Handelsschool herdacht veertigjarige strijd Stad ea Omgeving. Raadslid Hoytink stelt vragen over critiek op het beleid van „Openbare Werken'' AGENDA Paraatheid van de Rijkspolitie School krijgt binnenkort haar eigen gebouw WOENSDAG 16 NOVEMBER 1940 B. en W. hebben zich door de beirokken bedrijfs-directeur laien voorlichten Zoals men zal weten bepaalt artikel 13 van het Ambtenarenreglement: „De ambtenaar is, tenzij enig wette lijk voorschrift mededeling vordert, verplicht tot geheimhouding van het geen hem in zijn betrekking is ter ken nis gekomen, voorzover die verplich ting uit den aard der zaak volgt, of hem uitdrukkelijk is opgelegd". Wat betreft de centrale verwarming van de Lindenschool is het antwoord van B. en W. als volgt: Begin Juni is door de dienst van T-enbare werken met het bureau de Vries alhier, het jaarlijks terugke rend onderzoek ingesteld naar de centrale verwermingsinstallaties van de verschillende scholen en gemeente gebouwen, waarna op 17 Juni door de directeur van openbare werken op dracht werd gegeven tot het doen uit voeren van de gevonden gebreken. Deze waren voor de Lindenschool het nazien van de afsluiters iti de leiding naar de Boskleuterschool en het schoonmaken van de ketels met het aanbrengen van z.g. „droog op", welke werkzaamheden werden uitgevoerd op 29 Juni. De Lindenschool Naar aanleiding van een mondelinge boodschap van de schoolschoonmaker in de tweede week van Augustus, werd geconstateerd, dat er water in de kelder stond. Hierop, is onmiddellijk de installateur telefonisch gewaar schuwd een en ander na te zien en te herstellen. Het bleek, dat de lekkage veroorzaakt werd door een lek in het voorlid van de kleine ketel, terwijl de grote ketel eveneens niet geheel wa terdicht bleek te zijn. De grote ketel is daarna aan een nieuw onderzoek onderworpen, waarbij werd geconsta teerd, dat deze moest worden vernip- peld. Op 14 October werden de nieu we onderdelen voor deze laatste ket-1 ontvangen, waarna op 18 October met de demontage werd begonnen. Hierbij bleek, dat de roest-aanzetting op de leden zodanig was, dat deze dienden Het raadslid G. H. Hoytink heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Hebben burgemeester en wethou ders kennis genomen van de twee artikelen, voorkomende in de Alk- maarsche Courant respectievelijk van 28 October en van 4 November 1949, be treffende het optreden en het beleid van de directeur van Openbare Wer ken? 2. Is het college bereid, mede te delen, of de in die artikelen vermelde feiten juist zijn en indien niet, hoe dan deze onderscheidene zaken zich werke lijk hebben toegedragen? 3. Kunnen B. en W. mededelen, op welke wijze de redactie van het voor- roemde blad haar inlichtingen heeft verkregen en of i.e. sprake is van over treding van artikel 13 lid 1 van het Ambtenarenreglement? 4. Zijn B. en W. bereid mede te delen, wat zij denken te doen, indien blijken mocht, dat de feiten, zoals die door de Alkmaarsche Courant zijn weergegeven, geheel of gedeeltelijk on juist zijn? B. en W. hebben hierop geantwoord, dat doze artikelen niet in overeenstem ming met de feiten zijn te achten. Perceel Koningsweg 82 Voorop wensen zij te stellen, dat ten aanzien van het onderhoud van huizen niet de gemeente, maar de eigenaar aansprakelijk is. Toen dan ook de be woonster van het perceel Koningsweg 82 zich op het eind van Juli op het bu reau Openbare Werken vervoegde mat een klacht over lekkage, werd haar door de dienst van Bouw- en Woning toezicht geadviseerd een aangetekende brief naar de eigenaar te zenden met verzoek om de nodige voorzieningen te treffen. Deze brief is verzonden op 4 Augustus. Het re?u van dit aangetekend schrij