Vijftig jaar rollen de kegelballen Invitatie Stad en Omgeving, Kennemerstraatweg gevaarlijkste verkeersweg AGENDA Firma Kösfer Gymnastiekverenig gaf een uitvoering ing „Jong Holland" in 't Gulden Vlies Drie van de oprichters nog actief lid Het belang van tunnel te Velsen en Friese Brug Hoe het begon Vervolg Stad POLITÏE-VC DONDERDAG 2 MAART 1950 Alkmaars verkeer eiste in 1949 drie doden Langestraat op de iweede plaats Het aantal verkeersongevallen, d3l in bet jaar 1949 in Alkmaar heeft plaat» gehad, verschilt niet zo heel veel van dat van een jaar tevoren. Als men een vergelijking gaat maken tussen de cijfers van dat jaar en van bet jaar, dat pas twee maanden achter ons ligt, cij fers, die gegroepeerd worden naar de plaats, waar de ongevallen zijn gebeurd valt het op, dat zij practiscb parallel lopen en dat nergens opmerkelijke ver schillen vallen te constateren. In totaal is Alkmaar het toneel ge weest van 310 verkeersongevallen Daarbij waren 261 aanrijdingen, drie aanvaringen en 46 verkeersongelukken van andere aard. Bij deze 310 vet keersongevallen waren drie met dode lijke afloop, 52 waarbij lichamelijk letsel werd toegebracht 42 met mate riële schade en lichamelijk letsel en 191 met alleen materiële schade Bii tien ongevallen werd een dier ge dood, bij vier andere een dier gewond bii twee ten slotte werd geen schade of letsel veroorzaakt. Nog altijd blijkt de Kennemerstraat weg de gevaarlijkste verkeersweg in onze gemeente te zijn. Niet minder dan twee en dertig ongevallen hadden daar plaats, tegen zeven en twintig in 1948. Nummer twee op de lijst is de Lange straat met negentien ongelukken (acht tien in 1948). Dan komen achtereen volgens de Kanaalkade met vijftien (veertien), Friese Brug met dei tien (twaalf) en het kruispunt bij de Grote K rk met negen (acht). Een punt, dat door velen voor zeer gevaarlijk wordt Firma jan Kuhne bestond kwart eeuw Gistermiddag herdacht de heer J. T A. Kuhne het heugelijk feit dat hij 25 jaar als boekhandelaar in onze stad werkzaam is. De heer Kuhne verte genwoordigde eerst de zaak van zijn vader als filiaalhouder. Hjj kreeg in 1919 hiervoor de boekhandel in de St. Jacobsstraat, hoek Fnidsen. Met ver eende krachten wisten de heei en me vrouw Kuhne de zaak zo op te werken dat in 1925 het filiaal werd opgeheven en als zelfstandig bedrijf werd voort gezet. Op 1 Maart 1925 werd deze zaaK heropend onder de naam Firma Jan Kuhne. De malaise van omstreeks 1930 konden zij het hoofd bieden maar het bedrijf werd niet rendabel genoeg meer, doordat de beurtschippers van het Lut tik Oudorp verdwenen, de uitspannin gen op de Dijk kwijnden enz. In 1936 werd daarom een ruim winkelpand aan het Verdronkenoord betrokken, waai de boekhandel nog steeds gevestigd is Te zamen met vier zoons leidt de heer Kuhne zijn zaak in boeken, kantoor behoeften, vulpenhouders en religieuse artikelen en geniet overal in den lande een goede bekendheid Achter de winkel bevindt zich een boekbin der ij. Ter gelegenheid van dit jubileum kreeg de heer Kunne van zijn zoons en enkele grossiers een lichtreclame aan geboden. Een beter geschenk is waarlijk niet denkbaar. Vele bloemstukken ge tuigden van het medeleven van vrïen den, kennissen en zakenrelaties, die gistermiddag tevens van de gelegenheid gebruik maakten om de heer en mevr Kuhne even te feliciteren, waaraan we onze wensen voor een bloeiend bedrijf gedurende de volgende 25 jaar gaarne toevoegen. Gedenksteen in huis van branumeesier Ue Visser GiSberwiuuag om ongeveer Viji- uur weru door ue zmuxiadrse Vru wring- brandweer een geueiinsveen g-p.aa.