r Kort Bestek Frankrijk garandeert economisch systeem van de Saar Nationalisatie in Noorwegen? Helders gezin door gasvergiftiging om het leven gekomen Donderdag 19 Januari 1950 VERENIGDE NOORD-HOU AN DSE DAGBLADEN 147« Jaargang No. 15 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Amerika sieunt het Franse standpunt NEDERLANDS- INDONESISCHE UNIE KRIJGT REEDS VORM Prinses Margriet zeven jaar Spoorweggebouw ie Berlijn bezet SPAANS VLIEGTUIG NEERGESTORT Hij ontving koelkasten en verraste er anderen mee... Dieven sloegen hun siag in juwelierszaak Besprekingen tussen Stikker en Van Zeeland Weerbericht Hoffman waarschuwt tegen beknotting Koude oorlog is nog niet gewonnen Het spook" naar Artis Bespreking tussen Lilienthal en Stalin Een dolle koe bracht Maastricht in rep en roer Nota aan Moskou Prins Bernhard op Curagao hartelijk verwelkomd Hoge boete voor schoon- scheidsspecialist Naturellen in Zuid-Afrika contra „Herrenvolk- doctrine" van Malan bureau administratie Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 redactie Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: a. kaptein ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1.eik woord meer 5 cent. uitsluitend contant Abonnementen 1.40 per maand, 4.per kwar taal plus incassokosten. Schuman zegi Robert Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft in zijn I besprekingen met de Duitse leiders opnieuw krachtig het Franse standpunt ten aanzien van het Saargebied uiteengezet, zo heeft Teitgen, de Franse minister van voorlichting medegedeeld. Schuman heeft opnieuw verklaard, dat de huidige regering van het Saargebied niet alleen door de geallieerden, doch ook door de bevolking van het gebied zelf, bij vrije stemming en door aanvaarding van de grondwet, is ingesteld. In deze omstandigheden kan en wil Frankrijk het huidige economische systeem in het Saargebied garanderen. De status van het Saargebied zal, hangende een nadere regeling bij het vredesverdrag, bepaald I blijven door de overeenkomsten der geallieerden en de handelingen van de bevolking, aldus Teitgen. I Het Franse standpunt heeft nu ook de I »teun der Verenigde Staten gekregen. Dean Acheson, de Amerikaanse mi- nister van buitenlandse zaken, heeft I hieromtrent medegedeeld, dat de VS bij de onderhandelingen over het vre- I desverdrag met Duitsland het Franse I gezichtspunt, dat het Saargebied een I zekere mate van autonomie moet heb- I ben, zullen steunen. Het Saargebied I dient van Duitsland te worden losge- I maakt, en in economisch en financieel opzicht met Frankrijk een eenheid te I vormen. I Over de Franse plannen, om de I steenkolenmijnen in het Saargebied I voor vijtig jaar te pachten, zei Ache- I eon, dat men in geen enkel opzicht op I het vredesverdrag kon uitlopen, doch I dat Frankrijk geen stappen diende te ondernemen, die de opneming van I Duitsland in West-Europa zouden be- I lemmeren. De conventie De conventie, waarover Frankrijk' en I het Saargebied binnenkort zullen on- I derhandelen, zal voor het Saargebied de I vervanging van de Franse bezetting I door een autonoom eigen bestuur bren- I gen, heeft een woordvoerder van het I Franse departement van buitenlandse zaken Woensdag verklaard. De conventie zal een „contractueel" regime invoeren, waarbij Frankrijk ze kere economische banden met het Saargebied zal krijgen en de rol van de Franse Hoge Commissaris zal wor den beperkt tot een bijna zuiver diplo matieke. De woordvoerder verklaarde, dat de economische banden Frankrijks behoeften met betrekking tot „herstel prestaties" zouden bevredigen, doch geen verborgen doeleinden van politie ke en defensieve aard inhouden. Distributie wordt opgeheven Bü de opening van het „Storting' heeft koning Haakon gisteren in zijn troonrede verklaard, dat Noorwegen