u.v.v. een lastige tegenstander voor Alcmaria tanrt in '1 tart Broekman start in Oslo SpOri III i Kil 1 Ushockey-tournooi in A'dam Prins Bernhard bracht bezoek aan Bosnegerdorp De afdeling Egmond aan Zee van „Volksonderwijs" jubileert KEES KOSTER Boys speelt „uitwedstrijd op eigen terrein Limmen Vervolg Stadsnieuws Philips wondertuin Heiloo Gouden bruidspaar Bergen Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Warmenhuizen Boortoren te Warmen huizen wordt afgebroken Geen olie gevonden Heer-Hugowaard Burgerlijke Stand Corjaaltocht door oerwoud van Suriname De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom w T/MfWMTIE Illegaal werker voor het Hof Met zeven punten uit elf wedstrijden Is de positie van Alcmaria allesbehalve rooskleurig. Slechts Vriendenschaar en Rapiditas hebben meer verliespunten en de withemden zullen dus behoor lijk moeten aanpakken willen zij uit de verdrukking komen. Morgen komt UW naar Alkmaar en naar alle waarschijn lijkheid zal het een spannende wed strijd worden daar ook de Domstadbe woners best een paar punten kunnen gebruiken. Alkmaarse Boys speelt een uitwed strijd op eigen terrein. Dat klinkt na tuurlijk een beetje vreemd maar toch is het zo. Voor de tweede ronde van de beker had BKC namelijk op eigen terrein tegen Alkmaarse Boys geloot. In onderling overleg heeft men nu be paald dat de wedstrijd in Alkmaar wordt gespeeld maar voor de KNVB geldt deze wedstrijd niettemin als een uitwedstrijd voor de Boys, hetgeen be tekend dat de geblokten dus aan een gelijkspel tegen deze vierde klasser genoeg hebben om zich in de volgende bekerronde te plaatsen. In Schagen speelt Randers tegen de gelijknamige derde klasser uit deze plaats en zal dus goed uit de hoek moeten komen om tenminste een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Van RK AFC verwachten wij dat de uitwedstrijd tegen Westfriezen gewon nen zal worden. Elinkwljk weer aan de kop. Er bestaat alle kans dat Elinkwijk de leiding weer van de Spartaan zal over nemen. Deze sterke Utrechtse ploeg speelt een uitwedstrijd tegen AFC en heeft een redelijke kans op beide pun ten. Rapiditas achten wij niet in staat om Volendam op eigen terrein te ver slaan en ook Zaandijk zal wel iels te kort komen in de uitwedstrijd tegen DWV. OSV gaat haar puntenvoorsprong op West Frisia vergroten door het bezoe kende Velox te verslaan. Dat mogen wij in ieder geval aannemen en dat. betekent dan tevens dat de Oostza- ners practisch alleen nog maar door West Frisia kan worden benaderd. WFC en TOG zullen hun uiterste best doen de thuiswedstrijden tegen WA en Her cules in een overwinning om te zet ten. Het is voor eerstgenoemden dan nog mogelijk het degradatiespook te ontlopen. De vierde klassers. Voor Bergen is het van belang wat Watervogels in haar uitwedstrijd tegen Wieringerwaard zal presteren. Er is een goede kans dat de thuisclub de punten thuis houdt en dat zou voor Bergen een prettig bericht zijn. Schoorl heeft eindelijk weereens kans op twee winstpunten, daar het bezoe kende Nieuwe Niedorp zonder twijfel de zwakste ploeg uit deze afdeling is. Limmen ontvangt CSV, één van de kampioenscandidaten uit 4 C, en zal zich vermoedelijk wel tevreden moeten stellen met een zo klein mogelijke ne derlaag. Zeevogels heeft een redeiijke kans om twee punten in de wacht te slepen daar het bezoekende Energia tot de zwakkere elftallen in deze afde ling moet worden gerekend. De Alkmaarse elftallen