Riant gehee WOON Stad en Omqevuig, „Vertrouwelijke mededeling" ging van mond tot mond AGENDA Dr. G. Stuiveling over Henriëtte Roland Holst Een vergeten wagentje J1 „Ijsbaan Heiloo" in het zilver aaisie Jieuws In Oudorp werd geroddeld De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Eén der mooiste banen van Nederland Bergen VAN MARSDIEP TOT IJ DINSDAG IS NOVEMBER 1849 In Mei en Juni van dit jaar ging er door Oudorp een roddelpraatje, waar van de zestienjarige M. H. het mik punt was. Niemand wist het rechte van de zaak, doc men luisterde gretig naar dit allesbehalve fraaie en geheel op fantasie berustende praatje, om het dan weer zo spoedig mogelijk „in vertron wen" verder te vertellen. De kinderen spraken er thuis over, de vaders in de scheersalon en de moeders in de win kels en het gevolg was, dat het betref fende meisje met de vinger werd na gewezen. Eén van de dames, die het bericht gecopiëerd en doorgegeven had, was de Oudorpse A. B., die hiervoor gisteren terecht moest staan voor de Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, was van mening, dat er te gen deze roddelpartij streng moet worden opgetreden. Hij eiste een geld boete van veertig gulden met een ver vangende hechtenis van twintig dagen. Mr. Van den Wall Bake maakte er 30,subs. 18 dagen van. STRIJD OM HET DAGELIJKS BROOD C. H., een kellner uit Alkmaar, had lich te verantwoorden omdat hij zich wat al te hardhandig betoond had, toen een collega zich op een kwade dag aan zijn brood had vergrepen. Het gebeurt vaak, dat als twee kell- ners in bedoeld café laat dienst heb ben, zij van de directie een paar boter hammen krijgen. In de avond van de vier-en-twintigste September zou C. H juist een stukje gaan eten, toen hij tot de onaangename ontdekking kwam, dat zijn bordje verdwenen was. Toen hij zijn collega D. vroeg of deze wist waar het gebleven was, antwoordde D. lachend dat hij het opgegeten had In werkelijkheid had hij het aan de pia nist gegeven. H. ontstak hierover zo in woede dat hij zijn collega kellner een klap tegen de mond gaf, waardoor twee tanden los kwamen te staan. Mr. Meischke was van mening dat H. zijn klacht met de directie had moe ten bespreken. De eis tegen de vuist vechter was 20,subs. 10 dagen Mr Van den Wall Bake vonniste conform de eis. DORST. G. de G. en R. A. W., twee ingezete nen van Egmond aan Zee, stonden te recht terzake van huisvredebreuk. Zij hadden op een avond in September er ge dorst en besloten daarom in hotel Z. een biertje te gaan drinken. Het sluitingsuur was echter al aangebroken, zodat de eigenaar van het restaurant de mannen vroeg zich te verwijderen. Zij weigerden hieraan te voldoen en bleven allerlei hatelijkheden zeggen. Ook toen de hotelhouder zjjn verzoek in het bijzijn van de politie herhaalde, bleven de heren er op staan eerst hun dorst te willen lessen. Beide verdachten waren niet ter rechtzitting verschenen, doch daarvoor in de plaats was er een voorlichtings rapport, dat verre van gunstig was. Hiermede rekening houdend, eiste de Officier tegen beiden 50,subs. 25 dagen. De uitspraak was conform de eis. VERKOOP VAN DEKENS K. de G. uit Oudorp was gisteren in Alkmaar, om daar uit te leggen hoe hij er toe gekomen was om in zijn functie van magazijnmeester enige dekens aan familieleden te verkopen, zonder het hiervoor ontvangen bedrag aan zijn fir ma te hebben afgedragen. De oorzaak hiervan bleek de drank te zijn, die meer kostte dan De G. kon betalen en die sterker was dan zijn wil. Sinds hij bij zijn transacties gesnapt was, had hij geen druppel geestrijk vocht meer ge dronken en hij zeide bereid te zijn zich aan de voorschriften van de reclasse ring te houden. Hierin stond o.m. dat hij in drie jaar geen café meer mocht bezoeken