LEVERTRAAN VUURWERK Huize L.O.L. Oudejaarsavond OE WINTER S lie. OOEIS I Gebr. ACKERMANN De hoogste tijd LAB0RI Huismoeders, opgelet!!! Amsterdams Toneelgezelschap in „Zwarte crêpe de Chine" Abonneert U op dit blad ANTON BRUIN ASSISTENT-VERTEGENWOORDIGER PRIMA VROUWELIJKE KRACHT I Prachiige creatie van Loudi Nijhof Heiloo De schrik gal hem kracht Hoogheemraadschap Hollands Noor derkwartier zal percelen grond over- VAN MARSDIEP TOT IJ Lovelock te New-York door trein gedood Twee Groningers gaan naar Rome lopen nemen De heer P. Groot nam afscheid Kennismaking j^aatsie jieuws Voor het oude jaar Prima NOORSE LEVERTRAAN Rijk gesorteerd en voordeliger is Levensmiddelenbedrijf WIJNEN VAN OUD ZUIVER ALS GOUD tmmmm m sa m m m J| voor hef oude jaar KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS! DONDERDAG- WJ DECEMBER iS-13 Snijtafel van het analyserend versiand nE ENGELSE SCHRIJFSTER, die zich achter het pseudoniem Lesley Storm verbergt, heeft de toneelwereld na haar luchtige „Toontje heeft een paard getekend" een stuk geschonken, dat zwaarwichtiger van allure is: „Black Chif fon", in Nederland „Zwarte crêpe de Chine" gedoopt. Gisteravond werd het door liet Amsterdams Toneelgezelschap voor een totaal bezet „Gulden Vlies" gespeeld. Het is een stuk, dat zijn elementen ontleent aan de moderne psycho-analyse; de schrijfster heeft het aangedurfd een zo moeilijk door leken te benaderen situatie, als die welke voortvloeit uit de spanningen van een Oedipus-complex, tot op de diepste kernen te doorvorsen. Een bizar gegeven, dat (afgedacht van het zwakke en gerekte exposé in het eerste bedrijf) met zo preciese doseringen en in zo sterke opbouw is geschreven, dat het tal van kansen tot geladen toneelspel biedt. ken te bestaan, eenvoudig prijs aan de snijtafel van bet observerende ver stand. Hetgeen haar niet verweten kan worden: zij hanteert haar moderne ma teriaal consequent en voor de absolute leegte, die er achter gaapt, is zij niet verantwoordelijk te stellen. Het was Lesley Storm niet mogelijk, een der nevenfiguren, die in dit moe derdrama een rol spelen, tot leven te wekken. Noch de plompe vader, die nukkig weerstreeft tegen de erkenning van zijn relatieve schuld, noch de zoon, de dochter of de schoondochter kwa men boven de papieren conceptie uit. Zij waren achtergrond. Anders is het gesteld met de psychiater: het ganse apparaat van wetenschappelijkheid kon niet de menselijkheid doden van deze figuur, die soms weliswaar meer van een rechercheur dan van een dokter had, maar die toch overtuigde. De enige, die dit stuk draagt, is de moeder. De door-en-door fatsoenlijke mevrouw Christie, die jarenlang schuurt langs de harde muren van weerstand en wanbegrip en verwarring in haar eigen huis. En die zich tenslot te, in de eeuwige botsing tussen man en zoon, ontdaan weet van het scherpe inzicht, dat iedere te rechter tijd toe gepaste zelfanalyse te geven vermag. Die taak neemt dan de psychiater over. En de conclusie is, dat het hart zijn eigen geheimen verdedigt, dat het als ultima ratio in alle crises alle ondoor grondelijkheden van ons onderbewuste sublimerend opheft tot het onbereken de offer der liefde. Stellig is dit een these, die gemakke lijk aanspreekt en licht ontroert; maar zij is volstrekt onhoudbaar voor de vierschaar van het normatieve en aan hogere dan de natuurwetten gebonden denken. De instinctieve impuls staat altoos lager dan de redelijke aanvaar ding van verantwoordelijkheid. Het wil ons voorkomen, dat de schrijfster er niet in geslaagd is, haar probleem stelling op dit niveau te plaatsen. Het zou haar tóch reeds hoogst belangwek kende stuk hebben aangevuld met het gewichtigste van alle aspecten, die zich rond haar stof komen aandienen. Wat de voorstelling betreft: dit stuk werd gedragen door Loudi Nijhof als de moeder. Haar spel