J. Koning te Zuid- en Noord-Schermer, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. Een koe van de heer J. Koppes te Verlaat was zo ondeugend om alleen van het land te tippelen en op de Pro vinciale weg te gaan wandelen. Toen de heer K. uit Voorburg met zijn auto naderde, sprong de koe voor zijn auto. Een aanrijding was onvermijdelijk. De voorkant van de auto werd in elkan der gedrukt. De bestuurder bekwam geen letsel, doch de koe moest afge maakt worden. De auto werd door een vrachtwagen weggesleept. Zoals de situatie er vanmorgen uit zag, mag verwacht worden, dat er morgen een einde aan de periode van koud herfstweer zal komen. Een diepe stormdepressie trekt van daag even ten Noorden van Schotland "e Noordzee over naar Noorwegen, waardoor ook in ons land de wind tot krachtig zal toenemen. In de komende nacht of morgenochtend zal ons het regenfront van deze depressie pas seren, waarna het aanmerkelijk zach ter wordt. De kans op nachtvorst, waarbij in de afgelopen week plaatselijk het kwik reeds tot -5 graden daalde, zal nu aanzienlijk afnemen. Ten Oosten van het zeegebied van Canada ontwikkelt zich al weer een nieuwe actieve depressie, die met grote snelheid naar het Oosten trekt. Er mag dan ook verwacht worden, dat de ver andering, die reeds morgen zal plaats hebben, een nieuwe periode met regen en winderig stormweer zal inluiden 2 en slotte zij nog opgemerkt, dat het station Den Helder over de maand October met 158 mm., tegen SO mm normaal, de grootste maandsom van het gehele land had. (Ongecorrigeerd) Vliegtuigen, tanks en schepen voor Nederland Naai' de hoogste Amerikaanse mili taire autoriteit, gen. Omar N. Bradley aan de Telegraaf correspondent te Washington heeft medegedeeld, zullen de Nederlandse strijdkrachten binnen afzienbare tijd versterkt worden met: oorlogsschepen voor de Koninklijke Marine; vliegtuigen voor de luchtstrijd krachten; tanks, militaire voertuigen, artillerie, mitrailleur en kleinere wa pens voor de Kon Landmacht. Al dit materieel zal afkomstig zijn uit de Ver. Staten en wordt verstrekt onder de voorwaarden van het Atlantisch Pact en het militair bewapeningsprogramme. ALKMAAR, 4 Nov. BI. Eigenheimers 7,70; Slabonen 79 en afw. 20—40; Tomaten: A 58— 78 en afw. 30-48; Witlof 66-85 en H 36- 45; Bloemkool: I 29—44 en H 15—23; Rode kool 5,50—9,40; Savoye kool 6,50—9,70; Groene kool 7—15; Spruitkool I 76—1,07 en afw. 42— 57; Boerenkool 14—27,50; Spinazie 21—62; Sla 7 en kas 11,50—16,00; Andijvie 5—8; Rode bieten 6—7; Bospeen 6—15; Winterpeen 7—13; Waspeen 7—20; Uien 19—26 en afw. 11—16; Prei 18—26 en afw. 9—11; Soep groenten 6—10; Selie 2—6; Druiven: Franken- thalers 1,16 en Alicante 85—1,12 en afw. 52; Appels: Groninger Kroon 13—25, Jacques Lebel 11—16 en Ster-appel 16—25; Peren: Beurré Clairgeau 7—11, Boeregroen 6, Conférence 7— 23, Doyenne du Cornice 34; Emile d'Heyst 6—11, Gieser Wildeman 7—18, Legipont 19— 26, Nouveau Poiteau 6—11, Soldat Laboureur 8—14 en Zwijndrechtse Wijnpeer 7—18. NOORDSCHARWOUDE, 5 Nov. - 5000 kg Aardappelen: Bevelanders 6,30—6,90 en BI. Eigenheimers 8,50; 13.000 kg Peen: II 10,90— 11,20 en III 9.90-10,40; 9000 kg Uien 21,20 2,60, drielingen 14,40—15,10 en nep 16,30; 18.000 kg Rode kool 5,50-11,70; 2500 kg Gele kool 7,20—11,10; 6000 kg Groene kool 13,80-16,50; 93.000 kg Witte kool 5-6,10; Succes 6,80—3,10; 4700 kg Andijvie 5—8,50. WARMENHUIZEN, 5 Nov. 36.800 kg Rode kool 5,50-11,20; 23.000 kg Witte kool 5,20- 8; 450 kg Groene kool 17,30; 5500 kg Peen 10-10,90; 4600 kg Uien 22,80-24; 1800 kg Andijvie 8,10—8,50. 