Heiloo kent geen noodschoolkwestie meer m Alkmaarse Boys ontvangt hekkesluiter Besluit van B. en W. door de raad eenstemmig bekrachtigd lannengaan verlaten predik beurten elmceheid Compromis'voorsiel van B. en W. aanvaard Onverkwikkelijk debat als laatste ronde Wethouder Rus contra tegenstemmers Pirn, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Eervol verzoek Damclub Heiloo De bestuursvergaderingen van het Rode Kruis Alcmaria trekt naar Amersfoort Er was geen keus N.V.ALKMAARSE WASSERIJ VAN MARSDIEP TOT IJ Marktberichten •iP collega hoofdagent gaat brigadier J. a.s. de Alkmaarse pensioen verla- anleiding was hem ken om het een en aan te vernemen, had juist nacht bij hem aanklop- ïttemin bereid ons >enlijk is hij nog het krantenbe- zijn loopbaan al» een drukkerij in het ons niet moei- werkzaamheden to njke doel van het enst. aaide de heer Vol- sergeant, na vier )k te hebben ge- :de bij de gemeen- doch de toen- an politie, de heer sollicitant weinig zijn nogal uitge pit de militaire :ster, een oud zee dat een goed sol- est hebben, waarna ng tot agent van gde. Volbeda be- van vertrouwen st was. Jarenlang ijj het „verkeer", tijd zag ontwikke len tot het huidige ïadel met alle ge bonden. veel", als we de ïstige verkeersonge- We zagen dit ta lus onze zegsman, id, dat een simpel zo kan ontvoeren. knaap van twaalf erkeersongeluk zijn Het was juist op ogenblik, dat het ziekenauto werd omeder ontsteld s moeder", zei de li dit geld aanpak- iets voor u kopen ag is". Kleine mo- 3 steeds bij blijven. gaat nu op 55- enst verlaten. Te :n de collegae, die zitten, omdat hun nog lang niet toe- volle pensioen te be- 26 MAART 1950 EE, 4 u„ ds. Bekius. ds. Kastein. sn dienst N, 10 uur, ds. Plug. LEE, 10 en 7 uur, ds. opgaaf), rnst. half 8 ds. Appel. vVOUDE, av. 7 uur nam. half 3 ds. geen dienst, herv. gem., 10 uur a. K, av. half 7 cand. I, nam. half 3 de beterde opgaaf). Llkmaar brengen ter dat de Minister van en Voedselvoorzie- ng van 9 Maart 1950 zijn beschikking van heeft gewijzigd in bod, dat slechts één- ar op dezelfde grond estelde voorwaarden worden verbouwd, gemeenten Ursem, maar en Oudorp. zetels met de gebor- ïs heel andere man- jken en inderdaad anneer men ze dage- ziet lopen. Dl heilige eerbied en in haar tegenwoor- :n waar ze niets van e heeft in elk geval van binnen bekeken t op een raadsverga- e jochies zaten zo zijn zo onhoorbaar gekomen en gegaan, n voorbeeld aan kon t heet onderwijsver- an mits goed toe- oedende werking op ;nen hebben. n, dat er niet zoveel Dmen dat de tribunes en er voor de vol- laatsje meer over- n toch nieuwsgierig Dajesteit van de Raad ige schooljongen ge- het hoofd der school nen dat groepje eens laten maken, zullen paar exemplaren uit- nze courant te publi- ïrlijk op voorwaarde eigen werk moet ouders of onderwij- of geschaafd is. e toen je voor het d hebt gekeken?" aag waarop we het eiland tegemoet zien. opstellen zullen wij isboeken beschikbaar ZATERDAG 26 MAART I960 De kwestie van de Noodschool aan de Westerweg, die jaren lang de ge moederen heeft bezig gehouden en waaraan In de Raad van Heiloo verschil lende malen onverkwikkelijke debatten zjjn gewijd, behoort tot het ver leden. Gisteravond ls een compromisvoorstel van burgemeester en wethou ders, waarin wordt geopperd de heer Smit, de eigenaar van de school een bedrag van ƒ4703.30 uit te keren, aanvaard met 11 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heren Robert, H. O. Groot, P. Zuurbier en J. Bolten (allen KVP). En hoewel niet voldaan werd aan de verwachting, door B. en W. in hun begeleidend schrijven aan de raad uitgedrukt, dat de vroedschap met algemene stemmen met het voorstel ace oord zou kunnen gaan, ls toch een zaak, die zeer lang slepende is geweest, uit de weg geruimd. Indien de heer Smit met de thans voorgestelde regeling