Stad en Omyevittg, AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Drie personeelsleden van de firma rssen onderscheiden Ey< Da kaasprijzen blijven dalen T.B.C.-bestrijding onder het vee wordt in nieuwe banen geleid Hengelaars zullen gaan samenwerken Accordeonconcert „Vita Nova" AVA speelt thuiswedstrijd Een dubbel jubileum bij de firma Poorter Schoenmakerij Twint naar de Lindenlaan Afdeling Alkmaar Broederschapsfederatie Lonen en salarissen van gemeentepersoneel Boter is niet meer te betalen Politiek advies Nog 400.000 t.b.c.-runderen moeten verdwijnen Te weinig isolatie HARMONIE-THEATER Zoölogica CINEMA AMERICAIN Doodlopende straat ABT. Amsterdam bij nacht VICTORIA-THEATER Afspraak met Judy Wat onze voorouders schreven Hef maximum aantal vergunningen Personalia Zendingsavond Ned. Herv. Gemeente Het was gisteren voor drie perso neelsleden van de Koninklijke fabriek voor verduurzaamde kaas, de firma J. H. Eyssen te Alkmaar, een heel bij zondere dag. Van het dak woei de rood-wit-blauwe vlag en omstreeks elf uur schaarde zich het gehele per soneel rond drie jubilarissen, aan wie de burgemeester, mr. dr. H. J. Wyte- raa, in opdracht van H.M. Koningin Juliana de bronzen eremedaille In de orde van Oranje Nassau uitreikte. De gedecoreerden waren de heren J- Schering, die 54 jaar in dienst was, de heer F. Saira, die 44 jaar op zijn naam had staan en de heer J. Kloek, die 34 jaar zjjn krachten aan de fa briek had gegeven. De burgemeester, die als eerste het woord voerde, zeide, dat het een zeer belangrijke gebeurtenis is, als het hoofd van de staat besluit bepaalde onderdanen te onderscheden voor het geen zij in hun leven voor de gemeen schap hebben gedaan. „Het is niet van belang of men een bepaalde po sitie heeft bekleed, maar of men een lange reeks van jaren trouw betoond heeft aan zijn werk en het vaderland H.K.H. Prinses Wilhelmina heeft in deze zelf het goede voorbeeld gege ven. Ieder heeft in zijn leven een op dracht, waar hij ook staat; wie haar vervult met grote toewijding en trouw, kan ten voorbeeld gesteld wor den aan ieder," aldus mr. Wytema Hierna speldde de burgemeester de gedecoreerden het eremetaal op de borst. Na afloop van deze plechtigheid trok men zich terug in het kantoor van de fa. Eyssen. Hier voerde de heer S. W. Eyssen namens de directie van de Kon. Fabriek het woord. Spr zeide zich van harte te verheugen in de onderscheiding, die dedrie perso neelsleden ten deel was gevallen. „Gij vormt de oude garde en vervulde een zeer verantwoordelijke taak lr> deze fabriek. Er zijn wonderen van ar beid verricht," zo sprak de heer Eys sen. Hierna vertelde spreker op hu moristische wijze over de tijd, dat hg samen met de heren Salm en Kloek de lagere school in Oosthuizen be zocht. Ten slotte overhandigde hij de drie gedecoreerden een geschenk on der couvert. De heer Salm, die, zoals hjj zelf zei, beter kan werken dan praten, dankte Jaarlijks 2500 snoekvergunningen De afdelingen Alkmaar en Haarlem van het Centraal Nederlands Henge- laarsverbond en vier beroepsvissers in het Noordhollands Kanaal hebben thans, na maandenlang overleg, over 't pachten van het Kanaal een overeen komst gesloten, die zeer verheugend is voor beide afdelingen. In het komend seizoen zullen beide afdelingen gezamenlijk 't stuk Noord hollands Kanaal van West-Graf tdijk tot aan 't Zand pachten en er zullen voor dit water jaarlijks tenminste 2500 snoekvergunningen en vergunningen voor het vissen met meer dan één hengel worden uitgereikt. Dit kwan tum is ruim voldoende en men zal dus