Alcmaria: Afink; Maasen en Van der Lek; Wit, Helderman en Badenhuizen; Pluymers. Ditzel, Eriks, Eversteyn en Schmidt. Alkmaarse Boys: Kramer, Met selaar en Krul; Bart, De Ley en Indri; Bakker, Snijders, Van Dok, Blok en Knip. R.K.A.F.C.: Popmai; Stam en Hoeben; Vrenegoor, N. Tijm en Kleibroek; P. Tijm, J. Tijm,- C. Tijm, De Nijs en Heinis. Randers: Vethaak; Klepper en Van der Plas; Barbuio, Sol en P. Teigeler; J. Stroet, P. Këmp, C. v. d. Berg, Th. Bakker en J. Teigeler. BURGEMEESTER VAN OUDE NIEDORP NEEMT AFSCHEID. De heer S. H. J. Bosma, die Woens dag wordt geïnstalleerd als burgemees ter onzer gemeente, zal Maandagmid dag afscheid nemen van de gemeente Oude Niedorp'. De sprookjestuin van Philips in het gebouw van V. en D. was tot gister middag door ongeveer 5000 betalende bezoekers bezocht. vVanneer de weers omstandigheden gunstiger waren ge weest, zou dit bezoek ongetwijfeld nog groier geweest zijn. Enige scholen zijn in klasseverband gekomen, o.a. twee klassen van de Ambachtsschool en één van de H.B.S Een kaasje voor een 500ste bezoek ster werd nog gewonnen door mevr Oliemans, Ranonkelstraat 38 te Alk maar. Gisteravond werkten evenals Don derdagavond weer enkele kaasdragers mee om het Bezoek aan de tuin te stimuleren. Hedenmiddag zal de tuin voor hel laatst voor het publiek in de zaak van V. en D. van 2—6 uur te bewonde ren zijn. Bescherming van beroepsmusici In een adres van de secretaris van de Nederlandse organisatie van mu sici en artisten te Amsterdam wordt verzocht te willen bevorderen, dat een regeling wordt getroffen voor de be scherming van de belangen van de beroepsmusici. Het bestuur van de Ned. Kath. bond van musici en artisten heeft de raad verzocht te besluiten, dat alleen aan beroepsmusici vergunning zal worden verleend voor net maken van muziek in openbare gelegenheden. Film voor suikerpatiënten Vanwege de afd. Alkmaar e.o. van de Ned. Vereen, van Suikerpatiënten wordt een grote propagand^-avond georganiseerd op Woensdag 16 dezer des avonds kwart voor acht in de aula van het gymnasium aan de Bergerhout Alkmaar. Op deze avond wordt de film „Story of Diabetes" vertoond, van een toelichting voorzien door Dr R J. Hamberger. Wij willen alle suiker patiënten uit Alkmaar en omgeving opwekken deze voor hen zeer zeker leerzame en interessante bijeenkomst te bezoeken. Damclub DDD De uitslagen van de onderlinge wed strijden van Vrijdagavond zijn: le klas: H. KruidérDe Jong 2—0, C. de Bree—N. Oud 0—2, Peer- demanSchuit 02, H. J. Toepoel- M. Oud 02, G. WoonijkPeerdeman 2—0. 2e klas: VisserLangras Sr. 11, MiedemaVerver 11, Langras Jr. Visser 11. 3e klas: HoogendijkKromhout 02, BruggenmanKlinkhamer 02. Bakkum--Balder 1—1, De Wijn—Bal der 02, VeenKorn 20. De heer D van Leeuwen en me vrouw van Leeuwen—Heijnen te Hei- loor Baijershoffweg 18 hopen op 1 Maart a.s. haar vijftig jarig huwe lijksfeest te herdenken, Bruid en brui degnm genieten nog een goede gezond heid. De heer Van Leeuwen is ge pensionneerde loodsbaas van de Maat schappij Nederland en woont al 16 jaar in de gemeente Heiloo. De afd. Bergen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, begin Dec. 1949 opgericht met 29 leden en thans 68 leden tellende, hield in hotel Spoor zicht leen bijeenkomst onder voorzit terschap van mevr. BladVoerman. Hoofdschotel was een lezing met licht beelden over Woningbouw en Woning inrichting van de heer J. H. Rogge veen. De woningbouw, aldus spreker, bezorgt de