was van zo grote zuiverheid, zo innerlijke doorleving, als wij maar al te weinig meer zien. Het was gedurende het gehele tweede be drijf en met name in het eerste deel van het derde méér dan uitnemend. Het was ontroerend. Bijzonder goed was Lo v. Hensbergen als de psychia ter; te waarderen was de spelopvatting van Liana Saalborn (de getrouwde dochter) en Herman Sternheim (de zoon). Hedda van der Linde was een lief bruidje en Hetty Beck een toege wijde huishoudster. Maar zij allen raakten niet aan de voorname hoogte, die Loudi Nijhof be reikte. Het was haar avond. En daar mee een prachtige avond voor het tal rijke publiek, dat gul was met zijn ap plaus. A. K. DE MOEDER uit een uiterlijk fat soenlijk. innerlijk door jaloezie en tweedracht verscheurd gezin van vier mensen, steelt een paar dagen voordat haar al te zeer geliefde zoon ten huwe lijk gaat een nachtjapon van zwarte crêpe de Chine. Precies zulk een nachtjapon, als haar aanstaande schoon dochter draagt. De catastrophe, die als gevolg van de (naar maatschappelijke normen absurde) diefstal dreigt, wil een psychiater voorkomen, door de verdediging voor de rechtbank te ba seren op een medisch attest, waarin de liefde van moeder tot zoon uiteenge rafeld wordt. „Hun beider gevoelsleven is. door het gezamenlijk verzet tegen een jaloers echtgenoot en vader, sa- mengeklonken". De vrouw wijst deze jSéthode van verdedigen af het is de enig-mogelijke! en zij kiest drie maanden hechtenis. Zij doet dat uit de bereidheid zich te offeren, teneinde haar gezin de ellende te besparen van het publiekmaken der onderlinge ver houdingen. Die gezinsverhoudingen im mers zijn gespannen rond de (gemak kelijk te bezoedelen) problematiek van de slechts ten dele bewustgeworden driehoeksverhouding vader-zoon-moe- 4er. Dit is een stuk van onze tijd; modern ia de beste en de slechtste zin van het woord. Men kan het betreuren of toe juichen, dat Freud c.s. de psychiater op de plaats van biechtvader en ziel zorger hebben gezet, men kan waar deren of afkeuren dat de handboeken der psycho-analyse die der exegese en dogmatiek voor velen overbodig doen schijnen dat is een kwestie van le vensbeschouwing. Maar dat doet intus sen niets af aan het feit, dat Ereud en Künkel school hebben gemaakt en dat hun invloed op allerlei levensgebied enorm is. Van die invloed is Lesley St-orms to neelstuk een sterk getuigenis. De schrijfster heeft mitsdien haar stof niet geplaatst tegen de normatieve achter grond van wet en gebod en zedelijk princiep, maar geeft de elementen, waaruit de ontsluierde complexen blij- Tintoretto exposeert in de U. L. O. Bij onze rondgang over de tentoon stelling van Tintoretto in de bij uit stek geschikte ULO-school aan het Slimpad te Heiloo, trof ons direct de vooruitgang van hen die ook reeds vroeger exposeerden. Steeds meer zal blijken wat onder de eminente leiding van de heer Heeck, uit Castricum, tot stand gebracht kan worden. Wij wis- ten reeds dat deze leiding uitstekend en prettig was, doch, alhoewel de heer Heeck de artisten met penseel, pastel en houtskool vrij laat in hun initia tief, is zijn zienswijze bijzonder gunstig voor de ontwikkeling van de amateurs. Wij zullen de verschillende kunstenaars niet noemen; noch hunne diverse aqua rellen. schilderstukken, pentekeningen etc. de revue laten passeren. Want wat deze jonge kunstenaars tot stand weten te brengen en voor de vier de maal in drie lokalen van deze prach tig gelegen ULO-school te zien geven, i« wel heel bijzonder. Wij bewonder den stillevens, oude pittoreske poor tjes, winterlandschappen, zomeridylles, waterpartijtjes, bloemen in pot en vaasjes, enz. De heer Heeck komt zelf eok met enkele fraaie werkjes die zijn groot talent verraden en vooral zijn houtschooltekeningen zijn fraai. Wie iels van zijn plaatsgenoten wil bewonderen, maar er