HET SPEL GAAT BEGINNEN t WAT HET EIGENLIJK BETEKENT Geen Volkswagen spaarders meer voor Duitse Sigarenwinkelier contra shagfabrikant ewogen week-eind De grondbc Hadhanddoeken Luiers bandages Blauwe Handdoeken DE WOL VLIEG£« POORTER-MIE ROLLEND RALLYE-RELAAS (1) Er was geen ierugmeer Naar Monte Carlo Wordt niet oud voor Uw tijd Iedere dag een ansichtkaart Driehonderdduizend illusies vervlogen Vampier van Londen had nog meer op zijn geweten Belgische shag als wapen in de strijd Twee millioen (centen) bijna bijeen De winstmarge voor de detailhandel wordt te laag geacht Reorganisatie bij Buitenlandse Zaken #(ERM0GÈNE V. Het Radioprogramma Een krijtlaag ber 1000 M. die\ f f3.05 f 1.40 f 0.43 f 1.43 u VRIJDAG 20 JANUARI 1950 JFE MOETEN BIJ ONS nu maar liefst niet meer met slappe verhalen aan komenNa de Tulpen-Rallye van het vorig jaar waren wfl er zo zoetjesaan van overtuigd, dat wy In den vervolge Iedere ster-rit op onze fi guurlijke stoffen 91 zouden kunnen en voor wélke automobiel-prestatie dan ook onze handen niet meer behoefden om te draalen. Maar dé£r zijn we op stel en sprong van teruggekomen. Cracks-uit-het-Railye-verleden hebben ons de stelligste verzekering gege ven, dat men vooralsnog de sterrit naar Monte Carlo zonder meer niet met die der Tulpen kan vergelijken, welke laatste toch In feite een (betrekkelijk) gemoedereerd wandelingetje .mitsgaders een lieflijk nummertje sight-seeing betekende; zij hebben ons aan het verstand gebracht, dat er In de vorige Monte Carlo-Rallyes bij tjjd en wijle dingen plachten te gebeuren, die een voudig niet menselijk meer waren; en toen zij, om onze laatste twijfel aan gaande een en ander ook maar ineens en voor goed naar het hiernamaals te helpen, naar enkele vergeelde schrifturen grepen, waarin de (ten dele) bloe derige en (somtijds) huiveringwekkende kroniek van HUN Rallye stond be schreven, toen hebben wij zonder al te veel geestdrift ons gebruikelijk do micilie maar weer opgezocht. Nog altijd immers zijn wij krantenman en zeer gewis géén wolvenjager In de buurt van Boekarest of sneeuwruimer om-ende-nabjj Athene kans niet gering, dat wij op de eerste Rallye-dag de beste reeds een behoor lijke opdoffer krijgen en met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid al onmiddellijk voor een uur of wat in de boordlappenmand gaan liggen. Dan komt Denemarken, waar het in deze tijd van het jaar nog behoorlijk koud en „slippy" kon zijn en waar men (zo is ons verzekerd) aan twee winter jassen plus een half dozijn paarden dekens nóg niet voldoende schijnt te hebben! Over de puinhopen van Hamburg en omgeving, ons eigen vaderlands pla veisel en de Belgische kinderhoofdjes zullen we ons vooraf maar geen al te grote zorgen maken en in het algemeen zal het tot aan Lyon allemaal bést voor elkaar komen. Wtaar de brokken vallen... J^AAR dan komt, dank zij het geraf fineerde brein van de organisatoren van deze rit, in Zuid-Frankrijk, een liederlijk stukje bergtraject om van te rillen. Weest er gevoeglijk van overtuigd, dat daar de brokken en splinters zul len vallen en dat menig Rallye-rijder daar eindelijk min of meer voor lük zal gaan. Het kan er, zélfs voor de meest ge trainde en verwende Rallye-habitué, spoken als de ziekte; de mist schijnt er in vette, gore flirden langs de berg wanden te slieren; de wagen moet het er doorgaans zonder een degelijk stel sneeuwkettingen niet meer kunnen rukken en voor wie niet gewend is, de gaskraan op volle sterkte open te draaien, het chassis een serie dreunen te geven, die men mijlenver in een rustiek dorpje nóg kan horen en er met J 4cuw ^TrsjRSCf h.W~ Van 2228 Januari vindt weder om de jaarlijkse Rally,, van Monte Carlo plaats, die voor vele auto mobilisten het neusje