in 1950 een einde zal maken aan de distri butie van vetten en van schoenen. Hjj verklaarde, dat het huidige mi nisterie van bevoorrading en weder opbouw zal worden opgeheven, omdat het de meeste van zijn taken heeft voltooid. Tot de voorstellen, die in het nieuwe seizoen zullen worden overwogen, be horen o.m. invoering van loonbelasting en de oprichting van een instituut voor culturele betrekkingen met het buiten land. Er zullen commissies worden be noemd om te overwegen of de gemeen schap, banken, brouwerijen en ertsmij- nen, die thans particulier eigendom zijn, zou moeten overnemen. Koning Haakon verklaarde, dat de begroting voor 1950/51 in evenwicht zal zijn. Rede van minister Stikker Het Noordatlantisch Pact is de beze geling van Europa's blijvende verbon denheid met de Verenigde Staten in het streven naar de vrede, zo zeide minister Stikker Woensdagavond aan boord van de Westerdam van de Holland-Amerika Lijn, op welk schip de leden van de Buitenlandse Persvereniging aan een diner aanzaten. De Minister gaf in een toespraak een beeld van het Nederland na de tweede wereldoorlog. Over de Unie met Indonesië zeide hij, dat deze reeds bezig is vorm en gestalte te krij gen. Er is een brug geslagen van Oost naar West en als bruggehoofd in Euro pa neemt Nederland een speciale en waardevolle plaats in. Steun aan In donesië, zowel materieel als moreel, zal steeds onze grote belangstelling en ac tiviteit hebben. Sprekende over het herstel van Ne derland zeide de minister: Dit gaat gestadig voort. Wij metselen op deze wijze niet alleen aan het eigen huis. doch dragen daarmede tevens waarde volle bouwstenen bij voor de grondves ten van een hecht Europees bolwerk, vóór vrijheid en democratie en tégen onderdrukking en tyrannie. Prinses Margriet het pete kind nan onze koopvaardij viert vandaag haar zevende ver jaardag. De baby, die op dat kleine stukje Nederlands grond gebied in Canada geboren werd, is opgegroeid tot een charmant meisje, dat men thans aan de hand van Koningin Juliana of tussen haar zusjes Beatrix en Irene bij vele officiële plechtig heden ziet. Het Nederlandse volk wenst vandaag de jarige prinses Margriet al wat wenselijk is. Moge haar een lang en gelukkig leven beschoren zijn. Omdat het toch leeg stond" Een detachement van 50 Duitse po litiemannen van de Westerse sectoren, onder bevel van twee officieren, heeft Dinsdagavond het directiegebouw van de onder Sowjetrussische controle staande spoorwegen te Berlijn bezet. Dit gebouw is in de Amerikaanse sector gelegen. Zeven leden van de Sowjet russische spoorwegpolitie, die het ge bouw bewaakten, zijn ontwapend en naar de sectorgrens gebracht. Kolonel Baccock, de Amerikaanse adjunctbevelhebber, verklaarde, dat deze operatie geschiedde omdat 450 van de 600 bureaux in het gebouw onbezet aön. Het gebouw van de spoorwegdirectie werd gedeeltelijk ontruimd bij de spoórwegincidenten, die zich in Juli tijdens de staking hebben voorgedaan. Twaalf hoge Sowjetrussische func tionarissen, die waren uitgenodigd voor een receptie te Berlijn, lieten zich ver ontschuldigen, daar zij het allen „bui tengewoon druk hadden in verband met spoorwegmoeilijkheden". Zestien slachtoffers Een ongeluk met een Junkervliegtuig van de Spaanse luchtmacht kostte zes tien inzittenden, merendeels officieren, het leven. Het toestel stortte Woens dag bij Tobarra brandend neer en werd volkomen vernield. Gruwelijke ontdekking na twee weken De Nederlander A. Pelt, de on langs benoemde commissaris der V.N. voor Libye, is te Tripolis aangekomen. Generaal Vaughan door Senaatscommissie berispt Ook mevrouw Truman kreeg er een.... Bewoners sliepen rustig door In de nacht van Dinsdag op Woens dag hebben inbrekers een bezoek ge bracht aan een juwelierszaak in Tiel. Zij hebben zich