zijn ook wer ken van leden van Tintoretto uit on ze naaste omgeving mag niet verzui men deze tentoonstelling, die tot 1 Jan. geopend is, te bezoeken. De wandschildering van de U.L.O. Zaterdagmiddag om 2 uur zal de wandschildering in de ULO-school officieel aan B. en W. door de voorzit ter van Tintoretto worden overgedra gen. In 't centrum van deze wandschil dering zijn een jongen en een meisje geplaatst, die studeren. De uil, teken van wijsheid, ontbreekt natuurlijk niet, terwijl in het geheel voorstellingen zijn geschilderd die de techniek, scheep vaart, handel- en kunst voorstellen Onderaan staat geschilderd: „Non scho lae sed Vitae discimus" „niet voor ae school, maar voor het leven stude ren wij". Naast deze wandschildering zijn werkstukken aangebracht, welke tonen hoe het werk ontworpen en ge groeid is. Wij vertrouwen dat er Za terdagmiddag grote belangstelling voor df officiële overdracht zal bestaan en dat ook vele. leerlingen en oud ieerlingen van de ULO-school acte de Presence zullen geven. BURGERLIJKE STAND Gcboi-en: Johannes J. M, E„ zoon van L IV van Zeist en G. C. Kroon. Elisa- bethc M., dochter van A. Warmenhoven en M- E. Parandier. In het tot de gemeente Etteri behorende kerkdorp Leur heeft zich een merkwaardig ongeval voorgedaan. Tijdens werkzaam heden onder een personenauto raakte de garagehouder C. Hen- drikx bekneld tussen de wagen en de garagevloer, doordat plot seling de crick onder de wagen uitschoof. De cardanas drukte juist op het hoofd van de garage houder. De eigenaar van de per sonenauto stond bij de reparatie werkzaamheden toe te zien. De schrik gaf hem een meer dan normale kracht. Met grote tegen woordigheid van geest tilde hij de auto geheel alleen op, zodat de garagehouder zich uit zijn netelige positie kon bevrijden. De man bleek intussen zwaar ge wond te zijn, hoewel zijn toe stand niet levensgevaarlijk is. Voor dit fraaie gezicht op New York is een helicopter beslist noodzakelijk. In het midden bevindt zich het Welfare-eiland, waarover de bekende Queensboroughbrug loopt. Te Scha;:en zag de heer A. Klaver zich vereerd met de pauselijke onder scheiding „Pro Ecclegia et Poortifice". De heer Th. Rasch te Hippolytus- hoef op Wie- ingen is op 1 Januari 25 jaar in functie als organist der R.K. kerk. De Fc"-vereniging „Koegras" be stond 25 jaar. Zij verheugt zich in het bezit van een voorzitter, de heer N. Hoornsma, die vanaf de oprichting aan het bewind is Mej. Nel Bot, te Wormerveer, die vanaf de oprichting der Stichting 1940- 1945 geheel Noord-Holland boven het Y doorkruisd heeft, om de nagelaten betrekkingen van de gevallen Nöord- (ïollandse verzetsstrijders met raad en aaad bij te staan, zal zich 1 Januari op Texel vestigen. Daarom heeft zij af scheid genomen van haar Noordhol landse vrienden en vriendinnen, bij welke gelegenheid haar een hartelijke hulde is bereid. De Be erwijkse wielrenner Arie Vooren :al .innenkort van de partij zijn in de Zesdaagse te Munster. Eens wereldrecordhouder Jack Lovelock, de Nieuwzeelandse middenafstaiidlopei-, die tijdens de Olympische Spelen van 1936 te Berlijn de sportwereld versteld deed staan met zijn overwinning in wereldrecord-tijd I'd min. 47.8 sec.) op dé 1500 meter, is gistermiddag te New York onder een trein van de ondergrondse geraakt en op slag gedoo'i. Hij was 39 jaar oud. Lovelock was in 1933 wereldrecord houder op de 1 mijl met een tijd van 4 min. 07.6 sec. Naar de politie vermoedt heeft Lo velock een aanval van duizeligheid gekregen, waardoor hij van het perron viel vlak voor een binnenkomende trein. Kort tevoren had hij vanuit het ziekenhuis, waar hij sedert 1945 als arts werkzaam was, zijn vrouw opge beld en haar verteld, dat hij zich niet goed voelde en naar huis kwam. Love lock was vader van twee kinderen. Einstein van plagiaat beschuldigd De „Daily