Invasie op Hainan spoedig te vérwachten Kort Bestek Ondernemingsbelasting zal afgeschaft worden Engeland en Scandinavië besloten tot nauwere economische samenwerking Stalins verlanglijst nog niet uitgeput? programma inufacturen Dinsdag 31 Januari 1950 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 147e Jaargang No. 26 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Tsjiang Kai Sjek koopt voedsel in communistisch China Formosa bereidt zich voor op invasie Vorst houdt aan Weerbericht Mr. Stikker directeur- generaal der O.E.E.S,? Onderhandelingen met Westerling op Andir India herdacht Gandhi -Arresleden op— hef IJselmeer Meevaller voor weder zijdse toeristen Nieuw middel tegen vermoeidheid Truculent maakte een verkeerde manoeuvre Roosevelt junior doet van zich spreken Nieuwe leningaanvraag op komst? Engels elftal tegen Nederland De Perzische regering spreekt aardbeving tegen EDENAVOND 01 m. Nieuwsberichten 6.00 Piano-duo. 6.20 dag. 6.30 Strijdkrachten. 0 Radiokrant. 8.05 Disco» larinierskapel. 8.45 Hoor- en plaat voor u paraat, r. 10.15 Cantate. 10.45 1.15 Louis Levy en or- bi, piano. m. Nieuwsberichten 6.30 Radio-filmkran. zeven. 7.05 The Roman» uitzending. 8.05 Radios- bokswedstrijden te DINSDAG 01 m. Nieuwsberichten 11 uur. 8.15 Pluk da wil is wet. 9.35 Licht- komt er in mijn hokje? Schoolradio. 11.00 On- „La mère l'Oye". 11.50 12.03 Lunchconcert. 1.20 est. 2.00 Bachcyclus. 2.40 3.00 Schoolradio. 3.30 4.00 De Zonnebloem. De Nederlandse jeugd Vertelling na school- 6.00 Guus Jan- itje. 6.30 Strijdkrachten. .25 „Dit is leven". 8.15 Op de drempel van het ben. 9.05 Nederlandse Blok draagt voor. 10.00 40 Mariniers-kapel. 11.15 embles. 115 m. Nieuwsberichten n 11 uur. 8.15 Radio ster van de dag. 9.00 9.30 Waterstanden. 9.35 10.15 Ar- i Kleutertje luister. 11.00 De Wekker 12.00 Tha k Willebrandts. 1.15 The chansons. 2.00 Met Radio-matinée. 4.30 Michael Mann en Sonia 6.30 Samenwerking 'anfare-orkest. 7.25 Achter delo-Canto". Zie verder Hilversum I. RIBUTIE-DIENST Gram. 7.30 Kron. 7.40 8.05 Gram. 8.20 Eng. ift up your hearts" 9.05 erz. progr. 11.00 Orgel, kest Smith. 12.00 VI. Brr my. 1.15 Gram. 2.00 Fr. „Escales" Ibert. 3.00 (VI.). 3.30 Kalund- Eng. L.P.: Entr'acte rkest. 5.00 Kootwijk: Ba- Voor de soldaten. 6 „30 ldaten. 7.30 Gram. 7.50 Br.: Operette-muziek. 8.30 „Take it from here". 10.15 Rhythm' box. Bonjour le Monde". 7.25 !ng. H.S.: Orkest Salis- 4 én age et Musique (Vd.)- Gram. 12.00 Hon- Fr. Br.: Omroeporkest. Irs. Dale's Diary". 1.15 a. 2.00 BBC Schots or» kinderen. 3.00 Vooi de Vesco d'Orio en Sari de kinderen. 4.45 Eng. iw. 5.00 Ensemble Gib- Accordeonorkest. 5.30 herson. 6.30 John Bull. Trio. 7.15 David Java; Bercmünster: Ital. Ma- met pianospel. Folkl. muziek. 11.15 11.20 „Mayfair Music", es tra". LEVEN". KI. Nieuwland 16; weg 5. ALKMAAR Telefoon 5328. drijven hebben en aan de juiste in reclame ge- na alle gevallen I a m e geweest, edrijf of artikel J bereikt koop- ui haar vader, :n en in ruil hem bouwen, a die nu aan woonde, zich gaan opzoe- ij tegenkwam iast begroette schip aan het BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tjpl. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen 1.40 per maand, 4.