Maidenhead, trefpunt van talloze geheimzinnige lieden LAATSTE NIEUWS Moord uit menslievendheid'' „Ik ben biereerder geweest" Organisatie der afoomspionnage Fuchs en Nunn May verbleven er vaak Franse assemblee verwierp communistische motie Prijsaanduiding blijft nog verplicht Dertig vliegtuigen maakten een rondvlucht „Lichtbaken".... voor Nazi's Ministers van Financiën te Londen bijeen Kwestie in brandpunt der belangstelling Vervolg Stadsnieuws Opperwachtmeester J. de Visser met pens'oen PRAATJES Mr. Rehorst benoemd tot burgemeester van Den Helder Amerikaanse minister van Defensie bij minister Schokking Heilo Burgerlijke stand DONDERDAG SO MAART 1950 (Van onze correspondente te Londen) yAN DE ruim dertig plaatsen in Engeland, waar MA fi en Amerikaanse G-men inzonderheid ïaeht on autoo-ns"vonncn maken, krtf^t het district rondom het luxestadje Maidenhead, 25 mijl ten Westen van Londen, hun bijzondere aandacht. Het is nu bekend, dat in de mooie omgeving van maidenhead, Londen s „Rivièra aan de Theems", het Russische spionnennetwerk in Engeland een groot deel van zijn sinister werk heeft verricht en misschien nog voortzet. De beruchte dr. Klaus Fuchs vertoefde dikwijls in Maidenhead's mondaine hotels. Op 17 Januari JA, enkele weken voor zijn arrestatie, logeerde hu er voor het laatst, met een vrouw wier naam nog steeds geheim gehouden wordt, hoewel MA 5 haar inmiddels verhoord en weer vrijgelaten heeft. De andere atoomspion, dr. Alan Nunn May een vriend van Fuchs die enkele Jaren geleden gegrepen werd en een straf van 10 Jaar uitzit, had daar een woon schuit op de Theems. Detectives van M.I. 5 wachtten voor de ramen van een door hen gehuurde kamer in Museum Street, tegenover het Museum, maar het „contact" ver scheen niet. Men weet nog niet, hoe hü gewaarschuwd werd. Het hotel te Maidenhead, waar Fuchs in de nacht van 17 Januari j.l. logeer de, ligt op slechts enkele meters af stand van de plaats, waar Nunn May Gunstig gelegen, mondain vacantie-plaatsje De dure clubs en hotels langs de ri vier te Maidenhead wemelen van wel gestelde vreemdelingen. Dikwijls blij ven zij er maar een paar dagen loge ren. Sommige vertoeven geregeld in dezelfde hotels als een aantal topge- leerden uit de nabijgelegen atoomstad Harwell, die dikwijls hun weekends in Maidenhead doorbrengen. Het is dui delijk, dat dit mooie stuk van het Engelse landschap, op deg rens van Buckinghamshire en Hertfortshire, met zijn snelle en korte verbinding naar Londen Airport voor buitenlandse aventen gunstig gelegen is. Nog duide lijker is het, waarom juist Maidenhead momenteel de attentie geniet van de Britse en Amerikaanse geheime dien sten. Druk bezoek. De bevolking van Maidenhead's luxueuze rivierhotels is zeer gemengd. Onlangs vertoefden er vier Russen in een der hotels. Gedurende hun verblijf van een week verlieten zij het hotel helemaal niet en maakten hoogstens een wandelingetje op het terras. Zij ontvingen echter elke dag bezoekers. Duitsers. Oostenrijkers. Finnen. Roe menen en zelfs af en toe een paar Ja panners zijn dagelijks aan de bars te vinden. Sommigen dezer li"deo ziin authentieke „disolaced persons", die In Maidenhead wonen en werken An deren zijn toeristen, die alleen het na tuurschoon der bars en lounges schij nen te bewonderen. Voorts ziin er op- noemel'ik veel buitenlandse vrouwen Sinds de oorlog werken er honderden centraat-Europese en Duitse vrouwen in hotels, restaurants en board'n«-hou- ses van het distriet Maidenhead Over dag werken zii meestal als kamer-, keu ken- en kindermeisjes 's Avonds vindt, tren ze goedeekleed in Maidenhead's clubs en