iil£KBLASV00RJ0N6ENS£H MEISJES Ha/.Wintt flmandeltjespudding WEK DE GAL IN UW LEVER OP nieuwe jongen in de Oplossing prijsraadsel Tweede plaai van onze kleurwedsirijd P-N m 0£ ZAK tfO (L&WZVZHj Onze mededelingen Overvallen op O.-Java Het Radioprogramma HUWELIJK Vervolgverhaal door tante let SLOT. De dagen, waarin Pieter ernstig ziek was, waren voor Jan Dijkman niet ge makkelijk. Hoewel zijn klassegenoten eerst plezier hadden om de grappen, die hij ten koste van de nieuweling had gemaakt, schenen zij er nu het zelfde genoegen in te hebben om hem te laten voelen hoe diep hij bij de negerjongen in de schuld stond. Juist doordat Jan dit zelf zo duidelijk voelde en zich ernstig ongerust maakte over de toestand van Pieter, kon hij de schampere opmerkingen niet ver dragen. Het leidde dan ook vaak tot vechtpartijen na schooltijd, waarbij Herman als scheidsrechter tussenbeide moest komen. Jan was, tot Herman's grote verba zing, onvermoeid in het bedenken van dingen, waarmee de klassegenoten Pieter zouden kunnen verrassen, maar natuurlijk durfde hij daar zelf niet mee voor de dag te komen. Herman had dus de verschillende plannen naar voren gebracht en zo was er al een fruitmand en een grote bouquet tulpen naar Pieter gebracht. Aan iedere tulp was een kort, hartelijk briefje van een van de klassegenoten bevestigd. „Ik heb Pieter nog nooit zo blij gezien", vertelde Peggy, toen zij de jongens een bedankbriefje van haar moeder voor de gehele klas meegaf. Na enkele weken werden de bex-ich- ten over Pieter gunstiger en op een middag deed mevrouw Dupont de blij de mededeling, dat Pieter al weer mocht lezen. De eerstvolgende vrije middag zouden de jongens een be zoekje bij hem mogen brengen. Dat was goed nieuws. Jan kreeg voor 't eerst na lange tijd zijn oude branie weer terug en de volgende dag bad hij op school meer praatjes dan ooit te voren. De eerstvolgende Woensdagmiddag trok hij, keurig gekleed en zijn haar in een lineaalrechte scheiding, bij Herman aan de bel en een ogenblik later stapten de jongens samen naar de Julianalaan. Pieter begroette ze met een stra lende glimlach, waarbij zijn prachtige, hagelwitte tanden opvielen. Zijn ge zicht en zijn handen waren erg ver magerd, maar zijn ogen stemden kwiek en belangstellend. De jongens vertelden allerlei pret tige verhalen over de school en de sportvereniging, tot dokter Dupont zijn hoofd om de hoek van de kamer deur stak. „Mag ik even binnenkomen, jonge lui?" Hij zette zich gemoedelijk op de rand van Pieter's bed neer en na en kele ogenblikken had hij de aandacht van de jongens al geboeid door de in teressante en spannende verhalen, die hij over Suriname kon vertellen. Ook vergat hij niet te spreken over de Lepra-lijders; de mensen, die door hun verschrikkelijke, besmettelijke ziekte afgezonderd moeten leven en over de blijmoedigheid waarmee zij zich in hun lijden schikken. „Konden ze dat op school maar eens horen", merkte Herman ernstig op. Pieter schoof wat meer overeind m zijn kussens, ,,'t Volgend jaar doe ik toelatingsexamen voor de H.B.S.en als alles meeloopt, kan ik over zes jaar medicijnen studeren, om dokter te worden, net as Vader", zei hij „Dan ga ik later in Suriname werken Liefst in het ziekenhuis „Bethesda" bij de Lepra-lijders. „Blijf je zo lang in Holland?" vroeg Jan en er klonk grote bewondering in zijn stem voor Pieter's plannen. „Wij zullen het volgend jaar waar schijnlijk naar Suriname terugkeren" zei dokter Dupont „maar als Peggy en Pieter hier de H.B.S. af willen lopen kunnen zij in Holland blijven. In Pa ramaribo is gelegenheid om te stude ren aan de Medische school, maar daar kan Pieter later altijd nog over beslis sen." Jan opperde de mogelijkheid, dat Pieter dan wel bij zijn ouders in huis zou kunnen komen