en dat hij ook thuis niets meer onder de kurk zou mogen heb ben. De G. was zó overtuigd van zijn goede wil, dat hij ook niet schrok toen hij hoorde dat hij zes maanden de ge vangenis zou ingaan als hij per onge luk toch eens oo de goede afloop mocht gaan drinken. Naast deze voorwaarde lijke veroordeling legde de Politie rechter 20,subs. 12 dagen op. De eis was 25.subs. 10 dagen. EEN CSTTNSTIG GEZINDE WACHTMEESTER, De Fettenaar J. V. stond terecht, om dat hij op 23 September een wacht meester had uitgescholden toen deze hem in Schagen bekeurde wegens het met een auto rijden in de verkeerde richting. V. had eerst een paar heel lelijke woorden tegen de verbalisant gezegd en was toen weggereden zonder zijn naam op te geven. Hij was gisteren niet ter rechtzitting verschenen, doch de wachtmeester die hem bekeurd had deed nog een goed woordje voor hem. De uitspraak was conform de eis: 60 subs. 30 dagen. HAPPY ENDING. De laatste rechtzaak eindigde met 'n vrijspraak. K. B. uit Broek op Lan- gendijk was ten laste gelegd dat hij 'n aanvraagformulier voor overbruggings steun onjuist had ingevuld. B. ver klaarde echter dat hij geenszins de be doeling had meer steun te trekken dan waarop hij recht had. Hij had precies ingevuld hoeveel hij verdiend had, doch de wijze hoe hij er aangekomen was, klopte niet geheel. Mr. Meischke acht te opzet niet bewezen en hij vroeg dap ook vrijspraak. Mr. Van den Wall Ba ke sloot zich hierbij aan. Feestavond buurtvereniging B. K. V. Zaterdag hield bovengenoemde buurtvereniging haar jaarlijkse feest avond in café Tom. Toen om 8 uur de voorzitter opende was de zaal geheel met feestvierende buurtgenoten gevuld. De voorzitter hoopte dat zij met een even gezellig avond zou hebben als er voor de kinderen was geweest bij 't uit stapje naar Amsterdam en Bergen. Hierna was het woord aan het gezel schap van de heer Caarls de Cabolinis. Het was in één woord af, wat dit ge zelschap ten tonele bracht. Afwisse lend waren goochelkunst, muziek en andere attracties. In de pauze ontbrak de verloting niet en voor men het wist was het half twaalf en ging men over tot een gezellig bal dat werd verzorgd door de Moonlight Serenades. De buurtvereniging BKV kan op een goed geslaagde avond terug zien. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De roemrijke daden van Danny; Victoria Theater, 8 ur: De engel met de bazuin; Cinema Americaln, 8 uur: 13 Rue Madeleine. (Alle theaters boven 18 jaar). WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur. Harmonie, 8 uur: Jhr. dr. J. C. Moliè res spreekt voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Faciliteiten bij de aankoop van kunstwerken De contact-commissie voor de aan koop van kunstwerken, waarvan mr A. F. Kamp voorzitter is, vestigt mede met het oog op de in Bergen tentoongestelde schilderijen er onze aandacht op, dat de Nederlandse Bank faciliteiten verleent aan houders van 3 pet. investeringscertificaten, die ver- vioegde verwisseling der nog niet verhandelbare recepisen aanvragen, wanneer de opbrengst bestemd is vooi aankoop van een kunstwerk of het geven van een opdracht aan een kunstenaar. In die gevallen zal de Nederlandse Bank het verzoek toe staan. Bij aankoop zal behoudens uitzonderingen als maximum f 1000 worden aangehouden. Deze gelden kunnen ook worden aangewend ter honorering van kunstenaars, die wandschilderingen, affiches e.d. ont werpen en voor de kosten van uitvoe ring daarvan. Alle bankinstellingen zullen bereid blijken de administra tieve ontwikkeling af te werken om zodoende mede te werken de nood van onze kunstenaars te lenigen. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna A., dochter van G. Oud en A. J. M. de Cocq van Delwijnen. Divera G., dochter van L. Dekker en A. C. Ottenbros. Catharina C. M., dochter van Th. W. Dorresteijn en A. M. Hes. Dirk, zoon van J. Dijkstra en A. Hempenius. Getrouwd: Lourens Verver en Jacoba A C. van Leeuwen. Hendrik W. van den Brink en Jansje G. Knaap. Overledeö: Jan Pool, 70 jaar, gehuwd met C. Schoo. Pieter Blank, 80 jaar, weduw naar van G. Preijer. Tot hulpprediker benoemd De. heer H. W, v. d^Bgink, candjdaaf te Alkmaar, is benoemd tot hulppredi ker te Waarde (Z.) en heeft deze be noeming aangenomen. DIERENBESCHERMING Zwervend is aangetroffen in de om geving van de Zocherstraat een blauw poesje. Sinds Zaterdag zwerft een korthari- ge jachthond te Alkmaar. Kentekenen: bruin, wit, korte staart, reu. Ontvangen voor het te stichten asyl van de kinderen N. f 1. Adres: Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat te Alkmaar. Biljardbond De stand in de D-klasse is op het ogenblik als volgt: Groep I: carr. brt gem. pnt Onder Ons 3617 1302 2.77 44 Excelsior 3397 1286 2.64 40 Drie Ruiten 8202 1251 2.55 34 Optimisten 2827 1335 2.11 27 Z.E.K.Z.? 2905 1262 2.30 26 Witte Huis 2763 1338 2.06 21 Groep H: carr. brt gem. pnt Gekr. Valk 2749 1173 2.34 38 Lindenhoek 2851 1221 2.33 38 Alcm. Victrix 2671 1Ó63 1.95 36 Driesprong 3203 1184 2,70 30 Waag 2360 1181 1.99 26 Witte Huis 2270 1302 1.06 22 Programma voor deze week: E-klasse, 16 Nov.: Excelsior—Gekr. Valk; Driesprong—Drie Ruiten. 19 Nov.: Optimis ten—Drie Ruiten. D-klasse, 16 Nov.: Optimisten—ZEKZ?; Wit te Huis—Drie Ruiten; Gekr. Valk—Alcm. Vic trix; Witte Huis-Waag; Lindenhoek—Driesprong - 17 Nov.: Onder Ons—Excelsior. C-klasse, 17 Nov.: ZEKZ?—Lindenhoek; Wit te Huis—Driesporng; Alcm. Victrix—Optimisten 18 Nov.: Gekr. Valk—Excelsior II; Excelsior 1—Drie Ruiten. B-klasse (Cadre), 18 Nov.: Onder Ons—Op timisten II; Drie Ruiten—Optimisten I. STATUTEN VERZONDEN Door de Landsdrukkerij zijn verzon den de statuten van de N.V. Alg. Ad ministratiekantoor Medische Beroepen te Alkmaar en van de Ver. Alkmaar en Omstreken der Mtp. tot bevorde ring der Toonkunst (Gewijzigde Sta tuten). NED. HERV. ORATORIUM VERENIGING Wegens ziekte zal de sopraan, Lize Schoo, niet zingen bij het Concert op Donderdag 17 November. Haar plaats wordt ingenomen door mevrouw Ida Maria Visser. Mr. C. J. de Lange bedankt als voorzitter der 8 October- vereniging Mr C. J. de Lange heeft het bestuur van de 8 October vereniging medege deeld, dat hjj niet langer voorzitter van deze vereniging zal zijn. Het was ons bekend, dat de heer De Lrnge het voornemen koesterde eer lang als voorzitter te bedanken. Sedert 1932 heeft hij deze plaats met ere ver vuld en wie wel eens achter de scher men heeft gekeken weet hoeveel werk en toewijding er nodig zijn om deze functie naar behoren waar te nemen. Men bedenke alleen maar eens aan de verplichting om telkenjare bij het Vic toriebeeld weer een rede te houden, waarin Alkmaars bevrijding in 1573 in passende bewoordingen herdacht wordt Het is altijd dezelfde gebeurtenis welke dan moet worden besproken, maar het Is de grote verdienste van de redenaar dat zo te doen. dat er in de behandeling van het onderwerp zoveel variatie is, dat men er telkenjare weer met belang stelling naar luistert. Er zal b'j het afscheid ongetwijfeld nog wel gelegenheid zijn de verdien sten van de scheidende voorzitter na der te belichten. De heer P. Hartkamp overleden Op 72 jarige leeftijd is in het zieken huis te Zutphen overleden de heer P. Hartkamp, die vele jaren hier ter stede inspecteur der directe belastingen is geweest. De heer Hartkamp, wiens grote ver diensten erkend werden door zijn be noeming tot officier in de orde van Oranje Nasau was een algemeen be kend en geziene figuur, niet alleen in een brede kring van vrienden en ken nissen, maar ook