van de zalm is. Dit jaar heeft een record-aantal automobilisten ingeschreven (300!) waaronder ook een record-aantal Nederlanders (65). Wij prijzen ons gelukkig, onze lezers een doorlo pende reportage te kunnen bren gen van deze belangrijke sterrit. In Rallye-wagen no. 200 rijdt een onzer medewerkers de gehele route van Oslo naar Monte Carlo mee en hiernaast kan men diens eerste bijdrage lezen. pR IS nauwkeurig geteld en ach- teraf bezien maar één steekhou dend argument aan te geven, waarom wjj toch aan de Rallye van Monte Car lo gaan mee-doen. De verantwoorde lijkheid daarvoor moet ge nergens an ders gaan zoeken dan in de voortva rende blik van onze meester-ter-redac- tie, die zijn vele lezers en lezeressen grootmoedig van onze avonturen wilde laten genieten en er dan ook maar ge noegen mee zal moeten nemen, dat wij. om der wille van deze eervolle taak, straks compleet over onze toeren ge draaid, méér rust zullen behoeven dan normaal gesproken verantwoord en hém lief is. Om van zijn armetierig de- viezenpotje nog maar niet te spreken! Voor al het overige geloven wij, dat wij zélf op het „waarom" van onze stoutmoedigheid eerst zullen kunnen antwoorden, als wij na een barre tocht van Oslo uit door Noorwegen, Zweden Denemarken, Duitsland, Nederland, Belgie en Frankrijk, op Woensdag 25 Januari ergens aan de „Azuren Kust" zullen liggen uitgestrekt in een luxu euze fauteuil, onze voeten in een ver kwikkend bad geste' en en voor onze neuzen een onbehoorlijk groot glas met waarachtig wel wat anders dan pekel- water, teneinde het motorisch geronk der laatste dagen voor-eens-en-voor- altjjd uit onze memorie te verbannen! Geen „terug" meer! Tien tegen één, dat het ook üw hoe den en petten te boven zal gaan, waar om drie redelijk-welgeschapen jonge lingen met een gebaar van „de-heer- zegene-de-greep" dit Rallye-avontuur gaan beginnen. Verwacht niet van ons, dat we u dit piekfijn zullen gaan ver tellen. Wij k u n - e n het domweg niet. Nu er voor ons geen „terug" meer is, zij het voldoende, te vertellen, dat de liefde voor het motor-vernuft van onze wagen ons even diep in het bloed zit als de genegenheid van de melker voor zijn duiven. En dat even onbarm hartig als de schaakwoede van een on zer beste vrienden, in ons trilt de trots om een magnifieke zwieper ergens hoog op een barbaarse bergweg. En daar zult ge het dan wat óns be treft mee moeten doen. De eerste vooruitzichten Ge moet evenwel niet menen, dat wij aangaande Rallye-zaken „door ae wol geverfd" zijn. Niemand meer aan wij zelf beseffen, dat er voor ons in déze Rallye nog een slordige hoop grotere en kleinere dingetjes vallen te leren Wij zijn er namelijk nu al vrijwel zeker van, dat wij in de Scandinavi sche contreien al meteen oog-in-oog zullen komen te staan met wat wij hier op het ondermaanse boven alles vre zen: de zee. Wij hébben gevaren en we ten er dus alles van!! En daarom is de nauwverholen doodsverachting nóg een dozijn of wat kilometers bij te stam pen, voor hém schijnen alle Rallye genoegens hier onherroepelijk afscheid te nemen. Zo althans willen het de kronieken... Maar laat er nu van dit alles maar eens de helft waar zijn: een „geintje" wordt het zeer beslist niet! Houdt u er maar aan vast, dat wij er (met excuses) don der op zullen kunnen zeggen, zo het een en ander tegemoet te rijden. Welke beproevingen er in ons verschiet lig gen, wij weten het niet. Nochtans wil het ons voorkomen, dat wij met deze Rallye het grootste avontuur aan vaarden sedert de dagen, dat wij op de Fröbel-school de helden-daden van Co lumbus voor onovertrefbaar hielden. Doch gun ons de lol! We hebben het zélf gewild! INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) Afstellen kunt gij hel