Stad m 0mg£MMQ. Bouwvakarbeiders vierden feest AGENDA De Bond bestond dertig jaar „Ons Honk" geopend Na 24 jaar bezorgde de zee een fles Matige belangstelling voor Band Nederland- Indonesie Glimlachje De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Raymond Herremans bezocht de Kaasmarkt Heer-Hu go waard ENORM1 VRIJDAG 11 NOVEMBER 1949 Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Alg. Nederlandse Bouw- arbeidersbond bracht het A tot Z- cabaret gisteravond in het Wapen van Heemskerk voor de leden van de af deling Alkmaar van opgenoemde bond, een cabaret-revue „Wat zegt u er van?". De voorzitter van de afdeling, de heer 'Van de Heuvel, sprak enige woorden van welkom en ter inleiding van de heer Jac. Mes, hoofdbestuurslid van de bond, die op dit jubileumtour nee de propaganda verzorgt. Dertig ja ren A.N.B. wil nog niet zeggen slechts dertig jaren organisatie, aldus de heer Mes. De wanhopige toestand waarin de arbeiders tegen het eind van de vorige eeuw leefden deed bij enigen de ge dachten aan een organisatie ontstaan. In een tijd dat arbeiders in krotten leefden, veertien uren per dag werk ten tegen een honorering van negen tien cent per uur en waarin het drankmisbruik schrikwekkende vormen had aangenomen, werden de eerste wankele stappen gezet op een pad dat van deze via dolorosa afleidde. Met morele en daadwerkelijke steun van het later opkomende socialisme werd de rigoreuze strijd aangevangen tegen broodroof, kinderexploitatie, uitbuiting en rechteloosheid. In het kader van het NW, in samenwerking met de confessionele organisaties, heeft de A.N.B. zijn arbeid mede in dienst ge steld van de arbeider. Het pad dat leidde van een sterfte van 258 per dui zend kinderen omstreeks de fin de siècle dit cijfer stelde spreker o.a. „Ons Honk" is het nieuwe tehuis voor de Vrijz. Chr. Jeugd centrale (V.C.J.C.), dat is ingericht in een voorheen mili taire barak, door de gemeente aange kocht ten behoeve van het jeugdwerk en geplaatst aan de 2e Landdwarsstraat. Dat gebouw nu is gisteravond in ge bruik genomen, voor welke feestelijke gebeurtenis, behalve de onmiddellijk belang hebbende jeugdgroepen, een groot aantal belangstellenden was opgekomen, die allen door de hoofd leidster, mej, E. de Boer, werden welkom geheten, waarbij zij speciaal begroette de burgemeester als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur en de vertegenwoordigers van de A.I.K.J., de Doopsgezinde en de Luth. kerk alhier. Enige bloemstukken Sierden het podium. De avond werd geopend met een plechtige vlaggenwijding, waarbij de betreffende jeugdgroepen verschillen de geloften aflegden, als: gehoorzaam heid, eerbied voor alle leven, kame raadschap en vooral het zullen open staan voor God. Mej. De Boer vertelde in het kort de „levensgeschiedenis" van de vrijz jeugdgroepen hier ter stede. Zij besprak het klein begin aan de Kooltuin en de daarop gevolgde herhaaldelijke ver huizingen, als een bij de jeugd in ge bruik zijnd gebouw weer eens moest worden afgestaan voor een ander doei; eenmaal klonk zelfs „Hier das Haus du heraus" van de Duitse bezetters. In die tijd was het ook, dat de hele vereniging moest onderduiken (jeugd organisaties als deze waren „verbo ten") en als „catechisantenclub" verder voortging. Zeer gelukkig was men ge weest, toen na veel besprekingen en met veler steun de barak kon worden gehuurd als tehuis. Voor de inrichting hebben de jongeren zelf gezorgd, de daarvoor noodzakelijke financiën wa ren opgespaard van donaties en ver der versterkt door giften. Met dank baarheid