bij allen met wie hij in en buiten de dienst in ambtelijk contact stond. Na zijn pensionnering in 1942 heeft de heer Hartkamp, die zich aan de noodgedwongen rust maar slecht kon aanpassen, zich verdienstelijk gemaakt door het verzorgen der belastingaan giften voor diverse grote ondernemin gen. De crematie van de zo algemeen be kende en geziene figuur zal Vrijdag te Westerveld plaats vinden na aankomst van de trein van 14.07. Een geheel bezette kleine zaal van het Harmonie-theater heeft gisteren avond met grote belangstelling geluis terd naar de lezing, welke dr. Garmt Stuiveling hield over dr. Henriëtte Ro land Holst ter gelegenheid van de a.s. tachtigste verjaardag van deze grote dichteres en schrijfster op 24 December. De spreker, leraar in de Nederlandse taal en letterkunde aan het nieuwe ly ceum te Hilversum en ook door eigen letterkundig en critisch werk bekend, begon zijn voordracht met uitvoerig stil te staan bij de voor het publiek minder bekende geschiedenis van de jeugdjaren van Henriëtte van der Schalk. We zien haar opgroeien in het statige notarisgezin in Noordwijk, waar zij wel enigszins in aanraking komt met de plastische kunst, doch niet met de letteren. De nabijheid van duinen en strand hebben echter naar later blijkt Ja, we zouden er nooit meer om ge dacht hebben als we het gister niet plotseling voor ons gezien hadden. Het stond op het Waagplein temidden van de veeauto's waarin door mannen op klompen langs schuin gelegde loopplan ken allerlei rood en blauw gemerkte schapen werden gejaagd, die een on zekere in elk geval zeer duistere toekomst tegemoet gingen. Het was een wagentje, dat eenmaal trots het wapen onzer gemeente had gedragen dat wapen stond er trou wens nóg op en het had iets van een kruising tussen een ouderwets d-okters- koetsje en een aardappelenkist. Er za ten gummibanden om de wielen want wie er in vervoerd werd moest stap voets, of in elk geval zo voorzichtig mogelijk, naar zijn bestemming wor den gereden. Het had matglazen ruiten zodat het van binnen verlicht was en de passagier die er instapte of beter gezegd, die er met zijn beddegoed in geschoven werd, was lang niet happy want hjj werd linea recta naar het zie kenhuis gereden. Een ouderwetse koet sier met een hoge hoed uit de tijd toen onze vaders nog kinderen waren, zat op de bok en verleende gratis hulp bij het uitstappen en instappen en vóór de deuren gesloten werden namen fami lieleden en vrienden hartelijk afscheid van de onvrijwillige passagier en be loofden hem of haar zo spoedig moge lijk bij de barak een bezoek te zullen brengen. Ja, dat ouderwetse wagentje bracht patiënten over, die aan een besmette lijke ziekte leden en daarom geïsoleerd moesten worden, 's Avonds had het twee grote olielantaarns, die als grote gele ogen in het duister staarden en zodra de patiënt in de barak was uit geladen ging het wagentje naar de ont smetter waar het gereinigd werd alvo rens er weer een nieuw menselijk vrachtje moest opgehaald worden. Dat ontsmetten ging misschien wel eens een beetje vluchtig en er werd destijds wel eens beweerd, dat men door het wagen tjes allerlei ziekten kon krijgen waar aan vroegere patiënten hadden gele den. In elk geval moest een rijtoertje met het ouderwetse wagentje extra be taald worden en het vehikel zal destijds wel een bron van inkomsten voor onze toen nog niet zo berooide gemeente geweest zijn. Er kwam een tijd dat wij het wagen tje niet meer zagen zonder dat wij het misten en wij zouden er misschien nooit meer aan gedacht hebben als wij het gistermiddag niet op het Waag plein hadden zien staan. Het gouden wapen der gemeente prijkte er nog midden op, het matglas was nog heel maar de rechter lantaren had een be denkelijke gaping. De