Centraal Bureau Tuinbouw veilingen vergaderde Koningin Juliana een goed ski-ster Vlaggeschepen ontmoetten elkaar Belangrijke besluiten werden genomen Duitsland en Saar in Raad van Europa? Tienduizend man voor herhalingsoefeningen? Generaal Bradley heeft vertrouwen in vrede Recordpoging van Charité- Franse renners ontevreden Op de bergen bij Val d'lsere Snoepgoed" op dé voorplecht Aan het garanderen van zekerheden door overheidsinstanties hebben wij niets. Wfl moeten die zekerheden zelf scheppen. De tuinbouwers moeten hun productie verfijnen en hoog houden. Zij mogten dit doen in eenheid. De veelkleurigheid van een vlag is schoon, als de kleuren elkaar maar verdragen. Aldus besloot de heer M. Prins gistermorgen de rede, waarmee hij de algemene vergadering van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Tivoli te Utrecht opende. De heer Prins had er op gewezen, dat ons land slechts vijftig procent ver bruikt van de groenten, die het voort brengt. De rest moet worden uitge voerd. Het perspectief voor de Neder-, landse tuinbouw ligt dan ook in de liberalisatie van het handelsverkeer, in West-Europa, in onze positie ten aan zien van West-Duitsland, in onze nieu we positie in Inodenise en in de indus trialisatie. Op al deze punten ging spr. nader in, waarbij hij aandrong op grote nuchterheid. Na de rede van de heer Prins werd met algemene stemmen het bestuurs beleid inzake de heffingen en de op houd- en vergoedingsprijzen goedge keurd. Ook betuigde de vergadering haar instemming met de reservering van de saldi der thans bestaande pro- ductenfonsen en met het voorstel, om het bestuur op te dragen, zijn bemoei ingen in deze voort te zetten. Voorts ging men accoord met de wijze, waar op de baten van het 1 pet afzetfonds waren gebruikt. Wel drongen de coöp. veiling Loosduinen en de veiling Den Helder er op aan, dat in het vervolg de cijfers zouden worden gepubliceerd, maar hiervoor voelde de voorzitter niet met het oog op de consequenties Nadat de heer Prins met 458 van de 472 stemmen was herkozen als voor zitter, en de heer Nijssen hem namens de vergadering had gelukgewenst met zijn herbenoeming, sprak de heer C. H. R. Pool, hoofd van de afdeling Bui tenland van het Regeringscommissa riaat voor buitenlandse agrarische aan gelegenheden van het Ministerie van Landbouw. Voorstellen. In de middagzitting heeft de heer Remme het besluit van het bestuur om het voorstel tot de gratis beschik baarstelling van het blad „Groenten en Fruit" terug te nemen, toegelicht. Er bleken principiële en practische vragen tegen dit voorstel te zijn ge weest en om nu niemand in moeilijk heden te brengen werd het voorstel in getrokken. Besloten werd in dit jaar 7/10 pet. van het veilingbedrag in het afzetfonds te storten. In dit verband drong de heer Van Dorp uit Geldermalsen aan op handhaving van de veilplicht. De voorzjtter deelde mede, dat minister Mansholt hiertegen gezwaren heeft. Mocht deze verplichting vervallen, dan dienen de veilingen haar te conti nueren. Voorstel teruggenomen Het hoofdbestuur had voorgesteld 1 10 procent te heffen van het bruto- bedrag der voor iedere aanvoerder ter veiling verkochte goederen en het be drag van deze heffing te bestemmen voor de subsidiëring van het weten schappelijk onderzoek op het gebied van de teelt van groenten en fruit. Door verschillende veilingen werd hiertegen bezwaar gemaakt en de voorzitter meende te mogen vaststel len, dat het over het algemeen de fruittelers waren, die wel en de groen- tentelers, die niet voor het voorstel van het bestuur gevoelden. De heer Schelhaas (Broek op Lan- gedijk) wees er op, dat deze opvatting niet juist kon zijn. Hij vroeg de aan dacht voor de grote schade, die is aan gericht door spit in de kool, een schade, die hij zeker op een millioen gulden schatte. Met het oog op deze en andere feiten, had de Provinciale Commissie voor Noord-Holland reeds het besluit