MODESHOW B. W. G. LIENESCH „Ja" „Petra Marina" feestelijk van stapel gelopen Humanitas organiseerde contactavond Stad en Omgeving, Zeewaardig jacht voor Apeldoorns chirurg AGENDA Reprise van -Goud en Antiek" De verzekering van slachtdieren Marge de terug Liberalen parool teger DINSDAG 7 MAART I960 Een schip ging te waier Fraai specimen van Alkmsars vakmanschap Voor een ogenblik verstomde gistermiddag het lawaai op de werf Nico- laas W'itsen Vis. Het spattend sissen van de branders hield even op, de hamers die hun metalen geluid van staal op staal onder de overkapping He ten daveren werden weggezet. De lassers hieven het hoofd van achter de blauwe schermkap en legden hun electroden terzijde. Vijftig werkers van hoofd en hand, in blauwe overalls, in stofjassen of in colbert lieten het werk lusten. Want het ogenblik was aangebroken, waarop zjj met zijn allen de doop van Petra Marina zouden gaan bijwonen. bij de werf te water gleed. Het ging goed, al duurde het iets langer. Maar dommekrachten en dertig trekkende mannen waren haar toch te veel. En toen met een knal de champagnefles uiteenspatte, gleed zij achterwaarts haar element tegemoet. Angstwekkend scheef even, maar zich richtend en haar trotse lijnen strekkend in het langzaam tot rust komende water. Nu ligt zij voor de wal, om de laaf- ste hand aan zich te laten leggen. Het werk op de werf gaat verder. De sleepboot Joanna voor Vreeswijk draait proef, met bonkend geweld van de 400 pk. diesel; op het jacht voor de heer Vies uit Rotterdam klinken weer de hamers; de politoerders wrijven op het kajuitje van het scheepje, dat ge reed wordt gemaakt voor de Hiswa in Amsterdam, de blauwe lasvlammen spuiten. En dokter Pilaar is met zijn gezin teruggekeerd naar Apeldoorn Petra Marina zal hem en de zijnen deze zomer wegdragen naar Oost en West, naar het IJselmeer en de Mid dellandse Zee. En heel misschien keert zij voor onderhoud nog wel eens terug naar haar geboorteplaats, naar de werf Nicolaas Witsen Vis te Alk maar. Petra Marina, die daar trots en ver heven boven de krioelende mensjes aan haar voet stond, was feestelijk aange daan. Zjj glom en blonk en straalde de toeschouwers tegen. En boven haar slanke rug kleurden de vlaggen In dui zend tinten. Feest op de werf, feest voor de arbeiders, voor de directie, voor de ontwerper, maar bovenal feest voor dokter Pilaar uit Apeldoorn, die met zijn gezin, familie en vrienden was overgekomen, om de tewaterlating bij to wonen van zijn jacht, dat vernoemd is naar zjjn jongste dochter. De Petra Marina, die hier ten doop gehouden werd, en die tot voor kort koud en zakelijk alleen nog maar „Bouwnummer 888" heette, is twin tig meter lang, vier meter breed en heeft een diepgang van 1 48 meter. Zij heeft centrale verwarming, is elec- trisch verlicht, bezit een dubbele bo dem voor waterberging, is uitgerust met een badkamer, toiletten en alle moderne snufjes, die een kundig ont werper weet uit te denken en een al even- kundig scheepsbouwer weet te construeren. Zij wordt voortbewogen door twee Perkins Diesel-motoren, van 1X0 pk. elk, heeft een huipdiesel voor de lichtdynamo en nu ja, zjj is een jacht, om elk watersportliefhebber jaloers te maken. Enzjj is zee waardig. Vóór op haar neus prjjkt, omlijst door een gestroomlijnd zilve ren embleem, het Zeeuwse wapen Dokter Pilaar toch was vóór de oor log verbonden als chirurg aan het Stadsziekenhuis te Goes en Zeeuws bloed stroomt hem door de aderen. Er waren toespraken. Natuurlijk, een tewaterlating gaat nooit zo maar ongemerkt voorbij. De heer Vis, di recteur van de werf, bracht dank aan de opdrachtgever, aan de ontwerper, de heer v. d. Akker