-. in net in aanoouw zijnde huis van biunnmeestor rtl. de visser a..n ue bee weg te nenoo. De neer De viss-i heen zrcn lange iya zeer verurensvenj». gemaakt voor net eorps .pvracut en Vlugheid" van de Aikmaarse Vrijwthi- ge -liuiuwetr en Drj zyu v-ru'ea. nam tieiioo oat tevens net aiscneio van oe b.anoweer inuuudt, meende net coips hem een Diyvenue nermnermg te moe ten aanbieden, net deed oil in oe vorm van een gedenksteen met daann ge graveerd ten neim en de leners K V. Bij de steenlegging was net corps aanwezig en spraken de adjunc.-brand- me-ster, oe neer J. van dei Rol en o- commandant de heer J. van Maarie- veld een kort woord. De sympathieke geste van K en V werd door oe schei dende brandmeester op zeer hoge prijs gesteld. Stationsplein parkeerplaats De omgeving van het Stationsplein wordt gezocht bij hen, die van een auto afstand wensen te doen. Zondagavond een wagen uit Den Haag en Dinsdag avond laat een auto uit Purmerend, die in de Sn armanslaan b, d- Kinheim straat zo maar stil stond, en daar al de hele dag gestaan had. Bij onderzoek bleek dat de wagen die morgen in Purmerend was gestolen en dat Je eigenaar reeds aangifte bij de Rijks politie had gedaan. WIELRIJDSTER BRAK ENKEL. Woensdagmorgen had op de hoek van de Lombardsteeg en de Ramen een aanrijding plaats tussën een wielrydet en een wielrijdster Deze laatste kwam daarbij te vallen en brak haar enkel Zij werd opgenomen in het Centraal Ziekenhuis. aangezien, blijkt nog altijd een lag« plaats op de droeve lijst in te nemen Wjj bedoelen de hoek by de Raad van Arbeid aan de Helderse Weg. Hier kwamen slechts drie ongelukken vooi tegen eveneens drie In 1948. Bij de Bergerbrng bedroeg het aantal onge lukken vyf. waarvan slechts één te wyten was aan de slechte toestand tei plaatse. In 1948 kwamen hier vier on gelukken voor. De rest van de lijst met belangrijk- punten luidt ais volgt: Helderse weg 6 (10), Kennemersin gej 2 (5). Kennemerstraatweg hoe» Varnebroek 3(3). op of nabij de Hei looërbrug 3 (4). kruispunt Koorstraat Laat-Heul 8 (5), Paternosterstraat hoe» Dubbele Buurt 1 (2). Spoorstraat hoek Snaarmanslaan 1 (3) en de spoorweg overgang aan de Bergerweg 3 (6). Een ongunstige uitzondering maakt weer de Laat. waar het vooral op marktdagen, als de kramen zijn ge plaatst, maar het verkeer nog niet afges'oten, een geweldig gedrang kan zijn. Dertien ongevallen gebeurden r deze, Alkmaars tweede, winkelstraat vier minder dan in 1948. toen het totaal aantal 17 bedroeg. Bij de Vlot brug werden twee ongevallen gere gistreerd. evenals in 1948 het geva was, op de hoek van de Achterweg er- de B'erkade ten slotte één, tegen vier een jaar daarvóór. Aart Tj. N. Adema Zeer Geachte Jubilaris, Journalist en vublicist, Gij, die altijd alle nieuwtjes Uit ons mosterdstadje wist En ontelb're jubilea In dit dagblad mocht verslaan. Komt op deze dag nu zélj eens In het middelpunt te staan. Veertig jaar hebt gij de gaven, Die gij hebt van hoofd en hart, Steeds in dienst weten te stellen Van Uw ambt, bij vreugd' en smart Juist de ouder Alkmaarders, Waarvan ik er ook een ben. Hebben telkens weer genoten Van Uw welversneden pen. Wat al oude stadgenoten Zag gij door de jaren gaan, Pietje Vellenga groots Jopie, Bram de Wilde.vul maar aan 'k Hoe} hier geenszins uit te wijden Over '1 werk door U verricht, Wijl wij gisteren daarover Duidelijk zijn ingelicht, Maar wél wil ik V heel hart'lijk, Namens led're abonné, Fel'citeren met dit schone J o urna listenjubilé. En het is mijn heilwens, dat het U gegeven moge zijn, Oók nog eens te mogen vieren 't Gouden „persmuskietfestijn". JABSON (Ontleend aan onze Sdverteutie-rubrielc) DONDERDAG Harmonie Theater. 