aan de achterzijde toe gang tot het pand verschaft. In de gang zagen zij de toegang tot de winkel door een deur versperd. Zij hebben eerst geprobeerd een deur te forceren. Toen dit niet lukte, haalden zij de deur uit de scharnieren en sloegen hun slag in de goed gesorteerde winkel. Talrij ke gouden armbanden en ringen wer den gestolen. Ook het geld in de kassa werd meegenomen. De totale waarde van het gestolene is moeilijk te schat ten maar het loopt in de duizenden, De inwoners hadden van djeven niets gehoord. Minister Stikker heeft te Brussel met zijn Belgische ambtgenoot Paul van Zeeland besprekingen gevoerd over Benelux-problemen. De ministers heb ben tevens hun houding bepaald ten aanzien van de onderhandelingen be treffende de Finebei, welke binnenkort te Parijs gehouden zullen worden. Verwachting, geldig tot heden avond: Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Ma tige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Temperatuur om het vriespunt. Vrijdag: Zon op 8,38, onder 17,05. Maan op 10.08, onder 19.37. In Den Helder heeft men gister morgen om twaalf uur een wel zeer droeve vondst gedaan, toen men het gezin De L„ bestaande uit man, vrouw en één-jarig dochtertje, dood in de woning Olivier van Noortstraat 6 aan trof. Alle drie personen waren door gasverstikking om het leven gekomen, waarschijnlijk reeds langer dan veer tien dagen geleden. Het huizenblok werd eerst medio De cember betrokken. De heer De L. was werkzaam op één der lichtschepen en was voordien in Amsterdam woonach tig. De buren aan beide zijden, die de familie De L. nog op Nieuwjaarsdag een wandeling hadden zien maken, ver onderstelden de volgende dagen, dat de man weer naar boord was gegaan en dat zijn vrouw en kind uit logeren waren bij familie. Men had daaraan overigens weinig aandacht geschonken, tot de gaslucht die men aanvankelijk als een normaal verschijnsel in een nieuwe stadswijk beschouwde de omwonenden tot ernstige vermoedens bracht. De politie werd gewaarschuwd en deze kwam tot de ontstellende ont dekking, dat het gehele gezin De L. was omgekomen. De gordijnen aan voor- en achterzijde waren gesloten en DE MARSHALL-HULP Communistisch gevaar dreigt nog in West-Europa Paul Hoffman, de leider van de ECA, heeft in een rede, die hij hield in Amherst College, woorden gesproken, die men kan beschouwen als een duidelijk antwoord op het streven bij een deel van de leden van het Congres der Verenigde Staten, om zo spoedig en zo drastisch mogelijk de economische hulp verlening aan het buitenland te beknotten Amerika, zo zei hij, kan niet riskeren, dat Europa economisch ineenstort, hetgeen wellicht zou geschieden, wanneer de Amerikaanse hulpverlening zou worden stopgezet of plotseling verminderd. Hij drong bij de Amerikanen aan op verlaging van de invoerrechten, teneinde Europa in staat te stellen, meer dollars te verdienen, en stelde jegens Europa de eis, dat het zal wor den samengesmolten tot één grote markt. Alleen dan is het mogelijk, zich zelf van het noodzakelijke te voorzien bij een redelijk levensstandaard voor de bevolking. In dit verband gispte hij het economische nationalisme in Euro-- pa, alsmede de middelen, die na de eerste wereldoorlog zijn toegepast om de Europese economie in verschillen de sectoren te verdelen. Wil men, zo besloot hij, bereiken dat de Westerse ideologie de overhand behoudt, dan zal het materiële lot van de gemiddelde mens in West-Europa aanzienlijk moeten verbeteren. Uitein delijk kunnen wij hopen, dat het Rus sische volk eerst zal leren begrijpen, wat vrijheid betekent en vervolgens die vrijheid zal veroveren. Wellicht schijnt de mogelijkheid te ver verwij derd om in overweging te worden ge nomen, maar wij moeten niet vergeten, dat Mussolini nog niet lang geleden in