A k Siad en Omgmmg. AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Ie 1949 wistee vele In 1950 ALLEI w4. £/?mr weer$otor/m Afscheid van Zuster Von Vladeracken J. Schipper Zot Schier een halve eeuw menslievend werk .Het was een pleziertje" en b00d haar een Directeur Alkmaar Packet afgetreden Alkmaars beurtschip raakte bij Oudesehild uit de koers. De Alkmaarse elffa'len spe'en vriendschappelijke wedslriiden „Dokfrer" V. schafte wel raad Maarten Veenstra En waar de ster bleef stille staan tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld Prenten-expositie in Alkmaars museum Beslissingswedstrijd Biljartcompetitie Nagekomen preekbeurten Bekentenis op Oudejaarsavond Invifatie-tournooh „Onder ons" Marktberichten Harmonie Theater Wet zonder recht De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Po m Cinema Americain Donker Afrika Victoria Theater Het onstuimige blondje A. B. Theater Circus Bollini WINKELEN^ WANDELEN...^ :N.J Ook in 1950 Uw adres Chr. de Vries 1950 J. BOODE en Echtgenote Houthandel STEUN ZATERDAG 31 DECEMRER 1949 In de met vele bloemstukken ver sierde Marükezaal van hotel Victory nam „Het Witte Kruis" gistermiddag afscheid van zuster A. von Vladeracken en brachten 't bestuur van deze instel ling, artsen, verpleegsters, patiënten, oud-patiënten en belangstellenden de ze 73-jarige vitale vrouw hulde en dank voor alles wat zij gedurende de afge lopen dertig jaar voor Alkmaars inge zetenen deed. Toen zij daar zo midden In de Marijkezaal stond, haast verblind door het felle licht dat onze fotograaf op haar richtte, toen was zij precies zo als Iedere Alkmaarder haar kent: ten ger en gTijs, doch levenskrachtig en op gewekt glimlachend. Hoe haar werk gewaardeerd wordt bleek ondubbelzin nig uit de vele toespraken die tot haar gericht werden. De eerste spreker was de voorzitter van „Het Witte Kruis", de heer D. G. G. Margadant, die memoreerde op hoe een voorbeeldige wijze zuster Von Vladeracken steeds haar mooie doch zware beroep uitoefende in dienst van de lijdende mensheid. Hier interum- j peerde de scheidende jubilaresse: j „Maar het was geen zwafe taak, het was een pleziertje". De heer Marga- dnt zeide te wensen dat leder zijn taak zo opvatte, dan zou de wereld er 'nu heel wat beter aan toe zijn. Spreker i bracht de zuster mede namens „Het Witte Kruis", de patiënten en oud-pa- tienten dank voor al haar werk en overhandigde haar een vulpen. Namens het Gemeentebestuur voerde I de heer M. Coerts het woord. Ook deze dankte zuster Von Vladeracken voor j alles wat zij in de loop der jaren voor honderden Alkmaarders heeft gedaan. Spreker betoogde dat men voor het verpleegstersberoep een goed lichame lijk en geestelijk gestel moet hebben en dat men het als een roeping moet zien, wil men het zo volbrengen als zuster Von Vladeracken het deed. Namens- 't Gemeentebestuur bood de heer Coerts een bloemstuk aan. Evenals de voorgaande sprekers schetste mevrouw Tondu de scheidende zuster als iemand die zich geheel in dienst stelt van de lijdende mensheid en die nooit een klacht uit over zich zelf. Spreekster herinnerde zich de zus ter eens tijdens een zeer strenge win ter in een sneeuwstorm te hebben zien fietsen. Op een desbetreffende vraag antwoordde zij toen: „Als ik niet meer door de sneeuw kan komen neem ik mijn fiets onder m'n arm en ga wande len". Bekend is ook haar uitspraak: „Waar ik fiets regent het niet". Spreek ster bracht de zuster namens de wijk- Mevrouw Swanenburgh de Veije, die sprak namens de Nederlandse vereni ging voor Huisvrouwen, bood de zuster de erepenning in zilver aan „voor de vele jaren trouwe zorg aan zeer-vele huismoeders voor wie zij was als een engel". Deze