naderen Fa.M.Preijer&Zn, Fa, MARIE OUOEJaKS FRANKENBERG n.v. VERSTE Bijna twee millioen gulden in projecten gestoken Zij zullen Alkmaars welvaari verhogen Voor Uw nieuwe Boekjaar: Alkmaars Raad nam zeer belangrijke besluiten Bouw van 96 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan OvernamèaandelenN.V. Alkmaarse Overdekte Bad- en Zweminrichting De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom AGENDA Kerstfeestviering in het Centraal Ziekenhuis Feestavond Rijkskweekschool Wie kan Ouden van Dagen 's middags aan lokaaltje helpen? Ka ntoorboelcen Onze sortering is weer als van ouds Jubileum bij Vroom en Dreesmann Afscheid van zuster Von Vladeracken Burgerlijke Stand Alkmaarse Schaakclub VVV GENEVERS LIKEUREN WIJNEN WIJNHANDEL Extra treinen op de Nieuwjaarsdag Zeemlerenlapjes waren ti| duur Marktberichten Flinke dienstbode VERSTEI VERSTE Dat is het geh BEVA-werk Daarom is de Bev oersterk en behoeft te hebben dat de zak' zullen uitscheuren! Mooier en prettiger t U nimmer tevoren stof is zój dat U I keertje extra kunt la Geen verplichting meer tot sluiting van de textielzaken op Maandagmorgen Nadat het besluit was genomen tot het bouwen van een nieuwe Handels school gecombineerd met een nieit we Rijkslandbouwwinterschool waarover wij in ons vorig nummer het verslag hebben opgenomen, stelden B. en W. voor het verzoek van de afde' ling Alkmaar van de RK Midden standsbond tot opheffing of althans voorlopige ontheffing van de verplich ting tot het sluiten van de textielzaken op Maandagborgen, af te wijzen. De motivering daarvan hebben wij uitvoerig in ons nummer van Dinsdag opgenomen. De heer De Zeeuw (KVP) zou de verordening willen opheffen. Zij da teert uit de bezettingstijd, geldt slechts voor een klein deel der middenstan ders en laat geen uitzonderingen toe. De heer Berkhouwer was het hier mee eens. Er zijn haast geen textiel- bedienden in de Unie vertegenwoor digd. De middenstand wil een rouleer systeem, dat veel practischer is. Spre ker deed het voorstel de verordening in te trekken. De heer Vleugel (KVP) noemde de opheffing een stadsbelang met het oog op de markt. Dan kunnen de boeren hun vrouwen meebrengen, die inkopen kunnen doen. De heer Kirpenstein (Arb.) meende, dat de textielhandelaren een rustige sluitingsmorgen prefereren. Opent men de winkels op Maandagmorgen dan moet men het personeel een vrije mid dag geven. De heer Torenvlied (CPN) had daar tegen geen bezwaar. De voorzitter schetste de moeilijkhe den welke zich voordeden toen men vóór 5 December een verandering wil de aanbrengen. Er was geen eenstem migheid al is spreker het er mee eens, dat het algemeen belang moet gaan vóór het particuliere, waardoor de ver ordening op de duur toch moet ver dwijnen. Sp. wees op het nut van een halve vrije dag en de moeilijkheid van controle als men willekeurig zijn per soneel kan vrij geven. De heer Berkhouwer noemde de po litiecontrole vaak overdreven en wees er op, dat het Gew. Arbeidsbureau er voor waakt, dat geen werkgever een werknemer, die over hem klagen zou, kan ontslaan. Na enige repliek werd de vergade ring geschorst om alsnog het oordeel van de commissie voor de strafveror deningen te horen. Na heropening deelde de burgemees ter mede, dat de meerderheid dier com missie adviseerde het voorstel-Berk- houwer aan te nemen. Dit voorstel intrekking der ver ordening zonder meer werd vervol gens met 13 tegen 10 stemmen aange nomen. Met het oog op het nachtelijk uur vroeg de heer Sietsma de vergadering te verdagen naar