Stad m Omgeving, AGENDA De Bedrijfsvoetbalcompetitie was geslaagd Dorstige verjaardagsvierder voor de Politierechter Grote belangstelling voor de wondertuin Cursus in verkoopkunde Oud-gezagvoerder directeur van VVV D.A.W. sterkste te Zaandam Cultureel contact met la belle France Zwitserse keurturriers te Amsterdam Klaas Boot werd goede tweede In 183 wedstrijden 685 doelpunten DINSDAG 7 FEBRUARI 1950 Over huwelijkstrouw en vlekkenwater De visserman Gerrit Z. uit Egmond aan Zee was op 18 December van het vorige jaar naar een verjaarsfuif ge gaan. Volgeladen met spiritualiën keerde hij om elf uur huiswaarts, maar onderweg schoot het hem te binnen, dat hij in café De Wit nog wel een glaasje kon pakken. Het café was ech ter al gesloten en toen na herhaald ge- bom van de late klant de eigenaar zijn hoofd om de hoek van de deur stak, was dat slechts om aan te kondigen, dat het sluitingsuur bereids had gesla gen. „Een borreltje af anders gaat je ruit er aan" had Z. gedreigd en hij had de daad bij het woord gevoegd toen de eigenaar de voordeur had terugge trokken. De verjaardaggangor stond gisteren voor de Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, te recht en vertelde dat hij zich van het voorgevallene niets meer kon herinne ren. De dag, volgende op het gebeurde, had hij zelfs aan zijn vrouw gevraagd hoe hij aan een verwonde duim was gekomen. De officier, mr. J. C. V. Meischke, eiste een ooete van f 25 subs. 10 dagen, maar omdat de trawler visserij momenteel stil ligt, reduceerde mr. Van den Wall Bake de straf tot f 20 subs. 12 dagen. Hij had er bezwaar tegen „Ik heb er bezwaar tegen", meende Cornells A. uit Obdam en daarmede bedoelde hij, dat hij niet graag in mi litaire dienst zou willen. Hij besloot daarom niet te voldoen aan de oproep om in Alkmaar ter /reuring te ver schijnen, met het gevolg dat hij giste ren toch naar de kaasstad moest en wel om de Politierechter het motief van zijn weigering uit te leggen Dat bleek niet erg overtuigend, want de enige beweegreden van Cornelis was, dat hij „er niet voor voelde". Mr. Meisch ke vroeg vier weken gevangenisstraf. Het vonnis was conform de eis. Een „ondermaats" bakkertje Het schijnt daar in Beemster niet gemakkelijk te zijn om een bakkers knecht te vinden en bakker Pieter C. K. had daarom zijn toevlucht genomen tot het aanstellen van oen „ondermaats" bakkertje. Het knaapje was dertien jaar en om een eventuele controle te verschalken had K. een oude arbeids kaart ter hand genomen, de daarop geschreven naam met vlekkenwater verwijderd en de naam van z'n nieuwe knecht ingevuld. Hij completeerde deze daad door onder de kaart de handte kening te zetten van een naar elders vertrokken gemeente-ambtenaar- De valsheid in geschrifte werd ontdekt en K. stond nu voor de politierechter om boete te doen. Deze bedroeg, con form de eis. f 60 of 30 dagen. Reeds eerder had de kantonrechter de verdachte tot f 7.50 veroordeeld we gens overtreding van de Arbeidswet. Met gelijke munt Op 3 Januari van dit jaar zag Cor nelia K. uit Egmond haar dorpsgenote mej. Van de L. voorbij baar huls lopen Cornelia, die zich reeds dertien jaar over mej. vd L. ergert omdat deze in het huwelijk van haar zuster zou sto- Er zijn vaders en moeders, die sprook jes vertellen en de kinderen luisteren met grote ogen naar de verhalen van wondermooie tuinen waarin kabouters, elfjes en allerlei wonderlijke dieren voorkomen. Zij zien dat in gedachten voor zich, maar het blijft helaas tot hun gedach- tenwereld beperkt omdat zoiets in werkelijkheid niet bestaan kan. Dank zij evenwel de techniek van deze tijd, dank zij fluorescerende verf en ultraviolette stralen is het aan het grote