in de toekomst niet meer behoeven te loten voor een snoekvergunning. Het water is 40 km lang en staat in verbin ding met uitgestrekte paaiplaatsen als het Alkmaardermeer en het IJselmeer. Hoewel de pacht reeds 1 Januari is in gegaan, zal er de eerste maanden nog geen gebruik gemaakt mogen worden van de overeenkomst, daar de uitge reikte vergunningen lopen van 1 Juli tot 1 Februari. Dat de moderne accordeon vele mo gelijkheden biedt en door de bekwame leiding en goed studeren veel te be reiken is, zal het Alkmaars Accor deonorkest „Vita Nova" Woensdag 15 Febr. in „Het Wapen van Heems kerk" bewijzen. Op deze avond geeft de vereniging haar eerste donateurs concert o.l.v. de dirigent Alb. van de Wolff. „Vita Nova' werd opgericht 1 Maart 1949 en streeft er naar de ac cordeon niet alleen in de huiskamer, maar ook in de concertzaal te bren gen. Met verschillende concerten voor liefdadigheids- en andere verenigingen heeft de vereniging haar kunnen reeds bewezen. Verschillende jeugdige accordeonnisten zullen solostukjes spelen en na het concert wordt er een klucht in 2 bedrijven op de planken gebracht: „Cel 13 is vrij", door de Arbeiders Toneelvereniging „Ont waakt". Het heren-team van AVA speelt mor gen een thuiswedstrijd tegen Tonegido het elftal dat dit jaar naar alle waar schijnlijkheid kampioen zal worden Het is voor de Alkmaarders een zwa re opgave om uit deze wedstrijd de volle winst te boeken en zij zullen reeds tevreden mogen zijn met een ge lijk spel. De Alkmaarders kunnen overigens best een paar punten gebrui ken daar zij het Vlug en Vaardig op de onderste plaats op de ranglijst in nemen Om 9 30 uur komt AVA in de volgende opstelling in het veld. L. de Vries; R. Taisma en D. Lange- berg; A. Hoed. J. Pijning en J. Schip "er». B. van Beekum, P. Pijning. W "r'stegen, H Buitenhuis en A. Meijer de burgemeester voor de wijze waar op deze de onderscheidingen had uit gereikt en de directie van de fa. Eys sen voor de vele jaren van prettige samenwerking. Spr. zeide, dat de ge decoreerden hoopten geslaagd te zijn in hun streven goede arbeid terug te geven als ruil voor goede behandeling. Na dit officiële gedeelte van de plechtigheid, bleef men nog geruime tijd in ongedwongen sfeer bijeen. Het yas gisteren bij de firma Poor ter in de Langestraat dubbel feest. Niet alleen vierde men het vijf-en- twintig jarig bestaan van de twee winkels, doch tevens herdacht men de dag waarop de heer en mevrouw Poor ter vijf-en-twintig jaar geleden voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand „Ja" zeiden. De belangstelling voor dit dubbele jubileum was de af gelopen week en speciaal gisteren tijdens de receptie in Paviljoen Kin- heim, zeer groot. Velen maakten van de gelegenheid gebruik de heer en me vrouw Poorter hun gelukwensen aan te bieden. De drukte zal vanmiddag om twee uur rog wel groter worden, want dan begint er een speciale ju bileumverkoop van schaarse artike len. De meubelwinkel was aanvanke lijk onder de naam „firma Zut" aan het Luttik Oudorp gevestigd. De za ken floreerden echter goed ei. reeds na zes uur jaar het pand te klein en verhuisde men naar de Mient. Hier werd tevens een tapijtafdeling geves tigd. Spoedig bleek, dat ook dit pano te klein was en vijf jaar later vestig de men dan ook een tweede winkel in de Langestraat. Als de heer en mevrouw Poorter thans een terugblik werpen op de vijf-en-twintig jaar die achter hen liggen, zullen zij ongetwij feld tevreden kunnen zijn over het succes, dat hun door hard werken ten deel is gevallen. Dinsdagmiddag te 