Honderd auto's kris kras door Noord-Holland DE RIJWIELHAL Symnastiek-Uitvoering "grote houtveiling In prdiinstoffen, vitrage, lopers enz. luiswaard Staatsgreep in Bulgarije mislukte De Rijp gaf R.K.A.F.C. goed partij VERGiOlEN oging tot ak No. 13 had pech Gemeenteloze burgers een probleem Feest in hotel Post te Sankt Anton ONZE NATIONALE FEESTDAGEN UW OMZET Een nieuwe toonkamer en onze etalages worden vergroot OM RUIMTE TE MAKEN VERKOPEN WIJ VOOR EXTRA LAGE PRIJZEN: Slaapkamerschalen0.98 Zijden Leeslamprokkapje8.95 Zijden Wandverlichtlngkapje2.95 Zijden Schemerlampkapje3.95 Koperen Wandverllchtlng4.95 Perka Hulskamerkap, compl. met pendel 9.95 5 Lichtkronen met glasballon29.75 Plastic kaplamp24.75 Ziet vrijblijvend onze grote sortering in onze zaak. Ook voor zijde voor Uw lampekamp. J. HENSTRA LAAT 158-160 Kinder-opereite DE VERDWENEN SPAARPOT een FLINKE LOOPJONGEN KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS! C. S. V. „Jong Holland F. BUTJES' WONINGINRICHTING MAANDAG 27 FEBRUARI 1950 niet en het eerste leine drama speelde Alkmaarse Politie- de beledigde in deelde de eigmond- f 30.— boete. Zq beurt hoger op zoe- de Vrijdag het twee- Amsterdamse Hof. en kwam de bele- lat de gewraakte lijk was gebruikt. dit ten stelligste, bben. „Houd jij je Dat is iets gans en echtgenoot ver heel spulletje ge- bevestigde vervol-, van zijn vrouw. Da ;er drietwee. Drie, hadden vernomen ontkenden. Op re- sychologische gron- reur vervolgens ge- iging van het Alk- agen. hoger op?" vroeg esident glimlachend, maar eerst de uit- veertien dagen valt de zending ns Maria-Martha verkoopmiddag en n gebouw „Waakt ning geschiedt des rinnr ns We«sel- rtering gebreide en lederwerk enz. zal ien verkocht Vooits tot deelneming aan voor jong en oud. zal mede aanwe- ngst Komt geheel arbeid drr Samen- ngscorporaties te zeer grote gelde- 'iet 'ies' uur re fers en bezoekers, sluitingswoord wor ds. Den Oudsten. egen geopend fier omstreeks kwart de bestuurder van de Boterstraat het ie, zonder hierbij letten. Een juist r kon het open- meer ontwijken van zijn rijwiel hoofdwonde op rbrijzeld. Het stuur erboven. De chauf- "eid verklaard ke stand G.t dochter van A. Elisabeth, en G. Schoolder- lochter van H. Blom Janine, dochter van sser. Geertruida A., oes en G. Kruize. Hidma en E. C. da •on van L. Kollof en Wit en Catharina ima W. F. v. Leent, jowaard ichzelf aan g een inbreker erhugowaard bin- de boerderij ont- ei en er ontstond nbreker zag kans iets te hebben politie verspreid- ignalement door vanmorgen heeft A D„ zich bij de gemeld Een na- nog ingesteld. Faire in ontdekt gevestigde zaken- en D. O., bloem- in het voorjaar iijke hoeveelheid meer in ons land le tuinder P. V. die in het Oosten chter mensen te over de Neder- en brengen, zon- documentcn. cht bij een aard- 5 J. W te Ter edde. Zij kwa- partij in de ider te brengen, oberen smokke ltijen gladiolen- er 1800 kg. wer- merd. R. T. te "d bereid gevon- m 25 gulden per engen. e zaak evenwel n werd proces- aarde vertegen tot zes cent per sland ongeveer op. Enige hon- onden de weg n opbrengst van n genoemd kan kg bollen wer- l genomen. Geslaagde Wesi Fries'and-rii strekte zich uit over groot deel der provincie De korte, maar hevige sneeuwjacht, welke Zondagmorgen de voorbijgangers In de Kaasstad huiverend in de kraag van hun jas deed duiken, had de tweede West-Friesland-rit van het district Noord-Holland-Noord van de RAC-West het karakter van een „heuse" rallye kunnen geven, ware het niet, dat zij op het ogenblik, waarop de eerste wagen van het Canadaplein startte, reeds uitgewoed bleek. Men moest het dus zonder sneeuwstorm stellen, maar desondanks zijn de meer dan honderd automobilisten en kaartlezers uit alle hoeken van onze provincie en zelfs van over de provinciale grenzen