werden verschillende namen genoemd van dames en heren, die in de loop der jaren deze jeugdbeweging met raad en daad hebben gesteund en in de laatste periode hebben geholpen de inrichting van het gebouw te vol tooien en het geheel te maken tot het vriendelijk en welingericht tehuis, dat „Ons Honk" (deze naam heeft het ge kregen) thans is. Van de gelegenheid om een begroe tingswoord te spreken werd allereerst gebruik gemaakt door de heer S. Mar- witz, die gelukwensen en een enve loppe aanbood namens de A.I.K.J terwijl mej. de Boer en de beide da mes, die haar steunen in de leiding Van de V.C.J.C., bloemen kregen. Mej. Wagenaar zeide stomverbaasd te zijn over hetgeen allemaal door de Jongeren is gedaan om van de barak zulk een vriendelijk tehuis te maken Zij hoopte, dat het geheel zo smaak vol en netjes zal blijven. Met een lied van het jeugdkoor j „Comt nu met sangh" werd het feest programma ingeleid en toen zagen we achtereenvolgens het Bosvolk en de Vrije Vogels, die een en ander lieten zien van het Teven en het spel in hun groepen: een sprookje van „Het hol van Mooween", een kampflits en het schimmenspel met zang „De kat", het welk alles vlot werd gespeeld en met daverend applaus beloond. De Schnit- zelbank, waarbij het bestaan van dÊ V.C.J.C. in beeld was gebracht, ver wekte uitzonderlijke vrolijkheid, die zich vooral uitte in het meezingen van de refreinen. Een humoristisch lied van het koor „Eine landliche Kcrnzertprobe" (in het Nederlands gezongen) besloot het eer ste deel van het programma. Na een vrij lange pauze vond het lekenspel „Michael" (naar een ver haal van Tolstoi) een bijzonder goede opvoering. Daarna volgden nog een paar volksdansjes van enige leden en het zingen van „Laat, heel de wereld zinken" door alle leden en oud-leden, waarop om elf uur mej. De Boer de bijeenkomst sloot. als voorbeeld van de armoede en ellen de in de arbeidende klasse tot aan het tijdperk waarin men de ongeval lenwet, ziektewet, werkloosheidszorg en ouderdomsvoorziening kent, ging zeer zeker niet over rozen. Fel is er gestreden om tot deze resultaten te komen en spreker getuigde van de dank voor het aandeel dat de overheid in dezen heeft gehad. Met de opwek king als lid tot de A.N.B. toe te treden beëindigde de heer Mes dit gedeelte van zijn missie. Namens het hoofdbestuur vond hier na de huldiging plaats van de heren Molenaar en Kes, die beiden reeds meer dan veertig jaar hun arbeid in dienst van de vakbeweging hadden ge steld. Na woorden van dank en waar dering spelde de heer Mes beiden het zilveren bondsinsigne op de jas en overhandigde hun namens hoofd- en afdelingsbestuur een enveloppe met in houd. Met de overhandiging van een doos sigaren voor ieder der jubilarissen ge tuigden de collega's van de afdeling Alkmaar van hun waardering, hetgeen tevens een einde maakte aan deze kor te plechtigheid. Vervolgens nam het A tot Z-cabaret de verzorging van het verdere gedeelte van de avond voor zijn rekening en hierover kunnen wij kort zijn. Jan Kleijn, Ap Hofstee, Nel Brink, Siny Mooten en Gerard in 't Veld aan de vleugel, hebben met hun schetsjes, zang, voordracht en conference de zaal enige genoeglijke uren bezorgd. Mocht het geen eerste klas cabaret zijn, hun be schaafd optreden verhief hen reeds tot een goede hoogte. Zonder discriminatie vermelden wij nog de zang van Siny Mooten, die, hoewel zij gepredisponeerd was, niet onverdienstelijk debuteerde. UW MAN, BEGRIJPT ER NIETS VAN.... Eerst was U altijd nog aan het werk ais hij thuiskwam en nu bent U al kant en klaar. Geen