De Vrouw Egypt. Linnen Regenkleding Temiiskleding! Gerard Worm Stad en Omgeving Comité tot behoud van de tram Alkmaar-Bergen aan Zee met Pasen Eerste corsetten-show in Alkmaar r PRAATJES Woensdag vergadering in „De Rustende Jager" Ter bespreking van de te voeren acties Hofstede De Kaasmarkt Dubbel jubileum bij Ned. Machinefabriek Alkmaar Corsetienhuis De Boer gaf drukbezochte demonstratie Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland WIJ ONTVINGEN: VOOR DAMES EN HEREN HOORN ALKMAAR Volksliederen van de Britse eilanden 0J1 INITIATIEF van de V.V.V. te Bergen is een comité van actie, tot behoud van de tramweg AlkmaarBergen aan Zee ingesteld. Het comité staat onder voorzitterschap van prof. ir. E. L. Selleger en wordt voorts gevormd door de heren S. W. Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken to Alkmaar, D. L. Beyneveld, W. Bison, P. Blankendaal, G. N. Th. Diesfeldt, J. J. Dlnkelberg, directeur van de Federatie van VW's in Noord-Holland boven het U, F. L. Driessen, K. M. Gerritsen, J. A. Haakman, W. J. Hopman, mr. A. F. Kamp, mevr. T. KlompZult, J. C. Mosk, C. Peetoom, A. Roland Holst, J. H. Roggeveen, D. J. Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel en voor zitter van de VW te Alkmaar', H. L. Baron Taets van Amerongen, mevr. A. O. VisserVen, Mathleu Wiegman, mr. F. Zeiler (secretaris-penningmeester) en mej. C. M. E. Sluyter (adjunct secr.-penn.)Ter bespreking van de te voeren acties zal een grote vergadering worden belegd op Woensdag a.s„ 's avonds acht uur in de bioscoopzaal van De Rustende Jager. Iedereen zal op deze vergadering welkom zjjn. Ongetwijfeld zullen vele Bergen&ren met deze actie van harte instemmen. Eeeds tal van suggesties werden aan de hand gedaan om een doeltreffende propaganda te voeren. Het comité is van mening, dat opheffing van de tram lijn, de invoering van autobus-tractie en het aanleggen van een daarvoor geschikte wegbaan noodlottig zullen kijn. 't Vreest hiervan de ernstigste ge volgen, als het schenden van het na tuurschoon, schade aan het bijzondere dorpskarakter en verstoring van de rust en stilte in het zo bijzondere va- cantie- en recreatie-oord. Vooral ook voor Bergen aan Zee zal het verdwij nen der tram nu en voor de toekomst een ramp blijken. Ook bestaat er grote angst, dat uitgebreide autobus-parkeer terreinen nodig zullen zijn, met alle kwade gevolgen die het lawaai en het onaesthetisch aanzien met zich mee brengen. Grote bezwaren in verband met het aansluitend verkeer uit bin nen- en buitenland zullen de gevolgen zijn. Behalve schade aan het vreem delingenverkeer voor hotel- en pen- sionbedrijven, zullen café's, restaurants, winkels en andere bedrijven grote na delen ondervinden. Ook het goederen- wil er gaarne goed uitzien. Nieuwe kleding wordt aangeschaft, oude gemoderniseerd. Denkt U echter ook om Uw corset? Vergeet dit belangrijk kledingstuk, waar Uw gehele figuur van afhangt, niet. Neemt nu eerst een nieuw rubber-corset. U weet wel, zo een zonder baleinen! Denkt U zich dat eens in, geen stekende en knellende balei nen, volle bewegingsvrijheid, en boven dien nog twee maten slanker. Rubber corsetten hebben een prima ventilatie en zijn niet warmer dan een gewoon corset. Deze corsetten worden U door onze dames gaarne getoond en vrijblijvend aangepast. Alleen bij asa. Langestraat 59, Alkmaar. Kamerscherm