toespraak ging vergezeld van een bouquet bloemen. Voorts spraken nog de heer Gronds- ma, zuster Leegwater namens 't hoofd bestuur, de heer Ero namens de cud- patienten, dr. Degenaar Jr., namens de huisartsen en zuster Bontenbal. Een stoffelijk blijk van dankbaarheid ver gezelde deze toespraken. Tot slot dank te de scheidende zuster voor al deze blijken van dankbaarheid. Toen er gelegenheid was zuster Von Vladeracken persoonlijk te feliciteren, stapte als eerste dr Schroder op haar toe. Twee oud-gedienden, beiden met een prachtige staat van dienst, drukten elkaar de hand. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Geen bioscoopvoorstellingen. ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 u.: Wet zonder recht (18 jaar); Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Het on stuimige blondje (14 jaar); Cinema Americain, 2, t.30, 7 en 9.30 uur: Don ker Afrika (tot 14 jaar o.g.); Alkmaars Bioscoop Theater, 2, 5 en 8 uur: Cir cus Bollini (alle leeftijd). Gulden Vlies, 8 uur: Croot Nieuwjaarsbal door Operettever. „Danza". MAANDAG Bioscopen als Zondag, aanvang der voorstellingen om 8 uur. In de gistermorgen gehouden vergadering van aandeelhouders in de maatschappij „Alkmaar Packet" N.V. alhier, is aan de heer H. W. Bosman op zijn verzoek ontslag als directeur verleend per 1 Januari. De heer Bosman zal zich naar het buitenland begeven. Commis sarissen zullen zich met de leiding van de maatschappij belasten. Gisteren in de namiddag was het beurt schip „Zwaluw" een 100 ton metend motorvaartuig, thuisbehorende te Alk maar, even ten Zuidwesten van Oude sehild. Het scheepje was met een la ding aardappelen onderweg van Oude sehild naar Amersfoort, en geraakte tenefvolge van de mist buiten de vaar geul van de Texelstroom. Het liep met vallend water bij de Schanserwaard (de Zuidoosthoek van de Prins Hen drikpolder) aan de grond. Om kwarl over zes verliet de reddingboot „Do- rus Rijkers" de haven van Den Hel der, teneinde zo nodig hulp te bieden De „Zwaluw" bleek voorlopig buiten gevaar, zodat de „Dorus Rijkers" in afwachting van nadere orders naar Oudesehild voer. De schipper van de „Zwaluw", de heer Sijs uit Alkmaar heeft gisteravond omstreeks tien uur een Texelse kotter met een sterkere motor gecharterd. Hedenmorgen vernamen wij, dat de Zwaluw in de nacht om vijf minuten over twee, dank zij het opkomend ge tij, op eigen kracht is vlotgekomen. De reddingboot Dorus Rijkers bleef nog tot even half drie in de nabijheid van het schip. Toen de kustwacht van Huis duinen het bericht van Dorus „Ik heb het bekeken, Ik ga naar huis" door kreeg, was het wel duidelijk, dat de Zwaluw geen ernstige nadelige gevol gen van het oponthoud had ondervon den. Kort na de reddingboot voer het schip de haven van Den Helder bin nen en koos ligplaats in het achtereind van de haven. In de loop van vandaag werd de Zwaluw in Alkmaar verwacht, om dan later de reis naar Amersfoort voort te zetten. Drie van de vier Alkmaarse voet balverenigingen spelen morgen een vriendschappelijke wedstrijd Alcmaria Victrix krijgt bezoek van de Haar lemse eerste klasser E.D.O., welke op het ogenblik op het midden der rang lijst prijkt. De Haarlemers komen met hun competitie-elftal uit. zodat men op het Sportpark een interessante strijd tegemoet kan zien. De twee vier deklassers, Randers en R.K A F C spelen op het terrein aan het Ooie vaarsnest een vriendschappelijk par tijtje hetgeen een aardige verhouding kan weergeven tussen de leider van de vierde klasse A en C. De opstellingen van de elftallen zijn ALCMARIA: Afink. Maasen en Muller Wit, Helderman en Badenhuizen Eriks, Wassink, Wielinga, Ditzel en Schmidt. R.K A.F C.: Popma Stam en Hoeben, Verwer. N Tijm en Kleibroek. P. Tijm, J Tijm C Tijm De Nijs en Heinis. RANDERS: Vethaak. Klepper en v. d Has. Bakker. Sol en P Teige'er. Stroet Barbuio, v. d. Burg. J. Teigeler en Temming. Waar ik fiets, regent het niet Nadat hij iemand van een ernstige ziekte had genezen, be sloot P. V. in Breda zich verder op het terrein der geneeskunde te ontwikkelen. Hij hielp vrien den en kennissen van hun kwaaltjes af en oefende zijn beroep in grote kring uit. De politie waarschuwde tegen zijn praktijken, maar van een won derdokter schijnt een magische kracht uit te gaan. yele mensen richten zich, ook per brief, tot V. om hulp. De prijzen, die hij berekende waren dikwijls ho ger dan die van een specialist. Per jaar verdiende hij zo onge veer f 6.000,De kantonrech ter van Bredawaarvoor V. zich Vrijdag wegens kwakzalverij had te verantwoorden, veroor deelde hem tot twee geldboeten van f 200, subs, een maand ge vangenisstraf. In Het Gulden Vlies werd gister avond door Het Noordhollands Toneel een opvoering gegeven van de bekende Kerstmis-legende van Felix Timmer mans: „En waar de ster bleef stille staan". Nu is meestal de dag voor Oude jaar niet bepaald de meest geschikte avond voor een toneelvoorstelling, maar dit in ogenschouw genomen, viel de belangstelling ons mee. Onder regie van Jos Groenland heeft het gezelschap op zeer te waarderen wijze het spel van Timmermans in drie bedrijven (tien taferelen) ten tonele gebracht. De ge schiedenis van de drie arme vrienden Pitje Vogel, Suskewiet de herder en Schrobberbeek de bedelaar, voor wie 't Kerstfeest telkenmaal in drie opeen volgende jaren zo'n bijzondere beteke nis heeft, kon de aanwezigen, mede door het spel, voortdurend boeien. Suskewiet, de herder, wiens bekering zo oprecht was, Vogel, de visser, die na eerst in handen van de duivel te zijn gevallen, door de tussenkomst van Ma ria werd behouden en de arme Sehob- berbeek, die op het derde Kerstfeest zich bekeerde, zij waren het middel punt van de voorstelling. Jan Ferneé was bijna voortdurend 'n uitstekende Suskewiet, Arie Jonker, fors ep flink als Vogel wist in de diver se taferelen een goede indruk te ma ken, waarbij sommige scènes heel goed waren en Wim Pieters paste zich bij 't ensemblespel heel goed aan als Schob- berbeek. en dat er soms onnodig werd gelachen lag niet aan hem. Bep Speet toonde zich in de rol van „de duivel" een goede kracht Fel en satanisch wist zij deze figuur uit te beelden. Ook Wiesje Blom maakte een zeer goed in druk. Zij speelde Maria heel gevoelig Kleinere rollen waren bij Alie Mul, Jos Groenland en Jan Dogger in vertrouw de handen. Het geheel behaalde een verdiend succes, waarvan het luide en herhaalde applaus aan het slot getuig de. MUTATIE RIJKSPOLITIE De wachtmpster der Rijkspolitie, F. H. Ste vens van de Groep Heiloo, wordt op 2 Januari vgo) de duur van zes maanden gedetacheerd bij de Opleidingsschool dei Rijksjiolitie fe Nis felrode voor het volgen van een opleidings cursus. Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam deed Zaterdagmorgen, op de laatste dag van haar bestaan, bij monde van de president, mr. A. C. N. P. Ruys, uitspraak in de zaak tegen de ex Rijks rechercheur Maarten Veenstra uit Am sterdam. Zoals men zich zal herinneren was Veenstra onder meer ten laste ge legd dat hij grote geldsbedragen en le vensmiddelen van familieleden van arrestanten accepteerde. Deze geschen ken gaf men hem in de hoop dat hij iets ten goede voor de arrestanten kon doen. Veenstra was bekend om zijn op treden in Heer Hugowaard in 1943, waar hij onder andere de Israëliet Eli Bing uit Alkmaar gevangen nam. Op 21 December eiste de procureur