voor puzzles gesteld, wier oplossing een flinke dosis rijvaardigheid en orientatlevermogen vereisten. aan de finish, die met meer of minder succes de tweede West-Friesland-rit gereden hadden. Maar ongeacht de re sultaten was men het er over eens. dat de organisatie perfect was, de route vaak lastig, maar interessant, het na tuurschoon van het Noordhollandse polderlandschap bekoorlijk en de rit uitstekend geslaagd. No. 13 te water Een enkel incidentje heeft zich tij dens de tocht voorgedaan. De dames equipe mevr. Bleim-mevr. Kramer reed te Groeneveld een dijk op in de veronderstelling, dat de weg aan de andere zijde in dezelfde richting zou aaan Dit bleek echter niet het geval De bestuurster remde onmiddelliik slipte echter en langzaam gleed de Renault van de dijk en plantte zijn neus in een sloot In een oogwenk had den beide inzittenden ongedeerd en zelfs droog de wagen verlaten Met be hulp van een kraanwagen uit Dirks- horn is de auto op de dijk getrokken waarna de dames hun Renault, die slechts lichte schade aan lamp en spat bord had bekomen, naar Alkmaar kon den rijden. Voor bijgelovigen is er nog de aardige bijzonderheid, dat het start- nummer van het onfortuinlijke twee tal. 13 was. De prijsuitreiking. Van het welslagen van deze tweede West-Frieslandrit werd ook in Hotel Victory gewaagd, alwaar Alkmaars bur gemeester, mr. dr. H. J. Wytema, de prijzen uitreikte. De eerste prijs was voor de heer Janneman, die slechts twee strafpunten kreeg toegewezen. Hij kreeg tevens de ere-prijs, alsmede een fles champagne, die de directeur van het hotel, de heer J van Riet, beschikbaar gesteld had. De heer Janneman werd gevolgd door de heer G. Stapel met 4 str.p.: 3 Schuddeboom 5 str.p.j 4 C. Krak 6 str.p.; 5 Kleen 6 str.p.; 6 Van 't Kaar 6 str.p.; 7 Kraakman 6 str.p. (allen na loting); 8 H. Eckmann 6 str.p.; 9 Volger 7 str.p.; 10 K. Rus 9 str.p.; 11 Zwart 10 str.p.; 12 Met 10 str.p.; 13 mevr. van Tussen negen en elf uur was het op het Canadaplein een komen en gaan van de meest uiteenlopende wagens. Allerhande merken grote en kleine auto's, nieuwe wagens en vehikels, die reeds een aanzienlijk aantal killome- ters onder de wielen hadden zien voorb j iehieten, verzamelden zich teneinde hun geluk in deze betrouwbaarheidsrit te beproeven. Iedere minuut richtte een automobilist de neus van zijn wa gen naar veelal onbekende verten. Aan de hand van een kompaskaart, die kort vóór de start werd uitgereikt, moesi men trachten een route van 216 km te rijden met een gemiddelde snelheid van 40 km. Dit was de opgave, die ogenschijnlijk misschien niet zo moei lijk lijkt. De onbekende verten waar van wij hierboven schreven herberg den echter talrijke problemen. Zij be stonden uit kronkelige dijken, uit 1001 gelijksoortige wegen en weggetjes, die de kaartlezer tot wanhoop brachten uit dorpen en gehuchten, waarvan wij zelfs het bestaan nooit hadden ver moed en uit verraderlijke sloten, die even onverwacht opdoken als de ge heime routecontroles, of de tiidcontro- leurs, die verdekt opgesteld achter boerderijen slechts oog hadden voor de wijzers van hun chronometers en de startnummers der passerende wagens Een belangrijk gedeelte van Noord- Holland heeft de karavaan van auto rijdende „padvinders" die het pad overigens wel eens bijster waren zien passeren. Om enkele plaatsen te noemen Alkmaar. eBrgen, Schoorldam Schagen. Barsingerhorn, Wieringer- meer, Twisk, Hoogwoud, Aartswoud Purmerend. Oost- en West-Knollen dam. Wormerveer. Uitgeest en Aker sloot hebben met talrijke andere ge meenten een ongekend druk autover keer beleefd. In de namiddag arriveerden de eerste deelnemers weer te Alkmaar en naar mate het middaguur vorderde, meld den zich steeds meer automobilisten Gemeenteraad van Bergen N.