vernielde een paar kousen Dezer dagen reed een niets vermoe dende juffrouw over de Bergerweg in de richting van Alkmaar, toen. een vrachtwagen haar passeerde. Op het zelfde ogenblik zag zü een zwart ding op het fietspad neerploffen. Zij kon niet bijtijds remmen en viel erover. Wat was het geval? Een kamer scherm, dat met een touw op het dak van de auto was vastgemaakt, schoot op het moment dat de auto de juf frouw passeerde, los en woei op het fietspad. De jongedame liep schaaf wonden aan handen en benen op. ter wijl haar kousen werden vernield. De bestuurder heeft de schade vergoed. Veertig jaar bij de Ned. Heide Maatschappij Morgen herdenkt de opzichter van de Ned. Heide Maatschappij de heer H J. van den Eynden, de dag, dat hij veertig jaar bij de Maatschappij in dienst is De directeur, de heer Eshuis uit Arnhem zal de jubilaris morgen ochtend om 11 uur te zijnen huize Rembrandtstraat huldigen en hem een cadeau aanbieden. 's Middags van 3 tot 5 uur houdt de jubilaris thuis een receptie. IN KRACHT VAN GEWIJSDE GEGAAN. De griffier der Arrondissements rechtbank te Alkmaar verklaard dat de beschikking d.d 2 Maart 1950 door de rechtbank gegeven, volgens welke de Stichting Hypotheek-Spaarfonds „Stad en Land", gevestigd Van Houtenkade 32 te Alkmaar verkeert in een toe stand welke in het belang der geza menlijke schuldeisers bijzondere voor ziening behoeft, in kracht van gewijs de is gegaan. vervoer zal voor het bedrijfsleven ge handicapt worden door opheffing van de railverbinding. Aan het instellen van de actie is overleg met het dagelijks bestuur van de gemeente voorafgegaan. Op allen, die belang stellen in het behoud van de Berger tram, wordt hierbij een dringend beroep gedaan van hun belangstelling blijk te geven. Hoge onderscheiding' voor marinier Willems De Handelsvereniging „Amsterdam" heeft aan marinier W. P. H. Willers, Prins Hendrikstraat 32, alhier een bronzen legpenning toegekend, welke de H. V. A. heeft laten slaan ter her innering aan de bevrijding van haar suikerfabriek Djatiroto op 22 Juli 1947 door het korps mariniers, aan welke actie door onze stadgenoot is deelgeno men. Op de penning is een der belang rijkste handelingen, n.l. het onschade lijk maken van de vernielingsappara- tuur, in beeld gebracht. Dank zij het moedig en doortastend optreden der mariniers, kon de bedoelde fabriek voor totale vernietiging worden ge spaard. Op de heden gehouden kaasmarkt was aangevoerd een stapel kaas afkon» tig van de heer Frans te Heiloo. De stapel woog 550 kg. De prijs was f 1,68. Op de Dinsdag gehouden kaasmarkt waren te Bodegraven aangevoerd 45 partijen. De prijs was le soort f 1,75— f 1,83; 2e soort f 1,701,76; extra bele gen tot f 2,10. De handel was flauw. Woensdag werden op de kaasmarkt in Woerden aangevoerd 34 partijen. De prijzen waren le soort f 1,78f 1,85; 2e soort f 1,72f 1,76; zware f 2,15. De handel was matig. In Gouda waren gister 58 partijen aangevoerd. De prijzen waren le kwa liteit met rijksmerk f 1,78f 1,87; 2e kwaliteit f 1,70f 1,77. De handel was flauw. Het bovenstaande is alles exclusief export-verplichting en omzetbelasting. De markt werd hedenmorgen be zocht door een gezelschap Engelse schoolkinderen van diverse scholen, die, in uitwisseling met leerlingen Van Hollandse scholen, een bezoek aan ons land brengen. Burgerlijke Stand Geboren: Rinske, dochter