hotetbars. waar het hun nim mer aan geztschao ontbreekt. Enkele weken geleden, na bet pra- ces-Fuehs. werd er in Maidenhead een inbraak genieeed in het huis van een man van M. T 5, die in het distriet woont. Toen hii 's avonds thuis kwam. Z'g hii nog luist een auto we«r"d-n Er werd niets vermist, maar de le-ten van ziin bureau waren opengetrokken en een kVine safe in z»n slaapkamer was enkele meters verplaatst Mysterieuze vreemdeMne. T.anezaam maar zeker last M. I. 5 alle vreemde gebeurtenissen aan „Lon den Rivièra" aan elkaar. Een der zon derlingste gegevens is het inc'dentvan verleden zomer. Een vreemdeling met een iets te dik Amerikaans accent kwam on een avond laat bil een der vele bnntverhuurders en zei. dat hii een snelle motorboot wilde huren Het is verboden om op dat gedeelte van de rivier bii hoog water een heviee deinmg te veroorzaken het verval van het Theemseetii is ettelüke meter* wegens de veie lave bungalows aan de oever. De man werd gewaarschuwd, zich daaraan te houden. NauweUlk* was hii echter in de motorboot 'of hii gaf vol gas en verdween in het don ker stroomopwaarts Het was büna middernacht De voleende ochtend vnn4 men de boot tien miil verder vem»»rd li zeen De man was verdwenen. Men he "ff hem nooit teruggezien. Het dossier van de atoomsnionnaee- zaak-Nunn Mav |g weer veooeod Hei is nu bekend, dat N'mn Mav 'n vriend van Fuchs was en dat een van Fuchs' Contacten met het Russische netw-rk een man was. die ook met N'mn Mav „werkte". Vlak voor de arrestatie van dr Nunn Mav werd het M.T 5 b"ken-i dat dit „contact" had afgesnwken. dat het deze atoomgeleerde voor het Brit se Museum in Londen zou ontmoeten destijds zijn woonschuit had. Geduren de het onderzoek in de zaak-Fuchs ont dekte M.I. 5. dat Nunn May een tijd lang een man en een vrouw bü zich te logeren had in zijn woonschuit. Dit stel verdween, zodra deze geleerde werd beschuldigd van spionnage, maar werd in Januari J.l. wederom in een hotel te Maidenhead gezien, omstreeks dezelfde tijd dat Fuchs er in een ander hotel logeerde. Sedertdien zijn deze man en vrouw weer verwenen en tot dusverre is M I. 5 hen nog niet op het spoor. Men vermoedt, dat de man het zelfde Russische „contact" was, dat bij het Britse Museum destijds de val van M.I. 5 wist te ontlopen. Vóór de zaak-Fuchs bracht het mon daine leven in Maidenhead veel geld In de laatjes van de plaatselijke leve ranciers en restaurateurs. Er werd met geld gegooid. Nu heerst er echter een gespannen atmosfeer en men klikt el kaar wantrouwend aan. De clubs heb ben hun lidma.atschapsreglementen verscherpt en de Illegale roulettehni- zen hebben hun deuren voorlopig ge sloten, daar men weet, dat het hele district gesurveilleerd wordt. De hotel hars doen de laatste weken wat min der goede zaken, maar het aantal vreemdelingen in Maidenhead neemt niet af De Franse nationale vergadering heeft hedenochtend vroeg een commu nistische motie, om de socialistische exministers Moch. Gouin en Pineau in staat van beschuldiging te stellen, met 188 tegen 160 stemmen verworpen Vi lgens de communisten waren de drie oud-ministers in de jaren tussen 1945 en 1947 betrokken geweest bij een zwarte handel in wiin. Een incident gebeurde tijdens de Stemming, toen Gouin in de wandel gangen de communistische afgevaar digde Gros bij zijn das vastgreep. Gros gaf Gouin daarop een klap om de oren Een vechtpartij volgde totdat beide tegenstanders door de boden uiteen werden gehaald. Te Athene is een proces begonnen tegen de secretaris-generaal van de Griekse socialistische partij, Tsirimi- kos Hij had berichten verspreid over afschuwelijke toestanuei