Stad en Omgeving, Bouw nieuwe Openbare Lagere school AGENDA Belgie legt heffing op onze kaas Tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" jm abonneren De Kennemer Ruiters te Bergen Aanleg speelterreinen Schoen vloog in brand NIEUWS UIT HEILOO Jaarvergadering van de Kleuterschool Een nationaal park in Noord-Holland B. en W. stellen voor een garantie van t 35.000.— te geven van 1 April a.s. Vrijwel permanente school volgens nieuw systeem opgetrokken B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot de bouw van een nieuwe Openbare school voor gewoon lager onderwijs volgens een door ratiobouw goed te keuren systeem-Knoop, op een terrein gelegen ten Zuiden van de Ferdinand Bolstraat aan de Ruysdael- kade, ter grootte van pl.m. 2600 M2. waarvoor de bouwkosten, grondkosten etc., doch met uitzondering van meu bilair, leslokalen en eventuele leer middelen, worden geraamd op 189.460 In verband met de te verwachten toe name van het aantal leerlingen is het nodig, dat reeds voor het komende schooljaar uitbreiding van het aantal schoolgebouwen wordt gegeven. B. en W. dachten eerst over aankoop van een Oostenrijkse (houten) school, maar hebben daarna besprekingen gevoerd met een ondernemer, die volgens het systeem-Knoop een semi-permanente woning in Zuilen had gebouwd, waar voor geen bouwvolume nodig is. Deze school zal evenals die in Zullen 4 lokalen op de begane grond en 4 op de bovenverdieping krijgen. Hier ko men kamers voor het hoofd der school, het onderwijzend personeel en voor de schoolarts om de hier te bouwen school zal vrjjwel als permanent zijn te beschouwen. De ondernemer mag voor Rijk 15 van deze scholen bouwen zonder extra bouwvolume te vragen De school behoeft nog de goedkeuring van ratiobouw. De bouw vergt onge veer 4% maand, de kosten bedragen rond ƒ100.000 exclusief verwarming, inclusief schilderwerk, sanitair, elec- tra enz. Het ligt in de bedoeling leer lingen van de Jan Ligthartschool hier te huisvesten en de leerlingen van de school voor G.L.O. (tijdelijk in de Fin- se school gehuisvest) definitief in laatstgenoemd onderwijsgebouw on der te brengen. Voor de Jan Ligthart school zijn reeds 52 kindeen aangege ven. Als le klasse wordt geheel be volkt door leerlingen uit deze wijk, zo dat het bouwen hier verantwoord is. De grondkosten bedragen ƒ35.750, de bijkomende kosten ƒ44.560, de meu- bileringskosten 9150. Alkmaarders in de Brabant grensrit De heer en mevrouw Kokkes-Godijn uit Alkmaar hebben Zaterdag deel genomen aan de Brabant grensrit 1950 van de gemengde teams wisten zij zich met 319 strafpunten als eerste te klas- sificeren, zoals de voorlopige uitslag althans aangeeft. De heer en Mevrouw Kokkes reden een Austin A 40. „Kaaskoppen" wandelen De leden van de Alkmaarse Wandel- vereniging „De Kaaskoppen" hebben de eerste training voor de Vierdaagse ach ter de rug. Gisteren namen zij deel aan een 25 km-wandeltocht, die uitgeschre ven was door de Politie-Sportvereni- ging „Velsen". De heen- en terugtocht naar Velsen werd per fiets gemaakt. De Raad besloot in 1949 een bedrag van f 725 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een omrastering om het door de buurtvereniging „De Watertoren" te exploiteren speelter rein aan de Van Teylingenstraat. B. en W. willen de aanleg van speel terreinen krachtig bevorderen en een proef nemen met een drietal terreinen, waarvan de kosten als volgt zijn ge raamd: le aan de Liefdelaan f 2360. 2e aan de Nieuwpoortslaan f 830. 