niet, maarullstellen wel Laat stiamheid en stijfheid ntet de baai worden over Uw spieren; laat rheumatiel U niet belemmeren in Uw bewegingen. Loop rechtop en niet gebogen door pijnlijke en stijve gewrichten. Reeds 3 geslachten roe men Akker's Kloosterbalsem als snel pijn stillend en atdoend werkend wrijfmlddel bij rheumatiek, spierpijn, spit, en lendenpijn en bovendien als zuiverend en genezend bij wonden van allerlei aard. Een balsem in de ware zin des woords, waarvan men dan ook algemeen zegt: „Geen goud zo goed". Een landbouwer in de buurt van Apeldoorn ontvangt reeds gedurende Ben paar jaar met de grootste regel maat ansichtkaarten van een onbekende In de loop van de tijd heeft hij er ai meer dan zeshonderd ontvangen. Geen dag slaat de postbode over! Begrijpe lijk, dat de landbouwer hier in het be gin om lachte. Zijn kinderen sloten zelfs weddenschappen af op de kaar ten! Langzamerhand echter begon de familie de ongevraagde attentie toch minder te waarderen. Kort geleden evenwel kwam de zaak in een nieuw stadium. Er meldden zich een aantal lieden, op het erf, met de vraag, of zij de boerderij eens mochten bezichtigen. De boer keek vreemd op; al dra bleek, dat in een der plaatselijke bladen een advertentie had gestaan, waarin de boerderij tegen een uitzonder'ij! lage prijs, te koop werd aangeboden. Dat de boer absoluut niet van plan is zijn bedriji van de hand te doen, spreekt wel van zelf. Inmiddels tracht de politie ver band te zoeken tussen de ansichtkaar ten -maniak en de steller van de ad vertentie. Drie honderd duizend Duitsers heb ben hun aanspraak op een Volkswagen, waarvoor zij tjjdens het regiem van Hitier periodiek geldbedragen stort ten, verloren. Te Hildesheim, nabij Hannover, werd Maandag uitspraak gedaan in een geding, waarbij meer dan 300 million! D.M. op het spel stond. K. Stolz uit Erlinghausen en R. Meichner uit Berlijn traden in een proefgeding namens hun 300 000 mede burgers op als eisers tegen de Volks wagen fabriek te Wolfsburg. Zij eisten voor de 150.000 Duitsers, die het beno digde bedrag van 990 M. hadden Vo'lge' stort, prompte levering van een Volks wagen en levering van de resterende De Londense bladen brengen een posthume verklaring van de „Vampier van Londen", John Haig, waarin deze bekent vier moorden te hebben bedre ven, die hem tijdens het proces niet waren ten laste gelegd, n.l. op Hender son en diens vrouw, op William Mac- swan en diens zoon Donald. In dit do cument bevestigt Haig dat hij van ieder slachtoffer een glas bloed heeft gedron ken alvorens de lijken in het zwavel- zuurbad te dompelen. Deze verklaring is openbaar gemaakt opdat de erfgenamen van Henderson en Macswan de nalatenschap van de slachtoffers zouden kunnen opeisen daar deze tot nog toe wettelijk als ver misten werden beschouwd. Niet voor iedereen is het woord „Rallye" volkomen begrijpelijk. Opdat nu een leder met vrucht het Rallye-relaas van één onzer medewerkers zal kunnen volgen, zullen wjj hieronder enkele gegevens verschaffen om trent het karakter van een „Rallye", die met een goed Nederlands woord „sterrit" genoemd wordt. Het woord sterrit is eigenlijk wèl zo gemakkelijk, omdat dan aanstonds blijkt, dat de deelnemers uit verschillende startplaatsen kunnen vertrek ken om ten slotte op één centraal punt (in dit geval Monte Carlo) weer bijeen te komen. Al deze routes zijn nagenoeg gelijk (pl.m. 3100 km.) en het kleine ver schil in lengte van het traject wordt opgevangen door het verschil In tijd, met dien verstande, dat iedere deelnemer aan een maximumtijd gebonden is. Op verschillende controleplaatsen langs ieder traject wordt op één en ander toezicht uitgeoefend. De gemiddelde snelheid ligt tussen 50 en 65 km. per uur, zodat niemand over