genomen het weten schappelijk onderzoek te bevorderen. Er bleef echter grote tegenkanting tegen het voorstel en het slot was, dat het bestuur het terugnam. In het ko mende jaar zou op de oude voet wor den voortgegaan en de zaak zou ge durende het komende jaar nader on der ogen worden gezien. Op de vol gende vergadering mag dan een nieuw voorstel worden verwacht. Het Witloffonds Zoals bekend zijn in Noord-Holland verschillende stemmen opgegaan om het witloffonds, dat in 1949 buiten werking is gesteld, weer in te voeren. Door de afdeling Broek op Lange- dijk was een voorstel ingediend op de algemene vergadering van het Cen traal Bureau, waarin er öp werd ge wezen, dat weersinvloeden soms top- aanvoeren met zich mee brengen. Wanneer er dan geen fonds is, kan de prijs geheel instorten en wordt ons land overstroomd met witlof, dat ver onder de kostprijs is gekocht. Dit is ook voor andere groentensoorten na delig. Het betreft hier overigens een specifiek Noordhollands belang en de veiling Broek op Langedijk meent te mogen verwachten, dat andere pro vinciën niet te licht moeten oordelen over wat Noord-Holland bouwt. Het bestuur merkte hiertegen op, dat witlof een importartikel is en dat alleen afdoende bescherming aan de grenzen een bodem in de markt kan garanderen. Voorts had het feit, dat er geen teeltvergunningen meer nodig wa ren, ten gevolge gehad, dat de cultuur zich sterk in de richting van de land bouw had uitgebreid. Intussen is het bestuur bereid voor de aanvang van het nieuwe seizoen 1950/51 opnieuw de producten-com missie „Witlof bijeen te roepen, ten einde de kwestie onder de ogen te zien. De heer de Boer (Broek op Lange dijk) verzocht daarbij een afgevaar digde uit Obdam, een specifieke wit lofveiling, te willen uitnodigen. Toen de voorzitter verklaarde, dat alle witlofveilingen er bij betrokken zouden worden, verklaarde Broek op Langedijk zich geheel bevredigd. De vergadering besloot vervolgens tot de benoeming van een algemene directeur, een algemene secretaris en een of meer directeuren voor de hoofd afdelingen van het bureau der ver eniging. Het laatste belangrijke punt was wel het besluit van de vergadering dat het bestuur de onbeperkte inwerkingtre ding van de economische unie tussen Nederland, Belgie en Luxemburg op 1 Juli 1950 met alle middelen zal voor staan. Het ministerscomité van de Raad van Europa heeft besloten West-Duits- iand en het Saargebied uit te nodigen om toe te treden tot de Raad van Europa. De uitnodigingen zullen vandaag worden verzonden. Duitsland zal de zijne via de hoge commissarissen ont vangen, de Saar zal haar van de Fran se regering krijgen. De enige voor waarde, die aan de invitatie verbon den is, bestaat in de aanvaarding van het statuut en de naleving en goed keuring van de bepalingen ervan. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schoman, heeft ontkend, dat Duitsland voorwaarden voor zijn toe lating had gesteld. Het heeft slechts enkele vragen ingediend, waarop het thans antwoord heeft gekregen. Bonn moet nu beslissen, of het tot de Raad wil toetreden. Adenauer heeft verklaard, dat hij de uitnodiging eerst nauwkeurig wil be studeren, alvorens hij een beslissing neemt. Het kabinet zou de zaak van daag overwegen Het ligt in de bedoeling van de mi nister van oorlog om dit jaar herha lingsoefeningen te doen houden, waar voor in aanmerking komen de gewone dienstplichtigen der landmacht, beho rende tot de door de minister aan te wijzen 71 infanteriecorpsen en drie transportcompagnieën. De duur van de herhalingsoefeningen is bepaald op zes tien dagen voor de compagniesadmini strateurs, negen dagen voor het overig administratief personeel, zes dagen voor dienstplichtige onderofficieren, niet vallende onder eerstgenoemde groepen, alsmede voor dienstplichtigen die tevens kwartiermaker zijn en vier dagen voor de overige dienstplichtigen. De korte tijd van opkomst maakt