accoord gaat, zal de noodschool onvoorwaardelijk eigendom van de gemeente geworden rijn, die dan zal trachten door middel van verhuren of verkopen een zo groot mogelijke op brengst te krjjgen, teneinde de zeer aanzienlijke kosten, door de gemeente ten behoeve van deze noodschool gemaakt, zoveel mogelijk terug te krjjgen. Het voorstel werd echter niet aangenomen, dan nadat vóór- en tegenstan ders het hunne ervan gezegd hadden, waarby de debatten soms een aanzlen- ïyke mate van heftigheid bereikten. ken der stemmen bleef liggen) onrecht betekent. Hebben wij nog moraal, zo riep spr. uit. Wjj waren toch maar wat blij met die school. Het voorstel is in principe wel goed, maar de voor gestelde vergoeding is te laag. Waar om benoemen wy geen commissie uit de raad, die de zaak nog eens van bel de kanten onderzoekt? Wethouder Rus voelde voor een dergeiyke commissie niets. Het voor stel ls aannemelijk en niemand wordt tekort gedaan. Wethouder Schuyt (KVP) merkte op, dat het bedrag der stichtingskos- ten door B. en W. ln onderling over leg is vastgesteld. Hp hoopte, dat de heer Rus zich nu niet zal terugtrek ken. Wethouder Rus had zich de zaak geheel anders voorgesteld. Misschien, zo zeide hy, zal de fractie van de over kant vóórstemmen. Maar als u naar huis gaat hebt u niet het gevoel, dat hier recht is gedaan. Ik heb mpn best gedaan, de heren van deze zijde te overtuigen, dat aannemen van het ver gelijk het beste zou rijn. De heer Bolten: „De wethouder zegt, dat hij trachtte, de koppen ln één zak te krijgen. Doch hier wordt niet na mens de fractie gesproken." Wethouder Rus zeide, dat de heer Smit bp aanvaarding niet wordt ge dupeerd. Als hy niet accoord kan gaan, staan hem nog alle wegen open. De gemeente wil hem zelfs de gele genheid geven, de school te verhuren. Burgemeester Kalff zeide nogmaals, dat de heer Rus zich niet kan losma ken van een algemeen gemaakt voor stel. „U was het er mee eens," zo voegde de voorzitter de heer Rus toe, „maar als iemand uw gevoelen niet deelt, kunt u niet ineens het er nu niet meer mee eens zpn." De heer Zuurbier (KVP) voelde m de houdirig van B. en iets van een dreiging en" protesteerde met klem te gen een volgens hem bestaande dwang van die zijde. Ten slotte werd het voorstel in stemming gebracht en, zoals wij reeds hierboven vermeldden, aangenomen met elf tegen vier stemmen. Overige agendapunten. Behalve over de noodschool, be hoefde over nog slechts één der zes tien overige agendapunten gestemd te worden, namelijk over een voorstel van B. en W. houdende vaststelling van een reglement inzake pensioeninkoop De strijdvraag daarbij ging over de datum. De wijzigingswet noemt 6 No vember 1948. De heer Bolten (KVP) was het daarmee niet eens en wilde voor en kele betrokkenen de gelegenheid open stellen alsnog in te kopen. De burge meester wees erop, dat zulks niet mo- elijk is. Afwijking van de wet is niel toegestaan. De heer Boltén zeide met kennis van zaken te spreken, omdat hy zelt voorzitter van de commissie van ge organiseerd overleg is en persisteerde bij zijn wensen. Ten slotte werd het voorstel toch aangenomen met elf stemmen vóór en vier tegen. Tegen stemden de heren Robert, Bolten, Zuurbier en Hageman (allen KVP). Bp de opening der vergadering bracht burgemeester Kalff namens 't voltallig aanwezige college de geluk wensen tot uiting aan de heer Th Groot, die de gelukkige vader van een zoon is geworden. Ook wijdde spr. een woord van herdei.king aan de over leden dr. Hoekstra, die lange jaren als gemeente-arts veel voor Heiloo heefi gedaan. De heer Olivier gaf enige toelich- Allereerst zeide de heer Bolten (KVP), van mening te zijn, dat hel principe, ln dit compromisvoorstel be lichaamd, prachtig is., doch hy kon 't niet eens zjjn met het bedrag der (door de gemeente geraamde) stlch- tingskosten, die hier worden aange houden op 7500.De heer Robert (KVP) was tegen het voorstel. Spr. kwam met een rp cijfers, die zouden aantonen, dat het bedrag van 7500. veel te laag is. Aan de hand van con troleerbare rekeningen kwam hp o.m. tot de volgende bedragen: Lonen en sociale lasten 5816.steigerbalkeu 1305.3705 betontegels 600. 