ven is eerst op 22 September j.l op het bureau van Openbare Werken getoond, waarop dd. 26 September ter plaatse een onderzoek is ingesteld. In verband met eventuele huurachter stand werd aan de bewoner de huur- kaart gevraagd, welke op 6 October j.l. is getoond op eerder genoemd bureau. Daarna is op 7 October door Openbare Werken aan de eigenaar schriftelijk verzocht de woning vóór 22 October te repareren. Op 20 October kwam de mededeling, dat er een gat in het dak was gevallen, 's Middags is een technisch ambtenaar naar de eigenaar geweest_ en kreeg aldaar de mededeling van mevrouw Verwer, dat haar man was overleden, doch dat haar zoon de volgende dag op het bureau zou komen. Op 21 October Is de heer Verwer Jr. verschenen en 's met een technisch ambtenaar naar de woning aan de Koningsweg gegaan. Toen bleek, dat er een gat in het daV was gekomen, is men onmiddellijk naai de aannemer Koorn gegaan, die toen de situatie heeft opgenomen en direct noodmaatregelen heeft getroffen. Door de heer Verwer werd aan Koorn opge dragen het dak te repareren. Op 28 October (storm- en regendag) is andermaal in het achterdakschild een gat ontstaan door een onopgehelderde oorzaak. Toen de aannemer Koorn dit even wilde voorzien, werd hij eerst door de bewoner geweigerd onder het motief: „laat maar lekken hoor, des te eerder krijg ik een andere woning" Later op de dag werd het weer zó slecht, dat Koorn het dak toch tijdelijk heeft gedicht. Op Vrijdag 28 October is het dak de finitief hersteld. Terwijl men met deze herstelling bezig was en de sparren werden vernieuwd, zijn van de dak opening foto's gemaakt door de Alk maarsche Courant en met het nodige commentaar in dit dagblad van 28 Oct. geplaatst. Op Zaterdag 29 October is de zoon van de eigenaresse op het bureau Open bare Werken geweest om van zijn ont stemming te doen blijken over het arti kel in de Alkmaarsche Courant over het perceel Koningsweg 82, daar hij overtuigd was te hebben gedaan waartoe een verhuurder verplicht is. De directeur van Openbare Werken, die het daarmede eens was, heeft hem geadviseerd de redactie van de Alk maarsche Courant een toelichting op het geval te geven. De heer Verwer heeft daarop aan de directeur verzocht dit onderhoud bij de redactie te willen inleiden, waaraan deze heeft voldaan Daarbij heeft de directeur o.m. ge vraagd, of de desbetreffende verslag gever er mede bekend was, dat de foto's van het perceel zijn genomen, terwijl men bezig was aan de herstel werkzaamheden en of er overleg was gepleegd met de eigenaar, terwijl daar bij voorts gewezen is op het feit, dat de aannemer door de bewoner was weg gestuurd. Bij de hierop volgende telefonische bespreking is door de directeur van openbare werken nog opgemerkt, dat de ontstemming van de eigenaar was opgewekt, dat men zonder deze te ho ren lichtvaardig had geoordeeld en dat de voorstelling van zaken van de Alk maarsche Courant aan sensatie deed denken. De directeur heeft daaraan toe gevoegd. dat hij aan deze soort bericht geving niet wenste mede te werken en de onder hem ressorterende ambten - ren op grond van artikel 13 lid 1 van het Ambtenarenreglement zou verbie den inlichtingen aan de Alkmaarsche Courant te verstrekken over woning toestanden. (Ontleend san onze Advertentie-Rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De roemrijke daden van Danny; Victoria Theater, 8 uur: De engel met de bazuin; Cinema Americain, 8 uur: 13 Rue Madeleine. Alle theaters 2.30 uur matinee. (Alle theaters boven 18 jaar). Harmonie, 8 uur: Jhr. dr. J. C Molle- ri.s spreekt voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen matinée te worden schoongebikZ Bij het weder in elkaar