en deze op zijn beurt voegde zijn woorden van dank daarbij. Dokter Pilaar, de trotse eigenaar zeide, als chirurg goed te we ten, wat handarbeid betekent. Bete kent Chirurgya niet handwerk? Daar om bracht de dokter dank aan de handwerkers, die zo'n fraai schip wis ten te bouwen. Petra is onwillig. Daarmee was het grote moment aangebroken. De Westontalies, die Petra Marina op haar plaats hielden, sloegen rinkelend los. Het zware jijn, dat over de punt van de helling liep werd losgegooid. Mevrouw Pilaar til de reeds de champagnefles hoog, ge reed om die met spattend schuim te gen de slanke, gladde huid van het schip te doen barsten, maarPetra bleef staan. Kleine meisjes zijn wel eens onwil lig, en waarom zou een schip, dat naar zo'n klein meisje is vernoemd, het dan niet zjjn Het jacht had daar een jaar op de helling gestaan, negen maanden voor de bouw, drie voor het uitrusten en stofferen. En dan zomaar ineens het koude water in? Petra Ma rina wiegde haar lichaam, bewogen door dommekrachten, een trilling voer door haar heen, maarzij blééf staan. Van Vrijdag af „op smeer", we] wat lang zeiden insiders. En dat met dat lage water, als dat maar goed gaat. Natuurlijk ging het wel goed. Petra Marina was niet de eerste, die DINSDAG Bioscopen, alle theaters gesloten. Gul den Vlies, 8 uur: „Van Landen en Vol ken", voordracht voor de Volksuniver siteit. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur; Jeanne d'Arc (14 jaar); Victoria The ater, i30 en 8 uur: De drie muske tiers (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Ereschuld (14 jaar); A.B.T, 8 uur: Het tijgermeisje (14 jaar); Hotel Central, 7.45 uur: Ned. Vereniging van Spiritisten „Harmonia"; Llmmerhoek, Bijzondere samenkomst Leger des Heils. Twee auto's botsten In de Koningstraat in Den Helder botsten twee auto's op elkaar, waar door beide wagens licht werden bescha digd. De politie maakte proces-verbaal op. Een der autorijders, afkomstig uit Nieuwediep, bleek W. B. te heten, maar men kan zich het gezicht van de verba liserende agent voorstellen toen de be stuurder van de andere wagen, een Alkmaarder, precies dezelfde naam op gaf. De heren waren geen familie van elkaar en ontmoetten elkaar voor de eerste maal. Inderdaad een bewijs van een der moeilijkste stellingen in de na tuurkunde, namelijk, dat gelijknamige polen elkaar niet altijd afstoten. Burgerlijke Stand Geboren: Thomas W. M., zoon van A. C. van der Linden en M. A. A. de Grunt. Augustus A., zoon van A. A. van Campen en M. G. Konijn. Jan, zoon van P. Keesen en M. J. Kes. Cathanna, dochter van C. Veen en G. Kikkert Anna Th. M., dochter van D. Metselaar en A. M. Sandkuijl, Jo hannes J., zoon van J. Bruin en C. M. Lief- ting. Wilhelmina, dochter van G. W. Bosch en W. Riethoff. Hendrikus Cs zoon van D. Bakker en C. Laan. Clasina M. J„ dochter van A. Grolle en C. M. Caro. Overleden: Balten van der Jagt, ?'G jaar, weduwnaar van F. de Groot. Reijer Bergen, 82 jaar, gehuwd met J. Emmelot Inplaats van het aangekondigde .Ar mada" van Jet Heydendael, dat reeds bij de première een onspeelbaar stuk is gebleken, werd gisteravond in het Gul den Vlies een reprise gegeven van Ed ward Percy's thriller „Goud en Antiek" door de toneelgroep „Comedia". Wij hebben reeds bij een vroegere opvoe ring brede aandacht aan dit spannende stuk geschonken, zodat wij ons thans kunnen beperken tot de constatering dat het volkomen ingespeelde troepje wederom een vlotte vertolking van dit, uit dramaturgisch oogpunt zeer geslaag de toneelwerk heeft gegeven. John Gobau was een levensechte Descius Heiss, Henk van Ulsen een lugubere boef, Fons Rademakers bracht een lich telijk