Keg en eveldt Bcialiteit Sport in 't kort G'5 S i 11 Bloemen, muziek en 'n Margrietboom Zaak-Van Meegeren is afgedaan Vors# houdt aan Oostenrijkse impasse nog niet verbroken Toch misdrijf in Oud Den Helder Iqk-warme )te collectie >n 4170 Prins Bernhard in Willemstad Harry Vaughan blijft Nieuwe vondsten beves tigen mening der deskundigen Wrange grap van Nylonknoeiers Schout-bij-nacht Moorman naar Indonesië Loods met houtopslag in Rotterdam verbrand De verjaardag van Prinses Margriet Afzonderlijk vredesverdrag mef Westelijk geallieerden niet wel mogelijk Toch nog contact? Reconstructie van het drama uiterst moeilijk WINTER Zuurkool vijftig cent Russen eisen ontruiming van spoorwegbureau 0 VRIJDAG 20 JANUARI 1950 bons bijeen en U r en enveloppen, s. Die bons vindt A (2'I, punt) en gerust 2 x kunt iet meesterhand, ker, juist zoals krijgt dus van GEN KUNT U 1ME KOOPJES ikele prezen: emmer •e uitvoering 1.98 5TEN SCHALEN 4.95 METALEN ROERZEEF 1.98 HER grote maat 2.9 TANTEN (ETS! :n schotels 46 cents lkbekers 27 cents SSTELLEN slechts 9.96 kinderschaats van de meest ten. rES Donderdagochtend vroeg is aan Prins Bernhard ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Margriet door een deputatie van de koopvaardij een mand seringen en rozen aangeboden. Gedu rende de ochtend maakte de Prins on der gestadige regen een tocht langs de verschillende instellingen. Alvorens met de „Beatrix", het jacht van de gouverneur, de Annabaai over ta steken, woonde de Prins op het gou vernementsplein het loslaten van onge veer 150 postduiven bij. Z. K. H. bezocht het museum van Curasao, het leprozengesticht, een te huis voor ouden van dagen en gebrek kige kinderen. De oude dames zongen hem het Wilhelmus en het Curagaose volkslied toe. In de kinderafdeling werd de Prins door een jongetje toe gesproken. Ook werd het Elisabethzie- kenhuis en het sanatorium van het Groene Kruis bezocht. Overal werd de hoge gast luide toegejuicht. Na een be zoek aan de olieterreinen plantte de Prins in een buitenwijk een „Margriet boom". Schoolkinderen zongen en een muziekcorps deed vrolijke klanken horen. Het gouvernement van de Neder landse Antillen bood ter gelegenheid van het bezoek van Prins Bernhard een groot diner aan in de Piscadera- baaiclub. De gouverneur richtte een kort woord tot de prins. „De bevolking van dit rijksdeel voelt zich nauw ver bonden met Oranje en leeft innig mede hl vreugde en rouw met het Koninklijk Huis. Bij het regeringsjubileum, de ab- dioatie van Koningin Wilhelmina en de troonsbestijging van Koningin Juliana nam het volk dezer eilanden zonder uitzondering deel in deze voor het Ko ninkrijk zo belangrijke gebeurtenissen. Wij aijn voor het bezoek van de prins aan de West bijzonder dankbaar. Het verheugt ons zeer, dat de prins ditmaal een bezoek zal brengen aan alle eilanden van de Nederlandse An tillen, zodat de bewoners van alle ei landen thans de gelegenheid zullen hebben de prins in hun midden te zien. De prins zal de eigen aard van de verschillende eilanden en hun bevol king leren kennen en dan ook ontwa ren bij alle verscheidenheid van volks aard, dat de band der saamhorigheid onder het Huis vn Oranje een zeer hechte is." De gouverneur herinnerde vervolgens aan de verjaardag van prin ses Margriet. Hij had de Koningin na mens bestuur en volk der Nederlandse Antillen telegrafische gelukwensen ge zonden en bood hier namens bestuur en volk aller zeer hartelijke gelukwen sen aan. „God geve de jarige prinses een lang en gelukkig leven; dat zij moge opgroeien tot vreugde harer ko ninklijke ouders." Gisteren heeft president Truman op een persconferentie verklaard, dat hij generaal-majoor Harry Vaughan zou handhaven als zijn militaire adju dant, ondanks een verzoek van senato ren om hem te ontslaan of zijn uniform af te nemen. Vaughan werd in een rapport be rispt wegens het ontvangen van geschenken voor het helpen aan rege ringscontracten. Het rapport werd op gesteld door een Senaatcommissie, die