3e tussen de le en 2e Kanaalstraat f 3270. De terreinen worden dan afgerasterd met harmonicagaas ter hoogte van 1.80 M. a 2 M. met daarbij behorende oe- planting. De regeling van het gebruik berust hoofdzakelijk bij de omwonen den. Motorwedstrijden op het Sportpark B. en W. delen de Raad mede, dat zij voornemens z\jn gunstig te beschik ken op het verzoek van WV Alc- maria om de gemeente weer finan cieel garant te doen zijn voor de drie te houden motorraces. Het sport- parkbedrijf moet dan het financieel risico dragen en de VVV zal als aan deel van de eventuele baten dezer wedstrijden- 40% van de netto winst ontvangen. Hoewel B. en W. menen, dat het ne men van een dergelijk besluit tot hun beheersbevoegdheid behoort geven zij de Raad hiervan kennis. Anna Christie opgevoerd door de Toneelgroep Herman Bouber Wij hadden het ijverige gezelschap Bouber gisteravond gaarne een beter bezette zaal gegund, maar helemaal ongelijk hadden de afwezigen toch ook weer niet. Het toneelspel Anna Christie van de bekende Amerikaanse auteur Eugene O'Neill bleek niet in staat voortdurend te boeien. De eerste 2 bedrijven werden in tamelijk traag tempo in een wel wat „heel erg sober" décor gespeeld. Het derde bedrijf was veruit het beste en gaf Annie Langen- aken, Bert Silvester en Herman Bouber gelegenheid tot sterk spel en ook het slotbedrijf kon wel voldoen. De hoofdfiguren komen vooral in de laatste bedrijven nogal eens fel tegen over elkaar te staan. De scènes tussen vader en dochter en tussen deze en de aan boord genomen Mat Burke zijn wel een bewijs van het talent van de au teur. Maar toch blijft het geheel wat te fragmentarisch. Annie Langenaken, die reeds meer malen in Bouber-stukken de aandacht had getrokken, kreeg hier, in de titelrol, een mooie kans en zij heeft Anna Christie dan ook goed, in diverse scè nes zeer goed vertolkt. Mat Burke bleek een succes voor Bert Silvester, die in de derde en vierde acte voor sterk tegenspel zorgde. Herman Bouber als Anna's vader, de man die de zee haat en zijn dochter ten slotte slechts node aan een zeeman afstond, voelde zich in dit milieu wel thuis. Jeanne Hunsche-Verkade was een verdienste lijke Martha, terwijl Headie Bouber de kleine rol van de kastelein speelde. Een dankbaar applaus viel de uit voerenden aan het slot ten deel. G. Uit het zakenleven In het handelsregister stonden de vol gende nieuwe inschrijvingen: ,JDe Winckel van St. Anneke", Alk maar. Verdronkenoord 36a. Kleinhan del in heren- en jongensbovenkleding herenmodeartikelen en bedrijfskleding damesmode en kleinvakartikelen. stuk goederen en huishoudgoederen. onder kleding, baby goed en corsetarti kelen woningtextielgoederen. Eigenaar: H. M. Knijpers. „Decora". Alkmaar, Boterstraat 6. De coratie- en reclamebureau. Eigenaar: C. Wesseling. De Alkmaarse veemarkt 20 MAART 1950. 49 Vette koeien f 400—f 1075, 365 Nuchtere-kalveren (slacht) f 30f 55. 25 Vette schapen f 80f 110 3 schapen met lammeren f 110 per 274 var kens f 1.54f 1.64 per k Burgerlijke stand Geboren: Teake S. B„ zoon van T. S. Zwanenburg en M. A. de Boer. Overleden: Catharina Koeleman, oud 85 jaar, wed. van J. Manshanden. Albertus Bernardus Winters, oud jaar, geh. m. D. J. M. Stolwijk. 55 FAILLISSEMENTEN Uitspraken in het faillissement van J. Stoop, zeilmaker te Oudkarspel. Rech- ter-commissaris is mr. J. Krabbe t? Alk maar, curator mr. G. van Hilten, Oude gracht 102 te Alkmaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Alles wel aan boord (tot 14 jaar o. g.); Victoria Theater, 8 uur: De 'tweede mrs Carroll (18 jaar); Cinema Americaln, 8 uur: Kus des doods (18 jaar); ABT, 8 uur; De laatste der roodhuiden (14 jaar). Gulden Vlies, 7.30 uur: Nico Akker- man's Koorklassen. DINSDAG Bioscopen gesloten. Gulden Vlies 8 uur: Bakersprookje. Ge weet soms niet welke onheilen zich boven uw onschuldig hoofd kun nen opstapelen en daarom is het wen selijk op alle mogelijke gebeurtenissen verdacht te zijn. De heer J. Beumer van de Westerweg was dat niet, want hij had er geen flauw vermoeden van, dat zijn