Huiduitslag OUDS Amerika helpt degenen, die zichzelf helpen Sport in 't kort Rheumatische PUNEN r MBRAUNE Wysjinski wil Pact tussen Grote Vijf Akkertjes RHEUMINMt' ewogen week-eind v Dean Acheson fof de Berlijners: China ging onder aan de mislukking van de Chinese poliiiek de De energie van blokkade 'n Vleugje tocht - kou ot vocht - en het begint met 'n voorbijgaande stramheid. Norfier blijft voorzitter van F.I.M. - „Sugar" Robinson sloeg scheidsrechter K. O. IS ER WEER Criiisch debat iussen Oosi en Wesi Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic I Hef Radioprogramma DINSDAG 15 NOVEMBER 1949 Gistermorgen is de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson op het Amerikaanse vliegveld van Berlijn, Tempelhof, aangekomen. Hij werd begroet door een erewacht en een politieorkest toen hij uit het vlieg tuig stapte. Groepen Duitsers, onder wie leden van de anti-communistische vakbond U.G.O., hadden zich verzameld en juichten de minister toe. Men had strenge veiligheidsmaatre gelen getroffen: de route van het vlieg veld naar het Amerikaanse hoofdkwar tier werd op het laatste ogenblik ver anderd en via een netwerk van allerlei zijstraten geleid. De politie trad hard handig op tegen verschillende fotogra fen, die de minister te dicht genaderd waren. Op een persconferentie op het hoofd kwartier verklaarde Acheson zich te verheugen om generaal Tsjoeikof „die een oude vriend van mij is" te ontmoe ten (Tsjoeikof is de voorzitter van de Sowjetrussische controle-commissie) Acheson zeide niet naar Berlijn geko men te zijn om een politieke verklaring af te leggen, doch om een belofte van meer dan een jaar geleden na te ko men. Berlijn was in die tijd een symbool van geestkracht en moed van het Duitse volk. Thans was Berlijn het symbool van de strijd om tot vastbeslotenheid te komen. Amerika hielp degenen, die zichzelf hielpen. De bezettende mogend heden konden echter geen wilskracht en energie leveren. Acheson zeide de laat ste maanden geïrriteerd te zijn door „de fraze van de mislukking der Ame rikaanse politiek in China". Dit was onzin. Het betrof hier een mislukking van de Chinese politiek. Indien een land de energie had om zijn eigen proble men op te lossen, dan zouden de V.S. steunen. In Duitsland waren nog steeds vele problemen, welke opgelost konden worden met dezelfde energie, die tij dens de blokkade werd gebruikt. Op een desbetreffende vraag antwoordde Acheson, dat hij niets wist van plan nen voor het houden van een vier-mo- gendhedenconferentie over Duitsland. Op het stadhuis Na het noenmaal ten huize van de Amerikaanse militaire bevelhebber te hebben gebruikt, begaf Acheson zich naar het stadhuis voor een officieel be- Ussy vergalt Uw leven. Gij zult verbaasd zijn over de snelle i^en afdoende werking van het - beroemde huidgeneesmiddel Pearson voorspelt revolutie in Polen Zondagavond heeft de Amerikaanse radiocommentator Drew Pearson ver klaard, dat Stalin, „ongerust geworden door de geest van zelfstandigheid, die overal in de communistische partijen tot uiting komt na het optreden van maarschalk Tito, bevolen zou hebben, alle politici, die het Titoïsme gunstig gezind zijn, uit te schakelen". Pearson noemde in dit verband de naam van Maurice Thorez, de algeme ne secretaris van de Franse communis tische partij, die te Moskou in ongena de zou zijn gevallen en weldra „gezui verd" zou worden. Hij voorspelde eveneens, dat het in Polen tot een an ti-Russische revolutie zou komen. Volgens Pearson heeft Dean Acheson in een boodschap aan president Tru man er de nadruk op gelegd, dat de Ver. Staten een politiek tot wederop richting van Duitsland hebben inge luid. Hij vraagt de President of West- Duitsland een ministerie