— per kwar taal plus incassokosten. Tienduizend boten zfjn langs de Zuidkust van Kwantoeng, tegenover Hainan, gegroepeerd voor een aanval op het eiland, welke tegen midden Februari zou kunnen worden ondernomen, zo mpldde gisteren de nationalistische militaire inlichtingendienst, die er aan toevoegt, dat 5000 van deze boten voorzien zijn van een motor. Volgens de verslagen van de jongste verkenningsvluchten worden in Kwan toeng steeds aanzienlijker troepenbewe gingen waargenomen, met Pakhoe en het schiereiland Lioetsjou als voornaam ste oentrum, waar de verzamelde com munistische strijdkrachten op 400.000 man worden geraamd. Een woordvoerder van het nationalis tische ministerie van Landsverdediging heeft verklaard, dat de geregelde com- De Chinees nationalisten treffen alle voorbereidingen om hun laat ste sterke bolwerk Formosa te ver dedigen. Een groep nationalistische recruten op weg naar de stad Taipeh. munistische troepen, die zich op Hainan bevinden in de laatste drie dagen een geweldig offensief hebben ontketend, klaarblijkelijk ter voorbereiding van de inval door het landingsleger. Het natio nalistische ministerie van Landsverdedi ging maakte voor de eerste maal gewag van het bestaan van sterke communis tische activiteit op Hainan. Zaken zjjn zaken. Reuter meldt, dat Tsjiang Kai Sjek voedsel koopt in het door de communis ten bezette Noord-China voor zijn troe pen op Formosa. De besprekingen te Moskou. Vertegenwoordigers van de provin ciale volksregering van Sinkiang, onder leiding van de vice-voorzitter van deze regering, zijn in Moskou aangekomen om deel te nemen aan de besprekingen, die tussen de Sowjetunie en de Chinese volksrepubliek worden gevoerd. Bij memorie van antwoord heeft de minister van Financiën enige ingrij pende wijzigingen aangebracht in het wetsontwerp Belastingherziening 1950 en het wetsontwerp Wijziging Onder nemingsbelasting. Deze komen hierop Vrijwel onverminderd houdt de vorst over geheel West-Midden-Oost- en Noord-Europa aan, begunstigd door het krachtige gebied van hogelucht- druk, dat nu al bijna een week lang boven Midden-Zweden ligt en nog steeds niet noemenswaardig van plaats en sterkte verandert. Toch zullen de schaatsliefhebbers al eens even beden kelijk op de barometer hebben getikt, daar deze vanaf Zondag al regel matig een dalende beweging vertoont. Dit vindt zijn oorzaak in het langzaam nader bij komen van een storing, die gisteren langzaam over Polen en Oost- Duitsland naar onze omgeving op drong en aldaar reeds enige sneeuw veroorzaakte. Ook probeert wat war mere lucht over Engeland in de boven ste luchtlagen tot onze omgeving door te dringen. Hoewel dus het vorstge- bied meer strijd moet leveren om zich. te handhaven, ziet het er toch naar uit, dat de vorst ook in de komende dagen stand zou houden, al neemt de kans op sneeuw weer rui.- crkelijk toe en al zal de wind tijdelijk wat meer naar zuidelijke richting kunnen draaien. Ook in Noord-Holland kwam giste rennacht voor het eerst in deze winter strenge vorst nX -10 tot -12 graden C. Verwachting, geldig tot morgen avond: Ten Zuiden van de grote rivieren meest zwaar bewolkt met nu en dan enige regen of sneeuw en plaatselijk nevel of mist. Lichte dooi tot tempera tuur om het vriespunt. Matige tot zwakke veranderlijke wind. Ten Noorden van de grote rivie ren zwaar bewolkt met nu en dan enige neerslag hoofdzakelijk in de vorm van sneeuw. Aanvanke lijk nog af en toe krachtige, later afnemende wind tussen Oost en Zuidoost. Meest lichte ^orst. Woensdag: Zon op 8,21. onder 17,27 Maan op 15,17, onder 8,11 neer, dat van de voorgestelde verlich tingen over verstreken jaren is afge zien, maar dat de verlichting van de druk in de komende jaren groter zal worden. Zo wordt thans een geleide lijke afschaffing van de Onderne mingsbelasting voorgesteld, die erop neerkomt, dat over het boekjaar 1950 deze belasting niet meer zal worden geheven, terwijl zij over de jaren 1948 en 1949 geleidelijk wordt verminderd. Voor natuurlijke personen betekent dit een vermindering van de belasting druk. Naamloze vennootschappen daar entegen zullen hiertegenover meer vennootschapsbelasting moeten be talen. Het wetsontwerp Belastingherzie ning 1950 heeft eveneens een ingrijpen de wijziging ondergaan. Thans zal ver vroegde afschrijving pas mogelijk zijn met ingang van het