VAN HOUTEN i> «IER DE ZAK. VOL BRIEVENj RHEUMIN kl/t! In hef donker Stoel uit Fokkervliegtuig als troon in Indianenhut ewogen week-eind r vJ Grote Dri ontmanteli Hoge Commi ontvingen insi Het drama te Daar sta ons nou vir schut. Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Hei Radioprogramma De m BeneluxU DONDERDAG 10 NOVElVllili.t iaiJ X. j^AAR toen ze eindelijk in de gaten hadden, dat de val nü toch hele maal echt dicht was, begonnen ze te dansen als wildebrassen van pleizier. „Hoera!" riepen ze, „hoera voor Jumbootje, die 't heeft bedacht alles allemaal, voor Jumbootje hoera!" zó blij waren ze, dat ze nu eindelijk op gesloten zaten, en Jumbootje stond bescheiden inJhet midden. „Je moet er maar opkomen, hè?" rei hij bedeesd en hij bedoelde het plankje, maar de anderen dachten, dat-ie het ideetje bedoelde, zodat ze nog veel harder begonnen te klappen en te juichen, en zelfs Afke vergat, dat het idéétje feitelijk van hèm was geweest. Maar op dat moment, dat-ie zó gelukkig was, dacht Jumbootje op eens aan z'n vriendje Nicodemus N. P. Hippopotamus) en-ie meende, dat 't voor hèm toch ook wel buitengewoon fijn zou zijn, mee te mogen naar een artis. Daarom zei hij het tegen de an deren. „Natuurlijk," vonden ze, „laat. 'm maar komen, als-ie wil," en dat zei zelfs Gerrit, die toch helemaal niet met Nico N. P. (H.) kon opschieten. Ze maakten dus de val weer open (wat natuurlijk lang niet zo moeilijk ging als het dichtkrijgen er van) en toen Btond Jumbootje weer buiten. „Zo," zei hij, „tot straks hoor!" en hij holde holderdebolder het bos in. Hij rende zelfs zo hard, dat-ie niet eens merkte hoe hij een heel rijtje jonge plataanboompjes van de sokken liep. Ze braken allemaal af als de tanden Van een kam en toen ze goed en wal allemaal lagen was Jumbbotje alweer Verdwenen. „Hopla hö!" riep-ie, „we gane naar de mi-ma-mensen, wat kan je beter wensen, en Nicodemus N (punt) P (punt), die gaat lekker met ons mee (punt). Hoera, hoera, drie keer hoe ra, een olifant is geen zebra!" zo riep en rijmde hij maar door en hij werd ten slotte alsmaar vrolijker, zodat-ie ging koppeltjeduikelen. Maar dat had- ie beter kunnen laten, dat was toch een beetje dom van 'm, want nu kon- Ie niet meer zien, dat-ie regelrecht in de richting van een brede rivier rolde en dat was de Nijl natuurlijk. Hij rolde en rolde maar en speelde ondertussen een oud volksliedje op zijn slurf en dat ging allemaal net zo lang door, tot plotseling de grond onder hem ver dween. Toen was er een ogenblik al leen maar lucht om hem heen en het volgende ogenblik Nee, niet: PLONS, 't was geen wa ter, waar Jumbootje in viel. Het was de grond weer, maar nu in de vorm van een eilandje, dat toevallig vlak bij de wal lag daar, en dat met een stevige smak ergens tussen Jumboo tjes knieholten en zijn rug terecht kwam. „Gom," zei Jumbootje, toen-ie alles om zich heen wat had laten uit draaien, „dit is een eilandje," dacht-ie toen en daarna: „Oók een bof, want ik kan eigenlijk maar heel slecht zwemmen," en dan: „Wat ging ik ook weer doen?" en eventjes later: „O, ja, Nico N. P. (Hipp.)", toen weer: „Gom" en nog eens: „GOM!" want tot zijn schrik zag-ie dat het eilandje naar het midden van de rivier dreef. „Help," riep-ie en-ie ging zo precies mogelijk midden op 't stukje droog zitten, wat maar verbazend klein was. „Help". Toen hoorde hij een stem. „Is daar iemand?" vroeg die stem. „Waar?" vroeg Jumbootje. „Hier?" „Op mijn rug,' zei de stem, „hom is baje swaar." „O nee," zei Jumbootje, „ik zit op een eilandje. Maar ik kan er niet af." „Zo," antwoordde