8 uur: De drie mus -retiers (14 jaar); Victoria Theater, 8 u: De idealist (18 jaar); Cinema Ameri can», 8 uur: Huweiyk in de schaduw <18 jaar.; ABT. 8 uur: Black Bart, de vrijbuiter «14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jiu jitsu- en judo-demonstraties door sport school J. Kuilman. VRIJDAG Cinema Ame uur: Ereschuld (14 laar); Harmonie Theater, 8 uur: Jeanne l'Arc (14 jaa,). Victoria Theater, 8 uur: De drie Musketiers (14 jaar), A.B.T.. 8 uur: He Tijgermeisje (14 jaar). Een deputatie van de Kamer van Koophandel voor Noord-Holland, waar by zicb ook enkele vertegenwoordigers van het kantoor van de Kamer te Alkmaar bevonden, heeft een onder hond gehad met de minister van Va terstaat. waar hjj nogmaals op het grote economische belang werd gewezen van een ondergrondse oeververbinding te Velsen en een spoedige verbetering van de Friese brug te Alkmaar, De deputatie verkreeg de indruk, dat beide vraagstukken de volle belang stelling hebben van het Departement van Waterstaat en dat van die zyde de oplossing daarvan zoveel mogeiyk zal worden bevorderd. Goud en antiek In plaats van -Armada" zal het to neelgezelschap „Comedia" Maandag als tweede voorstelling in de serie C van de abonnementsvoorstellingen in -,'t Gulden Vlies" het bekende werk van Edward Percy ..Goud en Antiek" (The shop at sly corner) opvoeren. De hoofd rollen zijn in handen van John Gobau Magda Janssens, Lous Hensen en Fonr Rademakers. Het stuk. dat in de Gul den Vlies serie A reeds een maal op d«- planken gebracht werd. behoort tot de successtukken van „Comedia". Het invitatie-tournooi Vennekér De uitslagen van de gisteravond (n dit tour- nooi gespeelde partijen aren als volgt: Heusy 75 19 27 3.94 6. Duin 33 19 13 1.73 Kalman 75 21 12 3.57 L. v. a Akster 41 21 8 1.96 D. Korver 75 28 9 2.67 B. Duin 66 28 12 2.35 A. Sektes 75 30 10 2.50 Krijgman 55 30 8 1.83 Kalman 75 26 10 288 v. d. Schilden 53 26 14 2.03 (Boven de kolommen het volgende: punten, beurten, h. serie en gem.) STATUTEN VERZONDEN Verzonden zijn de statuten van de Coöp. Inkoopvereniging Salo U.A. te Alkmaar en van de Coöp. Vereniging voor Kunstmatige Inseminatie Kenne- merland G. A. te Bergen. De heer Schoen jubileerde Het was gisteren een heugelijke das voor de hee» D. Schoen en zijn fami lie. Het was namelijk dertig jaar ge leden, dat de heei Schoen in dmnsi trad by de firma Masee, meubelin richting aan het R<tsevoort. De lubi laris werd des morgens op hartelijk- Aiijze ontvangen ten huize van zyr oatroon, de heer N. P. S. Masee. ai waar verschillende heren het Voord voerden. In de eerste plaats de heer Masee. die naast de jubilaris ook zich zelf feliciteerde en wel met het feit lat de heer Schoen een voortieffc lijke vakman is en bovenal een oti- nisbare steunpilaat in de zaak Pil ziekte van de meesterknecht is het alsof er een schakeJ ui< de ketting ts gehaald, waardoor het verband in de zaak zoek is Spreker herinnerde ver der aan het vyfentwintig-jarig jubi leum. waarbij ook wijlen zijn vadei aanwezig was Namens de firma bood de heer Masee de jubilaris een (au teuil aan en ter herinnering aan zijn vader een stoel, welke de laatste iaren door deze - was gebruikt. Ook namens het personeel werd de heer Schoen een cadeau overhandigd, terwijl hij van de familie Masee een fijne doos sigaren als geschenk in ontvangst moest nemen Nadat de heer H de Veer nog enige woorden van waar dering had gesproken, dankte de iubilaris de sprekers voor de vrien delijke woorden en voor de cadeaux. Burgerlijke Stand Gebcen Geerti-uida A. H., dochter van I. C. van Alphen en G M. Ranzijn. Hen- drika O. K., dochter van J. Bakker en II tleggelaar. Getrouwd: Hendrikus J. Schmidt en Woltje M. A. de Groot. Gerrit A. Groenhof en Tine E. de