Bergen protesteert tegen opheffing van de tramverbinding Viert Pasen nieuwe kamert Honderd-jarig besiaan van de Gerei. Kerk De heer H. Wolzak onderscheiden Vele organisaties adresseren aan de gemeente Cello's verdwijnen zou ramp zijn een Jazz Festival „Holland" Muzikale Soirée Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" had een succesvolle avond AGENDA Schooltandverzorging in ons gewest Fleurige en kleurige jachtpartij Het gevaar, dat de tram naar Bergen en Bergen aan Zee gaat verdwijnen, heeft de bevolking van dit vacantleoord dermate opgeschrikt, dat tal van plaatselijke organisaties in vergadering bjjeen zjjn gekomen om hun stand punt nader te bepalen. Zjj hebben hun argumenten voor het behoud van de «ramverbinding vastgelegd In adressen aan de Baad, die thans alle verzonden zijn. „Als de tram verdwijnt", zo wordt daarin gezegd, „zal dat voor Bergen in het algemeen en voor de middenstand in het bijzonder een zeer zware slag Het adres van de V. V.V. 12i^en hoopt, dat door financiële tege. Met ontsteltenis zo zegt het be stuur van de VW - namen wij kennis van de voorbereidingen, die de Neder landse Spoorwegen nemen tot ophef fing van de railverbinding Alkmaar Bergen aan Zee. Ons bestuur, dat deze zaak reeds ge ruime tijd in studie had en in de loop der laatste twee jaren de gelegenheid had in ruime kring van dorpsgenoten en badgasten zijn oordeel bevestigd te zien, is van mening dat de tram als Vervoermiddel in onze gemeente niet kan worden gemist. Het intensieve vervoer tussen Bergen en Bergen aan Zee in de zomer, ver meerderd met het bezoek uit het ach terland, schept 'n verkeersstroom die door autobussen niet kan worden op gevangen. Ook het goederenvervoer mag niet uit het oog worden verloren, terwijl voorts onze badplaats, die zich bij zijn wederopbouw op het buiten landse bezoek moet oriënteren, ei groot belang bij heeft door middel van een spoorlijn op het Europese verkeers- net te blijven aangesloten. De praktijk wees dit talloze malen uit. Zo mogelijk nog funester achtten wij het hiermede samenhangende plan om het traject OostdorpFransman na wegbreken van de rails om te zetten in een autoweg, waardoor zowel het dorp als het natuurreser aat door een verkeersweg ruw in tweeën gesneden zou worden. De motieven voor een en ander zijn uitvoerig uiteengezet in ons schrijven dd. 19 Maart 1948 aan Burgemeester en Wethouders, dat wij ook thans nog ge heel onderschrijven. Waar een copie van dit schrijven u reeds door de ini tiatiefnemers der a.s. vergadering in handen gesteld is, menen wij hier met enkele verwijzingen te kunnen volstaan. Onze vèreniging, die zich blijkens art. 2 harer statuten onder meer ten doel stelt het bevorderen van de mid delen van gemeenschap naar elders, richt zich hierbij tot u met het drin gende verzoek, al datgene in het werk te willen stellen om de railverbinding AlkmaarBergen aan Zee te behou den en zlcb wel te willen onthouden van alle maatregelen, die op de plan nen der N.S. tot opheffing van die ver binding zouden vooruitlopen. Onze vereniging is bereid haar dien sten en al haar beschikbare krachten aan te bieden voor elke actie, die uw Baad ter bevordering van dit doel nuttig of ndoig achten. Bergens Winkeliersvereniging adresseert Opheffing zou een zware slag zijn. De Berger winkeliersvereniging heeft een spoedvergadering belegd in de raad verzocht alles in het wek te stellen om de tramverbinding te be houden. Voor deze Jazzmanitestatie, ge geven door de prijswinnaars van hei International Jazz Festival „Hol land" was in 't Gulden Vlies zeer grote belangstelling. Vier ensemble's, The Caledonians, Tine Hoorn's Rhythm Quintet, Dutch