gechargeerde Archie Fellowes en Joekie Broedelet was een vermakelijke juffrouw Catt. De overige rollen waren goed bezet; bijzondere vermelding ver dient nog Magda Janssens als de zuster Mathilde. En het décor van Lucas Wen- sing was uitstekend. Jammer, dat enige bezoekers tijdens het applaus weer zoveel haast bleken te hebben, dat zij de spelers de rug toe keerden en zich naar de uitgang bega ven. Wanneer leert men deze grofheid eens af? Benoeming aan de Rijks HBS Bij Koninklijk besluit, is te rekenen van 1 Maart, benoemd tot lerares in vaste dienst aan de RHBS hier ter stede mejuffrouw H. P. Cornelissen, al hier. UIT HET ZAKENLEVEN. In het Handelsregister werden de volgende nieuwe handelszaken inge schreven: Firma D. en P. Koning, Zd- en Nrd-Schermer, Groot Schermer A 86. Veehoudersbedrijf. Vennoten: D. en P Koning. Weverij Provotex, Heiloo, Runxput- teweg L 189. Machinale weverij. Ven noten: A. H. Schigt en R. Pronk. Ten vervolge op het in ons blad van Zaterdag opgenomen bericht over „het proefproces om de koe" wijzen wij er op, dat uit de uitspraak van het Cen traal College van de Tuchtrechtspraak voor de Voedselvoorziening inzake de Alkmaarse slager J. M. Groot volgt, dat dit college de Verordening Verzekering Slachtdieren 1949 verbindend acht. De vier door de raadsman in deze zaak aangevoerde verweren werden, even als in eerste instantie door de Alk maarse Tuchtrechter reeds gedaan was, volledig verworpen. Hiermede is dus vast komen te staan, dat ieder, die een slachtdier slacht, zonder dat het desbetreffende dier ver zekerd is bij het Centraal Bureau Slachtveeverzekeringen zich aan een strafbaar feit schuldig maak* Door het Centraal College werd dan ook in ho ger beroep een Hoornse slager, die de voorschriften van de Verordening Ver zekering Slachtdieren 1949 niet naleef de veroordeeld tot betaling van een geldboete van f 50. terwijl tevens last gegeven werd tot storting van een waarborgsom van f 50 voor een tijd van één jaar. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen een zwar te Spaniel (witte vlek op de borst reu) en in de omgeving van de Scher merweg een jonge Ierse Setter. In dien de eigenaars zich niet melden zb'" deze beesten ter beschikking van lief hebber. Ter beschikking zijn twee hondjes Adres inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. By de opening van het seizoen stellen wy ons voor U de nieuwe VOORJAARS- EN ZOMERMODELLEN te tonen, tydens een THé-COMPLET ln de zalen van HOTEL VICTORY op Maandag 20 Maart a.s. 's namiddags van 35 uur en 's avonds van 7.309.30 uur. Kaarten A 3.50 vanaf morgen aan onze zaak verkrijgbaar. LAN GEST RAAT 41-43-45 Het probleem van gedemobiliseerde militairen Het probleem gedemobiliseerde mi litairen uit Indonesië op de arbeids markt te plaatsen is een onderwerp, waarover veel wordt gesproken. Als men hier en daar zjjn oor te luisteren legt, zou men tot de conclusie kunuen komen, dat de overheid deze gedemo- biliseerden practisch aan hun lot over laat, wat echter in strijd is met de werkelijke toestand. Om die misvat tingen uit de weg te ruimen, organi seerde het humanistische Thuisfront gisteravond een contactavond voor fa milieleden van militairen in Indonesië Opmerkelijk was, dat er vooi deze be langrijke bijeenkomst zeer weinig be langstelling was. Op deze avond gaf de chef van de Sociale Raad in Noord-Holland, de luitenant Ruimgaard, een korte uit eenzetting over bet demobilisatie-be sluit 1948, waaruit bleek, dat de over heid deze militairen beslist niet zon der meer aan hun lot overlaat. Het is echter niet zo, dat aan alle wensen te gemoet kan worden gekomen; het de mobilisatiebesluit kan slechts voor zien in de meest dringende behoefte Iedere militair, die zijn dienstplicht naar behoren heeft vervuld en langei dan zes maanden in Indonesië is ge weest, ontvangt bij aankomst in Ne derland f 100 en f 70.