in een con centratiekamp op Makronisos. Evenals in Nederland is ook in Japan de tijd voorbij, dat een agent van politie als boeman wordt beschouwd door de jeugd. Hier ziet V een agent in Osaka, die met de kinderen uit zijn wijk een gemoedelijk babbeltje maakt. De wnd. directeur-generaal .van de prüzen vestigt er de aandacht op, dat de prijsaanduidingsvoorschriften nog steeds van kracht zün. De naleving van deze voorschriften laat veel te wensen over. Dit in het bijzonder in de krui deniersbranche. bij de slagerüen en in de groenten- en fruithandel. Ook bij de textiel-detaillisten en de marktkoop lieden bleek de prijsaanduiding onvol doende verzorgd. De handhaving van bedoelde voor schriften is in het kader van de huidige pryspolitiek nog steeds van belang. Op de naleving daarvan zal scherpe con trole worden uitgeoefend. Gistermorgen om negen uu> zün van het vliegveld Gilze-Rijen veertien vliegtuigen van de Rijksluchtvaart school opgestegen, om een rondvlucht over ons land te maken. Boven Den Haag kregen deze toestellen verster king van Ypenburg: zestien machines die het convooi uit het zuiden in de lucht oppikten Dit eskader, het groot ste, dat in de historie van de burger luchtvaart boven ons land heeft ge vlogen, heeft verschillende steden „aangedaan". Daar zal men het stellig wel hebben gehoord. Negentien moto ren, die samen twaalfduizend paarde- krachten voortbrengen, draaien niet bepaaid geluidloos! Dezer dagen is een lid van de Duitse ondergrondse beweging Lichtbaken in de Catacomben aangehouden, toen hij poogde illegaal de grens tussen Beie- len en Oostenrijk over te komen. De beweging is indertijd door de Ameri kaanse diensten als onschadelük be stempeld, maar blijkt dat allerminst te zijn. De gearresteerde maakte er n.l. zijn stiel van oud-nazi's naar Oosten rijk te brengen en hen van valse pas poorten te voorzien. De leiders der or ganisatie bleken ex-officieren van SS en Wehrmacht te zijn, die thans onder een valse naam leven. De ministers van Financiën uit de bij het Noordatlantisch Verdrag aange sloten landen zijn Woensdag te Lon den bijeen geweest om de verdeling van de uitgaven voor de defensie on der de twaalf landen te bespreken. De conclusies der commissie zullen aan de ministers van Defensie van het Noordatlantisch Verdrag, die 1 April te Den Haag samenkomen, ter be schikking worden gesteld. AMBASSADEUR VAN INDIA BEZOEKT ROTTERDAM Dr. Mohan Sinha Metha, ambassa deur van India vertoeft op het ogen- bliek voor een drie-daags bezoek in Rotterdam, waar hij gistermorgen het maritiem-museum „Prins Hendrik" be zocht. 's Middags maakte de ambassa deur een tocht door de Rotterdamse havens, terwijl hem 's avonds een diner werd aangeboden ten Stadhuize. ONS BLAD VAN 24 MAART J.l. verscheen een Ingezonden stuk van de hand van de heer F. G., waarin deze inzender zijn mening geeft betreffen de wat men zon kunnen noemen de „moord nit menslievendheid". Voorstan ders wijzen erop, dat het bekorten van de doodsstrijd bü hopeloze patiënten, die vaak in hun laatste uren onduldbare pijnen lijden, in hun ogen geoorloofd zon zün. De heer G. echter bestrijdt deze opvattting op grond van het feit, dat de Nederlandse maatschappij een Christelijke Maatschappij is en dat tweeduizend jaren Christendom op onze structuur hun stempel hebben ge drukt. MAAR AANLEIDING van de regels, door de heer G. aan de kwestie ge- wyd, hebben ons van verschillende zü- den ingezonden stukken bereikt. Dit feit, gevoegd bü de belangstelling, die ook elders aan het vraagstuk wordt geschonken (nog zeer onlangs werd in Amerika een dokter vrügesproken van het ten