schoen in de brand zou vlie gen toen hij deze per ongeluk wat te dicht bij de kachel hield. En toch ge beurde dat. Zeven weken lang hinkt hij al met een paar verbrande tenen naar de dokter en het ziekenhuis. Schoenmaker Denijs, die het verbrande schoeisel in reparatie hoeft kon ons de oorzaak meedelen, al had hij nimmer iets dergelijks in zijn praktijk meege maakt. De teen van de schoen wordt tegenwoordig n.L gemaakt van een laagje leer, waaronder zich een laagje celluloid met linnen bevindt. Wordt de teen dus te heet, dan vliegt het cellu loid in brand met alle onaangename gevolgen van dien. Men zij gewaarschuwd. Beemster DEMONSTRATIE De Rijkslandbouwvoorlichtdngsdiemst organiseert Donderdag a.s. in samen werking met de Federatie van Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting een demonstratie met een mechanische mestspreiwagen en een trekker met op lader. Als demonstratieterrein is gekozen het bedrijf van de heer D. Schoenma ker, Middenweg 77, te Midden-Beem- ster. VISSERIJ-BESOMMINGEN IJMUIDEN De loggers, die Zaterdag aan de af sla kwamen maakten de volgende be- s-mmingen: IJM 129 f 7500; IJM 53 f1120; KW 166 f1065; KW 9 f3015; KW 48 f 7000; KW 83 f 4000; KW 41 f5670. Besommingen kustvissers: KW 77 f635; KW 72 f800; KW 53 f1090; IJM 316 f815; ITM 277 f1550; IJM 276 f960; IJM 228 f720; IJM 30 f 620; IJM 229 f1430; IJM 226 f112; IJM 23 f865; IJM 211 f395. De parlementaire redacteur van „Het Vrije Volk" schrijft: De Belgische regering heeft besloten met ingang van 15 Maart op elke kilo Nederlandse kaas, die de grens over gaat, een heffing te leggen van 12 francs. In Nederlandse regeringskrin gen acht men deze maatregel volkomen in strijd met de geest van Benelux en met verschillende verdragsbepalingen. Over het onderwerp is thans via de diplomatieke dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken met de Bel gische regering contact opgenomen, hetgeen een verscherping van de situ atie inhoudt. Mogelijk is, dat minister Stikker bij zijn aanstaand bezoek aan Brussel met Paul van Zeeland, de Bel gische minister van Buitenlandse Za ken, de kwestie zal aansnijden. De prijs van de Belgische kaas ligt hoger dan van het Nederlandse pro duct. De totale Belgische kaasproductie is evenwel niet groter dan vijf duizend ton per jaar, terwijl Nederland naar Belgie exporteert rond 20 a 25 dui zend ton per jaar. Dit is ongeveer één vijfde van de gehele Nederlandse kaas productie. Nederland is niet bang, dat als ge volg van deze maatregel de export naar Belgie zal achteruitlopen. Wel tgmond aan Zee Duinbrand Zondagmiddag, ongeveer drie uur, werd brand ontdekt in de duinen ten Zuiden van Egmond aan Zee, waar de wind het vuur aanwakkerde. Velen schoten te hulp, maar een zevental ha duin werden door het vuur verwoest. De bosbrandweer van de Prov. Water- leidingsdienst, diverse pachters van duinterreinen, de brandweer van Eg- mond aan Zee en vele bewoners van Egmond-Binnen namen aan het blus singswerk deel. De oorzaak van de brand is onbekend. Hear-Hugowaard De Oranjevereniging vergaderde Door de oranje-vereniging alhier is voor de komende feestdagen een voor lopig program samengesteld. Op Koninginnedag zuilen uitsluitend kinderspelen worden gehouden, 's Mor gens is er een optocht waarna des middags op het gemeentelijke sportter rein kinderspelen worden gehouden o.l vaD het onderwijzend personeel. Des morgens op 5 Mei zijn er enkele plechtigheden, ais het hijsen van de vlag en het spelen van het volkslied, terwfjl 's midnags grote volksfeesten zullen worden gehouden De avond van deze dag zal worden gevuld met een bonte avond" in de zalen van de heren Evers en Heiligenberg. echter ziet men in bevoegde kringen in Den Haag, dat de reële mogelijk heid wordt outnomen om