-Hollandse commissie stelt onderzoek in In aansluiting op hetgeen wij Zaterdag reeds schreven over de begrotingsvergadering van de Bergense gemeenteraad, kan nog worden ge meld, dat de heer Hemelrijk (P. v. d. A.) een lans brak voor de „gemeenteloze" burgers, die zowel in Bergen als in andere gemeenten niet opgenomen worden en wier positie on houdbaar is. De heer Hemelrijk noemde als voorbeeld het geval-Nuchter, welk gezin als een balletje tussen Alkmaar en Bergen wordt ge kaatst, daar de gemeenten he gezin niet willen huisvesten. Spreker vond het de hoogste tijd, dat deze knoop eens werd doorgehakt. Burgemeester Hu'ygens wilde hierop in het algemeen antwoorden en gaf als reden, dat de gemeenten eikaars tactiek niet erken nen. Door de gemeenten in Noord-Holland is thans een commissie gevormd, die de diverse wijzen van uitvoering van de woonruimtewet bespreekt en ten doel heeft zo mogelijk één lijn te trekken. Voor Bergen heeft mr. F. Zeiler zitting. Nadat de heer Hemeirijk op spoed aan gedrongen had en de voorzitter bad opge merkt, dat deze commissie geen wettelijke bevoegdheid had, gaf de raad als zijn mening dat de oplossing gevonden kan worden in een vrijwillig verplichte arbitrage. De heer Broersma (CPN) bracht de wo- ningruil van mevr. Lovink ter sprake, die nog steeds haai wens om in Bergen te wonen, niet in vervulling zag gaan. Het stelde spreker te leur, dat Alkmaar hierin niet voldoende goede wil toont Dit deed mr. Sluis (Prot.) opmerken, dat Alkmaar van oordeel is, dat Bergen niet mee werkt. De voorzitter deed de zaak uit de doeken en zeide, dat Berg'en en woningruil tot stand gebracht had, welke evenwel door Alk maar geweigerd is. Het zag er lange tijd naar uit, da* over het voorstel om f 500,— subsidie te geven aan de provinciale VW gestemd zou moeten worden. De heer Brak (P.v.d.A.) stelde voor de post van de begroting af te voeren en ook de heer Broersma had ernstige bezwaren. Eerst nadat hij de verzekering gekregen had, dat dit geld besteed zal worden voor doel matige propaganda voor de Noordhollandse Noordzee-badplaatsen en de bijdrage slechts voor één jaar was, liet de heer Broesma zich bewegen voor te stemmen. Wethouder Oldenbrug (KVP) kon in antwoord op een vraag van mr. Sluis nog een goed geluid over het Gem. Slach'huis laten horen. Het nadelig saldo voor dit bedrijf was begroot op f 1500,—. De ontvangsten bedroe- Excursie VVHB De Vrije Vereniging Horeca Bedrijven te Bergen organiseerde dezer dagen voor haar leden een excursie langs de bad plaatsen van Bergen tot en met Scheve- aingen. Het werd een leerzame en tevens een aangename dag. Nu pas drong 't gced l t de VVHB-ers door, waarom Ber gen zo'n gezocht vacantieoord Is: wat na tuurschoon en de mogelijkheid voor vriie wandeling betreft, is Bergen we! zeer be voorrecht en moeilijk te evenaren. BINNENBRANDJE Gistermiddag plm. half vijf werd de plaatselijke brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje aan de Hooge weg nr. 4. Een plafond moest worden uitgebroken om de' vuurhaard te kun nen bestrijden. Kortsluiting is waar schijnlijk de oorzaak geweest van deze spoedig gebluste brand. gen echter in de eerste vi]t weken van 1950 307,— meer dan vorig jaar. Rest ons nog van het gesprokene te vermei den, dat de Bergerweg vóór het seizoen par tieel verbeterd wordt en na het seizoen in zijn geheel, dat de schooigeldheffing van de Ber ger Meisjesschool door verkeerd lezen van de ouders vaak aanleiding tot misverstand geeft; de raad een plan krijgt voorgelegd betreffende het onderhoud van het na'uurreservaat en dat op de ruiters dhn beroep wordt gedaan toch vooral de speciale ruiterpaden te houden. Strien 14 str.p.; 14 H. de Vries 12 str.p.; 15 Muysert. De bekende Railye-rijdster mevr. Van Strien ontving de prijs voor de beste dames-equipe, terwijl mevr. Krom