Italië heerste, terwijl de Italianen thans van hun nieuwe vrijheid genieten. Een communistische staatsgreep zou een reële dreiging kunnen worden, wanneer honger, werkloosheid en wan hoop in West-Europa zouden rondwa ren. Zolang het gevaar voor zulk een staatsgreep bestaat, kan Amerika niet beweren, de koude oorlog te hebben gewonnen. Amerika zal deze oorlog niet hebben gewonnen, zolang Europa nog niet de beschikking heeft over het meest noodzakelijke voor zijn econo mische onafhankelijkheid, aldus Hoff man. Generaal-majoor Harry Vaughan, president Trumans adjudant, heeft Woensdag van een Senaatscommissie een berisping gekregen wegens het aanvaarden van koelkasten als ge- chenk. Vaughan schonk een koelkast aan mevrouw Truman en andere aan vooraanstaande personen in Washing ton. De commissie stelde vorige zomer een onderzoek in naar een geval, waar bij vijf personen giften in ontvangst genomen zouden hebben, omdat zij an deren aan regeringscontracten gehol pen hadden. De commissie kwam tot de slotsom, dat er niets onwettigs in dergelijke giften stak. Generaal Vaug han zeide, dat er in het geheel niets verkeerds schuilde in het feit, dat hij koelkasten had of deze aan zijn vrien den cadeau deed. Tijdens het onder zoek werd verklaard, dat de firma, die generaal Vaughan de koelkasten ten ge schenke gaf, dit gedaan had toen zij probeerde van het Departement van Buitenlandse Zaken gedaan te krijgen. dat vertegenwoordigers naar Europa mochten worden uitgezonden. Dit was legen het einde van de oorlog, toen paspoorten moeilijk te krijgen waren. Generaal Vaughan, zo werd gezegd, had voor de firma „de weg geëffend". Vaughan ontkende echter, dat zijn han delwijze verkeerd zou zijn geweest. Wat hij ook deed, behoorde tot zijn taak en was in het Delang van een vlotte gang van zaken, zo zeide hij. President Truman verdedigde generaal Vaughan en pleitte voor een „billijke behandeling" van hem. Amsterdam heeft een „spook" gehad. De dienstmeisjes op het Olym- piaplein en de Stadionweg kunnen weer rustig gaan slapen. Geen nachte lijke verschijningen zullen hen meer kwellen. Voortaan zal het „spook" van een nette geteerde kooi in Artis uit de vijandige mensenwereld kunnen aan schouwen. De oplossing van het griezel verhaal is uitermate eenvoudig: een buurtbewoner ontdekte, dat een uil de angstaanjagende geluiden op zijn gewe ten had. Het dier is gevangen en op gesloten. De New York World Telegram and Sun meldt, dat David Lilienthal, de af tredende voorzitter van de Amerikaan se commissie voor atoomenergie, zou hebben aangeboden te Moskou met Stalin besprekingen te voeren, om de verschillen van mening tussen Rusland en Amerika over controle op de atoom energie te regelen. Lilienthal zou volgens het blad aan het hoofd van de atoomcommissie blij ven om te pogen de productie van wa terstofatoombommen tegen te gaan. Lilienthal zou er bij Truman op aan gedrongen hebben in een onderhoud met Stalin een overeenkomst uit te werken. Hij zou hierbij hebben aange voerd, dat de waterstof-atoombom de beschaving zou kunnen vernietigen. In dien Truman geen onderhoud wenste, dan zou hij zelf zeker tot overeenstem ming met Stalin kunnen komen, zo zou Lilienthal hebben gezegd. Hij zou zich op het standpunt stellen, dat Amerika alle werk aan de atoom bommen moet staken en de voorraden vernietigen. de gaskraan stond open. De vrouw en het kind werden boven aangetroffen, de man in de achterkamer op de bene denverdieping. Op hun lichamen werd door de politie beslag gelegd. Een grondig onderzoek is ingesteld, ter be antwoording van de vraag in hoeverre hier van een ongeval sprake is. Een op het Gemeentelijk Slachthuis dol geworden koe, die aan haar bewa king ontsnapte, heeft gisteren Maas tricht in opschudding gebracht. Het beest had