Graaf. Overleden: Margaretha M. G. de Boer, 82 jaar, wed. van C. Laas. Jan W. van de Graaf, 77 jaar weduwnaar van G. Slotemakei. Arietta A. de Vries, 79 jaar. Gemeenteraadsvergadering op Donderdag 23 Maart Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester een raadsvergadering te be leggen tegen Donderdag 23 Maart 1950 te 14 uur. DE DAMES-AFDELING VAN KöSTER IS IN EEN GEHEEL NIEUW EN STIJLVOL KLEED GESTOKEN. HET ZAL ONS EEN BIJZONDER GENOEGEN ZIJN V IN DEZE PASSENDE OMGEVING DE SPECIAAL VOOR DEZE GELEGENHEID GESELECTEERDE COLLECTIE VOORJAARSCOSTUUMS EN -MANTELS TE MOGEN TONEN. GEDURENDE DE EERSTVOLGENDE DAGEN ZULLEN IN ONS NIEUWE INTERIEUR DE EXCLUSIEVE VOORJAARSMODELLEN DOOR MANNEQUINS WORDEN GEPRESENTEERD. Langestraat 20—22, Alkmaar De Christelijke gymnastiekvereni ging „Jong Holland" gaf gisteravond in Het Gulden Vlies voor een flink bezet te zaal een uitvoering. Nadat de voor zitter, de heer W. A. Jansen in gebed was voorgegaan, heette hij enige, zuster verenigingen welkom en gaf in het kort het doel weer van de vereniging. Ei zyn reeds meer dan 400 leden Hij wekte de aanwezigen op voor zover zy dit nog niet zijn lid cd donateur te worden Het eerste nummer was 'n rhythmische oefening van de darnes. die goed werd afgewerkt. Het werk op de evenwichts balk was niet het beste nummer. Wij kregen de indruk dat er te weinig geoefend was, hetgeen aan deze ba lansoefeningen schade deed De acro tatische oefeningen, voor dames en he ren, die hierop volgden, waren veel be ter en een hartelijk applaus was dan ook de beloning Als laatste nummei vooi de pauze gaven de dames en he ren enige oeieningen aan de hoog brug. die behoudens enkele mislukkin gen tot een goed einde werden ge bracht. De oeste nummers na de pauze waren ongetwijfeld de ,Jubo"-oefenin gen. het menuet en de üs-finale. Hei menuet was zowel wat betreft decors costumes en uitvoering een succes Het applaus v/as welverdiend. Het hoogrek van de heren was een goed afgewerkt nummer, waarby de reuzenzwaai na tuurlijk niet ontbrak. De üs-finale, die door een jongen en een meisje op rolschaatsen keurig ver zorgd werd, was hei einde van het programma Het pr /gramma werd afgewisseld di.or sketches en zar.g van de heer KI Dekker. Tussen de oefeningen trad een cotiférencier op De heer A Kasemaker zorgde voor het muzikale gedeelte van de avond. Tot slot dankte de heer S. Nol d« heer Lodder vooF» :yn bijdrage tot het slagen van deze avond Hü deed deze woorden vergezeld gaan van een go- «ihenk. Hedenavond wordt een herhaling van de ui'voering gegeven en wy zijn ervan overtuigd, dat dan het gebodene aan kwaliteit zal winnen Oproep tcf getuigen van aanrijding Dinsdagavond om omstreeks tien mi nuten vóór twaalf heeft in de Wilhel- minalaan nabij de ingang van het Cen traal Ziekenhuis een aanrijding plaats gehad tussen een rode bestel auto en een motorrijder Het motorry- tuig werd daarbü ernstig beschadigd. De bestuurder die zicb aanvankelijk naar zijn woning begaf, werd daar on wel en bleek een hersenschudding he komen te hebben De bestelauto wa* waarschljniyk eigendom van een ac- cumulatorenfabriek. Maar de slagzin, die op de zijden van de wagen was geschilderd is niet volledig ter kennis van de politie gebracht. Alles wat zij kent. zyn de woorden: iet, beter is er niet". Ter ontwarring van het raadsel verzoekt de afdeling verkeeer van de Aikmaarse politie thans getui gen van de aanrijding zich op haar bureau te willen melden. GESLAAGD. Bij het op 4 Februari te Zaan dam gehouden examen voor llchttech- nisch adviseur behaalde de heer Th. A. Hoogervorst. Magdalenenstraat 5, het vereiste diploma. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor leraar in het dames- kappersvak slaagde de heer F. Blank man, Nieuwlandersingel 50 (I). Bij het qouden jubileum van „Koekoek" Het is morgen voor de Aikmaarse kegelclub „Koekoek" een grote dag. Deze populaire kegelclub zal dan namelijk een halve eeuw oud zijn en dat is, ook voor een kegelclub, een hele leeftyd. Bjj ons, aardse wezens, is dit zo ongeveer de leeftyd waarop wy wat rustiger gaan leven, maar de Koekoek, niettegen staande de meeste leden in jaren ouder zyn dan hun club, is nog steeds een frisse, enthousiaste vereniging die een levende propaganda voor de kegelsport mag worden genoemd. Een vyttig-jarig jubileum is op zichzelf reeds een bijzon derheid maar dat drie personen die aan de oprichting hebben medegewerkt, by de viering van het gouden jubileum nog steeds lid zü'n, is zeker wel een zeldzaamheid. In de tyd dat „Koekoek" het levens licht zag, ging het met kegelen even anders dan tegenwoordig. Er waren in die tijd verschillende café's die een kegelbaan exploiteerden en het was toen zeer normaal als enige vrienden op een Zondagmiddag gingen kegelen evenals men tegenwoordig een party biljart gaat spelen. In Maart 1900 kwam een zevental le den van de gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" tot de conclusie dat kegelen een interessante en boven, dien gezellige sport is en zij kwamen overeen een clubje op te richten. De namen van alle initiatiefnemers zyn ons niel bekend, maar wèl weten wij dat de heren H Buis M Bak en J Diepen het wicht mede ten doop hiel den. Heren waren het toen eigemiik nog niet Het waren nog jongens die nauwelijks de korte broek waren ont wassen, hetgeen men zich nauwelijks kan voorstellen als men hen thans op de kegelbaan bezig ziet met de zware houten ballen. De heer J Diepen is echter de enige van de oprichters die onafgebroken lid is geweest. De beide anderen zagen Min lidmaatschap enkele jaren onderbro ken in verband met het feit dat zij uit Alkmaar vertrokken Oovallend is dat zij. teruggekeerd in de Victoriestad onmiddellijk weer lid werden Hier uit en uit het bloeiend bestaan van de kegelsDort, moge geconcludeerd wor den. dat kegelen een bijzonder aan trekkelijkheid voor zijn beoefenaars biedt, hetgeen voor een outsider mis schien niet gemakkelijk is te begrij pen. Veertig jaar voorzitter. Het is dus alleen de heer Diepen iie vyftig jaar lang lid van ..Koekoek" is geweest. Hij is bovendien een belang rijk lid De laatste veertig jaar is hij praeses geweest en dit op een voor treffelijke manier, zoals de mede-op richter, de heer M Bak, ons vertelde Steeds stond hij klaar moeilijkheden op te lossen en „Koekoek" zou wellicht haar vijftigjarig bestaan niet hebben bereikt als de heer Diepen die moei lijkheden niet tot ieders tevredenheid uit de weg had geruimd. Kegelclubs oe- staan doorgaans uit een klein aantal leden en het is duidelijk dat ernstige strubbelingen funest kunnen zijn Dat er nimmer ernstige moeilijkhe den zijn geweest, is een duidelijk be- wys voor de vaardigheid waarmee voorzitter Diepen met vaste hand de club langs gevaarlijke klippen heeft gestuurd. Bovendien was hij niet alleen een uitstekend clublid. Ook de kegel- sport in het algemeen had zijn warme belangstelling en het district Alkmaar van de Nederlandse Kegelbond heeft ongeveer vijfentwintig jaar in hem een Uitstekende voorzitter gehad. Het 50-jarig bestaan. Dat „Koekoek" niet van plan is haar vijftigste verjaardag zonder meer voor bij te laten gaan, is duidelijk. Ver schillende festiviteiten staan op het programma: een jaarvergadering met een bijzonder cachet, een reünie van leden en oud-leden en een gezellige avond, waarbij de dames ook aanwe