bedrijf van Philips gelukt zo'n wondertuin in het leven te roepen, een tuin die op het ogenblik bij V. en D. een overweldigende belangstelling trekt. Men treedt het diepe duister van een afgesloten ruimte binnen en staat plots tussen een verrassing van wonderlijke planten en dieren in de meest fantas tische lichtgevende kleuren. Bloemen en struiken van elk formaat en van allerlei soort geven een wonderlijk sprookjesachtig licht, ten libelle zweeft met doorzichtige vleugeis boven een vijvf, waarin een reusachtige water lelie apenbloc 'X, grote mieren en kre kels (jn in volle actie, kabouters groe pen bijeen, overal komen uit het diepe zwart bloemtakken en kelken in tere doorschijnende tinten en van een won derlijke kleurcombinatie naar voren Dit is de sprookjestuin zoals kinde ren zich die gedacht hebben en die ook op ouderen een onvergetelijke indruk moet maken. Zaterdag was de toevloed van be zoekers zó groot dat men ze in brede rijen moest opstellen. Wie het aan schouwde deelde zijn indrukken aan anderen mede en zo werd de stroom van bezoekers steeds groter. Er is voor leerlingen van diverse scholen gele genheid de tuin ook in schoolverbond te bezoeken en men kan er van ver zekerd zijn dat de kinderen deze schoonheid van licht en kleur nimmer zullen vergeten. De tuin zal tot Vrijdag misschien zelfs tot en met Zaterdag iedere morgen en middag tegen 'n kleine toe gangsprijs van 912.30 en van 26 uur voor belangstellenden toeganke lijk zijn. Zoals bekend, heeft de N.V. Vroom en Dreesmann de gehele opbrengst ten bate van de Stichting tot behoud van de kaasmarkt gesteld. ken, besloot a bout portant een einde aan de huwelijksonrust te maken. Zij stapte naar buiten, pakte mej. vd L. bij de haren en krabde haar in het ge zicht. Deze liet zich echter niet onbe tuigd en betaalde met gelijke munt. Cornelia werd gisteren voor haar goed bedoeld, doch verkeerd optreden, tot f 30 subs. 12 dagen veroordeeld. De eis was f 40 of 20 dagen. Niet goedkoop Aagje E. A. uit Alkmaar ging op de laatste dag van het vorige jaar naar een warenhuis hier ter stede om een paar kousen te kopen. Zij trad met de beste bedoelingen de winkel binnen, doch toen zij bemerkte dat de verkoop ster even niet oplette, meende zij dat het voordeliger was om maar een paar kousen weg te pakken. Dat het in wer kelijkheid niet goedkoper was, bemerk te zij toen ze gisteren conform de eis tot f 15 subs. 10 dagen werd veroor deeld. Dennegroen Toen Bauke Jelle H. op 24 December op de Kerstbomenmarkt een boompje wilde kopen, bleek dat er niet één goede meer te krijgen was. Daar hij met Kerstmis toch dennegroen in zijn kimer wilde hebben, toog hij, gewa- r I id met een zaag, naar Schoorl om z/zelf te bedienen. De officier was van mening dat deze zaagpartij f 20 of 10 dagen moest opbrengen. De politie rechter reduceerde deze boete tot f 15 subs. 9 dagen. Hendrik P. uit Bergen, wien ten las te was gelegd dat hij een dertien-jarig jongetje een klap had gegeven, werd vrijgesproken. Reeds sinds lange tijd werd de be hoefte gevoeld aan een speciaal vak diploma voor verkoopkunde. Zonder grondige kennis van verkoopkunde is het, vooral in deze tijd, nu het aanbod stijgt en de koopkracht daalt, niet goed mogelijk een zaak met succes te leiden. Het bezit van het Middenstandsdiplo ma en een vakdiploma is onmisbaar, maar deze diploma's geven geen enkele waarborg, dat iemand ook een goed verkoper is. Dit besef bracht het vorig jaar een aantal vooraanstaande figuren uit het bedrijfsleven en uit midden standskringen er toe het initiatief te nemen tot oprichting van de Stichting Ontwikkeling Verkoopkunde. Voorzit ter daarvan is jhr. dr. J. C. Mollerus. secretaris