De heer Tj. N. Adema hartelijk gehuldigd KASTPAPIER FRANKENBERG nHL Emigratie naar Canada en Z.-Amerika Vechtersbazen vluchtten per auto Een leven gewijd aan de journalistiek Zeer veel waarderende woorden en talrijke geschenken AGENDA VKIJDAG 3 MAART 1950 CR BESTAAT een fabel van een ezel tussen twee schelven hooi. De weifel- moedigheid van het dier, dat al te lang aarzelde met te besluiten, van welke schelf de eerste bete te nemen, leidde tenslotte tot een Jammerlijke honger dood. En zonder zichzelf met een ezel te willen vergelijken, voelde de heer Tj. Adema, die gisteren zijn veertigjarig journalistenjubileum vierde, toch wei enige verwantschap met het stomme beest, toen hij in de Dancing van de Harmonie voor de taak werd gesteld, een lange rij sprekers te beantwoorden, die hem, ieder op eigen wijze, maar allen gedreven door gevoelens van warme vriendschap, met een rede hadden gehuldigd. Reeds toen de jubilaris, vergezeld van zijn gezin, de zaal werd binnengeleid, was daar die ondefinieerbare geest van verbondenheid, dat onbestemde gevoel van genegenheid in de atmosfeer, een gevoel, dat slechts bestaat, indien men geconfronteerd wordt met een in tieme bekende, die een grote plaats inneemt in de harten der aanwezigen. Hoe groot die plaats is, en zeker ook blijven zal tot in lengte van jaren is gisteren duidelijk gebleken. Niet alleen waren de zetels, waarop het gezin Adema zich tot luisteren zette, omgeven door een weelde van bloemstukken, die het feeste lijk karakter van deze bijeenkomst nog verhoogden, niet alleen getuigden ge schenken in stoffelijke vorm van het verlangen, blijvende souvenirs aan te bieden, bovenal waren het de woorden die gesproken werden en de personen, die ze spraken. tema op, dat hijzelf in het laatste over zicht nog een waarderend klopje op de schouder mocht incasseren. Spreker noemde de heer Adema de tussenscha kel tussen de gemeente en de bevol king en getuigde van het verantwoor delijkheidsgevoel van de jubilaris, dat zijn journalistieke arbeid op zo'n hoog peil heeft gebracht. Namens de firma Coster sprak ver volgens mr. Otten, die niet alleen de journalist Adema wilde huldigen, maar die ook lof toezwaaide aan de vele an dere kwaliteiten van de jubilaris. Im mers, aldus spreker, zelden zag men een veelzijdiger man zijn pen in dienst stellen van de gemeenschap. Schetsen, boeken, feuilletons en hoorspelen zijn ontsproten aan het brein van deze be kwame journalist. Spreker zeide, na mens de firma een bijdrage te hebben geleverd aan het geschenk onder cou vert, aangeboden door de heer Krak. De heer A. Kaptein, hoofdredacteur van de dagbladcombinatie voelde zich bezwaard, nu hij het woord moest rich ten tot iemand die over zoveel gezond scepticisme beschikt. Er is eens ge schreven, aldus de heer Kaptein, dat de heer Adema de „mooiste kop" ach ter de bestuurstafel van de Nederland se Journalistenkring bezit. En waarom zou ik hem dan nog mooier maken, dan hij al is? De heer Adema volgt de stem van zijn hart, dat tik-tak zegt en geen tactiek en juist dat is één van zijn grootste verdiensten. In de bezet tingstijd kreeg de jubilaris een certifi caat van onbekwaamheid van NSB- zijde. Thans, zo zeide spreker, willen wij hem het certificaat „uitstekend" verlenen. Want hij doet, naar Rocke fellers woord, gewone dingen onge woon goed, en dat is het geheim van zijn succes. Spreker betrok ook me vrouw Adema in zijn toespraak, die hij eveneens hulde toezwaaide. Een journalistenvrouw is nu eenmaal een soort verpleegster van een ongevaar lijke, maar lastige patiënt. Namens het gehele personeel bood de heer Kaptein een geschenk aan. De heer G. Ballintijn, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, gewaagde van het vele, dat hij in Alk maar van de heer Adema had geleerd en zag in hem nog altijd de vaderlijke vriend. Tevens zeide de heer Ballintijn te spreken namens de Regionale Dag bladpers en als zodanig bood hij een fraai bloemstuk