— voor het kopen van een costuum, dat op voor rangskaart in de meeste steden is te verkrijgen. Bovendien wordt voor iedere maand diensttijd buitenslands gerekend van de dag van vertrek tot de dag van aankomst, f 10 uitbetaald tot een maximum van veertig maan den. De Sociale Raad welke in Alkmaar bij het Gewestelijk Arbeidsbureau is ondergebracht, geeft zijn bemiddeling bij het zoeken van een passende werk kring, waarbij militairen vqorrang ge nieten boven andere werkzoekenden Ook bestaat de mogelijkheid van her scholing en andere studiemogelijk heden, waarvoor richtlijnen zijn aan gegeven. Het is niet doenlijk al deze richtlijnen en moge'ijkheden weer te geven, maar belanghebbenden kunnen zicb te allen tijde wenden tot de Se ciale Raad, in casu de luitenant Ruim gaard, die een open oor heeft voor de moeilijkheden van gedemobiliseerden. Na deze inleiding werd er nog even gesproken over de mogelijkheid van emigratie vanuit Indonesië. Spreker wees er op, dat het voor de ouders een offer betekent, als zij in emigratie toe stemden. „U dient echter het belang van uw zoon in het oog te houden en wanneer plaatsing voor hem op de ar beidsmarkt moeilijk zal zijn, moet u dat offer brengen", zeide luitenant Ruimgaard. De heer Terlingen, landelijk secreta ris van het Thuisfront Humanitas, wees op de noodzakelijkheid van 'n buiten kerkelijk thuisfront. De geestelijks verzorging van die militairen, die niet tot een kerkgemeenschap behoren is uiterst belangrijk. Ook als straks alle militairen zijn teruggekeerd, heeft ons thuisfront bestaansrecht. Wij die nen te zorgen voor militaire tehuizen voor onze jongens in de garnizoens plaatsen en bovendien zullen binnen kort Nederlandse militairen in andere landen worden gedetacheerd (in ver band met het Atlantisch Poet), zei de heer Terlingen. Ten slotte werd er een uitstekende smalfilm vertoond over het leven van de militairen in Indonesië. Spaarfonds „Stad en Land" in moeilijkheden De arrondissementsrechtbank te Alk maar heeft bij beschikking van 2 Maar' verklaard, dat de Stichting Hypotheek- Spaarfonds „Stad en Land", gevestigd en kantoor houdende aan de Van Hou tenkade 32, alhier, verkeert in een toe stand. welk. in het belang der geza menlijke schuldeisers, bijzondere voor ziening behoeft Voormelde beschikking werd uit voerbaar verklaard bij voorraad. Tegen de beschikking der rechtbank waarbij het verzoek is toegewezen, kan iedere schudeiser gedurende acht da gen na de dag der uitsnraak bij het ge rechtshof bjj verzoekschrift in beroep komen. PERSONALIA. De heer G. Krulsinga, alhier, ls be noemd tot plaatsvervangend Ud van de commissie, welke dit jaar te Am sterdam belast zal zijn met bet afne men van de examens voor de apothe kers-assistent. Uit de oude doos Twintig jaar geleden nam het be- bestuur van een te Schoorl gevestigde vereniging het besluit een toneelstuk op te voeren. Men kocht zes boekjet van „Mijnheer de inspecteur", doch later besloot men van de opvoering af te zien. Aan hel eind van 1948 had men opnieuw plannen voor de opvoe ring van een toneelstuk. De voorzitte» rommelde wat in een oude kast en haalde de zes boekjes van twintig jaar geleden te voorschijn. Het groepjp ging aan het studeren en het stuk werd opgevoerd. Het werd overigens geen succes, daar het publiek niet ge charmeerd was op de held van het stuk, een inspecteur van de belastin gen. Dit was echter bijzaak. Het voor naamste was, dat