van de Kamer van Koophan del te Haarlem. De stichting stelt zich ten doel diploma's af te geven op het gebied van de verkoopkunde voor ver tegenwoordigers en detaillisten Het de partement van economische zaken be lastte zich met het houden van toezicht op de examens. De opleiding duurt een half jaar en, bestaat uit schriftelijke lessen, aangevuld met zes mondelinge léssen. Het ligt in de bedoeling van de stichting te voldoen aan het verzoek van een groep middenstanders uit Alk maar en omgeving om ook te Alkmaar deze mondelinge cursus te organiseren. De heer H. Haijtema Pzn. verstrekt hierover alle inlichtingen. (Onheend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Gewetens- strijd (18 jaar); Victoria Theater, 8 u.: De ooievaarsclub (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Nightstop in Dakar (14 jaar); Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Home in Oklahoma (14 jaar). Gulden Vlies, 7.30 uur: Non-stop gymnastiekuitvoering van „De Halter". WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. 2.30 uur ma- tineé. (Uitgezonderd het A.B.T.). Gulden Vlies, 7.30 uur: Non-stop gymnastiekuitvoering van „De Halter". Hotel Centraal, 7.30 uur: Ned. Ver. van Spir. „Harmonia", afd. Alkmaar. De heer M. J. Spaanderman te Overveen In zijn vergadering van gisteren heeft het bestuur van AIcmaria V.V.V. tot directeur benoemd de heer M. J. Spaanderman te Overveen. De heer Spaanderman, die de heer H. G. Rijs als directeur van onze plaatselijke V.V. V. opvolgt, werd op 22 April 1893 te Zutphcn geboren en is oud-gezagvoer der van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland". De nieuw benoemde di recteur is bij deze maatschappij een zeer bekende figuur, die een prachtige staat van dienst achter de rug heeft. Zo voer hij als gezagvoerder op de Ta- bian, Enggano, Bantam, Salawatf, J. Pz. Coen Simaloer en Sumatra. Tijdens de oorlogsjaren maakte de heer Spaan derman zich verdienstelijk voor de ge allieerde zaak als functionaris bij de Shipping and Trading Committee te Londen. Na de bevrijding nam de ge zagvoerder zijn taak bij de „Nederland weer op. Na een laatste reis als gezag voerder van de Salawati werd de heer Spaanderman in Mei 1948 gepension- neerd. „Toen hij weerkwam In de Leger des Heils-zaal aan de Limmerhoek werd Zondagmiddag een bijeenkomst gehouden waarin een op voering werd gegeven van „Toen hij weerkwam..." een Nieuw-Testamen- tisch spel in vier bedrijven naar het Engels van Murray Firth. Het stuk speelt in de tijd van Christus. Het ver haalt de bekende geschiedenis uit Marcus 5 vers 120, van Mattheus' ge nezing. Mattheus de bezetene die in de bergen en in graven leefde, die wild was en door geen sterveling te tem men. onderwierp zich aan Jezus bij diens eerste blik. Jezus doet de boze geest in een kudde zwijnen varen, met het gevolg dat de kudde in zee stort. De mensen, boos door het verlies van hun zwijnen, keerden zich tegen de vreemdeling en banden hem uit het land. Mattheus die na het wonder dat met hem geschied was, Jezus trouw blijft en hem volgen wil, gaat op diens aanraden elders het verhaal van de wonderbare genezing verkondigen. De opvoering van het spel was, hoe wel de entourage verre van gunstig was. goed. Het geheel werd verzorgd door de Nationale Lekenspel-groep uit Amsterdam, onder regie van envoy Smallegange. Dc middag werd besloten zoals ze ingeleid was, met gebed en samenzang. In hun hemd Ze klommen gistermorgen in het trein tje naar Alkmaar, de wachtmeesters, wachtmeesters eerste klasse en de rip pers. Het waren wel twintig „sterke armen", die deze morgen Zo fier naar het station stapten en ze lieten even- zovele Westfriese