en ook Herman dacht, dat zijn ouders Pieter graag een poos bij zich wilden nemen. „Ik zou het reusachtig vinden", voegde hij er enthousiast aan toe. Dokter Dupont glimlachte, ..Nu, kijk eens aan, Pieter er zijn aanbiedingen genoeg voor 't geval dat wij je moeten achterlaten". Daarna keerde hij zich tot de jongens „Nu jüllie plannen voor de toe komst, jongelui. Weten jullie het al? Jan keek even verlegen voor zich uit. „Vader wil, dat ik hem zal opvol gen in de zaak. Wij hebben een rij wielhandel", zei hij lusteloos. Pieter keek hem opmerkzaam aan „Je schijnt er niet veel zin in te heb ben". „Oh nee, als ik kiezen mocht, dan dan werd ik piloot", antwoordde Jan met een kleur. Pieter's vader gaf hem een bemoe digend klopje op de schouder. „Nou jongen, doe je best. Wie weet hoe de zaken nog kunnen veranderen, wan neer je toont, dat het je werkelijk ernst is." Herman bleek zijn toekomstplannen al rustig overwogen te hebben. Het volgende jaar zou hij, net als Pieter toelatingsexamen moeten doen voor de H.B.S. en later hoopte hij in de journalistiek te gaan. „Een goed idee!", riep Pieter uit. Zie, dat je later op de luchtlijn naar West-Indie komt, Jan. Dan vervoer je de journalist Herman Verkerk naar Paramaribo. Hij vindt in Suriname een massa stof voor verhalen en jullie zijn altijd onze gasten." Mevrouw Dupont was oihgemerkt binnengekomen. „Wat een luchtkaste len", mengde zij zich vrolijk in het gesprek. Het spijt mij, dat ik de gezel ligheid moet beëindigen, jongens. Pie ter moet nu een poosje rusten, maar jullie zijn iedere dag welkom hoor!" Zo werden de bezoeken nog dikwijls herhaald, totdat Pieter na enkele maanden weer geheel genezen naast Herman in de bank schoof. Van Vader Dijkman had hij op die dag een spik splinternieuwe fiets gekregen en de klassegenoten hadden ter verwelko ming een vaasje met rozen Op zijn bank gezet. Het jaar, dat Pieter Dupont op de M.U.L.O.-school doorbracht, zou hij zich altijd herinneren als een Van de mooiste en vrolijkste tijdperken van zijn verblijf in Holland. De verborgen beroepen waren; 1. Drogist. 2. Smid. 3. Journalist. 4. Stuurman. 5. Vertegenwoordiger. De prijzen werden deze week gewon nen door: Nelly Kool, Molenweg D 37, Wijdenes. Corrie Engel, Gem. Landsweg 38, Smerp .Wieringen. Truus Revier, Koningstraat 20, Den Helder. Catharina de Vries, Zuideinde A 111, Oostzaan. Alie Cana, Regulierstraat 80, Bever wijk. Rein Dienum, le Landdwarsutraat, Alkmaar. Gefeliciteerd jongelui! De boeken worden toegezonden. (Vöor jongelui van twaalf t.m. zestien jaar) HALLO JONGELUI! Het is weer lente geworden en een heerlijke, mooie tijd ligt vóór ons. Verscheidene struiken hebben al een teer groen kleedje en de crocusjes brengen kleur en fleur in tuinen en parken. De vogels zijn nu ook druk in de weer. Je moet eens opletten hoe zij met takjes en twijgjes slepen en luister ook eens naar de mooie zang van de merel, die aardige, zwarte vogel met zijn oranje snavel. Hoog in een boomtop kan hij een prachtig fluitconcert geven. Gebruik in de lente je ogen en je oren beter dan ooit, om niets van al dat moois te missen dat de lente ons schenkt. in het warme voorjaarszonnetje g'a ik deze week de post beantwoorden en dan begin ik eens met de brief van „X". Hartelijk dank voor de postzegels „X". Ik heb je brief met belang stelling gelezen. Natuurlijk wil ik je mot plezier helpen, want het lijkt me erg aardig. Aan foto's van filmsterren kan ik je tot mijn spijt niet helpen, want die bezit ik niet. Gelukkig dat je weer helemaal bent opgeknapt na de blindedarmontsteking. Piet Kuitwaard, wat jammer dat er twee voetbalwedstrijden verloren zijn. Dat zag er niet zo mooi uit voor de voetbalclub. Maar de wedstrijd van j.l. Zondag is goed afgelopen, he? Ik ben er benieuwd