de penningmeeste- niet wist, dat het opvoeringsbewijs maar een jaar geldig was en dat hij ook al werd het toneelstuk destijd* niet opgevoerd, toch opnieuw auteurs rechten had moeten betalen. Hiervoor stonden de voorzitter en de penningmeester van de vereniging gis teren voor de politierechter in Alk maar, mr. R. W. J. C. van de Wall Bake terecht. Deze was het eens met de officier, mr. J C. V. Meischke, dat van opzet niets was gebleken. Het was eerder een onachtzaamheid. Beide be stuursleden werden van het hun ten laste gelegde vrijgesproken. De penningmeester beloofde de f 15 auteursrechten alsnog te zullen beta len zodra er weer voldoende geld in kas is. Alcmaria Victrix hield trainingsrit Voor de trainingsrit, welke de wfelrenver- eniging „Alcmaria Victrix" Zondag voor de eerste maal in dit seizoen hield bestond flinke belangstelling. Zeven-én-dertig renners waren opgekomen. Zowel in de A- en B-klasse (50 km) als in de C-klasse (32 km) werd een hoog tempo gereden. Een goede sprint kreeg men te zien tussen Koreman, Ottenbros, Hen- nink en Slot. Hennink passeerde tenslotte als eerste de eindstreep. De uitslag van de ritten, is als volgt: A- en B-klasse: 1. Jn. Hennink; 2. P. Ko mman; 8. J. Ottenbros; 4. K. Slot; 5. J. van Gragt; 6. J. de Beurs, 7. W. Nieuwland; 8 M. Deliën; 9. E. Belles; 10. E. v. d. Eng; 11. H. v. d. Sluis; 12. J. Bloemen; 13. Jao. Belles; 14. J. Pluymers. C-klasse: 1. J. Keuken; 2. N. de Boer; 3 W. Oosten; 4. D. Honigh; 5. J. Schuite- maker. Jonglisto in Alkmaar Jonglisto in Alkmaar. Een stamp volle zaal van het Gulden Vlies en nog zeker nveehonderd belangstellenden, die aan de ingang teleurgesteld werden en huiswaarts moesten keren. Geen wonder, deze belangstelling, na het op treden van de „telepaath" voor de radio-microfoon. Men kan over Jong listo denken, zo men wil. Men kan hem afwijzen, zijn optreden bedrog noe men, men kan ook onvoorwaardelijk aan hem geloven en zich laten boeien door de „opzienbarende onthullingen". En men kan hem aan het werk zien met een gevoel van sceptiscisme te genover dat wat men met hetzelfde recht gedaehtenlezen als trucs met kaarten kan noemen. Hoe het ook zij, er blijken massa's mensen te zijn, de een gang naar het Gulden Vlies gerechtvaardigd achten en die, blijkens hun luid applaus instem men met Jonglisto's prestaties en er van onder de indruk komen. Het verbluffendst van al werken na tuurlijk op de toeschouwers die expe rimenten, die van een locale sfeer ge tuigen: een antwoord op een vraag over de toekomst van de Alkmaarse Boys, een uiteenzetting over veever giftiging in Warmenhuizen. En als .nen niet al te critisch is ingestelo, is men geneigd de oppervlakkigheid van deze verhandelingen over het hoofd te zien en het neutrale karakter ervan te ne geren. Juist deze neutraliteit is het, die de antwoorden voor negentig pro cent juist doet zijn. Jonglisto's optreden is in alle op zichten beschaafd. Persoonlijk maakt hij een sympathieke indruk, die zich verheft boven het niveau van zijn col lega's-mystici. Daarom was het gulle applaus, dat hem aan het slot van zijn optreden te beurt viel tenvolle ver diend. Persoonlijk biliartkamnioensehap KLASSE DRIE TOT VIER In „De Oude Prins" te Bergen ls Zondagavond de finale begonnen voor het persoonlijk biljartkampioenschap klasse 3 tot 4. Op deze eerste dag speelden de zenuwen een belangrijke rol. waardoor verschillende spelers be neden hun normale moyenne bleven. Maandagavond werd het beter en no teerde J.t Kramer, een van de favo rieten voor de titel, een gemiddelde van maar liefst 7.89. De uitslagen van Zondag waren: A. Dekker 150 50 3 21 J. de Boer 117 50 2.34 19 D. Wester 150 50 3.