zig zullen zijn. Het voornaamste is echter het grote nationale concours dat te ere van de vijftigjarige door het district Alkmaar wordt georganiseerd. Dit concours zal eerst in April wor den gehouden en vóór de aanvang van dit voor Alkmaar grote gebeuren ep kegelgebied. zal het bestuur van „Koe koek" in haar clubgebouw ,De Unie" recipiëren. Begonnen in „Dillgentia". In deze halve eeuw heeft „Koekoek" verschillende clublokalen gehad. Op de Nieuwesloot stond jaren geleden, waar thans de Doorbraak is. het theater Di ligentia. annex kegelbaan. Een brand was oorzaak dat de vereniging een an der home moest zoeken Zij vond da( in café Suisse, een gelegenheid die in middels ook al weer is verdwenen. Oudere Alkmaarders zullen wel we ten, dat, waar nu de Van der Bosch straat is eertijds de heer Mathijsen café Suisse exploiteerde. Hierna vond „Koekoek" in de Unie De drie mede-oprichters van „Koekoek", die thans nog actief lid van de vereniging zijn. Van links naar rechts de heren: M. BakJ. Diepen (voor zitter) en H. Buis. Kegelclubs tellen doorgaans weinig leden. Bij de „Koekoek" zijn dertien ieden aangesloten,- die gelukkig niet bijgelovlng zijn. Zittend van links naar rechts de heren: Genefaas, Bak, Diepen, Buis en Witte. Staande van links naar rechts: Bouma, Willers, Boom, Köllman, Jonker, Wiebinga, De Bakker en Metselaar. onderdak, waar nu het vijftigjarig be staan zal worden gevierd. Kegelen Is een sport. Ten aanzien van de kegelsport be staan nogal was misvattingen. In het algemeen Is men van mening dat ke gelen geen sport is. Kegelsport, och wat, een bijeenkomst van oude neren die hun glaasje bier of een borrel wil len drinken en daarnaast ook nog wel- eens met een bal gooien" is een me ning die by velen heeft post gevat Niets is echter minder waar en een dergelijke veronderstelling gaat zekei thans niet meer op Wel degelijk is ke gelen een sport. Het spel biedt wat minder actie dan een voetbalwedstrijd of ijshockeyontmoeting, maar evenals biljarten, dammen en schaken is kege len een sport waarvoor veel vaardig heid en kennis noodzakelUk is om lot de besten te behoren Dat men op clubavonden wat gezelligheid kent, een praatje maakt en soms een kaartje legt is toch zeker normaal Op clubavonden van voetbalverenigingen worden ook niet altyd de techniek en tactiek be sproken, legt men ook wel eens een kaartje en drinkt een kop koffie of iets anders. Wy hebben zelf de kegelsport niet beoefend, maar wel zijn wy een en kele maal in de Unie geweest op een clubavond of concours. Het is ons toen duidelijk geworden dat kegelaars ze ker zo serieus zijn als de doorsnee sportbeoefenaar. Zeker, er is een tyd geweest dat 3it allemaal anders was. Lange tyd is ke gelen een hazardspel geweest In de middeleeuwen vergooide men soms in één nacht zijn have en goed In die tyd stond kegelen gelijk met dobbelen en andere zondige soelen en er is zelfs een periode geweest dat deze „sport" by de wet verbcden was. Als men aan het einde van de ne gentiende eeuw sprak over kege'en, dacht men aan een „potteke bier" Na- dal de kegelsport in andere banen was geleid en de Nederian-Jse Kegelbond, welke thans by het NOC is aangeslo ten. werd ongericht, kwam hierin een grote verandering. Thans is het zó dat kegelen werke- lyk een sport is en daaraan heeft ..Koekoek" haar steentje bijgedragen. Het is juist daarom dat wy de gouden jubilaris van harte proficiat wensen. Dat de jubilerende vereniging od wed strijden een belangrijke rol heeft ver vuld blijkt uit de inhoud van een ma- daillekast welke in het clubgebouw een grote ruimte inneemt Ruim 130 medailles. 32 zilveren bekers. 