een bepaald traject deze gemiddelde tijd mag overschrijden (noch „omhoog", noch „omlaag"). Wie tegen deze snelheidsregel zondigt ontvangt strafpunten, waarvan men er trouwens op tal van andere manieren ook nog kan oplopen. Bij elke Rallye komen er een aantal rijders aan de finish, die de afstand strafpuntloos hebben afgelegd. Die staan dus op het moment van binnen komen „gelijk". Om toch een klassement te kunnen opmaken wordt er aan aan de finish een dubbele test gehouden: één accelaratie-rem-proef en één ingewikkelde bergproef (over 17 kmWie strafpuntloos de Rallye beëindigt en bovendien in beide proeven het beste resultaat bereikt, is winnaar van de Rallye. Er zijn dit jaar ongeveer 300 deelnemers aangenomen een record aantal en het ziet er naar uit, dat ook deze Rallye weer een groot succes zai worden. Hopen wjj, dat onze 65 Nederlandse deelnemers een goed figuur zullen slaan, zoals dat In het verleden vele malen het geval Is geweest. volkswagens nadat de andere 150.000 spaarders het bedrag hadden volgestort iTe rechtbank heeft hun eisen afge wezen op grond van het feit, dat de originele contracten niet uitdrukkelijk vermeld hadden, dat de fabriek partij was. De advocaat van de fabriek ver klaarde, dat de werkelijke partij het Deutsche Arbeitsfront was. Verder zei- de hij, dat de tegenwoordige fabriek nimmer geld van de spaarders had ont vangen. Indien de eis werd ingewilligd zou de fabriek twee jaar lang zonder winst moeten produceren. MIJNHARDTJE5: DE CACHET, die pijn verdrijft en kou afzet. 40en75ct Onlangs stond op ieder postkantoor in Nederland een offerbus. Alle land genoten werden in de gelegenheid ge steld om daarin hun bijdrage te stor ten, in de vorm van koperen centen voor het te stichten legermonument op de Grebbeberg' in Rhenen. De burgemeester van Rhenen heeft thans de afrekening van deze actie binnen Het bedrag, op deze wijze bijeenge bracht, vormt de som van f 10.437 40 Aan de in totaal bijeengebrachte som moet nu nog f283,77 worden toege voegd en de tweemillioenste cent is geboekt. (Van onze Haagse redacteur) Als u een pakje sigaretten van een gulden koopt, weet n dan, dat u 65 ct. voor minister Lieftinck neertelt, name lijk 62 accijns en 3 omzetbelasting; dat 18 cent verdwijnt In de zakken van de handel en dat de fabrikant de rest, zijnde zeventien hele centen, krijgt?. Dat is een nog al vreemde verdeling en het is te begrijpen, dat fabrikanten en handelaren zo veel mogelijk probe ren te trekken om het grootste deel van de vijfendertig cents, waarover zij sa men beschikken kunnen, binnen te ha len. In de sigarettenhandel ls dat nog al bevredigend verlopen. Bij dit artikel komen weinig of geen wrijvingen meer voor, doordat men nog aan prjjsvoor- schriften vastzit; de sigarettenprijzen hebben geruime tjjd geen veranderingen meer ondergaan. De winkeliers moeten de meeste siga retten tegen de zogenaamde middenprij- zen verkopen. Aangezien 17% voor de fabrikant niet veel verschil maakt, of een pakje f 1 of bijv. f 1,25 kost en de afzet bij hoge prijzen veel minder is, zijn de dure sigaretten uit de markt ge nomen. Daardoor konden namelijk ook de goedkopere soorten vervallen, het geen voor fabrikanten en handelaren weer een gering voordeel opleverde. In de handel in kerftabak dus shag, rook- en pruimtabak is het op het ogenblik niet zo rustig. Integendeel, daar dreigen ernstige moeilijkheden en in zekere zin is de strijd 'tussen fabri kanten en winkeliers ai ontbrand. De vroegere prijsbeschikking bepaal de, dat aan de détailhandel een han delsmarge moest worden toegekend van ten minste 16% van de verkoopprijs De kerftabakindustrie maakte van dit per centage een maximum en stond aan de winkeliers dus niet toe een hogere winst