boekjaar 1950 op bedrijfsmiddelen, welke zijn aange schaft of besteld in dat jaar of volgen de boekjaren. Arbeiders in Zuid-ltalie demonstreerden Te Berletta bij Bari in Zuid-ltalie hebben tienduizend arbeiders gede monstreerd tegen de sluiting van een wijnfabriek, die volgens de directie wegens ..slapte in zaken" moest sluiten en volgens de arbeiders „volop werk" had. Na een uur wist de politie de rust te herstellen. Twee arbeiders en een politieagent werden ernstig gewond. Naar Telegraaf en Volkskrant mel den, is minister Stikker gepolst voor 'de post van directeur-generaal van de Organisatie voor Europese Economi sche Samenwerking. Donderdag zou dienaangaande een beslissing vallen ln Parijs. De ministerraad zou zich reeds met deze benoeming accoord hebben verklaard. De candidatuur-Spaak voor deze post schijnt door verzet van Engeland en Scandinavië tegen diens benoeming van de haan te zijn. Van gewoonlijk betrouwbare Indone sische sn neutrale zijde werd gisteren bericht, dat de onderhandelingen tus sen kapitein Westerling en kolonel Sa- dikin, de militaire gouverneur van Ban dung, zijn begonnen. Volgens deze in lichtingen ontvingen Sadikin en andere Indonesische officier Westerlings' ver tegenwoordigers op een militaire post op het vliegveld Andir bij Bandung. Sodikin deelde aan deze vertegenwoor digers mede, dat hij, zonder machti ging uit Djakarta, niet in staat is, hun leider de door deze verlangde zekerhe den te verschaffen. Verder werd gezegd dat Westerling had verzocht om een antwoord binnen 48 uur. Massale Spindemonstraties De tweede verjaardag van Gandhi's sterfdag werd Maandag in geheel India herdacht door gebedsbijeenkomsten en massale spin-demonstraties wegens Gandhi's voorkeur voor deze handen arbeid. Van alle openbare gebouwen ln India's hoofdstad hing de vlag halfstok en president Radjendra bad op de plaats, waar Gandhi twee jaar geleden werd vermoord. Minister-president Nehroe, de plaatsvervangende premier, Patel en de Nederlandse ambassadeur, Lamping, als vertegenwoordiger van het corps diplomatique, legden kransen op de plaats, waar Gandhi is gecre meerd. Forensen tegen verhoging trajectabonnementen De Algemene Bond van Forensen heeft bij de minister- van Verkeer en Waterstaat geadresseerd over de ver hoging van de tarieven voor maand- trajectkaarten. Gewezen wordt op het feit, dat reeds op 1 Sept. j.l. de prijs voor deze kaarten met, 15 pet. of meer is verhoogd en de te verwachten nieu we verhoging aanzienlijk méér bedraagt dan de voor doorberekening toegestane 5 pet. loonsverhoging. Bovendien zijn de forensen voor het merendeel lieden met een bescheiden inkomen, die ge dwongen zijn van de spoorwegen ge bruik te maken wegens gebrek aan woonruimte waar hun werk is. Politie van Hongkong werd met bloempotten bekogeld Bij een botsing tussen trampersoneel en politie te Hongkong zijn twintig arbeiders en omstanders gewond ge raakt, van wie zes ernstig. Ofschoon de gehele rel slechts een half uur duurde, was de gehele stad in opschud ding. Politieauto's kwamen met loei ende sirenes aanstormen. De arbeiders bestookten de politiemannen met bloempotten en stenen De politie op haar beurt verweerde zich met traan- gasbommen. LUC VAN DAM OP PUNTEN GESLAGEN. In het Palais des Sports te Parijs bokste de Nederlandse middengewicht- Kampioen Luc van Dam tegen de Fransman Claude Ritter. Het gevecht, dat over tien ronden ging, werd door Ritter op punten gewonnen. IJs en weder dienende zullen morgen op het Mselmeer bij ttin- delopen wedstrijden worden ge houden met paard en arrestee. Tevens is hieraan verbonden een wedstrijd met de prikslede voor dames gekleed in oude nationale costuums. Donderdag wordt te Makkum een wedstrijd voor arre sleden gehouden eveneens op het IJselrheer. Ook