wonder, dat hij ook plezier heeft in die handige OCOLETTE, de gecom bineerde handslede-stofzuiger. Enorme zuigkracht, licht in gewicht, onverwoestbare motor. Laat hem eens demonstreren door GEBR. KAAL, Houttil 52, Alkmaar, Tel. 4374. Concertgebouw speelt voor niet-Amsterdammers Zondagmiddag a.s. om 14.30 uur zal door het Concertgebouworkest, onder leiding van Eduard van Beinum, in het Amsterdam Concertgebouw een con cert worden gegeven speciaal voor be zoekers van buiten Amsterdam. In sa menwerking met de directie der Ne derlandse Spoorwegen worden op ver scheidene stations, o.a. te Hoorn, Alk maar en Zaandam gecombineerde spoor-entreebiljetten uitgegeven. Uitgevoerd zullen worden Cherubini ouverture Anarchion van Berlioz, Sym- phonie Phantastique, waarna Willem Andriessen zal optreden als solist in Schumanns pianoconcert. J^UIM 24 JAAR geleden, op 17 Mei 1925voer de heer J. van Riet, directeur van het Victory Hotel, aan boord van het s.s. Orania van de Kon. Hollandse Lloyd ter hoogte van het eiland Fernando Noronha ongeveer dui zend mijl van de Braziliaanse kust. Op deze plaats boog hij zich over de railing en wierp drie fles sen in het water, De flessen, vakkundig dichtgelakt, bevatten een briefje, waarin de vinder verzocht werd kennis te geven van de plaats, waar de fles was aangespoeld. Drie maanden om precies te zijn elf en een halve week later kreeg de heer Van Riet de eerste brief. Een der flessen had een lange zeereis af gelegd en was aangespoeld op Norderney, een van de Oost- friese eilanden. Dagen regen zich tot maanden en jaren aaneen. De wereld werd in een oorlog betrokken, duik- booten maakten oceanen en zeeën onveilig en reeds had de heer Van Riet de twee andere flessen zo niet vergeten, dan toch afge schreven. Wie schetst evenwel zijn verbazing, toen hij vorige week, ruim 24 jaar nadat hij de flessenpost aan de Atlantische Oceaan toevertrouwde, een brief uit Heist (Belgie) ontving, waar in de heer Julien Janssens hem berichtte, dat hij op 28 October j.l. op het strand van het Vlaamse kustplaatsje de tweede fles ge vonden had. Vier-en-twintig jaar hadden de golven zich over de fles ont fermd. Het trotse schip, de „Ora nia" overleefde deze tijd niet. Het ging in de Portugese haven Leixoes ten ónder, De fles bleef evenwel bewaard. Op 17 Mei 1925 wierp de heer Van Riet haar in zee, op 28 October 1949 be zorgde de zee de fles op het strand van Helst. De heer Van Riet heeft thans de vinder uit genodigd persoonlijk de fles naar Alkmaar te brengen en enige dagen zijn gast te zijn. (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De roemrijke daden van Danny (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De Engel met de bazuin (18 jaar; Cinema Americaln, 8 uur: 13 Rue Madeleine (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Tiroler-avond. (Ned. Reisvereniging). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Jubileum-bal van Danza. Facultatieve Lijkverbranding De secretaris der Afd. Alkmaar van de Ver. voor Facultatieve lijkverbran ding verzoekt ons, ter voorlichting van de hier verblijvende 400 leden, het volgende van het te Groningen ge houden Nat. Congres te willen publi ceren: Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Ver. van Facultatieve Lijkverbranding werd in Groningen een tweedaags Nationaal Congres ge houden. Dr. van 'Roojen wees er in zijn openingsrede op, dat reeds tot tweemaal toe getracht werd een wet telijke regeling voor de crematie te ti effen, evenwel nog steeds zonder resultaat, hoewel onlangs een com missie