3 uur opent de heer Th. Twinl in het perceel Linden- laan 36 een modern ingerichte ma chinale s (loenmakerjj. Eigenlijk kan hier meer van een heropening wor den gesproken, daar de heer Twint reeds jaren in het vak is en geduren de 16 jaar een schoenmakerij in de C. W. Bruinvisstraat gedreven heeft De laatste tijd werd de ruimte, wel ke hem in het huis aan de Bruinvis straat 2A ter beschikking stond te klein, zodat uitgekeken werd naar 'n groter perceel. Dit werd gevonden in het winkelpand Lindenlaan 36, waat de heer Twint vanaf Dinsdag zijn vak kennis in dienst zal stellen van zijn uitgebreide klantenkring. Zaterdag. Harmonie-theater, 7 en 9 uur: Zoö logica (tot 14 jaar onder geleide). Victoria-theater, 7 en 9.30 uur: Af spraakje met Judy (tot 14 jaar onder geleide). Cinema Americaln, 7 en 9.30 uur: Doodlopende straat (18 jr.). Alkmaars Bioscoop Theater, 8 u.: Amsterdam bij nacht (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8.30 uur: Groot Carnavalsfeest. Gulden Vlies, 7.30 uur: Halter-avond. Zondag. Harmonie-theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Zoölogica (tot 14 jaar onder ge leide). Victoria-theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Afspraakje met Judy (tot 14 jaar onder geleide). Cine ma Americaln, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Doodlopende straat (18 jaar). A.B.T., 2, 5 en 8 uur: Amsterdam bp nacht (14 jaar). Gulden Vlies, 7.30 uur: Halter-avond. Maandag. Bioscopen als Zondag, aanvang der voorstellingen om 8 uur. Gerefor meerde kerk, 8 uur: Filmavond van het blindentehuis „Sonneheerdt". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond van de vereniging Nederland U.S.S.R. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 12 Februari zal de apotheek van Wanna op het Ritsevoort voor 't publiek geopend zijn. In deze apo theek wordt de volgende week ide nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 12 Februari zullen beschik baar zijn de huisartsen dr. Sluymer, Emmastraat 36 (tel. 3193) en dr. Koppejan, Oudegracht 186 (tel. 2382). Dinsdag a.s. spreekt in Lunchroom „Valk" de heer D. van Bentveld. Hoofd ener U.L.O. school te Rotter dam, voor de Broederschapsfederatie over het onderwerp „Gezin, school en vrede". De federatie meent dit onderwerp te mogen brengen, omdat onze ver scheurde wereld beheerst wordt door angst en wantrouwen met alle ellen dige gevolgen daar 'an. Bij de opvoeding van onze jeugd zullen wij met andere, betere waar den moeten komen; waarheid, ge rechtigheid en liefde zullen de grond pijlers moeten zijn van een betere samenleving. Onze jeugd zal anders moeten wor den opgevoed. Mars en Mammon die nen beide te worden bestreden. Hier ligt een mooie taak voor allen, die bij de opvoeding betrokken zijn: ouders, onderwijzers, leraren, jeugd leiders enz. Gezin en school hebben zich te stel len in dienst van de Vrede. Het bestuur van de Bond van Ne derlands Overheidspersoneel heeft aan de raad verzocht om de lonen en salarissen van het gemeentepersoneel ir, plaats van met 5 procent met 10 procent te willen verhogen en daarbij t0 bepalen, dat deze verhoging crok zal gelden voor het personeel beneden de leeftijd van 23 jaar. De kaasprijzen aan de kaasbeurs te Alkmaar lagen Vrijdag weer 9 k 10 cent onder die van de vorige week Toen kcm ongeveer f 1.94 worden ge maakt, Vrijdag bracht weliswaar een enkel partijtje een prijs op van f 1.88 maar in doorsnee was de markt met f 1.85 niet te hoog bepaald. Tegen alle vroeger gekoesterde ver wachtingen in zijn de perspectieven voor