het niet mogelijk uitgebreide militaire oefe ningen te houden. Het betreft hier dan ook een mobilisatieoefening, waaraan omstreeks tienduizend man zullen deel nemen. De oproep zal niet meer uit gaan van de burgemeesters, maar van de militaire commandanten. Voor de verzending en adressering van de op roepen zullen echter de gemeente-se cretarieën ingeschakeld blijve'" Hulp voor onontwikkelde gebieden De Amerikaanse regering heeft een bedrag van 45 millioen dollar aange vraagd voor de hulpverlening aan economisch onontwikkelde gebieden. Het wetsontwerp wordt thans door de commissie voor de buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Se naat besproken. Acheson heeft, toen hjj door de commissie, werd gehoord, verklaard dat elke vermindering van het aange vraagde bedrag nadelig zou zijn voor de pogingen er VS, om het commu nisme in Azle een halt toe te roepen. horloges uit etalage gestolen. Donderdagmorgen in de vroegte heeft een dief een steen geworpen door de etalageruit van een horlogerie te Apeldoorn, waarna hij zich enige tien tallen horloges, ter gezamenlijke waar de van plm. f 1000, meester maakte. De winkelier was niet verzekerd. De politie heeft nog geen spoor van de dader gevonden. Tijdens een vergadering van het Drents Varkensstamboek te Assen deel de de Rijksveeteeltconsulent ir. W. Bakker mede, dat de afzet van bacon naar Engeland voor da eerstkomende jaren gewaarborgd is. Generaal Omar Bradley, de chef van het comité van staven in de Verenigde Staten en voorzitter van het militair comité van de Atlantische verdedi gingsorganisaties, heeft in zijn Haagse hotelkamer een onderhoud aan de pers toegestaan. De generaal, die ons land al in verschillende richtingen heeft doorkruist, zeide zeer onder de indruk te zijn van de vorderingen, die het her stel reeds heeft gemaakt. Natuurlijk kwam het gesprek ook op militaire za ken, hoewel de conferentie over het Atlantisch Pact taboe is. Generaal Bradley hoopt nog altijd, dat, er iets zal gebeuren, dat de houding der Rus sen zal doen veranderen. Hij moet toe geven, dat er altijd kans op oorlog is, zolang die houding ongewijzigd blijft. Maar hij is optimistisch gestemd ten aanzien van de vrede, zolang wij sterk zijn. Juist als wij niet sterk blijven in onze gezamenlijke verdediging, dan is er veel meer kans op oorlog, zo, zeide de generaal. Op een vraag, of de organisatie van het Atlantisch Pact een bezetting -zal kunnen verhinderen, antwoordde ge neraal Bradley, dat de samenwerking van twaalf landen en het organiseren van een gezamenlijke verdediging een bezetting zullen kunnen verhinderen. Grote waardering toonde hij voor de groeiende geest van samenwerking. Tot slot vertelde generaal Bradley, dat hij vol lof was over onze kazernes, die hij uitstekend noemde; over ons leger kon hij echter nog geen oordeel vellen, om dat hij nog geen oefeningen van onze militairen had bijgewoond. Nieuwe poging tol' verlaging der Marshallhulp Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft gisteren een amende ment verworpen, dat neerkwam op een nieuwe verlaging van de Marshall hulp met 150 millioen dollar. De Re publikeinse afgevaardigde Lawrence Smith uit Wisconsin had nl. voorge steld, dat de ECA niet meer zou mo gen beschikken over het bedrag van 150 millioen dollars, dat van de toe wijzing van het vorige jaar is overge bleven. Dit werd met 154 tegen 103 stemmen verworpen. Het Huis verwierp ook een voorstel, dat president Truman zou machtigen een commissie in te stellen, die de Ame rikaanse economische politiek voor Europa zou moeten ontwerpen, welke na afloop van het plan-Marshall in 1952 gevoerd zou moeten worden. (Het voor stel van senator Vandenberg). In de eerste divisie van de Engelse League verloor Arsenal met 13 van Aston Villa. Chelsea versloeg Middlesbrough met 21, terwijl Der by County en Newcastle United ge lijk speelden (11). Westbromwich Albion won met 21 van Everton en Liverpool met dezelfde cijfers van Manchester City. Bil aankomst te Vol d'Isire, waar de koninklijke familie de vacantie gaat doorbrengen, werden H. Af. Koningin Juliana bloemen aangeboden door het 5-jerige dochtertje van de plaatselijke banketbakker, Josiane Collins, m het 4-jarige neefje van de hoteleigenaar. Maandag zal Bram Charitö In Amicitla te Den Haag een aanval doen op het Nederlands record twee handig trekken in het zwaargewicht. Het record staat met 125 kg op zi)n De Engelse sprinter Reg Harris heeft de „Sportsman of the Year tro phy" uit handen van de minister van uit handen van de Britse minister van Gezondheid Bevan ontvangen. Fanny Blankers woonde de plechtigheid bij. De Franse renners zjjn van plan zich van de Franse wielerbond af te scheiden en een eigen rennersbond te stichten. Zaterdag zal Piet de Leeuw te Hilversum de strijd aanbinden tegen de Europese biljartkampioen drie banden J. Wevers uit Enschede, 's Avonds speelt Kees de Ruyter een partg 472 over 400 caramboles te gen De Leeuw, die hem heeft uitge daagd. De wereldkampioen bokser in het vlieggewicht Rinty Monaghan heeft besloten de ring vaarwel te zeggen. Zware straf voor zwarte handel in huiden De economische politierechter te Assen heeft een huidenhandel te Mep- pel, die enige jaren geleden een flinke partij huiden achterhield om ze na het in werking treden van een nieuw prij- zenbesluit tegen een hogere prijs te kunnen verkopen, veroordeeld tot f 30.000 boete. De huiden, 10.000 stuks in totaal, werden verbeurd verklaard. De vroegere directeur kreeg f 2000 boete, zeven weken hechtenis en drie maanden voorwaardelijke hechtenis. Wanneer U veel van knutselen houdt en vrije tijd en geduld te over hebt, gooi dan geen gebruikte lucifers weg, want deze kunnen U uren van knutselgenot verschaffen. Charles Dickens bracht de mensen in verrukking met zijn boeken; zijn landgenoot Fred Dickens doet het met zijn bootmodellen, geheel van lucifers vervaardigd. Omdat Fred Dickens zelf niet genoeg af gebrande lucifers produceert, leve ren zijn vrienden hem wekelijks enige doosjes 'vol „scheepsbov,w- materiaal". Zaandam stuurt twee communisten uit de raad Tijdens de Donderdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering te Zaandam zijn twee leden van de C.P.N. binnen een half uur door de recherche uit de raadszaal verwijderd. De aanleiding hiertoe was een hevig tumult, veroorzaakt door een voorstel van burgemeester Thomassen een communistische interpellatie te ver schuiven. Na hervatting kwam dit voorstel opnieuw aan de orde, doch de rust bleek nog niet weergekeerd. Daarop werd een ander communistisch lid met de sterke arm verwijderd. Het voor stel om de interpellatie te verschui ven werd met 17 tegen 4 'stemmen aangenomen. Truman: Rusland niet beter dan Hitler-Duitsland President Truman heeft Donderdag te Key West in Florida verklaard, dat Rusland geen haar beter is dan het Spanje van Franco of het Duitsland van Hitier. Alle drie waren het politiestaten, de een niets minder totalitair dan de andere. 'J'E.RWZJL DE banketbakker in Val d'lsere druk bezig is het Nederlandse wapen te copiëren om er een pracht stuk suiker werk voor zijn etalage van te maken, zijn de figuren van de Koningin, prins Bernhard en de prinsesjes zelf met een verre kijker als klein stipjes waar te nemen op de steile bergen van Haute Savoie. Meestal splitst de koninklijke familie en haar gezelschap zich voor de ski-tochten i« drie groep jes, die elk een bepaalde afda ling maken, al naar gelang de energie v00r die dag en de ski capaciteiten. Gisteren zagen wij de Koningin met haar gezelschap naar boven gaan, maar het was geen gesloten gezelschap, dat wij anderhalf uur later de laatste meters van het parcours zagen afleggen. Het was de Koningin geheel alleen, die alle andere skiërs ver achter rich had gela ten. Men was tegelijk de afdeling begonnen tn een vrij dichte sneeuwstorm, maar al spoedig bleek, dat de Koningin de an deren in snelheid verre de baas was. Zij wachtte dan steeds bij een bocht tot haar mede-skiërs haar hadden ingehaald, doch ten slotte besloot ze de tocht alleen voort te zetten en...