Herald" bericht, dat pro fessor Albert Einstein binnen 24 uur na de aankondiging van zijn nieuwe zwaartekrachttheorie, beschuldigd is van plagiaat. De beschuldiger is William Graves, lector in de Engelse taal aan het Wor cester Junior College te Marlboiough in Massuchusettes, die beweert, dat hij als eerste de nieuwe theorie ontwik keld heeft. Nieuwe Syrische regering De voormalige premier Chaled Azem heeft gisteren een nieuwe Syri sche regering" gevormd, welke aan vaardbaar is voor 'de legerofficieren, die -op 19 December een staatsgreep hebben uitgevoerd. Sjoekri Koewatly Bey, de verban nen voormalige president van Syrië zou volgens hardnekkige geruchten verzoek ontvangen hebben naar Da mascus terug te keren om de functie van staatshoofd weder op zich te ne men. Bachs muziek als politieke twistappel Hans Mahle, directeur van de Oost- duitse radio, heeft zijn Westduitse collega's beschuldigd van „boycot van J. S. Bach, Duitslands klassieke mees ter der kerkmuziek". Directeuren van Westduitse radiostations hebben her haaldelijk geweigerd Bachcantates, die volgend jaar ter herdenking van de 200ste sterfdag van deze composist geregeld uit Leipzig uitgezonden zul len worden, te relayeren, aldus Mahle- „Bepaalde Westduitse politieke krin gen, meer gesteld op jazz dan op lassieke Duitse muziekemfw mfw cm derhandelingen over deze uitzendingen op niets uitlopen, omdat de Bach cantates door de Duitse democratische republiek zouden worden uitgezon den", aldus Mahle. Op 5 Januari zullen twee Gronin gers, de heren W. M, Stempher en M Zijlstra, een voetreis naar Rome ma ken ter gelegenheid van het Heilige Jaar. Op hun weg naar Rome zullen zij van verschillende vooraanstaande persoonlijkheden handtekeningen ver zamelen, die worden geschreven in twee lijvige boeken, waarvan zij er een aan de Paus en de andere aan de Koningin willen aanbieden. Tevens zullen deze boeken met talrijke ierto's worden verlucht. De reis zal via Bel gië en Frankrijk gaan. De Commissaris der Koningin van Groningen, de heer E. H. Ebels, heeft toezegging gedaan deze twee globe trotters persoonlijk de hand te komen drukken, wanneer zij op de vroege ochtend van 5 Januari hun voetreis zullen beginnen. Woensdagmorgen kwam in liet Ge- meenlandshuis te Alkmaar het bestuur van het Hoogheemraadschap Noord- hollands Noorderkwartier in algemene vergadeing bijeen, onder voorzitter schap van de dijkgraaf, mr. A. F. Kamp. Bij de mededelingen werden enige woorden gewijd aan de weg Uit geestAkersloot. De ten uitvoerlegging van dit object is kort geleden hervat. Er rust thans een schuld van f 121.000 op deze weg. De jaarlijkse onderhouds kosten zijn geraamd op f 8700. Hierna kwam een tiental bestuurs voorstellen in bespreking waarbij bleek dat de vergadering zich geheel kon verenigen met de zienswijze van haar bestuur. Daar met het voorstel tot aankoop van een stuk grond ter lengte van 91 m. en 0.75 m. breed te St. Pancras van de Woningbouwvereniging St. Pancras voor verbreding van de Vijzellaan slechts een bedrag van- f 1 gemoeid is, ging de vergadering hiermee accoord. De vergadering nam ook het voorstel tot aankoop van grond van de heer P. J v. d. Stoop voor verbreding van de Westerweg in 't Veld in de gemeente Nieuwe Niedorp aan. De oppervlakte vffü dit stukje grond is vijftig centiare en de prijs zou ook hier f 1 zijn. Het bestuur uitte zijn erkentelijkheid voor de medewerking van de eigenaar. Voorts was er een voorstel tot ver koop van enkele vaarsloten langs en nabij de Oosterdijk en Zuiderdijk van Drechterland aan de polder Het Groot slag. Ook hier kon de vergadering geen bezwaar tegen hebben. Een voorstel tot net aangaan van een overeenkomst van ruiling van Van geluksvogels gesproken... De 75-jarige weduwe Rosa Koehler v.it Schwaebisch-Hall heeft dezer da gen acht millioen dollar geërfd. Haar