mens, het enige schepsel, dat niet zijn eigen woning, zijn eigen nestje bouwt, heel wat zorgen en staat in deze tijd van woningnood in het middelpunt der belangstelling. Men ziet overal huizen verrijzen. Mooie Zoveel kub. meter a zoveel per M3. Spr. zag graag, dat h,et streekeigene bewaard bleef. „Houdt uw eigen ka rakter van woning" waarschuwde Henr. Roland Holst. Een ding is pas mooi, als het in de omgeving past. Niet alleen de vorm, ook de kleur speelt een rol. In dit verband wees spreker op de eigen kleur in De Streek (plinten blauw) en op kleur van kozijnen en ramen. Men vergete niet, dat het uiterlijk van een woning niet uitsluitend het eigendom is van de bewoners, maar mede van de ge meenschap. De heer P. Rus, de grote bewonderaar en kenner van onze duinstreek, schreef: bouwt zo, dat het huis zich niet aan de voorbijgangers opdringt. Bakstenen en pannendaken geven iets moois. Op het witte doek werden verschil lende bouwwerken naast elkander ge plaatst en de tegenstellingen gaven een idee van wat goed en van wat min der goed genoemd kan worden. Na de pauze kwam de inrichting van de woning aan de orde. In woord en beeld werden de aanwezigen attent gemaakt op een juiste of minder juis te plaatsing der meubels, op wand versiering, op het streven van Ber- lage en anderen om de constructie van meubels duidelijk tot haar recht te laten komen en niet te verbergen door ornamentatie. Heel wat bergmeubels, lig- en zitmeubels, werk- en eetmeu- bels passeerden de revue. Voor een goede electrische lamp was naar spre kers mening nog niet de juiste vorm gevonden, alles herinnerde nog aan gas- en petroleumverlichting. De wo ning- en meubelshow was wel een plei dooi voor de vaderlandse traditie van eenvoud en landelijke bekoorlgkheia. Onder applaus van de aanwezigen dankte mevr. BladVoerman de heer Roggeveen voor zijn interessante uit eenzettingen. Ten slotte kwam het bestuur nog met een nieuw plan: het houden van een kookcursus! Dit had de instem ming van de leden en Woensdag over een week gaan alle aan het koken, bakken en braden. Wat voor het grijpen lag Gedurende het tijdvak van 4 tot en met 10 Februari werden aan het po litiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Bruine alpinomuts, grijs gestreept jongenswindjack, bruine ltinderporte monnaie met inhoud, bruin gebreide vullen want waarin een grijze tricot handschoen, bruine shawl met daarop geschilderde gele en rode bloempjes, gebreid kinderwantje, zwarte vulpen, nummerplaat GZ7963, autoped, man chesterbroek, bruine kinderwant, brui ne nappa dameshandschoen rechts, polshorloge, damespolshorloge, grgze gebreide wollen shawl, paar wanten (binnenzijde stof, buitenzijde konijnen- huid), rode bal, wieldop Ford V-8, kin derarmband, etui inh. 1 sleutel, vul pen, handrfjwielpompje, portefeuille, rode wollen wanten aan koord, witte overall, bruine ceintuur. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeld: 1 paar rode kinderwantjes, wollen da- meswant bruin en wit met blauwe kruisjes, bankbiljet 10.muntbilje' van 2.50 en 1.bruin leren hand schoen rechts, rode autoped op lucht banden naam onder voetplank, rost hoofddoek met zwarte figuren, gryzt centuur, bruine padvindersriem mei musqueton, wit hondje met bruin oor „Trixie", gouden dasspeld met bril janten, jonge airdale terrier (mei riem en lijn), leesbril met donker hoornen montuur, gouden neusstuk, in leren etui met ritssluiting, etui ge merkt G.d.Z. Huldiging