kaas niet meer dan matig te noemen. De vooïraad in Nederland wordt geschat op ongeveer 20 millioen kg wat neerkomt op een kleine vermin dering. Men moet daarbij echter niet vergeten, dat de productie op het ogenblik minimaal is, dat er dus vrij wel alleen maar afgaat, terwijl er weinig bijkomt. Intussen zijn we ge komen aan de tijd, waarin de koeien beginnen af te kalven en we moeteD er rekening mee houden, dat de melk productie van nu af aan snel begint te stijgen. Begin April zal er stellig weer een aanzienlijke aanvoer zijn, die dan in Mei op zijn grootst is. Naar Duitsland gaat nog steeds wei nig. De concurrentie van Denemarken is zeer zwaar en de export naar dit land, die destijds met zo grote vreug de werd begroet, is tot nu toe een tegenvaller gebleken. Van het totale kwantum van 4 millioen kg, dat over een periode van 4 maanden mocht worden geëxporteerd, is stellig met meer dan de helft verzonden. Op het ogenblik is er weinig handel met Duitsland. De vraag uit Belgie, onze voornaam ste afnemer, blijft flauw. Met Frank rijk is nog geen nieuw accoord afge sloten, zodat dit land geheel uit de markt is. Het enige lichtpunt biedt Engeland waarmee de regering een nieuwe over. eenkomst heeft aangegaan. Op het ogenblik wordt het onze grootste af nemer genoemd. Intussen hoort men over aanzien lijke bedragen, die door de handel op de aanwezige voorraden worden ver loren en dit draagt er uit de aard dei zaak niet toe bij de animo te ver groten. De boter daarentegen blijft schrik barend duur. In de loop van de week liep de prijs nog enkele centen op en er wordt thans in de groothandel f 4.80 per kg. genoteerd, een hoogterecord in vredestijd! Voor Nederland is deze prijs t hoog en van boterverbruik is hier nog nauwelijks sprake. Het vetverbruik wordt voor nog slechts luttele procen ten gedekt door natuurboter, Men spreekt van ongeveer 6 pet. De rest is margarine. De bcrter gaat vrijwel geheel naar Belgie. Ook uit Duitsland komt de laatste tijd enige vraag, maar er wordt niet genoeg geproduceerd om daaraan te kunnen voldoen. Voorraden boter liggen er in Ne derland op het ogenblik niet. De R. K. Statenkring Den Helder heeft het Politiek Advies voor de Pro vinciale Statenverkiezing vastgesteld No. 1 is Jac. Groen te Alkmaar, no. 2 P. Th. Luyckx te Den Helder, no. 3 Jac. Weel te Zuidscharwoude, no. 4 C P. Jong te Schagen en no. 5 B. vd Ploeg te Haarlem. Naar schatting telt ons land ongeveer 400.000 reagerende runderen en 39 251 hiervan bevinden zich in de provincie Noord-Holland, waar in de periode van 194849 het reactiepercentage steeg met 5,6 proc., aldus bleek uit het jaarverslag van de directeur vn de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Noord- Holland, de heer D. Rempt, die aan het slot van zjjn overzicht, dat hij gisteren op de vergadering In Het Gulden Vlies te Alkmaar gaf, onthulde, dat er momen teel geijverd wordt voor het instellen van een regeling, waardoor men in de kortst mogelijke tijd zoveel mogelijk bedrijven t.b.c.-vrij wil maken. stellen. Behalve het boerenkwartje en de overheidsbijdrage moeten de fabrieken een spaarheffing vaststellen van melk van reactiebedrijven, aldus het voorstel. Is het desbetreffende bedrijf na verloop van een vastgestelde periode niet reactievrij en i« dit een gevolg van onwil van de betrok ken veehouder, dan vervalt de heffing aan de fabriek, die het bedrag aanwendt voor de bestrijding van de t.b.c. onder het vee. Naar een globale berekening zou uit do Rijksgelden ongeveer 125,— per afge slachte reageerder kunnen