naar wat je de laatste tijd op de fabriek mag doen. Bregtje Triest, je had het prijsraadsel bijna goed. Ik denk dat je de laatste lettergreep van het woord journalist had vergeten. „Sneeuwklokje", je zusje schreef dat je nog steeds ziek bent. Wat een pech meisje. Moet je nog lang blijven liggen? Van harte beterschap toegewenst hoor! „Lollypop", het is erg aardig van je dat je ook voor je zusje schrijft. Wil je mij nu en dan eens laten weten hoe het met haar gaat? Bert Verhagen, ik zal de kaarten verzenden. Wil jij ze dan eventjes afhalen? Marry van Dijk, heb je een prettige verjaardag gehad? Ik zal mijn best doen om een correspondentie adres in Engeland voor je te vinden, maar ik kan je nog niet beloven dat het lukt. Corrie Engel, gezellig dat jc gaat meedoen. Je lijkt mij zo'n echte, zorgzame huismoeder in de dop met al je zorgen voor de jongere broertjes en zusjes. Schrijf mij alleen maar wanneer je tijd hebt, Corrie. Het is heus niet nodig dat je, om mee te mogen doen geregeld moet schrijven. Heeft je broertje een pleizierige verjaardag gehad. Vertel hem maar dat ik zijn tekeningetjes heel mooi vond. Catharien de Vries, het was keurig in orde. Een hartelijke groet voor jou. Jan Leydeckers, hartelijk dank voor de postzegels. Die zijn weer best te gebruiken. Ja, ik kan mij indenken dat je broer zich langzamerhand gaat vervelen en er naar verlangt om weer aan de slag te gaan. Heel veel jongens staan er voor zoals hij. Het valt niet mee om een goede werkkring te vinden. Laten wij maar hopen dat het hem spoedig gelukt, Jan Reinier Verhagen, kijk maar eens onder de mededelingen of het zo in orde is. Ik hoop dat het meisje je berichtje leest. Gelukkig dat je vraag zoveel succes heeft gehad. „Maureen", leuk dat je weer eens schreef. Nee meisje, je behoeft heus niet geregeld mee te doen. Schrijf maar wanneer je zin en tijd hebt. De jongen waar over je mij schreef, heeft ook wel eens meegedaan met de Jeugdkoerier. Ik ben benie uwd naar de feestavond. Schrijf je er nog eens over? Hilly Boshuizen, gelukkig dat het boek naar je zin is. Heb je het al uitgelezen? Jopie Florijn, 't was best hoor! „Wammes Waggel", voorlopig moet ik eerst andere jongens en meisjes weer eens even aan punten, bandjes en postzegels helpen. Heeft Getrie zijn „Piggelmee"-punten al bij elkaar? Lies S., hartelijk dank voor je aardige, lange brief. Jij hebt al heel wat meegemaakt zeg. Bevalt je tegenwoordige werkkring je goed? Ik meen dat je een schuilnaam hebt, Lies. Wil je mij die nog even schijven? Anton Mol, jij blijkt de weg goed te weten in de duinen. Wan: ga je geregeld naar toe, Anton? Rudolf Doets, ja, je mag de teke ning" natekenen hoor, dan kan je broer hem ook inzenden. Cees Diemer, electriciën is een mooi vak. Ik kan mij best indenken dat je het liever wilt worden dan timmerman. Ik zou ook graag iets meer van electriciteit willen afweten. Jan Bijland, ik zal je verzoekje bij de mededelingen plaatsen. En wat je broer betreft, die is natuurlijk van harte welkom. Vertel hem dat maar. Weintje Stokhof, die kleurplaat is 'n extra verrassing voor de jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar. Heb je hem nog kunnen kleuren? De kleurwedstrijd was al een paar dagen te voren aangekondigd, maar dat heb je misschien niet gezien. Vertel maar aan je vader dat hij het mis heeft, Weintje. Ik ben tante Barbara gelukkig niet, maar van sterke pepermuntjes houdt tante Iet net zo veel als tantp Barban.van Bastelaar, je bent welkom bij ons! Jongelui, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag vóór Zondag 9 April (Eerste Paasdag). Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. DE KLETIRWED STRIJD Deze week vinden de kinderen van 8 tot 14 jaar de tweede kleurplaat in onze Jeugdkoerier. Er werd ons ge vraagd of de tekening ook nagetekend mocht worden, zodat meerdere kinde ren uit één gezin de plaat kunnen in zenden. Dat mag natuurlijk gebeuren. Het besle lijkt ons dat de kleurplaat op dun papier wordt overgetrokken. Veel succes! Wie kan Marry van Dijk, Hendrik Burgerstraat 48, Beverwijk, aan een correspondentie-adres in Engeland hel pen? Zij zou graag corresponderen met een jongen van 15 of 16 jaar. O Reinier Verhagen verzoekt ons zijn dank over te brengen aar de onbe kenden, die hem aan bonnen hebben geholpen. Wil het onbekende meisje, dat nog „Piggelmee"-punten van hem krijgt, even haar adres bekend maken? Jan Bijland heeft punten van D.E.. die hij wil ruilen voor punten van Nie- meyer. Zijn adres is Hyacintstraat 14, Wormerveer. DE Binnenkort hervatting van Brits-Duitse besprekingen De Brits-Duitse handelsbesprekingen die veertien dagen geleden werden on derbroken, zullen waarschijnlijk in de naaste toekomst worden hervat. De on derbreking had plaats om ruggespraak tussen Londen en Washington over de dollarfactor in de handel tussen West- Duitsland en het sterlinggebied mage- lijk te maken. De Britten hebben nu voorgesteld, de bestaande overeen komst, krachtens welke saldi van meer dan 7.5 millioen pond sterling in dol lars moeten worden vereffend, te laten vervallen. De Duitsers voelen hiervoor wel. Waarschijnlijk zal nu spoedig een compromis kunnen worden bereikt. lp. de laatste dagen zijn er op Oost- Java verschillende overvallen gepleegd. Een zeer grote groep gewapende per sonen heeft Zondagochtend een aanval gedaan op de suikerfabriek Gunung Sari, tussen Lumadjang en Dj ember. Zij namen de ondernemingswachters en de aanwezige wapenen mee. Later moesten zij de wachters vrij laten en de wapenen aan de TNI uitleveren. De zelfde ervaring deed men op op suiker fabriek Sembero in de buurt van Gu nung Sari op. Maandagochtend zijn op de rubber- en koffieonderneming Tegalsari, in het Tangulse, de administrateur en een employé door het werkvolk mishan deld. De beide heren zijn onmiddellijk naar Djember gegaan. De onderneming zal vermoedelijk worden gesloten. Voorts is de bedrijfsleider van de textielfabriek Bintang Pari nabij Suko- redjo vermoord. Hij was met 14.000 bij zich van Surabaja onderweg naar de fabriek, teneinde de lonen uit te be talen. Het geld was verdwenen, even als zijn chauffeur en zijn auto. Amerikaanse ambassadeur in Canada verongelukt Een vliegtuig van de Amerikaanse ambassade te Ottawa, waarmede am- bssadeur Laurence Steinhardt op weg ws naar Washington, is in de buurt van Ottawa verongelukt. Alle zich aan boord'bevindende personen zijn om het leven gekomen. VOOR JONGENS EN MEISJES IN DEN HELDER Corrie Baartscheer, Bilitonstraat 25, Den Helder, wil graag nieuwe leden van 14 tot 21 jaar hebben voor de Hobby-Club op de Westgracht. Er is daar een afdeling modelbouw, foto grafie, radio, tekenen enz., en er komt een afdeling waar meisjes kunnen te kenen, borduren enz. Men is bezig aan een conversatie zaaltje en er kunnen allerlei spelen gedaan worden. De contributie is f 0.20 per week of minder wanneer er veel leden komen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten 0111 6, 8 en 11 uur. 6.20 De platenmolen. 6.30 Natuurkundige verschijnselen. 7.00 Re portage. 7.15 Sport: Voetballen. 7.30 Vcor de jeugd. 8.20 Johan Jong. 8.45 „Lang is de we^", lioorspeL 9.45 Concertgebouw-orkest. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 De Nachtschuit. HILVERSUM H. 297 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Neder landse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sport- commentaar. 7.40 „Vandaagf'. 8.15. Radio king. 10.00 Cantate. 10.30 „Tien jaren". 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. 11.40 Hongaarse fantasie. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Badio Ochtendblad. 8.40 Peggy Lee. 8.55 Korte gesprekken. 9.0(0 Gram.muziek. 9.35 „Soft and sweet". 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ar beidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Mieke Brinkman—Overmeyer. 11.30 Gram.mu- ziek. 11.45 Achter de toonbank. 12.00 Land streken van Frankrijk. 12.38 Pierre Palla. 1.15 Harmonetto. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Roemeense fantasie. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Trio Opus. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Avro—Kal^idoscoop. 5.50 Regeringsuitzending'. 6.15 Sportpraa'tje. 6.30 „Les Gars de Paris". 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Gram.muziek. 7.30 Radio Volksmuziekschool. 8.15 Phjilharmonjsch-or- fcest. 9.15 De geest van onze tijd. 9.45 Franse volksliedjes. 10.05 „Vader thuis, kat van de stoel". 10.20 The Skymasters. 11.15- Sport- actualiteiten. 11.30 Nieuwe platen. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 Koraal-bewerking. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Uit: „The Messiah". 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Om en om programma. 1.20 Vioolrecital. 1.45 Diver- timenti van Mozart. 2.00 Promenade-orkest. 2.45 Tussen de bedrijven döór.' 3.3Q Bekende en onbekende sonatines. 4.0Q Bijbellezing. 4.45 Lily Pons. *5.00 Het Radio-journaal. 5.30 Zin gende wereld. 6.00 Leger des Heilskwartier. 6.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.4Ö „Van daag". 8.05 Jantje Jansen junior. 9.00 Fami lie-competitie. 9.45 Weer terug in de gtote studio-zaal. 10.05 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Chaconne. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 L'Enfant et les sor- tilèges. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN Hl: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 „Pieces of eight". 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Gershwin. 12.15 Orkest Bee. 13.15 Gram. 14.00 Muziekgeschiedenis. 15.00 Ka- lundborg: Orkest Chris topliersen. 16.00 Eng. L.P.: Montmartre Players. 16.30 Fr. Br.: Or kest Rabin. 17.00 Fr. Br.: Ber. 17.30 Ensem- le Heyne. 18.00 Voor de soldaten. 18.30 VI. Br. Voor de soldaten. 19.30 Fr. Br.: Omroep orkest. 20.00 VI. Br.: Verz.progr. 21.00 „Roer- ioer-romme-de-pot". 21.30 Piano. 21.45 Ac tualiteiten. 22.15 Fr. Br.: Mozart. 23.05 Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonjour le Monde". 7.25 Surprise. 7.30 Eng. H.S.: Serenade-orkest. 8.10 Concert. 9.15 BBC Midland Light Orchestra. 10.00 Recital. 10.30 Amerikaans commentaar. 10.45 Schoolradio. 11.15 Wijding'. 11.30 Or kest Reynolds. 12.00 Eng. L.P.: BBC Light Orchestra. 12.45 Voordracht. 13.00 „Mrs. Da le's Diary". 13.15 Arb.orkest. 14.00 BBC North. Orchestra. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 NWDR: Tango- orkest. 16.15 Voor de kinderen. 16.40 Eng. H.S.: Merritt Orchestra. 17.15 Eng. L.P.: „Sil ver lining". 17.30 Orkest Hayes 18.00 BBC Schots Var.-orkest. 18.45 Paradise-orkest. 19.15 Richard Crean-orkest. 19.45 Hoorspel. 20.00 Eng. H.S.: Orkest Lubboch. 20.30 Eng. L.P.: Verz.progr. 21.00 „Aicb»* Verdi. 22.00 Welsh Rarebit. 23.15 „Topic for to-night". 23.20 „Eallroom Orchestra. nóg meer amandelen, nóg lekkerder.' (Voor jongelui van 12 t.e.m. 16 jaar) Vul in het bovenstaande figuur de gevraagde woorden in, van links naar rechts. 1. Een medeklinker. 2. Vloeistof in het menselijk en dier lijk lichaam die zeer bitter is. 3. Een klein kerkgebouwtje of een onderdeel van een kerk. 4. Een van de twee vrouwen van Jakob. (Bijbels persoon). 