850 gecreoseerde palen 1487.50, glas 887.schilderwerk, vrachten 2053, in totaal al een bedrag van 12148.66. Spr. was echter met deze opsomming nog lang niet volledig. Zelf geeft de heer Smit een totaal van rond 24.000.—. En zeer logisch noemde de heer Ro bert het, dat het gebouw getaxeerd is op ƒ9000.Dit gebeurde immers, nadat de Heilooër jeugd er een ware ravage had aangericht. Thans, zo nep spr. uit, zou het waarschijnlijk nog wel lager worden geschat. Een oppervlak kige beschouwer zou na kennisneming van deze feiten geneigd zijn te zeggen: „Accoord," maar zo, vervolgde de heer Robert, „toen in de vorige vergade ring een ander voorstel inzake de noodschool in stemming kwam, stemde iemand tegen, die later in het open baar verklaarde, dat hij van de heie zaak niets had begrepen." Dit achtte spr. tekenend voor de sfeer waarin de affaire is behandeld. De heer Robert wilde zich houden aan het huurcon tract van 1944 en aan de heer Smn uitbetalen een som van 297 maal 48 zijnde de schriftelijk vastgestelde huür. Wethouder Rus. Wethouder Rus (Arb.) toonde zien uiterst verbaasd, dat de heer Roder, de moed had, zoals hp het uitdrukte, om met deze eis te komen. De meer derheid van B. en W. heeft de over tuiging, dat deze school niet duurdei geweest is dan ƒ6500. Met nog dui zend guden meer zijn we dus wel zeet aan de reële kant. Men mag toch, zo zeide de heer Rus, de eis stellen, dat een school bruikbaar is. Wp haddei, echter meer verdriet dan pleizier var, die tent. Men moet toch onderwps kunnen geven zonder parapiuie? Nie mand mag tekort gedaan worden, maar, aldus de wethouder, is de heei Bolten wel doordiongen van het ge meentebelang? Er mag geen sprake zijn van bevoorrechting in verband met een bepaalde partijpolitiek. Met verheffing van stem zeide wet houder Rus, niet alle vertrouwen te hebben in de boekhouding van de heer Smit. De dakpannen, aldus sprkreeg hij van de gemeente cadeau, maar hij zet ze even vroiyh op de rekening Met zulke mensen praat ik niet. Ik heb mij, zo vervolgoe spr., slechts schoorvoetend bp dit compromisvoor stel aangesloten, maar als het niet met algemene stemmen wordt aan vaard, distancieer ik mp ervan. De heer Olivier (Arbvroeg zich af, of de gemeente zich niet terug trekt, uit vrees voor debat'en of pu blicaties. Spr. schaarde zich achtei de heer Rus. Burgemeester Kalff betwistte wet houder Rus zijn uitdrukking „de meerderheid van B. en W." Dit com promisvoorstel komt van het gehele college en het gaat niet aan, dat te ontkennen. De voorzitter wees erop, 5 dat de heer Smit in 1945 de school voor zeven of 7% mille te koop heefi aangeboden. Dit wijst toch niet op een bedrag aan stichtingskosten van 24.000 guden? „Ik zou er niet graag mijn hand voor in het vuur steken, airlus burgemeester Kalff, „dat er in de boekhouding niet geknoeid is. Dit is geen verwyt aan de heer Smit, maat in de oorlogsjaren knoeide iedereen Er is weinig controleerbaar, dus aan kwitanties hebben wp weinig houvast Spr. achtte het beste, niet langer te praten, doch wilde het voorstel maar meteen in stemming brengen. De heer Robert protesteerde tegen de uitlatingen van wethouder Rus Hier wordt geen partijpolitiek bedre ven. Niet de fractie van de KVP is hier aan het woord, doch enkele raads leden. Wij hebben ons te houden aan het contract, dat een schriftelijk be wpsstuk is. En wat sprekers voorstel aangaande de huursom betreft, de ge meente verhuurt zelf twee lckalen on der voor vijftig gulden. De heer