Hott Club Orchestra en The Riverboai Jazzmen kwamen een uitgebreid pro gramma spelen. Dat de jongere gene ratie het publiek vormde is begrg- peiyk, want de Jazz schijnt op het jonge gemoed facinerend te werken. Men wil iets ervaren, er moet inner lijk iets los geslagen worden, wal rhythmische opwinding veroorzaakt. We hebben wel de indruk, dat de uitvoerende instrumentalisten deze emotie, bij het aanwezige publiek hebben gewekt. We behoeven niet in het bijzonder elk nummer te be spreken, want de Jazz heeft globaal toch maar één kleur op haar palet. De technische prestaties van de mu sici waren te bewonderen. De reactie van het publiek was merkwaardig. Wanneer de geluidsproductie op het toneel toenam, werd de rust* in de zaal volkomener, maai" als op het podium, de klanken wat rustiger wer den, kwam het publiek steeds meer in actie. Hoe dan ook, de aanwezigen toonden zich bevredigd en gaven veel ap plaus. Er waren veel „open doekjes en zo werd het wat de waardering betreft nog een succesvolle avond. We ontzeggen de Jazz-liefhebbers hun liefhebberij allerminst maar wu len hun adviseren: blijft niet eenzgdig maar neemt ook kennis van kunst vormen, welke meer perspectieven voor de geest openen. DRIJFRIEMEN DOORGEBRAND Zaterdagmorgen vroeg bemerkte een surveillerende agent van politie, dat uit. het fruitpakhuis van de firma Spanjaard aan de Helderse weg rook kwam. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat er een begin vat brand was ontstaan, doordat de -ubbei drijfriemen van de kaelinrichting wa ren warmgelopen en doorgebrand. De schade bleef beperkt. moetkoming de Ned. Spoorwegen nog overtuigd kunnen worden, dat de tram behouden moet blijven. R.K. Middenstandsvereniging T*f De Hanze De R. K. Middenstandsvereniging De Hanze wijst er in haar adres o.a. op, dat het vervoer van goederen o.a van brandstoffen bij het verdwijnen van de tram rechtstreeks vanuit Alk maar moet geschieden, zodat er hoge kosten aan verbonden worden. Óok het vervoer van de bagage van de vreemdelingen zal moeilijkheden met zich brengen, daar dit niet per bus kan geschieden Als de tram verdwijnt moe ten tientallen bussen worden ingescha keld om de passagiers van één tram te vervoeren, in het bijzonder op de z.g „spitsuren". Horeca-bedrijven sluiten zich aan De Vrije Vereniging Horeca-bedrijven sluit zich volkomen aan bij het adres van de VVV. Zij vreest grote moeilijk heden bij het verkeer der duizenden vreemdelingen als de tram wordt opge heven en verzoekt de Raad zich ten volle achter deze actie te stellen opdat de tramdienst gehandhaafd kan blij ven. Een adres van de Ver. „Paal 33" De adresserende Ver. „Paal 33" be treurt het, dat de burgemeester in een persconferentie niet heeft laten uitko men dat het verdwijnen van de tram voor Bergen en vooral voor Bergen aan Zee een ramp zou betekenen. Het lijkt haar onmogelijk alle gasten met hun bagage en goederen anders dan per tramte vervoeren, tenzij er een weg wordt aangelegd welke aan alle te stellen eisen kan voldoen, hoe wel deze oplossing wel de verdwijning van veel natuurschoon zal vragen en grote financiële offers met zich mee zal brengen. Hot bestuur vraagt zich af of er geen middelen gevonden kunnen worden een eventueel tekort te dekken Er staat voor de badplaats zóveel op het spel. dat alles gedaan moet worden om de tram te behouden. Ook de Volkshogeschool adresseert De Volkshogeschool verzoekt de Raad dringend alles in het werk te stellen om het behoud van de tram- dienst te verzekeren. De Volkshoge school wordt jaarlijks door 3000 cur sisten bezocht en deze komen uit alle delen van het land in groepen vari ërend van 30 tot ruim 100 