de export naar Belgie uit te breiden. Immers, de Belgische consument moet nu aan zienlijk méér betalen. Er was de laat ste tijd inderdaad sprake van een ver groting van de export naar Belgie. Men acht in regeringskringen in Den Haag de Belgische maatregel niet alleen in strijd met de geest van Be nelux, maar ook in strijd met de be palingen van het protocol van Luxem burg, bij welke overeenkomst kaas niet werd genoemd als een van de landbouwproducten, waarvoor een minin.um-importprijs mocht worden vastgesteld. De heffing van 12 francs per kilo betekent, zo redeneert men in bevoeg de kringen in Den Haag, c' t de Bel gische consument „ter bescherming van de 5000 ton eigen kaasproduct»" per jaar 2025 millioen gulden moet opbrengen. Dan zou het veel eenvoudiger zijn geweest, als de Belgische regering had besloten de eigen kaasproductie een toeslag te geven tot aan de prijs van het Nederlandse product. Dit zou niet meer dan vijf millioen gulden hebben gekost. Dat bedrag zou men gemak kelijk hebben kunnen vinden in de rond 25 millioen gulden, die Belgie sinds September als heffing op de Ne derlandse boter heeft ontvangen. Er zal een normale Nederlandse de legatie naar Belgie vertrekken om besprekingen te voeren over export mogelijkheden van Nederlandse zui vel. De reis van de Nederlandse dele gatie zal, hangende deze kaaskwestie, vermoedelijk worden uitgesteld. Inderdaad we kunnen gerust spreken van „onze kleuterschool". Wanneer men de jaarvergadering van ouders, contri buanten en belangstellenden van de kleuterschool van Heiloo bijwoont, treft het elke bezoeker, dat dit kleine schooltje een grote plaats inneemt in de harten van velen. Een overtuigend be wijs daarvan was dat de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer Rus, mededeelde dat hij veer een schenking van f 100.van N.N. in zijn bus vond, nu in de vorm van een geschonken aan deel! In zijn openingswoord kon de voor zitter een vrij groot aar.tal bezoekers welkom heten. Aan de dames Rap en v. d. Molen werd dank gebracht voor hun werken in de school. Hun toewij ding demonstreerde zieh weer in een welverzorgde tentoonstelling van het werk der kleuters, waarvoor grote be langstelling bestond. De heer Rus zeide, dat het schooltje het hele jaar „volgeboekt" was, d.w.z. dat 100 kinderen de school bezochten. Het schoolgeld is nog altijd te hoog naar het oordeel van het bestuur, maar daar is nog niets aan te doen. Hopen- lijk komt hierin verandering, wanneer de veelbesproken f 25.Rijkssubsidie ook aan deze kleuterschool zal worden uitgekeerd. Spr. richtte woorden van waardering tot de scheidende penning meester, de heer Jac. v. Gemeren. „Zonder iemand te kort te doen" zeide de heer Rus, „mag ik zeggen dat Uw aandeel in dit werk van beslissende invloed is geweest op de totstandko ming van de school". De heer Van Gemeren dankte voor het hem geschonken boekwerk. Hij hoopte, dat het de kleuterschool wel moge gaan. Dank werd gebracht aan de heer Schrale, die om gezondheidsredenen bedankte als lid van de Raad van Toe zicht. De voorzitter deelde mee, dat het proces in verband met de bouw der school nog steeds loopt. Van onveilig heid in het gen.eentebos is dit jaar niets gebleken. De penningmeester, de heer v. d. Graaf, gaf een overzicht over de stand der financiën. Meerder malen was de wenselijkheid van een tegelpad en/of speelterrein naar voren gekomen en nu kon worden meegedeeld, dat iemand die anoniem wenste te blijven, een renteloos crediet van f500.