en mr. H. Schuurman die voor de gemeng de equipe in ontvangst hadden te nemen. Burgemeester Wytema wekte de aan wezigen op lid te worden van KNAC en RAC-West, die hun prachtig werk slechts kunnen verrichten als men de steun ondervindt van alle automobi listen. De medewerking die de bestuurders tijdens de rit van gemeente- en rijks politie en van de Wegenwacht onder vonden, kreeg zijn waardering in de hartelijke woorden van dank, welke de heer P. Krom sprak Tot zijn spijt moest de heer Krom mededelen, dat twee deelnemers de rit gereden hadden op een wijze, die door de R-A.C.-West niet op prijs gesteld wordt. De heer Lyonne complimenteerde namens deze automo biel-sportclub de districtscommissie voor de keurige organisatie en de heer v. d. Heiden, een bekend Rallye de Monte Carlo-rijder, sloot zich hierbij geheel aan. Hij was tevens prettig ver rast door het grote ledental, dat het district in korte tijd had verzameld. Dat dit aantal, mede door deze geslaagde tocht, nog zal groeien, daarvoor kan iedereen zich overtuigd houden. Mao en Tsjou uit Moskou in China terug De Chinese communistische leider. Mao Tse Toeng en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Tsjou en Lai, heb ben de Sowjetgrens naar China over schreden, De Sowjetrussiscbe plaats vervangende minister van Buitenland se Zaken, Lawrentjef bevond zich on der de Sowjetfunctionarissen, die de Chinese bezokers bij het grensstation uitgeleide deden. Er was een erewacht te paard opgesteld en de Sowjetvlag wapperde naast die der communisti sche Chinezen. Binnenkort zullen enkele oorlogs schepen van de Amerikaanse Stille- Oceaanvloot een bezoek aan de Indochi- nese haven Saigon brengen. Koninklijke gasten genieten van echte vacantievreugde Toen we hotel Post in Sankt Anton binnengingen, schrijft een speciale verslag gever over het vacantieverblijf van de Koninklijke Gasten in het vredige Oos tenrijkse bergdorp, werden we op een haar na tegen de grond gelopen door Prinses Beatrix, die met een rood hoofd de deur uitrende. Wij deden behoed zaam een stap verder en keken om de boek in de eetzaal. Het was of er een, slag was geleverd. Links en rechts lagen er stoelen op de grond, holden grote mensen en kinderen in volle pret in het rond en temidden van de luide vrengde onze Koningin, niet zoals we Haar kennen, met rustige tred, maar zich, hard lopend, een weg banend door de omgevallen stoelen vluchtend voor Prinses Irene. Mevrouw Pennink, de verzorgster van de prinsesjes, was de eerste, die wij konden vragen wat dit allemaal beteekende. Hijgend zei ze: „Er is een van de kinderen van de hotelgasten jarig. Wij hebben een kinderpartijtje Plannen tot omverwerpen der regering uitgelekt Krijgt Russisch generaal bevel over Bulgaarse leger? „Die Welt am Sonntag", een officieel Brits blad in Duitsland, meldt uit So fia dat general Kinof, Bulgaars staf chef, met de steun van het leger kort na de dood van Dimitrof een staats- Onmiddellijk nadat de Alkmaarders de bal aan het rollen brachten ging de Rij per voerhoede op de AFC-verdediging af. Door het enthousiaste spil van de rood- broeken konden de Westerwegbewoners niet los komen. Het afgeven was slecht verzorgd en de voorhoede hield het spel te kort, maar bovendien te doorzichtig. Na twintig minuten was er een schermutse ling voor het AFC-doel; Popma greep mis, Hoebe trachtte nog te redden, maar schoot tegen Stam en via diens lichaam verdween de bal in het doel. Het heerlijke enthousiasme van de be zoekers laaide nu nog feller op. Verschil lende aanvallen werden opgebouwd, doch de voorhoede zorgde niet voor een goede afwe king. Bij de gasten moest één va), de achterspelers het veld verlaten. Spaar- man nam zijn plaats in, waardoor de re serve in de voorhoede kwam. Hoewe» Spaarman zich er goed