worden uitbe taald. Met behulp van het „boerenkwart je" kan dit bedrag gemakkelijk tot t '00 worden opgevoerd. Mocht deze regeling tot stand komen en liefst op korte ter mijn, aldus de heer Rempt dan dient voor alle reactie-bedrijven eenzelfde peil datum te worden vastgesteld. De veehou ders. die hun bedrijf vrijgemaakt hebben. De voorzitter van de Stichting, de heer H. K. Koster, wees er in zijn openings woord op, dat thans nog veel te weinig aandacht wordt besteed aan het isoleren van besmet vee. Vele aangeslotenen toch beschouwen zich goede t.b.c.-bestrijders als ze zich hebben aangesloten bij de ge zondheidsdienst, maar juist dan begint t werk pas. Naar aanleiding van een door één der aangesloten vereniging gestelde vraag werd medegedeeld, dat de uitbetaling van de premies voor uitgestote reageerders ook zal worden betaald, wanneer de uit stoting over meerdere Jaren is verlopen, mits de dieren naar de slachtbank zijn gebracht en het aantal dat van een be paalde datum niet overtreft. De heer D. Rempt las vervolgens zijn jaarverslag, waarin hij melding maakte j moeten zo goed mogelijk worden be- Ieder heeft over het bezoeken van Duitse films zo zijn eigen mening; de een acht het moreel niet verantwoord, de ander ziet er, zo veel jaar na de bevrijding, geen enkele kwaad in. Wij zullen ons niét in deze vraag verdiepen doch slechts de film als zodanig be schouwen.' Het is ongetwijfeld waar dat dit voor-oorlogse product van de Duitse studio's het, als louter amusementsfilm nog heel goed doet. Oude bekenden als Heinz Rühmann, Hans Moser en Theo Lingen zorgen voor" een aaneenschake ling van komische scènes, waarnaar men onmogelijk met een ernstig gezicht kan blijven kijken. Een achtergrond heeft deze film niet en de inhoud is zeer simpel; Toni (Heiz Rühmann) be mint een luchtacrobate, de dochter van een circusdirecteur. Laatstgenoemde wil zijn enig kind echter alleen uithu welijken aan een artist. Er zit dus voor de boemelstudent Toni niets anders op dan een circusnummer in te studeren. Hoe hij tenslotte als leeuwentemmer triomphen viert is niet te beschrijven; alleen Heinz Rühmann, Theo Lingen en Hans Moser zijn bij machte dat te tonen in „Zoölogica". Vooraf enig na tionaal en internationaal nieuws en een filmpje over een geheel uit kinde ren bestaand zigeunerorkest. Het is niet de eerste maal dat deze film hier gedraaid wordt, maar dat is al lang geleden en juist het feit, dat een film als „Dead end" nog volle za ten trekt is het beste bewijs van haar uitstekende kwaliteiten. Trouwens, een film als deze kan niet verouderen omdat het probleem, dat zij naar voren brengt er een van alle tijden Is. Er was een tijd, dat de straten die in New York op de rivier uitliepen door de allerarmsten bewoond werden totdat „men" ontdekte hoe prachtig het uitzicht op het brede druk beva ren water is en steeds meer krotten werden opgeruimd om door luxueuse flats te worden vervangen. „Dead end" speelt zich af in de tijd toen rijk en arm hier nog door elkaar woonden en zo krijgt men de prachtige tegenstelling tussen de jongens, die een Franse juffrouw en een chauffeur heb- ben en de boefjes van de straat, het uitvaagsel van de wereldstad, dat zon- der enig ouderlijk toezicht opgroeit voor tuchtschool en gevangenis. Het is met het oog van de cineast bekeken een prachtig stel straat boefjes dat zich hier in de krotten en ruïnes langs het water uitleeft en zijn gloriedag beleeft als zij het rechters- zoontje, dat hen altijd zo hoog hartig voorbijloopt in een kelder kunnen lok ken om