werd benoemd tot herziening van de Begrafeniswet. Spr. betreurde het, dat de leden nog steeds in Neder land worden beschouwd als wets overtreders, maar men wilde zich toch niet door het uitblijven van een wet telijke regeling in de activiteit laten beknotten. Men heeft zelfs plannen om nabij Zwolle een nieuw cremato rium te bouwen en wil trachten door het bouwen van een niet te groot cre matorium de kosten van het creme ren niet te hoog te doen zijn, zodat alle lagen der bevolking in de ge legenheid zullen zijn van dit cremato rium gebruik te maken. Spreker ver wacht in de toekomst nog tal van moeilijkheden, doch hij was over- trigd, dat deze zeker overwonnen zul len worden. Ds. J. Zuurdeeg belichtte talrijke juridische en hygiënische aspecten van de Lijkverbranding. Hij noemde de Hervormde, Katholieke en Gere formeerde Kerken de tegenstansters, die zich ook in de toekomst krachtig tegen een eventueel invoeren van een wet zullen verzetten. Het was echter sprekers overtuiging, dat in leidende Hervormde kringen een kentering is gekomen. Volgens spreker golden en gelden bij de tegenstanders niet zo zeer Bijbelse of theologische bezwa ren, maar men is tegen de crematie, omdat deze iets nieuws is, dat tegen de traditie ingaat. Ten gemeentehuize werden de con gressisten door de loco-burgemeester officieel ontvangen. RAO-avond voor de militairen Gisteravond werd er in de tuinzaal van de Stedelijke muziektuin een RAO-avond gehouden voor de militai ren. Deze recreatie- en ontwikkelings avond diende als afscheid voor de mi litairen uit het ROG-gebouw, die voor een tiendaagse oefening naar Den Hel der vertrekken. Een der officieren heette de aanwezigen van harte wel kom, in het bijzonder de garnizoens commandant majoor Houbelt. Hij sprak zijn voldoening uit over de goede op komst en dankte het Haarlemse gezel schap „The West Four" en het Alk- maarse Mandoline orkest voor de me dewerking, die zij deze avond hadden toegezegd. Hierna was het woord aan de Haarlemmers, die met aardige cow boy-liedjes er de stemming inbrachten. Enige prettige songs, begeleid door de gitaar, werden ten gehore gebracht. Het Mandoline-orkest liet verschillen de Zuid-Afrikaanse melodietjes, afge wisseld met klassieke muziek horen. Vóór de pauze speelden drie soldaten nog een aardige schets, die veel ap plaus oogstte. Na de pauze werd het programma verder afgewerkt, waarna een paar uur gezellig dansen het ge heel tot een festijn voor de militairen maakte. Openbare Leeszaal en Bibliotheek LAND- EN VOLKENKUNDE - REIZEN 910 F29 Fischer: Van verre volken, 1946. S10.8 A19.3 Addeson (ps van Oliemans): Zwer ver over zeven zeeën, 1948. 910.8 M63 Mielsche: Zou de aarde wel rond zijn? 1946. 910.8 K 37 Keulers: Waar Jezus leefde. 910.8 M 16 Maillart: Zo wees dan een Colum- l us, 1949. 910.9 H11.5 Haantjes: Verkenner in koopmansland: Jan van Riebeeck, 1946. 914.1 K85 Kesler: De torens vertellen mij. 914.1 N 17 Nederland: Zoals de toenst het ziet, 1947. 914.1 H22v Hana: Van zee tot meer, 1940. 914.2 H 89 Huizinga: Postmerk Londen, 1945. 914.9 C34 Gooien: Tsjechi sche suite, 1948. 914.9 G87 Grondijs: Tus- schen twee werelden, 1949. 914.9 M47 Mensch: Zwitserland, 1949. 915 K82 Kos ters: Door het land van de wilde yak, 1948. - 915 L42 Lengyel: Siberie, 1949. - 915 V20 Veen, Ter: Japan, 1948. 915.1 G58 Gordel: van smaragd, 1946. 916 B49 Bernatzik: Gari-gari, 1948. - 916.1 H68 Hoek: Zuid- Afrika, 1948. 917 G97 Gunther: Amerika, 1948. 917 L65 Littooy: Canada, 1949. 