belast was met een desbetreffend on derzoek. Nederlandse justitie acht nieuw onderzoek overbodig Z. K. H. Prins Bernhard heeft op zijn reis naar de West een bezoek gebracht aan Porto Rico, waar hij dineerde ten huize van de Gouver neur, Luis Munoz Morin. Prins Bernhard met de gouverneur en diens echtgenote. De Nederlandse Justitie beschouwt thans de zaak-Van Meegeren als een afgedane zaak. Er wordt geen enkele reden aanwezig geacht, om een nieuw onderzoek in te stellen. Een commissie van deskundigen heeft de valsheid van een aantal aan zeventiende-eeuwse meesters toegeschreven doeken on weerlegbaar aangetoond en zij heeft daarbij kunnen steunen op bekente nissen van Van Meegeren zelf. Boven dien zijn er twee vondsten gedaan, die deze bekentenissen bevestigen. De Belg Jean Decoen heeft bij her haling getracht, de echtheid van de ge wraakte doeken aannemelijk te maken. PLEEGDEN JONGENS SABOTAGE? De Franse politie heeft drie jongens tussen 15 en 17 jaar oud gearresteerd, die te Pontarlier-Besancon een stuk beton op de spoorrails hadden gelegd, dat echter werd ontdekt voordat er ongelukken konden gebeuren. Het was het zesde geval van spoorwegsabotage In drie dagen, NWU wijzigt amateurs bepalingen Naar wij vernemen zal het hoofd bestuur van de Nederlandse Wielren Unie aan de in Maart a.s. te houden algemene vergadering enkele voorstel len doen, welke ten doel hebben de amateursbepalingen te wijzigen. Deze wijzigingen komen op het vol gende neer: le. Prijzen en premies voor ama teurs en nieuwelingen behoeven in den vervolge niet meer uitsluitend te be staan uit bekers, kransen, medailles en diploma's, doch de uitschrjjvers zulten geheel vrij zijn in de keuze der be schikbaar te stellen prijzen. 2e Prijzen en premies, welke in geld worden uitgeloofd, moeten worden ge stort bij de »'.W.U. De winnaar daar van kan voor het door hem gewonnen bedrag naar eigen keuze iets kopen, waarna de kwitantie dient te worden ingezonden bij de 1T.W.U. Zaterdag regeringsverklaring in Pasundan Het parlement van Pasundan zal van 20 tot en met 29 Januari in voltallige zitting bijeenkomen. De premier zal 21 Januari een regeringsverklaring afleg gen. Naar aanleiding daarvan zullen in het parlement beschouwingen worden gehouden. De nylons, die thans in étalages en vitrines van de modez\ken liggen, en de bewondering van alle dames weg dragen, blijken soms van duistere her komst te zijn. Tot deze ontdekking is de C.C.D., die ambtshalve ook van deze kousen het naadje wilde weten, ge komen. Het blijkt dat maatschappijen met fantastische briefhoofden en indruk wekkende facturen, die de smokkel- practijken moeten camoufleren, zich met aanbiedingen tot de bonafide handel hebben gewend. Ieder ogen blik duiken zulke ondernemingen op om even vlug weer te verdwijnen. De adressen en de telefoonnummers zijn gefingeerd. Tot deze ontdekking kwam ook een manufacturier in Zaandam, die een nabestelling te 's-Gravenh\ge wilde doen, het aangegeven nummer aan vroeg en aan de telefoon kreeg mevrouw Lieftinck, aldus het Handels blad. Geheim Amerikaans wapen in Russische handen? Volgens de „Los Angeles Times" heeft een zekere Frank Lynch, die tij dens de oorlog kolonel bij het Ameri kaanse leger was, verklaard, dat een „hoogst geheim" Amerikaans zelfrich- tend luchtdoelkanon sinds 1944 in Rus sische handen is. Lynch zou het blad hebben medegedeeld, dat hij in de zo mer van 1944 opdracht kreeg het naar de Russen te verzenden. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft tegengesproken, dat ge noemd geheim in handen der Sowjet- unie zou zijn. Het beschreven wapen had in de tijd, waarover sprake was niet bestaan. Hij heeft gepoogd, de door de recht bank te Amsterdam benoemde commis sie van experts voor zijn standpunt te winnen en nadien in Belgie een con tra-onderzoek ingesteld, dat heeft ge leid tot een ernstig conflict tussen de heer Decoen en een van de leden der commissie, de heer Coremans. Intussen zijn twee nieuwe vondsten gedaan, die bevestigen, wat indertijd al gerechtelijk is vastgesteld. Zo is in 1948 een jachttafereel van- Hondius ont dekt, dat in 1940 aan Van Meegeren is verkocht. Een deel van dit doek heeft Van Meegeren gebruikt voor een „Laatste Avondmaal". Van Meegeren echter heeft ter terechtzitting verklaard, dat hij voor zijn „Laatste Avondmaal" een doek van Govert Flinck heeft ge bruikt. Nu is in zijn landhuis in Nice een tot dusverre onbekend „Laatste Avondmaal" gevonden, dat inderdaad over het door hem genoemde werk van Flinck is heengeschilderd. Deze ont dekkingen bevestigen de verklaringen van Van Meegeren en de conclusies van het rapport des deskundigen, zodat de Justitie geen aanleiding vindt, om tot een nieuw onderzoek over te gaan. Het krachtige hoge drukgebied bo ven Zuid-Scandinavie verplaatst zich langzaam naar de Noordzee, waardoor de krachtige Oostelijke wind zal afne men. In de afgelopen nacht daalde het kwik in Noord-Holland tot 5 a 6 graden Celsius, in het Oosten reeds toch 7 a 8 graden Celsius. Hoewel het genoemde hoge druk gebied voor al aan de Noordzijde door Oceaansto ringen wordt aangetast, zal dit voor ons land voorlopig nog geen belang rijke verandering brengen. Ons land alsmede vrijwel geheel Europa blijft voorlopig onder de koude Oostelijke stroming, waarbij in Duitsland al meer dan tien graden vorst voorkomt. Zoals de situatie zich vanmorgen liet aan zien mag worden aangenomen, dat het vorstweer zeker nog tot na Zondag zal aanhouden, waarbij een vorst van 6 10 graden vorst kan verwacht worden. Ongetwijfeld zal er het ko mende weekend reeds in grote delen van ons land geschaatst kunnen wor den. Kans op sneeuw bestaat er voor lopig nog niet. Maandagavond 23 Januari a.s. zal de staatssecretaris van marine, schout-bij- nacht H. C. W. Moorman, naar Indo nesië vertrekken. Hij zal besprekingen voeren omtrent de regelingen, die voor de Koninklijke Marine voortvloeien uit de ter Ronde Tafel-conferentie genomen besluiten en zich voorts op de hoogte stellen van de omstandigheden van de eenheden der Koninklijke Marine in In donesië. Men verwacht, dat de reis twee tot drie weken zal duren. Gisteravond brak brand uit in een houten loods, die op een open terrein te Rotterdam stond. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat de vlammen spoedig aan alle kanten uit de loods sloegen. De loods, waarin een partij hout en fineer was opgeslagen, brandde geheel uit. Het blussingswerk van de brandweer werd belemmerd doordat het wegstromende water bevroor en de straat in een ijsvlakte veranderde. De zevende verjaardag van Prinses Margriet is op het paleis Soestdijk in tiem gevierd. Het jarige prinsesje is als alle dagen naar school gegaan. Prins Bernhard zond een telegrafische geluk wens. Met enkele bestuursleden van het Margriet-fonds en zijn moeder kwam reeds Woensdag een jongen, die giste ren tien jaar werd en wiens vader, bootsman ter koopvaardij, in de oorlog is omgekomen, uit naam van dit fonds een grote taart aanbieden. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de impasse bij de on derhandelingen over het verdrag met Oostenrijk niet verbroken is door de Woensdagavond te Moskou gehouden vergadering van de drie westelijke am bassadeurs en de Russische plaatsver vangende minister van Buitenlandse Zaken Gromyko, Volgens een te Londen ontvangen verslag van de vergadering weigerde Gromyko de rechtstreekse Russisch Oostenrijkse onderhandelingen te We nen, waarvan de besprekingen der plaatsvervangers afhangen, te bespoe digen. Hij wilde ook geen tijdlimiet stellen voor de beëindiging van die be sprekingen. In tegenstelling tot sommige berich ten bevatte de aan Gromyko aangebo den nota geen nieuwe compromis-voor stellen. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat het een „passende actie" zal overwe gen „om de vrijheid en onafhankelijk heid van Oostenrijk te herstellen", om dat het viel te betwijfelen of met het Oostenrijkse vredesverdrag nog vorde ringen gemaakt konden worden. De Amerikaanse, Britse en Franse ambassadeurs te Moskou hebben Gro myko, de plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, eergisteravond gevraagd welke garanties konden wor den gegeven, dat de onderhandelingen over het verdrag zouden worden vol tooid. Gromyko kon echter voor de naaste toekomst geen verzekeringen verschaffen, aldus de woordvoerder van het Amerikaanse departement. Theorie In diplomatieke kringen te Londen Onrush door mijnwerkers- staking De 90.000 mijnwerkers van de vet- koolmijnen in zeven staten der V. S. hebben Donderdag hun staking voort gezet. In het district Fayette werd een mijn opgeblazen, waardoor twee reus achtige mechanische scheppen ter waarde van 100.000 dollar vernield wer den. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In een andere mijn werd een niet georganiseerde arbeider be wusteloos geslagen. gelooft men, dat een afzonderlijk vre desverdrag tussen de Westelijke geal lieerden en Oostenrijk een puur theo retische mogelijkheid is, daar geen der belanghebbende partijen eraan zou denken haar troepen uit Oostenrijk te rug te trekken zolang er Russische troepen in Wenen en de Sowjetzone zouden blijven. Te Wenen verneemt men in kringen, die in nauw contact staan met de Oos- stenrijkse minister van Buitenlandse Zaken, Gruber, dat deze Donderdag middag een onderhoud heeft gehad met de Russische adjunct-commissaris in Oostenrijk. Deze zou aan Gruber ver klaard hebben, dat de Russische rege ring de op vfjf December overhandig de Oostenrijkse tegen-voorstellen nog steeds bestudeert en dat zij nog geen beslissing heeft kunnen nemen. Hij zeide, dat dit feit de plaatsvervangers te Londen niet moeten beletten de be sprekingen over de andere clausules van het Oostenrijkse vredesverdrag, waarover nog geen accoord is bereikt, voort te zetten. Na het uitgebreide onderzoek, dat de Helderse politie heeft ingesteld naar de juiste toedracht van het drama in Oud Den Helder, waarbij een heel gezin van drie personen het leven liet, is wel komen vast te staan, dat hier niet zonder meer van gasverstikking sprake is geweest. Op het lichaam van de 28-jarige vrouw werden namelijk sporen van geweld aangetroffen die er op wijzen dat zij door haar man ai of niet opzettelijk door worging om het leven is ge bracht. Vermoedelijk is het anderhalfjarig kind evenmin een natuurlijke dood gestorven. De man, de 32-jarige J. Löhr, is later naar beneden gegaan en heeft zich in de keuken-kamer van het leven beroofd. Op echtgenote van L. werden sporen van geweld gevonden Hoe het tragisch gebeuren zich pre cies heeft afgespeeld, zal waarschijnlijk een geheim blijven, temeer omdat men tot in het oneindige kan gissen naar de motieven. Uiteraard heeft deze zaak een psychologische achtergrond welke echter uiterst moeilijk kan worden be paald. De man was sinds anderhalf jaar machinist bij het Loodswezen. In het laatst van December was hjj van het lichtschip „Texel" gekomen en men veronderstelde, dat hij na het verlof van veertien dagen naar de „Terschel- lingerbank" zou gaan. Ook zijn vrouw wist niet dat hij om persoonlijke rede nen ontslag had genomen. Eén van de vele mogelijkheden is, dat hij haar op de avond van Nieuw jaarsdag van zijn omstandigheden op de hoogte heeft gesteld en dat daarop een verschil van mening is gevolgd. Aangezien L. als een rustig man be kend stond en de verhoudingen in het gezin buitengewoon gunstig waren, en hij bovendien op Nieuwjaarsmorgen nog een radio-antenne aan een droog lijn in de tuin had aangebracht, is het niet aan te nemen, dat hij met voorbe dachten rade heeft gehandeld. Eerder is er sprake geweest van een vlaag van verstandsverbijstering. De omstandig heden waaronder de lijken werden aan getroffen, duiden er op, dat na het vreselijke gebeuren in de slaapkamer, de man in een toestand van betrekke lijke evenwichtigheid heeft besloten, ook een einde aan zijn leven te maken. Gelet op het feit, dat