aan. Persoonlijk voeg de hij daarbij een boekwerk als ge schenk. ALKMAARS burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema, vergezeld van de ge meentesecretaris, mr. R. Veendorp en aven later ook wethouder mr. Lees berg, vertegenwoordigden de vroed schap van onze goede stad. Van de zijde van de Verenigde Noordhollandse Dag bladen waren aanwezig de president- commissaris, verschillende commissa rissen en aandeelhouders en de beide directeuren, de heren J. Bijlsma en C. Krak. Voorts gaven vertegenwoordi gers uit Alkmaars openbare leven door hun aanwezigheid blijk van hun be langstelling. De heer Adema immers, die zijn leven in dienst van de krant stelde, heeft zich met dezelfde onver woestbare energie gewijd aan tal van MAMENS het bestuur van de Open bare Leeszaal en tevens namens de Stichting tot behoud van de Kaas markt sprak de heer G. Grondsma een met poëzie doorspekte rede uit waarin hij aanstipte, welk een ontzaglijk werk door de jubilaris voor beide instellin gen werd verzet. Nadrukkelijk zeide spreker dat Alkmaars bevolking de heer Adema daarvoor niet dankbaar genoeg kan zijn. Terloops memoreerde de heer Grondsma de som van 20.000 gulden, die de heer Adema in enkele weken tijds bij elkaar wist te krijgen met zijn onvermoeide actie voor een neutraal ziekenhuis. Boeken en een blozend rood Alkmaars kaasje getuig den van de waardering die de beide instellingen voor de jubilaris hebben. Als persoonlijk vriend had de heer Grondsma nog vele herinneringen van de aangenaamste aard aan zijn woor den toe te voegen en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat het de heer Adema nog vele jaren gegeven zal zijn, zijn welversneden pen in dienst van de ge meenschap te stellen. Immers, het komt er niet op aan, hoe oud men wordt, maar hoe men oud wordt. Ere-metaal van K.v.K. De heer D. Scheffel sprak namens de Kamer van Koophandel en de WV, (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Jeanne d'Arc (14 jaa,); Victoria Theater, 8 uur: De-drie Musketiers (14 jaar); A.B.T., 8 uur Het Tijgermeisje (14 jaar). Cinema Americain 8 u. Ereschuld (14 j) ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur (ABT 8 uur). 't Gulden Vlies, 8 uur: Kinder operette „De verdwenen spaarpot". sen bood een bloemstuk als geschenk aan. Daarna, was het woord aan de jubi laris zelf, die na de aanhaling, in aan hef van dit verslag vermeld, alle spre kers betrok in een dankwoord waarin opnieuw vele oude herinneringen wer den opgehaald, die men nu eenmaal wel moet verzamelen in een leven, waarvan veertig jaar gewijd zijn aan de journalistiek. Daarmede was het of ficiële gedeelte van de receptie ten einde. Onnodig te zeggen, dat tijdens het daarop volgend intiem samenzijn nog vele banden die de tijd wat had geslaakt, opnieuw stevig werden aange knoopt en velen van de gelegenheid gebruik maakten de heer Adema en zijn gezin de hand te drukken. De directeur, de heer C. Krak, tijdens het uitspreken van zijn huldigingsrede, waarin de grote verdiensten van de jubilaris voor onze krant werden belicht. instellingen en stichtingen, die van zijn arbeid ten volle hebben kunnen profi teren. De Openbare Leeszaal en de Stichting tot behoud van de Kaasmarkt willen wij hiervan als voorbeeld noe men. De redactiestaf, 't administratief en technisch personeel ontbraken al evenmin op het appèl. De firma Herms. Coster was o.a. vertegenwoordigd in de persoon van haar president-commissaris mr. A. N. L. Otten, uit de journalisten wereld kwamen afgevaardigden van vele streken van ons land, tot uit Mid delburg toe. En het moet voor de ju bilaris tot een vreugde zijn geweest, te zien, hoe drie krantenmensen, die onder zijn vaderlijke leiding als be ginend of aankomend journalist aarze lende schreden hebben gezet, thans als geslaagde mannen hun leermeester kwamen gelukwensen. Collega's van an dere Alkmaarse dagbladen en vele re laties en vrienden van de jubilaris vul den de fraaie zaal tot de laatste