van „A. Gonggrijp en H. Tigchelaar. Theo- door B., zoon van Th. Bootsma en C. M. van der Horst. Roel en Jaap, zoons van A. J, C. M. van Gulik en R. Piers. Ondertrouwd: Karst Knol en Maartje Molenaar. Coenraad Entius en Ge- rarda J. Pater. Hendrikus J. Bie- man en Petronella C. Sman. Petrus L. N. Disseldorp en Marie Vos. Her- manus A. Hemels en Marie Wehnes. Teunis Kom en Hermina E. van den Wijngaard. Overleden. Trijntje Schoonhoven, oud 11 maanden. Onze voorjaarscollectie is voor Pasen weer aangevuld met de nieuwste dessins. Wij brengen om. Rerensporteostuums Kamgareneostuums j't LAAT 98 ALKMAAR Hedenmorgen zijn op de Nederlandse Machinefabriek „Alkmaar" twee jubi larissen gehuldigd. Vandaag herdach ten namelijk de heren J. Romp en B. Timmer het feit, dat zij vijfentwintig jaar geleden hun Intrede in het bedrijf deden, een feit, dat niet ongemerkt is voorbijgegaan. Nadat de beide jubila rissen, vergezeld van hun dames, het directiekantoor waren binnengeleid, richtte de directeur van het bedrijf, de heer J. F. Le Blansch, zich in een toe spraak tot zijn gasten en schetste hun verdiensten voor de machinefabriek alsmede hun persoonlijke kwaliteiten. Een stoffelijk blijk van waardering werd hun aangeboden in de vorm van een enveloppe met inhoud en tevens werden beiden begiftigd met de zilve ren medaille van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, als herinnering aan deze, V9or hen zo belangrijke dag. Op de vooravond van het zilveren jubileum heeft het personeel beide ju bilarissen met hun dames in de teken zaal van de fabriek ontvangen Bij hun binnentreden werden zij verwelkomd met een hartelijk „Lang zullen zij leven", gespeeld door de band van de ontspanningsvereniging „Pavay". De voorzitter van „Povay", de heer Schaddenhorst, complimenteer de de beide jubilarissen en memoreer de, hoe het vijftien jaar geleden bij de fabriek toeging, als er een jubilaris was. Toen werd de jubilaris om tien uur op 't kantoor ontboden en tien mi nuten later stond de man weer op straat. In zijn handen een horloge met inscriptie. Dat was zijn hele feest. Al worden juilarissen thans nog niet ge fêteerd zoals de heer Schaddenhorst dit graag zou zien, we gaan, zo zeide hij, toch al aardig in de goede richting Namens het gehele personeel werden de dames bloemen aangeboden. De heer Romp ontving een fraai ver- schroomde kapstok met bijbehorend borstelgarnituur, waarna de heer Tim mer gelukkig gemaakt werd met een prachtige wollen deken. Met vrolijke muziek van de band en een dansje werd deze geanimeerde avond besloten, waarna beide jubilarissen met enkele gevoelige woorden dankten voor de ontvangen spontane hulde. PRIJ2EN BEHAALD Op de ia Schagen gehouden Paastentoon- stelling wonnen de volgende stad- en streek genoten prij'zen: Vetvee: Voor de beste en zwaarst gemeste koe met acht brede tanden: no. 2. Jb. Kooy Cz„ Nieuwe Niedorp* Voor de beste en fij'nst gemeste koe met zes brede tanden no. 8, Lan- gedijk uit Nieuwe Niedorp. Wolvee: Beste cverhouders: no. 1, .Tb. Kooy Cz„ Nieuwe Nie dorp; 2. C. Smit, Alkmaar. Varkens: Best dra gende fokzeug (Gr. Y. stamb.) 