fiscaal, mr. Keune, een gevangenisstraf voor de duur van twee jaar met onl zetting uit de rechten, verbod om ambten te bekleden en gevangenneming bij de uitspraak. Het Bijzonder Gerechtshof veroor deelde Veenstra hedenmorgen tot twee jaar gevangenisstraf. Hem werd het recht van cassatie toe gekend. Er was geen bevel tot directe gevangenneming. Dat de gemeente Alkmaar een prent verzameling bezit betreffende de stad en omgeving, is aan velen bekend. Weinigen echter hebben er iets van gezien. Wel hebben een groot aantal Alk maarders het vorige jaar de tentoon stelling „Alkmaar in de laatste 50 jaar" bewonderd, maar zij zagen daa- uiieraard vrijwel uitsluitend foto's, fo- tocopieën en andere moderne repro- auctie-technieken. Op de thans in het Stedelijk Museum gehouden tentoon- stlling zijn bijeengebracht een keur van de mooiste en aardigste prenten, d.w. z originele tekeningen, in diverse technieken en al of niet gekleurd, aquarellen, houtsneden, gravures, enz., waarvan de oudste dateren uit de eer ste helft van de 16de, de jongste uit de tweede helft van de 19de eeuw. Bij de opening heeft de gemeentear chivaris de figuur van Cornells Wil lem Bruinvis in herinnering gebracht. Het was deze zéér verdienstelijke bur ger van Alkmaar, die de grondslag legde voor de verzameling en die haar voortdurend heeft uitgebreid en, ook uit eigen bezit, verrijkt. Tenslotte werd herinnerd aan de oprichting van het Stedelijk Museum, dat op 15 October 1875 voor het publiek werd opengesteld, zodat ons Museum het volgend jaar zijn 75-jarig bestaan zal mogen vieren. De burgemeester zeide zeer verrast en verrukt te zijn over de omvang en rijkdom der gemeente lijke prentverzameling. Hier is nog slechts een deel tentoongesteld. Hij hoopte dat bij gelegenheid nog weer eens een ander keur uit de verzameling zoo worden geëxposeerd en sprak de verwachting uit, dat zeer velen uit Alle rnaar en omgeving in de komende we ken (de tentoonstelling blijft tot en me' Zondag 22 Januari geopend) het Stedelijk Museum zouden bezoeken. Op deze expositie waarvan wij reeds een beschrijving hebben ge geven zijn werkelijk zeer iraaie prenten te zien, niet alleen van Alkmaar, maar ook van de dorpen uit de omgeving. Het affiche toont een reproductie van een der oudste pren ten, voorstellende de Engel, welke de H. Bloedrelikwie toont, een gravure oorspronkelijk afgedrukt op een brief betreffende het H. Bloedmirakel, die kerlcmeesteren van Alkmaar in 1545 hebben rondgezonden. Op het omslag van de toelichting bij de catalogus is gereproduceerd een zéér mooie, begin 17de-eeuwse prent van de oude kerk met toren, te Eg- mond aan Zee, die in de eerste helft van de 18de eeuw met het halve oude dorp in de golven ls verdwenen. Mogen velen de tentoonstelling, die ook op Zondagen (van 2-5) is geopend bezoeken: Ze verdient het ten volle! ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 1 Januari zal de apotheek van merv, de wed C. M. B. Wanna, Mient 11, voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt do volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSSLUITNG VOOR HUISARTSEN Zondag 1 Januari zullen beschikbaar zijn de huistartsen dr. G. J. Sluijmer, Emmastraat 36 (telef. 3193) en dr. Poortvliet, Egmonderstraat 16 (telef. 