dan 16% te maken. Nadat in November 1949 de Prijs beschikking Kerftabak was ingetrok ken, zijn de prijzen gestegen. Tevens verlaagde de kerftabakindustrie, nu haar dit vrij stond, de winstmarge van 16% tot 14i^%, onder het motief, dat de winkeliers om hun geldinkomen op hetzelfde peil te houden, geen handha ving van 16% van de verhoogde prij zen nodig hadden. Protesten. Dat namen de winkeliers niet. Zij be legden plaatselijke protestvergaderingen en namen moties aan. Doch tengevolge van de zwakke organisatorische band tussen de winkeliers boekte men slechts geringe successen. Hun aanval op de industriëlen werd bovendien bemoei lijkt, doordat zij een lastig neembaar bastion moesten bestormen. De kerftabakindustrie is verdeeld over ongeveer 200 fabrieken. Zes daar van hebben gezamelijk 75% van de productie in handen en 20 fabrieken nemen tezamen 87</j van de totale productie voor hun rekening. Het zijn dus slechts weinig fabrikanten, die de toon aangeven en deze voelen zich sterk. Toch hebben enkelen in sommin plaatsen reeds bakzeil moeten balen, o.a. in Rotterdam, waar verscheidene winkeliers één lijn trokken en hun be stellingen vlug en drastisch terugliepen. In een aantal gevallen is de handelf- marge van 16% hersteld. Maar nog lang niet alle fabrikanten zijn overstag gegaan. Daarom zocht de handel naar nieuwe middelen in de strijd. Hij heeft daarbij een dankbaar aanvaarde hulp. In October is namelijk in het kader van de Benelux de in- en uitvoer van tabak uit en naar Bel gië vrijgegeven. Men klopte dus bij on ze zuiderburen aan, die bovendien een hogere winstmarge toekenden. Men ging shag uit Belgie betrekken, dat wil zeg gen shag van in Belgie verwerkte bui tenlandse tabakken van een behoorlijke kwaliteit. Belgische vertegenwoordigers reizen thans ons land af en zij kunnen menige bestelling noteren. Vermoedelijk zal het vele rokers trouwens al opgevallen zijn, dat de winkeliers Belgische merken shag in voorraad hebben. Wellicht, dat de winkeliers hierdoor druk op de fabrikanten kunnen uitoefe nen en dat de vrede spoedig hersteld wordt. In elk geval zullen de winke liers, noch de fabrikanten mogen verge ten, dat zij niet de enige partijen in het conflict zijn. De toekijkende en wellicht de voornaamste is die van de grote groep van shag- en pijprokers, die be slist, of zij Nederlandse of Belgische shag wil gebruiken. En dan menen wij, dat het Neder landse product door zijn goede naam altijd nog een belangrijke voorsprong heeft! Sigaren. De slgarenindustrie er zijn onge veer 2000 fabrieken in ons land, waar van vijf a zes grote schijnt een cri- tieke tijd tegemoet te gaan door da hoge prijzen, die voor sigaren gelden. Wij hoorden reeds de uitdrukking „dat wordt een drama" gebruiken. Doch dit is een ander hoofdstuk. De reeds aangekondigde reorgani satie van het ministerie van Buiten landse Zaken heeft thans gedeeltelijk haar beslag gekregen. Uit samensmelting zijn thans de volgende nieuwe directies ontstaan: De directie Internationale Organisa ties voortkomende uit de vroegert onderafd. Verenigde Naties der direc tie politieke zaken. Tot chef dezer directie is benoemd dr. C. L. Palyn, te voren directeur van de buitenl. econ betrekkingen. Verder worden er vier afzonder lijke regionale directies ingesteld: de directie Europa, Oosten, Afrika en Midden Oosten en tenslotte Westelij s halfrond. Politiebescherming voor Moog De afgetreden Thuringse minister van financiën Leonhard Moog geniet speciale bewaking door de Westduitse politie, tijdens zijn verblijf in het zie kenhuis, waar hij wordt verpleegd in verband met het hem overkomen auto ongeluk. Moog is bevreesd, dat van Oostduitse zijde een poging zai wor den ondernomen, hem te ontvoeren. McCLOÏ NAAR WASHINGTON De Amerikaanse Hoge Commissaris voor Duitslan John McCloy, zai Woensdag te Washington aankomen voor een verblijf van een week Hij zal overleg plegen met de minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson. KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijnstillende Thermo gene de weldadige warmte verjaagt verkoudheid. PATRICIA WENTWORTH 90 „Maar, Frank „Ja, ik weet wat u zeggen wilt Hij zou zo ook gehandeld hebben, als hij een vlek had opgemerkt, die hem bit het onderzoek zou hebben belast. Maai anderzijds, hij botste itgen haar op en ze had een grote natte vlek op haai mouw. 't Zou nergens toe leiden, als die veeg op zijn mancfiet aan een jury werd voorgelegd denkt u wel?" „Ik denk van niet, tenzij er meet aanwijzingen kwamen Waren er nog andere met die verf besmeurd?" „Neen; ik geloof, dat Hughes daai zeker van was. Maar de vraag, hoe de verf was aangebracht, was nauwelijks oü hem opgekomen. Ik denk. dat hij Carroll „eslist voor de moordenaai hield en aannam, dat de vlek op Por lock's rug van een met verf besmeer de hand afkomstig was. Welnu. Car roll's handen zaten 'mmers vol verf er hij ging naar boven om ze te wassen In Hughes' idee klopte alles als eer bus en dus keek hij niet om naar de zakdoeken van de mannen. In zo'n nietig mousseline-doekje, dat vrouwen overal laten vallen, had de verf moei lijk verborgen kunnen worden; daar behoefde bij zich geen zorgen over te maken". Miss Silver merkte vriendelijk op: ..Geen mousseline, maar batist of iin nen". „Noem het zoals u wilt, de verf zou er doorheen komen Maar een man- nenzakdoek kon zorgvuldig zijn opge rold om de verfvlek te verbergen Hughes keek wat onnozel toen ik vroeg, of hij de zakdoeken had laten uitspreiden. Dat had hij niet gedaan Je veronderstelt toch, dat een man een zakdoek bij zich heeft, maar Hughes dacht er niet aan. Zodat de moordenaar volop gelegenheid kreeg een lelijk bewijsstuk kwijt te raken Toen ik aan een zaxdoek dacht en Hughes aanried, het huis te dooi zoe ken. was er natuurlijk niets meer te vinden" Miss Silver legde haar breiwerk neer en stond on. „Ik zou nu naar de hall willen gaan maar wil je me eerst eens vertellen wat je hebt bereikt met de vinger afdrukken?" „Ik heb u al verteld, dat er vier stellen schakelaars waren. Die boven aan de trap was schoongeveegd. Die Dij de deur voor het personeel ver toonde een mengelmues De schakelaar bij de haard had vingerafdrukken van Masterman en die bij de voordeur de afdrukken van Leigh, beiden ais zeer onschuldig beschouwd. De dolk was afgeveegddus géén afdrukken..." „Werden er geen andere gevonoen?' „Wat was er in dat opzicht te vin den? De meeste gasten waren logés en de anderen hadden meegegeten, zich overal in de hall bewogen. Hun vin gerafdrukken waren natuurlijk op vele plaatsen te vinden, maar dat zou niets bewijzen". Miss Silver kuchte nog eens, nam de plattegrond van Justin Leigh op en ging Abbott voor naar de hall. De hall was leeg. De electrische kaarsen wierpen een zacht licht op de stenen vloer en de twee lange Perzi sche lopers Maar miss Silver keek niel naar de vloer. Zij liep naar de haard en bleef daar staan, baar ogen gericht op de wapentrofee boven de schoor steenmantel. Zoals het ding daar hing op het brede schoorsteen voorstuk had het vee! van een militaire decoratie op een ruwe grijze jas, want de schoor steen en de vooruitstekende rand wa ren van steen, als t.nderbreking van de houten wand. Er hingen oude "uur steengeweren, vier plompe pistolen en een ring van dolken De benedenste daarvan ontbrak. Miss Silver keek naar de plek, waar -let wapen had ge hangen Na een poosje keerde zii zich om en keek in de richting van de trap Toen wierp zij een blik op de