zetten van de ketel sc-heurden twee leden, zodat het niet verantwoord was verder met de mon tage door te gaan, daar de mogelijk heid bestond, dat zich in de overige gemonteerde leden niet zichtbare scheuren zouden bevinden. Op 2 November 1.. werd door de fiima De Vries een definitieve aan bieding gedaan voor de levering van een nieuwe ketel, waartoe op dezelfde dag, na overleg met de betrokken wethouder, telefonisch opdracht werd gegeven, welke op 3 November schrif telijk werd bevestigd. Op 3 November werd met de mon tage van de nieuwe ketel begonnen, terwijl deze ketel op 7 November reeds functionneerde. Wanneer men bovenstaande gang van zaken vergelijkt met de berichtgeving van de Alkmaarsche Courant van 31 October en 4 November .1., kan men niet anders zeggen dan dat deze be richten overdreven, sensationeel en tendentieus zijn, terwijl daardoor tevens de directeur van openbare wer ken in zijn eer en goede naam wordt aangetast. Overigens achten wij de wijze, waarop de naam van wijlen de technische ambtenaar Beekman in het geding ls gebracht, van weinig kies heid getuigend. In het geval Koningsweg 82 zijn de inlichtingen in hoofdzaak verkregen van de bewoners. Wat betreft de Lin denschool is ons niet bekend, hoe de redactie de beschikking heeft verkre gen over de nodige gegevens. Wel kan worden medegedeeld, dat dén van de redacteuren van de Alkmaarsche Courant, de heer Oliemans, zich bij het hoofd der school heeft vervoegd om inlichtingen, die de heer Van der Winden aanvankelijk niet wenste te geven. Toen deze redacteur mede deelde, dat hij ook ouder was van één var, de leerlingen der Lindenschool had het hoofd geen bezwaar om hem dezelfde inlichtingen je verstrekken, die de andere ouders hadden ontvan gen. Het hoofd moet toch verplicht geacht worden de ouders van zijn leerlingen in te lichten, waarom vrijai gegeven wordt, hetgeen is casu gedaan is. Aan de desbetreffende redacteur is door het hoofd der school wel ver zocht er geen sensationeel artikel van te maken. Van een overtreding van artikel 13 lid 1 van het ambtenarenreglement kan in beide gevallen niet worden gesproken. Dreigement Wij achten de methode van de Alk- maarse Courant om deels tendentieuze deels onjuiste berichten op te nemen waardoor een verdienstelijk hoofd ambtenaar wordt gekrenkt, afkeurens waardig. Mocht de Alkmaarsche Cou rant opnieuw tot dergelijk geschrijf overgaan, dan zal moeten worden overwogen, of voor haar kan worden gehandhaafd het van gemeentewege verstrekken van mededelingen en persberichten. Aldus het slot van de antwoorden van B. en W. Misschien is dat slot wel verreweg het belangrijkste. Hoewel: 't allerbelangrijkste is naar onze overtui ging het feit, dat de woning Konings weg 82 met bekwame spoed nu althans zóver is hersteld, dat de kinderen er weer in hun bedjes slapen zonder dat de dekens doordrenkt worden van het regenwater. Overigens komen wij op deze kwestie waarbij van de zijde van het ge meentebestuur zulk een wonderlijke houding jegens de pers wordt aangeno men natuurlijk terug. Red. Menig voorbijganger in de Snaar- taire leest geschoeide Korps Rijkspoli- Herdenking gevallenen Morgen zal het vijf jaren geleden zijn, dat vijf mannen, waaronder vier verzetsmannen, in de Wilhelminalaan door de Duitsers werden gefusilleerd. Het bestuur van de Alkmaarse Ver eniging van Oud illegale werkers stelt zich voor dit feit in een korte en so bere plechtigheid te herdenken door des middags om half twee een kranste leggen aan de voet van het voorlopig monument. GEDETACHEERD De wachtmeester F. H. Stevens van de Groep en post Heiloo werd met ingang van 15 November voor onbe paalde tijd gedetacheerd bij de Groep Wognum in de gemeente Berkhout. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN Opgeheven is het faillissement van D. Visser alhier wegens gebrek aan baten. Menig voorbijganger in de Snaar manslaan en niet in het minst de be woners van deze straat zullen zich al eens afgevraagd hebben, wat toch des Dinsdags-, en Donderdagsnamiddags al die politieambtenaren in de school van Nicolaas Beets gaan doen. Het zijn Rijkspolitieambtenaren, die in de gymnastiekzaal van deze school les in lichamelijke oefening krijgen. Het doel hiervan is de lichamelijke scholing van de ambtenaren van het Korps Rijkspolitie op een zodanig peil te brengen, dat de leiding kan zeggen: ook in dit opzicht zijn de mensen pa raat en kunnen wij op hen bouwen. Deze oefeningen worden gegeven on der leiding van en door de daarvoor aangewezen sportinstructeur, de wacht meester der Rijkspolitie le klasse G A. Tönies. Deze heeft daartoe een oplei ding gevolgd aan de bekende sport school te Overveen, welke tot taak heeft om daarvoor geschikte personen op te leiden tot sportinstructeur. Het onderwijs wordt gegeven vol gens het Oostenrijkse systeem en be vat naast algemene taak ook de be oefening van diverse sporten en spelen, zoals o.a. boksen, jiu jitsu, zwemmen, turnen, vollevbal, voetbal, softbal, handbal en kastie. En dat is juist het voornaamste, al deze-spelen zijn er op gericht om de beoefenaren de kennis van zelfverdedi ging bii te brengen. Een voor de poli tieambtenaren onontbeerlijke kennis. Het politievak vraagt nu eenmaal naast een gedegen theoretische en prac- tisehe vakbekwaamheid ook een goede lichamelijke conditie. Vooral voor dit beroep geldt een goede physieke ge steldheid, want juist een nolitieambte- naar kan in alle mogelijke en on mogelijke precaire situaties komen te verkeren bij de uitoefening van zijn beroep. Deze noodzaak klemt hier des te meer, daar de leden van het op mili- Politievoetbal Dinsdag speelde het elftal van de Rijkspolitie Alkmaar een bekerwed strijd tegen het elftal van de gemeente politie Beverwijk. Van weerszijden werd fel gestreden om de overwinning en het geheel gaf een aantrekkelijke wedstrijd. De rust ging in met een 1O-voorsprong voor Alkmaar R.P. Na de rust werd aan beide zijden enige malen gedoelpunt en de eind stand kwam met een 43-overwinning voor Alkmaar R.P. onder protest van Beverwijk. De eerste feestdag, welke gister ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van de Gemeentelijke Middelbare Handelsschool te Alkmaar werd gevierd, is een dag geworden, die met gouden letters in de annalen van deze school kan worden vermeld. Niet alleen omdat de gebeurtenissen van deze dag zo'n prettig karakter droegen, maar ook omdat de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, tijdens de opening van de feestelijkheden een verheugende mededeling deed. In zijn toespraak zeide hij onder meer, dat binnen twee jaar de Handelsschool haar eigen gebouw zal krijgen» Ter verhoging van de feestvreugde voerden leerlingen en oud-leerlingen een toneelstuk op. Officiële bijeenkomst. jl. iierdenking van het veertig-jarig bestaan werd gisteren aangevangen met een officiële bijeenkomst in de grote zaal van het Victory-Hotel. De directeur van de school, de heer G. A. M. Snijders, opende deze bijeenkomst met een rede, waarin hij allereerst een woord van welkom sprak tot de bur gemeester, de leden van de commissie van toezicht, de heren De Wolff Pee reboom en Kluitman en de chef van de afdeling onderwijs van de gemeente secretarie, de heer Barneveld. Een blik in het verleden. De heer Snijders zeide, dat het niet zijn bedoeling was om zijn toehoorders met een stortvloed van feiten en cij