een andere middag of avond van deze week. Na enig debat daarover werd met 13 tegen 10 stem men besloten de vergadering voort te zetten. Zoals wij reeds uitvoerig gemeld hebben doen B. en W. de Raad het voorstel om over te gaan tot het bou wen van 96 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan. De woningen mogen gebouwd worden buiten het aan de ge meente toe te kennen bouwvolume en zijn hoofdzakelijk bestemd voor gede mobiliseerde gehuwde militairen of militairen, die na hun mobilisatie in 't huwelijk treden. De woningen zullen gebouwd worden in 5 blokken van 3 en 4 woonlagen. De kosten van het bouwplan zijn geraamd op f 609.138,75, het jaarlijks exploitatietekort op t 18.538,20, dat is per woning f 200 Door de komende huurverhoging en de nog te onderzoeken mogelijkheid de huren te verhogen door de woningen van centrale verwarming te voorzien kan het exploitatietekort waarschijn lijk in de toekomst lager worden ge raamd. B. en W. stelden voor een cre- diet beschikbaar te stellen van resp. f 111.138,75 voor de grond en f 759.000 voor de bouwkosten, totaal f 906.138,75. Alvorens tot dit punt over te gaan ging de Raad in comité. Om kwart over één werd de open bare zitting heropend. De heer Sietsma had de vergadering verlaten. De heer'Kirpenstein (Arb.) had be zwaren tegen de plaats dezer woningen en tegen de hoogbouw, die het aesthe- Üsch aanzien ter plaatse zal schaden. De grondprijs is te hoog. Een Alkmaar- se aannemer kan binnen een week met een architectonisch verantwoord plan komen, dat f 200.000 goedkoper is. De heer Wiese (Arb.) wees op de mogelijkheid van een sterke wind tus sen deze hoge blokken. Wellicht kan men beter bouwen op het Schaepman- plein als de barakken daar verdwijnen. Spr. vreesde, dat de huurjrijs veel ho ger dan f 6 zou worden, als later huur verhoging wordt toegestaan. Men moet niet uitsluitend bouwen voor kleine gezinnen. Centrale verwarming wordt te kostbaar. Beter is warmwatervoor ziening en in deze hoge huizen moet een kleine lift komen voor huiselijk gebruik. Het kan goedkoper, maar we zullen op de duur toch tot hoogbouw moeten komen. De heer Venneker (KVP) wees er op dat deze woningen de gemeente f 18.000 per jaar zullen kosten en vreesde, dat deze huizen spoedig uit gewoond zullen zijn. De heer Berkhouwer (VVD) bracht de burgemeester hulde voor diens ini tiatief en vond de woningen niet te duur. We gaan langzamerhand naar de hoogbouw toe door besparing van cul tuurgrond en grondkosten. Wellicht kan men er later woningen van verko pen. De heer Hoytink (AR) was met dit plan ingenomen, maar we mogen een goedkoper plan niet voorbijzien. Het zal wenselijk zijn de woningen in han den te geven van een bouwvereniging, Deze heeft ervaring op dat gebied. De heer Van der Borden (CH) noem de dit plan de inlossing van een ere schuld aan de gedemobiliseerde mili tairen. Laat men enkele blokken zo maken, dat het exploitatieplan beter wordt. Dan kan men later ook oudere mensen in deze woningen laten wonen, die hogere huur betalen. Men kan de huur laten afhangen van het inkomen en zo goedkoop mogelijk bouwen. De burgemeester had zijn hart aan dit voorstel verpand en was verheugd iets te kunnen doen voor de gedemobi liseerde militairen. Spr. vernam, dat voor 1950 een zogenaamde vrije sector voor bouwen zou gelden zonder Rijks- steun, mits de woningen niet groter waren dan 500 m3. Er zouden daarvan in den lande 3500 worden toegestaan en het was zaak er bij te zijn voor dit aantal bereikt werd. Alleen de Willem