Bolten (KVP) was van me ning, dat het vorige, voorstel (hei voorstei-Schuyt, behelzende een ver goeding van 30 gulden huur, dat in de vorige raadsvergadering door het sta- Schoolvereniging, waarna besloten werd de kwestie van het schoolzwem men uit te stellen tot September, zulks in overleg met het schoolhoofd en de oudercommissie. Een verzoek van de Bond van Ned. Overheidspersoneel tot toekenning van 10% salarisverhoging aan het gemeentepersoneel werd van de hand gewezen. De heer Th. Groot (CPN) wenste daarbij als tegenstem mer te worden aangemerkt. Een verzoek van dezelfde in stantie om extra-verlof voor slij tende betrekkingen werd voor kennis geving aangenomen, waarna een ver ordening regelende de toelagen voor nagelaten betrekkingen van onder wijspersoneel (smartegeld) werd vast gesteld, zonder dat gestemd behoefde te worden. Eveneens zonder stemming werd onder dankbetuiging eervol ont slag verleend aan mej. Klein Poel huis als onderwijzeres aan de O.L.S Plantsoen op de Zeeweg. By de voorstellen tot herziening van de uitbreidingsplannen drong de heer Greeuw (Arb.) aan op het maken van een flink plantsoen op de hoek van de Westerweg en de Zeeweg, opdat de entree van de Zeeweg wat aantrek- keiyker wordt. De burgemeester wees er op, dat er reeds een plantsoen ontworpen ls. Dit groter maken zou betekenen, dat men tegen de achterkant van de hui zen gaat aankijken met alle nadelen van dien. Tevens verzocht de heei Greeuw om -toezicht bp alles, wat ge bouwd wordt. Het voorstel werd z.h.st aangenomen. Hetzelfde was het ge- va! met de vaststelling van de ver goedingen aan de bijzondere scholen, in verband met het zgn. bedrag per leerling. De heer Zuurbier wees op de Wa renwet, bp de behandeling van het voorstel tot verbetering en verbou wing van de gemeentewoning aan de Butterlaan, waarvoor duizend gulden gevoteerd werd, in plaats van de oor spronkelijk vastgestelde 3500. Een melkwinkel moet, aldus de heer Zuur bier, zichtbaar zijn vanaf de weg. De burgemeester wees er op, dat de gemeente niet aan de wet komt. Zij drijft geen melkhandel, doch verplaatst alleen enkele opstallen. De bewoner moet zijn eigen peultjes doppen. Zon der stemming werd het voorstel aan genomen. Een bezwaarschrift van de heer Oudhoff tegen de verplichting, zjjn woning te verbeteren, werd van de hand gewezen, doch niet nadat de heer Kraakman (KVP) een technisch be toog had gehouden en de heren De Vries (Arb.) en Bolten (KVP) erop hadden gewezen, dat het beter ware. de bewoner een ander huis te geven. Een voorstel van B. en W. tot aan- Itoop van een nieüwe brandweer-auto werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals eën voorstel "tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer Beekhuizen. Bewaking der plantsoenen. Enige discussie ontstond nog naar aanleiding van een voorstel tot aan stelling van een plantsoenwachter. De heer Th. Groot (CPN) was bang, dat dit averechts zou werken, omdat de jeugd haar gang zou gaan, waai de man juist niet is. Welke bevoegd heden moet hij hebben? Zal tien gul den bezoldiging voldoende zijn? De heer Greeuw (Arb.) vond een plantsoenwachter wel nodig, maar achtte het nog urgenter, de ouders en de onderwijzer- te wpzen op de ver nielingen, die de jeugd aanricht en hun medewerking te vragen. De heer Vahl (C.H.) vroeg zich af, of de politie niet sterk genoeg was en of die niet meer aandacht aan het vraagstuk kon schenken. De heer De.Vries (Arb.) zeide, dat de gemeente de jeugd zelf het bos heeft ingestuurd, door het ontbreken van een speeltuin. Nadat ook de heren Bolten en Hageman (KVP) en De Jager (WD) het hunne hadden ge zegd, zette de burgemeester de zaak uiteen, waarin hij naar voren bracht, dat het in de bedoeling ligt, alleen Jè Zeeweg te laten bewaken en dat ei dus geen sprake is van een vollêdige