57 zilve ren takken en kransen getuigen van de vaardigheid van de „Koekoek"-leden. Wy spreken de wens uit dat het de ze vereniging nog lang gegeven moge zyn, successen te boeken. Dinsdagmiddag speet se Rijkspo'Hie op liaat loo teg'-n Purmerend I laatste wedslryd, die voetbalcompetitie van district West, te spe Jci R-P. speelde met één Purmerend was niet vc Na de aftrap oniplui een zodanig spel, dat gedoelpunt werd en d minuten sjjelen 10 i was. Al spoedig volgde en de rust ging in met maar R.P. Na de rust zagen beic om nog tweemaal te eindstand kwam met winning voor Alkmaar Volgende week zal het veld komen tegen politie te Den Helder, der deze wedstrijd, da: afdelingskampioenschap ■eer Purmerend wint, c schouwers. In dit geval kampioen. Zou de wee in een gelijk spel. well niet denkbeeldig is. dó een nader te bepalen c slissingswedstrijd gespee tussen den Helder en fi De stand aan de kop Alkmaar R.P. 10 8 Den Helder 9 7 Purmerend R.P. 9 4 I Psychometrische „Harmon De afdeling Alkmaar derlandse Vereniging „Harmonia" heeft giste bovenzaal van café Cer bare psychometrische niseerd, die ten doel tisme te propageren. In zijn woord van we voorzitter, de heer Rivi schap uit over het grote rigen. Met een enkel w heer Rivière de psych- deze avond, mevr. Sta Amsterdam, in. Elke i rich gedrongen, aldus spiritisme uit te drage tisme, dat de zekerheid geen dood bestaat Eens waarop wij zullen ove noü.tnt dienen wjj on reiden. De psychometrist in I dat de boodschappen v ontvangt en doorgeeft, zocht de aanwezigen gei in te leveren ter behani trekking hadden op per: in de stof aanwezig zijr foto's en voorwerpen v reeds zyn ovprgegaan, deze avond wilde besten contact met generzyds. Mevrouw Stam ging v tol het doorgeven van levensbijzonderheden en van hen. die zijn overgi wie de aanwezigen een voorwerp hadden ingele Tijdens haar bemidc laakte mevr. Smit de tel door de wetenschap me tistisch-psychometrische kunnen verklaren Verschillende aanwez ontroerd door de juiste die de psychometriste v over hun dierbaren doo troost door de boodschap en geluk, die zij overbrai De vereniging „Harmc een geslaagde pro] terugzien. Uit het zaken In bet Handelsregister ston> nieuwe inschrijvingen: The Cheese Export Company Al! 13. Kaasexport naar de Ver. Amerika. Vennoten: Coop 2 ooruitgang—Koegras" te Jul Zuivelfabriek „Nieuw Leven" Coöp. Zuivelfabriek „De Eei Sint Maartensbrug; Coöp. Zi rora" te Opmeer; Coöp. Vei ductenfabriek „De ComMnati N.V. Kon. Fabriek van Ver< v.h. J. H. Ey&en te Alkmaar, maar, Visserslaan 19. Agentui siebandel, import en export v: tikeïen, meubels 'of fen, macl pigmenten, techn. rubber. Ven ma en J. K. Haak. C. J, maar, P. A. de Langeplein en commissiehandel in aardaf Klaver, Zaadhandel, 0«*dekar Oudekarspel, Dorpsstraat 202. tuinbouw- bloemzaden. Eigenaa Examens Bij het gehouden examen d< landse Modevakschoolverenig slaagden voor het diploma L Huishoud- en Baby-kleding: r St. Pancras; mevr. Burkunk, Olie, Terdiek; mej. Nellie Pril I'rins, Egmond aan Zee; m Heerhugowaard; mevr. V&sbim Voor Coshinuère en moderne mej. Janny Luyt, Schermerhorr peuse: mej. Magda Hogendooi Voor Kunstnijverheid: mej Ne gen (NH); mej. Gerrv Spek. Voor Mode-tekenen: mej. An merhorn. OPTIMISME De Dageraad, afdeling de reeks Zonda-j iorgenl voort met een cursusbij Zondagmorgen in Valks Houttil. De heer Jacques over „Het optimisme ai ding". DIERENBESCHER\ Zwervend in de omgeving i singel zijn een grote en *en kl< aange'rotten. De poesen, die vondeling zijn neergezel en conditie zijn, zijn ter beschik specteur: C. V'erwer, Baanstra? Paus Plus de Twaalfc sjjn 74ste verjaardag vier geen ceremoniën worden

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2