dokter Poot Ter ere van de huldiging van dokter Poot zal het programma van de feeste lijkheden op 1 Maart a.s. aan allen, die een bijdrage hebben geschonken, wor den toegezonden. Door overgrote drukte van het se cretariaat werden helaas de namen van een aantal gevers niet afgeboekt, zodat deze naderhand ook bezocht zijn door leden van het comité of medewerkers, met het verzoek een bijdrage te willen afstaan. Het comité spreekt zijn erkentelijk heid uit voor de talloze spontane gif ten, die het in verband met de huldi ging van dokter Poot in ontvangst heeft mogen nemen DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 12 Februari, wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter Lugten, tel. K 2208—2700. Warmenhuizen zal geen oliecentrum worden. Zo er Warmenhuizenaren zijn geweest, die deze droom mochten heb ben gekoesterd, dan zijn ze thans een teleurstelling rijker. De boorwerk- zaamheden zijn ten einde en er is geen olie gevonden. Er is geboord tot op een diepte van ongeveer 1300 meter, totdat men stuitte op een krijtlaag, die diep in de bodem voorkomt en daarmee werd een streep gezet onder het onder zoek. De boortoren, die zo lang de aandacht heeft getrokken, zal worden afgebroken. Marktberichten DE ALKMAARSE GRAANBEURS De notering van Vrijdag luidt: Bruine bonen 5560; witte bonen (Krombek) 5570; citroenbonen 5060; grauwe erwten (Gruno) 6570; grauwe erwten (witbloei) 100110; grauwe erwten (witbloei zaai) 125; Hala capucijners 6068; kleine groene erwten 3438; Schokkers 3538; tarwe 2222.80; gerst (zomer) 27—28.50; haver 23—24.50; rogge 2323.75; karwij 95100; blauw- maanzaad niet genoteerd. Handel stug ALKMAAR, 9 Febr. - Witlof I 43-58 en II 22—40; Bloemkool 40; Rode kool 6.90— 14.70; Savoye kool 13,20—25,50; Groene kool 15,50—37; Boerenkool 9—64; Spinazie 1,54— 1,61; Andijvie 96—1.06; Rabarber 1,00; Rode bieten 6-9,20; Winterpeen 6,70-17,20; Was- peen 18-44; Uien: I 31,40-46 en II 19-28; Prei 46—86; Soepgroenten 18—25,50; Appels: Bramley Seedling 28-33, Goudreinetten 30-58 en Present van Engeland 43; Appels: Gieser Wildeman 21—30 en Winterjan 9—19. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Fe bruari 1950. 55000 kg. rode kool 620.40, 130.000 kg. gele kool 18 27.70, 50.000 kg. witte kool 19.50 27.80, 2000 kg. bieten 10.40, 9000 kg. peen II 23.90—25.50, III 19.30—20, 400 kg. witlof I 54—55, 20.000 kg. uien 44.2046.20, grove 41.8044.20. WARMENHUIZEN, 11 Febr. - 63.500 kg Rode kool 6,40-19,10; 17.200 kg Gele kool 19,20-28,80; 18.000 kg Witte kool 23,70- 26,40; 7200 kg Uien 43-44,70; 7600 kg Peen 19,10-23,10. - NOORDSCHARWOUDE, 11 Febr. - 15.000 kg Uien 42,80—46,20, grove 40—43,70 en drielingen 41,80—42,70; 19.000 kg Peen: II 23,90-25,30 en III 19.60-20,70; 31Ö0 kg Bie ten I 6—9.60 en II 6.20; 82.000 kg Rode kool 6-20; 88.000 kg Gele kool 19,30-27,40; 71,000 kg Witte kool 24,50-29. Geboren: rheodorus E. M., d. van P. M. Snoek en M. C. Bruin. Theodorus G., z. van C. Berkhout en G. J. Boots. - Franciscus J. J., z. van A. Zuurbier en J. M. Dekker. Trijntje A., d. van Alb. Gootjes en A. Balder Gertrudis" E., d. van B. C. Schotten en C. Appelman. Cornelia A. M., d. van P. C. Neefjes en A. Wijnker. Ariën, .z. van A. Oudendijk en A. A. Sneltjes. Cornelia K. M„ d. van C. J. Berkhout en E. C. Dekker. Jacobus W., z. van J. Buter en A. C. Bak ker. Cornelia M., d, van C. J. J. Kager en M. G. Zuurbier. Sijtje J., d. van A. van Polanen en M. M. van