doorheen sloeg, betekende- de invaller voor de voorhoede een verzwakking. Na de doelwisseline ging het bij de gastheren iets beter. Na 5 minuten kwam de gelijkmaker, op een moment dat de Rijper doel verdediger ver uit z'n doel op de grond lag en Tijm de bal in het verlaten doel schoot. Daarna ging het even mis in de achterhoede van de bezoekers. Jo Tijm schoot bij een aanval keurig in, gebruik makendt van de verwarring in hur verdediging. och Cor Tijm was duidelijk in buiten spel-positie. Scheidsrechter Augustein keurde terecht dit doelpunt af. Even hier na sloeg geheel onnodig één van de R- back's de bal met de hand weg; penalty Deze werd door de AFC-spil onberispelijk benut. Nog even een kleine opleving bii de gasten, doch als de AFC-midvoor met het mooiste doelpunt van deze middag de derde goal maakt is de Ftrijd beslist. De Riip Met een prachtige indruk achter en behoeft met dit elftal geenszins onderaan te blijven staan. Op de volkshogeschool De Zandhoeye te Bergen kwamen Zaterdag uit alle hoeken van Noord-Holland en ook uit enkele plaatsen daarbuiten een vijtigtal dames en heren uit verschillende krin gen bijeen om eens van gedachten te wisselen over de viering van onze Na tionale Feestdagen, Koninginnedag en Bevrijdingsdag. De verwording van onze beschaving, aldus de heer G. H. L. Schouten uit Rotterdam, die 's morgens een inleiding hield over „de betekenis van gemeen schappelijk feestvieren", manifesteert zich nergens duidelijker dan bij onze volksfeesten. Als oorzaak zag hij de kloof, die vóór de oorlog ons volk on derling scheidde en die maakte, dat van een nationaal feest op Koninginne dag moeilijk kon worden gesproken. De behoefte aan feestelijke herdenking van de Bevrijding schijnt af te nemen, naar mate wij ei verder van af komen. De overheid schijnt het nu al met een halve dag af te willen doen! Goede feestviering? Waaraan, zo vroeg de heer Schouten, moet elke goede feestviering beant woorden? Als eerste voorwaarde noem de hij „stijl", die niet van buitenaf kan worden aangebracht, maar van binnen uit moet gaan. Dan moet er „gemeen schappelijk'1 feestgevierd worden, het individu moet zich opgenomen voelen in de gemeenschap. Als derde voor waarde werd genoemd „activiteit". Het aantal van hen die passief deelnemen aan de feestviering moet zo klein mo gelijk zijn. Met gemeenschappelijk zin gen van goede liederen onder bekwame leiding meende spreker veel te kunnen bereiken, alsook met volksdansen. Een feest moet verder „wijding en vreugde" geven en niet alleen een pretje zijn. Van grote betekenis achtte spreker ten slotte de „traditie". Hiervan kan bij de bevrijdingsfeesten nog niet worden ge sproken. Om het feest stijlvol te maken, kan begonnen worden met klokgelui of iets dergelijks en afgesloten bijv. met een tantoe. Bij de hierop gevolgde gedachten- wisseling kwamen velen met hun erva ringen voor de dag en wezen op moge lijkheden en moeilijkheden. Een moei lijkheid was voor velen dit jaar de da tum 1 Mei. Koninginnedag op de tradi tionele 1 Mei dag? 's Morgens met oranje, 's avonds met de rode tu'p ge tooid? Of de viering van de verjaardag van de regerende vorstin niet als in Engeland op een vaste datum kon wor den gesteld en dan in een tijd, die zich beier leende voor feestvieren? Koninginnedag, 1 Mei-dag en Bevrij dingsdag dragen zo'n verschillend ka rakter, dat combinatie niet juist is, al zou men dat met het oog op besparing van kosten ook willen. Opgemerkt werd verder nog, of het niet strijdig is met de piëteit, de doden herdenking te laten volgen door bevrij dingsfeesten. Zang, spel én dans 's Namiddags leidde de heer F. 