fers te overstelpen. Toch is het goed even stil te staan bij wat gebeurde en een blik te werpen in het verleden, daar verleden, heden en toekomst on verbrekelijk met elkaar zijn verbon den. Als een levende illustratie van deze verbondenheid noemde spreker het feit, dat de Handelsschool werd geopend in een gebouw in het Vic toriepark en de herdenking van het. 40-jarig bestaan plaats vond in het Victoryhotel. „Het heeft dikwijls strijd en spanning gekost om dit na een bijna veertigjarige strijd, die ik haast een veertigjarige oorlog zou noemen, te behalen," zei de heer Snijders. Op 15 November 1909 begon de school met een drie-jarige cursus, wel ke 1 October 1915 tot een vijfjarige uitgroeide. Toen begon al spoe dig een strijd tegen gebrek aan ruim te. Onder de eminente leiding van de eerste directeur, de heer A. Ver- steege, was de belangstelling voor de school zo groot geworden, dat de be schikbare leslokalen beslist onvol doende waren om het aantal leerlin gen te herbergen. Ook toen de heer Versteege afscheid nam en de heer J. Postma in 1920 zijn taak overnam, was hierin nog geen verbetering ge komen. Hij heeft een voortdurende strijd om uitbreiding, verbetering en soms ook om het bestaan van de school moeten voeren. Toen in 1923 H.B.S. A-afdelingen werden opgericht, maak te de Handelsschool wel een moei lijke periode door. Het bestaan van een zelfstandige economische school werd daardoor ernstig bedreigd. De school bleef zich echter handhaven, zelfs nadat in 1934 de vijf-jarige cur sus werd omgezet in een vier-jarige. Te midden van deze felle strijd om 't bestaan moest de heer Postma wegens ziekte als directeur aftreden en werd de heer Prins voor enige tijd als waarnemend directeur aangesteld tot dat in 1937 de heer Snijders tot di recteur werd benoemd. Ook deze heeft niet anders dan strfjd meegemaakt, strijd om verbetering en huisvesting, strijd om de vijf-jarige cursus weer terug te krijgen, totdat in 1940 de strijd luwde om plaats te maken voor een andere strijd, de tweede wereld oorlog. Hoe het onderwijs in deze pe riode heeft geleden behoeft geen be toog. De heer Snijders sprak als zijn mening uit, dat in de toekomst het economisch onderwijs weieens belang rijker zou kunnen zijn dan men in sommige kringen meent. Nederlanc zal een strijd moeten voeren om zijn plaats op de wereldmarkt weer in te nemen en het economische onderwijs zal de basis voor die strijd moeten vormen. Spreker besloot met de wens, dat de Handelsschool nog lang moge groeien en bloeien. Een verblijdende mededeling. Zoals Wij reeds vermeldden zeide de burgemeester, dat de strijd om woon ruimte voor de Handelsschool binnen afzienbare tijd niet meer gevoerd be hoeft te worden. Het bouwvolume is reeds toegewezen. Dat de school altijd strijd heeft moeten voeren, was vol gens de burgemeester alleen maar van voordeel geweest. Juist daardoor wera men gedwongen het beste te geven en heeft de Handelsschool de kans ge kregen haar bestaansrecht te bewijzen. De heer Kluitman sprak namens de commissie van toezicht en de Kamer van Koophandel, waarna achter het officiële gedeelte een punt kon wor den gezet. Leraren contra leerlingen. Op het gemeentelijk sportpark wer den 's middags sportwedstrijden ge houden. Het hoogtepunt was de voet balwedstrijd tussen leraren en leer lingen. Zelden zal op het sportpark een kleine schare supporters zo enthou siast haar favoriten hebben aange vuurd als dat gisteren het geval was. Het zag er in het begin naar uit, dat de leraren hun discipelen ook met voetballen eens goed.de les gingen le zen. Vóór de rust stonden de leer lingen al met 20 achter. De Neder landse taalleraar bewees, dat hij niet