Dijk. Simon, z. van A. Smit en C. F. Berkhout. Jacoba J. M., d. van J. Beers en C. M. Groenland. Klaas, 7. van J. Wagenaar en I. de Graaf. Antonia M., d. van A, L. Vlaar en M. G. Klaver. Johanna, d. van J. G. Smit en Gr. Oortgijsen. Bemadette M., d. van P. Westmeijer en C. Broersen. Antonia M. D., d. van C. J. Overtoom en A. M. van Kampen. Geertruida B. M., d. van A. van Kleef en G. A. Dekker. Johannes A. G., z. van J. H. Jansen en Joh. Stet, Anna M. H., d. van E. Groot en M. Stam. Jacobus A., z. van C. Mul en M. Verwer. Johannes A. A., z. van J. A. Sijs en A. M. Stadegaard. Nicolaas J., z. van P. N. Borst en A. A. Schoenmaker. Gerarda T., d. van A. A. P. van Koningsbrugge en E. Mulder. Johan S,. M., z. van B. J. Jas pers en M. A. Borst. Ondertrouwd: Kornelis G. P. Post en Maria M. Erz. Johannes G. Leewrik (te Hoogwoud) en Fijtje Stuurman. Getrouwd: Gomelis P. Jak en Catha rine Beers. Komelis G. P. Post en Maria M. Erz. Overleden: Maartje Zeeman, 77 jaar, echtgenote van C. van der Gragt. Ariën Oudendijk, 1 dag, zoon van A. Oudendijk en A. A. Sneltjes. Gerritje Melten, 56 jaar, echtgenote van S. Mulder. Simon Bierman, 83 jaar, ongehuwd. Petrus Limmen, 49 jaar, echtgenoot van M. A. Bakker. Elisabeth Bos, 55 jaar, weduwe van P. J. Entius. Arie Hes, 79 jaar, ongehuwd. Loop der bevolking Ingekomen personen: Lourens Pronk, Molen weg 11. Margaretha Oudeman, Middenweg 532. Dirk Faber, Stationsweg 44. Tbere- sia Mulder, Van Veenweg 27. Anthonius J. de Koning, Middenweg 320. Grietje Pie- tersma, wed. Heneweer, Jan Glijnisweg 62. Roebertus G. Bosch, Oostelijk 57. Fokke de Roos, Middenweg 119; Maria G. Bruin, Laan- weg 3. Fokje Jongstra, Jan Glijnisweg 79. Vertrokken personen: Johan Gootjes, Am sterdam, Agammemnonstraat 37II. Christi- aan J. Smit, IJmuiden (gem. Velsen), Ekster laan 10. Johannes Kok, Amsterdam, Tugela- weg 118 hs. Pieter Kort, Nieuwe-Niedorp, Bc 134. Catharina A. Bakker, Oude-Nie- dorp, De Weel 143. Sije Drost, Alkmaar, Emihastraat 58. Jacob van Westrienen, Alk maar, Kennemersingel 22. Cornelis Wa genaar, Cambridge, V.S.A. Anna Kuin, Oterleek, Dorpstraat A 31. Wilhelmus Ap pelman, Amsterdam, Achillusstraat 86II. Hendrik van Leeuwen, Amsterdam, Van Olden- barneveldtstraat 571. Aris Volkers, Nijg'els- hoven, Laurastraat 48. Afra A. Cornelisse, Spanbroek, Zandwerven C 32. Pieter Korver, Amsterdam, Weesperzijde 110. Leo E. Jan- sens, Heiloo, Kennemerstraatweg 464. Jaco bus Bleijendpal, Apeldoorn, Frankenlaan 70. Neeltje Spaan, Amsterdam, Overtoom 283. Willem Baars, Indonësie, Djakarta. Besommingen l|muiden De besommingen van Vrijdag waren: Sch. 160 11.240; Kw 6 9.700; Kw. 168 5.045; IJm. 11 5.130. De aanvoer be droeg 815 kisten. Er was geen haring aan de afslag. De prijzen per kg waren: gr. tong 2,15 —2,10; gr. midd. tong 2,10—2,15; kl. mid. tong 2,10—2,—; tong I 1,83—1,80: tong V 1,481,40; tarbot 2,30—2,20. Prijzen per 50 kg waren: mid. kabeljauw 5040; kl. kabeljauw 4642; wijting 16,50—12,gr. schol 5749; mid. schol 4537,50; kl. schol 3518,50; bot 2415; schar 2723. Prijs per 125 kg: gr. kabeljauw 114—104. Dinsdag zijn dr. ir. F. van der Scheer en Klaas Schenk met de vier rijders, Kees Broekman, Wim van der Voort, tuig van Helsinki naar Oslo gegaan, Anton Huiskes en Cor Heus, per vlieg- waar zij de trein naar Hamar hebben genomen. Over het algemeen hebben de rijders in Hamar de afgelopen da gen wat rust genomen. Vrijdagavond zijn Broekman, Van der Voort en Huis