van buiten landse zaken en een diplomatiek corps dient op te richten. Pearson heeft er aan toegevoegd, dat de Duitsers, die deel uitmaken van de economische missie, welke zich thans te Washing ton bevindt, in werkelijkheid daar zijn om er eventueel een Duitse ambassade te openen. INDONESISCH VOERTAAL OP NEDERLANDSE ONDERWIJS INSTELLINGEN? Naar wij vernemen, heeft de rege ring een commissie ingesteld ter bestu dering van het vraagstuk van het on derwijs in de Behasa Indonesia aan de in Nederland gevestigde onderwijsin stellingen. Als voorzitter dezer com missie zal optreden dr. J. H. Wesselings, raad-adviseur in algemene dienst bij het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Maar als ge niet dadelijk Uw maatregelen neemt, voelt ge U met Rheumatische pijnen allengs tot lamheid geslagen en gedoemd eindeloze pijn, slapeloze nachten en een genietbaar humeur. Kruschen Salts stimuleert op weldadige wijze de natuurlijke werking Uwer bloedzuiverende organen en naarmate die weer naar behoren hun functies verrichten, nemen Uw pijnen allengs af en maakt Uw neerslachtigheid weer plaats voor een montere kijk op het leven; durft ge Uw dagtaak met vieugde weer aan. Waarom zoudt ge het niet eens met Kruschen proberen? Ge zult verbaasd 2ijn over het resultaat en verrukt over het won der, dat over U kwam en waardoor ge Uzelf weer leert kennen als een ander herboren mens. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apo- hekers en Drogisten. zoek aan het gemeentebestuur van West-Berlijn. Burgemeester Ernst Reu ter zeide in zijn welkomstrede: „U weet, dat u op de Berlijners kunt re kenen en de Berlijners weten, dat zij op u kunnen vertrouwen". Ferdinand Friedensburg verklaarde, dat de Berlijners de tijd gekomen ach ten voor het vinden van een oplossing in positieve geest van het Berlijnse vraagstuk. Acheson zeide daarop, dat hij niet vond, dat de Berlijners onge duldig werden, maar beloofde, dat alles zal worden gedaan om het grote pro bleem op te lossen. Vervolgens maakte de minister een snelle tocht door Berlijn en bracht ook een bezoek aan de Sowjetsector, waar zich o.a. de bouwvallen van Hitiers kanselarij bevinden. Na een uur keer de het gezelschap terug naar het Ame rikaanse hoofdkwartier. Gisteravond werd door de Amerikaanse hoge com missaris McCloy een receptie gegeven, KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermo- gènede weldadige warmte verjaagt verkoudheid. ^ERMOGÈNf die ook werd bijgewoond door gene raal Tsjoeikof, ambassadeur Semeonof en de Russische bevelhebber in Ber lijn, generaal-majoor Kotikof. Gene raal Tsjoeikof had een genoeglijk on derhoud met Acheson. Zij dronken op de volgende ontmoeting. Na afloop van de receptie is minister Acheson per vliegtuig vertrokken voor zijn terug keer naar de Ver. Staten. Provinciale schaats kampioenschappen ,Op de algemene vergadering van het gewest Noord-Holland en Utrecht van de KNSB werden de verschillende schaatskampioenschappen toegewezen. De kortebaan-wedstrijd voor mannen zal door de Zuider IJsclub te Assen delft worden georganiseerd. Als reser ve werd de ijsclub „Davos" uit Nauerna aangewezen. IJs en weder dienende ge niet de ijsclub „Amstel" te Uithoorn het voorrecht de vrouwen te mogen ontvangen. Uitgeest is hier reserve. De paren gaan de strijd in Beets aanbin den. Ook voor volgend jaar werd uitge maakt waar deze provinciale kam pioenschappen worden georganiseerd. De mannen komen in Anna Paulowna aan de start, reserve Spaarndam; de vrouwen gaan naar Wognum, reserve Beets; en de paren komon in Beets op het ijs. De ijsclub Hem wenste in aanmer king te komen voor het kampioenschap schoonrijden. LIET CONGRES van de Internationale Motorfederatie heeft de plannen van de KNMV, de eerste na-oorlogse internationale toeristenrit met Neder land als middelpunt te organiseren, aanvaard. De KNMV rekent op deel name uit Belgie, Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Scandinavië en natuurlijk Nederland zelf.. In verband met de T.T.