laste gelegde toedienen van een injectie ter beëindiging van de doodsstrüd en ook in Frankrük deed zich een dergeiüke uitspraak voor) willen wü het voornaamste uit de in houd der brieven, die ons bereikten, hieronder weergeven. Uiteraard komt de inhoud geheel voor rekening van inzenders. Sft „£EN OPMERKER" schrijft: „Behalve de Christelijke groepen, waaruit ons volk bestaat, zün er nog andere schakeringen, die niet in een God ge loven, aldus de heer G. Op welke grond hij dit kan beweren, is mij niet duidelük, want tot heden heb ik in de levenswijze van z.g. Christelijke en onafhankelijke groepen weinig ver schil kunnen zien. De Christelijke mo raal verbiedt het ingrüpen in het men- selük leven onder alle omstandighe den. Dus een dokter, die in een pijn lijke doodsstrijd ingrüpt, is schuldig voor God. Maar elke dokter grijpt toch 'n, of het leven daardoor verkort of verlengd wordt? Een rechter zal geen doodvonnis mogen uitspreken (tegen landverraders). Daartegen heeft F. G. niet geageerd! En hoe is het mogelijk dat de Christenen elkaar in de oorlog afslachten als heidenen Er kan toch niet gesproken worden van I. dsver- dediging. want één van beide partüen is toch aanvaller? LJE INZENDER A. J B. betwist F. G. zijn axioma, dat Nederland een Christelijk land zou zün, een bewe ring, die volgen* de heer B. slechts ge grond is op de talloze kerken en in stellingen in ons land. Komende tot "t eigenlijke artikel zegt B. drie soorten moord te onderscheiden, n.l. de mens lievende moord, de individuële moord en de massa-moord. Beide eerstge noemde worden veroordeeld in het Nederlandse recht. De derde blükbaar niet. En toch geschiedt deze in het be lang van dezelfde Christelijke maat schappij. waarover wij het hier heb ben. Men moet zich dan toch wel. af vragen, hoe het staat met die Christe- lijken, die de individuële moord of de mens1''-vende mcrord afkeuren en de massamoord aanvaarden? Vooral als zij tegenover de z.g. Christelijken wor den gesteld." A. J. B. valt F. G. aan op diens stel ling, dat een dokter, die een injectie toedient, vijftig procent kans heeft. Hij wint, of hij verliest. Als hij wint is T niets verloren, als hij verliest „dan be staat er inderdaad een God. „Nog nau welijks hiervan bekomen", zo vervolgt B., „lezen we, dat de dokter niet alles weet. Neen, inderdaad, slechts 50 pro cent, net zoveel als F. G„ wiens geloof blijkbaar staat of valt met het al of niet verliezen van de dokter. G. schrijft: Zo'n dokter breekt het leven af, op het ogenblik, waarop de strijd tussen goed en kwaad is uitge streden. Dat is zo, doch in Breda le ren Christelijke jongeren levens af te breken van mensen, die op een leef tijd zijn. waarop de strijd tussen goed en kwaad nog niet eens begonnen is Volgens F. G lei 't het toelaten van de menslievende moord tot deze conse quentie. dat een communistische of fascistische staat een einde mag ma ken aan levens van hen, die het le ven van de staat ondraaglijk maken, waarbij de regering optreedt als dok ter. Dus zou een dokter het recht heb ben iemand, die hem hetleven on draaglijk maakt, uit de weg te ruimen. Kan men hier niet spreken inplaats van redeneren, van „zwammen"? Ge- n eg. Moord uit menslievendheid is in derdaad een probleem, maar men komt niet tot een oplossing door zich te verdiepen in ophelderingen, als die van F. G. Enfin, de „Christelijke mo raal" verbiedt de moord uit medelij den, ondanks het feit, dat in de jong ste wereldoorlog de Christelijke lan den tezamen 7 tot 8 millioen mensen hebben vermoord en ondanks het feit. dat in Den Haag beraadslaagd wordt hoeveel jonge mensen wü nu weer