4282). SLUITING VAN TEXTIELWINKELS De aandacht wordt er op gevestigd, dat als gevolg van het op 27 December J.l. genomen raadsbesluit, de verplichte sluiting van de tex tielzaken op Maandagmorgen is opgeheven. Ja, je hebt van die men sen, die spelen met de rook. De kringetjesblazera en andere „rook-artisten". Meestal zijn dat de die met extra zorg hon •bag en vloeitjes kopen en die dan ook teggen: Hoe je 't doet... met Mascotte gaat-ie goed! Donderdag- en Vrijdagavond werden in de D-klasse de beslissingswedstrijden gespeeld tus sen het viertal van „Onder Ons" en dat van „De Lindenhoek". Donderdagavond werd bij de Lindenhoek gespeeld. Vrijdag bij Onder Ons in café Schermerhorn. Het viertal van de Lindenhoek bleek over tuigend het sterkste. Op „eigen veld" won het met 6—2, en gisteravond op „vreemd terrein" met 7—1. De diverse uitslagen waren Donderdag: G. v d. Berg—J. Strijbis (beide 130 carr.) 130- 88; J. Kleverlaan—D. Weissenborn (105 130) 105—71. M. Bobbeldijk—C. Burger (85—115) 79—115 en D. Nierop—H. C. Slotboom (res.) (75-95) 75-73. Vrijdagavond waren de resultaten: J. Strijbis -G. v. d. Berg 71—130. gem. 4.33 en 2.37; D. Weissenborn—J. Kleverlaan 119—105 gera, 2.90 - 2.55; C. Burger-M. Bobbeldijk 109- 85, gem. 2.37 en 1.84; H. C. Slotboom—D. Nierop 95—75, gem. 2.64 en 2.08. OUDEJAARSAVOND NIEUWE NIEDORP, herv. gem., 8 uur ds. Appel. Doopsgez. gem., half 8, da. FranckenLiefrinck. NOORD SCHARWOUDE, 6 uur, ds. Schmidt. OUDE NIEDORP, 6.45 uur, ds. Appel. OUDKARSPEL, half 8 ds. Schmidt. OOST GRAFTDIJK, half 8, cand. Brouwer. DE RIJP en GRAFT, 7 u ds. Kastein. EGMOND AAN DE HOEF, half 8, ds Plug. EGMOND AAN ZEE, half 8, ds Roo- bol (veranderde opgaaf). ZONDAG 1 JANUARI NIEUWE NIEDORP. herv. gem. geen dienst. Doopsgez. gem. geen dienst. NOORD-SCHARWOUDE geen dienst. OUDE NIEDORP geen dienst. OUDKARSPEL geen dienst. WEST GRAFTDIJK, 10 uur, cand. Brouwer. ZUID SCHERRMER, 2 uur, de heer Albertz. AKERSLOOT, geen dienst (verander de opgaaf). EGMOND AAN DE HOEF geen dienbt wegens vacature-beurt. DE RIJP geen dienst. GRAFT geen dienst. SIMON JANSEN TOT DIRIGENT BENOEMD Tot dirigent van de Koninklijke Christelijke Oratoriumvereniging te Amsterdam is benoemd de heer Simon C. Jansen, organist van de Grote Kerk alhier, vroeger organist van de Eusehiuskerk te Arnhem. Oudjaar verdwijnt, Nieuwjaar verschijnt, Het uur van twaalf breekt aan, Herinnering voert mij terug Langs d'afgelegde baan. Ga ik mijn loop- en rijbaan na, Mijn weg door het verkeer, Dan sla ik (ik wil eerijk zijn) De ogen even neer. Was ik niet dikwijls onbeleefd, En vaak geen egoïst? Deed ik geen domme dingen «oma, Terwijl ik beter wist? Ik gaf geen voorrang, waar het moeit, Ik gaf geen richting aan, IJc reed niet aan de rechterkant, Bleef niet voor t stoplicht staan. Ik was een zondaar in t verkeer, Dat is het juiste woord. Een vijand van de veiligheid, Die het verkeer verstoort. Al heb ik dan geen mens gedood En niemand ook verwond. Ik weet, dat ik door mijn gedrag Toch mede-schuldig stond. Bezinning wijst het goede pad, Dit geldt thans ook voor mij. 'k Zal zorgen in het nieuwe jaar Dat 'k veilig loop en rij'. Niet ik alleen, doch iedereen Zij zich hiervan bewust: Dat veiligheid van het verkeer In eigen hand berustl Wie zich straks aan de regels houdt, Voorzichtig loopt en rijdt, Die draagt het zijne er toe bi) voor aller veiligheid. Een hondje van ongeveer vier maanden (fcort- harig lief wit hondje, dat niet groot wordt) is bij de inspecteur Verwer ter beschiking. Wan neer het diertje niet door een liefhebber wordt afgehaald zal het afgemaakt moeten worden. Woensdag a.s. begint in bet clublokaal „Onder Ons" (café Schermerhom) ee klas invitatie-tournooi tussen acht Alkmaarse spelers. De deelnemers zijn: P. Schouten» M. de Haas, A. Vink, D. Buisman, J. Burger, D. Wijkhuizen, J. Smit en W. Watertor. Inderdaad een achttal dat er wezen mag. Het zal dan ook stellig een interessant» wed strijd worden. ALKMAAR, 30 Dec. Tomaten: A 26—55; Witlof: I 40-50 en H 26-38; Bloemkool 6- 35; Rode kool 6—9,40; Savoye kool 5,50—8; Groene kool 10—21,50; Spruitkool: I 45—62 