de stem, „ik was al bang, dat jij op mijn rug zou zit, maar dan is het wat anders. Ik zal me eens omdraai, misskien val het er dan wel af," en dat had de stem nog maar net gezegd, of daar gebeurde iets verschrikkelijks, wat een soort aardbeving was. „Help!" riep Jumbootje, „Göf!" en toen gleed-ie met een ploems in het water. Hij scharrelde zo gauw hij kon naar de wal en toen l ij zich daar stond droog te schudden als een hondje, zag-ie Natuurlijk, dat kon niemand anders dan Nicodemus N. P. (Hipp.) zijn, die daar uit de rivier klauterde. „O," zei Nico N. P. H., „was jij die laspos, neem mij nie kwalik nie." Toen begreep Jumbootje eigenlijk pas wat er gebeurd was en wie dat drijvende eilandje was geweest. „Was het dan tóch jouw rug?" ze) h(j, „waar ik op zat." „Jij lijk wel een pietsie nat," zei N. N. P. (Hipp.), „jij mag wel eens beter uit jou oge kijk, neef." „Ja," zei Jumbootje bedremmeld, en meteen herinnerde hij zich wat hij ook nog maar kwam doen. „Ga je mee?" vroeg-ie, we gaan allemaal naar de mensen, omdat we een val gevonden hebben. Opa is nou toch naar huis en ze zitten er alle maal al in." „Wat is dat, dat er almaal al in sit," vroeg Nico, „is Gerrit er ook b(j?" Jumbootje zei van ja, maar dan moest Nico maar leren met Gerrit overweg te kunnen, vond hij, en Fiepje was er trouwens ook en nog een nieuw vriendje, dat Nico niet kende: Afke heette die en dat was toch zo'n rare sies. En-ie vertelde alles wat hij van Afke gehoord had over de mensen en van de val. Maar Nico N. P. Hipp, wou toch liever niet mee, zei-die, om dat hij er niets niets voor voelde om in een val te gaan zitten en in een dierentuin terecht te komen, in een hok. „Ilc kan sonder die Nijl nie lewe nie," zei Nico, „en dit is nie moont- lik nie, dat ik die Nijl meeneem vir die artis, oompie." „Ja," zei Jumbootje, „maar in een artis is ook wel een bak met water om in te zwemmen," en na een hele boel gepraat kreeg-ie Nico N. P. H. toch zó ver, dat hjj wel mee wou, om- dat-ie het zonder zijn vriendje ook niet leuk zou vinden en toen werd het ook t\jd om weer 'ns terug te gaan en de vriendjes op te zoeken. Maar N. N. P. H. liep als altijd overal rond te kijken naar de mooie dingen, die ze tegen kwamen en op die manier duurde het een hele poos, voordat ze weer bij de open plek waren geko men. En eindelijk, toen ze er waren en tussen de bomen doorkeken, zagen ze iets erg vreemds. Naast het huisje stond een grote wagen met een kooi er op, wat met elkaar een auto was Er omheen liepen zonderlinge wezen tjes rond op twee poten, vier zwarte en twee met witte kleren en een bleek gezicht, nèt zoals Fiepje het allemaal gezegd had, en boven uit de hooi stak een lange hals, wat Gerrit was. Jum bootje dacht, dat-ie droomde. „Ménsen!" riep-ie, „dè.t zijn ze. Nico, hoera, hoera!" en hij sprong vlug uit 't bos te voorschijn. „Hee daar, mensen!" riep-ie, „wij willen ook nog mee. Mensen! Jullie hebben ons ver geten, mensen!" Maartoen gebeurde er iets, wat ze allerminst hadden verwacht. De mensen keken om en zagen Jum bootje en Nico op zich af komen hol len als een dubbele stormwind. Maar ze leken helemaal niet blij met het schreeuwende olifantje, want opeens staken ze hun handen in de lucht, gaven een gil en renden allemaal hals over hoofd naar de auto. Rrrrrrrrrr- prot-prot-rrrrrrrr, zei dat gekke ding, toen de laatste van de mensjes de deur achter zich had dichtgeklapt, rrrrrr. Er kwam een rijtje rookpufjes achteruit, het ding begon te trillen en vóórdat Jumbootje goed door had, wat er aan het handje was, verdween het snorrend en