— 16 Th. Schot 104 50 2.08 13 Th. Schot 150 47 3.19 24 A. Dekker 150 47 3.19 13 J. Kramer 150 32 4.68 27 W. Schong 125 32 3.90 20 P. Veenendaal 150 43 3.48 26 J. Sluis 116 43 2.69 13 D. Wester 150 39 3.84 15 J. de Boer 78 39 2.— 16 Maandagavond werd er als volgt gespeeld: Kramer 150 19 7.89 30 Veenendaal 72 19 3.78 13 Sluis 150 49 3.06 13 Schong 122 49 2.48 13 Schong 150 43 3.48 18 Dekker 119 43 2.76 11 Veenendaal 150 41 3.65 18 De Boer 134 41 3.26 12 Hedenavond wordt er niet gespeeld. De wedstrijden worden Woensdagavond voortgezet en zullen de gehele week, tot en met Zondag, voortduren. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Nieuwe aanwinsten leeftijd 1012 jaar: B86.4mb Brinkgreve-Entrop. De meisjes van boven. E40.3jr Ester. Janneke en Robbie H34.5 Hattem, v. Trippeltje, de geschiedenis van een Hondje (I). H34.5d Hattem, v. Dotje, de zoon van Trippeltje (II). H89.2t Huisinga-Scaf. Tertia vinat een thuis. *N44.3sa Norel. Stuurman Aart (II). S 97.6 Surink-Groen. Annetje T23g Tetzner. Het gemaskerde bal. T37.8 Toonder. Tom Poes vertellingen. W 28.7k Was-Osinga. De kinderen van het ruige veld. Leeftijd 12—14 jaar: A19.1 Adema. De koning der mensenredders. B38.5jr Be geer Jaap rooit het wel (III). B54 Beyl, de. Anton Romijn. B64.8g Blyton. Het geheim van het onheilseiland. B92.3d Bruyn. De dijken breken. C34.51m Cooper. De laatste der Mohikanen. C34.5p Cooper. De padvinder. D72.8 Douwes en Douwes-Schuitemaker. Een jaar op „De Smidse". *F44.7m Franke Met de helm geboren. K47s Klei, v. d. Staalhoef, de ontembare. N23s Nesbit. Spoorwegkinderen. historisch. WIELRIJDSTER MAAKTE ONGELUKKIGE VAL Gisteravond omstreeks half tien fietsten twee meisjes, elk van vijftien jaar, over de Friese- weg. Bij het passeren van twee, aan de rechter kant van de weg lopende voetgangers, botste één van de meisjes, Anna Wiering uit Broek op Langendijk tegen de wandelaars op en kwam te vallen. Zij liep een bloedende hoofd wonde op en moest per ziekenauto naar hel Centraal Ziekenhuis worden overgebracht. Later op de avond kon zij dooi de auto van de GGD naar de ouderlijke woning worden overgebracht. Oude Niedorp Tuinbouwvereniging „Nieuw Leven" vergaderde In het lokaal van de heer A. Mijts te Oude Niedorp heeft Zaterdagmiddag de Tuinbouwvereniging „Nieuw Leven" vergaderd onder leiding van de heer Jac. Kostelijk. In deze vergadering werd de secreta ris, de heer Jac. Klaver, gehuldigd, die 25 jaar bestuurslid is geweest. Hem werd een vulpen ten geschenke gege ven. Na enige discussie werd besloten een plan uit te werken voor de stichting van een zuurkoolfabriek. Men zal zich in verband daarmede ook tot de andere tuinbouwverenigingen wenden. Heer-'rlugov/aard Hugo-Boys behaalde de volle winst In een matig gespeelde wedstrijd heb ben de Hugo Boys de punten thuis we ten te houden. Een goede prestatie te gen het fors spelende Texelse Boys. te meer daar Hugo Boys door geblesseer de spelers met 3 invallers moest uitko men. Deze invallers hebben zich echter hun plaats in 't eerste elftal ten volle waard getoond. Jammer dat het spel, vooral in de eerste helft, te kort werd gehouden. Daardoor ontbrak aan deze wedstrijd het verrassende element en bleven ook de doelpunten uit. Hugo Boys toonde haar veldmeerder- heid in een serie goed opgezette aan vallen, die door de hechte verdediging van de tegenpartij aanvankelijk geen resultaten opleverden. Toen de wed strijd 25 minuten oud was scheen het, dat de gastheren de leiding gingen ne men. De keeper was uit zijn doel ge lokt en Doodeman stond zjj het in moeilijke positie voor de verlaten doelmond Hij schoot echter rakelings naast. Vrouwe Fortuna kwam echter ook Hugo Boys te hulp toen een der eilandbewoners een fel schot afvuurt'3, dat precies in de handen van de H.