dagtaak. Het voorstel werd aangeno men. De overname van het wijkge- bouw van „Het Witte Kruis" werd houden) volgende vergadering. Hoe wel niet op de agenda vermeld, wero naar aanleiding van enkele opmer kingen, medegedeeld, dat de kermis dit jaar nog op de oude plaats ge houden zal worden. Het vraagstuk van de accomodatie rond de kerk moet nog wat nader bestudeerd worden. ting op het werk van de Berger aar gehouden tot een (op 14 April te De Ned. Federatie van Beeldende Kunstenaarsverenigingen heeft onze plaatsgenoot-kunstschilder de heer Will Kalsboven aangezocht met nog vier andere kunstschilders een studie reis te maken op een der Ned. oorlogs bodems. Maandag a.s. zal bij reeds met de torpedobootjager „Marnix" naar En geland vertrekken. De opkomst had veel beter kunnen zijn, aangezien het wegblijven van de leden tengevolge heeft dat de partijen die nog gespeeld moeten worden niet afgewerkt kunnen worden. Er waren weer enkele verrassingen. Zo verloor de leider S. de Geus van de degrada- tiecandidaat A. Winterink. In groep III verloor Bruin onverwacht van Smit. Groep II: Jb. HelderJ. Spaans 0-2, A. Winterink—S. de Geus 2-0, A. Kroon P. Oud 0-2. Groep IH: WeijersS. Hottentot 2-0, Bruin—D. Smit 0-2. LENTEBODE Heden is aan de veiling alhier door de heer Jan de Ruijter te Alkmaar, de eerste rabarber van de koude' grond aangevoerd. Dit is 14 dagen eerder dan het vorige jaar. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Heden las ik in uw courant het verslag van de Witte Kruis-vergadering, waar de opkomst der leden slecht was. Er waien maar tien leden, maar de vergaderingen van het Ned. Rode Kruis worden nog slechter bezocht. Daar komt nJ. niet één lid. Op 19 Dec. Jl. hield de afd. Alk maar van het Rode Kruis een ledenvergadering, waar de begroting 1950 werd behandeld en bleek ondergetekende het enige lid te zijn van de vierduizend. Begrijpen de leden van deze vereniging dan niet dat daar zeer ongewenste toestanden uit kunnen voortkomen b.v. bij be stuursverkiezingen. In de uractijk is het dus nu zo, dat het bestuur zijn candidaten stelt, die dan door afwezigheid van leden, ook door dat bestuur worden gekozen. Dat is toch niet juist. Op die vergadering bleek mij, dat op de begro'ing uitgetrokken was een bedrag van f 1000 voor salaris van een secretaresje van.... de secretaris. Ik had hiertegen bezwaren daar ro.i. het werk van de secretaris niet van die aard is dat 1000 moet worden uitgetrokken voor assistentie. Dat geld kan wel beter ge bruikt worden. Ik deed een voorstel deze 1000 te schrap pen, maar men begriipt wel, dat mijn voorstel werd verworpen. Dajjjzijn tocb ongewenste toe standen. Tk vertrouw er dan ook op dat op de a.s. vergadering, welke Maandag 27 Maart 8 uur ten Stadhuize wordt gehouden, meerdere leden hun belangstelling zullen tonen door deze vergadering, waar het jaarverslag zal wor den uitgebracht bij te wonen. Met dank voor de plaatsing. H. C. STOUTJESDIJK ln tegenstelling tot de competitie» ln de eerste klasse is er ln de tweede, derde en vierde klasse van ons district nog volop spanning. Vooral ln de tweede klasse A, waar drie clubs solliciteren naar het kampioenschap en vier clubs alle mogeiyke pogingen doen het degradatiespook te ontlopen, is de stryd nog lang niet beslecht. Enkele weken geleden zag het er naar uit, dat Alcmaria zou falen ln deze pogingen, doch de wit hemden versloe gen vorige week Vriendenschaar, waardoor de kansen weer zyn gekeerd. Als nu de uitwedstrijd tegen HVC de volle winst zou opleveren is het zo goed als zeker, dat onze stadgenoten een plaats op de rangiyst stijgen. Het 1» toch niet- aan te nemen, dat Zaandyk een overwinning op Elinkwijk gaat boeken. De mogeiykheld bestaat zelfs, dat Alcmaria twee plaatsen zal sty- gen, daar Vriendenschaar nog niet van Volendam heeft