kuchend, mèt Gerrit en Afke en Fiepje, èn de mensen tus sen de bomen. Jumbootje hoorde nog, hoe zijn vrindjes goeiedag riepen en juichten van pleizier als kinderen, die een schoolreisje gaan maken en het volgende ogenblik stond hjj weer al leen met Nico in het grote oerwoud. Hg keek eerst heel lang in de rich ting waarin de auto vertrokken was en kon het met zijn klein olifanten- hoofd niet goed snappen allemaal. Nou had-ie vandaag al een massa avon turen beleefd om de mensen te vin den. En die mensen zetten speciaal huisjes neer met KOM U BINNEN A.U.B. erop, omdat ze zo graag oli fantjes hebben willen voor Weten schappelijke Doeleinden, en daar loopt me dat grut, zodra 't hem ziet er op een holletje vandoor. Nee, dat ging OPLOSSING PRIJSRAADSEL. Uit de lange rij lettergrepen konden de volgende woorden worden gemaakt: 1. Dierenbescherming. 2. Koninginnedag. 3. Politiebureau. 4. Peresenteerblad. 5. Agenda. De boeken werden deze week gewon nen door: Joop Bakker, Trompstraat 44, Alk maar (15 jaar). Lientje vd Vliet, Koningstraat 35, Den Helder (14 jaar). Cocnraad Smit, Jan de Wittenstraat 32, Koog aan de Zaan (12 jaar). Hannie Tiessen, Stolpen F. 112, Scha- gerbrug (13 jaar). Marry van Dijk, H. Burgerstraat 48, Beverwijk (14 jaar). Gerrit Terlouw, Drieboomlaan 294, Hoorn (12 jaar). Gefeliciteerd jongelui! De prijzen worden toegezonden. boven Jumbootje z'n verstand, h$j keek zijn vriendje Nicodemus N. P. (Hippopotamus) verdrietig aan. „Tja," zei die, „daar sta ons nou vir schut, oompie!" (Volgende week méér.) .daar sta ons nou vir 'n lialf kwartjie Onze mededelingen Allereerst hartelijk dank aan de dames Visser in Den Helder en mej. Vas in Zaandijk voor gezonden post zegels. De heer S. de Wit uit Alkmaar danken wij voor punten, plaatjes en lucifersmerken. 89 Voor jongelui van twaalf tot cn met zestien jaar. Hallo, jongens en meisjesl Rartelijk dank voor de prettige brieven. Nummer één is deze week Jan ïervoort. Wat jammer dat je duiven niet meer teruggekomen zijn, Jan. Op je ver jaardag krijg je dus een veel groter duivenhok. Daar zullen de bewoners vast wel tevreden mee zijn, denk ik. Hilly Jeurink, bedankt voor de postzegels, meisje. Zo prettig is het dus op de huishoudschool, dat je niet eens vacantie wilt hebben. Wat naaien jullie op het ogenblik? Hanny Peters, jij noemt mij nog steeds „mijnheer", maar ik ben Tante Iet, hoor! Gelukkig dat je weer uit het ziekenhuis bent gekomen. Wat scheelde er aan, Hansepans? - „I.ollyjjgp jij begrijpt dus niet waarom onze tegenvoeters ook stevig met hun voeten op de grond staan en niet van onze ronde wereldbol afrollen. Om je dat duidelijk uit te leggen, zal ik je even per brief antwoorden. „Sneeuwklokje", of ik boos op je ben omdat jij mij wel eens een beetje plaagt met die gemakkelijke raadsels? Nee, nooit meisje! Xk plaag jou ook wel eens een beetje. Pas maar op! Wat heb je leuk getekend, zeg! - Enneke van Dessel, gelukkig dat je weer beter bent. Ik had je al een poos gemist. „Bloemenprinses", of je welkom bent? Natuurlijk, meisje! Je kunt leuk tekenen, schrijf je. Dat is fijn, want in de Decembermaand komt er een tekenwedstrijd. - Henderika v. d. Kolk, jij bent al twaalf jaar en mag dus met de oudere jongens en meisjes meedoen. Ik heb je briefje maar voor 't hoekje van deze week bewaard. - Jan Leydeckers, bedankt voor de sigarenbandjes. Jij hebt dus in je herfstvacantie van de dijk genoten. Ja, het is daar prachtig, Jan! - Hennie Luchies, het boek is al lang geleden verzonden, meisje. Wil jij in je woonplaats nog even bij de Posterijen informeren? Ik