zul len leveren. Ik ben benieuwd, wie zich te verantwoorden zal hebben die „on afhankelijke" (lees ongelovige) weten schapsman, of de Christen-achter-zijn- kanon". JJE HEER J. R. valt F. G. aan op diens vergelijking met Hitier. „U spreekt van dokter Hitler, die besluit tot het beëindigen van het leven der zijns in ziens nutteloze Joden, die een einde heten te maken aan de Duitse Staat. Het durven uitspreken van zo'n ver- gelü'king is grof en getuigt van een enge geest. Ziet u niet het verschil in beweegreden van de arts en van Hit- Ier? Als u de begrippen menslievend heid aan de ene kant en machswellust. zelfverheerlijking, staats-egoïsme en wat dies meer zij, aan de andere zijde stelt, misschien gaat u dan een licht op. Zo niet. dan heb ik boter aan de galg gesmeerd." JNZENDER C. DE H. spreekt zich in dezelfde geest uit, althans wat de grote lijnen betreft. De heer De H. schrijft: „U gaat zelfs zover, mijnheer F. G„ dat u de handelingen van uw God zelfs vooruit weet te beschrüven. U Iaat de ziel van een lijder, die door een dokter uit dit lijden verlost is, hoewel dit zelf nauwelijks meer door de patiënt toegestaan kon worden, misschien wel verdoemen. Was dit uit sluitend gebaseerd op het feit, dat een dokter dit leven deed eindigen? Dan waarschuwt schrüver de dokter, die hierin handelend optreedt Maar wie maakt uit, F. G„ dat God het mis schien niet met die dokter eens is? Eer dokter treedt toch ook op tegen een ziekte. Volgens een bepaalde rede nering zou dit dan ~ooi* niet kloppen Schrijvers consequentie loopt wel wat mank. Meent u werkelijk, dat een wet het ai of niet diden van een mens of van mensen zou kunnen tegenhouden? In Duitsland bestond toch ook geen 'wet, die het vergassen van Joden voor schreef? W waren er wetten, die te gen ai deze zaken gesteld waren. Maar diegenen, die konden protesteren, wa ren dood. Daarom in het algemeen: Ik respecteer uw mening, maar dan ook consequent doorgevoerd: N* .it men sen doden, onder geen enkele voor waarde, hoe ook geheten." Een goede uitvoering van het Nederlands Volkstoneel Het Nederlands Volkstoneel gaf voor de leden van het Insituut voor Aiteidersont wikkeling en A.B.B. gis- era vond een opvoering van het toneel stuk: „Ik ben hier eerder geweest". Aan de voorstelling van dit stuk van Priestley ging een openingswoord vooraf dcror de heer Schinkel, voor zitter van het Instituut. Spr. moest jammer genoeg constateren, dat deze keer voor het eerst de zaal niet geheel uitverkocht was, wat een financiële strop voor de samenwerkende organi saties betekent. Om echter op de inge slagen weg van het brengen van goed en goedkoop toneel aan de minder draagkrachtigen voort te gaan, zijn de plannen voor het volgend seizoen in een vergevorderd stadium. Ten ein de iedereen in staat te stellen de ko mende voorstellingen bü te wonen, zal een spaarsysteem worden ingesteld, waardoor de besturen van A.B.B. en Instituut voor veel zorg en risico ge vrijwaard zullen zün. Het Nederlands Volkstoneel toonde zich deze avond wel op zün best Hoe wel het een zeer beschouwend stuk was, met weinig actie en daardoor beperkte speelmogelijkheden, werd door prima karakterspel en vaak zeer goed getroffen nuances een boeiend ge heel verkregen. Priestley is tot dit spel geïnspireerd door het bü de mens vaak voorkomen de gevoel van een zekere herkenning tegenover een onbekende omgeving of een medemens. Daaraan verbindt hü de theorie, dat de mens gebonden zou zijn aan een tüdcirkel en dat ons zieieieven zich kan bewegen langs een spiraal, die kan eindigen in een nauwe diepte of zich verwyden tot oneindig heden. Ons zieieieven