Zomerstoffen! ZomerToilet COLLECTIE Stad en Omgeving ROUW IN DE RAADSZAAL um De heer A. Steenis herdacht AGENDA Blik in de keuken van Jan Mens Alkmaarse Biljart competitie Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland VAN MARSDIEP TOT IJ De Lente nadert! VRIJDAG 24 FEBRUARI JEN SFEER van gewijde rust kenmerkte gistermiddag de raadszaal waarin tot laat in de avond tevoren de leden van alle fracties bfj hun beschouwingen over de gemeentebegroting zo ongedwongen en kameraadschappelijk bijeen wa ren geweest en waarin, naast zo menig pleidooi voor wat vélen voor stad en bevolking wenselijk achtten, ook de blijde lach had weerklonken als een onzer volksvertegenwoordigers weer zijn stokpaardje bereed of een geestige inter ruptie plaatste. Thans waren de gordijnen gesloten en de lichten brandende en toen allen hun plaatsen hadden ingenomen bleef er een zetel leeg, de plaats waar nog maar weinige uren geleden een lid van de Partij van de Arbeid een lans voor de bevordering der volksgezondheid in onze stad had gebroken. Na afloop van de raadsvergadering en na een kort, gezellig samenzijn met zijn medeleden was hij naar huis ge gaan met het voornemen gistermiddag om twee uur zijn zetel weer in te ne men, maar de dood, de onverbiddelijke had hem in de nacht plotseling uit het leven weggenomen. Nu stonden er voor de tafel van B. en W. drie zetels klaar en waar de va der de vorige dag nog het woord ge-, voerd had zaten thans de zonen stil en verslagen bijeen en luisterden naar de woorden van de burgemeester mr. dr. H. J. Wytema, die de verdiensten van de overledene in korte maar van diep meegevoel getuigende woorden ge schetst heeft. De broosheid van het leven CEDERT wij gister uiteengegaan zijn en elkaar goeden nacht hadden ge zegd, aldus de burgemeester, zijn stad en raad en in het bijzonder het gezin Steenis door een zware slag getroffen. Wij beseffen daaruit weer hoe broos het leven is en hoe plotseling wij kun nen worden weggeroepen. Elk ogen blik, wie wij ook zijn, welke leeftijd wjj ook hebben en hoe onze gezond heidstoestand mag zijn, kunnen wij van dit leven moeten scheiden en wij rea liseren ons, dat wij steeds bereid moe ten zijn te sterven en dat wij volstrekt afhankelijk zijn van de regerende macht, die ons leidt en laat leven. Dat vervult ons met een grote weemoedig heid. De burgemeester wees er op, dat nie mand onvervangbaar en onmisbaar is, maar wij moeten de taak vervullen van hem die ons is ontvallen. Dat werk moet worden overgenomen door hen, die geroepen zijn die taak voort te zet ten. Wij moeten de fakkel overnemen, maar dat is niet de fakkel des levens. Drie en een half jaar was de heer Stee nis raadslid en bezette hij de zetel der ere waarop hij was geplaatst niet uit eerzucht en uit het streven om vooraan te staan, maar als gevolg van zijn uit zonderlijke kwaliteiten. Hij was een stille en Ijverige werker, die gearbeid heeft zolang de tijd hem daarvoor was gegeven. Het sociale werk heeft in het bijzonder zijn belangstelling getrokken en was hem tot een levensbehoefte ge worden. Spreker herinnerde aan het lidmaatschap van de overledene in de commissies voor het Pensioenfonds, het Maatschappelijk Hulpbetoon, waar uit hij zich kort geleden door drukke werkzaamheden had moeten terugtrek ken het Georganiseerd overleg voor de personeelszaken en het Slachthuis. Van een raadslid wordt vaak veel ge vergd en vele werkzaamheden liggen buiten de raadszaal. Het was de over ledene een innerlijke vreugde zich aan zijn levenstaak te kunnen geven. Hij zal een blijvende plaats in onze harten innemen. Straks zullen wij zijn opvol ger begroeten, maar de sympathieke figuur, die