een gehele wijk», van voorbij gangers en zelfs van auto's schoonge veegd, toen de politie er eindelijk in slaagde vanaf een gerequireerde vracht auto het koebeest met een stengun neer te leggen. Vredesverdrag met Oostenrijk Gisteravond hebben Amerika, Enge land en Frankrijk een gezamenlijke nota over het Oostenrijkse vredesver drag aan de Sowjetunie overhandigd. De nota werd door de drie ambassa deurs te Moskou op het Kremlin in handen gesteld van Andrei Gromyko, de Sowjetrussische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken. Naar verluidt is Wysjinsky ongesteld. Te Londen is van officiële zijde nog niets over de inhoud van de nota verklaard, maar naar beweerd wordt hebben de drie Westelijke mogendheden de Sow jetunie gevraagd, of zij bereid is binnen redelijke tijd een onafhankelijkheids verdrag voor Oostenrijk te voltooien. Onivangst van de Bestuurs colleges Prins Bernhard is Woensdag om streeks half vier Nederlandse tijd (kwart voor twaalf plaatselijke) op Curacao aangekomen. Hij werd aan boord van de Johan Maurits van Nas sau begroet door de Gouverneur der Nederlandse Antillen. Nadat hij des middags een rondrit over het eiland had gemaakt, heeft hij 's avonds op het Gouvernementshuis de leden der Sta ten van de 'Nederlandse Antillen, het College van Algemeen Bestuur en de Raad van Advies ontvangen. De voor zitter, der Staten, de heer J. E. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniinii J^e Deense schrijver Rasmussen raadt de Denen aan, deze winter niel naar Engeland te gaan. Daar is het niks gedaan, zegt hij, de mensen pra ten alleen maar over het weer en alle buizen en pijpen zijn er altijd bevro ren. Tocht is er een algemeen voor komend verschijnsel. Het trekt er dus rÓo^kj7*van"maniief.' zo, dat het de Denen niet trekt! Bij Zürich is een graf uit de ijstijd ontdekt, dat dateert uit de jaren 400 I litspraak van een bekend t nt Knn ttaA** PUwpfno Tij- rl o nV\t of /"J o 1La-, weduwe, heeft gezegd, dat zijn wit tebroodsweken nog 33 jaar zullen du ren. Een waarzegger heeft 'em name lijk voorspeld, dat hij 105 wordt. Bij ons is dat nog veel erger Daar idat.i^et_ to^h hebben 5 millioen geen eigen inko men, maar wachten elke week op het leeftijd blijkt te zitten. In Epping (Essex) hoorde een surveillerend agent gerucht. Hij zette zijn fiets tegen een muur en ging kijken. Bij zijn terugkomst was (natuurlijk) zijn fiets Ameri- verdwenen. Het lijkt Nederland wel! tot 500 vóór Christus. Ik dacht, dat de kaan: „Ford heeft het gezinsleven D De langste parochie ter wereld is ijstijd in de Alpen nog lang niet voor- uit elkaar gerukt. De televisie lijmt een deel van de 2700 kilometer lange bij was! Venlo-West is kwaad, om- het weer samen". Daar zit wat in, hoofdweg van Alaska. De Jezuieten- dat de carnavalsoptocht uit Venlo-Oost vrienden, daar zit wat in! De vice- priester John Buchan heeft de zorg 72, over alle Katholieken, die langs meer 38-jarige dan de helft van deze weg wonen Tussen Keulen en Parijs leidt de weg naar Rome. Zelfs een Solex zal daar we niet voldoende zijn! .■-•rfS'l' niet in West komt. De overkapping president van Amerika, Barkley, van de Bailey-brug is te laag voor de onlangs gehuwd met een wagens. De tanks uit het „grote car naval" konden er blijkbaar wél overAan Vincent Auriol zijn 600 flessen Bordeaux-wijn gezonden, om aan te bieden aan het Britse ko ninklijke paar bij zijn bezoek aan En geland. Om aan Auriols bezoek een aureool te verlenen. Radio-Moskou heeft gezegd, dat industrie, landbouw, architectuur en handel het staatsplan voor 1949 voor 103 hebben verwerke lijkt Ik vraag me af waarom ze dan nog doorgaan. 