de Zwijgerlaan gaf gelegenheid voor de bouw van dit soort woningen, waar men hier een straat van 40 m breedte heeft. In verband met de plannen voor het bouwen van een kerk aan de Ble- kerskade leek het wenselijk zich met de bouwmeester daarvan prof. Zwiers te verstaan om in die buurt een bij elkaar passend project te kun nen krijgen. Die had eerst bezwaren, gaf later toe en kwam binnen twee we ken met een project. Een ander plan heeft B. en W. niet bereikt. Men kan wel goedkoper bouwen, maar dan is de bouw eenvoudiger en zijn de vertrek ken kleiner. Dit zijn geen vergelijkbare projecten en het plan van prof. Zwiers biedt alle mogelijke voordelen. Wij lig gen hier niet zo ver boven de f 7000 per woning. Spreker heeft zich nog de ze avond verstaan met de hoofdingeni eur-directeur in Haarlem. Men kan nu zelf besteden en afwerken. Wanneer men gebruik maakt van het vrije con tingent en f 100 pr woning bijlegt komt men tot een bepaalde huurprijs. Er moet groen tussen de woningen komen. Ze zijn hoog, maar misstaan niet in de Willem de Zwgerlaan. De strokenbouw zal de verhuurkansen niet schaden. De grond moet nog worden opgehoogd. Als het trappenhuis van beton wordt, is er van uitwonen geen sprake. In iedere flat kan een geysertje en een liftje ko men. Verkoop zou spr. voorshands wil len ontraden. In principe is er geen be zwaar de woningen door woningbouw verenigingen te doen exploiteren, maar voorlopig moet dit in handen der ge meente blijven. Spreker deed, onder applaus, een krachtig beroep dit plan ter wille van onze gedemobiliseerde militairen te accepteren. De heer Kouwenhoven was niet ge heel bevredigd, maar zou niet tegen 't voorstel stemmen. De heer De Zeeuw noemde het kazernebouw en het pro ject te duur. De woningen zullen later onverhuurbaar blijven. Het plan-Vos is beter en goedkoper. De heer Kirpenstein meende, dat de naam „kazerne" op de duur de juiste zou blijken. Een verschil in kosten van f 200.000 mag men niet over het hoofd zien. De heer Wiese zeide, dat ir. Kees man in Amsterdam mooiere huizen bouwt dan deze. De heer Berkhouwer complimenteerde de burgemeester met zijn zeer goede verdediging van dit plan. Na enkele replieken deelde de bur gemeester mede, dat het beter is de huur niet naar draagkracht te regelen Wanneer een particulier een ander bouwplan heeft moet deze niet alleen met een tekening komen en rekening en risico aan de gemeente overlaten. Spreker kreeg persoonlijk nooit kennis van plan-Vos en was bekoord door het project van prof. Zwiers. Er is in Alk maar in het verleden al te veel mid delmatigs gebouwd. De heer Kirpenstein deelde mede, dat de heer Vos te goeder trouw meen de, dat hij zijn plannen elders moest tonen, waarna de burgemeester dit al les op een misverstand wilde schuiven. Met de stem van de heer Kirpen stein tegen werd het voorstel van B. en W. ten slotte aangenomen. ONBEWOONBAAR VERKLARING VAN WONINGEN. Besloten werd de woningen aan het Baanpad no. 23 en aan de Egelenbur- gerlaan no. 10 wegens het verkeren in een zeer vervallen toestand onbewoon baar te verklaren en binnen zes maan den te ontruimen. De heer Knuistingh Neven (CPN) verheugde zich over dit voorstel. Het had vier jaar eerder moeten komen, Deze mensen moeten spoedig een an dere woning hebben. De burgemeester zeide, dat de nodige voorzieningen zullen worden getroffen. Aan de orde kwam vervolgens het voorstel tot aankoop van de aandelen van de N.V. Alkmaarse Overdekte Bad en Zweminrichting. Zoals wij reeds meldden werd door B. en