beide kinderen zullen ieder 2,5 mil lioen krijgen. De weduwe en haar kin aeren zijn rechtstreekse nakomelin gen van de Amerikaanse snuiftabak koning Herman Schaefer, die in het begin van de negentiende eeuw uit Duitsland emigreerde. Sinds 1922 heb ben honderden, die de naam Schaefer droegen, naar de erfenis gedongen Thans heeft het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken de gel den vrijgegeven voor uitbetaling aan le drie genoemde erfgenamen, die in zeer bescheiden omstandigheden le ven. INSTALLATIE MR. P. M. J. NOLET Naar wij vernemen zal de installatie van de nieuw benoemde rechter in de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, mr. P. M. J. Nolet, Donderdagmorgen om elf uur plaats hebben. TUINBOUW PROTEST TEGEN BLOEMEN- INVOER IN BELGIE Het Belg. Verbond van Bloemkwekers, aangesloten bij de Belgische Boeren bond, heeft een schrijven overhandigd aan de minister van landbouw Orban, waarin geprotesteerd wordt tegen de invoer van Nederlandse snijbloemen en bloembollen in Belgie. In de nota wordt o.a. gewezen op de oneerlijke concurrentiestrijd als gevolg van de lagere lonen in Nederland. Minister Orban zegde toe, dat de controle aan de grens zal worden verscherpt en in het hijzonder maatregelen getroffen zullen worden oni de detailhandel van Nederlands-- invoerders van snijbloe men en bollen tegen te gaan. grond langs de Schermeerdijk met da provincie Noord-Holland werd even eens goedgekeurd. Zo ook het voorstel tot verlenging van het erfpachtsrecht van de heer J. Joh. Splinter op het ierceel gemeente Ransdorp. sectie F, nummer 375 en het voorstel tot wijzi ging van de overeenkomst met de ge meente Zijp-, nopens de bouw van noodwoningen te Petten. De voorstellen tot het verlenen van een tijdelijke bijslag aan de daarvoor in aanmerking komende ambtenaren en werklieden en tot vaststelling van een gratificatieregeling over 1949 ten behoeve van een deel van het perso neel, hadden de volledige instemming van de vergadering. Tot opvolger van de heer Nicolai, die eind 1952 de dienst met pensioen zal verlaten, werd de heer P. Spijker benoemd. Deze zal eerst in de rang van technisch ambte naar worden aangesteld. Naderhand zal hij met terugwerkende kracht tot technisch ambtenaar eerste klasse be noemd kunnen worden. Salarisregeling Bij het voorstel tot wijziging van de salarispositie van het personeel en tot vaststelling van een nieuw ambtena ren-besluit, vroeg de heer C. Ham of öo salariëring in het algemeen en die van de hoofdambtenaren in het bijzon der niet te hoog worden opgevoerd. De dijkgraaf deelde hierop mede, dat de verhoging van de salarissen van de lagere ambtenaren alleen mogelijk is als ook de salarissen van de hoogste functionarissen worden verhoogd. Nadat geruime tijd met „gesloten deuren" vergaderd was, werd ook dit voorstel aangenomen. Bij de behandeling van de begroting voor 1950 stelde de heer J. Boer ver scheidene vragen over het wegen- onderhoud. De heer Boer zou gaarne zien dat de overname van wegen in versneld tempo zal plaats hebben. Mr. Kamp was van mening, dat de overname vrijwillig moet plaats heb ben en dat de beste reclame is de wijze waarop de wegen worden onder houden. De overname stuit vaak af op onkunde van de bestaande regelingen. De begroting, die bij de gewone dienst op f 1.287.730 en bij de buitengewone dienst op f 2.010.000 sluit, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Tot slot van de bijeenkomst richtte mif Kamp zich in een toespraak tot de heer P. Groot, die sinds de op richting van het heemraadschap in verscheidene functies in het water schap heeft vervuld. Sinds 1947 be kleedde de heer Groot de functie van waarnemend dijkgraaf. De heer Kamp bracht het vele werk dat het scheiden, de bestuurslid voor het waterschap heeft gedaan en de altoos prettige sa menwerking met de overige bestuurs leden in herinnering. De heer Groot dankte voor de vele blijken van waardering voor zijn werk en hij vroeg allen in de toekomst hun uiterste krachten te blijven geven voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Nette jonge man, leeft. 