deelnemers per cursus, zodat het begrijpelijk is dat de tramaansluiting op de treinen voor de cursisten een groot gemak be tekent. Bezwaren tegen het opheffen van de tram De raadsleden dr Hemelrijk. C. Brak en A. Maasen hebben zich met het oog op de komende buitengewone raadsver gadering nader met de VW verstaan en zowel van de voorzitter als van de secretaris van deze vereniging een uit- voerig exposé gekregen waarin tot uiting komt wat deze tramverbinding voor de gemeente betekent en welke grote moeilijkheden er zouden bestaan als Bergen en Bergen aan Zee voortaan alleen per bus te bereiken zouden zijn. Wij komen daarop nader terug. Uit het zakenleven In het handelsregister stonden de vol gende nieuwe inschrijvingen: Firma P Vader Heer Hugowaard. Rustenburgerweg 4. Groothandel in eieren. Vennoten: P. Vader en S Kout Koning's Bandenhandel, Alkmaar. Kruseman van EIteweg 12 Handel in banden, assen en wielen. Eigenaar: H. Koning. Voor deze jaarlijkse Soiree was Za terdagavond in de grote zaal van ,,'t Wapen van Heemskerk" zeer veel belangstelling. De voor deze avond als cabaret ingerichte zaal verhoogde niet weinig de gezellige sfeer, welke gedu rende de gehele soiree behouden bleef. Dirigent Pranger had voor deze avond een voor het publiek zeer aangenaam programma samengesteld. Het mannen- kwartet gaf te loven prestatie's. De stemmen zijn wel niet allen zo jong en zo fris meer na zoveel jaren trouwe dienst maar 't ensemble is nog vrij homogeen, en bij verleden jaar verge leken, zelfs nog belangrijk verbeterd. Zeer goed klonk o.m. Benedlctus van Gerard Pranger, en Franciscus, van Jac. Kort. Dat het Jagerchor van We ber en het Soldatenkoor uit Faust bij zonder in de smaak vielen behoeft geen betoog: deze stukken werden met waar enthousiasme gezongen. Het lied de ..Oude Waagtoren", voor sopraan en kwartet met piano begeleiding, van G Pranger, waarin Mevr. Pranger ver dienstelijk de soli zong. is een geslaagd nummer, en had verdiend en veel ap plaus. Een zeer smaakvolle afwisseling bood het optreden van enkele ballet groepjes o.l.v. mevr. Pranger. Zij ga ven ongeveer het zelfde programma als de vorige week in 't Gulden Vlies, mc.ir men was nu nog beter op dreef. o.a. in Poolse Dans, van Scharwenka, en de Mazurka, uit de ballet Suite van Fran cis Popy. Doortje Ris oogste weer veel succes met haar Zigeunerdans. De meisjes van de bal let-groepen hadden niet alleen veel applaus, maar hebben zich ook nog een fijn snoepje bij el kaar gedanst, aangeboden door het kwartet. Op zo'n feestelijke avond vrpagt ook het toneel aandacht en zo kregen we nog schetsjes en levensliedjes te horen Buitengewoon aarc.ig was de pantomime ..Drama in het Poppenland" opgevoerd door de fam Haasbroek. Mevr. Pran ger zong zeer goed enkele levenslied jes, door haar echtgenoot aan de vleu gel begeleid. Een schetsje als „Jonas heeft een goeie dag" kan misschien dienst doen op een bruiloft, maar is voor het openbaai podium te onbenul lig. De geslaagde soiree werd beëindigd met een verloting, met zeer veel prijzen en een geanimeerd bal. M.S. in een U kunt Uw kamers weer „nieuw" maken met een van die prachtige voor- jaars-behangetjes, die wij vandaag binnen kregen. Het is een bijzonder mooie collectie! Ziet O maar eens onze speciale etalage of, nog beter, komt U even naar de speciale afdeling op de le etage. Als U dan iets naai Uw zin gevonden hebt (en dat doei U zeker) dan heeft U voor weinig geld weer een nieuwe ka mer. Wij verkopen reeds in prijzen van 39, 45. 