2. S. Borst, Keerhugowaard. Beren: Beren ouder dan één jaar II P 2244 en P 2300, eig. C. Borst, Heer- hugowaard; beren Jonger dan één jaar. Beste vette varkens: 1 Gebr. Kuijper, Nieuwe Nie dorp. Konijnen: Vlaamse reus, andere kleur, ram: 1. J, van Gulik, Broek op Langedijk. Vlaamse reus, andere kleur, voedster: 1. J. van Gulik, Broek op Langedijk. Zilverkonijn, ram: 1. A. Eenhoorn, Oude Niedorp; zilverkonijn, voedster: 1. A. Eenhoorn, Oude Niedorp. Bui tengewone prijzen: De belangrijkste collectie ve inzending in verband met de landbouw: fr. Mol en Blom, Noord-Scharwoude. (Van onze redactrice) keurig glad afsloot, zeer geschikt om onder een tailleur gedragen te worden, waarbij een bustehouder met puntvor men het geheel voltooide. Nooit kopen zonder passen. Het devies van deze middag wad koop geen corset zonder het eerst te passen. Dit is van het grootste belang, want ieder figuur stelt weer andere eisen. Er werd dan ook niet nagelaten te demonstreren hoe een corset totaal niet aan zijn doel beantwoordt wanneer men het alleen over de toonbank op taillewijdte koopt. Ook het dragen van een corset door jonge meisjes werdaf- geraden. De buikspieren zouden daar door op jonge leeftijd onnodig verslap pen, met het gevoJj dat hiervan later last kan worden ondervonden. GESLAAGD. Mej L. Zeven alhier slaagde aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor he< candidaats-examen in de geneeskund" DOOR ALLE TIJDEN is het corset een onmisbaar kledingstuk geweest voor de vrouw die haar uiterlijk wilde verbeteren. Zo was het reeds op een voudige wijze bij de Griekse en Ro meinse vrouwen en in de eeuwen na haar tijd heeft het corset zich steeds aangepast bij de eisen die de mode ge steld heeft. Wij kunnen met schrik terugzien naar de tijd waarin reeds het jonge meisje zich, ten koste van haar gezondheid, in zo'n harnas liet persen met de be doeling een wespentaille te verkrijgen. Maar deze periode ligt gelukkig ach ter ons en mede door invloed van de emancipatie en de verenigingen die de hervorming van vrouwenkleding pro pageerden, heeft het corset in onze tijd een andere functie gekregen dan alleen de verfraaiing van het uiterlijk. Mevrouw De Boer, die Donderdag middag, in samenwerking met de Ko ninklijke Corsetten Industrie, de eerste show in Alkmaar gaf, liet dan ook niet na om er op te wijzen dat het corset dient om de buikspieren steun te geven en zodoende de inwendige organen hun functies goed te laten verrichten. Geen toegang voor heren. Er heerste een gezellige sfeer in het Victory Hotel, waar zeer veel dames bijeen waren gekomen om de belang rijke show te volgen. En deze gezellig heid werd nog verhoogd door de vro lijke versiering met voorjaarsbloemen rond het toneeltje en de gemoedelijk heid waarin de middag verliep. Was het doordat de dames nu eens echt „onderons" waren, dat men zo spontaan reageerde op de zeer vele mo dellen die er werden getoond? In vele moeilijke gevallen wist mevr. De Boer raad te schaffen en men kreeg de in druk dat de zaal één grote zusterfami- lie bevatte, waarvan allen waren geko men met de wens nog een „tikkeltje" slanker te worden en haar figuur te verbeteren. Verscheidene lange corsetten, met een keurige pasvorm werden vóór de pauze gedemonstreerd en passeerden de revue. Deze Wala-corsetten hebben het voordeel dat zij, bij het zitten gaan niet opwippen. Zij waren stevig en buig zaam, voorzien van elastiek en balei nen. Ook zagen wij kortere modellen voor sportieve dames die veel van de fiets gebruik maken en zich niet in zo'n 'ang harnas willen bewegen. Een corset zonder