30 jaar, vast werk, zoekt met net meisje. Br. o. no. A 392 bur. v. d blad ARRf TAXIES IN COTTBUS Volgens DPA is de burgemeester van Cottbus, Otto Weihrauch (SED), gearresteerd op beschuldiging van ma chinerieën, die als herstelbetaling aan de Sowjetunie geleverd moesten wor den, naar V.'est-Duitsland te hebben gedirigeerd en daar te hebben verkocht te- voordele van een broer van de burgemeester. Voorts zijn nog zes an dere gemeente-functionarissen van Cottbus, onr1 wie de wethouder van fii.anciën gearresteerd. (Ongecorrigeerd) Moeilijkheden bij de AVRO Naar het A.N.P. meldt heeft de heer W. Vogt, directeur van de A.V.R.O zijn ontslag als zodanig aangeboden Hedenmiddag zal het algemeen be stuur déze aangelegenheid bespreken Naar verluidt is de samenwerking tussen de heer Vogt en het dagelijks bestuur, in 't bijzonder die met de voorzitter, de heer G. de Clercq, reeds tang niet goed meer Er waren de laat ste tijd steeds meer punten van wrij ving. waarvan er een was de stijgende invloed van het dagelijks bestuur op de samenstelling der programma's waartegen de heer Vogt zich verzette De druppel, welke de emmer deed overlopen schijnt geweest te zijn een kwestie over de schoolradio. Aangeboden: ZIT-SLAAPKAMER met voll. pension. Pension „Ingeborg", Bergen. Breelaan 14 te Saucijzenbroodjes 18 en 30 ct. Amandelbroodjes 15 ct. Appeltaarten vanaf 1.50 Appelbollen 20 en 25 ct. Appelflappen 20 ct. Appelbeignets 15 ct. Slagroomsoezen 22 ct. Gevulde Sneeuwballen 25 ct. Oroquetten 25 ct. Huzarensla vanaf 50 ct. Een pracht sortering luxe koekjes. Zoute koekjes enz. BANKETBAKKERIJ, LAAT 111. TEL. 2479. Studentenhaver 0.50 p. 100 gr. Gepelde Amandelen 0.60 p. 100 gr. Grote Noten prima kwaliteit, 0.95 per 250 gr. Sinaasappelen groot en klein 0.90 per kilo. HOUTTIL 19. TEL. 3933. U bestelt en wjj be zorgen. voor Uw kinderen hebben bet nodig Laat 66 n. d. Kapelkerk VERDRONKENOORD 123 hoek Huigbrouwerstraat. TELEFOON 4283 SPRINGBOK per fl. 3.40 MARA VILLA p. fi. 3.60 ADVOCAAT per fl. 4.05 per 1/2 fl. 2.20 SARANTO (vruchtenwijn) 2. KERSEN OP SAP per flac. 0,75 UITJES, AUGURKEN, PICCALILLY. PINDA'S voor iedereen per 500 gram 125 TOAST p. pakje 22'/2 ct. CHOC. BESCHUITJES 28 ct. BLOEM p. 500 gram 21 c. ZELFR. BAKMEEL per 500 gram 39 c. CAKEMEEL per 500 gram 42 c. SUCADE p. 100 gr. 45 c. ROZIJNEN per 100 gram 19 c. BACKIN p. pakje 7'/2 c. I I Grote fabriek in de Zaanstreek vraagt voor het rayon Noord-Holland: bekend met de zeep-branche. Leeftijd tot 25 jaar. Soil, met vermelding van ervaring, referenties etc. onder bijv. van pasfoto onder No. 6163, Adv.-Bur. Nic. C. Vos, Courbetstraat 2, A'dam. Verkoop boven 18 jaar FOPART1KELEN SPEELKAARTEN SPELEN SPEELGOEDEREN ENZ. HUIGBROUWERSTRAAT 6 TEL. 4298 Voor tijdelijk met spoed gevraagd: voor het verkopen van een bekend merkartikel tijdens een demonstratie in een groot warenhuis. Soil, met vermelding van ervaring, referenties I etc. onder bijvoeging van een pasfoto vóór 7 Januari 1950 onder No. 6164, Adv.-Bur. NICO C. VOS, Courbetstraat 2, Amsterdam. Wilt U Uw geld goed besteden? Koopt dan vlees bij GEBR. ACKERMANN en U is altijd tevreden! PAARDENVLEES 1 pond Metworst 100 1 pond leverworst 50 Dikke Paardenreuzel 60 zolang de voorraad strekt Dik koevet 95 Dik schapenvet 95 Tevens hebben wij voor U le KWALITEIT RUND-, VARKENS-, KALFS- en SCHAPENVLEES voor de bekende Iage prjjzcn. Biefstuk 120 Baklappen 100 Rosbief 100 Rollade 100 Magere lappen do Doorr, lappen 85 Gehakt 75 HEKELSTRAAT 21 ALKMAAR TELEF, 2677.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5