bomen stonden omhoog en het paard, dat deze carros serie daar gebracht had zal wel niet meer hetzelfde zijn geweest als het ge duldige zwarte beestje, dat zich zijn bijzondere taak blijkbaar ten zeerste bewust was. Bij navraag bleek, dat het „zieken- wagentje" jaren lang in de stallen van de Gemeentelijke Reiniging heeft ge staan en thans aan een particulier ver kocht was. Het stond voor het café van zijn nieuwe eigenaar de heer Schar-, lewie die er waarschijnlijk niet mee uit toeren zal gaan maar het plan heeft er des zomers een kampeerwagentje van te maken. Sic transit gloria Alcmariae. mede haar gevoel voor schoonheid reeds vroeg ontwikkeld. Haar eerste verzen vertrouwt zij ter keuring toe aan de jonge Albert Verweij, die ze ook laat lezen aan dr. Herman Gorter en Frederik van Eeden. Zo komt haar werk onder de ogen der tachtigers. Ten huize van Albert Verweij, maakt zij kennis met de kunstschilder Richard Roland Holst. Beider opvattin gen over kunst hebben veel overeen stemming, hun vriendschap groeit en in 1896 treden zij in het huwelijk. Met Herman Gorter geven zij zich, als gast op een bijeenkomst van de jonge SDAP aanwezig, op als lid van deze partij. Met alle krachten en talenten waarover zij beschikt, steunt zij de nieuwe be weging. In het jaar 1909 komt er een keerpunt tengevolge van de spoorweg stakingen. Zij breekt met de partij. Tij dens de eerste wereldoorlog sluit zij zich bij een internationale anti-oorlogs beweging aan en neemt o.a. deel aan een congres in Zwitserland. Het stre ven van het communisme boeit haar. Zij strijdt er voor, doch komt na een bezoek aan Moskou teleurgesteld te rug. Ook deze beweging keert zij de rug toe. Uitvoerig schetste de heer Stuiveling de tijd, die nu langzamerhand aan breekt, een tijd, die zich zal kenmer ken door een socialistisch-religieuze inslag. Ook het werk, dat na de twee de wereldoorlog verscheen, bevat on danks de hoge leeftijd van de auteur nog vele hoogtepunten. Binnenkort ver schijnt nog een groot poëtisch stuk, waarin Henriëtte Roland Holst eigen lijk alles zegt, wat zij als groot en te vens diepvoelend mens van het leven en de mensheid te zeggen heeft. Weldra zal ook haar auto-biografie het licht zien. Mr. H Scholten dankte dr. Stuiveling namens de organiserende verenigingen: de Volksunversiteit, het I.V.A.O. en de Ned. Ver. voor Huisvrouwen, voor de fijne analyse, welke hij van deze grote vrouw gegeven had, een analyse, welke, er veel toe zal bijdragen nader te ko men tot het grote en belangrijke werk, dat zij heeft voortgebracht. ♦lip 18. Eindelijk dringt het tot Pim, Pam en Pom door, waar ze terecht ge komen zijn. Ze zijn in dienst getreden bij het Vreemdelingen-Legioen en daarom hebben ze zo'n mooi pakje aan. „Ja maar, meneerroept Pim uit, als de waarheid tot hem doordringt. „Commandant bedoel je", verbetert de commandant hem. „Ja maar comman dant", roept Pim weer, „we kunnen hier niet blijven. W« moeten naar huis toe. Moeder wacht op ons." „Nu, blij ven doe je hier ook niet", antwoordt de commandant, „enwat de rest betreft, je hebt voor twee jaar gete kend en tot zolang ben je verplicht om ons te dienen. Oh, daar hoor ik de auto ai! Je gaat nu naar je post in de woes tijn. Goede reis!" En dan zitten Pim. Pam en Pom alweer in een auto, die hen ver weg zal brengen, de woestijn in. De schilderachtig gelegen ijsbaan Heiloo, die sinds kort door opgroeiend houtgewas is omgeven en waarvan bekend Is, dat zjj één der mooist gele. gen ijsbanen van de omgeving ls, herdenkt haar 25-jarig bestaan, een tijd perk, waarin door prachtige samenwerking veel is bereikt. Toen een kwart eeuw geleden enkele sportieve knapen de hoofden bjj elkaar staken, werd tot de oprichting besloten. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden, doch door onversaagd doorzetten is dit toch gelukt. Natuurlijk zjjn er nog wensen en zo zou het bestuur nog gaarne zien, dat het terrein, waarop de ijsbaan zich bevindt, geëgaliseerd wordt, waardoor het gelijktijdig dicht vriest en de vele zwakke plekken, die nu nog steeds in de ijsbaan worden aangetroffen, tot het verleden behoren. Met jhr. H. van Foreest als voor zitter en de heren W. Bruul, P. Klop per, W. v. d. Vall, F. de Jager Jz., P. A. Holtes en J. J. Mann als be stuursleden, waarvan de laatste vier nog steeds in het bestuur zitting heb ben, kwam de vereniging „goed be slagen ten ijs" Sindsdien is de „Ijs baan Heiloo", ook wat het ledenaantal betreft, steeds groeiende geweest. Momenteel telt zij niet minder dan 1900 leden. Natuurlijk waren er nog heel wat moeilijkheden te overwinnen vóór het eerste rondje gereden kon worden. Het terrein, waar^de baan werd aangelegd, was wel beschik baar gesteld door de familie Van Fo reest, maar er moesten nog heel wat werkzaamheden aan worden verricht, waarmede een vrij groot bedrag ge moeid was. De pessimisten waren zelfs van mening, dat de initiatiefnemers zich „op glad tjs waagden". Deze men sen begrepen niet, hoe het bestuur 't in zijn hoofd kon halen om te denken, dat er water kon blijven staan op de geestgrond van het Heilooër bos. Dat moest toch in de grond wegzakken! Het wonder geschiedde evenwel. Strenge en zachte winters. Het water was er, maar de bedoe ling was natuurlijk, dat dit zou ver anderen in ijs. In deze verwachting werd het bestuur bitter teleurgesteld. In het jaar 1924 was het een zachte winter. Zachte winters zijn in de regel de voordeligste voor de kas van een ijsvereniging. De winter van 1946— 1947 heeft de meeste rijdagen opge leverd en wel niet minder dan 62. Deze winter heeft de vereniging echter veel geld gekost. Het seizoen '47'48 was daarentégen een gunstig jaar. Dat komt hoofdzakelijk doordat wanneer er veel ijs is, er veel onkosten voor 'n baan nodig zijn. Bjj een langdurigs winter neemt de animo voor het rij den af en de baan moet natuurlijk toch schoon gehouden worden. Dit ge schiedt door krachten, die tegenwoor dig in tegenstelling met vroeger een behoorlijk salaris ontvangen. De nieuwe verlichting, die het vorig jaar werd aangelegd, bestrijkt thans driekwart van het 3% H.A. grote ter- Juana behaalt een groot succes Men had de danseres Juana gister avond in het Gulden Vlies gaarne voor een geheel gevulde zaal zien optreden. Doch al was er dan niet zo'n groot aan tal bezoekers, het succes van Juana was er niet minder om. Zjj kreeg na elk nummer een hartelijk applaus, dat aan 't slot tot een ovatie aangroeide. De danseres, die optreedt onder de naam Juana, is een dochter van een Italiaanse moeder en een Hollandse vader. Zij heeft zich ten doel gesteld te brengen ,de dans der vrouw in verschillende landen" om de toeschouwers het onge kende te leren kennen. En in een twaalftal dansen, uitgevoerd in een keur van prachtige, bij elke dans pas sende costuums. heeft zij het publiek meegevoerd naar India, de Mohamme daanse landen Arabie en Noord-Afrika, het Verre Oosten met China, Tibet en Burma en naar Spanje. Ochtendaanbidding in Manipua en typische dansen uit Brits-Indische stre ken, troffen reeds direct door een door voelde uitbeelding. De begeleidende muziek was in de betreffende streken voor elke dans op gramofoonplaten op genomen en verhoogde wel de sfeer Bij de dansen der Mohammedaanse lan den werd men getroffen door suggestie ve uitbeelding en bv. in de „OuledNail" een Noordafrikaanse dans. deed zij dui delijk uitkomen de belangrijke rol die de zakdoek er bij speelt. Mooi was de Chinese dans. de droefheid uitbeeldend van een jonge vrouw, die