in vroeger dagen werden in strenge winters der gelijke ijsfeesten op zee gehou den. Zo was er in 1621 een wed strijd, waaraan niet minder dan 1300 arresleden deelnamen. In 1938 waren bij Hindeloopen bij een dergelijk ijsfeest op zee ruim 8000 bezoekers op het ijs. In kraampjes verkocht men zilver werk. Het rijden met de prikslee is voor Zuid West-Friesland een volkssport. Zo meldt 'n bericht uit 1763, dat een meisje uit Molkwerum de tccht per prikslee ondernam over de Zuiderzee en behouden in Enkhuizen aankwam. Militaire manoeuvres bij Malta Het Britse ministerie van Marine heeft medegedeeld, dat Maandag en Dinsdag landingsmanoeuvres op de Noordkust van Malta zullen worden ge houden. Hieraan zal worden deelgeno men door de bemanningen van de Amerikaanse oorlogsbodems „New Port", „Roanoke" en het vliegtuigkamp- schip „Midway". De Edirne gezonken Het 3.653 ton metende Turkse schip „Edirne" dat in de nacht van Zaterdag op Zondag op de rotsen ter hoogte van het eiland Alderney liep, is Maandag, op weg naar de haven van AJPerney. gezonken. Het zwaar gehavende schip kwam Zondagavond bij vloed los "én werd gisteren door twee sleepboten op sleeptouw genomen. Het schip zonk evenwel snel. De Uniscan ioi stand gekomen Noorwegen, Zweden, Engeland en Denemarken hebben Maandag bekend gemaakt, dat een overeenkomkomst tot nauwere economische samenwerking de zogenaamde Uniscan tot stand is gekomen. Deze overeenkomst houdt in, dat een Engels-Scandinavische eco nomische commissie wordt gevormd. Zjj heft ook vele beperkingen in het betalingsverkeer tussen de vier landen op. De overeenkomst houdt echter geen verband met verdere vrijmaking van het handelsverkeer. Met ingang van een nader bekend te maken datum zullen Zweden, Enge land en Denemarken onbeperkte uit gaven door toeristen in Engeland of Scandinavië toestaan. Een Britse toe rist zal dan zo veel geld kunnen uit geven als hij wil in Noorwegen, De nemarken of Zweden. Op de goede weg. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken, Halvard Lang, heeft na de on dertekening verklaard: „Dit betekent niet dat een landenblok is gevormd. Er is geen poging gedaan om in enig opzicht een gesloten economisch stelsel tot stand te brengen. Vier landen, die op het gebied van hun economische politiek bepaalde gemeenschappelijke methoden hébben en ook zekere we derkerige verplichtingen, hebben kans Een late ontdekking Een zuiveringsrechtbank te Neu renberg heeft Maandag de vroegere Duitse minister van Buitenlandse Za ken Joachim von Ribbentrop, die in 1946 te Neurenberg werd opgehangen geclassificeerd als „grote nazi-schul dige". Het Hof gelastte confiscatie van al zijn bezittingen, die echter zo ge ring zijn, dat zij de kosten van zijn posthuum proces niet dekken. -L Verdrag tussen Rusland en China In kringen van het Amerikaanse Con gres is men overtuigd van de juistheid van Achesons mededelingen, dat de Sowjetunie grote delen van Noord- China wil opslokken. Volgens een be richt van de New York Times uit Pa rijs zou de Sowjetunie zeer vérgaan de eisen hebben gesteld. Zij begeert het beheer over de belangrijkste Noord- chinese havens, n.l. Tsjinwang-Tao, In de tweede wereldoorlog heeft de wetenschap zich bezig gehouden met de verhoging van het uithoudingsver mogen van de soldaat. Er ontstonden tegen slaperigheid en matheid zgn. „wekaminen", die door aanwezigheid* van giftige stoffen nadelige^invloea konden oefenen. Er bestaat ecltter ook nog een middel tot het tegenga.pi van vermoeidheid, door vermeerdering van het aminozuurgehalte van het bloed, welk zuur gewonnen kan worden uit dierlijk spierweefsel. Deze methodfe is onschadelijk, maar daar de smaak af schuwelijk is, kon de toediening in de praktijk alleen geschieden door irte spuiting. Thans