kan steeds in dezelfde cirkel ronddraaien of door innerlüke groei deze baan verbreken en in wijdere banen treden, dan wel zich steeds vernauwen en ten onder gaan in de diepste diepten. Deze theo rie wordt verkondigd door Dr. Gört- ler, een Duitse emigrant, van alles be roofd en uit zijn werkkring en land gezet. Om zijn theorie te toetsen aan de werkelijkheid experimenteert hij met mensen, die hij ontmoet en hun onderlinge verhoudingen, zoals de groot-zakenman Waiter Ormund, zün vrouw Janet en Oliver Farrant, door Ormunds toedoen hoofd van een kost school. Ook de waard van het dorps logement, waar het hele gebeuren zich afspeelt en zijn dochter Sally hebben deel aan deze onderlinge gebonden heid, doordat zü hun spaargeld belegd hebben in de Ormunds onderneming en Saly's zoontje op de kostschool bij Farrant is. Met deze philosofie als basis ontwikkelt zich een dramatisch gebeuren, waarbü het ongelukkige huwelijk van de Ormunds verbroken wordt, Janet en Oliver elkaar vinden en de moeizaam levende Walter zijn tijdcirkel weet te verbreken, aan zün neiging tot zelfvernietiging ontkomt en Janet voor het eerst van haar leven gelukkig maakt. Ben Groeneveld speelde een zeer karakteristieke Dr. Görtler, evenals Hans van Meerten. de gemoedelijke waard. Ook Tine Medema typeerde de flinke, maar zwaar beproefde Sally uitstekend. Ferd. Sterneberg had een bijzonder voor hem geschikte rol die hij goed wist uit te buiten, terwij) Jan Greve als de nuchtere verstande lijk redenerende Farrant wei voldeed Nell Knoop kon het niet helemaal vinden als Janet Ormund. Het décor van Weynand Grijzen was zeer geschikt. Het publiek waardeerde behrü dens een enkele storende ui'zonde ring deze voorstelling, getuige het bijzonder hartelük «pplaus. In het kader van de afvloeiing bij de Rijkspolitie gaat op 1 April de Opperwachtmeester der Rijkspolitie J de Visser van de Parketgroep Alk maar met pensjoen.' Op die datum zal hü de gelederen van de Rijkspolitie verlaten en menig een, die veel in het Paleis van Justitie aan de Geestersingel te Alkmaar kwam en daar enigszins bekend was zal deze politie-ambtenaar missen. Niet in het minst de leden van de Rechterlijke Macht en andere autori teiten op justitieterrein, die de Vissei al sinds 1939 dagelijks in het gebouw ir, zijn werkkring zagen. Na zijn opleiding aan de schooi voor Rijksveldwachters te Amsterdam werd de Visser in 1921 geplaatst in diverse gemeenten in het zuiden van het land n.l. de provincie Noord-Brabant. Hier bleef hü tot 1 Juli 1925 en gine toen naar Tilburg. In deze standplaats i; hü gebleven tot 16 October 1939. In 1943 ging hü over naar het Korps Marechaussee en in het najaar var datzelfde jaar naai het nieuw opge richte Corps Parketwacht. Op 1 Januari 1946 ging hü over naar het Corps Rijkspolitie i.v.m. de liqui drtie van de Parketwacht. Op 1 Juni 1926 werd hij bevorderd tot Brigadier-titulair bü bet Korps Rijksveldwacht en op 1 Januari 194f tot Opperwachtmees'er der Rijkspoli tie bij ziin huidige korps. In 1926 werd hü begiftigd met de Watersnood-medaille, welke verban .1 MeM met^de grote overstromingen in 1926 in ons land. Het personeel van de Parketgroep van hier en gunter vm Me vrouw het 't verslag lezen van de Berger gemeenteraad over de tram en toe zoide ze ,,'n gemaal het ok 'n kop"wie of ze bedoeld het, deer bin ik nag niet achter.... Koik, ds zaak zit zoo: de spoorwegen deer in Utrecht, die hewwe vleejen jaar zoid „over voif jaar skoie we d'r uit mit dit trammetje in Bergen".... nou, voif jaar, da's 'n heele toid, din kin je je nag 'rs bedenke watte je allegaar doen zelle om dat teugen te