-, arriveer de een half uur voor de tweede binnenkomende aan de voet van de berg. Het ui os geen eenvoudi ge tocht geweest te midden der dwarrelende vlokken, die een waar gordijn om de berg legden, en de sneeuw was, vooral meer naar beneden, zeer los. Dit bleek echter voor onze Koningin geen bezwaar te zijn. Rustig wachtte zij een vol half uur tot de ande ren eveneens de afdaling hadden voltooid. Een tractor beloofde uitstekende diensten te zullen bewijzen om het gezelschap de laatste 100 meter, die geheel „vlak" zijn, over te trekken. De Koningin „haakte" zich dan met de andere skiërs ook vast aan het rode wagentje met rubsban- den en zo gleed men zonder in spanning over de sneeuwtot dat de tractor er een meter diep in wegzakte en halsstarrig wei gerde van positie te veranderen. Er bleef dus niets anders over dan te voet de tocht naar hotel „De Savoie" te volbrengen. Na de terugkomst in het hotel be studeerde de Koningin een in de lounge opgehangen meters grote kaart van de omgeving, waarop tientallen tochten zijn geprojec teerd. Toen de prins tegen vijf uur, na een tocht met zijn Oos tenrijkse gids, Rudl Matt, in het hotel terugkeerde, bezigde de Koningin een term, die thuis, op Soestdijk, uit de mond van de print meer wordt gehoord: „Het was in een woord heerlijk! Het was, hoe zal ik het zeggen, als „blindvliegen". (Van onze speciale verslaggever) Nauweljjks enkele mjjlen buiten de haven van Kingston werd de „Nleuw- Amsterdam" gerapporteerd als een stip aan de kim van de Caraïbleche Zee. Er was een merkwaardige sen satie aan boord2 nu men daar dat an dere stukje vaderlandse goodwill, onze grootste en meest populaire koopvaarder zag naderen, zjjn slanke romp wiegend op dezelfde golven waar de „Karei Doorman", de tegen voeter van het schip als vlaggeschip van de marine, reeds maandenlang zjjn brede boeg doorheenploegt. Aan stonds werden er reeds uit de verte, nog maar alleen met de sterkste scheepskjjkers te onderscheiden, licht seinen uitgewisseld en de „Nieuw Amsterdam" ontcijferde een telegram waarin het schip succes met zjjn cruise en gelukkige vaart werden toe gewenst. Bij het passeren werden alle hens aan dek en'aan het joelen gezet. De diepe bas van de scheepsfluit van de „Nieuw Amsterdam" werd beant woord met de loeiende sirene van de „Karei Doorman" en terwjjl het ran- Russisch blad beschuldigt Zweden Het Sowjetrussische tijdschrift „Nieuwe Tijden" beschuldigt in een artikel, dat door Tass wordt geciteerd, Zweden ervan, dat zijn neutraliteitspo litiek onjuist en gebrekkig is. Het blad noemt de Zweedse politiek onjuist, omdat het bij voorbaat weigert onder- scheld te maken tussen de aanvaller en zijn slachtoffer". Het acht haar ge brekkig, omdat zij „onder de dekman tel der neutratiteit de aggressor dient". (Zweden is zoals men weet niet toegetreden tot het Atlantische Pact). Twee jaar geëist wegens mishandeling Een fabrieksarbeider te Delft vroeg op 2 December 1949 aan zijn werk meester om een' verandering in de werktijden, opdat hij op Sinterklaas dag vrjj sou rijn. Toen hem werd medegedeeld, dat dit niet mogelijk was werd hjj zó kwaad, dat hij een zware ijzeren staaf greep en de werkmeester daarmee een slag of> het hoofd toe bracht. Gelukkig kwam deze ïiet hara aan. Voor de Haagse rechtbank is de zer dagen twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief tegen de heetgebakerde arbeider geëist. Oorlogsgedenkboek voor H.M. de Koningin Bij het officiële bezoek van h. M. Koningin Juliana en Z. K. H. prins Bernhard aan Limburg op 25 April zal de burgemeester van Venlo, mr. b. Berger, een op zwaar kunstdrukpapier gedrukt en in lederen band gebonden exemplaar van het gedenkboek „Oor log en herstel in N.