W. voorge steld alle uitstaande aandelen te kopen voor een bedrag van f 43.783.77 (nomi nale waarde f 68.000) en af te lossen de schuld in rekening courant van de N.V. aan de N.V. „Verzicht" te Leid- schendam bedragende f 44.416.23 ver minderd met een reeds verrekend be drag van f 100. Verder werd voorge steld de rente te voldoen van deze schuld tot een bedrag van f 1800 en deze ten laste van de zweninrichting te brengen, ontslag te verlenen aan de di recteur, de heer H. Verboon, de presi dent-commissaris de heer P. J. M. F. Stael, de gedelegeerd commissaris de heer K. Langedijk en de commissaris de heer M. L. de Wolf en het bedrijf voorhands onder toezicht van B. en W. voort te zetten door de tegenwoordige bedrijfsleider. TAB. en GROOTBOEKEN SPECIALE REGISTERS LOONSTATEN en LOONBOEKEN WEEK- en MAANDKALENDERS Boek- en Kantoorboekhandel SCHOUTENSTRAAT 13. „HET VULPESvHliiS" De heer Woldendorp (KVP) zou al leen willen aankopen tegen het oor spronkelijk geraamde bedrag. De heer Torenvlied (CPN) was ver heugd over dit voorstel. De ontwikke ling van de zwemsport moet toege juicht worden en de financiën wegen hier niet het zwaarst, maar wel de volksgezondheid. Er zijn meer dan 3000 kinderen, die van deze gelegenheid ge bruik maken. Spr. weidde uitvoerig uit over het nut van de zwemsport en wees er op hoevelen er nog door ver drinking om het leven komen. Er zijn in dit bad het laatste jaar 1500 diplo ma's uitgereikt en dit is voor de jeugd van grote waarde. Dit bad is van grote hygiënische betekenis en bij een ge meentelijke exploitatie zullen de uit komsten beter worden. De aankoop en daardoor de zekerheid van het behoud zal een zegen voor Alkmaar zijn. De heer Hoytink was het hier mee eens, maar dit betekent niet, dat wij alle voorwaarden maar moeten aan vaarden. Alleen de gemeente is gega digde en men kan rustig afwachten tot er een lager bod wordt gedaan. Des noods kan de gemeente voor het voort' bestaan,van het bad subsidie geven. De heer Kirpenstein (Arb.) wilde niet riskeren, dat het bad verloren gaat. Sprekers fractie zal voor het voorstel stemmen. De heer Holsmuller (WD) zegde eenzelfde houding van zijn fractie toe. De heer Van der Borden (CH) wilde dit plan ook aanvaarden. De burgemeester zeide, dat ook in B. en W. de kwestie van de volksge zondheid de doorslag had gegeven waarom men het verantwoord had ge acht af te wijken van het eerst geraam de bedrag. Het stadsbelang wettigt de ze uitgave. 55. De kolonel vindt dat Pim, Pam en Pom wel iets extra's verdiend heb ben. Daarom mag Pim een dubbel rantsoen stroopwafels uitdelen. Stroop wafels worden anders alleen maar op Zondag verstrekt! Verheugd heeft Pim de kist met stroopwafels uit de keuken gehaald om zichzelf en zijn broertjes nu eens echt te tracteren. Want zc zijn er alle drie gek op! Pom en Pam likken ook al hun iippen af, als ze zien eten van de stroopwafels is echter geen onverdeelde vreugde, want hoe lekker de stroopwafels op zichzelf opk mogen zijn, Pim, Pam en Pom hebben een verschrikkelijke last van bijen, die op de geur van de stroop afkomen. Wel dra hangt er een hele zwerm om hun hoofden heen. „Schieten jullie toch cp!" roept Pim met zijn mond vol Maar de bijen trekken zich er niets van aan en blijven vrolijk om de drie waar Pim mee aan komt zetten. Het hondjes heenvïiegen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hollywood (tot 14 jaar o.g.); Victoria Theater, 8 uur: De nieuwe avonturen van Don Juan (14 jaar); Cinema Amerloain, 8 uur: Moeder was actrice (tot 14 jaar o.g.); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Hawaii Calls (alle leeftijden). Limmerhoek 40, 8 uur: Anti drank meeting. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Wet zonder recht (18 jaar); Victoria Theater, 3 uur "Het onstuimige blondje (14 jaar); Ci nema Americain, 3 uur: Abbott en Costello in donker Afrika (tot 14 jaar o.g.); ABT, 8 uur: Circus Bollini (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur; Noordhollands Toneel met „En waar de ster bleef stille staan". De heer Woldendorp wilde niet ho ger dan de eerste schatting (f 142.000) gaan. De heer Hoytink achtte directe ge meente-exploitatie niet wenselijk. De burgemeester zeide, dat het al leen de bedoeling is de aandelen over te nemen. Voorshands ligt het niet in de bedoeling een voorstel te doen de exploitatievorm te wijzigen. Er zal la ter wel een ander voorstel komen, De heer Torenvlied waarschuwde er tegen het vogeltje niet over het touw te laten vliegen. Een ander plan zou later meer kosten Het amendement' Woldendorp het bedrag van f 171.000 terug te brengen tot f 142.000 werd met 15 tegen 7 stemmen verworpen. Het voorstel werd daarna met de zelfde stemverhouding aangenomen. Interpellatie over de gasprijs Een woord tot slot De heer De Zeeuw vroeg of het col lege wist, dat de kolenprijs met 17 pro cent verhoogd wordt, zodat ook de gas prijs hoger zal worden. Spreker zou tijdig voorstellen willen zien, 'zodat de verhoging geen terugwerkende kracht zou krijgen. Men moet niet alles ver disconteren in een hogere gasprijs. Wethouder Leesberg (KVP) noemde dit een vroegtijdige interpellatie. Er staat officiëel nog niets vast over de verhoging van de kolenprijs. Wat er zal gebeuren als deze er komt kon spr. niet voorspellen. Als de kolen veel duurder worden zal ook het gas dat wel moeten worden. Hoe men de ver hoging moet opvangen zal in de desbe treffende commissie nog bekeken moe ten worden. In de komende bedrijfs begroting is met een en ander nog geen rekening gehouden. Zo enigszins moge lijk zal geen hogere prijs voor reeds gebruikt gas in rekening gebracht wor den. De heer De Zeeuw verklaarde zich hierdoor voldaan. EEN WOORD TOT SLOT De burgemeester zeide, dat dit de laatste raadsvergadering in dit jaar zal zijn. Het is ongetwijfeld de belangrijk ste raadsvergadering geweest, een bij eenkomst waarop zeer gewichtige be sluiten zijn genomen, die een groot vertrouwen in de toekomst bewijzen. We weten niet wat 1950 ons zal bren gen, maar het is verheugend, dat de toekomst enig perspectief schijnt te bieden. Spr. vertrouwde, dat wij een goede toekomst tegemoet gaan en was er van overtuigd, dat de Raad het jaar goed had besloten. Ten slotte wenste spr. alle aanwezigen een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar toe. De heer Hoytink bracht de burge meester daarvoor als oudst aanwezig raadslid dank. Spr. prees de leiding van de voorzitter, niet alleen op deze vergadering, maar het gehele jaar door hem gegeven en wenste hem met zijn gezin Gods zegen toe. Om half vier in de nacht werd de vergadering gesloten. Der traditie getrouw vond ook dit jaar weder de Kerstfeestviering plaats voor de patiënten van het Centraal Zie kenhuis, welke daartoe, voor zover mo gelijk, in één der zalen bijeengebracht waren, om te luisteren naar de heer G. Ch. Dun, die, naast het aloude Kerst evangelie, een prachtig Kerstverhaal vertelde. Muzikale medewerking werd verleend door 't Zusterkoor onder lei ding van Nico Akkerman. Dit koor bracht o.a. enkele