gewonnen. In Am sterdam wordt de belangrijke derby tussen DWV en De Spartaan gespeeld. Als De Spartaan verliest ls deze Amsterdamse ploeg voor de titel uitge schakeld en zelfs een geiyk spel zal vermoedelijk niet voldoende zijn. Alkmaarse Boys zit ook nog steeds in de gevaarlijke zóne hoewel de posi tie van de geblokten wel zodanig is dat zij aan vier punten in het on gunstigste geval reeds voldoende hebben om zich veilig te stellen. Zon dag hebben zij een uitstekende gele genheid de helft van die punten in de wacht te slepen. Bloemendaal komt naar Alkmaar en deze bezoekers heb ben tot nu toe slechts twee winstpun ten uit vijftien wedstrijden kunnen boeken. Wij rekenen dan ook op een overwinning van de thuisclub. Randers zal tegen Energia geen ge makkelijke uitwedstrijd hebben. De Amsterdammers verkeren in degrada tiegevaar en zullen dus alles in het werk stellen de punten thuis te hou den. Voor Randers is het alleen nog maar van belang zo goed mogelijk op de ranglijst te eindigen. RKAFC Het vorige week een vogel tje over het touw vliegen en heeft nu nog maar één verliesount minder dan WW en Purmerend Een geruststelling voor de Westerwegbewoners is dat zij de twee laatste wedstrijden vrij zwak ke tegenstanders ontmoeten. Zondag wordt tegen de Rijn gespeeld doch men dient voor deze tegenstander toch oo te nassen. daar in degradatie gevaar ver kerende teams weieens meer uit hun slof ziin geschoten. Vorige week nog moest Purmerend aan De Rijp een punt .afstaan. De derde klassers. Het verschil tussen de kampioens- candidaten en de overige clubs in 3A is wel zeer groot. Wekenlang strijden HRC en Always Forward om de eerste plaats en alle overige clubs kunnen nog steeds in aanmerking voor de twee laatste plaatsen komen. DTS heeft nog drie wedstrijden voor de boeg Als de Langedijkers uit deze wedstrijden twee winstpunten boeken mogen zij o.i tevreden zijn. De uit- wedstriid tegen Halfweg zou dan deze winst moeten opleveren daar DTS nog twee wedstrijden tegen ©SC. de kam- nioenscandidaat van 3 B. moet spelen Helder kan Zondag DCG definitief uitschakelen door de punten in Nieu- wediep te houden Dat zal nodig zjjn Egmond aan Zee zonder kampeerterrein De gemeenteraad van Egmond aan Zee heeft ln een besloten zitting een stemmig het besluit van B. en W. bekrachtigd, waarbjj de kampeerplaatsen ln de gemeente worden opgeheven. Zoals wy reeds in ons blad hebben ge meld, had de Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, de heer J. Ebels te Leeuwarden, geadviseerd terstond tot opheffing over te gaan, daar z.i. by handhaving van het kamp gevaar zou ontstaan voor ver- aan de bodem wordt onttrokken. In een onderhoud met burgemeester M. ontreiniging van het water, dat in de onmiddeliyke omgeving door 't P.W.N. Niele hebben wy nadere byzonderheden vernomen omtrent de achtergronden en beweegredenen van dit verstrekkende, maar noodzakelijke besluit. 30. Pim heeft al gauw een stuk louw gevonden en komt er met een lachend gezicht mee aandragen. „Maakt u zich tnaar geen zorgen", roept Hij tegen Big Ben, die nog steeds amechtig op de grond ligt uitgestrekt. „Wij zullen wei zorgen, dat u over het hek heenkomt!'' Als je maar weet, dat ik geen voet verzetten kan", bromt het varken. „Al mijn kracht heb ik verbruikt!" „Ja, we weten het wel, u bent groot, maar zwak. Vertrouwt u maar op ons Wij zijn wel klein maar sterk". Het varken moppert nog wat in zichzelf, maar de drie hondjes schenken er geen aandacht aan. Ze hebben het te druk Pim zal in de boom klimmen om het touw over een der takken te leggen. Het is een geluk, dat hij goed boom- klimmen heeft geleerd in Afrika. Egmond aan Zee was een der eerste gemeenten, wier uitbreidingsplan werd goedgekeurd. Toen echter de provincie een weg door de duinen aanlegde als verlengstuk van de Van Olden- borghweg