dorpen ten prooi aan de duistere individuën die hun aan wezigheid schuwen en bevreesd het listige hoofd- laten zakken als zij in de verte de glimmende knopen ontwaren, die onrafelbaar verbonden zijn aan 't uniform van des Heiligen Hermandad's dienaren. En de toekomst ziet er voor die lieden slecht uit want binnenkort verschijnen al die dienaren met een nieuwe wapenrok om de schouderen. Daarom gingen ze vanmorgen naar hun sub-hoofdkwartier in Heiloo.. Om de kleermaker hun stalen corpussen tie laten betasten. Voor de eerste maal liet een ander hen in hun hemd staan. Een schoon overigens, want het is pas Zaterdag geweest. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden als nieuwe handelszaken ingeschreven: J. J. Droog, Lan- gedijk, Noord-Scharwoude, Handelskade 14a. Groothandel in aardappelen. J. C. Krul, Oude-Niedorp, Verlaat 126. Agentnrenhandel in chocolade en koel-technische-apparaten. G. H. Span/'aard's Piano- en Orgelhandel, Alk maar, Koorstraat 19. Piano- en Orgelhandel. Internationale Uitgeverij „Terra Nova", Hei loo, Frederikslaan 11. Eigenaar: P. H. v. Dijk. Hoewel de verwachtingen niet hoog gespannen waren, is het D.A.W. Zón- dagmiddag te Zaandam gelukt het tweede deel van de Kringzwemcompe- titie met meer dan 50 punten voor sprong te winnen. Aangezien ook het eerste deel een voorsprong opleverde staan de Alkmaarders nu stevig aan de kop. De eindstand van het Zondag ver- zwommen deel is: 1. D.A.W. 1282.3; 2. Neptunus 1334.1; 3. Nerus 1371.6; 4. N. Noord-Holl. 1381.9 pt. De grote stoot tot de overwinning werd al in 't eerste het beste nummer gegeven: de 50 m. rug jongens. Hier presteerde D.A.W. het om uit een veld van 22 deelnemers de eerste acht plaatsen te bezetten. A. Blankvoort won in de fraaie tijd van 39.6, gevolgd door C. Zut 40.7, H. de Jong 42, B Ekkel 42.8, J. Nierop Groot 43.8, S. Fraaij 43.9, F. Bielfeldt 44.8, D. Mo lenaar 46.4, J. Janssen maakte 47.4. Mej. E. de Boer van Neptunus is de laatste jaren onbetwist eerste op de 50 m. borstcr. meisjes. Ook ditmaal behaalde zij de overwinning, maar zij heeft er deze keer extra hard voor moeten vechten daar T. Schats prachtig partij gaf; tijden resp. 34.1 en 34.8. F. Rentenaar werd goe de derde in 36.9. R. Prijs, die opviel door een goede stijl, maakte 40.8, J. Nol 41.6 en H. Timmermans 45.7. Dat Ad Boxem van alle markten thuis is bewees hij wederom door de 100 M. schoolslag te winnen in de goede tijd van 1.22. vóór F. Koolhof van N.N.H. Ook C. Zut, die met 1.29 vijfde werd, zwom een goede wed strijd. De adspirante G. de Waard is op het ogenblik veruit de snelste rug- slagzwemster van D.A.W. Zij werd nu met 42.2 goede tweede na mej. Nieu- wenhuizen van Nereus. L. Verheul werd vijfde in 45. Dat de jongens op het ogenblik het sterkste deel van D.A.W. vor men, bleek duidelijk op de 3 x 25 m wisselslag persoonlijk. Ondanks het feit, dat de twee snelste D.A.W.-ers gediskwalificeerd werden wegens het foutief nemen van een keerpunt, kon den de D.A.W.-ers op dit nummer toch 14 punten uitlopen. Na Hietberg van Nept. (1.03.1) werd C. Zut tweede in 1.03.8, B. Ekkel 3e in 1.04, F. Biel feldt 4e in 1.09.6 en J. NieropGroot 5e in 1.11.8. De meisjes G. de Waard, L. Spie renburg en T. Schats bezorgden DAW zijn zoveelste overwinning op de 3 x 50 m. wisselslag estafette in 2.03.3 vóór Neptunus 2.03.5. D.A.W. 2 werd derde in 2.12, met G. Cloeck, J. Doornkamp en F. Rentenaar. Op de 10 x 25 m. estafette heren werd D.A.W. 2e achter N.H.H. in 2.23.2. Ook de 5 x 50 m. estafette vrije slag dames leverde een 2e plaats op voor D.A.W. met 3.09.2 na Nep tunus 3.07.8. Tot besluit speelde een D.A.W.