hoek. Onder hen merkten wij onder meer op Mevr. T. Klomp-Zult, de heer D. Schef fel, de heer D. Margadant, oud-direct, van Openbare Werken, de heer J. J. Dinkelberg, directeur van de Federatie van VW's in Noord-Holland de heer W. Voorthuysen, directeur van het marktwezen, ir. B. H. Wolf, voorzitter Van de Regionale Dagbladpers, de heer W. v. Randwijk, oud-chef van de N.V. Herms. Coster en vele anderen. De heer C. Krak De rij van sprekers werd geopend door de heer C. Krak, die er op wees, dat de viering van dit jubileum op wens van de jubilaris zelf eenvoudig was gehouden. De heer Krak bracht dank voor de samenwerking, die steeds bestaan heeft tussen de heer Adema en hem en zijn vader, een samenwer king, die niet minder dan 31 jaar heeft geduurd. Spreker haalde herinnerin gen op aan vervlogen tijden en wees er op, dat er geen gevaar dreigt, dat het geslacht Adema in de journalistiek zal uitsterven. Reeds is een goedge bouwd veulen van de stam tot ieders tevredenheid werkzaam. Namens de firma's Herms. Coster en Verenigde Noordhollandse Dagbladen bood de heer Krak een geëmailleerd koperen wandbord aan. dat voor de jubilaris en zijn gezin een blijvend aandenken zal vormen aan de bekroning van veertig jaar arbeidzaamheid, alsmede een ge schenk onder couvert. Journalistiek op hoog peil gURGEMEESTER WYTEMA begroet te in de jubilaris het gemeenteraads lid, dat nooit de presentielijst tekent, maar dat toch meer van de gemeente politiek afweet dan op twee na alle raadsleden. In waarderende woorden liet de burgemeester zich uit over de raadsverslagen en vooral de overzich ten, die door de heer Adema in een lange reeks van jaren met onnavolg bare gedegenheid en vakkennis zijn ge schreven. Fijntjes merkte de heer Wy- Jiu-jitsu-demonstratie Gisteravond werd er in de kleine zaal van „Het Wapen van Heems kerk" een jiu-jitsu demonstratie gege ven door de heer Kuilman en enkele van zijn leerlingen. Er bestond flinke belangstelling voor deze behendig- heidssport. De heer Kuilman sprak al lereerst een kort woord ter inleiding Hij vertelde een sage, waarin wordt verhaald hoe jiu-jitsu zou zijn ont staan en hoe het over West-Europa en de verdere werelddelen is verbreid. De verdedigingskunst is al zeer oud al dus de heer Kuilman. We kunnen haast wel zeggen dat zij uit het stenen tijd perk stamt. De oorspronkelijke plaats van herkomst is Tibet. Het bestaat uit een serie verdedigings- en aanvals- grepen, die grotendeels op anatomische kennis berusten. Het belangrijkste on derdeel van het jiu-jitsu is wel het valbreken en dit werd dan ook als eer ste nummer gedemonstreerd. Wanneer men jiu-jitsu lessen volgt, begint ge met de eerste klas en krijgt dan hoofd zakelijk les in het valbreken. Dit onderdeel moet altijd weer her haald worden. Men moet zowel rechts als links kunnen werken en tegen alle mogelijke aanvallen afdoende grepen kunnen toepassen. Er wordt langzaam gedemonstreerd, zodat de heer Kuil man de vallen en grepen nader kon toelichten en ook voor dames is deze sport zeer goed te beoefenen en dit werd dan ook door iemand van» het zwakke geslacht gedemonstreerd. We stonden versteld van het gemak, waar mee deze jongedame een zwaar mans persoon over haar schouder wierp. Er werd ook snel gewerkt, waardoor we de noodzakelijkheid inzagen van het volkomen onder de knie hebben van het valbreken. Grepen, worpen en klemmen werden met het grootste ge mak uitgevoerd. Door deze demonstra tie kreeg men een goed inzicht in de ze mooie en practische sport. Temidden van een schat van bloemen luisterden de heer Tj. N. Adema en zijn gezin naar de vele hartelijke redevoeringen, welke ter gelegenheid van zijn 40-jarig journalistenjubileum werden uitgesproken. JEUGDDIENST KAPELKERK In de reeks van jeugddiensten, die door de Hervormde Jeugdraad worden georganiseerd, komt Zondag ds. J. J. v. d. Krift van Katwijk aan Zee spre ken over het onderwerp: „De voor stelling geprolongeerd". De jeugddienstbezoekers