thans van ons is heenge gaan zal voor altijd in onze herinne ring blijven. De burgemeester stelde voor uit drukking te geven van de gevoelens van de raad in een brief van rouw beklag aan de achterblijvende, een schrijven waarin de betekenis van de overledene voor de gemeente, de stad en haar inwoners tot uitdrukking komt, waarin wordt getuigd hoezeer deze zich aan de behartiging van het algemeen bela-'g heeft gegeven en hoe zijn nagedachtenis bij de raad in dank bare herinnering zal blijven. Vervolgens "werd een minuut stilte betracht opdat de aanwezigen zich konden realiseren welk verlies de raad door het overlijden van deze sympa thieke persoonlijkheid heeft geleden. Dames en heren, zeide de burgemees ter ten slotte, u zult het met mij eens zijn, dat op deze dag van rouw onze werkzaamheden niet hervat dienen te worden. De burgemeester verdaagde daarna de behandeling van de ge meentebegroting tot hedenmiddag 2 uur. (Ontleend aan onxe Advertentie-rubriek} VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De drie Mus ketiers (14 jaar); Victoria Theater, 8 u.: De Idealist (18 jaar); ABT, 8 uur: Black Bart, de vrijbuiter (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Huwelijk in de schaduw (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Afscheidsavond van de militairen; revue „Hollands Glorie". ZATERDAG Harmonie Theater. 7 en 9.30 uur: De drie musketiers (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De idealist (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Huwelijk in de schaduw (18 jaar); ABT, 8 uur: Black Bart, de vrijbuiter (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 7.30 u.: Open bare demonstratieve- vergadering van de Bond voor Staatspensionnering. "SS"*» Boekhandel Maiie Oudeians Scho' ,ute .nstt- 13- Burgerlijke Stand Geboren: George, zoon van K. M. Klomp en J. Dekker. Kornelis, zoon van K. de Wilde en B. H. E. Konczalski. Perina E., dochter van A. Admiraal en E. M. Indri. Alberta, dochter van A. J. van Wanrooi) en J. Bakker. Frederik, zoon van J. Hijlkema en G. Albeda. Ondertrouwd: Willem J. K. Burdorf en Josina W. Ringers. Tonnie de Hoog en Johanna M. Scheffel. Andries de Boer en Johanna A. Groen. Getrouwd: Jacobus M. M. Brasser en Aagje M. Burgering. Overleden^ Lijsbeth Appel, 91 jaar, wed. van C. J. de Mazure. Margaretha C. F. van Drunen, 3 mnd. Maria H. Timmer, 2 jaar. Arie Steenis, 51 jaar, gehuwd met J G. Pelle. Johanna C. Man, 71 jaar, wed. van P. Kooger. Cornell's Wokke, 82 jaar, weduwnaar van J. Esbach. Goede inleiding van de Boekenweek De Amsterdamse romancier Jan Mens heeft gisteravond een vrij talrijk pu bliek in het ,>Wapen van Heemskerk" vergast op enkele geheimen uit zijn keuken. Zo hier en daar heeft hij een deksel opgetild en een hapje voor de lekkere smaak uitgereikt, tot groot plezier van zijn luisteraars, die hem met evenveel genoegen als belangstel ling hebben aangehoord. Alkmaarse boekhandelaren hadden ter inleiding van de Boekenweek deze bijeenkomst georganiseerd. Hoe komt men er toe, romans te gaan schrijven? vroeg spr. Met Wal schap antwoordde hij, dat het een zucht is een auteur kan eenvoudig niet anders, zomin als een drinker van de drank kan afblijven. Spr. heeft steeds het gevoel, te moeten getuigen. Zo spreekt zijn Mensen zonder Geld van de verbittering, die de werkloos heid in hem opriep, zijn Gouden Reael is een uiting van herwonnen levens vreugde. Overigens verliep de ontwik keling van dit boek nauwelijks volgens het „officiële" schema: spr. vond eerst de titel en enkele aardige fragmenten nadien kwam zo langzamerhand het „probleem". Na het uitbreken van de oorlog kwam Koen een vlucht uit de beklemmende