— beschik baar stelde voor dit doel. Na enkele ondergeschikte punten kwam de benoeming van vier leden van de Raad van Toezicht aan de orde. Aftredend waren de heren Postma en Avis, die bij acclamatie werden herbe noemd. In de vacatures voor de heer Van Gemeren en Schrale werden be noemd de heren Van der Schuyt en Troostheide. Beiden aanvaardden de benoeming en werden hartelijk welkom geheten. Bij de rondvraag stelde de heer Kos ter voor, te trachten de 4°/o rente per 1 Mei de school ten goede te laten ko men. Tijdens de vergadering werd dit reeds door twee aanwezigen toegezegd. Het bestuur zal doen wat mogelijk is. De heer Van der Schuyt, mede spre kende namens de heer Keppel, zegde toe voor hun rekening een foldertje te doen drukken, om de ouders van adsp.- leerlingen op de waarde van de school te wijzen en er een strook aan te ver binden, waarbij men zich kon opgeven als contribuant. In zijn slotwoord dankte de heer Rus voor de steun, die door zo velen werd toegezegd. Dokter L. Hoekstra overleden Zaterdagavond is na een langdurig ziekbed overleden de bekende dokter L. Hoekstra in de ouderdom van 73 jaar. Dokter Hoekstra was een geziene per soonlijkheid. Hij werd geboren in Jel- sum (Friesland), begon zijn dokters loopbaan in Joure (Fr.) en bleef daar ongeveer een jaar lang zijn praktijk uit oefenen, waarna hij naar Bovenkarspel vertrok. In 1915 vestigde hij zich in Heiloo. Al die tijd heeft hjj daar zijn praktijk uitgeoefend. In 1915 werd hij tevens gemeente-arts. Vele vrienden heeft hij zich al die jaren gemaakt. Dat hij vele vrienden had bleek in 1942 toen dokter Hoekstra 6 weken opgesloten werd in het huis van bewaring op de Weteringschans en daarna zijn vrijheid terug kreeg. Als burger heeft hij vele verdiensten gehad en wij noemen slechts zijn aandeel in het streven voor „Heiloo Vooruit" en het Witte Kruis, vooral in de periode, dat hij pas in Heiloo gevestigd was. De begrafenis zal Woensdag plaats hebben na een rouw dienst in de Ned. Herv. Kerk door ds. H. W. Bloemhoff, welke dienst om 2 uur aanvangt. De overleden wordt opge baard in de kerk, waar vanaf 1.30 uur gelegenheid is tot condoleren. Inbrekers aan het werk In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij de familie Veeken aan de Straatweg nr. 624, alhier, door open breking van het raam van de achter kamer. Er werd slechts een scheerap- paraat ontvreemd. Enkele woningen verder brachten de inbrekers een be zoek bij een weduwe. Daar werd pijn. f 10 ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede! (Ongecorrigeerd) Onze provincie zal zich weldra mo gen verhengen over het bezit van een nationaal park. Het bekende duinge bied van de erven van der Vliet te Bloemendaal, groot 1200 ha, wordt na tuurreservaat. De koopprijs bedraagt f 1.25.000, waarin het Rijk voor 55 pet. zal sub sidiëren. de Provincie voor 25 net. en de gemeenten Amsterdam en Haarlem elk voor 10 pet. Voor de provincie be tekent dit een uitgave van f 312 000 Bovendien is f 100 000 nodig als eerste aanloopkapitaal voor het aanleggen van wegen en paden, het maken van afrasteringen De duinterreinen zullen worden aan gekocht door de voor dit doel in hel leven te roepen stichting „Het Natio naal Park de Kennemer Duinen". Marktberichten WARMENHUIZEN, 18 Maart. 125200 kg rode kool f 13.20—f 23.80; 2400 kg gele kool f 33.50f 36.70; 3600 kg peen f 32.50—f 41.30; 100 kg witlof f 46. LAN GEDLIKER GROENTENCEN- TRALE, 800 kg pen II 40 en III 35. B. en W. hebben de Raad voorge steld ter dekking van het eventueel verlies van de in 1950 door de iedera tie van V.V.V.s in Noord-Holland bo ven het Noordzeekanaal te Alkmaai in deze gemeente te houden tentoon stelling een garantie te verlenen tol een bedrag van ten hoogste 35000. Als voorwaarde wordt gesteld, dat uit de middelen der tentoonstelling vooi het maken en inrichten van stands voor culturele en toeristische doelein den tot geen hoger bedrag dan 3500U mag worden beschikt en dat een even tueel verlies gedekt zal worden me: het batig saldo der te houden