918 B17z Balen, Van: Zoeklicht op Zuid- Amerika, 1949. Aanschaffing schoolboeken Julianaschool B. en W. stellen op een daartoe inge komen verzoek voor de medewerking van de gemeente te verlenen aan het bestuur van de Vereniging tot bevorde ring van Christelijk Schoolonderwijs alhier om gelden te verstrekken voor de aanschaffing van schoolboeken enz, aan de Julianaschool (ULO), nodig in verband met de toename van het aan tal leerlingen in verschillende klassen. Het aantal aangevraagde boeken is enigszins verminderd en een aantal aangevraagde boeken is geschrapt. BRUTALE INBRAAK Vanmorgen bleek de deur van DE VERFPOT op de Laat geforceerd te zijn en de eigenaar kwam tot de ont stellende ontdekking, dat een grote partij verf, hoofdzakelijk kleinverpak- king, uit de winkel verdwenen was. De eigenaar was reeds van plan aangifte te doen, doch bij nadere contróle bleek alles in orde te zijn. Het waren slechts St. Nicolaas en zijn knecht geweest, die bij het aanschouwen van de étalages van DE VERFPOT het niet konden nalaten een partij verf en verfdozen mede te nemen om het oude speelgoed een op- frissertje te geven. Het is maar een tipUw oude speel goed weer als NIEUW met verf van DE VERFPOT. Reeds 6 kleuren voor 1.50. DE VERFPOT Laat - Alkmaar hoek van de Holstraat Het was enigszins teleurstellend, dat zo weinigen gisteravond naar café Cen traal gekomen waren om daar te luis teren naar de lezing, die de pas gere patrieerde kapitein J. W. Vennik uit Heiloo voor de Band NederlandIndo nesië hield. Ofschoon men een halfuur later begon dan was aangekondigd, ble ven vele stoelen onbezet. Waarschijn lijk denken verscheidene trouwe „Band" bezoekers, dat de demobilisatie nu wel zo snel zal gaan. dat het geen zin meer heeft de vereniging te steu nen. Hoe het ook zij, de wegblijvers hebben heel wat gemist, want al was kapitein Vennik dan geen beroepsre- denaar, hij wist toch zijn toehoorders op boeiende wijze te vertellen van de achtergrond van wat in Indonesië ge schied. In tegenstelling tot sommige an dere militaire en politieke redenaars die wij de laatste jaren in Alkmaar over deze materie hebben horen spre ken, was de lezing van kapitein Ven nik heel openhartig en daardoor in teressant. Op duidelijke wijze zette de heer Vennik de politieke ontwikkeling in Indonesië uiteen. Hij wees op de ge weldige klap die het Nederlandse pres tige door het optreden van de Japan ners kreeg en hij hekelde het optreden van de Engelsen, vlak na de bevrij ding. Sukarno en zijn pemuda's kre gen zowel hulp van de Japanners als de Engelsen en later gelukte het hun door een propaganda, die veel beter was dan die van de Nederlanders, de sympathie en steun van vrijwel de ge hele wereld te verwerven. Pas toen dertien Amerikaanse journalisten in de gelegenheid waren gesteld poolshoogte te nemen in Indonesië, veranderde de openbare mening in Amerika, doch toen was het reeds te laat. Spreker schetste de totstandkoming van de Re- publik Indonesia Serikat en gaf als zijn mening te kennen, dat de Indone siërs nog niet rijp zijn voor zelfbestuur en dat zij nog herhaalde malen een be roep op de Nederlanders zullen doen. In de pauze zong het Dubbelmannen- kwartet „Zang en Vriendschap" een zestal nummers. Hoewel dit kwartet door 't kleine zaaltje, het weinig pu bliek en de tropische hitte van de kachel, waar zij naast stonden, niet ge makkelijk had, was het optreden bui tengewoon goed. Vooral de eerste twee nummers en het slotstuk kwamen vol komen tot hun recht. Nadat kapitein Vennik na de pauze nog enige vragen beantwoord had, sloot de heer Volger de bijeenkomst met een woord van hartelijke dank aan de spreker en „Zang en Vriend schap". Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus J., zoon van A. L. de Ktiijer en H. van Kessel. Antonius C., zoon van S. Boekei en J. M. Hendriks. Ru- dolf, zoon van Ph. M. R. Pattes en H. J. Zythen. Ondertrouwd: Theodoras J. J. Groot huizen en Agatha M. Overtoom. Dirk van der Ent en Gesina J. Meijer. Petrus C. A. de Jong en Fokeltje de Jongh. Piet Piersma en Margaretha Velthuijs. Jan L. Miché en Anna G. Kaandorp. Dirk A. ïmhülsen en Ar- noldine J. Ouwehand. Hendrik L. Bouman en Hendrika G. Schut. Willem Boon en Hilje Koopman. Overleden: Petronella Snijder, 76 jaar, wed. van M. Schutte. Jong Holland-nieuws Zaterdag krijgt Jong Holland I in de Over- die WGA op bezoek. Daar WGA tot de kop lopers behoort, zal het wel een te zware op gave voor Jong Holland I zijn de punten in Alkmaar te houden. Jong Holland zal, nu de tweede helft van de competitie ingaat, op haar tellen moeten pas sen. Als dit elftal in de tweede helft op de zelfde voet door gaat, zien wij de toekomst donker in. Zendingsavond in „Waakt en Bidt" Gisteravond is in „Waakt en Bidt" op de Laat een zendingsavond gehouden, die zeer veel belangstelling trok. De heer J. Dammuller, evangelist van de Gemeenschapsbond. te Alkmaar, ging vóór in gebed, waarna enige liederen werden gezongen. Hierna heette hij de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder de drie Engelse evangelisten, die op het ogenblik een tournee door ons land maken. Mr. Perkens vertelde over het moeilijke werk van de zen ding, waarna hij als tolk fungeerde voor de heer Bachelor en de heer Le wis. Laatstgenoemde gaf een uiteenzet ting van de film. Deze toont een man, die zich op een gegeven ogenblik ge roepen voelt als zendeling op te treden en dan aan de Tibetaanse grens zijn moeilijk maar prachtig werk gaat be ginnen. Het was een mooie kleuren film, met prachtige natuuropnamen in machtige rotsmassieven, afgewisseld door schitterende valleien. Op de top pen der bergen lag een dikke laag sneeuw, terwijl het in de valleien niet uit te houden was van de hitte. Na gebed werd deze goed geslaagde bijeenkomst gesloten. W.S.K. op de eerste plaats Ook de vijfde dag van het Amster damse Kegelconcours bleef voor de Alkmaarse deelnemers niet zonder suc ces. Vooral de drietallen dames van WIK deden het weer uitstekend. Het eerste en tweede team eindigde weer op de eerste en tweede plaats. Bij de vijftallen heren bezette ZEKZ? de der de plaats. De heer De Lange gooide op de per sonele baan, serie 128 hout, waardoor hij op de tweede plaats eindigde. De belangrijkste uitslagen zijn: Vijftallen heren: BKC (Bilthoven) 360 Kollefit (Maastricht) 346 ZEKZ? (Alkmaar) 342 Drietallen heren: Klein Hamburg (Leeuwarden) 203 De 50 Keigeleers (Maastricht 20 De Witte Raaf (Den Haag) 191 Viiftallen dames: KIF (Rotterdam) 285 DVK (Amsterdam) 285 MZT (Den Haag) 282 Drietallen dames: WIK (Alkmaar) 166 WIK 2 (Alkmaar) 166 KIF (Rotterdam) 160 Personele baan, serie Baggen (Heerlen) 129 De Lange (Alkmaar) 128 Van Dijk (Amsterdam) 126 Volksuniversiteit Maandagavond zal dr. G. Stuiveling voor de V.U. een lezing houden over het werk en het leven van Henriëtte Roland Holst ter gelegenheid van haar aanstaande 80ste verjaardag. De heer Stuiveling zal ook uit haar werk voor dragen. In afwijking van het program ma wordt deze lezing niet gehouden in Huize Westerlicht doch in de kleine zaal van de Harmonie. Een zeer be perkt aantal kaarten is nog verkrijg baar bij de boekhandel Zwaan Zn. Danswedstrijden