realiteit van de bezet ting in de eigen jeugdherinneringen. Het hierop volgende Waterland (Goud onder Golven) was eveneens een vlucht ditmaal in de geschiedenis Dit boek gaf met Meester Rembrandt, dat in de hongerwinter werd voltooid, het mees te werk. Immers moest worden nage gaan, hoe de mensen dachten en leef den in die dagen en dat was een zeer uitgebreide studie. De Blinde Weerelt was een uiting van spr.'s critiek op de kerk; in de oorlog ervoer hij, dat het geloof voor een mens zeer veel kan betekenen. Dat leidde tot critiek op de kerk, die haar plaats ten opzichte van de sociale noden niet begreep. Deze ontwikkeling is voortgezet in Het Goede Inzicht, maar nog lang niet ten einde. Nu werkt spr. aan een boek over de havenstaking van 1911, Er wacht een Haven, dat hier en daar fel zal worden. Na de pauze behandelde spr. enke le genoeglijke ervaringen met het drukfoutenduiveltje, met briefschrij vers en met de critiek. Van de laatste zei hij, dat die in de provinciale pers doorgaans met meer zorg geschiedt dan bij de grote bladen; gene is voor spr dan ook vaak van grote persoonlijke waarde. In onze Sioften-Aldeling brengen wij een Keurcollecti* Nouveauté s in Koopt nu reeds uw LANGESTRAAT 68 ALKMAAR Een kwart eeuw boekhandelaar Op Woensdag 1 Maart is het feest bij de firma Kuhne, want dan her denkt de heer Jan Kuhne de dag, waarop hij 25 jaar geleden zijn loop baan als boekhandelaar begon. Sinds 1 Maart 1925 is de boekhandel gevestigd geweest in het pand op de hoek van de St. Jacobsstraat en het Fnidsen. Slechts onderbroken door de malaise in de dertiger jaren, groeide de zaak gestadig en in 1936 werd zij verplaatst naar het Verdronkenoord, achter de Vismarkt. Thans zijn vier van de zeven zoons werkzaam in het bedrijf, dat naast de handel in boeken en kantoorbenodigdheden, papierwaren, religieuze artikelen en druk- en bind werken, gespecialiseerd is in leermid delen. Dat de zaak zo'n grote vlucht heeft genomen, is het beste bewijs voor de kundigheid waarmede de eige naar de problemen steeds heeft opge lost. Invitatietournooi „De Drie Ruiten" De biljartvereniging „De Drie Rui ten", organiseert Maandag 27 Februari tot en, met Zondag 5 Maart een invita- tie-tournooi. Dan komen in het club lokaal van „De Drie Ruiten", het café van de heer Venniker aan de Bier kade, de navolgende biljarters bijeen: C. Kalman L. vd Aakster, O. Seekles, H. Insing, M. Heusy, N. Krijgsman, N. de Graaf en B. Duin. Mutaties Rijkspolitie Met ingang van 1 Maart worden ito wachtmeesters der Rijkspolitie ie klasse M. Marinisse en G. Noorman respectievelijk verplaatst van Groep Breskens, post Schoondijke naar de Groep Wieringen, post Westerland en van Groep Wieringen, post Westerland naar Groep IJsselstein, post Benschop. De wachtmeester Marinisse wordt tevens belast met de functie vanpost- commandant op zijn nieuwe stndplaat*. De kaasmarkt Op de heden gehouden kaasmarkt was aangevoerd een stapel van de heer Frans te Heiloo. De stapel woog 510 kg. De prijs was 86.25 per 50 kg. Handel vlug. Op de Dinsdag te Bodegraven gehou den markt waren 54 partijen aange voerd. De prijzen waren le soort f 1 91 tot f 1.96; 2e soort f 1.87 tot f 1.90; extra soort tot f 2.05. De handel was flauw. Woensdag werden te Woerden 50 partijen aangevoerd. De prijzen waren le soort f 1.92f 1.97, 2e soort f 1.88 f 1.91, zware f 2.04. De handel was flauw. Op de markt te Gouda was de aan voer gister 22 partijen. Eerste kwaliteit met Rijksm. f 1.90-f 1.95, 2e kw. met rijksmerk f1.85f 1.89, extra kwali teit tot f 1.99. De handel was flauw. Alle prijzen zijn exclusief exportver plichting en omzetbelasting. L -J- "T - J Finale kampioenschap