Vijand gevaarlijker dan ooit te voren Kort Bestek Veiligheid van West-Duitsland gedekt door Atlantisch Pact sen ijden Dinsdag 4 April 1950 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 147e Jaargang No. 80 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Tweede verjaardag van hulpplan Purmerend in rep en roer Bouw Zweeds 18.000 tons passagiersschip Koning Leopold blijft bij zijn besluit Indonesische socialisten waarschuwen regering ListvanDixmude verraste communisten in Bizerta Geen surplus wel een teeliregeling Besluit van vergadering te Haarlem Vliegende schotel"kan niet vliegen Dom berichi Termijn kosteloze premietegoedschrijving sluit op 1 Mei de Adelbor- Zwaardvis" het Marine- verre reis enkels men, zodat elangstellinff s aanwezig hier, af- ervaringen, e gehouden, 11 uur kon ts nburg en O. meis- H. de Jong borstcr, tden. Verder de Waard 3t meisjes. T. op de 100 rtfl G. Mole- ïlneemster, t IJ-klas- .38.6. L. Spie. ner in de X- m hierop 2e V. Bloothoofd heren mag jezorgde hem 'ong eindigde lerslag heren, groot aan- op de 4X40 heren: 1. P. R. Kliffen, dames: 1. E. ieuwenhuizen, \W 31. 40 C. Schoen, DAW 34,3; 3. m schoolsl. v. 1.30,—; 2. J. idem Xr Gode Bruin- -stcr. jongens: J. Ekkel DAW 100 meter 1.25.4; 2. Li. borstcrawl 2. H. Ou- Waard DAW ïes: 1. E. de DA\? 1.20,4; ren IJ; 1. H. Hazekamp, ;lag dames IJ: 2. N. Bakker Schoen Nept. 0 m vlindersl. 2. H. de Jong heren X: 1. P. Gode Zw. 1. B. mp Nept. 33,4 ette heren: l. 1 1.23,8; 4X DAW 2.00; 2. borstcr. estaf. 2. Bruinvissen 1950. 7200 kg 00 kg Bieten I 29— kg Peen midden- en ondernamen :f, dat zonder >en het of zij men, toen Ben 3 keeper ver- bch de rechts- uist weg te wist de klel- iljders, de bal r Bakker door naakte (01). 3 van korte s minuten la nen zich door rdediging en gelijke voet kte deze spel- even de Ley de bal iets te peelde, waar- borst terug- toestormende gekogeld kon erden de Boys 3 achterstand st zonder sue- aste Jan Indrl de bal met binnen-onder. ompte en ver- t doel terug werkten nu in de doelpuntte Delen meerma- gelijk op en krachtsverhou- einde slaagde :ede doelpunt ia de rechter- plaatsen en 'g tot een feit idstoezicht lissie Jeugdzorg gisteren op de n jeugddag ge- trainer, de heer een demon- tmsterdamse ju- en uit het dis- duidelijk ts staan en ïid hebben tot Gouro- waaronder het vertoond® hierop werd 'n grote aandacht alle banen be# jeugd voor het onder leiding tevreden zijn dag, zodat het' leerzame wijze BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. Marshall over strijd legen communisme „Wü zijn gewikkeld in een gevaar lijke strijd met een onverzoenlijke vij and en wij moeten die strijd tot het einde toe voeren", verklaarde generaal Marshall op een plechtigheid ter vie ring van de tweede verjaring van het plan. Het is noodzakelijk het program van hulpverlening aan Europa tot 1952, maar niet langer, onverminderd tot een goed einde te brengen. Na die da tum moeten de Europese landen tot een onderlinge samenwerking komen om hun voortbestaan en hun voorspoed te verzekeren" in een moderne wereld, waar de concurrentie hoogtij viert". De oud-minister- van buitenlandse zaken sprak zich uit voor stopzetting van de hulp in Juni 1952. Hij gaf toe, dat het zeer moeilijk voor Europa zou zijn zover te komen, dat het in 1952 zichzelf zou kunnen bedruipen. Er zou hard gewerkt moeten worden. Han delsbelemmeringen moesten weggeno men en nieuwe afzetgebieden gevon den worden. De stellingen zijn ingenomen Met betrekking tot de strijd tegen het communisme zei generaal Marshall' „Wij zijn in een grote strijd gewikkeld. Gij loopt misschien niet hetzelfde ge vaar als soldaten aan het front, maar gij neemt deel aan een actie tegen een vijand, wiens optreden nooit zo ge vaarlijk is geweest als thans. Weest op uw hoede. De stellingen zijn ingeno men en de overwinning in die strijd is van even veel belang voor de vrede en de voorspoed in de wereld als welke oorlogsoverwinning in de geschiedenis ook." Dean Acheson De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Achesoh, heeft Maandag op Amerika een beroep ge daan om zijn handel met Europa en de Aprilgrap slaagde ie goed Purmerend is Zaterdagmorgen in rep en roer geweest. Meer dan driehonderd inwoners van het stadje vonden een brief in hun bus, waarbij hun vanwege de gemeente woningsplitsing dan wel inwoning werd aangezegd. Wie niet de zelfde morgen nog reclameerde bij de wethoudster voor Huisvesting, mevr. Steert, werd geacht met deze maatre gel accoord te gaan. De stad leek, al dus het Handelsblad, in minder dan geen tijd een verstoord mierennest. Iedereen haastte zich ontdaan naar de woning van de wethoudster, die spoedig zelf ook ten einde raad was Men had hier nl. te doen met 'n April grap. Dit was echter maar tot weinigen doorgedrongen aangezien de afzenders gebruikt hadden gemaakt van het of ficiële papier van de gemeente. Thans wordt uitgezocht, wie de schuldige is. rest van de wereld in evenwicht te brengen. Nu de productie in West- Europa herleeft, ajjius Acheson, is