houwen.... maar 'n paar weken leejen sting d'r 'n berig- gie in de krant, datte ze nou beslóten wasze om in September van dut jaar d'r al mee op te houwen.... En nou is 't mit houge heere kwaad karse eten.... asze ze dat in d'r houfd hew we. nou din zit 't niet deer weer je t nagal gouw loóze kennede goeie verstaander het an 'n hallef woord ge- nogAffoin, de ien docht erzoó en de aêr weer zus over.... Asze de men- se nou allegaar wat groöter van mekaar hielde, den was dut nag wel met 'n sisser ofloupen, maar meheer Hemel- roik, 'n raadslid en de burregemeister van Bergen, dat benne nou zoo maar gien gezwore vrinde.... en Hemelroik docht „nou op de bres voor de be-lange van Bergen" en twei raadsleeje van da Arreboidsfractie gonge mee, de iene wethouwer van die polletieke overtui ging hield 'm maar buiten skot.... en deer kwam den 'n moösie van nou-nou, erg lief was 't nietDe burregemeis ter was „des duuvels" en as de raads- vergaoring begon, 4in siste-ie al.... af foin, 't is er heit van langs gaan, alle gaar om de tramNou loit 't niet op moin weg om te zeggen wie d'r ge- loik of wie d'r ongeloik het, in de regel loit de waarhoid in 't midden, maar ik wou alliendig hierop woize, dat 't toch eigenlik zonde is, datte ze over de ge- mientebelange kibbele moete.... Ien- dracht maakt macht, zoit 't spreek woord en deer hadde ze op deuze eivend in Bergen gien keis van eten't Komt meer voor, datte twei 't zellefde bedoeleas je Hemelroik hoorde, dan zou de burregemeister liever "n groöte weg nei zee hewwe over de trambaan, die den niet meer noódig was en hai-zelf gong liever buitenom, zoo bai de Nesdoik in de buurten nou moet je snappe, dat deer in de buurt nou net de burregemeister weunt koik, den het-ie niks gien kwaad zoid. maar je zegge maar weer dat "t waar weze ken, dat je an 'n hallef woord genog hewweHeel Noord- Holland zei die tram in Bergen wel magge, *t bringt er sfeer en rust, t is wat aparts, je kenne je Bergen zonder die tram niet indenke en ik mag laie. dat 't ze lukke zei om die tram te be houwen, niet alliendig voor Bergen rel ief. maar voor heel Nederland, want alle gasten binne d'r gek opGeef mekaar de voif zouw'k reide wulle, en trek met mekaar op. allegaar om stark te staan in de stroid vóór de tram.... SOIMEN. (Ongecorrigeerd) Naar wij vernemen, U met ingang van 16 April benoemd tot burgemees ter van Den Helder mr. G. D. Rehorst; sinds 1946 burgemeester van Texel. De heer Rehorst, die voordien burgemees ter van Callantsoog is geweest, is lid van de P. vd A. Naar wij vernemen heeft de Ameri kaanse minister van Defensie," Louis A. Johnson, Woensdag laat in de namid dag een langdurig bezoek gebracht aan de minister van Oorlog en van Marine, mr. W. F. Schokking, in diens kabinet it. het ministerie van Oorlog, Geboren: Catarinn. d. van N. P. van Roozendaal en M. J. Barsee. Johannes, z. van J. den Herder en A. Bijl. Catharina, d. van J. Bakker en Johanna M. van der Molen. Joan nes J., z. van J. B. de Wildt en M. Tesselaar. Elisabeth M., d. van Joh. Schut en A. M. Wit. Ondertrouwd: H J. Disseldorp en J. Liefting. Mathias J. Verhoe ven en Theodora M. M Hoedjes. G e t r o u w dPetrus A. Dekker en Marijtje Brouwer. Overleden: Alida van der Tas, 79 jaar. WACHTMEESTER KERS TERUG De wachtmeester D Kers is met in gang van 1 Aoril ontheven van ziin de cohering te Middenmeer en keert op die datum terug naar zijn standplaats alhier. Mkmaar met hun commandant zullen "ie scheidende functionaris op 31 Maart aan de vooravond van zün wel verdiend pensioen een passend af scheid bereiden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6