is de Biotechniek N.v: te Apeldoorn er echter in geslaagd deze smaak weg te nemen. De zuren kunnen nu in tabletvorm (vitanect tabletten) worden ingenomen. Het middel werkt vrijwel onmiddellijk en voor een tijdsduur van ongeveer drie uren. Het is de bedoeling binnenkort met de afzet in het binnenland te be ginnen. Men verwacht ook een aan zienlijke export. Wilhelm Pieck, president van de Oost- duitse Republiek, heeft 25 profes soren in de medicijnen, artsen en prac- tiserende geneesheren de titel „eredoc tor van het volk" verleend. Noü? O Na het spook in Mokum, waarmee we zo uilig deden, hebben we er nu één in Bristol In de kerk werd een speciale dienst gehouden, om de griezel kwijt te raken. Dat helpt toch niet, want in 1874 deden ze dat in Kent ook al en Amalia waart nog altijd rond, op zoek naar haar graaf In Reno, waar echtscheidingen als stuk werk worden behandeld, won He len Fisher haar eis, toen ze vertelde, dat haar man direct na zijn huwelijk afreisde naar Baltimore en daar haar zuster het hof ging maken. Twee maanden later zijn die toen getrouwd 't Blijft in de familie, zal het heerschap gedacht hebben. J7n mevrouw Hilda Hunt won héér eis, toen ze kon bewijzen, dat haar man elke morgen om vier uur thuis kwam en haar dan wakker maakte om te vra gen of ze soms nijdig was Povilas iiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Plekavicus wordt metaalarbeider. Die zijn er meer, maar weinig in getal zijn zij, die voordien opperbevelhebber van het Litause leger waren. Povilas is één van hen. In het Zuiden van ons goe de kikkerland maakt men zich op om Prins Carnaval in te halen, En daarbij Ze zeggen, dat ik te lelijk ben als Prins Carnaval vergeleken zijn wij, van boven de Moerdijk, toch maar koude, kille kik kers n In San Francisco rolde een auto honderd meter langs een heuvel om laag en verpletterde een andere, die daar geparkeerd stond. De eigenaar van de op hol geslagen wagen kon niet verklaren, hoe dat in 's hemelsnaam mogelijk was. Hij stond juist z'n meisje welterusten te kussen. En je kunt per slot maar op één ding tegelijk letten Nou u! Jn Tiel liep een hond. die, zoals ge hebt kunnen lezen, konijnen, kippen en eenden aan de lopende band doodbeet De politie heeft daar een stokje voor. gestoken en de hond middels een ge weer naar de eeuwige jachtvelden doen verhuizen Een menselijke pyramide in een Circus te Londen stortte in Vijf tien mannen peuterden elkaar uit de knoop. Eén gebroken pink was het re sultaat o In levensmiddelenwinkels in Londen zal het voortaan verboden zijn honden mee te brengen En daar zal wel een goede reden voor zijn. Vide Tiel. Haitsjou, Tsjefoe, Weihaiwei, Tsjingtao, Dairen en Port Arthur. De laatste twee staan al onder Russiche controle. Bo vendien wil zij 500.000 Chinese arbeids krachten ontvangen, alsmede meer voedsel uit Mandsjoerije, hoewel er in China een hongersnood dreigt, en eist zij verstrekkende concessies van de Chinese communisten aan de minder heidsgroepen in de Noordelijke gebie den. De Chinese communisten zouden deze eisèn nog niet hebben ingewilligd, maar hier even ingrijpende eisen tegen over hebben gesteld. De kapitein van het Zweedse schip „Divina" dat op de Theems ln aanva ring kwam met de Britse onderzee boot „Truculent", heeft ln een rap port aan zjjn rederij gemeld, dat een verkeerde manoeuvre van de „Trucu lent" de oorzaak van de aanvaring was. Franklin D. Roosevelt Jr. is er in Het huis van Afgevaardigden van beschuldigd, zich in de „Commissie Voor Billijke Werkverdeling" te hebben gemengd om zijn eigen kansen op het gouverneurschap van New Vork voor het volgend jaar te vergroten Naar aanleiding van een wetsontwerp over de „Billijke Werkverdeling" van Adam Clayton Powell Jr. diende Roosevelt zonder overly met