schakelaars links van de haard en dan weer op de trap. Het geluid van naderende stem men deed haar naar de bibliotheek terugkeren. Na weer plaats genomen en haar breiwerk hervat te hebben, vroeg ze: „Hoe lang ben je. Frank?" Verrast antwoordde hij: „Vijf voet. elf inches" (een voet is 12 inches, een inch is 2.54 cm. Frank mat dus plm 1.80 m. Vert.) „Zou mr Masterman niet iets langei zijn?" „Ja, Oakley en Masterman zijn alle bei iets langer ze zullen plm. 6 voel meten (plm. 1.83. Vert) Justin Leigl nog een inch om zo meer, Moira Lane vijf voet, negen inch en Dorinde Brow niets minder. Mrs. Oakley is on geveer van uw lengte Tote niet meet dan vijf voet, zeven inch". „Het deed mij veel genoegen, dat er stof op de schoorsteenmantel lag en nogal aardig wat 't Was een prettige verrassing, maar het lijkt wel, of et geen stof is afgenomen in de hall". (wordt vervolgd N Een in emotie aeschreven brief moet men nooit wegsturen dade lijk nadat hij is geschreven maar eerst enige dagen, laten liggen. WIJN FRANCKEN INGEZONDEN MEDEDELING (Adr.) Rheumatische Pijnen schieten U als een mes in de leden. Maar ze vallen niet van de ene das: op de andere weer van U af. En tochais ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende Icuui met Kruschen be gint, zult ge verbaasd staan, hoe gauw de wel dadige werking zicb demonstreer* in een allengs wijken van üw pijnen, in een groeiend gevoel van welbehagen. Dat doen de zes minerale zou ten, waaruit Kruschen is samengesteld Die gu\en Uw bloedzuiverende organen weer het élan van de jeugd, de krachtige werking, nodig om onreinheden uit het bloed, die zich nu op hopen en vastzetten, los te maken en ai te voeren tot welzijn van Uw hele gestel. Dus spoedig Kruschen nemen enregelmatig Kruschen nemen, iedere morgen steevast. Het is een goede gewoonte van millioenen mannen en vrouwen, overal in de wereld. En helemaal gten nare gewoonte. Maai wel regelmatig! AI* eten en drinken! Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM l, 301 m. Nieuwsberichten cm 7, 8 en 11 uur. - 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitending. 7.35 Uit het land van flertog Jan. 8.15 ,JLe jongleur de Notre Dame**v opera in drie bedrijven. 9.40 „Ja, zo was 't*\ 10.40 Toccata. 10.45 „De zin van het huwe- Hik'\ 11.15 A la Danse. HILVERSUM II, 415 m. - Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - 6.15 De Vara feliciteert. 6 40 De Ramblers. 7.00 Denk om de bocht. 7 15 De Ramblers. 7.30 „Gelovige mensen**. 7.45 „Een Radiokrabber'. 8.05 Geestelijke stromingen. 8.15 Piano-voordracht. 8.30 „Men sen aan het werk". 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.40 De Ducdalf. 10.00 Buiten lands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 „Vandaag". 10.45 Avondwijding. 11.15 Het Omroepkamerorkest, VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag 9.00 Moeders wil is wet. 9 30 Het Radio Filharmonisch-orkest. 10.00 Klein, klein kleu tertje. 10.15 Muziek houdt Kt. 11.00 De Zon nebloem. 11.45 Licht orgelspel. 12.03 Van ei vertura tot Roogie-Woogie. 1.20 Nieuwe aan winsten. 2.00 Musicerende dilettanten. 2.20 Engelse les. 2.40 Het Omroepkamerorkest. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten 3.50 Messa da Requiem. 4.20 Mazurka Elegiaca 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De Wig wam. 6.00 Vloksliederen-kwartet. 6 15 Journa listiek weekoverzicht 6.30 Strijdkrachten. 7.30 Commentaar uit de Benelux. 7 40 Mars. 7.45 Regeringsuitzending. 8.15 Lichtbaken. 840 Klankenregen, 9.00 Negen heit de klok 9 45 Weet U het?" 9.55 Weekend serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in. 11 15 Het Omroep orkest. 11 45 Grave et Presto. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, I, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Orgel spet door lohan long. 8 45 Philip Green met orkest. 9.00 Miinchener Philharnv/nisch-orkest. '0,00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10 05 Morgen- %vuding. 10.20 Radio-Feuilleton. 10.35 Vooi de arbeiders. 113^ Recital, riool. 1200 De Ram blers. 12.33 The Kilima Hawaiïans 1.15 Pro- menane-orkest 1.45 Spike Jones. 2 00 Het Ne derlandse lied. 2.20 „Vincentino". 2 50 Fryske tstiuring. 3.15 Radio Philharmonisch-orkest 4 00 Van de wieg tot het graf 4-15 Malando. 45 Sportpraatje. 5.00 Schiivenschouw. 5.30 Op de Dissel wagen. 6.15 Populaire liedjes 7 00 AtisMeke staalkaart. 7 30 Lezen in de BijbeL 7 45 „Passenartout". 8 15 Vindobona Schram- ■nel'n. 8.45 Onder moeders paiaphue. 9-45 ■.Vcialistisch commentaar. 10.00 Drlt van def I inden. 10.25 Onder de pannen 10 45 Kwar tet Sem Nijveen. 11 15 Chez Marcel". 11.35 Gevarieerd programma-muziek. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN JTT: 7.05 Verz. orogr. 730 Kron. 7 40 Oymn.7.50 Gram. 8 05 Concert 9.05 Fanst- •vmphonie. 10 10 Verz. progr. ll 00 Pavillno •i'avers. 1130 NWDR: Gram. i2 00 VI Bw 8alnnorkest 12 32 Lichte orkest. I 15 G'flffl. -00 Fr. Br.: Verz. progr. 2.40 Zang 3 30 'erz. progr. 4 30 VI Br Pmirie liederen 5 00 kootwijk: Batavia. 6 00 VI. Bt.: Accordeon. 3 15 Salonmuziek. 6.30 Voor de soldaten 7 30 Chansons. 7 50 Causerie 8 00 Omroeporkest. *00 Actualiteiten 9 15 Orkest Beelaertq 10 15 *;erz. progr. 11.20 Jazzmuziek. 1130 Gram LTTN V: 7.15 ..Boninui Ie mondp" 7 25 v'la des Refrains. 7.30 Eng. h.S Militair- «rkest. 8 10 Concert 9 00 Ko.>knraatie 9 10 Piano-concert van Brahms. 10 00 Eng. H S.t Rf>vne-orkest 10 30 Orkes* King. 1115 Mof ccnwiid^ng. 11.30 ..Music while von work*'» 12 00 BBC Welsh Orches'ra. 1.00 Rerrison- Ouartet. 1 15 Gevar muziek. 2.10 VT Br.: Save!. 3 00 NWDR: Pianr en K-cnrrieon 3.15 Cux.ï Luxemburgs urogram.na 3 30 Eng L.P.I ')ileest l^eader. 4 00 Light Oreh»>stra 4.45 Ff» 3r.t Ensemble Bill Alexandre 5 00 Berichten •n Interview. 5 10 Vervolp Bill Alexandre 5 40 Les six jours du reportage". 6 00 Vorr. da •üildaten. 6 30 Accordeon 7 00 Bach 7.30 Eng. «..S.: Jazz 7.45 Eng H.S: Harrv D-ivfdsor» en ■rkest. 8.10 Softens: Moderne dansmuziek- 8 30 Ene. L.S.. Promenade-concert, 10.00 Barfïoo» 11.15 Orkest Dean en Lipton. Zij, die Woensdagavond Slikker waren gegaan in d stelling nu eens te horen o boring resultaat gehad hee drogen uitgekomen Toch z geen spijt van hebben g Nutsavond, die geheel gewi de winning van olie door landse aardoliemaatschappij, bijgewoond, want de heer een vlot causeur, zeer adi in het beantwoorden va vragen". De spreker werd ingelei beer A. Kroon, die zijn vr< sprak over de grote opkom wijs, dat de bevolking van huizen veel belangstelling hetgeen zich om en bij de afspeelt. De heer Pisuisse hield d tweede lezing in Nocrd-H zullen er nog meer velgen, Grondboringen voo, Aarde Spreker wees erop, dat de geheel anders zou uitzien, plotseling alle aardolie zou dwijnen. Het mensdom zou toestanden van de Mii terugkeren, want geen m< enkel modern mechanisme z king kunnen worden ge BAIA met het bekende Bevrijdingsmotief 60-110 prima kwaliteit Oogjesstof 70-70 Zo lang de voor raad strekt, per st. Extra stevige kwa liteit, 70-70 umm si WIJ VERKOPEN ON WOLLEN EN G NOG VOOR ZOI WOLLEN DEKENS 160 x 210 18.1 180 X 220 29.; Gewatteerde dekens vanaf 25.( GROTE SORTERING AA—BE-DEKENS EI LEID SE WOLLEN Dl KENS MOLTONDEKENS 5.35 - 6.1 COCOSKARPETTEN 200 X 300 39.S SLAAPKAMER KLEEDJES 56 x 110 6.; WILTON KARPETTEN 200 x 300 170.- 235 x 315 185.- GROTE SORTERING VITRAGES EN OVEï GORDIJNSTOFFEN KOMT U EENS S MTENT! De schoen, di* ontzien w

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6