't Hoen, voorzitter van het Cultureel Centrum voor Noord-Holland, het on derwerp in: „Welke mogeljkheden bieden zang, spel en dans bij de feest viering?" Spreker gaf de raad: geef de jeugd de spes partrijae 'n kans. Jammer dat op deze bijeenkomst, waarschijnlijk ten gevolge van het ongewone uur, de jeugd niet sterk vertegenwoordigd was: de aanwezige burgemeesters, wethouders, consulenten, procureur- generaal, gemeenteambtenaren, hoof den van scholen, gedrijfsleiders, poli tie enz. enz. waren toch moeilijk te rangschikken onder het opgroeiend geslacht, de hoop des vaderlands. De mogelijkheden, die de zang en de muziek bieden, noemde spr. vele. Hij brak hierbij een lans voor com munity-singing. Het gemeenschappe lijk zingen van bijv. een aubade met verantwoorde liederen, geeft een ge meenschapsband. Een muzikale rond gang of concert door plaatselijke mu ziekcorpsen, heeft vaak succes. Wat de volksdansen betreft, heeft de prae- tijk geleerd, dat deze, mits onder goede leiding geschikt zijn voor feest viering. De folklore, helaas vaak misbruikt, kan ook waardevolle steun geven. At tractief is ook het „Wagenspel" en dan vooral een costuumstuk. Een voor drachtwedstrijd biedt eveneens moge lijkheden. Wat de versiering van de plaats betreft, waarschuwde spreker tegen smakeloosheid. Gemakkelijk noemde inleider het, iets te bedenken wat de mensen leuk vinden, als bijv. gecostumeetde voetbalwedstrijd, wieler wedstrijd tussen bijv. slagers- en bak kersknechten enz. enz. maar een te veel toegeven aan de sensatiezucht, die zo bedenkelijk is toegenomen, achtte hij uit den boze. Bij de discussies, die volgden op deze uiteenzetting, werden nog vele sugges ties gedaan. Prins Bernhard in Mexico Zaterdagavond werd Prins Bernhard door de president van Mexico een diner aangeboden. President Alaman verleende de Prins de keten in de Mexicaanse Orde van de Azteekse Adelaar. Prins Bernhard reikte hem de versierselen over behorende bij het Grootkruis van de Orde van de Ne derlandse Leeuw: De toespraken door president Alaman en Prins Bernhard, beide in de landstaal gehouden, hielden grote waardering voor de wederzijdse volkeren en naties in. Voor dit grote banket in Mexico City hield prins Bernhard op de Nederlandse legatie een receptie voor de Nederlandse in woners van de stad. Daarna was hij eregast op een receptie op het ministe rie van Buitenlandse Zaken. In de ochtenduren legde de Prins een krans op het gedenkteken voor de Mexicaanse strijders voor de onafhan kelijkheid en bracht een bezoek aan museum voor nationale historie en de aartsbisschop. Ook vond hij nog even tijd om in de stad te „winkelen." greep heeft voorbereid om de commu nistische Bulgaarse regering omver te werpen. De plannen mislukten echter en Kinof en vele andere officieren werden gearresteerd. Generaal Bagrajanof, de politieke hoofdcommissaris van Bulgarije, gene raal Tostsjef, bevelhebber van het garnizoen van Sofia, en Markof, mi nister voor Transportzaken, waren de onmiddellijke medewerkers van Kinof Kort vóór de dood van Dimitrof te Moskou werd generaal Kinof naar Moskou geroepen, waar hij een ver klaring ondertekende volgens welke hii aan het ziekbed van Dimitrof was ge weest. Bij zijn terugkeer te Sofia zou Kinof echter verklaard hebben Dimi trof niet te hebben gezien. Men had hem gedwongen de verklaring te tekenen Volgens genoemd blad riep Kinof een aantal officieren bijeen en zeide te ge loven, dat Dimitrof gedood was. Hij verzocht hen zich hij hem te voegen in een poging om de regering omver te werpen De bijzonderheden lekten ech ter uit naar de Bulgaarse politie. Ais in Polen Men verwacht te Sofia, aldus het blad, dat de Sowjet-generaal Konjcf naar Bulgarije gezonden zal worden om het bevel over het Bulgaarse leger over te nemen, op dezelfde wijze als gene raal Rokossofsky in Polen heeft ge daan. DE VOGELPEST IN BELG JE BREIDT ZICH UIT De vogelpest breidt zich in Oost- Belgie uit In een