Regering-Eyskens is afgetreden Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Gelijk aan dat van ex-Koning Edward Om deze twee draait het leven van Ingrid Bergman Niet veel reden voor optimisme Prins Bernhard is weer thuis Geldzuivering in Republiek Indonesië Maandag 20 Maart 1950 147e Jaa#fang No. 67 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Ex-premier ontving informatieve opdracht van Prins Regent Scherpe woorden van Waals Congres Bollen-Zondagen op 16 en 23 April? 'n Hartelijk weerzien op vliegveld Schiphol Onder zand bedolven Stalin zou einde wensen van impasse Oost-West Tegenoffensief van de Chinese nationalisten BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdain 20 Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE COD TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. man. Familieberichten 20 ct p. man. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant Abonnementen 1.40 per maand, 4.per kwar taal plus incassokosten. Toestand in Belgie ernstig Het besluit van de regering om haar ontslag aan te bieden was het gevolg van het feit, dat de regering er niet in was geslaagd overeenstemming te be reiken over het bijeenroepen van een gemeenschappelijke vergadering van beide huizen van het parlement, ten einde te kunnen beslissen over de in trekking van de wet op het regent- Het Belgische kabinet is Zaterdag afgetreden. Minister-president Eyskens bood de Prins-Regent het ontslag van zijn regering aan, hetgeen door deze werd aan vaard. De demissionnaire regering zal de lopende zaken afdoen. De heer Eyskens deelde Zondagmorgen om half elf mede, dat hy door de Prins Regent met een Informatieve opdracht was belast en deze had aanvaard. Hü zal zijn besprekin gen vandaag beginnen en hoopt hedenavond een verklaring te kunnen afleggen. Na de stakingen van Vrijdag hebben de arbeiders overal in Wallonië Zaterdag het werk hervat. nieuwe regering op te nemen, dan zou hem slechts overblijven een homogeen katholieke regering te vormen, die als enig punt op haar programma de te rugkeer van de koning zou plaatsen en die met een kleine meerderheid in de kamers de wet op het regentschap zou kunnen doen opheffen, teneinde de vorst aldus in staat te stellen naar Bel gie terug te keren. Het is overigens ook niet onwaarschijnlijk, dat de katholieken, indien zij er niet in zul len slagen een nieuwe regering te vor men met enkele liberalen, het zullen laten aankomen opkamerontbinding en verkiezingen. Volgens deze veron derstelling zouden zij door nieuwe ver kiezingen de resultaten van de volks raadpleging over de terugkeer van de koning willen laten bevestigen. Hard tegen hard. Een vooraanstaand lid van de per manente commissie van het Waals con gres, verklaarde „als de koning zijn grondwettelijke bevoegdheden weder op zou nemen, zou dit het loyaliteits- gevoel der Walen voor de Belgische staat ernstig schokken". Hij voegde hieraan toe, dat een lid van het Con gres, dat in geheime zitting te Namen bijeen gekomen is, had verklaard: ,,Als de katholieke partij met betrekking tot de koningskwestie tot onwettige daden zou overgaan, zou ik mij als hoofd van een groot bestuurslichaam volgaarne onder een voorlopige rege- EYSKENS ....moeilijke opdracht schap. Na de kabinetsvergadering, waarin dit besluit viel, verklaarde de liberale minister Albert Deveze te ho pen, dat de staatsman, die belast zou worden met de vorming van een nieu we regering een formule zou weten te vinden, die ook een „nationale formu le" zou zijn. Voorts zeide de minister, dat het ontslag van de regering niet betekent, dat een onherroepelijke breuk is ontstaan tussen de liberale en katholieke ministers van het demis sionnaire kabinet. En nu? Het aftreden van de regering-Eys- kens heeft een ingewikkelde situatie geschapen. Mocht de kabinetsforma teur er niet in slagen liberalen in een Hef