Middeleeuwse en oud-Franse Kerstliederen ten gehore, benevens Christi Geburt een werkje uit de 16de eeuw, dat heel mooi werd- uitgevoerd. Bij dit lied werd solistische medewerking verleend door mevr. M. Pot—van Regteren Altena en mej. Els Bonnet, fluitsoli. Beide laatste solisten speelden ter af wisseling en in de goede sfeer een so nate voor twee fluiten van Loeillet en Sammartini, met uitstekende pianobe geleiding van mevr. Vreeker. Aan het slot van de avond werden de directrice en zusters en alle mede werkenden bedankt voor de vele zor gen en moeite om deze avond voor de patiënten tot een onvergetelijke te ma ken. Rest ons nog te vermelden dat alle regenten met hun dames aanwezig waren, terwij] ook mevrouw Wytema, de echtgenote van de burgemeester van haar belangstelling blijk gaf. NIEUWJAARSBAL. In samenwerking met de Alkmaarse operettevereniging „Danza" organi seert het Gulden Vlies Zondagavond a.s. een groot Nieuwjaarsbal met me dewerking van het dansorkest ..The Gusonions" o.l.v. Guus Spelten. LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE: 40.000 kg. rode kool f 6-f 11,20; 48.000 kg. gele kool f 5.50f 11; 20 000 kg groene kool f 2843.10 90.000 kg witte kool f 9f 12,30; 15.000 kg. uien f 29,60f 39,70; grove uien f 27.80 f 28.60. De ontspanningsvereniging van de Rijkskweekschool „Tonegido", hield gisteravond haar jaarlijkse feestavond in „Het Wapen van Heemskerk". Nadat de voorzitter der vereniging de heer Kees Berkhouwer de aanwezi gen een hartelijk welkom had toegeroe pen, werd de comedie in drie bedrijven van Jules Romain: „Dokter Knock" op gevoerd. Dokter Knock die naast een flinke dosis mensenkennis een handig zaken man blijkt, weet in drie maanden tijds een praktijk in een dorp van gezonde mensen tot een van de meest rende rende te maken. Hij suggereert de men sen dat zij aan tal van kwalen lijden, waaraan zij grif geloof hechten en na tuurlijk genezen willen worden. Het stuk, met als hoofdrolvertolker de heer Henk van Schagen, heeft over het algemeen te weinig actie en te veel dialoog. Het spel was zeer verdienste lijk. Naast de heer van Schagen, die bijna de gehele avond op de planken stond noemen we allereerst Joep Fij heer als dokter Parpalaid, die zijn rol als ouderwets dokter uitstekend ver tolkte. Arie van Zoonen als apotheker en Carel ter Beek als stadsomroeper mo gen zeker niet vergeten worden. De da mes R. Schermerhorn en J. Marwitz speelden als patiënten ook zeer ver dienstelijk. Na de pauze brachten de leerlingen onder leiding van de heer Corn Jon ker enkele gewijde liederen ten gehore, die ongetwijfeld succes oogstten. De avond werd besloten met een ge zellig bal met de studentenband „The New Rhytm Kids". Een der ouden van dagen, die thans met zijn vrienden in De Hout een kaartclubje heeft deelt ons mede, dat zij vroeger 's middags de beschikking hadden over een lokaaltje in de Nieu we Doelen, Hij heeft aangevraagd dit weer te mogen huren en zijn brief is doorgezonden naar Openbare Werken Een opzichter heeft hem daar verwe zen naar een lokaaltje genaamd „Ons Honk" dat bij een meisjesgroep in ge bruik is. Men zou dan zelf voor licht en warmte moeten zorgen. Daarover is niets meer vernomen en het groepje oude kaarters heeft zich nu tot ons om een oplossing gewend, wel ke wij natuurlijk ook niet kunnen ge ven. Wel willen wij gaarne een beroep doen op hen, die mogelijk dit kleine groepje ouden van dagen in de middag uren aan een lokaaltje kan helpen. Zij kunnen zich wenden tot de heer J. Pover, die op het Wolfspad no. 2 woont. Langestraat 28. Telef. 