3'/t millioen van de 10 millioen Amerikanen boven de 65 jaar hebben geen eigen inkomen. Gunst, die Saarl P"n nu we toch in de lengte zoe- ken: De langste pelgrimsreis naar Rome wordt dit jaai gemaakt door een groep pelgrims uit Nieuw-Zeeland. CJ In West-Berlijn is een protestoptocht, van kappers verboden. Hun klanten gaan naar de oostelijke zone, omdat ze daar goedkoper uit zijn. En de westelijke figaro's trekken zich de haren uit het hoofd. Honden helpen cocaïne smokkelaars De Italiaanse politie is op zoek naar twee mannen, die voor de leiders gehouden worden van een bende smokkelaars, die cocaïne en heroïne in de halsbanden van honden over de Franse grens de Italiaanse Riviera binnensmok kelen. Woensdagavond stond op de hoek van een straat te Rapallo een vrouw met een hond, toen een grijze Sedan aan kwam rijden en een man, uit het raam van de auto leunend, met een tommygun een aantal schoten loste op de hond. Het politierapport vermeldt niet, wat er met de vrouw gebeur de. De hond bleef dood op 't trot toir liggen. Daar de halsband van de hond ongewoon dik was, stelde de politie een nader onderzoek in. In de halsband vond zij cocaï ne en een klein pakje heroïne. Een van de daders, die geregeld cocaïne zou leveren aan de luxu euze hotels aan de Italiaanse Ri viera, wordt „de hertogin" ge noemd. De ander is de 22-jarige Giuseppe Malles, „mogelijk een Italiaanse Fransman". Yrausquin, heeft bij deze gelegenheid een rede gehouden, waarin hij de Prins uit naam van de bevolking der Nederlandse Antilleu van ganser nar- te welkom heette. De heer Yrausquin herinnerde aan het eerste bezoek van de Prins, in oor logstijd gebracht, en zeide, dat de be volking van de Antillen hoopt dat het tweede bezoek even aangename herinneringen zal achtet laten. Er is, zo betoogde spr., vrij veel veranderd op sociaal, economisch en staatkundig terrein. Ongewijzigd bleef echter de aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje. Spr. zeide het hogelijk te waarderen, dat de Koningin haar ge maal als haar vertegenwoordiger naar de Antillen heeft afgevaardigd. Over het bezoek van prins Bernhard te San Juan kan nog worden gemeld, dat de prins een rondrit door de stad heeft gemaakt, waarbij van de zijde der bevolking een grote belangstelling aan de dag werd gelegd. De prins heeft later een tegenbezoek afgelegd bij de gouverneur, met wien hij op La Forta- leza het diner heeft gebruikt. De prins heeft aan boord van de „Karei Door man" de leder, der Nederlandse kolonie te San Juan ontvangen. Gratie op Curacao. Ter gelegenheid van het bezoek van prins Bernhard heeft de gouverneur der Nederlandse Antillen bij wijze van gratie, een strafvermindering verleend aan alle bij vonnis van een militaire of burgerlijke rechter veroordeelden, van een zesde deel der hoofdstraf tot een maximum van 4 maanden. De kantonrechter te Sneek heeft Woensdag de aldaar wonende schoon heidsspecialist L. C. A. van U. veroor deeld tot een boete van tweemaal f 300 Dit omdat hij haargroei had willen be vorderen door het geven van hormo nen-injecties. De veroordeelde is in ho ger beroep gegaan. De Zuidafrikaanse senator Brookes, die de Zoeloes in het Zuidafrikaanse Hogerhuis vertegenwoordigt, heeft Woensdag te Kaapstad een beroep ge daan op „alle tegenstanders van de „apartheid"-politiek der regering" om een „verklaring van onoverwinbaar- heid" te tekenen en „elk leed te aan vaarden, dat voortkomt uit de strijd voor het behoud van de beginselen van democratie en vrijheid". Brookes vroeg tegenstand tot het uiterste „in de geest van Gandhi" (door lijdelijk ver zet) tegen de „Herrenvolk doctrine" van dr. Malan. MINISTER VAN MAARSEVEEN EN DR. HIRSCHFELD BIJ SUKARNO Minister mr. J. H. van Maarseveen en de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, dr. H. M. Ilirsehfeld, heb ben een bezoek gebracht aan president Sukarno.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1