kes naar Oslo terug gekeerd in ver band met het feit, dat zij dit weekende deelnemen aan de zeer sterk bezette internationale wedstrijden, welke in het Bisletstadion worden gehouden. Behalve de drie Nederlanders nemen alle sterke Noren, zoals Andersen, Wahl, Farstad, Liaklev, Haugli, Mar- tinsen, Lundberg, Pettersen, Helgesen en anderen deel. Verder komen uit de Amerikanen Johnny Werket en Ken Henry, alsmede de Finnen Parkkinen en Laitinen. Onder voorzitterschap van Karei Lotsy vergaderde in Zürich het orga nisatiecomité voor het tournooi om de Jules Rimet-beker. Er werd o.m. be kend gemaakt dat momenteel de vol gende finalisten bekend zijn: Europa: Turkije, Zuidslavie, Zwitserland, Zwe den, Engeland, Schotland; Noord-Ame- rika: Verenigde Staten van Amerika en Mexico; Azie: India; Zuid-Amerikat Bolivie en Chili. Er resten thans nog voorwedstrijden tussen Portugal en Spanje en in Zuid- Amerika tussen Ecuador, Paraguay, Peru en Uruguay. Zoals reeds eerder bekend ge maakt, zal onder auspiciën van de in ternationale IJshockeybond, de LIHG, op 14, 15 en 16 Februari in Amsterdam en in Den Haag een vierlanden IJs- hockeytournooi worden gehouden tus sen de vertegenwoordigende ploegen van Italië, Frankrijk, Belgie en Neder land. Zij zullen een halve competitie spelen van in totaal 6 wedstrijden, waarvan er drie in de Amsterdamse Apollohai en drie op de Haagse Hokij zullen worden gespeeld. Dit tournooi kan beschouwd worden als een laatste training in de vorm van een Regionale halve competitie tussen Frankrijk, Belgie en Nederland voor de wereldkampioensihappen, die van 13 tot 22 Maart in Londen zullen worden gehouden en waarvoor alleen Italië niet heeft ingeschreven. Donderdag heeft Prins Bernhard een tocht gemaakt naar de Bosnegerdorpen aan de Boven-Suriname-rivieren waar zijn leven vrijwel de gehele dag in han den is geweest van de Bosneger Asin- nie, in wiens corjaal (kano) de prins, samen met gouverneur Klaassesz, was gezeten. Asinnie stuurde het ranke bootje zonder ongelukken op kundige wijze door een zestal gevaarlijke soe- ias (stroomversnellingen), samen met twee andere bosnegers, die met koelas (vaarbomen) de corjaal van de rots blokken moesten afstoten. Er was een hachelijk moment, toen op een gegeven ogenblik de voorste koela-man miste en in het bootje viel. Het eerst werd een bezoek gebracht aan het heidense dorp Kapasikree, al waar de prins werd ontvangen en rond geleid door de hoofdman Giyon, die ciaarna door de prins werd uitgenodigd om verder mee te reizen. Van Kapasikree volgde een moeiza me tocht naar het christendorp Gansee, alwaar onmiddellijk na aankomst een plechtige dienst werd gehouden in het kerkje. De inlandse cathechist J. Leer dam zegde dank voor de eer, aan het dorp verleend. Vervolgens werd er een kroetoe (raadsvergadering) gehouden met de drie hoofdlieden van Gansee, Egmund Treu, Alexander en Cyrenius, die zei den, hun vreugde niet onder woorden te kunnen brengen dat het de prins had behaagd, hen in hun armoede te komen bezoeken. Zij spraken de wens uit, een kanon te mogen ontvangen, om dit bij feestelijke gelegenheden te kunnen afschieten, waarvoor de prins beloofde, te zullen zorgen. Na de kroetoe werd een schitterende Woensdagavond was de afdeling van Volks onderwijs, „De Drie Egmonden", in de zaal van de „Vergulde Valk" bijeen, om gezamen lijk het 25-jarig bestaan te vieren. Toen de voorzitter, de heer C. Wijn, te ruim echt uur de