zullen on getwijfeld een goede herinnering be waard hebben aan een dienst in 't vorig jaar onder leiding van deze pre dikant. Jongeren, komt weer in groot aantal luisteren naar de Boodschap, die de kerk in deze tijd U te brengen heeft. waarbij hij ook als persoonlijk vriend niet wilde achterblijven. In waarderen de bewoordingen getuigde spreker van de gedegenheid, waarmee de jubilaris de problemen tegemoet pleegt te tre den. Als blijk van erkentelijkheid bood de heer Scheffel de heer Adema de hoogste onderscheiding, die de Kamer kent, de legpenning, aan. De heer Fr. Otten sprak namens de journalisten van het Nieuw Noordhol lands Dagblad en het Vrije Volk en noemde de heer Adema een prettig collega, die zich bij een ieder bemind wist te maken. Enkele boeken, waar onder één namens directie en redactie van de Arbeiderspers zullen een stof felijke herinnering vormen. Tot slot werd 't woord gevoerd door de heer A. Hansen, die, evenals de heer Ballin tijn, geruime tijd onder de heer Adema heeft gewerkt. De heer Hansen betrok in zijn rede ook, evenals enkele spre kers vóór hem dat reeds gedaan hadden, 's heren Adema's vriend en collega, wijlen Dii-k Klomp. Ook de heer Han- iliilflIliBL» De heer Tj. N. Adema ontving de legpenning van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, de hoogste onderscheiding, welke de Kamer kent. De secretaris, de heer D. J. Scheffel, overhandigt de heer Adema het ere-metaal. Provinciale afdeling van Chr. Emigratie Centrale Gistermiddag hield het voorlopig comité Noor i-Holland van de Christe lijke Emigratie Centrale een vergade ring in Het Wapen van Heemskerk, die vrij grote belangstelling trok van die genen uit protestant-christelijke kring die geïnteresseerd zijn bij de proble men en de mogelijkheden van de emi gratie. De Centrale is bezig met de opbouw van een provinciale afdeling. De ver gadering besloot dan ook het voorlopige bestuur van het comi' 5 Noord Holland voor een jaar te continueren. Uit dit bestuur zal een tweetal leden worden gekozen voo het hoofdbestuur van de Centrale. ~>e vereniging zal zich in con tact stellen met de Ned. Chr. Land arbeiders Bond, om de bond in haar be stuur te doen vertegenwoordigen. In die bijeenkomst hield allereerst de heer P J. M. de Bruin, adjunct-secr. van de C.E.C., een lezing die hij had getiteld: „Zo is Canada" Spreker vertelde verschillende bij zonderheden over dit voor emigratie zo bij uitstek geschikte land, dat 280 maal zo groot is als Nederland en waar de dichtheid der bevolking slechts ander half per km2 bedraagt. De zeeprovin cies noemde spreker minder gunstig voor emigratie, de provincie Ontario echter is daarvoor uitnemend geschikt. Deze provincie is aantrekkelijk door de zeer groote verscheidenheid van be drijfsvorm die men daar aantreft. De industrie, die daar sterk in opkomst is, wordt er zeer belangrijk. De ontvolking van het platteland door de trek naar de stad, maakt er plaats vrij voor emi granten. Winnipeg is de grote graanstad van Canada, doch voor emigranten is het niet gemakkelijk in het graar.be- drijf verder t.e komen. De provincie Zuid Alberta met zijn irrigatiegebied noemde de heer de Bruin zeer belang rijk voor emigratie. Daar wordt het ge- Politie zette wilde achtervolging in Schoten in de nacht Een Alkmaarse agent van politie heeft vannacht per taxi een wilde ach tervolging ingezet op vijf personen, die na een vechtpartij op de Laat ijlings per auto de vlucht namen. Eerst nadat de agent enige malen op de vluchten den had geschoten en een kogel door de linker voorband van de wagen had gejaagd, slaagde hij er in het vijftal bij de Zes Wielen aan te houden en over te brengen naar het politiebureau. Om 12 uur gisteravond werd de as sistentie van de politie ingeroepen in verband met een vechtpartij bij een café op de Laat. Toen de agenten bij de bewuste zaak arriveerden, troffen zij daar een hevig gillende vrouw, ter wijl bij een tegen het trottoir gepar