hem daar naar hartelust af te drogen. Tussen dat alles door en om de film de nodige sensatie en romantiek te geven loopt de geschiedenis van Baby-face staatsvijand no. 1 die hier als jongen is opgegroeid en zich in dit milieu waagt om zijn moe der en zijn meisje te bezoeken, de jacht op de moordenaar en de roman tiek die ten slotte voor een happy end zorgt als een man en een vrouw, die in dit milieu gaaf en onbedorven zijn gebleven elkaar zoeken en vin- den. Een film met interessante opna men die de toeschouwers voortdurend in spanning houdt, In het voorprogramma o.a. zeer mooie beelden van het vissersleven in Bassein een kustplaats] e in de buurt van Bombay. Amsterdam bij nacht specimen uit de rooie-en-witte-radijs-periode van de Nederlandse filmkunst brengt deze week de bezoekers van het Alkmaars Bioscoop Theater humor van eigen bo dem. Louis de Bree, Annie v. Duijn en Piet Kohier tonen dat dit niet speciaal een Engelse of Amerikaanse aangele genheid is en dat het hun ook uitste kend afgaat. Een filmscenario-prijs vraag is het begin van een serie malle situaties en avonturen waarin een hok- en stokvaste boekhouder verzeild raakt. Au fond komt alles op zijn poot jes terecht. In het voorprogramma, be halve het nieuws, als toegift „De laat ste Buitenpost", een story die zich af speelt ten tijde van de Pony-expresse, toen stoere ruiters te vuur en te zwaard de Verenigde Staten doorkruis ten om hun missie te volbrengen. Een goed recept met de bekende ingrediën ten: mooi meisje, de schurk, de held en legio revolvers. Wij hebben Wallace Beery in ver schillende creaties bewonderd. Als roverhoofdman en kroegbaas, als zee rover en als goudzoeker, maar wij kunnen ons niet herinneren het genoe gen gehad te hebben deze knappe acteur als een gemoedelijk huisvader gezien te hebben. Een genoegen is het inderdaad geweest, temeer waar rond Wallace Beery meerdere sympathieke figuren gegroepeerd zijn, die tezamen een zonnige film maakten. „Afspraak je met Jury" is geen rolprent van im portantie, maar heeft ontegenzegge lijk kwaliteiten. Carmen Miranda danst uitstekend, Jane Powell zingt voortreffelijk en verder is deze ge schiedenis rond verliefde jongens en meisjes leuk. Wellicht hier en daar wat geforceerd en het gezinsleven ge zien door een Amerikaanse bril, maar over het geheel genomen gezellig en onderhoudend. Door de lengte van de hoofdfilm blijft het voorprogramma beperkt tot het binnen- en buitenlands nieuws Hierin is opgenomen een aardig beelo van de verkiezingsstrijd in Engeland van het feit, dat door de toename van het aantal reageerders het vertrouwen in de deugdelijkheid van de tuberculinatie erns tig was geschokt,, doch een enquête onder de veeartsen heeft inmiddels uitgewezen, dat men de tuberculine alleszins betrouw baar acht. Als voornaamste oorzaken van het toenemen van het reaetiepercentage noemde de heer Rempt een viertal pun ten. In de eerste plaats worden de be smette dieren te weinig geïsoleerd, ten tweede worden er te vee) koeien gekocht met ondeugdelijke certificaten of zonder deze onmisbare papieren, terwijl ten slotte nog steeds een te groot aantal reageerders niet wordt opgeruimd, zodat zij een blij vende besmetting vormen voor de nog t.b.c.