- doelman belandde. Met een blanco stand werd gedraaid, doch daarna had den de stormlopen van de Hugo Boys succes, toen D. Deken een goed geno men corner in het doel kopte. Bij een ïnelie uitval wist de H-midvoor, na keurig samenspel van de rechtervleu gel, opni-uw te doelpunten (2-0). De Texelse Boys gaven de moed echter niet op, maar de verdediging van da tegenpartij weerstond de druk van de aanvallen. In de stand kwam geen ver andering. Concert Gemengde Zangvereniging Zondagavond concerteerde de gem. zangvereniging „Ons Genoegen" onder leiding van de heer C. Geerling in de grote zaal van de heer Evers, met me dewerking van het operettegezelschap „Odeon" uit Alkmaar onder leiding van de heer Kuiper. Vóór de pauze zong „Ons Genoegen" een 7-tal liederen op een manier wel ke respect afdwong daar het 't eerste optreden was na een driejarige rust en met vele nieuwe leden. De zang was zuiver en beschaafd ofschoon in som mige gedeelten wel wat bescheiden. Plankenkoorts? Na de pauze was de beurt aan „Odeon" dat fragmenten naar voren bracht uit de opetc-tte's „De Klokken van Corneville". „Een Walsdroom" en „De Zigeunerbaron", welke op een en kel ontsporingetje na op een brillante manier naar voren werd gebracht. Zo wel solo's, duo's als koorzang vielen zeer in de smaak van het publiek en zowel „Ons Genoegen" als „Odeon" kunnen op een goed geslaagde avond terugzien. Tot slot nog een verloting ter stijving der kas en een gezellig bal na. SCHOORSTEENBRANDJE. Vrijdagmorgen werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een schoor steenbrandje bij de heer G Jonker dat gauw geblust was zonder veel schade aan te richten. Heiloo PRIMEUR OP BLOEMENVEILING De heer M. Verwer, alhier, heeft giste ren aan de bloemenveiling te Beverwijk de eerste Amerikaanse anjers aangevoerd. Marktberichten SLACHTVEE-MARKT VAN MAANDAG 6 MAART 1950 De aangevoerde koeien waren vrij wel alle van goede kwaliteit. Er be stond veel vraag, ofschoon toch een aantal slagers inmiddels in het bezit was van een Ierse os. De prijzen zijn en blijven hoog. De kg-prijzen varieer den van f 2.30f2.64. Opgemerkt wordt dat de laagste gegeven note- rin- per stuk, alleen voor de pinken geldt. Bij een matige aanvoer van varkens was er maar weinig vraag. De handel kon dan ook j.iet anders dan stug ge noemd worden, terwijl toch alle die ren verkocht werden. Vleesvarkens noteerden van f 1.64— f 1.G8, de lichtere varkens van f 1.60— f 1.64 per kg. Men zou uit deze gang van zaken kunnen opmaken dat men zo probeert lagere noteringen te bewerkstelligen. Veel vraag met een v.ugge handel ln de nuchtere kalveren. De noterin gen waren hoog en liggen zeker f3.— a f4.per stuk boven die van verle den week. MARKTBERICHT ALKMAARSCHE EXPORTVEILING Rabarber 57—9; Spinazie 7S—«2; winter- postelein 19—21; worteltjes 4144: boeren- kool 26,5047; groene kool 15.50—37; spruitkool 1 48—68; n 26-46; rode kool 6 16,90; gele kool 12,90—25.90; prei I 75— 82; dun 22,39; uien I 40—13.50; II 29,50— 34; bleten 67; witlof I 4049; n 2937; knolselderie 23; wortelen 6—13,40; selde rie 6.50—10,50; selie 17,50—21; goudreinet- ten 3742 per 100 kg; stoofperen 1223 per 100 kg. LANGEDIJKER GROENTE CEN TRALE, 7 Maart: 86.000 kg rode kool f 6f 16 60, 36 000 kg gele kool f 26.20 f 30 30, 18 000 kg witte kool f 22.80 f 31.30, 7000 kg bieten f 6—f 6.30 3000 kg peen n f 26—f 10. III f 23 10—f 23.90 8000 kg uien f 40 80—f 43.30, grove f 41.30—f 41.60. NOORDSCHARWOUDE, 7 Maart 1950. 