- zevental een wedstrijd volgens de nieuwe spelregels tegen een Neptu- nus-combinatie. De Alkmaarders, al len jongeren, die voor de eerste keer in ploegvërband speelden, verloren met 31 wat geen slecht resultaat genoemd mag worden. JEUGDIGE REDDER. De negentienjarige H. de Buck uit de Waterschapstraat sprong gister middag in het water van het Ver- dronkenoord, teneinde een driejarig meisje, dat spelenderwijs de gracht in was gevallen, op het droge te helpen. Karakteristieke chansons van Sonia Nerval „Frankrijk met zijn hoge Alpen, zijn vredig landschap en zijn sympathieke bevolking. Frankrijk is schitterend", zo betoogde de heer C. van Zwijndrecht gisteravond in het Gulden Vlies, waar vele leden van de afdeling Alkmaar der Nederlandse Eelsvereniging bijeen ge komen waren om te luisteren en, te kij ken naar een door deze vereniging ge organiseerde „Frankrijk-avond". Om hen een goed beeld te geven van het grote nabuurland, werden er films en kleurenplaatjes vertoond en zong een chansonnlère enige karakteristieke liedjes. Doordat er in de zaal een groepstelefoon was aangebracht, kon Voor ruim tweeduizend toeschouwers werd in de Koopmansbeurs te Amster dam een turnwedstrijd gehouden tus sen de Ned. keu. ploeg en 'n Zwitserse ploeg uit het kanton Bazel. De Neder landers leden, zoals was te verwach ten, een nederlaag doch hierbij dient te worden vermeld dat de punten-voor- sprong van de Zwitsers kleiner was dan men had durven denken. Dat Klaas Boot in dit elite gezelschap van keurt ui ners een tweede plaats bezette is een resultaat dat tot grote vreugde stemt en waarmee deze nog jeugdige turner heeft bewezen een hoogte te hebben bereikt zoals wellicht geen Ne derlander vóór hem. De Zwtisorse topman, Bulloni was veruit de sterkste. In vier van de vijf onderdelen eindigde hij op de eerste plaats. Klaas Boot behaalde bij de vrije oefeningen de overwinning. Vooral de oefening van Bulloni aan het hoogrek was zeldzaam goed. Hij kreeg dan ook twintig punten, het hoogste puntentotaal dat voor een der gelijke oefening kan worden gegeven. In het algemeen klassement eindigde hij met ruim drie punten verschil als eerste vóór Klaas Boot. Deze heeft ook voortreffelijk werk laten zien. Het was jammer, dat hij aan de ringen en aan de brug enige kleine foutjes maak te. die hem punten kostten. Het verloop van de strijd is betrek kelijk eenzijdig geweest. Reeds na drie nummers (ringen, paardvoltigeren en brug) hadden de Zwitsers 4,5 punt. voorsprong behaald. De vrije oefening echter gaf een miniem voordeel voor de Nederlanders (o.l pnt)., maar aan het rek het toestel waarop de Zwit sers een grote reputatie genieten vergrootten zij hun voorsprong. De uit slag werd: Nederland 559.8 pnt., Kan ton Bazel 569.7 punt. De zeven este persoonlijke presta ties in het algemeen klassement zijn: 1. Bulloni (Bazel) 98.3 pnt; 2. K. Boot Jr. (Nederland) 95.1 pnt.; 3. Ramel (Bazel) 94.3 pnt.; 4. Linde (Nederland) 93.8 pnt.; 5. Roth (Bazel) 93 pnt.; 6. Meier (Bazel) 93.5 pnt.; 7. Unterricker (Bazel) 93.5 pnt ook een aantal slechdiorenüen het ge sprokene volgen. Nadat de heer C. Mol de avond met enige woorden had geopend, vertelde de inleider, de heer C v. Zwijndregt, aan de hand van een aantal fraai ge kleurde lichtbeelden over zijn beleve nissen in Frankrijk, waar niet alleen het vredige landschap het zien waard is, doch dat ook tientallen prachtige historische bouwwerken rijk is en welks bevolking van geestelijke stan ding is „waaraan het prettig is zich te laven". Het geheel vatten de Fransen samen in twee. allesomvattende woor den: douce France. Eerst werd een groot aantal plaatjes over het mooie touristenplaatsje Nice vertoond, waar vooral het haventje, het pompeuse hotel „Ruhl", de Russische kerk en de bloemenoptochten de aan dacht trokken. Vanzelfsprekend wer den ook de nodige plaatjes van het hart van Frankrijk, Parijs, niet vergeten. Men zag o.a. de Notre Dame, de Are de Triomphe, de tuinen van de Tuille- rieën, l'Academie de la Musique et de la Dance en natuurlijk ook de Eiffel- toren. Hierna werd nog een filmpje over de hoogst gelegen gemeente in Europa, St. Venant, vertoond. Heel aar dig waren ook de touristenfilms „Tous les chemins mènent en France" en „A l'assaut des Aiguilles du Diable". Het programma werd opgeluisterd door de chansonnière Sonia Nerval. Deze zangeres, die altijd optreedt in het oude kelder-cabaret „La Bolée" op de Place St. Michel in Parijs, had kenne lijk last van de grote ruimte in de zaal van het Gulden Vlies. Haar stem was ijl en eerst in het vierde nummer had zij de juiste toon gevonden. Haar zang was eenvoudig en zuiver en zij werd goed aangevuld door de accordeonnist Quequignon. Sonia bracht met veel succes de karakteristieke Franse lied jes en vooral ,La plus belle Valse d'Amour", dat zij zong op een manier, zoals alleen een geroutineerde Pari- sienne dat kan, had veel bijval. De heer Moi maakte zich de tolk van allen, toen hij degenen, die aan het slagen van deze mooie Frankrijk-avond hadden medegewerkt, hiervoor harte lijk dank bracht. In een overzichtelijk en keurig ver zorgd jaarverslag heeft de secretaris van de Alkmaarse Bedrijfsvoetbalver enigingen, de heer C. Neef, een blik geworpen op het geslaagde seizoen 1949. De comptitie-commissie, bestaande uit de heren 3. Nij huis en H. Brinkman, heeft het verslag aangevuld met een overzicht en een beschonwing over hetgeen zich in het vorige seizoen rond de Bedrijfsvoetbalcompetitie heeft voorgedaan. In totaal werd door dertig elftallen aan de competitie en de bekerwedstrij den deelgenomen. Zij speelden 183 wed strijden, waarin 685 doelpunten werden gescoord, of wel 3.7 doelpunt per wed strijd. Dertig ontmoetingen werden op het veld van Kolping Boys gespeeld, 55 op het terrein van Alkmaar, 15 in bet home van Bergen, 4 ontmoetingen op het Alkmaarse Sportpark en 96 wedstrijden op het MEVO-terrein. Zowel de secretaris, als de compe titie-commissie maken gewag van de onvolledige richtlijnen, welke de K.N. V. B. half April 1949 verstrekte, waar door moeilijkheden niet konden uit blijven. Wierpen deze moeilijkheden, veelal ontstaan door de onsportieve houding van enige clubs, een schaduw op 't verloop der competitie, over 't al gemeen kan weer van 'n zeer geslaagd seizoen worden gesproken. In de ver slagen wordt aan vele personen dank gebracht voor de belangloze medewer king, waardoor zovele personeelsleden van Alkmaarse bedrijven vreugdevolle uren op het groene veld beleefd heb ben. Met erkentelijkheid wordt gewag gemaakt van 't werk der 27 scheidsrech ters, die in totaal 167 wedstrijden flo ten, van de prettige samenwerking met de Afdeling Noord-Holland van de Meisje onder auto Gistermorgen omstreeks kwart over negeir reed een NACO-bus in de rich ting van de Friese brug langs de Ka naalkade. Van de richting Kaasma kersgracht naderde een personenwa gen, welke op dat moment voorrang had. De buschauffeur reed echter on verstoorbaar verder, met het gevolg dat de personenauto zwaar bescha digd werd. Tegen de bestuurder van de NACO-bus is proces-verbaal opge maakt. Enige uren later reeds een vracht auto over de St. Annastraat in de richting van de Zoutstraat, waarbij de brug over het Verdronkenoord gepas seerd moest worden. De chauffeur had enige malen signaal gegeven en reed met een snelheid Van ongeveer tien kilometer, toen plotseling eën paar kinderen het Verdronkenoord over