geval-Khama Het orgaan van de Britse Labour- partij, de „Daily Herald", schrijft dat Seretse Khama's positie met betrek king tot zijn functie als stamhoofd te vergelijken is met die van koning Edward de achtste van Engeland, die afstand deed van de troon voordat hij in het huwelijk trad met de Ameri kaanse mrs. Wallace Simpson. De moeilijkheid spruit niet voor uit de omstandigheid, dat een Afrikaan met een Engelse is getrouwd, maar uit de omstandigheid, dat deze Afrikaan de erfopvolger is van een belangrijk stam hoofd. Zijn huwelijk was derhalve een zaak, die niet alleen hemzelf, maar zyn gehele volk aan ging. Indien er dus een mogelijkheid was, dat het huwelijk verdeeldheid zou veroorzaken in de stam, zou de Britse regering, belast met het protectoraat, de verantwoordelijk heid niet kunnen afwijzen. De Britse regering was er ten volle van over tuigd, dat een onmiddellijke erken ning van Seretse Khama als stamhoofd de eenheid van de stam der Bamang- wato ernstig in gevaar zou brengen." Demonstratie. Op een protestbijeenkomst te Lon den van de „Liga van Afrikaners" is de onmiddellijke erkenning van Se retse Khama als „koning van Beets- joeanaland", en zijn onverwaardelijke terugkeer geëist. De 500 demonstranten, onder wie vele blanken en enkele In diërs, eisten ook een wetsontwerp tot afschaffing van rassenonderscheid in het gehele Britse imperium. Weerbericht Verwachting, geldig tot Dinsdag avond: Vanavond en vannacht plaatselijk lichte regen, morgen overwegend droog met plaatselijke opklaringen. Matige en nabij de kust af en toe vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG: Zon op: 6.42, onder 18.54, Maan op 7.24, onder 22.24. ring van Wallonië stellen". Deze ver klaring was met luid applaus begroet. De permanente commissie van het Waalse Congres zal voortdurend in zitting bijeen zijn. Na de bijeenkomst van het Congres werd een dagorder tot alle Walen ge richt, waarin zij werden opgeroepen om aan de gemeenschappelijke strijd deel te nemen. De anti-Leopoldistische leider De Housse deelde mede, dat de permanente commissie van 't Waalse Congres heeft besloten, dat de Walen bij een terug keer van de koning een splitsing van het land in drie (autonome) delen: Wal lonië, Vlaanderen en Brussel, zouden eisen. Terwijl bijna de gehele natuur nog slapende is staat in de bollenstreek het grote bloemfestijn reeds voor de deur. Nauweiyks hebben wij enkele mooie voorjaarsdagen gehad of de crocussen in hun helgele en blauwe of blauw witte kleuren zijn reeds waar te nemen. Zo hier en daar prijkt ook al reeds een narcis op het open veld. Naar ver wacht wordt zullen in de weken vóór Pasen de narcissenvelden met enkele vroege hyacinthen-velden in volle bloei staan. Mocht het weer bijzonder medewerken, dan zal er met Goede Vrijdag en Pasen reeds zeer veel te genieten zijn. Verwacht wordt, dat de traditionele bollenzondagen naar alle waarschijnlijkheid zullen vallen op de Zondagen 16 en 23 April, wanneer de hyacinthen-velden en de vroege tulpen velden in al hun pracht en luister zul len pralen. Roberto en Pia Filmster contra vroegere echtgenoot De vroegere echtgenoot van Ingrid Bergman, dr. Peter Lindstrom, zal een tegeneis tegen haar indienen en vra gen, dat hun 11-jarig dochtertje Pia onder zün voogdy zal blijven. Dit werd dezer dagen meegedeeld door Lind- stroms advocaat Isaac Pacht, een vroe gere rechter bij het hooggerechtshof van de Ver. Staten. De filmster is n.1. een actie begonnen, waarbij haar ge volmachtigde, dr. Lindstrom, heeft ge vraagd, dat Ingrid en Lindstrom samen d roogdjj over Pia, die bij haar vader is, zouden uitoefenen. Commentaar gevend op Ingrids eis, zeide Pacht, dat het „een gelukkige omstandigheid is, dat deze zaak voor het hof van Californie zal dienen". Ingrid en Roberto Rosseilini weiger den direct commentaar te leveren op Lindstroms actie. Vrienden van