W.D.O. SPANNING IN DE EERSTE AFD. Gisteravond werden in het clublokaal van WDO de onderlinge kampioens wedstrijden (in twee afd.) voortgezet. De uitslagen waren: Afd. I: C. Dam merH. Kruider 20; P. VeerA. Burgert 11; H. J. ToepoelC. Zaad- noordijk 20; J. v. BeekumJ. Hartog 1—1; W. Vroling—J. Kaal 2—0. Afd II: J. OostenbroekJ. Strijbis 11; J. v. WeelyJ. Homma 02; J. Schipper D. Davelaar 02; P. NoomJ. Veer man 11; J. DeichmannC. Fok 02; A. BosmanG. P. van Beekum 02; J. VeermanP. Noom 20. Regeling met Limmen voor brandbestrijding B. en W. maken thans melding van het reeds door ons gepubliceerde ver zoek van de gemeente Limmen om een gemeenschappelijke regeling voor het bestrijden van brand aan te gaan, waarvoor aan Alkmaar f 0.50 per in woner per jaar zal worden uitgekeerd. B. en W. stellen voor aan dit ver zoek te voldoen. Viering 40-jarig bestaan Handelsschool Ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig bestaan van de gemeente lijke middelbare Handelsschool zullen B. en W. de regelingscommissie voor deze viering met de reünisten op 19 November om 13.45 uur officieel ten stadhuize ontvangen. Natuurlijk zouden we meer van de film zien als we een projectie apparaat hadden.... Hoewel de kaasdragers hun zomerpakje voor burgerkleren hebben verwisseld en zowel de aanvoer van kaas als de belangstelling van de toeristen maar gering is, gaat de markt nog steeds door. Onder de weinige toeristen die hedenochtend een kijkje op het Waag- plein namen en die zich door de kaas- vader, de heer J. K W. Lutj charms, de bijzonderheden lieten vertellen, bevon den zich de heer Raymond Herreman» en diens secretaresse. De neer Herre mans is, zoals men weet, het Belgische lid van de UNCI in welke hoedanig heid hij als waarnemer bij de R.T.C. aanwezig was. Al is de aanvoer van kaas dan niet groot, de markt blijft doorgaan. Er wa ren hedenochtend vijf stapels boeren kaas, met een totaal gewicht van twee en twintig honderd kg. De hoogste no tering van 1.19. De handel was goed. De Korenbeurs Hedenochtend werden in de Koren beurs de volgende prijzen genoteerd: Citroenbonen f 67—f 68, witte bonen f 65f 85, karweizaad f 30 en grauwe erwten f 75 per 100 kg. De aanvoer was niet groot en de handel was ten gevolge van de hoge prijzen traag. LERAREN RIJKSLANDBOUW- WINTERSCHOOL. Bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning zijn voor het tijdvak van 1 Octo ber 1949 tot 1 October 1950 wederom benoemd tot tijdelijk leraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Alkmaar de heren D, Rempt, aldaar, K. Boot, te Bergen, H. Oets, G. J. Stokreef en K. de Vries, allen te Heiloo. LANDELIJKE TRAM- EN AUTOBUS- GIDS Wij ontvingen een exemplaar van de landelijke tram- en busgids Midden- Nederland. Deze uitgave is tot stand gekomen met medewerking van alle tram- en busondernemingen in ons land. De eerste uitgave verscheen in de zomer van 1949 en was bedoeld als proef. De reacties van het publiek wa ren zeer gunstig. AMSTERDAMSE ZWIJNTJESJAGER GEPAKT Gisteren is de politie er in geslaagd een 36-jarige Amsterdammer aan te houden, die er van verdacht wordt zich in Alkmaar aan fietsendiefstal te heb ben schuldig gemaakt. Aangezien de man ook door de hoofdstedelijke politie werd gezocht, is hij naar Amsterdam overgebracht. HERVORMDE JEUGDRAAD Ds. A. H Koolhaas van Amersfoort komt Zondag de Jeugddienst leiden, ditmaal in de Kapelkerk. nam. 7 uur. Ds. Koolhaas geniet algemene bekend heid en is ook in Alkmaar al enige ma len voorgegaan. AANBESTEDING PLAATSEN VAN BLIKSEMAFLEIDERS De firma Schoen en De Vries deelt ons mede. dat zij bij de aanbesteding van bliksemafleider^ op 102 boerderijen en 5 dubbele arbeiderswoningen, heeft ingeschreven voor 4 groepen resp. f 8408, f 10.443, f 8649 en f 27.500. BENOEMD Tot besteller in vast dienst ten post- kantore Alkmaar is benoemd J. Mul- der aldaar, voordien op arbeidsover eenkomst werkzaam. 