10. Pim is er toch niet gerust over. „Het zal toch niet de Salmiak zijn?" zegt hij dan nog eens. Zrjn beide broertjes staren hem ontzet aan. „Dat kan toch niet?" roept Pom uit. „Ze kunnen toch niet weggaan zonder ons?" „Ja, maar niemand weet, dat we even weggegaan zijn, behalve die dikke matroos," antwoordt Pim. „HIJ zal ons toch niet vergeten zijn?" vraagt Pam. „Rennen, jongens;" geeft Pim tot antwoord. En dat doen ze dan ook. Alle vermoeidheid is verge ten en op topsnelheid arriveren ze aan de haven. Maarwat zien ze daar? De „Salmiak", die langzaam de haven uitstoomt. Versuft staren Pim, Pam en Pom het schip na. Ze zijn te Iaat! WEGENS STERFGEVAL te HEILOO G. A. Verkade en Mr. Joh. G. C. Zijnen, notarissen te Alkmaar, zullen op Don derdag 10 November 1949, des voormiddags te 10 uur precies, ten sterfhuize van de heer Th. Bergen aan de Oosterzijde no. 35 te Heiloo, in het openbaar verkopen: 7 melkkoeien, 2 vaarzen, 2 kalveren, 1 schaap, 5 kip pen, 1 paards maaimachine, nieuw paardentuig, plusmi nus 15000 kg landhooi, div. meubilair, enig gereed schap en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Het vee is TBC-vrij. OPENBARE VERKOPING TE BERGEN. te Bergen, is voornemens op Woensdag 9 November 1949, om elf uur precies, in het café G. Nieu- wendijk publiek te veilen en te verkopen: Een huis met aangebouwde schuur en erf aan de Fiiar- skiweg 7, kadaster Sectie C, no. 1151, groot 4 aren, 60 cen tiaren. Onverhuurd. Lasten ƒ33.60 per ja art waterleiding ƒ29.20 per jaar. Belastingen vanaf 1 Januari 1950. Betaal dag vóór of op 21 Dec. 1949 Te bezichtigen dagelijks van 24 uur. Verdere inlichtingen ten kan tore van de Notaris. OPENBARE VERKOPING te EGMOND AAN ZEE. te Bergen, is voornemens op Woensdag 9 November 1949, des namid dags om half vier precies in „De Vergulde Valk" publiek te veilen en te verkopen: 1. Een woon- en winkel huis met erf aan de Noorder straat 33, kadaster Sectie A. No. 2030, groot 66 ca. Ver huurd voor ƒ6.per week. 2. Een huis met schuur en erf aan de Bergstraat 5, ka daster Sectie A, no. 2935, groot 1,33 a. Verhuurd voor ƒ3.50 per week. Te bezichtigen dagelijks van 24 uur; belastingen v.a. 1 Januari 1950. Verdere inlichtingen ten kantore van de notaris. 10. TAPIJT- REINIGING eeen Lee\ de «e,e Itaa*-,dAAro"» Sc TerH'ten «t tel. «3 a a*"*10 téot» Hoo' Het Juweliers Gilde Langestraat 18 BRILL ANT- DIAMANT GOUD - ZILVER CASSETTES HORLOGES IN- EN VERKOOP LAAT 181 HORLOGES KLOKKEN-WEKKERS GOUD - ZILVER BRILLEN IN- EN VERKOOP hef minste merk dé meeste glans. ABCOUDE Wendt U tot de erkende Woning. inrichtingen-Motexagenten 250 gr. speculaas 36 ct. 200 gr. klein taai 28 ct. Gemengde snoepjes 100 gram 16 ct. 150 gr. bruidssuikers 25 ct. 150 gr. Vanille amandelen 25 ct. 150 gr. hete bliksems 25 ct. 150 gr. rood-witte balletjes 25 ct. 150 gr. bruine balletjes 25 ct. De echte bruine 10 „i Kandij 100 gr. 10 3 grote anjjstabl. 29 ct. Onze erwten en bonen zijn puikkokend. G<roene erwten. Capucijners. Grauwe erwten, Spliterwten, Bruine en Witte bonen Gelderse worst van „meester" 100 gr. 32 ct. Achterstraat 48. Tel. 2559. Dc goedkoopste vorm van reclame is dagblad-reclame. De advertenties, geplaatst in deze courant, worden door duizenden koopkrachtige lezers van A tot Z gelezen. Zorgt er voor dat deze koopkrachtige lezers ook Uw advertentie onder de ogen krijgen. Wij bieden U aan per 15 Nov. a.s. de originele MUSIC STAR van Complete electr GRAMOFOON met pick up, verster ker en luidspreker in mooie houten kast met gepol. deksel. Alléén op inschrijving leverbaar. De voorraad is beperkt. Dus haast U! Prospectus ter inzage. Levering door het gehele land franco onder rembours. HOUTTIL 52. TEL. 4374 ALKMAAR Als Alcinaria het doet zult U ondervin den, dat de naam Alcmarla een garan tie betekent voor snel en keurig werk. ZOALS U ZIET, ZIJN DE KOSTEN LAAG: Costuum 3.75 Regenjas gabar. 8.75 Triploneren 2.80 Japon 2.753.75 Regenjas linn. 4.50 een behandeling na 't chemisch reini gen, maakt Uw kleding motecht, waterafstotend, 3 x sterker, dus minder slijtage! Fabriek: VOORMEER 3 - XELEF. 3568 Filiaal: SCHOUTEN STRAAT. Dep6t: Den Broeder, Stationsstraat 9, Bergen. Depót: W. Bommer, Krankhoorn 8, Warmenhuizen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3