8000 kg uien 41,5043,30; grove 40.10—41,50; drielingen 38.50; 11.000 kg peen II 25— 26.60: III 22,40—24 7000 kg bieten I 6: 500 kg witlof 1 45; II 39; 190.000 kg rode kool 6,90—16.60 50 000 kg gele kool 2531,30; 21.000 kg witte kool 28,60 -32,70. W ARMENHUIZEN, 7 Maart. - 23.900 kg Rode kool 7.80 17.60: 11.700 kg Gele kool 25-27,90: 10 '00 kg Wille kool 27,60-30; 3900 kg Ps-a 21,90-23,50; 1200 kg Uien 39,80-48 DEN BURG, 6 Maart. Aangevoerd werden 4 koeien van f 550—1 750, 8 schapen van f 50f 70, 13 biggen van t 401 60 en 24 nuchtere kalveren. IN DEZE LAATST Brussel vliegtuig lichtende letters dr; Brusselaars reagere taan over de konii hebben hoe hjj zal in nog veel verandi De campagne voo keer van koning L verloopt overigens ringen, die alom in hangers en tegensta worden belegd, blijv zelden wordt meldii cldenten. Van aan; een sober gebruik pro-gezinden bedier van geïllustreerde krantenformaat, die den bezorgd. Wel ziet men stt vensters der Leopo van de koning vers; derschrift: „Ja, de k Van de zijde der te koning plakt men gels aan, die de vc nationale verkeersb; gang" hebben met o het midden het woi Baels", wat doelt op de koning. Deze bil door de Leopoldistei een geel plakzegel, woord: ja. De laatste tijd de ruchten de ronde, Maart door het so nistische vakverbond worden uitgelokt, zijde zijn deze geruc gorisch tegengesproi verwachten dat op ming een kalm verlc die dag zullen dus rechtigde Belgen, vrouwen, met „ja" Het Radioo VOOR HED1 HILVERSUM I, 301 om 7, 8 en il uur. orkest. 6.20 Sportpraatje 7.15 Actualiteiten. 7.25 Omroeporkest. 8.12 S( medidatie. 9.30 Jong 10.40 „Bewaar het u 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM LI, 415 om 6, 8 en 11 uur. - Kwakzalverij. 7.00 Het 7.05 Piaf vous chante. 7.20 Musiciens Fran Radio-Zoeklicht. 8.15 tiein. 9.30 Ted Heath Buitenlands overzicht. 10.30 „Gedemobiliseerd phonie-concert. VOOR WC HILVERSUM 1, 301 om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 Laudamus. 8.45 Sonate 9.30 Symphonisch morg> gendienst. 11.00 Warn „Serum". 12.00 „Dat wi 12.33 Bach-programma. vids". 1.20 „Mandohnat 2-15 Kamerorkest. 3.00 3.45 Concertgebouw-kwir meisjes en jongens. 5.30 de Soete Suykerbol". 6 koren en korpsen. 0.3' Onder de NGRV-leeslam taaar. 7.40 „Vandaag". Sweelinck-kwartet. 9.50 IU.00 Mariniers-kapel. 10.45 Avondoverdenking clanck-suite. 11.45 Jasch HILVERSUM II, 415 cm 7, 8, 1, 6, 8 en IJ spel. 8.50 Voor de huis* kwartet. 10.00 „Kinderen Morgenwijding. 10.20 On: de stofzuiger zwijgt. 11 12.00 Cor Steyn. 12 38 I.15 Dolf van dei Lm het Juel-trio. 2.00 Ges Jeugdconcert. 3.00 Kind< Sipke—Froukjes. 3.50 4.00 Vragen staat vrij. o.OO Het stond in de kr 5.45 Regeringsuitzending gumma. 6.45 Kwartet Parlementair overzicht. 7.30 Voor de jeugd. 7 Be Ramblers. 8.55 „Chr spel. 10.15 Instumentaa] 10.45 Tussen mens en and sweet. 11.40 Piano RADIOD1STR1BL LIJN III: 7.05 Gran Gymn. 7.50 Grma. 8.05 10.10 Verz.progr. 11.00 Eng. H.S.: - Banjo-ensei Gram. 12.32 Orkest La Giam. 2.45 Eng. H. Ménage et Musique Wivex-orkest. 4.20 Eng. 4 30 Orkest King. 5.01 Gram. 5.30 Kootwijk: 6 00 Fr. Br.: Voo: de Voor de soldaten. 7.30 Feuilleton. 8.00 Omroep teiten. 9.15 Palestijnse 1 i .05 Verz.progr. LIJN IV: \15 „Bon Eng. H.S.: Arb. orkest. Kookpraatje. 9.10 Gram e* Musique (VI. en Fr.) I'atzak. 12.00 Orkest Ha Ensemble „Rainbow" Dale's Diary" 1.15 Be BBC Var.-orkest. 2.00 2 45 Voor de kinderen, portage lunch Pres. Aur roeporkesL 4.00 Piano- 4 25 Filmmuziek. 4.50 Eng. L.P.: Dansorkesl Midland Light Orchestra. 7.80 Eng. H.S.: „Sometl 7 45 Vogeigesang 8 00 9.15 Gram. 9 30 Gram do Gall. 10.30 Operette- II.15 „Topic for to-nigh Geraldo.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2