alle drie gezins leden in nachtgewaad werden aange troffen, kan worden aangenomen, dat het drama zich 's avonds laat heeft af gespeeld en wel op de avond van 1 Januari, wat kan worden opgemaakt uit de kranten en brieven die op de voordeurmat lagen. Het is verklaarbaar, dat men eerst Woensdagmiddag om 12 uur tot de vre selijke ontdekking kwam. De naaste Al leek het eerst alsof de kou Ons helemaal voorbij gaan zou En dat de Bilt's voorspellerij, Niet meer was dar wit zwammerij, Sedert de laatste dagen Hoort men de mensen klagen Over de kou, die onverwacht Ons land heeft een bezoek gebracht. En met haar rare grillen Haast iedereen doet rillen. Je ziet weer wangen paars en blauw, De kolenman is druk in touw, We eten nu weer als een vorst, De fijnste boerenkool met worst, En van de snert met kluiven Kan men de geur opsnuiven. We trekken allemaal spontaan Weer warme wollen wanten can. De was hangt stijf gelijk een plank, Geen paartje zit meer op een bank. De wintertenen plagen weer, De waterleiding loopt niet meer, De neuzen dubbel, wat een pret, De warme kruik komt meer in bed, De schaatsen raken uit het vet, De oorklep wordt weer opgezet, We drinken chocola, anijs, We dromen over sneeuw en ijs, We klagen over dure brand. Hoera, de winter is in t land. JABSON. Nu de marktprijs van de witte kool tot 16 cent per kilo is verhoogd, is de zuurkoolprijs van 46 tot 50 cent per kilo gestegen. Indertijd werd een ver laging van de zuurkoolprijs verwacht omdat de fabrikanten grote veelheden witte kool voor vijf tot acht cent per kilo inkochten. Kees Broekman niet in hei Ameri kaanse ieam, start toch in Bislet Stadion Wielerkampioenschappen op auto-circuit te Zandvoort j^EES BROEKMAN zal geen deel Het wielerkampioenschap voor uitmaken van de ploeg der amateurs zal dit jaar niet op de Cau- Ver. Staten, die Zaterdag en Zondag berg verreden worden, maai op Zon- Noorwegen ontmoet. Toch zal Broek- dag 2 Juli op het auto-circuit van man in het Bislet Stadion starten. Er Zandvoort. Tevoren zal door middej is een internationale wedstrijd op de van provinciale kampioenschappen 1500 m. en de 5000 m. georganiseerd een voor selectie voor de deelname tussen de Noren Viggo Hansen, Reidar plaats vinden. De afstand bedraagt Liaklev en Ivar Martinsen en een 170 k.m. buitenlandse ploeg, bestaande uit Kees Broekman, Kornel Pajor en Goethe Hedlund. Trees Cool (Den Haag), Rietje van Erkel (Amsterdam) en Lydie Stoppelman (Amsterdam) zullen deel- an Europees kampioenschap nemen aan de internationale wedstrij- biljarten anker cadre 47/2 van 2 t.e.m. ,jen jn kunstrijden te Davos op 2, 4 5 Febr. te St. Etienne namen de vol gende negen biljarters deel: v. d. Pol, De Ruyter, Sweering (Ned.), Galmi- ehe, Dafetelle en Chassereau (Fr.), Van Hassel en Gabriek (B.) en Nuss- berger (Zw.) Fenny Heemskerk heeft haar laatste partij tegen de Hongaarse Langosh remise gesoeeld, zodat zij op de achtste plaats is geëindigd met 8 punten. en 5 Februari. Zaterdag 4 Febr. vindt in de Koopmansbeurs te Amsterdam een landen wedstrijd plaats tussen een Zwitserse turnploeg en de Nederland- iw> turnploeg. Door een 30 zege op Brussel heeft H. H. Y. C. zich aan de hop van de ranglijst van de competitie om de West Europa-beker geplaatst. buurman, de heer J. Mallet, Olivier van Noortstraat 8, heeft n.L zelf bij het loodswezen gevaren. De veronderstelling lag voor de hand, dat L. weer naar boord was gegaan en dat zijn vrouw met haar dochtertje Jetty naar haar ouders in Amsterdam wa# gereisd. De gaslucht is pas de laatst* dagen hinderlijk geworden, wat ver klaard kan worden uit de soliede con structie van de huizen (welke b.v. een perfora-vloer, bedekt met een houtlaag hebben) en uit de invloed van de wind die in deze nieuwe stads wijk nog vrij spel heeft. De buren van no. 4 hebben Woens dagmorgen door een fitter van de Wa ter- en Lichtbedrijven de gasmeter en de leidingen in hun woning laten na zien. Alles bleek in orde te zijn en ook de heer