49 ct een vriendelijk behangetje. Vierde abonnements voorstelling „Covoto" Voor de vierde en laatste abonne mentsvoorstelling in de „Covoto"-serie brengt het Amsterdams Toneelgezel schap Donderdagavond „De Zottin van Chaillot" van de beroemde F-anse ro mancier Jean Giraudoux met Charlotte Kohier in de hoofdrol en o.a. Paul Huf, Frits van Dijk, J. Royaards-Sand- berg, Elise Hoomans, Jo Sternheim, Jacques Snoek en Ben Groenier. Herdenkingsdienst door Ds von Meijenfeldt Gistermorgen herdacht ds. v. Meijen feldt in een gewone kerkdienst alhier het honderdjari bestaan van de Ge reformeerde Kerk. Hij herinnerde er aan, dat het juist een eeuw geleden was. dat in Alkmaar een eigen ge meente werd gesticht. Twee diakenen vormden toen samen met twee ouder lingen het kerkbestuur van de Chris telijk afgescheiden kerk. Op het ogen blik telt deze kerk 1800 leden. De pre dikant hoopte, dat de kerk met Gods hi lp het werk der voorvaderen mag voortzetten en het evangelie mag blij ven verkondigen Het woord voor deze morgen ontleende ds. Von Meijenfeldt aan het bekende afscheidslied van Mo zes. ook welbekend als het lied van de roststoen: Deuteronomium 32, eerste helft van vers 4: ..Hij is de rotssteen Wiens werk volkomen is". Spreker wees erop, dat God is de 'iwankel bare, waarop het beeld van de rots steen zozeer toepasselijk is. Hij is ook echter de Werkende, de Geweldige in zijn werk en Mozes bezingt het werk van deze God, die altijd dezelfde is en die ook het werk in deze gemeente in zijn liefde g agen heeft. Is er ooit één dag geweest, dat Hij niet getrouw was Wat de toekomst ook brenge moge, God is een toevlucht voor de zijnen en Zijn Evangelie zal verkon digd worden tot de voleinding der we- rel. Onder het zingen van Gezang 23 werd gecollecteerd ten bate van een luidklok, waarvoor nog f2300,nodig was. De collecte heeft opgebracht on geveer f 1400, Oud-leerlingenvereniging opgeheven Tijdens een Zaterdagavond in het A.B.B. gebouw gehouden ledenverga, dering is besloten de Oud-leerlingen vereniging van de ULO-schoo) in de Krelagestraat, Onleïsco, op te heffen. Voorts besloot de ledenvergadering in plaats van maandelijkse contactóvon- den voortaan jaarlijks een reünie te houden. (Ontleend dan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Jeanne d'Arc (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: De drie caballeros (tot 14 jaar o. g.). Cinema Americaln, 8 uur: Remember Pearl Harbor (18 jaar) ABT, 8 uur: Het tijgermeisje: twee de deel (14 Jaar). Gulden Vlies, 8 uur, opv. van De quadratuur van de cirkel door het Leids Studententoneel. DINSDAG. Alle bioscopen gesloten. Gulden Vlies, 8 uur: Zesde concert door de Haarlemsche Orkest Ver. Hotel Victory, 8 uur: Oud Alkmaar. Dinsdagmiddag te half drie wordt officieel een begin gemaakt met de tandverzorging der schoolkinderen in twaalf Noordhollandse gemeenten, met Bergfen als centrum (de Egmonden, Schoort, Warmenhuizen, Koedijk, Ou- dorp, Oterleek, St. Pancras, Heerhugo- waard en Broek op Langend ijk. In tegenwoordigheid van B. en W. van Bergen zal in het Raadhuis het eerste onderzoek geschieden.- Vooreerst zullen 1500 kinderen van deze dienst profiteren. Men hoopt dat het er over enige maanden 3000 zjjn. Twee stadgenoten pleegden inbraak in Hoorn De politie te Hoorn is er in geslaagd, in samenwerking met de recherche te Alkmaar en Den Helder, de inbraak tot klaarheid te brengen, welke in de nacht van 4 op 5 November van het vorige jaar is gepleegd in het brand- stoffenpakhuis van de firma Ligthart te Hoorn, bij welke gelegenheid uit een brandkast een bedrag van f 2100,is ontvreemd. De dader bleek te zijn de ruim 20- jarige P. D. L. uit Alkmaar, die reeds enige tijd werkloos is en in zijn onder houd voorziet door het plegen van looddiefstal, daarbij geholpen door zijn vriend A. P„ eveneens