zal .ook nog eens op onderzoek uittrekken en mijn best doen om je te helpen. - Piet Kuitwaard, jouw elftal hcett dus gewonnen. Fijn zeg! Hoe gaat het op de fabriek? Wordt er nog steeds kaas gemaakt voor onze militairen? - Nel Sniink en Arie Sluys, jullie brieven heb ik per ongeluk de vorige week in het hoekje voor de kleintjes beantwoord. Hebben jullie het gelezen? - „Dwegje", jammer dat de oude poes dood is. Mag je wel een andere poes hebben? Marry van Dijk, is het raadsel deze week al wat moeilijker of nog te gemakkelijk? - Gerie Brouwer, jij bent als dertien jaar en mag dus de prijsraadsels voor oudere jongens en meisjes oplossen. Ria heeft al een adres gevonden, maar ik heb voor jou een verzoekje onder de mededelingen geplaatst. Greetje Zorg, hartelijk dank voor het zilverpapier. Ik ben er blij mee. -Gé Bakker. Hannie Ties sen en Joop Bakker, jullie verzoekjes staan onder de mededelingen. Zonnedauw", wat heer lijk dat je weer op mag staan. Ik was al bang, dat je voor een lange tijd onder de wol gestopt zou worden. Het is mij niet gelukt om het beloofde boek te bemachtigen. Ik hoop, dat het nog niet uitverkocht is. Heb je nog eventjes geduld? Bedankt voor het zilverpapier, meisje! „Witte Wolk", waren die twee gekleurde tekeningen van jou? Ik vond ze erg mooi, vooral dat huisje in de baai. Hartelijk dank neef! Je leert dus voor electricien. Dat is zeker een moeilijk vak, hè! Weintje Stokhof, of ik een geschikt cadeautje weet, dat je zelf kunt maken voor St. Nicolaas? Misschien wel Ik zal je per brief antwoorden, Weintje. Rie Schooncn, hartelijk dank voor die aardige kaarten van de boerderij. Ik ben er blij mee, Rie. Natuurlijk kun je niet geregeld schrijven, dat begrijp ik best. Doe het nu en dan maar eens wanneer je er zin in hebt. Jetty Siebeling, Lientje van der Vliet, Rob Kooyman, Coenraad Smit, Rietje Siersma, Gerrit Terlouw en Nellie le Mair, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes, de brieven voor ons volgend correspondentie-hoekje verwacht ik graag van jullie vóór Zondag 20 November. Tot de volgende keer, jongelui! Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. Welk meisje wil corresponderen met Gerie Brouwer, Schoonoortstraat 23, Velsen (N.)? Gerie is dertien jaar oud en houdt veel van zwemmen en hand werken. Wie kan Joop Bakker, Trompstraat 44, Alkmaar helpen aan punten van Niemeijer? Hannie Tiessen zoekt een correspon dentievriendinnetje. Zij is dertien jaar oud, houdt veel van lezen, fietsen en handwerken en haar adres is: Stolpen F. 112, Schagerbrug. Gré Bakker wil haar punten van Douwe Egberts ruilen voor punten van Van Nelle of Keg. De punten kun nen naar haar adres: Geesterweg 67, Den Oev Wieringen, worden gezon den, graa .net duidelijke vermelding van naam en adres der afzenders. AARDRIJKSKUNDE- PRIJSVRAAG. Voor jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar. Zet onder elkaar: 1. Een universiteitsstad in Zuid holland. Fabrieksstad, in het Oosten van ons land, waar veel textiel wordt vervaardigd. Stad in Zeeland, waar het stand beeld van De Ruyter staat. Stad in Noord-Holland, waar ronde kaasjes naar genoemd zijn. Badplaats, dicht bij Leiden. Stad in de Betuwe, waar veel jam gemaakt wordt. Oud-Noordhollands stadje aan het IJselmeer. Plaats, bekend door hunne bedden. Welke plaatsnaam vormen nu de eer ste letters, van boven naar beneden ge lezen? De oplossingen kunnen vóór Zondag 20 November worden gezonden naar het bureau van dit blad. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Philippijnse lening aan Republiek Indonesia Dr. H. Laoh, minister van openbare werken van de Republiek Indonesië heeft verklaard, dat de regering van de Philippijnen een renteloze lening van 1 millioen Amerikaanse dollars aan de Indonesische Republiek heeft verstrekt. De lening is bestemd voor de betaling van 0e installaties voorde wederopbouw. 20 TABL. 35 CTS Haar eigen kinderen ontvoerd Maandagmiddag heeft de 29-jarige A. E. P. haar twee kinderen, respec tievelijk anderhalf en twee en een half jaar oud, meegenomen uit het kindertehuis Bergsteijn aan de Straat weg te Rotterdam. Op last van de kinderrechter wa ren zij daar geplaatst in verband met de huiselijke omstandigheden. De vrouw heeft van een onbewaakt ogenblik gebruikt gemaakt. De kin deren werden naar buiten gebracht en in een wachtende taxi meegeno men. De vrouw, zowel als haar man, hebben reeds enkele malen de kinde ren weggehaald van de adressen, waar ze waren ondergebracht. De politie, die direct na de verdwijning een on derzoek instelde, heeft de kinderen nog niet kunnen vinden. MIJ keerden per trein terug van een reis naar het Oosten van ons land. Het spoortje raasde door het in het avondlijk duister verzonken land schap, onderwijl al onze medepassa giers iets omhanden hadden. Enkelen in onze coupé lazen de krant, een vertegenwoordiger hield zich onledig met het inboeken van orders en een dame „deed" een handwerkje. Nabij Deventer flapte het licht in ons rijtuig uit als gevolg van een defect aan de installatie, wat tot ge volg had, dat aan ieder volgend sta tion blauwgekielde spoormannen de wagon binnenstapten en aan knoppen morrelden, Zonder resultaat echter. In onze coupé werden sigaren en sigaretten aangestoken en onderwijl er op de N.S. gemopperd werd als zou zij ons zelfs het lezen van ons krantje misgunnen, strekten wij aVs kwajon gens onze voeten op de tegenover ge legen bank, zulks in de (prettige) we tenschap, dat de conducteur het nu toch lekker niet kon zien.... Toen de trein tenslotte de hoofdstad naderde, werd er wij constateerden het als een blijde verrassing allang niet meer gemopperd, integendeel al len verklaarden zich min of meer dankbaar te hebben gereisd in een onverlichte coupé, daardoor twee uren niets omhanden hebbende, twee uren die zo iets als een oase betekenden in onze steeds maar jachtende tijd, die eigenlijk niemand een moment rust gunt, laat staan twee volle uren.... Ook in ander opzicht was er voor ons winst, want de volgende morgen von den wij in de binnenzak van onze jas een doos met twee sigaren, door een m.edereiziger per abuis in het pikke donker in de verkeerde jaszak ge stoken.... Ontdekking in de Zuidamerikaanse jungle Ergens in het Oosten van Venuzuela, in een woest en vrijwel onbegaanbaar gebied tussen de Orinoco en Amazone- rivier bevindt zich 's werelds hoogste waterval. Deze is 15 keer hoger dan de Niagara. Vrijwel niemand uit de be schaafde wereld had dit gebied ooit be treden, omdat in de loop van duizenden jaren grote ravijnen in het landschap zjjn uitgeslepen, waardoor het terrein vrijwel onbegaanbaar is. Een kleine Amerikaanse expeditie, die zich onlangs op weg naar de water vallen begaf, deed in het oerwoud een zonderlinge ontdekking. In een der grashutten van een Indianennederzet- ting vond men een prachtig blinkende metalen stoel, die als een soort troon in het midden van de hut stond, omringd door enkele op de grond hurkende Indianen. Het bleek een vliegerstoel uit een Fokkervliegtuig te zijn, een stoel uit de Fokker PHAED, die in 1939 door de KLM aan de Venezo laanse regering was verkoht. Drie we ken na de overdracht