-vrije dieren. Als voorbeeld haalde spreker aan. dat een groot bedrlif te Nib- bixwoud, dat enkele jaren geleden een reactiepercentage had van meer dan 50 procent door een efficiente isolatie geheel vrij van t.b.c. was geraakt. Levendige handel In reageerders Een ander nadeel is, dat er nog steeds een levendige handel tn reagerende run deren wordt gedreven. Drente Is gedeelte lijk vrijgemaakt. Voorne en Putten in hun geheel en op Roozenburg en in Friesland is men bezig met het spuien van de laat ste besmette dieren, die het kan nu eenmaal niet anders in het Westen van schermd tegen besmetting van buitenaf. Daarvoor zijn wettelijke bepalingen no dig. die inhouden een verbod om open lijders te houden, het instellen van t.b.c.- vrije markten, het merken van reactie- dieren en het verbod om reageerders bin nen bepaalde afstand te brengen van t.b.e.-vrüe percelen, alsmede het geven van voorschriften zoor z.g. gemeenschap pelijke weiden. Er bestaat bij de coöperatieve en parti culiere fabrieken veel belangstelling voor dit ontwerp en ook de overheid staat er niet afwijzend tegenover. LET OP DE PAPIEREN Het Jaarverslag van de directeur maak te verder gewag van enkele speciale be palingen. die bij sommige fabrieken zijn ingevoerd betreffende, de bestrijding van de rundertuberculose. Zo werkt de fabriek te Hem o.a. volgens het Deense systeem, waarbij van de reactiebedrijven y2 cent per kg geleverde melk wordt Ingehouden en gereserveerd. Het systeem heeft goede resultaten opgeleverd, want het reactie- percentage daalde van 7,3 tot 4,1 procent. Het blijkt overigens, dat nog veel te wei nig veehouders zich bij het kopen van vee ervan overtuigen of het afgegeven bewijs werkelijk bij de koe behoort en niet is verlopen. De K.l. in Noord-Holland kan op een gunstig Jaar terugzien, zoals blijkt uit het ons land aan de markt komen. De heer drachtigheidspercentage van 888 procent Rempt was er van overtuigd, dat bij alle dat 't hoogste is van geheel Nederland. Ook veehouders de wil aanwezig is om hun stallen t.b.c.-vrij te maken, doch de fi nanciële zijde van dit vraagstuk is voor velen een onoverkomeliike hinderoaal Het prijsverschil tussen reageerders en vrije dieren is dermate groot, dat ver schillende veehouders niet tot aankoop van runderen met witte papieren kunnen overgaan. Daarom is het gewenst, dat er een regeling komt. die hierin voorziet en een ontwerpplan deze kwestie betreffen de is reeds opgemaakt. EEN NIEUWE REGELING De Stichting van de Landbouw heeft voorgesteld van iedere veehouder 25 cent per 100 kg per jaar In te houden (het z.g. boerenkwartje). De Regering moet dan een gelijkwaardig bedrag ter beschikking In de Alkmaarsche Courant van 11 Februari 1850 vinden wij de volgende advertentie. Door het personeel van den Amsterdamschen Schouwburg onder directie van M. Westerman en J. E. de Vries, op Vrijdag den 15den February 1850. DE GOUD MAKER, Drama in Vijf Bedrij ven, naar het Fransch van Alexan der Dumas, in Nederduitsche ver zen overgebracht door A. van der Hoop Jr.'zoon, Gevolgd door: EEN NACHT ACHTER DE TRALIES. Blijspel in één Be drijf, vrij gevolgd naar het Hoog- duitsch. (Beide nooit alhier ver toond.) Aanvang ten ZES URE precies. Damo3-Abonnementskaart;'i:s zijn te bekomen bij P. van Heerden op het Gasthuis. De subcommissie „Handhaving Drankwet" van ue Nationale Commis sie tegen het alcoholisme heeft zich tot Raad gewend met het verzoek te wil len bevorderen, dat het maximum aan tal verloven A voor Alkmaar wordt bepaald op 60 en dat van de hand wordt gewezen een eventueel verzoek om te bevorderen dat het maximum der vergunningen wordt verhoogd. Tevens is ingekomen een adres van het bestuur van de afdeling Alkmaar en Omstreken van de vakgroep LAB van Bedrjjfshoreca met het verzoek te willen bevorderen dat het maximum aantal vergunningen voor de verkoop van sterke