klasse 23 Woensdag en Donderdagavond wer den de wedstrijden om dit kampioen schap van de afd. Alkmaar v. d. N. B. B. in café „De Lindenhoek" voort gezet. De resultaten der gespeelde partijen waren: (Woensdagavond) Poetskoke Koelman Heusy Apeldoorn A. Dekker de Vet Apeldoorn C. Dekker de Vet 100 36 14 2.77 70 36 7 1.94 100 31 10 3.22 65 31 18 2.09 100 24 20 4.16 43 24 7 1.79 100 40 15 2.50 70 40 11 1.75 100 29 22 3.44 95 29 28 3.27 (Donderdagavond): Poetskoke 100 M. Doggenaar 39 19 19 33 7 5.26 2.05 Heusy C. Dekker 100 94 38 38 13 14 2.63 2.47 M. Doggenaar Heusy 100 98 35 35 18 19 2.85 2.80 de Vet Koelman 100 79 35 35 12 10 2.85 2.25 C. Dekker Koelman 100 95 45 45 12 14 2.22 2.11 De kolommen geven aan: gemaakte car., Deurien, n. swic en Poetskoke speelde Donderdagavond een zeer goede partij met een gem. van 5.26 en een h. serie van 33. Zaterdag en Zondag wordt dit tour- nooi voortgezet en beëindigd in de Lindenhoek". De stand is nu: 1. A. Dekker 400 121 20 3.30 8 p. uit 4 2. Apeldoorn 365 133 18 2.74 6 p. uit 4 3. Poetskoke 473 148 33 3.19 6 p. uit 5 4. C. Dekker 470 179 22 2.62 6 p uit 5 5. de Vet 492 187 28 2.63 6 p uit 6 6. Heusy 451 167 19 2.70 2 p. uit 5 7. Koelman 422 189 16 2.23 2 p. uit 5 8. Doggenaar 450 214 18 2.10 2 p uit 6 De kolommen geven aan het aantal gem. car., aantal punten, h. serie en alg. gem. Hij was het niet De schoenmaker L. G. vd Putten uit de Appelsteeg verzoekt ons te melden dat hij niet de dierenbeul is waarover wij gister hebben geschreven. Het is natuurlijk niet doenlijk ieder een te noemen die het niet geweest is. maar omdat de heer Van der P. vlak bij de plaats des onheis in de Ap pelsteeg woont, kunnen wij ons voorstellen, dat men hem ten onrechte voor de dader heeft aangezien. - Predikbeurten VOOR ZONDAG 26 FEBRUARI ALKMAAR. Grote kerk, 9 uur ds. Van Wijk; half elf ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; Woensdagav. half 8 oecumenische avondwijding. Rem. geref. gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), half elf, ds C. Met, em. predikant van Hilversum Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meyenfeldt, Voorber. H.A.; 5 uur, ds. Tiemens, veldpred. Haarlem. Baptis- ten-gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur, evangelist Hofhuis. Maandag 8 uur, Jeugdbijbelklas in de Wilh. school. Oud-kath. kerk geen dienst. Kruis leger, Hekelstr. 9, Zondag geen dienst; Dinsdag en Donderdag openb. samen komsten o.l.v. serg. maj. de Haas. Ned. Chr. Gem.schapsb., 3 uur jeugd club Kr. v. Eltenweg 22; Di.av. half 8 bijbelkring Kr. v. E.weg 22; Do.av. half 8 evang. samenk. in Waakt en Bidt. evangelist Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 en 8 uur mr. kapiteine W. F. M. Folmer. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur hei- ligingsdienst; 3 uur Zond.school; 8 uur verlossingssamenkomst; Woensdagav. 8 uur wijdingsdienst o.l.v. vaandrig Kui pers. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Verbrei ding der Waarheid, Brouwgrstraat 31, 10.15 en 5 uur dienst. Herd. 25 jaar Evangeliebed. Ver. van spiritisten Harmonia, in hotel De Nachtegaal, half elf, morgenwijding, de heer Smits van Haarlem. OMGEVING AKERSLOOT, av. 7 uur ds. Kaptein; de Woude, 10 uur ds. «Kaptein. BERGEN. Ruïnekerk, 10 uur ds. Be- kius. Rehoboth, half elf de heer Hof meester van Hilversum. Ned. Chr Gem.sch.bond, Woensdagav. in zaal Re hoboth, 8 uur, de heer Dammuller. Verbreiding der Waarheid, van Borse- lenlaan 2. 7.45 uur dienst. Herd. 25-j. Evang. bed. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Swen van Den Helder. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Popman v. A'dam. Collecte jeugdgeb. Doopsgez. kerk, geen dienst en geen Zondagsschool. DIRKSHORN, herv. kerk, av. 7 uur ds. Post. Geref. kerk, 9.30 en 2.15 u. ds v. d. Sluis. EGMOND AAN ZEE. herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref kerk, 10 uur prof. dr. Polman, voorber. H.èA.; 4.30 u. ds. Von Meyenfeldt. Coll. hulpbeh. stu denten. Oud-kath. kerk, 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds Bloemhoff. Geref. kerk (in evang.- gebouw aan de Kerklaan)8 30 uur prof dr. Polman, voorb. H.A.; 3 uur ds. Tie mens. Coll. hulpbeh. studenten. HEER-HUGO WAARD, herv. gem. 10 uur ds. Den Oudsten. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, cand. G. Venema. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, wegens vacaturebeurt, om elf uur ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Middelkoop. OBDAM, 10 uur, ds. Meyboom. OUDORP, half 10, ds. Teriet van Limmen. SCHERMERHORN, herv. gem., 'geen dienst; Geref. kerk, 10 en 2.30 uur ds. Visser. SCHOORL, Groet en Camp, in het gymnastiekgebouw aan de Smeerlaan te Catrijg, 10 uur, ds. De Jong. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur, cand. v. Vliet te Baarn. STOMPETOREN. Evangelisatie. 10 uur de heer Goebbels van Amsterdam. URSEM, av. 7 uur, ds. Meyboom. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Post. Niet1 te hoge prijzen Uit het verslag van de zitting van de bijzondere politierechter, waarin de electriclen Andreas Bernardus M. werd vrijgesproken van de aanklacht, als zou hij te hoge prijzen hebben berekend, is de lezer wel duidelijk geworden dat het opschrift „electricien berekende te hoge prijzen" onjuist was. Uit de ver klaringen van de deskundige bleek duidelijk, dat van te hoge prijzen in generlei opzicht sprake is. Derhalve vroeg de officier vrijspraak, waarme de de bijzondere politierechter volko men instemde. Stormvogels klopte Alcmaria met 2469 punten Dat de voetbalvereniging Alcmaria Victrix niet alleen op het groene veld een grote populariteit geniet, bleek wel uit de uitnodiging van Stormvogels uit IJmuiden om aan de door hen georga niseerde klaverjas-nederlaagwedstrijden deel te nemen Zo togen gisteravond zestien Alkmaarse klaverjassers met enige reserves naar IJmuiden om al daar de clubmakkers van Kraak .te ont moeten. Aan deze wedstrijden om de zilveren Toren, namen-behalve Alcma ria nog vijftien verenigingen deel. waaronder Ajax, Blauw Wit en DWS. Nadat de Alcmarianen op hartelijke wijze door de voorz. van de klaverjas- club Stormvogels, de heer J. Zwem mer, waren verwelkomd, zetten de kop- nels, welke tegen de gewoonte in door loting werden gevormd, zich aan de acht tafels om de strijd te beginnen Alcmaria moest, wilde het voor een der fraaie prijzen in aanmerking komen, ruim 3500 winstpunten behalen, wat wel een al te zware opgave bleek. Aan het einde van de derde ronde stonden de Alkmaarders niet 3500 punten voor, doch ruim 2400 punten achter, waar door men voor geen der prijzen in aan merking kwam. Aan het einde van de wedstrijden dankte de heer M. Muller namens de Alcmarianen het bestuur van Stormvogels voor de prettige wij ze waarop de wedstrijden waren ge organiseerd Men bleef hierna nog tot laat in de avond bijeen, waarna men in de beste stemming huiswaarts keer de. 5. „Haha, Luilekkerland zou mij nooit beginnen te vervelen", roept Pom. „Ik at nooit meer iets anders dan worstjes en drop-lollies. En ik dronk alleen maar limonade!" „Nu dan zou je gauw misselijk worden", zegt Moeder lachend. „Trouwens, ben je de rijste brij-berg vergeten? Iedereen, die naar Luilekkerland wil, moet zich eerst door de rijstebrijberg heen eten. Anders wordt je niet toegelaten! Endie berg is heel hoog en dik! Als jij je