het paar zeiden, dat de tegeneis van Lindstrom de hoop op een spoedig huwelijk had verijdeld. Ingrid, zo verklaarde een van deze vrienden, is een vrouw met een hartstochtelijk De heer Suurhoff uit Indonesië terug In het algemeen gesproken kan ik over de ontwikkeling van de situatie in Indonesië niet optimistisch zijn, zeide de heer J. G. Suurhoff, bestuurder van het NW, die dezer dagen van zijn tweede naoorlogse verblijf uit Indonesië in Ne derland terugkeerde, na aldaar gereisd te hebben in een „goodwill mission" van het Vakverbond. Tot dusverre is er alleen maar sprake van sociale achteruitgang. De prijzen der zeventien belangrijkste voedingsmiddelen zijn volgens de laatste gegevens dertien maal zo hoog als vóór de oorlog. De lonen zijn absoluut niet aangepast aan de nieuwe verhoudingen. Dit leidt tot spanningen, die b.v. de stakingen van de laatste tijd begrijpelijk maken. lijke en politieke motieven spelen daar bij niet zelden een rol. De vakbeweging speelt slechts in de grote bevolkings centra en de grote steden. Het grootste deel van de bevolking heeft met de vakbeweging niets van doen. In die groep (het agrarische volksdeel) spelen adat, godsdienst en traditie nog een zo grote rol, dat het Westerse leven en de Westerse organisatievormen er mis schien nooit vat op zullen krijgen. Om dat bovendien de Indonesische arbei der analphabeet is, is het een zaak van belang de algemene ontwikkeling van de arbeider ter hand te nemen. Er wordt gedaan wat mogelijk is. Er is nauweiyks een regeling betreffende arbeidsovereenkomsten. De minister van sociale zaken, mr. Wilopo, is bezig een regeling te ontwerpen. Het een of het ander... Uitbreiding van het Westerse be- dryfsleven was noodzakeiyk om de jonge staat op de been te brengen. Het tegendeel is gebeurd. Niet de ministers maar vooral de hoge ambtenaren drin gen er sterk op aan de Nederlanders op een zyspoor te brengen. Als de anti- Westerse elementen de overhand kry- gen en het land zich van het Westen zal afkeren, zal Indonesië als export land van producten waaraan op de we reldmarkt behoefte bestaat, verloren zpn, zo meende de heer Suurhoff. Wij zullen al ons best moeten doen, zo zeide hij, om vertrouwen te winnen in Indonesië. Thans overheerst er de angst toch weer op enigerlei wijze on der Nederlandse invloed te komen. Achteruitgang en anti- Westerse houding De situatie op het gebied der vak beweging noemde de heer Suurhoff uiterst verward. De vakbeweging in In donesië is totaal versplinterd. De situa tie is in vele opzichten te vergelijken met die van ons land nu ongeveer tach tig jaar geleden. Het verschil is echter, dat in Indonesië de intellectuelen en niet de arbeiders zich opwerken als leiders van de vakbeweging. Persoon- en hartstocht, welke mensen, die den ken haar te kennen, zal verbazen. Uit de omgeving van Ingrid wordt verno men, dat deze zich met alle macht zal verzetten tegen de tegeneis van haar vroegere echtgenoot om de voogdij van hun dochtertje in handen te krijgen. Ingrid, zo wordt gezegd, is sterk aan het kind gehecht en zal tot het bittere eind vechten om het kind bij haar te hebben. De vliegende schotels zouden meteoren zijn? Volgens een bekendmaking van het Franse staatsobservatorium te Meudon bij Parijs werd de eerste „vliegende schotel", waarnaar men een onderzoek instelde, in de winter van 1900-1901 boven het Kanaal gezien, in de buurt van Cherbourg. Het gelukte niet deze „vliegende schotel" met ballonnen naar beneden te halen, omdat het de planeet Venus bleek te zijn. Op 4 No vember 1949 meldde een vliegtuig op weg naar Dakar, dat boven Noord- Afrika een merkwaardig vliegtuig was waargenomen. Het bleek de grote ko meet „1948 L" te zijn. Volgens een woordvoerder van bet observatorium komt de beschrijving van de Mexicaanse vliegende schotels karakter. Zij houdt veel van Roberto, overeen met het