-Limburg 1940 1950" aan H. M. de Koningin aanbie den. garry davis is weer thuis. Garry Davis, de zelfbenoemde we reldburger nummer één, is met de mailboot „America" te New York teruggekomen in het land, dat hij had afgezworen. Hij verklaarde echter niet weer Amerikaan te willen worden. Zijn vader, een band-leader uit Phi ladelphia, verwelkomde hem aan de steiger. De autoriteiten stonden Davis niet toe van boord te gaan. Er zal eerst worden vastgesteld of hij in de Ver. Staten kan worden toegelaten. ke schip met zijn witte bovendek voorbij de grjjze oorlogsbodem stoom de, zagen de „Jannen" op de voor plecht van de koopvaarder vele toe risten staan samengepakt, toiletjesj die door de zeeman onder de verza melnaam „snoepgoed" worden onderge bracht. Het gejöel ging over in een fluiten en werd met druk handzwaai en van de drijvende overkant beant woord. Weg voer de trotse „Nieuw Am sterdam", vlaggeschip van Neder landse koopvaart, die thans weer ln zjjn oude doen, als cruise-vaarder maandenlang met toeristen langs 's werelds mooiste havens trekt. Er waren mannen aan boord van de „Karei Doorman", die met het schip uit Indie waren gekomen, toen het als evacuatieschip dienst deed vlak na de oorlog. Zes hoog stonden toen de hutten in de longroom opgesteld^ om maar zoveel mogelijk van de be schikbare scheepsruimte te profite ren. Om nog maar te zwijgen van de vele tochten, die het schip onder de oorlog als troepenschip gemaakt heeft, begeleid door de dezelfde oor logsbodems die het nu voorbijvaart als 'n vrije vogel over de vrije zeeën... ANTB VERLAAT DE EVC De ANTB, bond van employé's in het theaterbedrijf, die zich na de bevrij ding aansloot bij de EVC, heeft beslo ten, zich daarvan af te scheiden. De al gemene vergadering van deze organi satie blijkt zeer ontsticht te zijn over het feit, dat de belangrijke sommen, die geregeld aan de EVC worden af gedragen, voor een groot deel zijn ge bruikt voor het uitgeven van De Waar heid. Arabische Liga doet nieuw beroep op Jordanië Op de conferentie der Arabische Li ga te Cairo ig men gisteren begonnen met besprekingen over een militair en economisch bondgenootschap tussen de zeven aangesloten landen. Jordanië neemt aan de onderhandelingen geen deel. Het is opnieuw uitgenodigd, een delegatie naar de conferentie te zen den en deel te nemen aan het formu lieren van een gemeenschappelijke po litiek ten aanzien van Arabisch Pa lestina. De Liga heeft besloten, elka staat uit te stoten, die een afzonderlij ke vrede met Israel sluit. Jordanië on derhandelt sinds geruime tijd over een overeenkomst, die een eind zal maken aan de staat van oorlog met Israel. Hitler verbood inlichtingen over gevangen burgers Er is een document ontdekt, in Juni 1943 door de DuitBe generale staf uit gegeven, waarin instructies zijn opge nomen met betrekking tot het geven van inlichtingen over gearresteerde burgers, die naar Duitsland zijn ge voerd. Hierin wordt onder meer ge zegd, dat uit herhaalde verzoeken van de Franse wapenstilstandscommissie te Wiesbaden en de pogingen van het In ternationale Rode Kruis is gebleken, dat er in brede lagen grote bezorgdheid over deze mensen heerste. Dat was nu juist, wat Hitier beoogde. Hij meende, dat men tegen aanvallen op de bezet ting diende op te treden door bestraf fing der schuldigen en door aan hun verwanten alle inlichtingen te onthou den. Over het algemeen diende men op verzoeken om inlichtingen te antwoor den met „De betrokkene is gearres teerd. Verdere inlichtingen kunnen niet worden verstrekt." Men kon deze verzoeken ook negeren. Honderdvijftig Nederlandse kin deren, wier ouders in Indonesië ver toeven, waren gisteren en vandaag in hotel Santbergen te Hilversum bijeen als gast van de Wereldomroep, om een Paasgroet voor de microfoon uit te spreken tot hun ouders.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7