bijeenkomst opende, was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Een woord van welkom werd gesproken tot de burgemeester, de heer Niele, en de heer Kleimeer, de vertegenwoordiger van het hoofd bestuur. Van de gelegenheid om de jubilerende ver eniging. te feliciteren werd gebruik gemaakt door pastoor De Rijk, de burgemeester en de heer Kleimeer. De burgemeester sprak waarderende woorden over het werk der vereniging en bracht namens het gemeentebestuur de beste wensen over aan de afdeling. Pastoor De Rijk memoreerde, dat de Oud- Katholieke kerk van Egmond aan Zee in nauw verband staat met het openbaar onderwijs hier ter plaatse en dus ook met Volksonderwijs. De heer Kleimeer sprak namens het hoofd bestuur en feliciteerde de afdeling met het be reiken van deze mijlpaal. Het verheug'de de l.eer Kleimeer, dat hier in Egmond aan Zee de openbare school steeds alle medewerking ondervindt van het gemeentebestuur. Spreker deelde mede. dat dit in andere gemeenten wel eens anders is! 93. Knagelijntje heeft Pim, Pam en „Wij geven ons over, maai' we vragen Pom op het allerlaatste moment moed vijf minuten bedenktijd". De rover ingesproken. „We vragen vijf minuten hoofdman, die maar al te blij is, dat bedenktijd", zegt ze tegen de broertjes, hij zijn gevangenen weer ontdekt heeft Die geven de rovers ons wel. Zij den- knikt welwillend van ja. Maar er ver- ken dat we toch niet meer wegkun- nen!" „Nee en dat kunnen we toch ook niet?" roept Pim wanhopig. „Zo. en ben je dan vergeten hoe goed konijnen graven?" roept Knagelijntje weer. Even later steekt ze haar hoofd door het tentdoek en roept tegen de rovers: strijken vijf minuten, tien minuten en de rovers die geduldig staan te wach ten, zien niemand naar buiten komen Dat wordt me al te gortig", roept de roverhoofdman. „Vooruit mannen, naar de tent. We hebben nu lang genoeg geduld gehadr Hierna betrad de heer Gorter het toneel. Onmiddellijk zette de zaal enthousiast een Lang zal hij leven" in. De heer Gorter zeide, dat hij deze ovatie beschouwde als te zijn ge bracht aan onze „openbare school". Een dave rend applaus was het antwoord van de stamp volle zaal, dat men het hier roerend mee eens was. Spreker zette vervolgens nog in het kort het doel van „Volksonderwijs" uiteen, n.l. on verdeeld naar de openbare school. De heer Wijn dankte de sprekers voor him goede wensen en gaf de verdere leiding van de avond over aan André Carrell, die met zijn revue-gezelschap de verdere avond zou vullen. Het programma vermeldde „Een beetje zon' als titel van deze revue, en zoals de heer Carrell in zijn korte inleiding mededeelde, zou deze avond worden afgewisseld met vrolijke schetsjes en een beetje ernst. Spreker hoopte, dat er deze avond weer eens gezellig zou worden gelachen Nu, de heer Carrell Heeft het niet bij het rechte eind gehad. Er is niet gelachen, maar er is gebruld. Genoten is er, volop, door alle aanwezigen. De vrolijke numers werden op gepaste wijze af gewisseld door enkele, waar een diepere ach tergrond in zat. Ontroerend mooi spel gaf Marianne v. d. Bergh met „De Kijkdoos". Origineel was de scène „Bankroet". Meer vertellen wij er niet van, wie er meer van wil weten, gaat André Carrell zelf maar eens zien. (Op het toneel dan, wel te verstaan!) De muziek, die Joop ter Weijde ten gehore bracht, was van hemzelf. Op de accordeon is hij ook goed thuis, vooral als hij verschillende muziekinstrumenten imiteert. In de pauze werd