-races te Assen heeft men besloten om Groningen als eindpunt aan te wijzen, waar de deelnemers Vrijdag 7 Juli op een bepaald uur moeten arri veren. Zoals wij reeds eerder vermeld den zullen de T.T.-races op 8 Juli worden gehouden. Op het zelfde congres werd de bekende motorsportexpert Piet Nortier als voorzitter van de F.I.M. herkozen. Als tweede Nederlander werd de heer Bruinsma in deze internationale com missie gekozen. Nederland is het enige land dat twee vertegenwoordigers in de F.I.M. heeft. In Buenos Aires zijn de laatste da gen de beste schutters van de wereld bijeen geweest om uit te maken wie van hen het zuiverste kan schieten. Het was de Argentijn Pablo Cagnasso die tot „Koning der schutters" werd uitgeroe pen. Op 19 December zal in het Parijse Sportpaleis een bokswedstrijd worden georganiseerd tussen de Europese kam pioen middengewicht Tiberio Mitri en Jean Stock. Dit is een belangrijke wed strijd daar Mitri heeft geaccecpteerd zijn titel op het spel te zetten. Als voorbereiding op dit titelgevecht bokst Stock, eveneens in Parijs, een wedstrijd tegen de Belg Delannoit. Nu wij het toch over boksen heb ben, is het wel aardig te vernemen, dat in een wedstrijd te New Orleans twee K.O's voor kwamen. De wereld' kampioen weltergewicht Ray „Sugar" Robinson bokste te New Orleans tegen Vern Lester. „Sugar" sloeg eerst de scheidsrechter tegen de planken en in de vijfde ronde werd Lester uitge teld. Dat de scheidsrechter een upper cut incasseerde, stond echter niet in de plannen. De onfortuinlijke referee kreeg een klap, toen hij bij een clinch tussenbeiden wilde komen. Te Rijssel werden internationale degenwedstrijden voor equipes gehou den. Vijftien Franse, vier Belgische en een Nederlandse ploeg namen hieraan deel. De Nederlanders behaalden^ een behoorlijk resultaat door op de vierde plaats te eindigen. Vincent had aan dit succes een belangrijk aandeel. Onder meer versloeg hij de bekende Franse degenschermer Bourree. Het Neder landse team bestond uit leden van Parade Riposte te Den Haag. Het Amsterdamse ijshockey-team ,.De Ijsvogels" behoeft zich niet te schamen voor de grote nederlaag welke eergisteren tegen de Huil Volants, een Canadeze ploeg die momenteel een tournee door Europa maakt, werd gele den. Het stedelijk team van Antwerpen verloor gisteren met 134. De boksmanagers zijn de laatste tijd wel zeer actief. Gisteren werd in het Sportpaleis te Parijs een wedstrijd gebokst tussen de wereldkampioen bantamgewicht, Manuel Ortiz en de Franse kampioen Theo Medina. De Fransman verloor op punten. nog steeds verblinding Verblindende fietslampen zijn uiterst gevaarlijk Er bereiken de ANWB zeer vele klachten over door rijwiellantaarns. Het voeren van een verblindende ver lichting is zowel voor het overige ver keer als voor de fietser zelf buitenge woon gevaarlijk en daarenboven ver boden. Een rijwielverlichting is in de zin van het wettelijk proza verblindend, indien de hoogte van de lichtbundel bo ven het straatoppervlak, op een afstand van tien meter vóór het rijwiel, méér bedraagt dan de helft van de hoogte van de onderkant van de lantaarn tot het wegdek. In de praktijk betekent dit, dat het schijnsel van een fietslantaarn binnen de twintig meter vóór het rijwiel de weg moet raken ENGELSE POLITIEKRUISER TE ROTTERDAM Gistermorgen is de Engelse visserij- politiekruiser „Romola" de pieren van Hoek van Holland binnengevaren en opgestcromd naar