verlo ting alvorens de garantie der gemeen te zal worden aangesproken. O.a. la nog bepaald, dat 50% van de netto winst aan de gemeente Alkmaar wordt uitgekeerd of zo er méér garanten Zij die zich met ingang ontvangen de tot die da tum verschijnende nrs. Oudorp Uit auto ontvreemd Toen de heer B uit Heiloo in de avond een bezoek bracht aan een bewoner van de kanaaldijk, had hij zijn auto hij het perceel geplaatst. Toen hij na kor te tijd binnen te zijn geweest wilda vertrekken, bleek, dat onbevoegden een kijkje in de auto hadden genomen en tevens iets van hun gading hadden ge vonden. Hij vermiste n.L een verband- doosje, een knypkat, vier repen choco lade, een rol pepermunt en een rol letje drop. Het zou aanbeveling verdienen d« auto's bij donker af te sluiten. Wat onze voorouders schreven In de Alkmaarsche Courant van 18 Maart 1850 vinden wij de vol gende advertentie: Dienst der barges van het Nieuwe diep naar Amsterdam en vice versa, des Zondags, Dinsdags en Vrijdag van beide Plaatsen, des morgens ten Zeven ure. Passage geld in de 2e Cajuit 2.50, in de Voor-Cajuit f 1.50. Van Alkmaar naar het Nieuwe- dlep: 2e Cajuit 1.20. Voor-Cajuit 0.7A Naar Amsterdam: 2e Cajuit 1.30. Voor-Cajuit 0.80. De ondernenr ers, Gebr. Zurmuhlen. zijn een evenredig deel daarvan. In 1949 was een garantie van 65000 ge vraagd. De thans op de Bergerweg te houden tentoonstelling is van ruimei opzet. Zij geeft een beeld van de at tracties van onze provincie boven het Noordzeekanaal en van de landbouw, handel, nijverheid en scheepvaart in dit gebied. De begroting is in ontvang en uitgave 200.000, waarbij op 100.000 voor het verhuren van stands wordt gerekend. In verband met de verlaging van de kosten voor de culturele stands kan thans met 'n De landelijke rijvereniging „Kenne mer Ruiters" hield Zaterdagavond in „Het Wapen van Bergen" een feeste- liike bijeenkomst. Nadat de voorzit ter, de heer H. Bruin, de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroe pen, besteeg de secretaris Arie Schut het gevleugelde paard der Muzen om vanaf de hoge zitplaats op de rug van Pegasus het jaar 1949 nog eens te overzien en de voornaamste voorval len te bezingen. Een daverend applaus was het loon voor zijn dichtproeven. Hierna kreeg de heer J. van Meurs uit Graft het woord om aan de hand van een uitgebreid fotomateriaal een causerie te houden over „Het paard in de historie" Zo werd het nuttige verbonden met het aangename, de kennis omtrent het edele paard ver rijkt. Voor hen, die de „Natuurlijke histo rie voor de jeugd" van de School meester hebben bestudeerd, is het al lang geen geheim meer, dat het paard begint als .hitjen" en zijn ondermaans bestaan eindigt als „rookvlees" om zich tussen beide uitersten op velerlei gebied verdienstelijk te maken. Ook zullen zij zich nog herinneren hoe gevaarlijk het was het Trojaanse naard- in te nalen, zoals Troje onge veer 1200 vóór Chr. ondervond. Omtrent het verleden wees de heer van Meurs er op, dat reeds 65 mil Hoen jaren terug een klein vijftenis paardje moet hebben bestaan als in secten- en planteneter. Afstammelin gen werden bosbewoners, die zich voedden met varens, tot ten laatste het paard als steppendier een gras eter werd. De vijfteners waren intus sen gereduceerd tot éénteners. Het grote aantal paardenrassen, dat wii thans kennen, kan op verschillende SPORT Voorwedstrijden damkampioenschap 1951 De resultaten van de resterende par tijen uit de 12e ronde van het tournooi. dat als voorwedstrijd geldt voor 't per soonlijk damkampioenschap 1951, lui den: BaasDrenth 11; Van AaltenLa- ros 1—1; Anderson—Bergsma 1—1. Assendelft 2 40, Volendam 3—TOG 2 1—1. De stand na de 12e ronde is als volgt: 1 en 2 Bergsma en Haasdonk beiden 16 punten; 3 Jurg 15 punten; 4 en 5 Van Aalten en Onnink beiden 14 pun ten; 6 Doornbos 13 punten plus 1 nog te spelen partij; 7 Laros 13 punten; 8 Ham 12 punten; 9 en 10 Anderson en Westra beiden 11 punten; 11 Drenth 10 punten; 12 Baas 8 punten; 13 Veenstra 7 punten; 14 De Ren 6 punten plus 1 nog te spelen partij. Uitslagen K.N.V.B.