aan Venezuela moest het toestel, wegens gebrek aan brandstof, een noodlanding in het oer woud maken, waarbij de bemanning ongedeerd bleef. De stoel, toen nog met rood leer be kleed, is haar geschiedenis begonnen op 27 Januari 1928, toen de PHAED op het Europese luchtnet van de KLM werd ingezet. Bekende KLM-vliegers als Sillevis, Hondong en Frijns hebben, gezeten op deze gtoel, de passagiers naar Londen, Hamburg en vele andere steden gevlogen. Eind 1937 werd de Fokker voor luchtkartering in West- Indie gebruikt en bracht daar, als PHAED, 500.000 ha in kaart. Tito over de verhouding met Rusland Het Deense liberale blad Politiken heeft een interview van zijn correspon dent Edward Clausen met maarschalk Tito gepubliceerd. Op de vraag of hij geloofde in de mo gelijkheid van een verzoening met Rusland antwoordde Tito ontkennend. In elk geval zou het heel lang duren voordat dit geburen zou: De Russen waren z.i. te ver gegaan in hun pro- paganda-oorlog. Toen de correspondent hem vroeg of de verwijzing in de Joe goslavische nota's aan Rusland naar „zekere Russische leiders" betekende, dat Tito geloofde in een breuk tussen de leiders in Moskou, zeide Tito: „Men kan zelf wel begrijpen, dat er een breuk moet zijn. Er verdwijnen daar nog steeds mensen". Tito verklaarde ten slotte, dat Joe goslavië de ernstige moeilijkheden, ver oorzaakt door de Sowjetrussische eco nomische blokkade, „bijna overwon nen" had. In de laatste zes maanden had het land meer geproduceerd dan in de voorgaande twee jaren, zo ver zekerde Tito. P PATRICIA WENTWORTH 31 Dorinda was er inderdaad heel blij om, dat ze Justin niet de kans had ge geven, haar een naar alle schijn heel goede betrekking te doen verliezen. Zelfs haar korte ervaring had haar reeds geleerd, dat een op een afstand blijvend en zwijgzaam werkgever zijn gewicht in goud waard was. Heel veel anderen waren maar al te tegemoet komendZij kwam tot de conclusie, dat ze had geboft en dat%Justin glad ongelijk had. Immers er waren juist nu vrij wat meisjes, die naar een goe de baan zochten en ais je een betrek kelijk goede op de kop had getikt, zou je wel gek zijn, als je die liet lopen. Haar vingers betastten Justins broche. Toen ze die had losgemaakt, bekeken en weer bevestigd, kreeg ze een warm gevoel over zich. Het was erg lief van hem, haar die broche te geven. Eigenlijk had ze hem niet eens met zoveel woorden bedankt, want ze was bang geweest, dat ze in tranen zou uitbarsten. En ze kon zich niet voorstellen wat Justin meer zou erge- ren dan een huilbui in een openbaar restaurant, zclke dingen zou je nooit te boven komen. Daarom had ze fei telijk niets durven zeggen. Ze vatte het plan op, hem na de thee een brief te schrijven. Toen het echter zover was, leek het wel, alsof zij de juiste toon niet kon vinden. Ze verknoeide een massa pa pier en heel veel tijd en schreef ten slotte haastig zonder zich verder tijd tot nadenken te gunnen: „Justin, ik was niet ondankbaar. Ik hoop niet, dat je dacht, dat ik het was. Ik heb nooit zulk een mooi cadeau gekregen en ik ben er heel erg mee ingenomen. Ik was bang, dat ik zou gaan schreien, omdat ik het zo mooi vond en als ik geschreid had, zou je me zeker nooit weer hebben aangeke ken. P.S. Mrs. Oakley vindt de japon heel mooi. P. P. S. Mr. Oakley lijkt niets op de boze Oom. Tot dusver heeft hij niets tegen me gezegd dan: „Hoe maakt nu het, Miss Brown?" Maar dat is beter dan te veel woorden. P. P. P. S. Ik ben erg op mijn broche gesteld". Na de brief geëindigd te hebben, trok zij haar blauwe japon aan, of schoon ze niet wist, of