staken. Een vijfjarig meisje liep, on danks het krachtige remmen van de bestuurder, tegen de auto aan en kwam tusen voor- en achterwiel te vallen. Daar de auto op het hellende dek van de brug stond en enige me ters doorslipte raakte het linkerbeen van het kind bekneld onder het ach terwiel. Het werd door de Genees kundige dienst naar het St. Elisabeth- ziekenhuis vervoerd, waar een been breuk werd geconstateerd. Ook liep het meisje een hoofdwonde op. Jiu-jitsu en judo te Alkmaar De bekende sportleraar de heer J. Kuilman uit Schagen heeft de Sport school van de heer B. Tadema in de Pieterstraat overgenomen. De heer Kuil man is bekend in de kop van Noord- Holland daar hij al scholen bezit in Den Beider, Schagen. Hoorn. Alkmaar en Beverwijk. Ook is hij leraar aan de Marine Sportschool te Den Helder. Hij is dan ook in het bezit van een diplo ma met rijksbevoegdheid der N.J J B De heer Kuilman geeft binnenkort een gratis demonstratie in z'n sportschool waaraan een proefles is verbonden. Verder geeft de heer Kuilman les in boksen en indoortraining, vooral deze laatste tak van sport vindt de laatste tijd veel opgang. Het is ook een pracht gelegenheid voor verenigingsleden om hun lichaam fit te houden. Al deze takken van sport kan men privé be oefenen en in clubverband. De heer Kuilman heeft in zijn sportschool een keurige massage-inrichting, zodat men na afloop van de training een soepele spierbehandeling kan ondergaan. Te vens heeft hij een keurige douche-in richting, zodat getuigd moet worden, dat deze 'sportschool aan elle eischen voldoet. Alkmaarse schaakclub VVV kampioen van afdeling C Hoewel nog één wedstrijd moet worden gespeeld (tegen „Weenink" uit Bever wijk! is VVV 1 nu reeds kampioen van haar afdeling. De eerste wedstrijd voor de promotie naar de KNSB is dan ook al vastgesteld en wei tegen Haarlem 1 op 17 Februari. Dezelfde datum moet VVV 2 op bezoek bij „Oppositie" te Heiloo. Beide clubs hebben een goede kans op het kampioenschap in afdeling 2. Zij hebben evenveel punten met een Iets beter ge middelde voor Heiloo. VW 2 zal met een volledig, sterk team moeten uitkomen. EXTRA TERIN NAAR DE PASSIE SPELEN Er zal zoals wij reeds meldden op Zondag 23 Juli een extratrein van Alkmaar naar Tegelen rijden. Wij ver nemen nader, dat deze trein zal stop pen te Heiloo, Castrioum en Uitgeest. Zij die zich voor een reis met deze trein willen aanmelden, kunnen des gewenst inlichtingen bekomen bij de heer R. J. J. Scheltinga, Druivelaan 33 te Alkmaar. Er wordt gezorgd voor een plaats in het Theater Doolhof 1c rang en voor eventuele gidsen. K.N.V.B. en de zeer moeilijke taak, dit ook in het vorige seizoen door de com missie-leden, de heren Nijhuis en Brinkman, tpt een zeer goed einde is gebracht. Zoals bekend, zullen de kampioenen, dn afd. A. Lichtbedrijven, afd. B Reini ging, afd. C Krom en als algemeen kam pioen de Reiniging) op Dinsdag 114 Fe. bruari in het „Wapen van Heems. kerk" gehuldigd worden. Tevens zal dan de kampioen in de winnaarsronde van de Bekerwedstrijden het elftal van de S.O.V.A. de door de Alk- maarse Courant geschonken wisselbe ker ontvangen. Ook de ploeg van de Melkboeren, die de verliezersronde won, zal in de huldiging betrokken worden. Slachtveemarkt te Alkmaar Aanvoer en prijzen waren gister als volgt: 2 paarden per stuk f 500f 600; 77 koeien per stuk van f 300—f 920, p. kg. van f 2.40— f 2.60; 131 nuchtere kalveren per stuk van f 30—f 60; 45 vete schapen per stuk f 70—f 120; 274 varkens per kg van f 1.50—f 1,69. Het algemene marktbeeld was gun stig, n.I. grote belangstelling van ko perszijde en een aanvoer die niet an ders dan goed genoemd mag worden. Niettegenstaande een aantal