keerde auto een aantal personen aan 't vechten was. Deze stapten bij de nade ring van de politie snel in de wagen en reden weg, hoewel een agent dit nog op het laatste ogenblik trachtte te ver hinderen. Hij sprong op de linkertree plank en sommeerde de onder invloed van sterke drank verkerende bestuur der te stoppen. Deze reed echter zijn wagen het trottoir op en stuurde vlak langs de huizen, waardoor de poliie- man, wilde hij niet bekneld raken, van de treepldhk moest springen. De wagen verdween daarna met grote snelheid in de richting van de Bierkade, waarop de politie met een taxi de achtervolging inzette. Men vermoedde, dat de auto de Friese weg was opgereden en dit bleek juist te zijn. want even voor de brug bij de Zes Wielen werden de vluchtenden in gehaald. Schoten In de nacht. De agent loste uit de taxi enige waarschuwingsschoten, die evenwel zonder resultaat bleven. De wagen met de vechtersbazen jak kerde door en kwam eerst tot stilstand toen de agent op de banden vuurde De politieman stapte uit de taxi en begaf zich naar de auto, maar nog voor hij deze bereikt had zag hij, dat de be stuurder opnieuw weg wilde rijden. Hij joeg daarom een kogel door de linkervoorband, zodat verder vluchten werd voorkomen. De vijf inzittenden, allen afkomstig uit Limmen, werden naar het bureau overgebracht, terwijl de auto in beslag werd genomen. De 28-jarige bestuurder bleef ter ontnuchtering opgesloten. Inmiddels had een andere agent zich ontfermd over de nog steeds gillende vrouw, die op advies van een dokter per taxi naar haar woning te Limmen werd vervoerd. Toen daar niemand thuis bleek te zijn, werd zij in ver band met de overspannen toestand waarin zij verkeerde, aan de Rijkspoli tie overgegeven. Vanmorgen heeft de politie de bestuurder verhoord. IN DE HOUTTIL brengt U een speciale aanbieding in: J- in i i ,i >..-... - FOR QUALITY AND STYLE gemaakt van prima Egyptische garen» in effen kleuren: blau\fr, grijs, beige en wit, met vaste boord 12.50 HERENMODES HERENHOEDEN HERENKLEDING mengde bedrijf toegepast en in do bie tenteelt valt er veel te verdienen, zodat men aan de nodige kapitaalvorming kan toekomen. In Brits-Columbia met zijn vruchtbare dalen waar een rijke fruitteelt is, komt men niet spoedig voor zichzelf aan de slag. De grond is daar zeer duur. Nadat de heer de Bruin vervolgens iets had verhaald over de geschiedenis van Canada en. over het Canadese volkskarakter, dat wordt be paald door optimisme, vrijheidsdrang en behulpzame solidariteit, brak spre ker een lans voor een zorgvuldige voor bereiding van een eventuele emigratie, waarbij hij wees op het belang van de kennis van de Canadese volksaard, op de kennis van de Engelse taal en op de bekendheid met het gemechaniseerde bedrijf. Bij het beantwoorden van vragen die hem met betrekking tot zijn lezing daarna werden gesteld, deelde de heer de Bruin mee dat agrariërs en kleine vakmensen van het platteland, die be reid zijn op het platteland in Canada te werken, daarheen kunnen emigreren. Een emigrant moet echter bereid zijn een stap terug te doen. Doortastend heid, durf, energie en initiatief zijn ver eist. Er is 'n plan tot het vestigen van 'n bank, die bemiddelen zal bij het gebruik in Canada van kapitaal dat men in Nederland moet achterlaten Het geld wordt echter zeker voorlopig niet overgemaakt. Sociale verzekerin gen kent men in Canada niet en de dokter is er duur Wel heeft men er particuliere verzekeringen. Zuid-Amerika. Vervolgens hield de heer mr. J. S. Biesheuvel een lezing over de emigra tiemogelijkheden in Zuid-Amerika, die hij met een aantal interessante filmp jes verduidelijkte. De heer Biesheuvel sprak eerst over de overbevolking van ons land die de emigratie tot een urgent probleem maakt. Hij zou de emigratie willen pro pageren, nu het buitenland gunstige kansen biedt. Spreker vertelde over een gedeelte van Brazilië waar zich Nederlandse emigranten hebben geves tigd en waaraan hij onlangs een