drank in hét klein wordt bepaald op 60. De heer G. Moraal, adjunct-commies bij de Ned. Spoor-vegen te Noord- Scharwoude, herdenkt op 28 Februari a.s. zijn 25-jarig dienstjubileum. De heer J. van Wilsem, crp arbeids overeenkomst werkzaam bij de P.T.T te Alkmaar, is benoemd tot employé 3e klasse in vaste dienst. De vakman der technische groep van P.T.T., de heer J. Krook te Alkmaar is benoemd tot vakman le klas alhier Gerekend vanaf 1 Juli is verplaatst de kantoorhouder der P.T.T. J. W Doorn te Broek op Langendijk naai Amsterdam. Hij is benoemd tot em ployé 2e klasse. over de resultaten van de Runderhorzel- bestrijding is men niet ontevreden. De werkzaamheden in het laboratorium zijn belangrijk toegenomen en het steriliteits- onderzoek neemt thans een grote plaat» in. Het nog steeds nijpende tekort aan dierenartsen zai over enige jaren aan merkelijk afnemen, wanneer de studenten zijn afgestudeerd. Naar aanleiding van het uitvoerige verslag van de directeur merk te de heer Lont uit Nieuwe Niedorp op, dat de bestrijding van de t.b.c. geen en kel nut sorteert, zolang het personeel In de levensmiddelenbedrijven niet wordt onderzocht. De heer Rempt ontwoordda hierop, dat vooral op het platteland veel t.b.c. voorkomt onder de kinderen, dto besmet worden door de koeien. Uitvoerig werd nog gesproken over de onbevredi gende gang van zaken bij het sputumon- derzoek, dat volgens de meeste aanwe zigen niet hygiënisch genoeg geschiedt. De rekening over het boekjaar 1948- 1949 sloot met een nadelig saldo van t 12.372.81 op een eindbedrag van f 360.347.28. De begroting voor het komen de jaar werd goedgekeurd op een bedrag van 359.950,De door de veehouders te betalen omslag was In deze begroting wederom vastgesteld op 80 cent per rund. Het -was een goede gedachte van de Zendingscommissie te dezer Dlaatseeen avond in het Wapen van Heemskerk te beleggen, waarop het eiland Bali in het middelpunt der belangstelling kwam te staan. De classis Alkmaar werd nl. aangewezen genoemd eiland financieel te steunen. De belangstel ling was zeer groot, zodat velen zich met een staanplaatsje tevreden moes ten stellen. Ds. Dikboom voorz. van de Kerkeraad, sprak het openings- en slotwoord, waarbij hij vooral de aan wezigen opwekte tot grote offervaar digheid voor de Zending, daar het nrijspeil enorm was gestegen. Ds Poot, zendingspredikant vertelde o.a! iets over de arbeid op het eiland Bali. Hierna werd overgegaan tot de verto ning van de film. Deze liet ons dui delijke opnamen zien over de bevol king en haar leefwijze. Men kwam in aanraking met de heidense gods dienst-ceremoniën, waardoor het de aanwezigen opnieuw zeer duidelijk werd het zendingswerk ijverig te moe ten steunen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN voor Zondag 12 Febr. BERGEN AAN ZEE, 4 uur, ds. Bekius. DRIEHUIZEN, 10 uur, de heer Al- bertz. DE RIJP. io uur, ds. Kastein. EGMOND-BINNEN. elf uur, ds Plug GROOT-SCHERMER, av. half8 dé heer Albertz. GRAFT, geen dienst. HENSBROEK, 10 uur, ds. Meyboom. (Verbeterde opgave.) LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. N.-NIEDORP, herv. gem., 10 uur ds. Appel (jeugddag). NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem., 10 uur ds. Schmidt. OBDAM, geen dienst. (Verbeterde opgave.) OUDE-NIEDORP geen dienst. OUDKARSPEL, av. 7 u.. ds. Schmidt SINT-PANCRAS. herv. gem., 10 uur ds. Postma (H.Doop); half 4 lees- dienst. URSEM, av. 7 uur, ds. Meyboom. (Verbeterde opgave.) WEST-GKAFTDIJK. 10 uur. cand. Brouwer.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2