alleen de puntjes op de i kon zetten Hij opende de score, maar dat was dan ook wel de meest verdienstelijke prestatie, die hij op het voetbalveld verrichtte. De aardrijkskunde-leraar moet beslist beter op de hoogte zijn met de ligging van Buenos Aires, Lutjebroek en de Rijp dan met die van het vijandelijk doel en het is te hopen, dat de wiskunde-leraar beter zijn stel lingen kent dan de voetbalspelregels. Maar wat er ook mocht ontbreken aan het spel der leraren, de leerlingen waren toch niet in staat een overwin ning uit het vuur te slepen. De pun ten werden gedeeld en dat moet voor het prestige van de leraren toch ook wel prettig geweest zijn. Het ringsteken werd door G. Worm gewonnen en A. Lust werd tweede. Kampioen van de zaklopers werd J. van Dijk op de voet gevolgd door R. Armel. Na een spannende strijd ein digde de estafetteploeg met Wim de Waal, N. Thompson, G. Worm, N. v. Twuijver en J. Kloosterboer als eer ste. Leerlingen op de planken. Leraren, leerlingen, ouders en ge nodigden hebben 's avonds genoten van een toneelstuk, opgevoerd door leerlingen, en een cabaretprogramma, dat gedeeltelijk door oud-leerlingen werd gebracht. Onder regie van Paul N. Soester hadden de leerlingen een mysterieus spel in één bedrijf inge studeerd, dat op voortreffelijke wijze voor het voetlicht werd gebracht. Met overtuiging werden de vaak lastige rollen gespeeld. De uitvoering stond op een peil, dat door vele dilettanten niet wordt bereikt en naast woorden van lof aan de medewerkenden, ver dient de heer Soester zeker een com pliment voor zijn knappe regie. Na de pauze bracht een aantal bekende Alkmaarders een cabaretpro gramma. Als wij de namen van Guus Verhoeve en Piet Cloeck noemen, na men, die onverbrekelijk aan de 8-Oct.- revues zijn verbonden, behoeft het geen verder betoog, dat de zaal van gezonde humor en gezellige liedjes heeft kunnen genieten. Zij, die de oude bekende liedjes van de Selva's niet te voren hebben gehoord, zullen ook het optreden van deze twee jongens met een guitaar hebben gewaardeerd. Als klap op de vuurpijl kwam het bal, dat onder leiding van de heer P. Kem pen een gezellig verloop had. Wij zijn er van overtuigd, dat leraren en leerlingen aan deze feestdag de meest prettige herinneringen zullen bewaren. taire leest geschoeide Korps Rijkspoli. tie, gezien de organisatie en haar taak bij bijzondere gebeurtenissen, ingezet kunnen worden bij b.v. stakingen, on. lusten, doch ook bij, zoals vorig jaar feestelijke intochten en andere gebeur! ten i.-sen van belangrijke aard. Hieruit volgt dat het een gebieden de eis is dat de leiding van de Rijks- politie over een lichamelijk goed ge traind corps moet kunnen beschikken. Er zijn ook te den Burg, Hoorn, Enk. huizen en Wieringerwaard dergelijke oefencentra voor de mannen van de Rijkspolitie in de kop van Noord-Hol. land, waar op dezelfde wijze geoefend wordt. Tulpen voor Bath Zoals men weet, heeft het gemeen tebestuur van Bath ter gelegenheii van het bezoek van de delegatie vat de gemeenteraad van Alkmaar in Mei j l. mededeling gedaan van zijn voor. nemen om de „Orange Grove" de naam te geven van „Alkmaar Gar. den". Onlangs heeft dit plein zijn nieuwe naam gekregen. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft in dit feest aanleiding gevonden aan de Mayor van Bath 3600 rode en W'tte tulpen te doen toekomen ter verfraaiing van het plein en als een bewijs van erkentelijkheid voor de nieuwe naamgeving daarvan. De tulpenbollen zijn dezer dagen verzonden en het gemeentebestuur var» Bath toonde zich daarmede zeer ingenomen blijkens een brief, die de burgemeester van Alkmaar begin No vember van de Mayor van Bath ont- ving en die vertaald luidt als volgt: Guildhall Bath, 2 November 1949, Geachte heer Burgemeester, Uw brief van 31 October j.l. heb ik ontvangen en ik haast mij aan U en aan de ingezetenen van Alkmaar de dank van onze stad voor het mooie geschenk over te brengen. De bloem bollen, welke Alkmaar ons eerder zond, gaven niet slechts lan ons maar ook aan de vele bezoeKers van sath in de lente en in de vroege zomer, veel vreugde en ik meen zelfs te mogen zeggen, dat het mooie schouw spel plaatselijk zeer beroemd werd. Het plantsoen in Orange Grove is reeds gereed gemaakt en ik verneem van de afdeling, welke het toezicht over onze plan'/soenen heeft, dat de bloembollen onmiddellijk na aankomst zullen worden geplant. Ik verzoek U aan de gemeenteraad en ingezetenen onze grote waardering voor het geschenk over te brengen met de verzekering, dat wij er trots op zulen zijn dit „stukje Alkmaar" in ons midden te hebben. Te zelfder tijd wil ik deze gelegen heid benutten om aan U en aan al onze vrienden onze groeten te zenden en de hoop uit te spreken, dat U allen in goede gezondheid verkeert. De brief was ondertekend door de Mayor Leslie N. Punter. D.A.W. naar Den Helder Donderdagavond worden in het Ma- rinebad te Den Helder Kringzwem wedstrijden georganiseerd, waaraan ook DAW met een 16-tal leden zal deelne men. Het is een verheugend teken, dat het zwemleven in de Marinestad weer zoverre hersteld is, dat men er weer een wedstrijd kan gaan organiseren. De Alkmaarders hebben deze eerste gele genheid niet voorbij laten gaan en ko men op vrijwel alle nummers met en kele goede zwemmers uit. Op de borstcrawl jongens start o.m. de jeugd-kringkampioen H. de Jong. Bij de meisjes zullen H. Ouwehand en T. Schats elkaar bekampen. C. Zut en W. Bloothoofd zullen op de 100 m. schoolslag heren uitmaken wie op het ogenblik de snelste is. Dit nummer zal bij de dames waarschijnlijk geheel een Alkmaarse aangelegenheid worden met twee uitstekend in vorm zijnde krach ten als E. Stor en H. Boxem met dicht hierachter J. Piersma en N. de Waard. Wij slaan met belangstelling de ver richtingen van de DAW-ers gade, aan gezien op het snelle 20 m.-baantje ver rassingen niet uitgesloten zijn. Salzburger Marionetten theater Het beroemde Salzburger Marionet tentheater komt Maandag 21 Nov. a.s. in het Gulden Vlies met een interna tionaal programma. Uitgevoerd wor den: „Bastien en Bastienne", komische opera van W. A. Mozart; „De Sterven de Zwaan", dansstudie in memoriam Anna Pavlova; „Konzert in Schön- brunn", muziek van Mozart, Gluck e.a. Het gezelschap gaf voorstellingen in Parijs, Moskou. Stockholm, Instan- boul, Zurich, Bazel en andere grote steden van Europa. Damclub D. D. D. Evenals het le tiental speelde ook het 2e tiental van onze Alkmaarse damclub D.D.D. 'n competitie-wedstrijd thuis tegen Winkel I. Het vorigesei zoen moest deze goede ploeg de le plaats delen met de Zijper damclub 1. Deze spannende match eindigde on beslist 10-10 en dit betekende D.D.D.'s eerste succs in deze zware afdeling. De gebr. Langras wonnen beiden hun partij terwijl Jorma, Stam, Lan gras Sr. Miedema, Brinkhof en Veen 'n goede remise bereikten. Er waren zelfs nog enige remise partijen bij, waarin voor D.D.D. winst kansen waren. Het elftal van directeur en personeel, lingen opnam. Zittend in 't midden de dat het manhaftig tegen de leer- directeur, de heer C. A. M. Snijders. Burgerlijke stand Geboren. Douwe J-, zoon van J. Luik en T. Minnema. Getrouwd: Hermanus F. van Halem eo Elisabeth Koopman. Hermanus J. Jansen Maria Koopman. Simon Wiedenhoff en Pi*" tertje Blokker. Overleden: G Molenaar, 59 jaar, wed. van J. H. Raat.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2