en II 23—36; Boerenkool 18—40; Sla 2,50- 19,50; Andijvie: I 52-85 en II 19-42; Rode bieten 6—8; Winterpeen 5,50—8,60; Waspeen 12—31; Uien 17—28; Knolsoepgroenten 9— 18,50; Prei 16—39; soepgroenten 13—23; Sella 18—24; Peren: Gieser Wildeman 14—20, Win- terjan 11—18 en Zwijndechtse Wijnpeer 20. NOORDERMARKTBOND, 31 Dec. -80.000 kg Rode kool 6-12,80; 15.000 kg Gele kool 8,80-13,60; 200.000 kg Witte kool 10,10- 16,50; 5.000 kg Groene kool 11-25; 10.000 kg Uien 25,60-29.60; 2.000 kg Peen: U 9,60 en Hl 7,80. Een gevangenis en vooral een Amerikaanse gevangenis is een ideale plaats om er een film te maken. Men maakt hét leven van een grote gemeenschap achter de tralies mee, een bonte verzameling misdadigers, maar daarnaast ook mensen met een eigen zieleleven, die in hun gevangenschap hunkeren naar de vrijheid. Er worden complotten gesmeed, er is een fluister campagne er worden op onnaspeurlijke wijze brandbommen en pistolen in de gevangenis gesmokkeld en tussen al die voorbereidingen door ziet men de belangrijkste figuren in deze besloten mannenwereld op de voorgrond treden, de goedhartige directeur, de eerzuch tige sadist die als zijn plaatsvervanger optreedt en de oude dokter die de vriend der gevangenen is en hen voor hun roekeloze uitbraakpoging waar schuwt. In de dromen van de mannen van cel 17, waarin een kalenderschild hangt met de afbeelding van een 57.. Pim, Pam en Pom willen pro beren om de vijand nog meer te ver warren. „We zullen ze een paar dozijn lekkere stroopwafels sturen", roept Pim, „dan begrijpen ze helemaal niet meer, waar ze aan toe zijn!" En tege lijkertijd gooit hij met een grote boog een stroopwafel over de muur „Eigen- 'tjt zonde", zegt Pom. „Het is te hODen. dat ze de biien dan ook krij gen!" En J4j begint eveneens stroop wafels over de muren heen te gooien De rovers begrijpen ei inderdaad niets meer van Maar als één van hen eert stroopwafel geproefd heeft en met zijn tong smaat proeven ook de anderen sens. „Mmm, heerlijk!" roept de één voor de ander uit en weldra zitten alle rovers met klevende vingers te genie ten van de stroopwafels. vrouw, die hen allen aan hun eigen vrouwen of meisjes doet terugdenken, ziet de toeschouwer wie zij vroeger geweest zijn, hoe zij hebben geleefd en waardoor zij achter de tralies kwamen. De film eindigt met de tragedie der mislukte ontvluchting. Munsey, de sadist wordt vermoord, machinegewe ren ratelen, brandbommen zetten een deel van het gebouw in vlammen, maar de uitbraakpoging mislukt en van de mannen van cel 17 blijft er niet één meer over. Burt Lancaster en Hume Cro- nyn, als de gevangene Joe Collins en kapitein Munsey zijn in deze spannen de film de meest op de voorgrond tre dende figuren. Vooraf o.a. de plechtigheid in het paleis te Amsterdam in verband met de souvereiniteitsoverdracht. Wie, misleid door de titel, gedacht mocht hebben deze week in de Cinema Americain een mooie natuurfilm over bet hart van Afrika te kunnen zien vergist zich deerlijk, want daar, tegen de achtergrond van een oerwoud van Hollywoods karton en latten duikt het bekende tweetal Abbott en Costello op Weg illusie van een natuurfilm en in het theater hoort m-n het publiek eerst gicheien en daarna schaterlachen om de onnavolgbaar komische wijze waa. op Abbott, die hier onder de naam van Stanley Livingston als gids van een ex peditie fungeert, acteert, 't Spreekt van zelf dat Livingston in dit gebied van kannibalen en verscheurende dieren herhaalde malen in levensgevaar ver keert Slechts met de hulp van 2ijn De kende tegenspeler Costello en een ge weldige orang oetan, die het bijzonder op h~m voorzien heeft ontsnapt hij her haalde malen aan een wisse dood. Hoé