15. „Zo, en nu eerst een hapje eten zeker", zegt de vriendelijke meneer en leidt hen naar de eetzaal. „Ja ja, dat hebben we hier al vaker meegemaakt, haha! De meesten hebben honger!" Als Pim, Pam en Pom even later aan de tafel zitten en zich te goed doen. vraagt Pam: „Zou die meneer hier nu de kellner zijn? Hij ziet er zo mooi uit!" Pjm schudt zijn hoofd- ..Ik geloof het niet. Ik begrijp het eigenlijk niet zo goed. Waarom moesten we nu eerst een papier tekenen!" „En het ging zo vlug", zegt Pom, „dat ik niet eens ge lezen heb, wat er precies op stond! Jij?" Nee, de beide anderen weten ook niet wat er precies op het formulier stond. De drie hondjes voelen zich toch niet helemaal op hun gemak maar voor ze er over kunnen gaan piekeren, verschijnt de man in uni form alweer en roept: „Zo en nu naar de kleermaker!" „Wat? roept Pim, „krijgen we nog een pak ook?" GOEDGEKEURDE STATUTEN. De Staatscourant bevat de goedge keurde statuten van Marlyns Vorm (Mar-Lyn Foncraft) N.V. en Ringers Bouwbureau N.V., beide alhier. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester tegen Donderdag 24 Novem ber des middags te 14 uur een raads vergadering te beleggen. BOUW GEGUND De bouw van een kaaspakhuis, pekelhuiF en garage voor de N.V. „Excelsior' is g'egund aan nr 3, Gebr. Tuin uit 't £and Zoals wij ver namen zullen hier waarschijulijk ook nog enkele (voningen gebouwd worden. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 !siov. 18.000 kg Uien 23,40—24,50, grove 22,50 -23,50 en drielingen 18—18,80; 1300 kg An dijvie 6,50-12,80; 93.000 kg Witte kool 5- 6,70 en Succes 6—8,20; 22,000 kg Groene kool 5,50-11,50; 12.000 kg Gele kool 5-5,80; 10.000 kg Rode kool 5,50- 7,40. NOORDER-MARKTBOND, ll Nov, - 8000 kg Uien 23,10- 24,30; 2000 kg Peen: II 10,70 -11,60 en III 8,10-10,40; 4000 kg Rode kool 5,50-7,60; 2000 kg Groene kool 9,50 -13,80; 260.000 kg Witte kool 5—7,30 en Succes 6— 7,90; 6000 kg Andijvie 10,60-12,70. WARMENHUIZEN, 11 Nov. - 61.300 k« Rode kool 5,50-7,30; 300 kg Gele kool 6,60; 90.500 kg Witte kool 6,40-8,10; 4200 kg Peen 3,60-10. U weet wat Kom 't daaroi Zolang de voc ,,'t Zusje van nu 3,77 en Zeer fijne keus, nieuwste kleuren 187, 139, 112 Extra sterke kou 175, 145, 124 Dameskousen, hi warme wol, zwaï gekleurd Sokken, te kust keur 340 tot Wollen skisokjes, maten, vanaf Lange kinderkou! pracht wol, vana Schitterend assorl Sportkousen 320, 168 Kat. sportkousen, waarde 135, in al! maten, nu voor Jongensoverhemde effen of fant. van: Herenoverhemden, zeer modern 10.62 Kwaliteits borstrc of lange pantalon: 900, 75 5,55 4,40 3,8( (Ook gemoltonne Jongensbretelbroe! 3,28 2,75 Originele alpino's, bruin en marine nieuwste prente weegbare film I Al onze portemonna Leuke KINDERPOR1! kleuren RITSPORTEMONNA CALFSLEDEREN diverse kleuren. damesportemon: geldetui KROKODILDAMESF met geldetui HUISHOUDPORTE1V 4.66 savian herenfo; HEREN calfspoi geldetui HEREN CALFS EN NAIES 6.38 DAMESPORTEFEUI HERENPORTEFEUI 1 RUNDLEDEREN PA portemonnaie RUNDLEDEREN Pi ACTETASSEb DIPLOMATENT ASS1 KOFFERS (fiber en 1 HUIGBROUWERSTR U kent toch on Wij handhavei U SLAAGT ALTIJ HUIGBROU^ KRAANBÜU FILIALEN

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2