2394. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer D. Toorenburg als meubelma ker bij Vroom en Dreesmann in dienst kwam. Met vakmanschap bouwde hij voor zich en zijn gezin zijn leven open maakte zich door zijn .onverstoorbaar evenwicht veie vrienden. Een ontelbaar aantal puzzles en bouwkundige moeilijkheden heeft hij weten op te lossen, Toorenburg is een man, die houdt van zijn vak en daar om slaagde. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn gezin door de directeur ontvangen en waarderend toegesproken. Hem werd een enveloppe met inhoud over handigd. -t Ook chefs en personeel stonden ge reed hem te huldigen. Na geestige speeches werden hem bloemen en ca- deaux aangeboden. Deze dag zal voor de heer Tooren burg onvergetelijk zijn. Zoals wij gisteren reeds meldden zal zuster A. von Vladeracken morgenmid dag in hotel Victory afscheid van het „Witte Kruis' 'nemen. Enkele patiënten en oud-patiënten hebben thans het plan opgevat zuster Von Vladeracken ter gelegenheid van dit afscheid een cadeau aan te bieden Patiënten en oud patiënten en ieder, die met dit t denkbeeld sympathiseert en er aan wil medewerken wordt ver zocht zich voor morgenmiddag twee uur in verbinding te willen stellen met de heer Ero, Nieuwpoortslaan 63, (Tel. 2275) of de heer Kundt, Tweede Landdwarsstraat 31. Geboren j Christianus J- M-, zooia van C. H. Dekker en J. M. Bilars. Rensje, dochter van H. Timmerman en A. M. Wortel. - Geer- truida W. E., dochter van W. H. Burgering en L, H. G. Lina, Getrouwd: Rens W. Ober en Lucia M. Mahieu. Rudolf U. E. Hahn en Theresia de Moor. Overleden: Cornelia Roos, 79 jaar, ge huwd met P. A. de Jong. - Jan H. Ooijevaar, 62 jaar, gehuwd met E. Vonk. De uitslagen van de partijen voor de winter competitie waren als volgt: Afdeling I: D. Appel-P. Deugd 0-1; A. W. Beemsterboer-J. Veis 1—0; P. Hoekstra- A. Vis 1-0; W. Kwak-P. Vreeken 0-1; Ir. G. F. Cool—J. Korsman 1-0; J. Withuis- P. Deugd Va-Va- Afdeling II: Dr. F. Helder-G. Witteman l-0i J. MmIi-G. 8. Groenewood O-l. Verhoogt de vreugde thuis door het gebruik van ome VOORDAM 8. TELEF. 31M Op Zondag 1 Januari zijn door Ned. Spoorwegen in verband met ett verwacht druk reizigersverkeer de vol. gende extra treinen ingelegd op de% Alkmaar—Amsterdam. ALKMAAR—AMSTERDAM CS. Alkmaar v. 20.04; Heiloo v. 20.11; Castricum v. 20.17; Uitgeest v. 2( Krommenie-A. 20.28; Wormerveer 20.31; Koog-Zaandijk 20.35; Kooj. Bloemwijk stopt; Zaandam v. 20.41; Amsterdam CS a. 20.51. AMSTERDAM—ALKMAAR. Amsterdam CS v. 19.10; Hembrij stopt; Zaandam v. 19.21; Koog-Bloes wijk stopt; Koog-Zaandijk stopt; Wi merveer v. 19.30; Krommenie-A. 19.33, Uitgeest v. 19.39; Castricum si 19.43; Heiloo stopt 19.49; Alkmaar 19.54. De zeemlederen lapjes, die door él winkelier P. P. uit Alkmaar aan etui nïet-erkende handelaar werden v« kocht, waren te duur geweest, omdil er 5 a 15 pet. werd opgelegd. Uiteind:'I lijk bleek nog dat verdachte de ouiil prijzen van de lapjes had weggewerkll en er hogere op had gestempeld Eetl geraffineerde zaak vond de officltil van Justitie die een geldboete val f 300.