het mogelijk is dat Abbott tenslotte be laden met diamanten als een tweede Rockefeller in New York terugkeert en Costello bij hem het baantje van lift boy krijgt, daarvan overtuige men zichzelf. Van het voorprogramma noemen we twee tekenfilmpjes en een zeer mooie film over het dierenleven in lentetijd. De daden van een vreemdsoortige va der, iemand, die alles wil hebben doch niets krijgt, hebben tot gevolg, dat zijn dochter zich aansluit bij een Wild- West revue, teneinde haar familie uit de financiële moeilijkheden te helpen. Het onstuimige blondje krijgt de hoofdrol in tal van indrukwekkende scenes. Haar liefde voor de directeur, een getrouwd man, doet haar met de perschef van het revue gezelschap naar New York' erhuizen, waar zij al spoe dig als actrice haar intrede doet, Hierna worden in Texas Wild-West opnamen je-taakt waarbij zij zich ont popt als een der beste cowgirls van de omtrek. Het leven in een nachtclub waarvan Betty Hutton, die in deze film haar aantrekkelijkheid ten toon spreidt, de eigenaresse wordt, geeft gelegenheid tot het tonen van toneeltjes van edit Amerikaanse vrolijkheid en show. Haar liefde wordt uiteindelijk beantwoord, doch de vele pogingen - haar de in middels beroemd geworden zaak te ontnemen, doen hieraan veel afbreuk. In deze film, waarin fraaie kleuropna- men voorkomen, is Betty Hutton een en al gratie en schoonheid. De manne lijke hoofdrollen worden vervuld door Arturo de Cordova en Barry Fitzge rald, waarvan de laat een groot aan deel heeft in het komische gedeelte der film. De inhoud daarvan blijft on danks de technicolor kleurloos, het geen aan de aantrekkelijkheid echter niets afdoet Immers het spel van Betty Hutton is ai een bezoek waard. Een Duitse film, die minder van hel circusleven vertoont dan men door de naam zou verwachten. Het begint wel met een voorstelling maar al spoedig wordt de volle aandacht gevraagd voor een liefdesdrama, een tragedie die blijkbaar onverbreekbaar aan het cir cusleven is verbonden Een man en een jonge vrouw trachten zich een toekomst te bouwen maar door jalousie van een mede-artist wordt de vrouw ontvoerd, waarna zij in een spannende scène ge- v-ngen gezet en bevrijd wordt. Er wordt in deze rolprent „heerlijk" gevochten, het ontbreekt niet aan hu mor en het geheel is een film. die bij zonder in de smaak van het publiek blijkt te vallen. Schildersbedrijf Oudegracht 116. Telef. 409 p.f. Expeditiebedrijf „Het Ve trouwen". Firma H. OUD i Zonen, Tel. 497, Oudkarsp wenst familie, vrienden i begunstigers een gelukk Nieuwjaar. IMS met een tos von HUMNSRW5-TtU4M-WKH4« J. STERRENBURG en Echtgenote Petroleumhandelaar wensen 'hun geachte cliën- tele een gelukkig Nieuwjaar, een gelukkig Nieuwjaar. PUK 20 TEL.3915 - ALKMAAR Gelukkig Nieuwjaar 1949—1950 Met dank voor de gunst in het oude en met aanbeveling voor- het nieuwe jaar, wenst ondergetekende haar begun stigers, familie en vrienden een voorspoedig Nieuwjaar. P. VERMEULEN, Manufacturen, St. Pancras. EN AUTO- tj TWtti TAAR^ VEI^HUfJtN CN lE/jEN yu^EN 13 gy 0N5ÉÖÜ U ^UNT ZOWEL HUIDEN *3 LEljEN HYDEN GARAGE Pricsrweo 4, Alkmae* Wij wensen U allen een voorspoedig Vanuit Indonesië een Voor spoedig 1950 voor familie, vrienden en bekenden. Sgt. V. STIPRIAAN J. N. (Stip) 2805.28.336 Staf. Pas II Veldpost Batavia. Schilder, St. Pancras. G.N. J. RAOSMA en Echtgenote wensen hun cliëntele en vrienden een voorspoedig 1950. Electr. schoenmakerij, Verdronkenoord 47. Tel 2086 Alle relaties, vrienden en kennissen een gelukkig 1950 J. WENTINK, Assuranties. B. Bottemannestraat 18, Alk maar. a.d. Zeswielen wenst allen een voorspoedig 1950.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2