ze met de Oak leys samen zou eten, nu Martin Oakley thuis was. Natuurlijk had zij het ge vraagd, maar mrs. Oakley had haar slechts een beetje vaag aangekeken en gezegd, dat Martin dit moest uit maken't Gevoel op proef te zijn was niet aangenaam en ze zou veel liever in haar eigen zitkamer eten. O. ja, dat had ze Justin nog niet verteld. Ze voegde dus nog een vierde post scriptum aan de brief toe: (Wordt vervolgd). Zelfs als de vogel loopt, voelt men dat hij vleugels heeft. (LEMIERRE) Middenstandsexamen Algemene Handelskennis 1950 Personen, die aan dit examen wensen deel te nemen, doen verstandig zich nog heden in verbinding te stellen met de bekende schriftelijke cursus Resa- Hilversum, tot het volgen van een cursus, waarbij een efficiënte opleiding wordt gegarandeerd. Door rustig thuis te blijven, kunt U via onze schrifte lijke lessen dit diploma meestal met schitterende cijfers in één jaar beha len. Honderden personen vóór V deden dit reeds en spaarden daarmede: Tijd en gelden energie, want thuis studeren is voor veel lieden veel beter dan door weer en wind te moeten gaan voor 'n uur les, waarbij men niet zelden met 20 of 30 personen tegelijk in één lokaal zit. Wacht niet langer, naar pakt nog heden aan en doet het volgend jaar examen! (Adv.) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Volkspiuziekschool. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Omroep-Kamerorkest. 9.00 De idéé die hen groot maakte, hoorspel. 9.45 Pierre Bemac en Francis Poulenc. 10.05 Wat leeft er in ons volk. 10.30 Musicorda. 11.20 The Skymasters. 11.45 Harp met in strumentale begeleiding. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.30 NCRV-kwartet. 6 00 Leger des Heils. 6.30 Koperkwartet. 7.15 Muziek bij nader inzien. 7.40 Radiokrant. 8.05 Studio-Steravond. 10.15 De vaart der voJken. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Kamermuziek. 11.50 Muziek. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Operette- klanken. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Chicago Symphonie-orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Omroep a Capella-koor. 10.05 Voordracht. 11.25 Cor Steyn, orgel. 12.00 „Harmonette". 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.45 Hugo de Groot en zijn orkest. 1.45 Muziek. 2.10 Kookkunst. 2.30 Bloemlezing. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.20 Het Weens-octet. 4.00 Filmland presen teert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Kwar tet Jan Corduwener. 5.20 Wij en de muziek. 6 15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. 7.30 Lezing. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Vierhandige piano-voordracht. 8.30 „De mensen op aarde", cursus. 8.55 Zo juist verschenen. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.45 Avondwijding. 11.15 Gramo- foonmuziek. 11.30 Kamermuziek-concert. HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Vlaggen- parade. 8.45 Balletmuziek. 9.00 Muziekpro gramma voor de huisvrouw. 9.35 Schoolradio. iO.OO Muziek houdt fit. 11.00 De Zonnebloem. 11.35 Als de ziele luistert. 11.45 Sonate. 12.03 Metropole-orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Metropole-orkest (vervolg). 12.55 Zonnewijzer. I.20 Omroeporkest. 2.15 Negen heit de klok. 2 00 Schoolradio. 3.30 Filmfragmenten. 4.00 De Zonnebloem. 5.00 Na schooltijd. 5.15 KRO- kmderkoor. 5.45 Amusements-orkest. 6.45 Ver telling voor de jongeren. 7.15 Regerings-uitzen- dicg. 7.30 „Uit het land van hertog Jan" 8.05 De gewone man. 8.12 „Der Freischütz", opera in drie bedrijven. 9.25 Klankbeeld. 