uiterlijk van meteo maar niet minder veel van Pia. Haar leven draait om deze twee. Voor hen zal zy vechten met een verbetenheid ren, die in deze tijd van het jaar in groten getale in de atmosfeer van de aarde komen. Koningin en Prinsessen haalden Vader af „De PH-TDN uit New York wordt om half tien verwacht". Toen deze woorden Zondagmorgen uit de luidspreker op Schiphol klonken, was dat voor H.M. de Koningin en de vier prinsessen, die met vele autoriteiten in het restaurant van het vliegveld waren verzameld, het teken om zich naar buiten te begeven in af wachting van het ogenblik, waarop de KLM-Constellation „Vlaardingen" zou landen en Z. K. H. Prins Bernhard na een afwezigheid van enkele maanden weer voet op vaderlandse bodem zou zetten. voor de aankomsthal. Hoog boven de luchthaven naderde reeds de Constel lation, halzen rekten zich en ja, heel ver achter op een der landingsbanen streek de Vlaardingen neer. De prin* was thuis gekomen. Beatrix tilde Maryke op. Kijk, daar komt pappie! zei de koningin tot haar jongste dochter. De kapel van de Am sterdamse politie zette het volkslied in en aan de mast ging ook de standaard van prins Bernhard omhoog. Langzaam taxiede de Vlaardingen tot vlak voor de hal. De deur van de cabine werd geopend en daar was de prins, gekleed in generaalsuniform. Voor hij het vliegtuig verliet drukte hü nog even de hand van de stewardess en de gezag voerder de heer R. P. A. van Rees. Wat toen volgde was de begroeting van den man en vader, die na een lange reis thuiskomt. Na dit familietafereeltje volgde de officiële begroeting. Minister-president dr. Drees was de eerste der autoriteiten die Z.K.H. de hand drukte en in een kort begroetingswoord de dank uitsprak van de regering voor de reis, die da prins heeft gemaakt. Prins Bernhard begroette toen de andere leden van het kabinet en de diplomatieke vertegen woordigers. Er werden door persfoto grafen en filmmensen opnamen gemaakt van het koninklijk gezin, een Ameri kaanse reporter van de PCJ gelukte het ZKH even voor de microfoon te krij gen, daarna begaf de koninkiyke fami lie zich naar de reeds gereed staands auto. Onder het gejuich van allen, die de aankomst hadden gadegeslagen, reed de hofauto om vijf minuten vóór tien van de luchthaven weg naar het paleis Soestdijk. Voordat de hofauto met koningin Juliana en de prinsesjes op het vlieg veld arriveerde, had het passagiers- restaurant zich al gevuld met talrijke autoriteiten, die mede prins Bernhard een hartelük welkom wilden bereiden. Daaronder bevonden zich bijna alle le den van het kabinet, de ambassadeurs van de Ver. Staten en Canada, de ge zanten van Brazilië, Mexico en Venu- zuela, de vertegenwoordigers van de Nederlandse Antillen en Suriname, de commissaris van de koningin in Noord- Holland en de burgemeester van Am sterdam. „Daar komt pappie" Toen de stem in de luidspreker het vliegtuig uit New York had aangekon digd, begaf het gehele gezelschap zich naar buiten, waar de koninkiyke stan daard en de vlaggen van de landen, die de prins had bezocht, vrolijk in de voorjaarsbries wapperden. De koningin, begeleid door burgemeester d'Ailly en de prinsessen betraden het platform Met het geld van zijn grootmoeder op stap „Het wordt me te gek, geef me een kans." Deze boodschap liet de 16-jarige HBS-er E. F. P. uit Den Haag achter, toen hij op 5 Maart van huis wegliep. De jongeling, die wilde gaan varen, had 425.