bezoek heeft gebracht. In de grote steden is het leven viermaal zo duur als in ons land. De Braziliaanse regering verleent renteloze voorschotten tegen onder pand van meegenomen inventaris. Men is er zeer met de Nederlanders ingenomen, die de grond bewerken, 'n tegenstelling tot de Braziliaanse boer. Er zijn grote mogelijkheden in dit land, doch individuele emigratie vond spre ker uit den boze. Bij emigratie in groepsverband valt er veel te bereiken De economische vooruitzichten zijn er gunstig. Niettegenstaande dit, meen de spreker dat er andere landen waren, die eerder dan de Zuid-Amerikaanse landen voor emigratie uit Nederland in aanmerking komen. Na zijn lezing vertoonde de heer Bies heuvel enige instructieve filmpjes over het Zuid-Amerikaanse land. Snelle rondreis door Zuid-Amerika Dinsdag 7 Maart zal, daartoe uitgeno digd door de V.U. in samenwerking met de N.R.V., het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling en de Ned. Ver. van Huisvrouwen, mr. W. J. van Balen als tweede spreker in de cyclus „Van lan den en volken" een lezing houden over Zuid-Amerika onder de titel „Snelle rondreis door Zuid-Amerika". Zuid-Amerika is een wereld op zich zelf, waarin tien republieken elk een afzonderlijk type vertonen. Millioenen steden vol wolkenkrabbers wisselen er af met tropisch oerwoud, kale pampa's, sneeuwbergen en zandwoestijnen. Massa producten, zoals granen en koffie en ertsen worden er voortgebracht, doch ook vindt men er nog Indiaans volks leven en bouwvallen van onpeilbaar oude beschavingen. Een snelle rondreis brengt de toe- hoofders met dit alles in aanraking met steun van een groot aantal lichtbeel den. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Zoals de traditie voorschrijft 's zomers nieuwe Bessen en 's winters warme Punch te serveren, is voor de tussen seizoenen het smakelijk gedistilleerd, dat zelfs de meest "verwende damestong streelt door zijn juist afgestemd alcohol gehalte (30 de zachte volheid van zijn smaak en zijn geurig bouquet. Trouwens ook de heren weten deze zachte borrel te waarderen. Per LITERFLES 4.85 ALKMAAR TEL. 2585 N.V. LANGESTRAAT 28 Firma Koster verbouwde de dames-afdeling Reeds meerdere malen heeft de Alk maarse middenstand blijk gegeven van een gezonde progressiviteit in handel en wandel. Vele zaken zijn verbouwd, gerestaureerd of op welke wijze ook verfraaid. In het begin dezer eeuw, om juister te zijn in 1904, stichtte de heer J. B. Koster in de Langestraat een be drijf in dames- en herenconfectie. In de loop der jaren kwam er echter een kentering in de damesconfectiehandel die zich doorzette tot ongeveer drie jaar geleden. Deze laatste drie jaren waren echter weer zo hoopgevend voor deze tak van het bedrijf, dat de tegen woordige bewindvoerders beide zoons er aanleiding in vonden de damesconfectie nieuw leven in te bla zen. Dit hebben zij gedaan door de heer Vermolen, architect te Den Haag, op dracht te geven de betreffende afdeling te verbouwen. Het resultaat hiervan hebben wij gistermiddag om drie uur bij de heropening mogen bewonderen. De architect heeft zijn visie met een verfijnde raffinement gematerialiseerd en de eerste etage tot een beschaafde showruimte omgetoverd. De technische details de zachte indirecte verlich ting, de aan de omgeving aangepaste meubelen en de in tere tinten gehou den stoffering maken het geheel tot een prettige ruimte die het de bezoe kende dames aangenaam zal maken haar keuze te doen. Dit laatste wordt in het bijzonder vergemakkelijkt door de op overzichtelijke wijze geëtaleerde kleding en een keurige paskamer met draaibare spiegels. Als een speciale service heeft de firma tot Zaterdag enige charmante mannequins geënga geerd die de bezoekende dames de laat ste modellen tonen op het gebied van damesconfectie. De heren Koster zowel als de Alkmaarse dames kunnen zeer tevreden zijn over het resultaat van deze verbouwing. J

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5