veter, met een vige elastieke band, was, doordat het OOK VOOR ZWAARDERE en zeer zware figuren waren er modellen in alle maten en vormen aanwezig, tot voldoening van een groot aantal be zoeksters. Zo zagen wij een medisch corset met een extra band, om het lichaam meer steun te geven. De bus tehouders die daarbij werden gedra gen, vertoonden een opgeknipte rug en voorsluiting. Vele voordelen van de corsetten werden gedemonstreerd en van de grote verscheidenheid in buste houders, willen wij speciaal een jeugd- model noemen, waarin poreuze opvul sels waren aangebracht, de zogenaam de Beauties. Peignoirs in vrolijke dessins. Tijdens de pauze kon men, onder het genot van een kopje thee, een aan tal zomerpeignoirs bewonderen, die door de firma Walma werden getoond. De peignoirs waren over het algemeen vervaardigd van katoenen imprimé en hadden een korte mouw. De ontwerper, de heer Goudsmid, die de verschillende modellen persoonlijk toelichtte, had zich laten leiden door de goede gedach te, dat men zowel aan de voor- als aan de achterzijde graag een aardige afwer king ziet. Onder de lange achterbaan van het lijfje, dat laag In de rug ln een ronde vorm uitliep, was de ruimte in de meeste peignoirs alleraardigst ver werkt, zodat men het idee van een queue kreeg, hetgeen een elegant ef fect gaf. BIJZONDER AARDIG was ook de opstaande kraag van een gebloemd, wollen model, hetgeen bereikt werd door baleintjes van laton, een zeer buigzaam materiaal. Ook schouder- en mouwpellerientjes deden het op wol len peignoirs bijzonder goed. De show, die des avonds herhaald werd, heeft een alleszins belangstel lend en dankbaar publiek getrokken. 3b Maar het leed is nu gauw gele den voor Big Ben. Pim heeft zijn plan. netje namelijk heel knap uitgedacht „Kijk", zegt hij tegen zijn broertjes", als we hem nu hoog genoeg hebben opgehesen, dan buigt die tak door het zware gewicht langzaam door. Dan wordt Big Ben vanzelf over het hek heengezwaaid en laten wij het touw weer langzaam zakken". Het angstige varken ziet ook, dat de tak waarover het touw hangt, begint door te buigen. „Pas op, pas op!" gilt het angstig. Die tak! Die tak buigt door!" „Ja, dat is de bedoeling ook!" roept Pim terug. „We laten u nu heel langzaam aan de andere kant van het hek zakken. Be grepen?" Ja, Big Ben heeft het wel begrepen, maar nu gebeurt er iets, waarop de broertjes niet gerekend hebben. Door het vele gepraat letten zij niet zo goed op het touweensklaps schiet het hen uit de handen Gisteravond heeft in de dancing van de Harmonie mr. Adran Beecham ge sproken over het onderwerp: „Folk songs of the British Isles". Het bestuur van de adeling Alkmaar van het Ge nootschap Nederland-Engeland heeft in mr. Adran Beecham een spreker ge vonden, die zijn toehoorders met ken nis van zaken heeft weten in te leiden in de Engelse volksmuziek, daarbij ge holpen door een collectie buitengewoon fraaie gramofoonopnamen. Mr. Beecham is de oudste zoon van Sir Thomas Beecham, die ook in Ne derland als dirigent grote vermaard heid geniet. Adran Beecham, zelf com ponist, heeft een grote voorliefde voor liederen. Hij componeerde o.m. de mu ziek op gedichten van Roger Coghill, Ould en van de Ierse dichters Patrick Kavanagh en Donaghy. Van een lezing in de eigenlijke zin des woords kan feitelijk niet gespro ken worden. De avond werd voor het overgrote deel