— op zak, weggenomen van zijn inwonende grootmoeder. Bij Nispen glipte hij illegaal over de Belgische grens. De Haagse politie had ondertussen een ver zoek tot aanhouding doen uit gaan hetgeen tot gevolg had dat de jongeman In Hasselt door de Belgische politie werd aangehou den. De Belgen Stuurden hem naar Den Haag terug, waar hij Zaterdag arriveerde. P. had nog f 311,64 en 400 Belgische francs over. Misdrijf of ongeval? Sinds 21 Februari werd te Haarlem de schilderspatroon D. L. O. vermist. Daar hij in het bezit was van een aanzienlijk bedrag aan geld stelde ue politie een onderzoek in. O's stoffelijk overschot is Zondag uit het Spaarne onder de gemeente Haarlem opgehaald. Er bestaat nog geen zekerheid of hier een misdrijf of een ongeluk in het spel is. Te veel geld in omloop, te weinig goederen VADER VAN ZES KINDEREN OMGEKOMEN Zaterdag is de 40-jarige arbeider K. van D. uit Wychen te Nijmegen in een betonnen put door in beweging geko men zand bedolven en om het leven ge komen. Hij was gehuwd en vader van zes kinderen. Pogingen om hem te be- vrpden gelukten na bijna een uur. Van D. bleek toen overleden. Er is nog ge durende een uur getracht de levens geesten te doen terugkeren. Nadat minister-president Moh. Hatta een rede voor de radio had gehouden, werd Zondagavond door de minister van financiën van Indonesië bekend ge maakt, dat diezelfde avond om 10 uur een geldzuivering zou ingaan, waarby het papiergeld, dat in omloop is de helft van zyn waarde verliest. Slechts bankbiljetten van 2.50 en lager behou den de gehele nominale waarde. De biljetten dienen te worden gehal veerd. De linkerhelft blijft voor de helft van het nominale bedrag tot 16 April wettig betaalmiddel, de rechter- Cr heerste vorige, week een ongewone drukte by 't raadhuis van Haren by Groningen. Men kwam kijken naar het huwelijk-van-dag Doline Laan (81 jaar) boden (en als Hollywood groot zegt, dan is het ook groot), om Westerlings levensgeschiedenis in rechten te verkrij- iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiii gen. Misschien wel een rol voor de stapte in het trouwschip met Piet Dek- yier maanden vóór zijn 100ste tragi-komiek Charley Chaplin^ q Ita- verjaardag werd hem 'n tw ren. Zijn vrouw is 37 jaar. ker (76 jaar). De plechtigheid dreigde ""bó- liaanse boeren biJ T"rÜ° hebben zes vast te lopen, toen de bruid, wegens het J 8 ^d .he™ g gebo „gloeiend-hete vliegende schotels met vergeten van haar bril geen kans zag, ren' ZlJn vrouw ls J7 Jaar' een draaglijke handtekening in het re- He Sowjetrussische schrijver Ilja gister te zetten, maar na vele pogingen kon Piet zijn Doline toch huiswaarts voeren. Q Een „buitenman" die in Am- een rose staart van wolken achter zich aan", waargenomen, q Nou doen die Ehrenburg heeft verklaard, dat de [talia"en„ a'les nogal hevig' Z° w°rdt Sowjet-leefwijze geen exportartikel uitenman die in Am- v digd, zijn vader met een bijl te hebben sterdam met een dikke bundel bankjes doodgeslagen omdat die het hondje van f 25 in z'n zak liep, werd goede vriendjes met een kastelein. Zulke goe de vrienden om precies te zyn, dat het feest na sluitingstyd boven werd voort gezet, in gezelschap van de kasteleinse, haar dochter en de buffetjuffrouw. Om acht uur stond de boemelaar op straat en miste twintig biljetten. Veertien geeltjes vond de politie onder het vloer zeil, de andere zes zijn spoorloos. De familie zit te verzinnen, waar ze ge bleven kunnen zyn. In een cel op het bureau. Weet u al, dat de Oostduitse arbeiders Johann Sebastian Bach moe ten beschermen tegen pogingen, om hem uit te buiten voor cosmopolitische pro- paganda-doeleinden? Dan weet ge het nu vrienden! De 101-jarige negerpre- dikant James Smith maakt er aanspraak wensen op te dringen". Begrijpt u dan, waar het Westen zich zo druk om maakt? Een filmmaatschappij in Hollywood heeft een groot bedrag ge- op, de oudste „jonge vader" ter wereld Een bewaker voor een Agaretl van de boer uit het raam wilde gooien. Het beestje kostte te veel aan belasting en het at te veel. En zoiets doe je niet. Dat doodslaan bedoel ik. Jn de Amerikaanse staat Georgia is de sheriff tot een jaar brommen ver oordeeld, omdat hij twee negers aan de Ku-Klux-Klan had uitgeleverd. In de gevangenis van Maclester (Oklaho ma) brak opstand uit. De bajesklanten boden de directeur