en bleek, dat deze weg niet de enige meters lager gelegen bou levard kon bereiken zonder dat men een te sterke helling zou krjjgen, richtte mej. Ir. A. v. d. Ban het ver zoek tot de gemeente het uitbreidings plan te wijzigen. Het gemeentebestuur, dankbaar voor hetgeen ir. v. d. Ban voor de gemeente had gedaan, verleen de zijn medewerking. Het plan werd opgevat de straat via het terrein van de gesloopte Juliana-kolonie een uit weg naar de boulevard te geven. De Juliana-kolonie zou herbouwd worden naast de watertoren. Daar hiertegen van de zijde van het waterleidingbe drijf bezwaren werden geopperd, ver zocht ir. v. d. Ban de Inspecteur van het Staatstoezicht van de Volksgezond heid (Pharmaceutische Inspectie) naar Egmond te komen en zich zelf ervan te vergewissen of de bouw van 't kolo nie-huis van nadelige invjged zou kun nen zijn op de zuiverheid van 't water. Door de wijziging van het uitbreidings plan, de besprekingen, de projectie van de weg en dergelijke was ondertussen anderhalf jaar verlopen, in welke de bouw van zaken en woningen moest wachten. B. en W. van Egmond aan Zee achtten dit niet langer verant woord en besloten de knoop door te hakken. Het oude uitbreidingsplan, dat door het departement was goed gekeurd, werd weer opgenomen en ir. v. d. Ban bericht, dat het Juliana- koloniehuis op zijn oude plaats zou herrijzen. Onmiddellijk hierna bezocht dr. Ebels, doo rir. v. d. Ban nog on kundig gelaten van dit besluit, de ge meente. Over de bouw van 'n kolonie huis naast de watertoren behoefde "hij niet meer te adviseren, doch bij het bezoek viel zijn oog op het kampeer terrein, dat hij dermate gevaarlijk vond voor de volksgezondheid, dat hij een rapport indiende, waarin hij het ge meentebestuur adviseerde de kampeer plaatsen terstond te sluiten. B. en W. en de raad stonden voor een zeer moeilijke beslising. Opheffing zou niet alleen de exploitanten, de he ren H. v. Pel en Jhr. Six te Laren, wiens rentmeester, de heer Ten Brug- gencate, de grond beheert, duperen, maar oók de middenstand de clandisie van ongeveer honderd gezinnen ont nemen. Deze gezinnen, leden van de kampeervereniging „Ons Buiten" te Amsterdam, plaatsen 's zomers hun huisjes op de terreinen en verbleven een goed deel van het seizoen in Eg mond aan Zee. Aan de andere kant rustte op het gemeentebestuur de ondragelijke ver- antwoordelijKheid van een mogelijke epidemie door verontreiniging van het drinkwater. Mocht zich in de toekomst een ziekte voordoen, dan zou hiermede de naam van Egmond aan Zee als bad plaats ten zeerste geschaad worden. Dit gevaar mocht de gemeente niet lopen. ,In een langdurige vergadering heeft de gemeenteraad zich over het ingrij pende besluit beraden. Vele mogelijk heden zijn overwogen, doch een oplos sing bleek niet te vinden. Het plaatsen van pompen zou voor de eigenaars te hoge kosten meebrengen, terwijl de gemeente in verband met haar zeer beperkte omvang geen an dere grond voor kampeerplaatsen ter beschikking heeft. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Zonder een enkele stem tegen nam de gemeente raad, overtuigd van het verlies voor Egmond aan Zee, maar even doordron gen van de noodzakelijkheid, het be sluit tot sluiting van de kampeerterrei nen. STUCADOOR VIEL IN EEN PUT De stucadoor J. uit Alkmaar viel Vrijdagmorgen in de kelder van het in aanbouw zijnde perceel van de heer K. aan het Pompplein te Egmond aan Zee. Eerst enige tijd later vonden col lega's hem bewusteloos in de kelder, daar niemand iets van het ongeval be merkt had. Dr. Helle was direct ter plaatse en verleende de eerste hulp. Met 'n ziekenauto werd de patiënt in ernstige toestand naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. BEVORDERD Met ingang van 1 April werd bevor derd tot brigadier de hoofdagent J Dalenberg en tot hoofdagent de agen ten C. Smit en P. Mantel. ook, daar ander» Velsen weer gaat overnemen. de leiding Grasshopper» kampioenr Als Grasshoppers morgen tegen Wie- ringerwaard gelijk speelt is de ploeg uit Hoogwoud kampioen. Berdos heeft nog een kleine kans de laatste plaats te ontlopen, doch dan moet morgen van Zouaven worden gewonnen. HSV speelt een thuiswedstrijd tegen Assendelft. Het zal daar in Heiloo een spannende wedstrijd worden daar deze ploegen van gelijk kracht zijn. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE •WAS BE HAND ELINOR Berichten uit Den Helder: Het af scheid van Burgemeester G. Ritmees ter is bepaald op Woensdag 29 Maart, 's middags half drie, ten raadhuize. Reeds heeft de üurgemeester afscheid genomen van de officieren der Kon. Marine. Op Eerste Paasdag zal de voetbalvereniging Helder een wed strijd spelen tegen d'Essenne, een Pa- rijse club uit de ere-divisie. De heer M Drijver, assistent der Invoerrechten en Accijnzen aan boord van het douane-recherche-vaartuig „Zee meeuw", is begiftigd met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Vijf industrieën te Krommenie zul len f 80.000 bijdragen in de kosten van 80 aldaar te bouwen woningen. Te Koog a.d. Zaan is het echtpaar Blees Kerkhoven op 13 April 65 jaar ge trouwd. O Dr. A. Kummer te Zaandam komt voor op de voordracht voor be noeming van hoogleraar in de chirur gie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. O De directie der Ver enigde Blikfabrieken te Krommenie, die onlangs aan zestig employé's ont slag verleende, heeft van hoger hand bericht ontvangen, dat slechts de helft der ontslagen wordt toegestaan. Het hoogtepunt van de van 26 Juli— 5 Augustus te Hoorn te houden sport week zal zijn de voetbalwedstrijd Hee renveen tegen Haarlem of Storm vogels. Te Bovenkarspel is een l'/s- jarig kind in een regenwaterput ge vallen. Het Kind kon na een kwartier uit zijn netelige positie worden ver lost. Het had al die tijd tot zijn middel in het water gestaan. (f- Op Urk is de eerste paling aange voerd. ALKM. EXPORTVEILING 24 Maart. - An dijvie 47-54; spinazie 32-48, II 20; rabarber 43 —63, II 16; worteltjes I 33—45, II 8—9; raap stelen 7.50—9; groene kool 23—28; spruitkool 1.6-43; rode kool 6-25.10; gele kool 25-40; prei 19—53; uien I 40—50, II 19—29; bieten 6-7.70; witlof I 30- 38, O 12-28; Bloemkool II 17-32; wortelen 5.50- 15 90. radijs 5-14; selderie 8—14; selie 13—18; sjalotten 9—23; Winterjan 16—28; Gieser Wildeman 16—30; Goudreinet 44-61. LANGEDIJKER GROENTEN-CEN TRALE. 25 Maart. 6200 kg rode kool 12.50—21.90; 9000 kg gele kool 26.10— 38.20, 6000 kg bieten 6.3200 kg wit lof I 25—34; II 22—29; 4000 kg uien 44.3045.50; grove uien 45.6046.20. NOORDSCHARWOUDE 25 Maart. - 3000 kg uien 46—46.80; grove 46.90, drielingen 38; 11000 kg peen II 39.40-43, idem III 35.40- 37; 11000 kg bieten I 6.00; 1300 kg witlof I 34-37; idem II 30. idem IJ 19; 185 kg rode kool 11.20-24.80; 500 kg ge.'e kool 37.60; 1000 kg witte kool 35—41.60. WARMENHUIZEN, 25 Maart - Peen, 5100 kg, 30.60-37.80; 153.000 kg rode kool 12.50 —25.10; 600 kg gele kool 36.50. Wat onze voorouders schreven Het is een verblijdend verschijnsel, dat binnen onze stad evenals in zo vele andere steden van ons vaderland sedert enigen tijd eene Rederijkerskamer is opgerigt. De kamer nield heden eene vergade ring waarbij eenige ingezetenen niet tot haar behoorende waren uitgenodigd. De proeven, dat somnlige leden van hunner oefe ningen leverden, gaven blijken van den goeden weg, die men in deze vereniging is ingeslagen om zich de schoone kunst der voordragt te volmaken en doen ons vertrou wen da' bij voortgaande ontwik keling óf karrer krachtig zal me dewerken om de belangstelling voor c.' voortoiengselen der schoo ne letteren weer op te wekken.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3