gevuld met muziek, waarbij mr Beecham een verklarend woord als toelichting sprak. In grote lijn was de strekking van zijn betoog deze, dat de Engelse muziek van het platteland, zoals wij die zouden noe men, zich door de eeuwen heen onge rept heeft weten te handhaven en vrij is gebleven van „steedse" invloeden. De muziek is zichzelf gebleven en de thans gecomponeerde liederen zijn nog even eenvoudig als enkele honderden jaren geleden het geval was. Vóór de pauze wijdde mr. Beecham zijn aandacht aan de Ierse muziek, Ier se liederen en balladen, waarvan tal rijke ln het weliswaar onverstaanbare, maar uiterst klankrijke Keltisch wer den gezongen. Na de pauze waren eerst de Schotse, daarna de Engelse liederen aan de beurt. Dat mr. Bee cham zich niet tot de klassieken be perkte blijkt wel uit het feit, dat naast componisten uit vroeger tijden ook werk van Benjamin Britten ten gehore werd gebracht. De toehoorders hebben de herinne ring aan een zeer waardevolle avond mee naar huis genomen. Lange pantalons Shorts Shirts Sokken in de Houttil Herenmodes, Herenhoeden Herenkleding Politievoetbal Dinsdagmiddag speelde „Alkmaar R.P." haar laatste wedstrijd in de le ronde ctm de beker van het District West van de Ned. Pol. Sportbond. Deze wedstrijd werd gespeeld tegen Purmerend R.P. op het terrein van laatstgenoemde nabij Purmerend. Alkmaar R.P. verscheen met twee invallers in het veld, hetgeen op de uitslag van invloed was. Doch zij had den niet met zulke sprekende cijfers, n.l. 40 voor Purmerend, behoeven te verliezen. Het, pechduiveltje sprak hier een geducht woordje mee. Een 42 overwinning voor Purmerend had de verhouding beter weergegeven. Voor de aanvang van de wedstrijd bood de aanvoerder van Purmerend de aanvoerder van Alkmaar R.P. bloe men aan in verband met het behaalde kampioenschap van de 2e klasse B v. d. N.P.S.B, Damclub W.D.O. Op de clubavond van WDO werden gisteren de volgende resultaten be haald: Eerste afd.: C. DammerJ Hartog 11, H. KruiderR. Zaad- noordijk 2—0, J. Kaal—E. Hofman 02, E. HofmanJ. Kaal 02. Tweede afd. J. OostenbroekD. Kiewitt 11, J. LangrasJ, Homma 20, D. DavelaarA Bosman 02 C. FokJ. van Weely 11, J. Veer manJ. Deichman 20. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Alkmaar en de wethouders van onderwijs zijn verhin derd Maandag a.s. spreekuur te hou den. van hier en gunter IX 't Het heel wat in om' alle houide ln ien zak te kroigen, zeit 't spreek woordlesten bai 'n spraakwater val op zoö'n Donderdageivend hawwa ze alle lande, dia bal da Finebei an- slóten benne, d'rs reide leiten: Frank- roik, Italië, Belgie, Nederland, Lu xemburgnouw, hoeveul verskille in de belange van de ien en de aêr binne deer niet.... en die moete t nou allegaar mit mekaar leng zien te worren.... man, 't is om er groiae heere van te kroigen, as je ze al niet hewwe. Neem d'r nou maar d'rs twei van, Belgie en Nederland. In 't voorst van de week toe kon je in de krant leze, dat 't goed gong, economisch aou 't wel lukkenen nou, pas *n paar dage later, leeg je dat Belgie de kluit lekker vernikkelt.... 