twee gevangen ge nomen bewakers aan in ruil voor be tore rechten Wat de baas heeft gezegd weet ik niet Toen aan Duitse stu denten in Straubing de vraag werd ge steld van wie de uitdrukking To be or not to be afkomstig was, zeiden ze: „Van Adolf Hitler" Wilt u nog peul vruchten? helft geeft recht op een obligatie in een drie pet. rente dragende regeringsle ning voor het halve nominale bedrag. Banksaldi moeten worden gehalveerd. De helft ervan wordt overgeboekt op de inschrijvingsrekening der staats lening 1950. De eerste f 200,van bank-tegoeden beneden f 1000,zijn vrij. Naar aanleiding van de geldzuivering zeide de premier: regering en gemeen schap dienen de last te drag -n, die in de vorm van een aanzienlijk tekort op de begroting (f 2500,— millioen) een gevolg is van 1 et aanvaarden van de souvereiniteit. Dit tekort heeft een inflataire tendens opgewekt, die de regering wil tegengaan of althans in toom houden door een economisch financiële politiek, welke gericht is op een verhoging van het aantal goede ren en een verlaging van de geld- omloop. Voorts wees Moh. Hatta er o.a. op, dat het de regering gelukt was in twee en een halve maand die ele menten uit te schakelen, wier bedoe ling het was in Indonesië een schaos te scheppen. De onruststokers zijn echter nog steeds actief, maar er is goede hoop, dat wij binnen niet al te lange tijd in staat zullen zyn de vei ligheid te herstellen. Schepper van Tarzan in Californie overleden Hij kende Afrika niet Edgar Rice Burroughs, de schepper van Tarzan, is Zondag te Encino in Californie overleden. Hij werd 74 jaar. De schrijver van de boeken over Tar zan werd te Chicago geboren. Meer dan 36 jaar lang schreef hij zijn Tar- zan-romans, die hem multi-millionnair gemaakt hebben Zijn eerste roman, ..Tarzan van de apen", werd in 1914 uitgegeven. Burroughs, die zyn eerste Tarzanboek met behulp van „Stan leys „In darkest Africa" schreef, is nooit van zijn leven in Afrika geweest. Lichte opklaring? Hooggeplaatst Nederlander in Indonesië gearresteerd De Indonesische autoriteiten hebben een der hoogste Nederlandse functiona rissen in Indonesië, dr. J. Ozinga, ge arresteerd. Dr Ozinga adviseur van de Indonesische minister van Voorlichting, wordt er van verdacht medegewerkt le hebben aan de ontvluchting van kapi tein WesterlinE naar Singapore. Tevens werd de heer Jiscoot van de damse Lloyd gearresteerd. Volgens het Engelse Zondagsblad „The People" heeft maarschalk Stalin besloten de Westelijke mogendheden te polsen over besprekingen in de naaste toekomst ter bijlegging van de geschillen tussen Oost en West. Vol gens een hoofdartikel van de diploma tieke medewerker van dit blad zal Molotof, plaatsvervangend minister president, naar West-Europa komen met volledige bevoegdheid om namens de Sovjetunie een regeling te treffen. HAMRITRGS OOK WORDT OPGEBLAZEN Zaterdag hebben Britse ingenieur1 een aanvang gemaakt met het opblazen van het dok „Elbe 17" te Hamburg. Er deden zich geen incidenten voor. Landing op vasteland Zaterdag is een nationalistisch com mando er in geslaagd zich op het Chi nese vasteland te ontschepen en zich meester te maken van de stad Soeng- men, gelegen aan de Oostkust van de provincie Tsjekiang. op ongeveer 320 km van Sjanghai Volgens het commu niqué van de nationalistische admira liteit zouden bij deze operatie 25.000 communisten „in de pan zijn gehakt". Het communiqué zegt niet of het hier een afzonderlijke overval betreft of eon eerste operatie van het sedert lang door de Nationalistische autori teiten aangekondigde tegenoffensief. KINDJE UIT HET RAAM GEVALLEN Op de Gelderse kade te Amsterdam is Zondag op eer onbewaakt ogenblik een bijna 2-jarig indje uit een raam van ongeveer vier meter hoogte geval len. In het Binnengasthuis is het in de loop van de middag overleden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1