plaats bü Verviers moesten pluimveehouders 400 aangesto ken dieren afmaken. In andere streken zijn bonderden dieren, die nog geen tekenen van de ziekte vertoonden, ais voorzorgsmaatregel gedood. georganiseerd". En weg was ze weer met achter haar aanjagend kleine Mar griet in haar bordeaux rood jurkje; „Niet ophouden, Rita." Nieuwe „aanval" Prinses Beatrix is inmiddels terug gekomen met „ammunitie". Armen vol serptentines, waarmede ze mevrouw Pennink en de Koningin belaagt, tot alles omstrengeld is en geworden tot één onuitwarbaar kluwen, waarin hoofden noch armen te onderscheiden zijn. Prinses Irene staat nu midden in de zaal en blaast „verzamelen" op haar padvindstersfluit, waarop een aanval van nog groter omvang begint. Ieder een is volkomen in het spel! Er zijn geen conventies meer, die het dagelijks leven, vooral van een Koningin, vaak niet makkelijk maken. Er zijn geen prinsesjes meer en andere kinderen. Het zijn gewone kinderen, allemaal. Zij rennen, roepen, en trekken elkaar aan de benen. Ze blazen op fluitjes en gooien elkaar serpentines naar het hoofd. Prinses Beatrix blijkt een onuitblus baar uithoudingsvermogen te bezitten en is de laatste, die naast haar kame raadjes op een stoel neervalt om uit te blazen van het gevecht. Maar Margriet blijft tot het spel bereid. Mevrouw Pennink kan haar nanuwelijks over tuigen van het feit, dat de slag voorbij is en de tijd daar voor verkleden en avondeten. Dan gaan ze stuk voor stuk naar hun kamer, het slagveld, dat overdekt is met een centimeters dikke laag serpentines, verlatend. Marktberichten ALKMAAR, 27 Febr. Opgave van hM aangevoerde vee: 38 stuks vette koeien van 350,— tot f 950,—, 286 nuchtere kalveren van 30,— tot f 50,—, alles per stnk 228 varkens van f 1,50 tot f 1,67 per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Febr. - 11.000 kg Rode kooi 6-14,10; 1500 kg Gele kool 22,50-23,60; 2500 kg Uien 42,60 en grove 40,20; 1200 kg Bieten 6,30. NOORDSCHARWOUDE, 27 Fbr. - 18.000 kg Rode kool 6—15,30; 300 kg Bieten 6.60. DE PASTEUR VERTROKKEN Het troepentransportschip „Pasteur" dat reeds Zaterdagmiddag in het IJ op stroom was gaan liggen, heeft gis termorgen de Amsterdamse haveu weer verlaten. ER IS THANS WEER pracht kwaliteit groene en bruine carbolineum. Laat voor billijke prijs Uw schutting en schuurtje hier mede doen door P. H. DE ROVER, Korte Landstraat 4. TE STOMPETOREN. verbouwen! Deurwaarders KOUDEN BURG AMOUREUS zul- j ien op VRIJDAG 3 MAART 1950 v.m. 10 uur op het ter rein van de heer Zomer te Stompetoren ten verzoeke van de fa. G. PRINS ZN publiek a contant verkopen: GROTE PARTIJEN BEST WERK- EN TIMMERHOUT, afkomstig van gesloopte loodsen en spoorwagons, w.o. beste vloer- en zolderdelen, zwaar hout voor brugdekken en schoeiïngen, planken ribben, schotten, battings, voorts slijpstenen en var kenshokken. B Dit beieikl U door éere eld Uw adver tence ie plaatsen in dil dagb ad llll Muziek: Tekst: Gerard Pranger Celine FchaakeVerkozen op ZATERDAG 4 MAART a.s., aanvang 8 uur in 'T GULDEN VLIES en KINDER- en DAMES-BALLETTEN, ontworpen en ingestudeerd door Gré Pranger. Aan de vleugel: Gerard Pranger. Kaartverkoop: Klooster en Kiebert en bij de leerlingen. Entrée 1-50, alles inbegrepen. Plaatsbespreking op de dag der uitvoering aan de zaal. GEVRAAGD voor expeditie, leeftijd ca. 16 jaar GEEST 42 ALKMAAR C. V. JAN ANEMA ii op WOENSDAG en DONDERDAG 1 en 2 MAART in ,,'t Gulden Vlies". Aanvang half 8, entrée f 1, Voorverkoop: H. Verveld, Ritsevoort 24, Sigarenmagazijn „Sport", Nieuwesloot zijn wij ruim gesorteerd en de prijzen zullen U zeker meevallen. Wij hebben ai vitrage vanaf 85 et. p. Meter. Lopers van af 1.75 p. Meter en veie andere koopjes. LET OP HET ADRES LAAT 83 TEL. 3436 v

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3