5. Een medeklinker. Wanneer het figuur goed is ingevuld, kun je dezeltde woorden ook van boven naar beneden lezen. De oplossingen kunne., vóór Zondag 9 April (Eerste Paasdag) naar het bu reau van dit blad worden gezonden. f! F DOOR MARY BÜRCHELL 23 „Heus? Wel, ik geloof dat je het bij het rechte eind hebt. Maar betekent dat, dat je me niet mag?" „O, wat een prachtige kamer" Ze greep dankbaar de gelegenheid aan, zijn vraag te ontwijken, door opge wonden de van panelen voorziene stu deerkamer te bewonderen, die ze juist waren binnengegaan. „Was dit uw ooms studeerkamer?" „Nee, de mijne". Slechts een glim lachje duidde er op. dat hij haar ont duiken bemerkt had. „Alleraardigst. Doet u hier uw mees te werk?" Ze liep rond, stilstaand om sommige dingen te bekijken en zelfs hier en daar voorzichtig iets betastend. „Ja, ik werk hier veel. Niemand be halve ikzelf en de dienstbode, die de kamer schoonhoudt, mag hier binnen komen". „O, u bedoeld dat het heel bijzonder is, dat ik word toegelaten?" „Heel bijzonder". „En ik had geen toegang gehad...." Ze zweeg eensklaps en keek zeer verslagen nu ze de gang van haar ge dachten zo had bloot gegeven. „Dat zal helemaal aan jezelf afhan. gen, Teresa", zei hij glimlachend. „On der laten we zeggen bepaalde omstandigheden, zou ik de kamer moeilijk voor je kunnen sluiten" Ze draaide zich verlegen om en deed alsof ze belangstellend naar een olie verf schilderij keek, dat tegen een van de panelen achter zijn schrijftafel hing „Wie is dat?" „Dat is oom Chad, toen hij een nog vrij jonge man .was". „Hij lijkt op u". Haar belangstelling was niet langer voorgewend. „Ja, dat zeggen de meeste mensen" „Hij ziet er uit als een schrikwek kende persoonlijkheid". „O, dat was hij ook. Waarschijnlijk een veel groter persoonlijkheid dan ik ooit zal zijn", zei hij onpartijdig. Teresa keerde zich naar hem toe. „Waarom zegt u dat?" „Uit objectieve overwegingen", ant woordde Elliott prompt, terwijl hij met zichtbaar genoegen de lachkuiltjes on willig dieper zag worden in haar wangen. „Ik geloof", zei ze nadenkend, „dat u ook de eigenschappen hebt, van een schrikwekkende persoonlijkheid. Ik stel me voor, dat als u vijftig bent...." „Is het nódig, dat je je mij als vijf tig-jarige voorstelt?" protesteerde hij zacht. Toen lachte ze voluit. „Waarom zou je zo ver in de toe komst kijken?" Hij stond naast haar terwijl hij lachend op haar neerkeek „Je hebt nog mijn vraag niet beant woord betreffende mijzelf in de tegen woordige tijd weet je?" „Welke vraag?" Maar haar neerge slagen wimpers en haar lichtblozende wangen, bewezen, dat ze begreep. „De vraag die ik deed, toen we de kamer inkwamen. Betekende je verwijt over mijn niet vriendelijk zijn, dat je mij niet mag?" „U denkt, dat ik om het geld met uw broer trouw, is 't niet?" „Wel" hij zag haar verbouwereerd aan, „ik zie niet in welke andere reden er zou kunnen zijn. Je kent hem im mers pas een paar uur?" Zij knikte. Hij keek haar onzeker aan. Toen zei hij vriendelijk: „Is het niet om het geld?" „Nee", zei ze bijna fluisterend. „Waarom dan?" Hij ging op haar toe. naar waar zij zat. „Ik weet dat 't krankzinnig klinkt" zei Teresa langzaam, „maar ik geloof dat het komt, omdat ik van hem houd" „Mijn God!" Het klonk half geamu seerd, half ontsteld. „Gebeurt zoiets werkelijk zo plotseling?" „Ik vrees het". Ze gaf hem een be rouwvol glimlachje. „Maar Teresa...." Hij keek weer be zorgd. „Ik weet dat het mijn zake- niet zijn, en het is altijd een beetje ongeloofwaardig, iemand op je eigen broer verliefd te zien worden, maar ik voel me alleen verplicht je er op te wijzen, dat Elliott in staat is, een rol te spelen teneinde iets te bereiken, waar hij zijn zinnen op gezet heeft". (Wordt vervolgd) Welke jammerlijke gevolgen heb ben burgeroorlogen! ADDISON. U znlt 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal të doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6