daar doorheen hebt gegeten, dan heb je he lemaal geen trek meer. Zo en nu heb ik jullie genoeg verteld over Luilek kerland", besluit Moeder „Berg het boek nu maar op en maak je boeltje voor school maar eens in orde. Je weet. dat je Maandag weer naar school moet-" Damclub WDO In de onderlinge wedstrijden van W.D.O. werden gisteren de volgende resultaten behaald: le afd. D. J. HeyesE. Hofman 0—2, J. KaalH. Kruider 20, Jb. Hartog— A. Burgert 11, J. Schipper Sr.H. Kruider 11, J. v. BeekumH. J. Toe poel 20, P. VeerR. Zaadnoordijk 11, E. HofmanW. Vroling 20. 2e afd. P. NoomJb. Strijbis 20, M. J. Langras—D. Davelaar 20, J. Schip per Jr.J. Oostenbroek 02, J. Deick- mannD. Kiewitt 02, C. Fok—J Homma 20, Jb. StrijbisJ. Veerman 20, P. NoomG. v. d. Kuyt 02, G. v. d. KruytP. Noom 2—0. Gaaf' C. Wilders Alcmaria trainen? Het bestuur van Alcmaria Victrix komt op de algemene jaarvergadering, welke 14 Maart wordt gehouden, met het voorstel om de heer C. Wilders, oud-internationaal en lid van Blauw Wit, tot trainer van deze Alkmaarse tweede klasser te benoemen. Behou dens goedkeuring van de algemene ver gadering zal de heer C. Wilders dus in de plaats treden van de heer F. Mijn- ders. Uitvaart wijlen de heer A. Steenis De socialistische vakbeweging komt Maandagmiddag 2 uur op het Stations plein bijeen om zich daar achter -de lijkstoet te voegen, welke om 2 uur van het sterfhuis aan de Wollebrandt- straat zal vertrekken. TWEEDE ABONNEMENTS- VOORSTEULING SERIE B IN HET GULDEN VLIES. Dinsdag zal het Rotterdams Toneel een van de sterkste Amerikaanse stuk ken van de laatste jaren. Maxwell An- derson's „Jeanne van Lorraine" voor 't voetlicht brengen. Anderson heeft in dit fijnzinnig spel de fisuur van Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans, op bui tengewoon bezielende wijze belicht. In elk der scènes is de hoofdrol-vertolk ster, Rie Gilhuys, de centrale figuur. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 24 Febr. 11.500 kg Uien 42,60-4.3,60, grove 40,70-41,20 en drielingen 38,50-39; 5000 kg Peen: II 18,60 -19 en III 14.80-15,40; 23 000 kg Rode kool 6—13,80; 6000 kg Gele kool 21,80—23,40; 5000 kg Witte kool 20.70-22,20. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 24 Febr. - 30,000 kg Rode kool 6-13,10; 20.000 kg Gele kool 14,80-22,80; 4000 kg Witte kool 23,90-26 10: 2000 kg Witlof: 1 43-46 en II 34-38; 4500 kg Peen: II 18,30 -19,40 en m 14,70-15,10; 7000 kg Uien 41,80—43 en grove 39,10—40,60, Uit de toelichting op de begroting van de gemeente Den Helder blijkt, dat de pers-gas-leiding tussen Alkmaar en de Marinestad binnen afzienbare tijd wordt aangelegd.' De veilingsvereniging „Medembtik en Omstreken" heeft besloten tot de bouw van een fustloods, nadat deze veiling vorig jaar reeds de beschikking kreeg over een nieuwe neerzethaL B. en W. van Twisk hebben een plan in voorbereiding voor de stichting van een nieuwe begraafplaats. •7*) De heer W. Bloemendaal is be noemd tot erelid van de vereniging „Oud Enkhuizen". De Ned. Herv. Gemeente te Uit geest is voor f 1 eigenaresse geworden van 't voormalige (bouwvallige) raad huis. Het wordt als verenigingsgebouw ingericht, na in oude trant te zijn ge restaureerd. WIJ BRENGEN EEN EXCLUSIEVE IMPRIME ZIJDE WOLLEN VOORJAARSSTOFFEV UNI LINNEN LINGERIE ZIJDE BRODERIE TAILLEUR STOFFEN MANTELSTOFFEN BRUIDSSTOFFEN ZIET ETALAGES Stoffenhuis V^, Kousenbar Langestraat 93 Telefoon 4326 VTSSERIJBERICHT URK Door dertig vaartuigen werd Don derdag aangevoerd: 4184 pond snoek baars, 4245 ct; 616 pond rode baars 50 ct; 250 pond blei 7 ct; 1166 pond voorn 6, ct; 46 pond karper 30 ct. Alles per pond.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2