uit Alkmaar afkomstig. Beiden hebben in begin November het dak van de koekfabriek der firma Wigmans en Schouten te Hoorn van een flink stuk lood ont daan. Een paar dagen later is één hun ner naar de Coenstad teruggekeerd, deze keer in het bezit van inbrekers werktuigen, omdat hi.i veronderstelde, dat in het kolenpakhuis van de firma Ligthart wei wat anders te vinden zou zijn dan alleen brandstoffen. L. liet zich 's nachts door de kolen- stortgoot in het pakhuis glijden en had daarna zeer veel geluk, want in het kantoor hingde sleutel naast de brandkast De rest laat zich raden. De f2100,— zjjn in de volgende maan den grotendeels opgemaakt door het houden van feestjes. De politie kreeg argwaan door de buitengewoon royale wijze, waarop L. en P. met geld omsprongen. Burgerlijke Stand Geboren: Annette, d. van P M. de Bel en M. A de Gruijter. Carla, d. van Tj Bethlehem en E. A. Oudes. Simon P., z. van S. Schouten en C. de Haan. Jozef Az. van C. C. H Köll mann en I. B M. Walta. Elisabeth Wd van J. A Blokker en A. W. Kreu ger. Pieter Tz. van T. Hek en A M. van Willigenburg. Frederik P. W., z van P W Hoebe en M G. Martin. Herbert J„ z, van A. Mesman en M. J. Tauber. Johanna H. M„ d. van J. F. Keijsper en A. M Vrijhoef. Marinus. z. van H. van Tongeren en B. A. Lis senberg. Wanda H., d. van J. T. Jonkman en A Mus. Elisabeth A. d. van J. de Groot en E. W. Admiraal. Cornelia A., d. van M. Bakkum en M A. Ottenbros. Getrouwd: Willem J. K. Burdorf en Josina W Ringers. Overleden Johanna M. Wijntjes. Behuwd met G. J. Klaui. Pieter Olie. gehuwd met A E. van Os. 55 jaar. Pietertje Rol, wed van C- J. Krop, 76 jaar. Abraham van der Velde, wedr van M. Kluft. 79 jaar. Trijntje Kraak man, gehuwd met J. Braak, 73 jaar. Uitbreiding dameshoeden zaak Het perceel Mient 13 is voor velen geen onbekend adres. Ruim 43 jaar was de firma Kuiper daar gevestigd, de laatste jaren met een pedicure inrich ting. voordien was daar ook aan ver bonden een schoenhandel en schoen makerij. Nu de eigenaar op gevorderde leef tijd is gekomen vindt hij het welletjes en hoopt hij nog in lengte van jaren met zijn echtgenote van een welver diende rust te genieten. De dames Bakker en Zwart hadden reeds enige tijd geleden een dameshoe denzaak gevestigd boven de winkel. Nu de ruimte beneden vrij is gekomen kon de zaak uitgebreid worden. De oude zaak is omgetoverd tot een modern interireur waar nieuwe en aantrekkelij ke modellen dameshoeden op smaak volle wijze worden tentoongesteld. Vrijdag vond de heropening plaats met vele bloemstukken en nog méér belangstellenden. NIET GESLAAGD Zaterdagmiddag om kwart vóór drie reed een motorbakfiets over de Frie- sebrug in de richting van de stad. Op dat ogenblik kwam uit de Dirk Dui velsweg een motorrijder, die, zondei voorrang te verlenen, recht door reer naar de Kanaalkade. De carrier en dn motorrijder kwamen met elkaar in aanrijding, waardoor laatstgenoemd! kwam te vallen. Beide motorrijtuige- werden beschadigd doch de bestuur 'ers kwamen met de schrik vrij. Hei bleek, dat de bestuurder van d- motorfiets geen rijbewijs had. Hii moest juist die middag examen afleg gen. zodat hij de politie slechts zijn oproepingskaart kon tonen. rrr- Sf-Vf '4HM M 1HGÉMMU. wmm In de duinen tussen Wijk aan Zee en Bergen was Zaterdag niet alleen een fleurig en kleurig, maar bovendien een ongekend schouwspel te zien, want het was voor de eerste maal althans voor zover wij weten dat er In ons gewest achter de honden werd ge jaagd. Fleurig en kleurig was de jacht stoet, omdat vele ruiters zich in het traditionele jachtcostuum hadden ge stoken: rode jachtrok, witte rijbroek en hoge hoed. Ook bevonden zich enkele