'n kluit butter denWel hemel nag-an-toe, we voere zoö'n twintig, voif-en-twintig duuzend ton keis per jaar uit nei Bel gie en nou gane ze. netuurlik zonder overleg, deer 12 francs, da'i twaalf keer zeuven-en-een-halve cent, ia ne gen dubbeltjes óp de kilo leggen, allien- dig maar omdat ösze keis aêrs te goeie- koup is teugenover heulies keis. Bn nouw hewwe ze deer niet veul, niet meer as 'n ton of voif, van d'r zellef, maar ze dochte zeker dat de prois deervan in 't gedrang kwam.... Kolk, wat moet je nou mit zukke mense? Wai doene alles om nei heulies proiza toe te zwummen, je magge wel zegga d'r nei toe te reesen, let maar qp de benzineprois, die hier omhoug moet omdatte ze deer ook houger binne, en nou wor je in je oigec bedoeninkie ok nag troffenKoik, 't is nouw zoo erreg niet voor ós, gewone Nederlan ders, om mit de keis zitten te bloiven, want den kroige we ok nag 'rs 'n plak- kieden is 't a5rs as mit de butter, deer houwe we zoowat niks van, bal ós is 't alles margerine, al wat de klok slaatNou is 't wel zoo, dat je al- toid rekene kenne, asdat de bakker oudbakken broöd eet, dat 'n skoen- maker op kapotte skoene loupt.... en deerom, de buttermakers sture de but ter weg en ze ete margerine.... affoin, dat komt ok wel weer d'ri 'n keer goed, moin houfd mag dan al niet zeer meer doen, maar alles sel reg kom... Pauw Kruger het dat ok zoid, nou ja, inplaas van ln Transvaal stierf-le in Zwisserlanddat reg kommen was puur krom trokken, maar ik zou zegge, denke jullie d'rs an 't spreek woord: Belgie de luuks en Nederland de biene.... SOIMEN. Indeling bedrijfsvoetbal Op de jaarvergadering van de Alk- maarse bedrijfsvoetbalverenigingen, welke April wordt gehouden in café „Tom" zal een belangrijk punt van de agenda zijn de bespreking van het nieuwe seizoen. Het bestuur zal ter vergadering o.m. komen met het voor stel de aangesloten verenigingen als volgt in te delen. Adeline A: Lichtbedrijven, Povay, Hoge Huys, Slagers, Ringers 1, Postil lon, Reiniging, Alkmaarsche Courant,' Chevroletboys SOVA. Adeling B: Hulskampboys, APSV 2, Conijn, Papierduivels, Melkboeren, Stoel, VIVO-boys, Krom, BBC. Adeling C. Rhodesia, Centra, Telefo- nia, Notenkrakers, Fordboys, Perzifo, Nagengast, Black Boys, POA, Ringers 3. Met deze Indeling heeft het bestuur geen rekening gehouden met even tuele nieuwe elftallen en de definitie ve samenstelling van de verschillende afdelingen zal dan ook op de vergade ring, die daardoor van het grootste be lang is, plaats vinden. A.V.A.-nieuws Zondag speelt AVA tegen de kam- pioenscandidaat BATO uit Haarlem. De wedstrijd wordt te Haarlem ge speeld. Als de voorhoede van AVA sneller Is dan vorige week is succes niet uitgesloten. De opstelling is els volgt: L. de Vries; D. Langeberg en A. Hoed; A. Meijer, J. Pijning en J. Schipper; M. Weil, J. Ket, P. Pijning, H. v?n Vliegen en J. van der Meer. FAILLISSEMENTEN. De Arondissementsrechtbank el hier heeft twee faillissementen uitge sproken le W. L. van den Berg, te Den Burg (Texell, Weverstraat 21, hande lend onder de naam Van den Bergs meubelhandel. Curator is mr, J. Mul der, rechter-commissaris mr. Van den Wall Bake. 2e. S. Kopjes Jr., Zeglis 6 te Alk maar, handelend onder dé naam Alk- maarse inleggerij en haringhandel. Rechter-commissaris is mr. J. N. AI- blas, curator is mr, A. Schenkeveld. Hetgrensverkeer met Duitsland «al met ingang van 1 April enigszins wor den verruimd. Nederlanders en Duit sers zullen dan -groepsgewijs op een verzameinas de grens kunnen passeren voor het bijwonen van culturele bijeen komsten. De nassen zijn 48 uur geldig.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2