— eiste en verbeurdverklaring van de lappen. Mr. Berkhouwer verdedigde de mail door te zeggen, dat de lappen retil lang waren vrijgekomen, dat er geel bijzondere winsten waren gemaakt el dat de prijzen van dit artikel steedf stijgende zijn. De veroorloofde wind marge was dpor zijn cliënt niet ovrf schreden. Maar de politierechter dacl er anders over en bepaalde een boe# van f 200 of 1 maand en verbeurdveil klaring van de in beslag genomen g»| deren. Ook J. L. vertègenwoordiger Alkmaar, was met deze zaak bezig gel weest. Hij ging de boer op en verkoclll de zemen verder. Hij had niets o»[ banden en vond deze handel wel gel schikt als bron van verdienste. Mil komt hem deze zaak te staan op f IS I boete of 1 maand. De eis was f 2S| of 2 maanden. Ook hier werd de voorf raad zeemleder in beslag genomen cl bij vonnis van de politierechter v«| beurd verklaard. OVERTREDING DEVIEZENBESLtHT| Vervolgens stond terecht Nic. J. uit Warmenhuizen, die het deviezenbel sluit 1945 had overtreden door in Juli naar Belgie te trekken met enige honl derden Belgische en Franse francs, alif mede een tientje, zonder deze aan hf| douane-kantoor te Wernhout aan geven. Bij visitatie viel de man dool de mand. Hij verklaarde plotseliil naar Frakrijk te moeten en niet te wf ten, wat hij precies bij zich had gestf ken. Wel had hij expres geld medegl nomen, omdat hij bang wgs geen él viezen-vergunning voor zijn reis «I kunnen krijgen. De officier van Juslil tie, Mr. Vellinga, achtte opzet bewif zen en vroeg een boete van f 60 oil 20 dagen, met verbeurdverklaring vail het in beslaggenomen geld. Het vonuii| was conform. TE HOOG BEREKEND STUCADOORSWERK. C. J. R., aannemer-stucadoor te Altj maar, heeft in November voor stucil doorswerk liefst f 168 te veel gerekenif Dat brak hem op voor de Alkroaanl politierechter, die niet met deze wijsf van zaken doen content bleek. Het 1 drag was veel hoger dan wettelijk wai| toegestaan. Verder was er nog slechte administratie, zodat een en an-1 der moeilijk viel te achterhalen. Mi I officier, die deze zaak als een staartjo van de onlangs behandelde zaak te I gen de aannemer v. L. zag, eiste c® I boete van f 300 of 1 maand hechtenis I De politierechter Mr. Markus legde uiteindelijk een boeteop van f 200, o! 1 maand hechtenis. ALKMAAR, 28 Dec. - Witlof: I 40-57 n II £8-38; Rode kool 6-9.40; Savoy* kool 5,50—8; Groene kool 7,50—17,50; Spruitkool' I 38—62 en II 25—36; Boerenkool 24—40; Andijvie: I 51-71 en II 19-34; Rode bieten 6—8; Winterpeen 5,50—9,40; WaspeeD 20-* 32; Uien: I 21-26 en II 11-17; Knolsoep- groenten 9-17; Prei: I 28.50-40,50 en II 20 -24; Selie 11—15; Soepgroente^ 16- 20; Ap* pels: Bismarck 12—19; Bramley Seedline 12** 14, Jonathan 1936 en Present van Engel®0'' 16—33; Peren: Gieser Wildeman 16-20 VVinterjan 9—19. NOORDERMARKTBOND: 3000 kr uien f 28,60—f 30; 5000 kg peen A j f 8.20—f 10.70: peer) III f 7.10f 7'® 52.000 kg rode kool f 6—f 11,90; 20.00» kg. gele kool f 5.50—f 9.50; 270.000 M witte kool f 9—f 11.50; 1000 kg. ten f 6—i 6.30. Verloofd: R. F. BEEKMAN en B. D. WIELINGA Castricum, Mient 67. Alkmaar, Bleekerskade 6. Receptie 1 Jan. 1950, 35 u. Bleekerskade 6. Op 7 Jan. a.s. hopen d onze geliefde Ouders T. M. de Jong Boers O L. C. G. de Jong Boers- 6 Zervas O de dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar O in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen:^ TEUN en NIC. X Receptie van 3 tot 5 uur n.m. Den Helder, Boer- haavestraat 64. gevraagd in of extern. HOTEL RUSINK, Mient 1, Castricum. B. X. a. Ie KAPSTER, goed kunnende werken. Brieven onder no, A 390 Bureau van dit blad. Gevrasgdt HALFWAS SCHOENMAKER Br. no. A 886, bureau van dit blad. Va« b« en onj tto| Sta of Bri liet bur B. On out we als ket wij C. 53. vai vei Dl B ZA „S, BEVA bestaat ui katoen kost dol! dollars zijn scha: dus BEVA slecht mate verkrijgbaa

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2