- res. elftallen 2e Klasse B: EDO 2—Zeeburgia 2 2—1, DWV 2Alcmaria 2 13, Helder 2 garantiebedrag van 35000 volstaan West Frisia 2 02. worden. Bijna de helft van de ge raamde standhuur is reeds zeker. Br wordt een loterij georganiseerd met 'n te verwachten netto opbrengst van 30.000. B. en W. willen niet voldoen aan het verzoek tot het verstrekken van werkkapitaal. 3e Klasse A: Zaandijk 2LOC 2 100, KW 2—WMS 3 1—1, WA 2—OSV 3 41, Alcmaria 3Meteor 3 22, Helder 3—ZW 2 2—0. 3e Klasse C: Alkm. Boys 2—WFC 3 1—1, ZFC 4—HRC 3 0—2, Watergraafs meer 3Volewijckers 4 3—0, AFC 4- manieren worden ingedeeld: naar hun afstamming in Oosterse (Arabisch vol bloed, Engels volbloed, enz.) en Wes terse rassen (de Belg, de Shire, de Clydesdale), naar hun temperament in warmbloed- en koudblaedrassen, naar hun ontwikkeling in zware, middel zware, lichte rassen en ponnles en naar hun geschiktheid voor bepaalde gebruiksdoeleinden in rijpaarden, tuigpaarden, trekpaarden. Bij de op het witte doek geprojec teerde paarden werd telkens gewezen op de kenmerken van het exterieur. De heer van Meurs besloot zijn in teressante causerie met een serie fraaie ruiterfoto's. De voorzitter dankte spreker voor zijn inleiding, wat de aanwezigen met een luid applaus onderstreepten. Toen betraden twee herauten van de ruiters het tonee] en klonk hun hoorngeschal: Aufforderung zum Tanz. Een walsje was welkom na het lange stilzitten. De hierna volgende „samenspraak" tussen twee Westfriese boertjes in hun blauwe pakjes met rode halsdoek, pet op 't hoofd en pijpje in de mond. werd een groot succes voor de Gezusters v. d. Berg. Zo werd de avond volgemaakt, Som broek en zijn band zorgden er voor, dat de ruiters en amazones niet stijf werden van het zitten en voordracht kunstenaars gaven gelegenheid tot rusten na 't draaien op de dansvloer, tot de taptoe een pinde maakte aan de prachtig geslaagde feestavond. TAFELTENNIS Dezer dagen werd te Bergen opgericht de tafeltennisvereniging „Merlette" (In de heraldiek een vogeltje zonder poten en bek.) Zondag zal de eerste wedstrijd plaats vinden in .Het wapen van Ber gen" en wel tegen kantoorpersoneel van het Parool te Amsterdam. DE SIRENE LOEIDE Zondagmorgen omstreeks 10 uur werd de hulp van de brandweer ingeroepen door bewoners van een perceel aan de Colnotweg: de pijp van het fornuis deed wat verontrustend. Spoedig was het euvel verholpen. VAN MARSDIEP TOT IJ Bij het verbranden van oude aard- beiensloffen hebben te Beverwijk jon gens munitie in 't vuur geworpen, ten gevolge waarvan een hunner ernstig aan handen en gelaat werd gewond Q Op 20 April en 6 Juni zuilen bij de pont veren te Velsen. Buitenhuizen en Zaan dam verkeerswaarnemingen worden gehouden in verband met de toekom stige tunnelbouw te Velsen. Dank zij het kordate optreden van een taxi chauffeur, heeft de politie te Den Helder een koopman uit Alkmaar in arrest gesteld, omdat deze een uit Breezand afkomstige (dronken) land arbeider had beroofd. De vuurtoren te Cocksdorp, die in de oorlog zwaar werd beschadigd, wordt Vrijdag weer in gebruik genomen. Van de hand van mevr. L. A. Lever—Brouwer te Den Helder is het boek „Wij vrouwen van vandaag" verschenen. Thans is definitief opgericht de Co6p. Verbruiksvereniging „West Friesland", voortgekomen uit de filialen van „Sa menwerking" te Hoorn. Enkhuizen en Medemblik en de zelfstandige Coöp. Verbruiksvereniging Wijdenes en omge ving.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2