slagers zich geheel of gedeeltelijk voorzien had met de aan het eind der vorige week ingevoerde Ierse ossen, bestond er toch bij de aanvang der markt veel vraag naar prima koeien. Aangezien de prijzen echter hoog bleven (per kg. van f 2.40f 2.60, had de verkoop een rustig verloop. De nuchtere kalveren, die ruim wer den aangeboden, waren lager in prijs, met toch een goede handel. De schapen zijn te duur om een vlot verloop te kunnen verwachten, de han del was derhalve zeer- matig. Er was een ruim aanbod van var kens. Men bleef in het begin afwach* ten hoe de aanvoer zou zijn, alvorens tot koop over te gaan. Toen de handel zich eenmaal ontwikkelde, gingen de vleesvarkens merendeels voor f 1.66, een aantal voor f 1.68 en enkele die ren voor f 1.69 per kg. vlug van de hand. De notering voer de lichte var kens varieerde van f 1.50—f 1.60 per kg. De handel iri de zeugen was vlug, met hogere prijzen (tot f 1.60 per kg.) Alg. Ned. Invalidenbond afd. Alkmaar en Omstreken Dezer dagen hield de Afd. Alk maar van de Alg. Ned. Invalidenbond haar vijfde ontspanningsavond van dit seizoen in het Gebouw „Waakt en Bidt" aan de Laat. De voorzitter, de heer J. Z. Bierman, heette aile aan wezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de vereniging Crescendo, de bekende Alkmaarse accordeonver eniging hier-'ter gtede, die onder lei ding van haar voörziter, de heer Vol kers, deze avond met muziek en zang opluisterde. Het gebodene werd door de aanwezigen >p hoge prijs gesteld, hetgeen overduidelijk bleek uit het spontane applaus, dat op ieder num mer volgde. De klok wees al bijna elf uur, toen de voorziter deze avond ging sluiten met een hartelijk woord van dank aan „Crescendo", dat geheel belangeloos deze avond nad verzorgd, waarna al len voldaan huiswaarts keerden. Handelsbetrekkingen met Australië Het kantoor van de Kamer van Koophandel te Alkmaar verzoekt ons opname van het volgenr' De heer Jhr. mr. G. R. G. van Swin- deren. Consul-Generaal der Nederlan den te Sydney, zal op Dinsdag 14 Fe bruari 1950 van 1012 uur v.m., ten kantore van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Noord-Holland, Beursgebouw, Damrak 62a te Amster dam, te spreken zijn voor belangheb benden bij de handelsbetrekkingen met Australië. Het verdient aanbeveling, dat gega digden van hun voornemen doen blij ken aan het secretariaat van deze Kamer. Nachtelijk avontuur Gisteravond werd door de politie assistentie verleend aan een inwoner die beweerde, dat een onbekend man zijn woning aan de Baansingel was binnengeslopen en onder het bed van zijn kinderen was gekropen. Hij zou later door het zolderraam naar het dak zjjn gegaan en via een regenpijp de grond hebben bereikt. De politie hield later een zestienjarige jongen aan, die de dader bleek te zijn. In zijn woning werden detective-romans ge vonden, welke vermoedelijk de oor zaak geweest zijn van dit nachtelijke avontuur. GEDIPLOMEERDE „TIKKERS". Voor de examens stenografie en ma- ehineschrijven, die op 24 Januari te Alkmaar zijn afgenomen voor de Ver eniging van Leraren zijn de volgende dames en heren geslaagd: Machineschrijven: B. Zonneveld, W. Uodijn. A Schram. N. Akkerman, R. Winkel, C Groen, J. Klaasse Bos, M. Ofman. A. Kooy, J. Apeldoorn, J. Mul en C Bots. Machineschrijven in de Franse taal: J. Brouwer. Stenografie: G Bremer, A. Holman, H. Jansen, A. Opdam. Nieuwe Niedorp INBRAAK Onbekende gasten hebben zich bij afwezig heid van de bewoners toegang verschaft tof de woning van de heer S. alhier. De politie on derzoekt thans wie een stapel linnengoed, een bedrag van f 45,— en een coupon costuumstof entvreemd heeft.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2