Powell een petitie in om het wets ontwerp ten val te brengen. gezien een aantal beperkingen op te heffen. Het komt ons voor, dat dit een werkelijke stap is in de richting van het doel, dat wij ons als leden van de Organisatie van Europese Economische Samenwerking hebben gesteld". Engelands dollarnood Financiële deskundigen te New York zijn ervan overtuigd, dat Engeland in de loop van dit jaar een nieuwe Ameri kaanse dollarlening zal aanvragen, al dus de New York Times. De onderhan delingen zullen waarschijnlijk kort na de Britse verkiezingen beginnen. De schattingen inzake de hoofdsom lopen uiteen van twee tot vier milliard dol lar. Sommigen veronderstellen, dat En geland dit bedrag zal gebruiken om de in 1946 aangegane lening van 3 3/4 milliard dollar af te lossen; het zou vervolgens een nieuwe, renteloze lening willen opnemen, die in honderd jaar af losbaar zou zijn. De af te lossen lening heeft een looptijd van vijftig jaar en draagt een rente van twee procent. Het Engelse B-elftal, dat 22 Febr. te New Castle tegen het Nederlands Elftal speelt, is als volgt samengesteld: doel: Middleton (Chesterfield); achter: Dicks (Middlesbrough) en H. E. Swift (Sheffield Wednesday) aanvoerder; midden: Quested (Fulham), Hughes (Li verpool) en Dickinson (Portsmouth) voor: Walters (Tottenham Hotspur), Mannion (Middelsbrough), J. Milburn (Newcastle), R. Froggatt (Sheffield Wednesday) en J. Froggatt (Ports mouth). De Perzische regering heeft officieel de eerder van regeringszijde gedane mededeling tegengesproken, dat tenge volge van de aardbevingen bij de Per zische Golf vijftienhonderd mensen om het leven zouden zijn gekomen. Vol gens de nadere mededeling van de re gering zijn er niet meer dan dertig do den te betreuren. Voorts bedraagt, al weer volgens dr Perzische regering, het aantal doden bij de overstromingen in Perzie slechts vijf en niet vijftig. Prins Bernhard in Venezuela Prins Bernhard is gisteren uit Cu rasao te Caracas aangekomen. Hij werd begroet door vertegenwoordi gers van het ministerie van Buiten landse Zaken en leden van het diplo matieke corps. De prins heeft een be zoek gebracht aan het nationale pan theon en een krans gelegd op het graf van Simon Bolivar, de Zuidame- rikaanse vrijheidsheld. Ook brengt prins Bernhard een bezoek aan Ma- racaibo, de oliestad aan het meer van die naam. Kind verdronken te Castricum Het vierjarig zoontje van de familie Bakkum te Castricum, dat gistermor gen zijn broertje vergezelde op zijn tocht naar de Finse school te Bakkum, is op het Stet aldaar in een eendenbijt gestapt en jammerlijk verdronken. Toen de moeder, ongerust gewor den door het lange uitblijven, het kind uit de bijt haalde, bleken de levens geesten helaas reeds te zijn geweken. Het verkeer bij Helmstedt normaal Voor het eerst sinds ruim een week had gisteren het vrachtautoverkeer over de grens van de Sowj et-zone bij Helmstedt normaal voortgang. De queues aan beide zijden van de grens waren Maandagmorgen volkomen ver dwenen. Volgens te Berlijn aankomen de chauffeurs stelt de Oostduitse poli tie nog steeds een zeer grondig on derzoek in naar documenten en ladin gen. Moskou erkent Ho Tsji Minh In een te Londen opgevangen be richt van radio-Moskou wordt mede gedeeld, dat de Russische regering de „regering" van Ho Tsji Minh in Viet nam heeft erkend. Ei zijn diplomatie ke betrekkingen aangeknoopt. Ho Tsji Minh bestrijdt zoals men weet het door de Fransen gesteunde regime van ex- keizer Bao Dai. Amerika vormt voorraad atoombommen Het Amerikaanse departement van Defensie heeft medegedeeld, dat op het vliegveld Sandia in New Mexico atoombommen worder opgeslagen en dat luchtmachtpersoneel wordt opge leid in het gebruik van de bommen. M.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1