Rotterdam voor een kort bezoek aan de haven. - Als vanouds - DE KINAWIJN VAN OUD Opwekkend en versterkend Buitenlandse investeringen in „Ver. Stahlwerke"? De Westduitse regering wacht op een geallieerde beslissing over een voorstel tot investering van een groot bedrag aan buitenlands kapitaal in de „Ver- einigte Stahlwerke", het grootste -staal bedrijf in het Ruhrgebied. Een woordvoerder van de regering bevestigde, dat de federale kanselier, dr. Konrad Adenauer, aan de drie mi nisters van buitenlandse zaken, die de vorige week te Parijs in conferentie bijeen waren, een geheim memoran dum heeft gezonden waarin wordt voorgesteld dat drie-kwart van de 300 millioen mark nieuw kapitaal, dat de staalfabrieken nodig hebben, door bui tenlandse belegjjers wordt verschaft. Men verwacht echter niet, dat de mi nisters van buitenlandse zaken onmid dellijk een beslissing zullen nemen, daar wettelijke en economische hinder palen buitenlandse investeringen in Duitsland nog steeds in de weg staan. Austin: „Haal uw ijzeren gordijn op!" Duldt toch niet langer die folterende pijnen, aio Uw leven vergallen en U tot een half mens maken. Doè toch iets tegen die pijn* scheuten die U zo kwellen, dat elke beweging U pijnkrampen geeftI Bestrijdt de kwaal met „AKKERTJES", aie de giftige stoffen verwijderen. „AKKERTJES" werken zweet-bevorderend en zijn ideale pijnverdrij vers, ook bij spit, spier- en zenuw pijnen. Let vooral op het AKKER-merk! helpen direct! Er dienen onmiddellijk practische maatregelen voor het onvoorwaarde lijke verbod van de atoombom en de instelling van een passende interna tionale controle aanvaard te worden, aldus de resolutie welke Wysjinski, de Russische minister van buitenlandse zaken gisteren in de politieke com missie van de Ver. Naties te Lak© Success indiende. Bovendien eist deze resolutie de veroordeling „van de voor bereidingen voor een nieuwe oorlog, die thans in een aantal landen, waar van in het bijzonder Engeland en de Ver. Staten, worden genomen en slui ting van een pact „ter versterking van de vrede" tussen Amerika. Engeland, China, Frankrijk en Rusland. Wysjinski verklaarde, dat de „Engels- Amerikaanse meerderheid" in de Ver. Naties tot dusver alle pogingen van de Sowjetunie om de vrede te versterken, had verijdeld. Het Atlantisch Pact, zo zeide hij, is openlijk tegen de Sowjet unie gericht. De aggressieve bedoelingen van het Pact blijken daaruit, dat lan den als Turkije en Perzie, die niet in het Noordatlantische gebied liggen, in het verbond zijn opgenomen. Daarna deed de Russische minister een directe aanval op Bevin, die „de Sowjetunie de schuld wil geven van de Berlijnse crisis. Het zijn Engeland en Amerika, die er een kunstmatige spoorwegsta king hebben veroorzaakt. Bevin zou de politieke atmosfeer reeds bij voorbaat hebben vergiftigd om de openbare me ning van de Russische voorstellen af te leiden. Tenslotte beweerde Wysjins ki, dat West-Duitsland als springplank voor aggressie tegen de Sowjetunie xou worden gebruikt. Vertrouwen ondermijnd De Britse en Amerikaanse afgevaar digden wezen erop, dat het Handvest der Ver. Naties de noodzakelijke grond slagen voor een duurzame vrede in hield. Namens hen diende Warren Aus tin vervolgens een resolutie in, die ver klaarde, dat verloochening van de grondbeginselen van het Handvest In de eerste plaats de oorzaak is van het voortduren van de internationale spanning. Bovendien werd aange drongen op het zich onthouden van ge weld of bedreiging en beperking van het gebruik van het vetorecht. Austin noemde de Russische resolutie een namaak-olijftak omgeven met Geleide projectielen van invloed op burgerluchtvaart De „Boeing Aircraft Company" bc-.eft een rapport uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat reeds „tientallen projectielen in werking zijn gesteld, die op een afstand bestuurd worden. De projectielen zijn sneller dan het geluid en blijven buiten het bereik van ieder bestaand vliegtuigtype. De projectielen zijn spits en ongeveer drie meter lang. De vice-president van de maatschappij zeide, dat, indien eens de problemen van stabiliteit en cori- tvole overwonnen waren, deze proef nemingen mogelijk grote invloed zouden hebben op de modellen van passa giers- en vrachtvliegtuigen. Tast de natuurlijke kleur van Uw kunstgebit niet aan! PRODENTA AMERSFOORT M P 395 doornen. Het vertrouwen in de Russi sche beloften was ondermijnd door de bittere ervaringen der laatste jaren. Na gewezen te hebben op de vernie tiging van de vrijheid en de democra tische oppositie in verschillende Oost- europese staten, zeide Austin: Staak uw haatcampagne tegen de wereld buiten de kominform. Verloochen uw doctri- dat de niet tot de kominform be horende wereld uw vijand is en laat uw volken met de onze samenkomen om te praten over onze gemeenschap- pleijke problemen. Haal uw ijzeren gordijn op en u zult de vrede verster ken. Geen buitenlanders in Tsjechoslowakije Volgens Westelijke diplomatieke kringen zijn uit het Westen komende buitenlanders in Tsjechoslowakije er van op de hoogte gesteld, dat htm verblijfsvergunning niet zal worden verlengd. Vele buitenlanders hebben Aanzegging gekregen het land bin nen 14 dagen te verlaten. Zij kunnen tegen deze aanzegging in beroep gaan De minister vn handel, Krajcir, verklaarde dat eind Juli 22.000 win kels genationaliseerd waren. Er zijn thans nog 49.000 zaken in particuliere handen. Vóór het nationalisatiesche ma waren het er 62.500. Tegen het einde van het volgende jaar zal de nationalisatie voltooid zijn, aldus Krajcir. De genationaliseerde, winkels zullen 75 percent van alle gedistri bueerde goederen ontvangen. Verkiezingen in Portugal kalm verlopen De parlementsverkiezingen in Portu gal hebben zowel in het moederland als in de koloniën een kalm verloop ge had. Ongeveer 73% van het kiezerskorps heeft aan de stemming deelgenomen. De oppositiepartij heeft volgens de voorlopige resultaten een verpletterende nederlaag geleden. Geen van de acht op- positie-candidaten is gekozen in de Na tionale Vergadering, die 120 zetels telt. De grootste oppositiegroep heeft deze keer geen candidaten gesteld. Een „on afhankelijke" candidaat werd door de regeringspartij gesteund en opgenomen onder de door het regiem van Salizar gestelde candidaten. REPATRIERENDEN OP DE „JOHAN V. OLDENBARNEVELT" Met de „Johan van Oldenbarnevelt", die op 12 November uit Tandjong Priok is vertrokken, repatriëren de volgende onderdelen: 3e bataljon gar deregiment grenadiers, 3-3 RI, 6e re giment veldartillerie, staf le infan terie brigade, detachement VHK en Marva. Politie slaat een goede slag De Rotterdamse recherche heeft een grote hoeveelheid gouden en zilveren voorwerpen in beslag genomen. De partij bestond uit zilveren lepels en vorken, oud zilverwerk, oude gouden sieraden, totaal voor een waarde van enkele duizenden guldens. Men kwam juist nog op tijd. Een gedeelte van de voorwerpen was reeds vernield en kennelijk bestemd voor de smeltkroes. Door bemiddeling van de 50-jarige kellner H. J. M. had de 53-jarige koop man J. G. van M. de partij gekocht. De kellner is opgesloten op het hoofd bureau van politie, de koopman ligt zeer ernstig ziek en kon daarom niet in arrest gesteld worden. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat de goede ren afkomstig zijn van een inbraak, die de vorige week in Den Haag werd gepleegd. SOWJETS SCHAFFEN DUITSE KAMPEN AF. Het ligt in de bedoeling van de Sow- jet autoriteiten de concentratiekampen in haar bezettingszone van Duitsland af te schaffen en de politieke gevange nen ter beschikking te stellen van de Duitse autoriteiten, zo heeft dr. Brandt staatssecretaris van de regering-Grote- wohl, op het Christen-democratisch congres te Leipzig verklaard. OA Tl Dl or rsrrin 20 TABL. 35 CTS PATRICIA WENTWORTH 35 Ei klonk het geluid van brekend glas. Geoffrey Masterman had onwil lekeurig het glas zó sterk vastge klemd, dat het bezweken was. Gregory was één en al bezorgdheid: Beste kerel, heb je je bezeerd?" Dat bleek niet het geval, er was geen bloed te zien. Nadat er wat glas was opgeraapt en spatten van whisky en soda van Mastermans broek waren ■ilgeveegd. keerde men terug naar het nunt van Annie's verklaringen. Masterman boog zich voorover. .Natuurlijk is dat alles ellendige non sens van het begin tot het eindeeen serie leugens!" „Natuurlijk." .Chantage dat is het chantage!" .Welnu, beste man. als je dat denkt, kan ik je alleen maar raden, dadelijk naar de politie te lopen. Ik denk, dat het testament, waarin jelui tot erfge namen werden benoemd, enige jaren cud is. Als er geen ander testament is vervalt daarmee het hele zaakje". Masterman staarde langs hem heen. „Als er een ander testament was, heeft zij het zelf vernietigd. Oude vrou wen maken altijd testamenten." „Was er een ander testament". „Misschien wel. Hoe kan ik dat weten?" Gregory Porlock floot even. „Dus er is een. Dat is lelijk, zie je." „Het is grove chantage!" riep Master man heftig uit. „Beste kerel, zij heeft niet om geld gevraagd. Ze voert een strijd met haar geweten. Als zij besluit, de poJitie ei in te mengen. Masterman viel hem in de rede. „Hoe kwam zij er toe, het jou te vertellen?" De ander glimlachte vriendelijk! „Dat is een te lang verhaal, véél te lang. 't Was een merkwaardige samen loop van omstandigheden. Maar een heel gelukkige voor jou." „Inderdaad?" Masterman wond zich op. „Ongetwijfeld. ze had naar de politie kunnen gaan. Op een bepaald punt kan het geweten van een vrouw als 't ware overkoken. Voor het ogen blik heb ik, om zo te zeggen, het gas onder de pot laag gedraaid, maar het kan opnieuw aan de kook komen." Nu verloor Masterman zijn zelfbe heersing. Hij vloekte hevig, vervloekte de vrouwen in 't algemeen en Annie in 't bijzonder en keerde zich toen woe dend tot zijn gastheer. „Je zei immers, dat de hele zaak kon v/orden geregeld. En je doet niets dan me sarren! Je weet even goed als ik. dat ik niet naar de politie kan lopen. Hoe het ook met zulke dingen gaat, er blijft altijd wat van hangen.je komt er nooit uit." „En op het getuigenis van je zuster Kun je niet vast rekenen, wel?" sprak C-regory meewarig. Ze is een nerveus type. En ze wil het geld niet hebben, r,it, waar?" Na een ogenblik drukkende stilte fluisterde Mastermarf: „Wie zegt dat?" Gregory Porlock lachte weer. Wel haar bontmantel. Als ze het geld bad zou ze een nieuwe hebben ge kocht Hij zuchtte even en zei teen, kort samenvattend: „Gegeven dit feit, zouden we verstandig doen. spijkers me koppen te slaan. Er is heus geen reden je overstuur te maken Geen van de twee getuigen zal er iets van den ken, tenzij iemand hen op de idee brengt. Mrs Wells is met een getrouw de dochter op reis geweest en de keu kenmeid van no. 17 is weer naar het Noorden, waar zij vandaan kwam, ver trokken. Annie heeft liefhebbende fa milieleden in Canada, die al jarenlang gevraagd hebben, of zij bij hen wil ko men. Als zü daarheen ging met haar overtocht vrij en een beetje reisgeld in een oude kous, denk ik wel, dat haar geweten gerust zou zijn gesteld. Veran dering van lucht, weet jeverande ring van toneel, nieuwe belangstelling, hereniging met dierbare