haar heer ten oorlog ziet vertrekken. Zeer goed was de dans uit Tibet en op komische wijze typeerde zjj het meisje, dat het lente feest gaat vieren. Fijn van uitbeelding was ook de Burmese dans. Een groot succes was de Jota Valen- ciana. Vol temperament met opmerke lijke castagnetten begeleiding danste zij deze meest populaire dans in Valencia en het slotnummer Sevilla een vurige dans bij muziek van Albeniz, waarbij opnieuw de castagnetten voor vurig temperament zorgden, had zeer veel bijval. Vele malen werd Juana terug geroepen maar tot een extra nummer kon men haar niet brengen. G. W. VAN DER VALL de huidige voorzitter Financieel staat de vereniging er niet slecht voor. De kas laat echter geen grootse viering van het 25-jarig bestaan toe. Toch heeft het bestuur gemeend het jubileum niet onopge merkt voorbij te mogen laten gaan. Zaterdag 26 Nov. a.s. van 85 uur zal er een receptie worden gehouden in de „Oude Herberg" te Heiloo, waar alle leden worden verwacht, alsmede deputaties van bevriende sportver enigingen van harte welkom zjjn. Het bestuur heeft ten slotte ge meend aan dit Jubileum nog een at tractie te moeten verbinden, door aan elk 25ste nieuwe lid een gratis lid maatschap voor het seizoen 1949— 1950 aan te bieden. Ten slotte kunnen wjj mededelen, dat sinds het overljjden van jhr. H. van Foreest, die jarenlang de voor zittershamer hanteerde en veel voor de ijsbaan heeft gedaan, de heer W. v. d. Vall als praeses optreedt. De heer A. Bosman fungeert als secr.- penn. Niet onderschat mag tevens wor den het vele werk, dat door diverse andere bestuursleden en commissie leden o.a. de heer Olivier voor de Ijsbaan is verricht. Heiloo's Ijsbaan heeft recht op de sympathie van de tjssportliefhebbers uit Alkmaar en wijde omgeving. Want al is de baan dan in Heiloo, de meeste leden komen uit andere gemeenten en het grootste aantal uit Alkmaar. GESLAAGD. Op het laatst gehouden Bpndsexsmen van de C. B. L. te Beverwijk slaagden de dames A. Hoetjes en J. Beke voor maehineschrijven en mej. G. Broek voor stenografie, allen wonende te Heiloo. IN ARREST GESTELD Door de Rijkspolitie zijn twee per sonen gearresteerd, die onzedelijke handelingen pleegden. ER ZIT SCHOT IN... Eindelijk zal dan binnenkort het muurtje rond het Witte Kerkje wor den afgebouwd. Het zal ongetwijfeld een verbetering brengen. Alemaria-Stormvogels Naar wij vernemen zullen de tweede klassers Stormvogels en Alcmaria Zon dag een vriendschappelijke wedstrijd spelen. De ontmoeting zal op het Alk- maarse sportpark plaats vinden. Voor beide elftallen kan dit een uitstekende trainingswedstrijd betekenen. Het is al geruime tijd geleden, dat deze elftallen de strijd aanbonden en voor dit treffen zal ongetwijfeld veel belangstelling be staan. De veemarkt Op de Maandagse markt van 14 Nov waren aangevoerd: 116 stuks vette koeien f 300- f850; 33 graskalveren f150—f250; 36 nuch tere kalveren f 25—f 48; 280 vette schapen, export; 96 varkens f 1,60-f 1,70 per kg. Het aantal vette koeien was iets kleiner dan de vorige week. Het aantal export-schapen be duidend kleiner. Daarentegen waren er meer kalveren en varkens. De prijzen waren over het algemeen niet lager dan de vorige week. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Th. M., dochter van J. Ooijevaar en Cl. Dekker. Getrouwd: Bastianus Knopper en Mar- gareta M. Le derm arm. Overleden: Jan Beeldman* 53 jaar, echtgen. van C. M. Kokkes. - Elizabeth Kool, 85 jaar, wed. van R. Kooijman. Dr. Max Euwe heeft ingeschreven voor het te Beverwijk te houden jaar lijkse Hoogoven-Schaaktournooi. Doordat de exploitatie van het ge meentelijk sportpark te Velsen vorig jaar een nadelig saldo heeft opge leverd, zullen VSV en Stormvogels hogere huurprijzen moeten betalen, Het schutsluisje in de Meldjjk te Uit geest wordt verruimd De kosten hier van bedragen f 58.000. Raadslid Kalkman heeft tot B. en W. van Vel sen een aantal vragen gericht in ver band met de wens, IJmuiden als bad plaats tot grotere bloei te brengen. Gistermorgen heeft brand gewoed in de lakstokerij van de N.V. P. Schoen aan de Provinciale weg t« Zaandam. De fabrieksbrandweer wist hel vuur tijdig meester te worden. D De Zaandamse worstelaar Hagen is in de eerste klasse middengewicht kam pioen van Zuid-Holland geworden. O Met de komst van de heer J. v. d. Wal uit Sleen (Drente) heeft de Ned. Her vormde Evangelisatie te Oostzaan weer een eigen voorganger gekregen, na het vertrek van de heer H. F. Huson. (Ongecorrigeerd) Meer garantie voor ambtenaren in Indonesië De ministerraad heeft in zijn verga dering van 14 Nov. besloten in begin sel aan de aan ambtenaren in Indone sië de reeds verstrekte garantie enige uitbreiding te geven zulks in verband met de resultaten der RTC De nauw keurige tekst van de nieuwe garantie verklaring zal in de ministerraad van 21 November worden vastgesteld en daarna worden gepubliceerd. Bouwplan voor c In de etalage van de timmerman-aannemer C Herenweg, alhier, valt ei ontworpen bouwplan var te bezichtigen Het blijft lukkig geen bouwpls doch het zal door deze a uitvoer worden gebracht. De heer S. Belleman h spannen arbeid een boi worpen van huizen met van ongeveer 260 M3, ruimte zo praktisch is be plan in alle opzichten een naar zal blijken een lossing genoemd mag hef bijzonder ook voor de nen. Geen wonder, dat het tte heer G. Belleman gro kreeg van de heer J. V/ voorzitter der K.V.P., di ciaal-volksbelang in zag, voorspraak de deuren vs nisterie van Wederopbouw geopend werden. Aldaar als zeer nuttig en prak Heden overleed onze Broeder en Behuwd- Broeder PIETER BLANK, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Uit naam Zuster en Zwager en Broer, J. BLANK. Alkmaar, 13 Nov. '49. Heden overleed na een kortstondig lijden onze jongste lieveling PIET GLAS, op de aanvallige leeftijd van 2i<; jaar. Zijn diep bedroefde Ouders en Zusje, C. J. GLAS D. GLAS—HELDER KLAZINA. Hugowaard, 12 Nov. '49. De crematie vindt plaats te Westerveld na aankomst van trein 10.07 uur op Donderdag 17 Nov. a.s. Heden nam de Here tot zich, na een smar telijk lijden, onze ge liefde Echtgenote, Zus ter, Behuwdzuster en Tante AAGTJE HUIBERS, in de ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam, C. SPAANS Jzn. Broek op Langendijk, 14 November 1949. De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 17 Nov. n.m. 2.30 uur te Broek op Langendijk. Liever geen bezoek. Enige en algemene kennisgeving Heden is van ons heen gegaan, in het Alge meen Ziekenhuis te Zutphen, mijn innig ge liefde Echtgenoot en onze lieve, zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader PETRUS HARTKAMP, Oud-Inspecteur van 's Rijks belastingen. Officier in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 72 jaar. Alkmaar: J. C. Hartkamp-Tack Den Haag: J. C. ter Linden- Hartkamp H. ter Linden Bindjei: R. J. D. Hartkamp - J. Hartkamp-Donders Vorden: M. H. Chabot-Hartkamp P. Chabot En kleinkinderen. Alkmaar, 14 Nov. 1949 Nassauplein 21. De crematie zal plaats hebben te Velsen op Vrijdag 18 Nov. 1949, na aankomst van trein 14.07, halte Driehuis— Westerveld. DAGMEISJE gevraagd. Mevr. DIRKS, Friesche weg 2. Tel. 2720. NET MEISJE gevraagd voor hulp in de huishouding, v. g. g. v., in klein gezin (3 pers.), pret tige omgeving, huis. ver keer. Brieven onder no A 206 bur. van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN a. d. Dorpsstraat 29 te B voor 480.p. j.) Bevr. Makelaar N. F. KU1 Telef. 3474.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2