dames onder het groot aantal ruiters, zomede enige landelijke ruiters. De meute telde 14 honden. In het vrije zware parcours van deze lange slipjacht waren, behalve de ge bruikelijke terreinmoeilijkheden, bo vendien 35 kunstmatige hindernissen te overwinnen. Het parcours liep van Wijk aan Zee door de provinciale wa terleidingduinen naar Castricum, van daar naar Egmond en vervolgens dwars door weilanden en sloten en over damhekken naar de Fransman te Bergen, Vooral in de weilandenwaar de ruiters in een lange rij uit elkaar lagen, leverde de jachtstoet een bui tengewoon aantrekkelijk schouw spel op. Zestig jaar Zondagsschoolwerk Zaterdag vierde de heer H. Wolzak zijn tachtigste verjaardag. Deze dag waarop hij de leeftijd der zeer sterken bereikte, was het ook in ander opzicht een gedenkwaardige dag. Het was n.l ruim zestig jaar geleden dat de heer Wolzak zich verbond aan de bekende Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen". Een zeer groot aantal jaren is de jubilaris bestuurslid dezei Zondagsschool. Het was dus niet te verwonderen dat de heer Wolzak, die enkele dagen te voren reeds in een ledenvergadering was gehuldigd, op zijn verjaardag veel belangstelling mocht ondervinden. Wie kent hem niet die zo lang Zon dag aan Zondag zijn tijd en gaven in dienst stelde van het Zondagsschool werk? Kinderen uit drie generaties heeft hij met zijn bescheiden onderwijs het Evangelie mogen brengen en nog steeds doet hij dat met grote opgewekt heid. Het hoogtepunt van deze dag was wel tóen burgemeester Wytema, in tegen woordigheid van het dagelijks bestuui der Zondagsschool en de predikanten ds ds. Wesseidijk en ds. Den Oudsten de jubilaris te zijnen huize. Korte Ly ceumstraat 1, te midden van zijn gezin kwam gelukwensen en hem de ver erende mededeling deed dat het H.M de Koningin had behaagd hem de ere medaille verbonden aan de Orde van Wat onze voorouders schreven v. In de Alkmaarsche Courant van 11 Maart 1850 treffen wij de vol gende advertentie aan: Tegen primo Mei e.k. wordt ge vraagd eene fatsoenlijke zinde lijke werkmeid, van de Protestant- sche Godsdienst, bekwaam om Beddenlinnep en Tafelgoed naar behooren in orde te houden en niet ongeschikt de tafel te bedie nen. De verdiensten zijn f 90. a f 100.'s jaars. Informaties te bekomen bij den Boekverkooper Johs. Roem, alhier. Vijfenzeventig jaar naar de markt De heer S. van Wieringen alhier her denkt morgen de zeer merkwaardige dag, dat hij vijf-en-zeventig jaar de Purmerender markt bezoekt. De thans 88-jarige jubilerende scha penhandelaar is geboren in De Rijp ging als jongen van tien jaar al met zijn vader mee en toen hij dertien jaar was ging hij zelfstandig naar de Pur merender markt en begon een scha- penhandel. die zich ook naar Engeland uitst.ekte Nooit heeft hij die veemarkt overgeslagen of hij moest ziek zijn Goed weer of slecht weer maakt vooi hem geen verschil. Hjj staat Dinsdags om half vijf op en trekt ondanks het feit, dat zijn ogen reer slecht worden naar de schaperonarkt van Purmerend. Zeer waarschijnlijk is deze vitale man de oudste schapenhandelaar van ons land. Chauffeuse had geen tijd Toen Zondagavond om tien uur een personenauto over de Nöordervaart in de richting van de Omval reed. be merkte de bestuurder dat uit de tegen overgestelde richting een andere auto kwam, die zo links reed, dat hij he' raadzaam achtte zijn wagen in de rechter grasberm te rjjden en daar tot itilstand te brengen. Dit hielp echte weinig, daar de andere auto nog meet naar links week en tegen zijn wager opbotste. Het bleek, dat de auto werf bestuurd door een dame die, nalat zii zich bekend gemaakt had, verklaarde lat zij geen tijd had. om de 'zaak ver der te bespreken, waarna zij haar reis voortzet) e. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Oranje Nassau, in zilver, toe te kennen. Na enige vriendelijke en waarderende woorden tot de heer Wolzak te hebben gericht spelde de burgemeester de jubi laris het eremetaal op de borst. Hierna sprak de voorzitter der Zon dagsschool, de heer Knaap, nog een woord van gelukwens en dank voor hetgeen de jubilaris door de jaren heen met zoveel getrouwheid heeft gedaan. Zichtbaar verrast en ontroerd dankte de heer Wolzak de burgemeester en zeide deze onderscheiding op zeer hoge prijs te stellen. Massakamp dammen Donderdagavond speelde de damclub Heiloo een massa-kamp tegen het sterke DDD uit Alk maar. Het was een spannende wedstrijd waar van de uitslag 25—25 was. 4 K. Tuinman (Damclub Heiloo)—N. Oud (DDD) 0—2} C. de Graaf- H. Kruider 2—0; J. Geusebroek—M. Hemels 2—Oj H. Verver—G. Woonijk 0—2; W. Hoogenboom—L. Verver 0—2; J. de Geus—M. Öud 0—2; J. Sprenke- ling—J. Schuit 1—1; P. Beukers—H. de Jong 0—2; C. Adrichem—J. Toepoel 0—2; S. Schu- rer—P. Booy 0—2; S. de Geus—D. Peerdeman 2—0; A. Kroon—J. Joma 1—1; P. Oud—M. Langras Jr. 0-2; J. Spaans—D. Stam 2—0; A- Winterink—C. Bijwaard l—1; D. Langedijk— Miedema 2—0; C. de Jong-G. Bakkum 2—0; |b. Helder—P. de Wijn Or-2; B. Hofman-Bal der 0—2; A. Sprenkeling—T. Kom 2—0; A. Alleman—D. Klinkhamer 2—0; B. Sluisman—D. Bruggeman 2—0; H. Weyers-J. Kromhout i-lj D Smit—Huis in 't Veld 2—0; Snel Spaans 1—1. Vrijdagavond werden de onderlinge wed strijden voortgezet. De uitslagen waren: le klasse. J. Schuit—M Oud 2—0; C. da Bree—N. Oud afgebr.; H. Toepoel—M. Hemels 1-l. 2^ klasse. Jorna—Miedema afgebr.; Visser- Verver 0—2; Stam-Langras Jr. 0—2; Langras Sr—Bijwaard 0—2; Verver- Visser 2 -0. Se klasse. Bakkum-KImkhame' 2—0; Beu- sekom-Hofman 1—1; L. Hoogendijk -J. Mole- naai 2—0; J. Molenaar Huis in 't Veld 2—0; Hofman—Beusekom 2—0. West Graftdijk Naar het Zomerfeest Donderdag hield de Vereniging van Arbeiders Radio Amateurs (V A.R.A.) afd. West-Graftdijk en omgeving on der voorzitterschap van de heer J. Houtkoper in café „Vislust" van de heer Schoon te West-Graftdijk haar huishoudelijke vergadering. In het afgelopen jaar is de vereni ging vooruitgegaan en telt nu 60 leden. Verschillende punten werden be sproken, die men in de uitzendingen van de V.A.R.A. gaarne anders zou zien. Men wil meer Hollandse platen en afschaffing van de radio-strip in de Zaterdagavonduitzending „Onder moeders parap'uie". Ook moet er vol gens de afd. meer aandacht besteed warden aan de ouderjaarsavond-uit- zending. Daarna las de heer Houtkoper de punten voor uit de district-vergadering N -Holland-Noord, welke op 16 Maart wordt gehouden. De heren R. Leegwater, W. Altman en B. Dubbeld zullen als afgevaardig den de vergadering bezoeken. De rekening en verantwoording van de penningmeester, de heer B. Dub beld, werd in orde bevonden. Hierna kwam het belangrijkste punt naar voren, het V A R A.-zilveren zo merfeest, dat op Zondag 11 Juli in het Gemeentelijke Sportpark te Hilversum zal worden gehouden. Dit werd na tuurlijk uitvoerig besproken en men besloot om net feest met een bus te bezoeken. Oudorp Auto over de kop in de sloot Hedennacht omstreeks half één is op de Friese weg, nabii de Pelmolen een personenauto, bestuurd door de heer H. uit Alkmaar, het juiste pad bijster geraakt, over de kop geslagen en in de sloot langs de weg terecht gekomen. Hef mag een wonder heten, dat de drie inzittenden de deerlijk gehavende wagen zonder letse) hebben kunnen verlaten De oorzaak van het gebeurde is niet bekend,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2