Mallet had zich reeds ervan overtuigd, dat van lekkage in zijn wo ning geen sprake was. Eerst toen men ging veronderstellen, dat misschien in het huis van de familie Löhr iets niet in orde was, vooral omdat de ramen bij nader inzien beslagen bleken te zijn. Een opzichter van Bredero's Bouwbedrijf werd gewaarschuwd, die het raadzaam oordeelde, de politie te lefonisch op de hoogte te brengen. De recherche was enige minuten la ter ter plaatse. Zij nam aan de achter zijde van de woning een sterke gas lucht waar en verschafte zich toegang door de ruit voor de achterdeur uit te snijden. In de keuken-kamer vond men het ontzielde lichaam van L,, dat in een groene slaapzaak op de vloer lag. De gaskraan in het vertrek stond open en de slang was niet aan het gasstel gekoppeld. In de slaapkamer op de eerste ver dieping trof men de vrouw en het kind aan, beiden liggend in een twee persoons bed. Ook hier heerste een sterke gaslucht, maar de genoemde sporen van geweldpleging deden het onwaarschijnlijk zijn, dat de vrouw door gasverstikking was omgekomen. Door welke oorzaak het dochtertje was overleden, kon niet met zekerheid worden geconcludeerd Wel heeft men kunnen nagaan, dat sinds het drama zich afspeelde, een hoeveelheid licht gas van omstreeks 1000 m3 in de wo ning is gekomen. De kier onder de achterdeur was door L. provisorisch met een wollen das gedicht. Het parket uit Alkmaar en de offi cier van justitie, mr. J. Holsteijn, hebben zich Woensdagmiddag van de stand van zaken op de hoogte gesteld. De politie heeft de lijken in beslag genomen en Woensdagavond naar de Algemene Begraafplaats doen vervoe ren. Hedenmorgen werd daar de sectie verricht door dr. J. P. Hulst uit Lei den. Nog geen conclusie De commissaris van politie, de heer K. Rijpma, deelde ons mede, dat men het drama nog niet met zekerheid heeft kunnen reconstrueren. Er zijn verscheidene mogelijkheden denkbaar. Wellicht, dat het voortgezette onder zoek enige punten oplevert, waaraan men houvast kan hebben. Een laatste briefje, dat L. heeft achtergelaten, geeft slechts uiterst vage aanwijzingen. Anders geen normale diensten Generaal Kotikof, de Russische com mandant te Berlijn, heeft in een brief aan zijn Amerikaanse collega geëist, dat het hoofdbureau van de Reiehsbahn in de Amerikaanse Sector van de stad, dat dezer dagen door de Amerikanen is be zet, onmiddellijk zal worden ontruimd. De Amerikaanse commandant, generaal Taylor, heeft geantwoord, dat het ge bouw is overgenomen, omdat het bij na geheel leeg stond. Van Russische zijde is medegedeeld, dat de besprekingen in de dienst van de bovengenoemde spoorbanen noodzake lijk zijn, omdat de voornaamste tele fooncentrale in het hoofdgebouw was gevestigd. „Er kunnen geen normale diensten worden onderhouden, zolang wij weten, dat onze gesprekken door de Westelijke politie worden afgeluisterd en misschien zelfs gesaboteerd. TARWETOEWIJZING AAN NEDERLAND. De ECA heeft aan Nederland een machtiging verstrekt voor de aankoop van tarwe in de Ver. Staten voor afle vering in het tweede kwartal van 1950 tot een bedrag van 12.097.000 dollar. PLUIMVEE- EN EIERMARKT BARNEVELD Stugge handel. Flinke aanvoer, vooral van N.H. blauwe kuikens. Wil de export echter lonend zijn, dan moe ten de prijzen dalen. De handel in ou de kippen was traag, er bleef een aantal onverkocht. Totale aanvoer steeg tot ca. 19.000 stuks. Prijzen: oude kippen f 1.50f5.50 (fl.70f2.10 per kg), oude hanen f 3f 5, oude eenden f 1.20f 2.25, jonge hennen f 3f 6, jonge hanen fl—f2.50 (f 1.80—f2.25 per kg), jonge woerden f 1.75f 3, N.H. blau we kuikens f 2f 5 (f 2.25f 2.60 per kg), tamme konijnen f2f5, tamme duiven f 0.50f 0.55, ganzen f4—f6, kalkoenen f 7—f 12.50 (f 1.80 f 2.25 per kg)wilde konijnen f 1 f 1.40, wilde duiven f 0.50f 0.60. Eiermarkt: Vlugge handel. Totale aanvoer ca. 850.000 stuks. Prijzen f 10.50—f 11.50 per 100 stuks. Aan de prtjsdaling kwam dus een eind.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5