10.25 Haags Blaaskwintet. 10.45 Pater H. Bartels. II.10 KRO-Carnavalszitting. 11.15 Luchtige Avondklanken. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 8.05 Gram. 8.30 Dagklapper. 8.45 Gram. 9.15 Casino-programma. 10.00 Piano. 10.20 Liederen. 10 30 Sweet fnd Soft Players". 11.00 Elf November-programma. 12.00 Chansons. 12.32 Omroeporkest. 1.15 Scand. muziek. 2.00 Gram. 2.45 Salonorkest. 3.00 Harmonie-orkest. 4.00 Eng. L.P.: Falkman en Apache-orkest. 4.30 John Reynders en orkest. 5 00 Kootwijk: Batavia. 6.00 Beromünster: Amu sements-orkest. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Solistenconcer. 7.50 Fr. Br.: Actualitei ten. 8.00 Harmonie-orkest. 8.30 Eng. L.P.. Up the Pole". 9.00 Gracie Fields. 9.30 ,Over the garden wall". 10.00 Muzikale cau serie door Boyd Neel met medewerking van Kathleen Long, BBC Opera-orkest en Alfredo Campoli. 11.15 „Topic for tonight". 11-20 „Music in the Sun". BJREAU ADM1NT STRATI Voordam 9, Tel. Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel Directie: J. BIJLSMA en C. f Hoofdredacteur: A KAPTEIN De Hoge Commissaris! daag naar Duitsland te sprekingen met de fede zij van de ministers var Deze instructies zullen regering op de hoogte i Na een vergadering, dagochtend om twee uur den de minister in feite van plan zijn de bevoeg Westduitse regering ui' naarmate deze regering vreedzame en democre lingen. Zij verklaarden de progressieve integratie se volk in de Europese zouden steunen. De meeste waarnemer ning dat de drie bezet! heden het thans eens zij: meenschappelijke politie king tot de ontmantelin politiek de goedkeuring Beide stropers op si Betreffende het strc Ruurlo vernemen wij 1 toedracht van het gebe vroege morgenuren vai November werden op h tussen Ruurlo en Zeiherr trouille, bestaande uit ec ter der Rijkspolitie en eer twee personen, n.l. de Lievestro en zijn 21-jarig wildstropen door middel bak op heterdaad betrapt, na de ontdekking bespr< plotseling met «olie krac meester, die deze spro waardoor een schot uit s aanvaller in het hart trc onmiddellijk dood. Te zei de vader uit het kreupé schijn, bracht zijn jacht aanslag en richtte dit o meester. Deze vuurde hie pistool en trof de man waardoor ook deze onm: gedood. Dood van ontvlu interneerden ?e\ misdrijf De advocaat-generaal, i berg, heeft aan de Sur medegedeeld, dat het oi de dood van de destijds geïnterneerde N.S.B.-ers velt en Van Poelje, die 1 tot ontvluchting werden thans zover is gevorderd, den gesproken van een ir twee andere geïnterneerd met de slachtoffers uit ringskamp waren ontsna men met hen weer wer genomen, niet werden zou zijn veroorzaakt d( toeval, n.l. doordat er was opgetreden in een wapen. Truman houdt g constant President Truman hee dat er, zo lang hij presi wijziging in de goudprij: De president antwoordde noemde een „categorisch hem gevraagd werd, of e geringsleden overwoog di verhogen als middel tot van de nationale schuld ke maatregel zou de vorn nemen van een aanbeve Congres. Amnestie in Oost- Na binnen drie dagen parlement te zijn gepass amnestiewet thans voo Nazi's legerofficieren en digers geproclameerd. Het blad „Der Weg" heeft in het aanvaarden van deze Duitsland ervan beschuli de medeplichtigen van d digers van alle verante schoonwast". DE F 25.000 IS El In de 508e Staatsloterij tweede lijst, is de f 25.00: 18094. Weerberii Verwachting tot Zate Meest zwaar bewolkt lijk enige regen. Matii langs de kust af en krachtige Zuidwesteli Aanhoudend zacht. Zaterdag: Zon op 7 54. maan op 22 07, onder 1

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6