familie, ik ge loof niet, dat zij ooit meer aan dat tes tament zou denken. Natuurlijk zou jij er geheel buiten blijven. Er zou ook niet de geringste connectie tussen jou en de zaak bestaan. Ze heeft niets ge vraagd en ze behoeft niet te weten, van wie het geld komt Een onbekende wel doener geeft haar gelegenheid een lang gekoesterde wens te vervullen en er zullen geen vragen worden gesteld. Ik zal zorgen, dat dp passage wordt be sproken en dat zij er gebruik van maakt". (Wordt vervolgd) Wat hebben wij al verdriet ge had om ongelukken, die nooit gebeurd zijn.fGUIDO GEZELLE) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich, piano. 6 30 Voor de Strijdkrachten. 7.05 Strijk-trio'» van Beethoven. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Bonte Dinsdagavond Trein. 9.30 The Me- lachrino Strings. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Pierre Palia, piano. 10.30 Alexander Borovsky, piano. 11.15 Gramofoonplaten. HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Radio-Volksuniversiteit. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 Kees Vornewasser. 8.12 Cy clus. 8.40 Guido Gezelle-herdenking. 10.30 Giamofoonmuziek. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kei Radio Philharmonisch-orkest. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.35 Orgel spel door Johan Jong.. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Mozart-cyclus. 10.00 Kinderen en men sen. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10,35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Popu lair Nonstop. 12.00 Vincentino. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.38 Piano-duo. 1.15 Muziek van Nederlandse componisten. 1.40 Kwartet Jan Corduwener. 2.00 Gesproken por tret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Zing jij ook. 3.30 Vragen staat vrij. 4.00 Het stond in de krant. 4.30 Zendersluiting. 5.30 The Ramblers. 6.20 Trio X. IJ. Z. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Parlementair overzicht. 715 Sil- \estri-kwartet. 7.30 Voor de jeugd. 8.20 Dolf van der Linden. 9.00 Bij ons thuis. 9.45 La Cenerentola (opera). 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Swing and sweet. 11.40 Preddy Alberti. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.35 Ty deum Laudamus. 8.50 Vrolijke plaatjes. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Berlijns Philharmonisch- orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kors Mon ster. 11.20 Op de tweesprong, een melodie. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 En semble Selecta. 1.20 Mandolinata. 1.50 Mid dagconcert. 2.30 Uit „La Nativitédu, seigneur" 3.00 Serie jeugdconcerten. 3.45 Voor onze jon gens en meisjes. 4.30 Zendersluiting. 5.45 Re- geiings-uitzending. 6.00 Onze Nederlandse ko ren en korpsen. 6.30 In de Soete Zuykerbol. 6.45 Peer Gynt-suite. 7.15 Strijdkrachten. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 „Vandaag". 8.15 Om- ioep-orkest. 9.10 Een dag uit duizenden. 10.30 Massale koorzang. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Gevarieerd concert. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 Grm. 10.10 Verz. progr. 11.00 Bioscoop-orgel. 11.30 Eng. H.S.: Jack Salisbury en orkest. 12.00 VI. Br.: Koorvaria. 12.32 Trio Marcel de Ville. 1.15 Klassiek-concert. 2.00 Concert. 2.45 NW DR: Hermann Hagestedt en orkest (ev. 3.11— G.45 PCJ het schip van de week). 3.30—4.30 Verz. progr. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldgten. 7.30 Sol.-parade. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroep-orkest. 9.00 Actualiteiten. 9.1r FJhnische muziek (Mexic^ 10.15 Kamera ek. 10.55 Gram. 11.00 O'versen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5