een verloting gehouden om de kosten te dekken. Na cfè pauze werden* onze lachspieren weer aan diverse krachtproeven onderworpen. Vooral de nummers „Dat neem ik niet" en „Papier" vielen zeer in de smaak. Aan het slot kreeg het gezelschap een warme ovatie, die wel verdiend was. Uitslag bridge-drive A-klaSse: 1 Huiberts—de Raadt 52; 2 de Goede—Dekker 45; 3 Gebr. v. d. Mo len 43; 4 Kareis—Tervoort 42; 5 Hart- grink—Burger 40; 6 Pepping—Groot 39; 7 Hopman—Ruiter 37,5; 8 Huiberts— Baltus 37,5. B-klasse: 1 Gebr. Hopman 30,5; 2 NieuwenhuizenGouda 26,5; 3 Hop man—Modder 25; 4 Gebr. Dekker 25; 5 Hopman—Verver 22; 6 Rozingde Raadt 21,5; 7 Fam. Honing 17,5. C-klasse: 1 Heddesvan Pel 50,5; 2 KlaijSmit 49; 3 BurgerDekker 47,5; 4 ScholtenLeijen 46,5; 5 Basvan Winsum 42; 6 Apeldoorn(Partner) 42; 7 AdmiraalGrootjes 41,5; 8 Jonker- Groen 17. voordracht bijgewoond. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het dorp Lombe, waar een kleine influenza-epi- demie heerste, zodat de welkomstliede ren werden gezongen door hoestende kinderen. Onder een brandende zon werd de terugreis aangevangen. On derweg viel er een hevige stortbui, zo dat het gehele gezelschap kletsnat werd. Prins Bernhard zal in Maart een be zoek van enkele dagen aan Canada brengen en er de gast zijn van burg graaf Alexander, de Canadese gouver neur-generaal. De Prins zal met zijn eigen Dakota van New York naar Rockcfliffe vliegen. Na zijn terugkeer in New York keert prins Bernhard naar Nederland terug. BIJ BERGEN N.H. - TEL. 2456 AGENT: Citroen-automobielen voor Alkmaar en omstreken Liquidatie of moord? Het gerechtshof in Den Haag heeft de zaak behandeld tegen een voorma lige distributieambtenaar uit Delft, ze kere K., die ervan is beschuldigd, dal hij de liquidatie van H. J. de Bruyn zou hebben bewerkstelligd, waarbij vooral persoonlijke motieven de doorslag zou den hebben gegeven. De Bruyn, die il legaal werkte, werd verdacht van nau we betrekkingen met de S.D. K. zou hierover een rapport hebben uitge bracht aan de chef van de Delftse ille galiteit, dat tot zijn veroordeling en liquidatie leidde. De procureur-gene raal eiste bevestiging van het vonnis van de Haagse rechtbank, die zich on bevoegd had verklaard deze zaak te behandelen en een niet-ontvankelijk- verklaring van de officier van justitie, die biervan in beroep was gekomen. Zware straffen tegen daders van overval geëist Op 22 September van het vorige jaar werd op Tholen een overval gepleegd op de boerderij „Middelhof". Deze mislukte door energiek optreden van een der bewoners. De politie wist de twee „overvallers" en de man, die op de uitkijk stond spoedig te vatten. Het waren de 38-jarige F„ de 21-jarige H. en de 47-jarige N., allen uit Rotter dam. De officier van de rechtbank te Middelburg eiste Vrijdag tegen F. en. H. elk vijf jaar gevangenisstraf. Tegen N„ van wie het initiatief uitging werd acht jaar geëist. De uitspraak volgt op 24 Februari. Frau Gasille krijgt zeven en een half jaar De Bqz. Strafkamer van de Arron dissementsrechtbank te Arnhem ver oordeelde gistermorgen Frau L. M. H. Gasille tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek. De els luidde 14 dagen geleden 9 jaar. Deze 54-jarige gewezen echtgenote van een Nederlands officier is berucht geworden door haar medewerking bij de plundering van Arnhem gedurende de evacuatieperiode der bewoners in de laatste oorlogswinter.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3