het herstel van de handel het tweede grote doel geworden, waarop de uitvoering van het plan-Marshall in de twee res terende jaren moet zijn gericht. Het herstel van de handel is echter groten deels een internationaal probleem, voor de oplossing waarvan een vergaand „geven en nemen" en moeilijke, ja zelfs pijnlijke, veranderingen vereist zijn. Acheson waarschuwde voorts, dat de inspanningen, noch in Europa, noch in de Ver. Staten, mogen verslappen, wil men het economische herstel, dat het plan-Marshall beoogt, bereiken. Opdracht voor „De Schelde" De „Svenska-Amerika Linien" te Go thenburg heeft bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen een nieuw passagiersschip besteld. Het zal ver moedelijk in de herfst van 1952 gereed zijn. Het krijgt een accommodatie voor 750 reizigers en zal de dienst onder houden op het traject Gothenburg-New York. Het schip zal een snelheid van 19 knopen kunnen ontwikkelen. Deze opdracht is de grootste van een Zweed se rederij voor een enkel schip. Het bestelde nieuwe Zweedse schip zal ongeveer 18.800 ton meten en dus even groot zijn als de „Gripsholm", in 1925 gebouwd en het eerste motorschip op de transatlantische route. Vrijwel alle belangrijke scheepswer ven ter wereld hebben naar deze order medegedongen. Van groot belang is nog, dat ook het ontwerpèn van de inte rieurs en de decoraties geheel in Ne derlandse handen is gelegd. Algemene havenstaking in Tandjong Priok Maandagochtend is in de haven van Tandjong Priok een algemene staking uitgebroken, met ais direct gevolg, dat verscheidéne schepen niet konden vertrekken. Het vertrek van de „Wil lem Ruys", dat op vijf April zou ge schieden, dreigt geen doorgang te vinden. Koning Leopold heeft Maandag op nieuw verklaard, dat hij alleen zal af treden als 't Belgische parlement daar toe besluit. Dit werd meegedeeld in een kort communiqué, dat na de bespreking tussen de koning en minister Devèze werd uitgegeven. Men verwacht, dat Devèze, na het mislukken van zijn poging om de koning tot een compromis te bewegen, de opdracht tot het vormen van een regering aan de Prins-Regent zal terug geven. Er is te meer aanleiding voor deze veronderstelling, doordat zijn aanhang in eigen gelederen is gaan afbrokke len. Eén der liberale Kamerleden, de heer H. Lahaey, heeft gistermorgen verklaard, dat zijn partijgenoot Dewil- de en hij van oordeel zijn, dat er noodzakelijk een nieuwe regering moet komen. Deze z de bijeenroeping van de Kamers in verenigde vergadering en intrekking van de wet van 19 Juli 1945 die het de koning onmogelijk maakte, terug te keren als eerste punten op haar program moeten heb ben. Elke regering met een dergelijk program zouden wij steunen. Dat be tekent, dat de CVP niet alleen in de Senaat, doch ook in de Kamer over een meerderheid kan beschikken. De meerderheid in laatstgenoemd lichaam is nl. 107 en de CVP beschikte vóór de verklaring van de heer Lahaye al over 105 stemmen. Er is dus nu kans op een snel einde van de koningskwestie. Frankrijk verslaat Viet-Minh De Viet-Minh, de opstandige groe pen in Viet-Nam hebben aan Honga rije, Roemenie, Polen, Tsjecho-Slowa- kije, Bulgarije, Oost-Duitsland, Alba nië en Noord-Korea om hulp tegen de Franse troepen verzocht, met het oog op het komende algemene tegenoffen sief. Op het ogenblik zijn de Franse troepen in de aanval tegen de opstan dige groepen; volgens een Frans be richt zijn déze verslagen en is een zui veringsactie gaande. De Viet-Minh hebben standaardwapenen gebruikt, die ten dele uit China afkomstig zijn. De verbindingswegen naar China schijnen te zijn hersteld. Amerikanen staan er voor bekend, dat, wanneer zij naar andere oorden reizen, zij daar toch graag iets van „thuis" willen zien. Speculerend hierop heeft een Romeinse tijdschriftenimporteur een paar jongens in Uncle Sam kledij, en behangen met Amerikaanse tijdschriften, naar Vaticaan Stad gedirigeerd. De jongens doen inderdaad goede zaken met de pelgrims, die de St. Pieter hebben bezocht. De Parti Sosialis van Sjahrir heeft in het Indonesische parlement een mo tie ingediend, waarbij de regering der RIS wordt uitgenodigd zo spoedjg mo gelijk een algemeen programma uit te werken ter oplossing* van de vraag stukken, ontstaan door de samenvoe ging van een aantal deelstaten met de Republik Indonesia. Deze motie is be doeld als een waarschuwing aan de regering, om de leiding te nemen en zich niet meer door volksbewegingen te laten medeslepen. Zij gaat uit van de eenheidsstaat als politieke realiteit Intussen hebben twee fracties uit het parlement van Oost-Indonesie bij Hatta geprotesteerd tegen het houden van een driehoeksconferentie van de Republik Djakarta, de Republiek Djokja en de regering van Oost-Indo- nesie, die, naar men verwacht, zal lei den tot opheffing van laatstgenoemde deelstaat. Bovendien is er een fede raal front" gesticht, dat alle federale partijen samen wil brengen. Dit heef' er bij de regering van Oost-Indonesie op aangedrongen, dat een souvereine staat zal worden geproclameerd, zodra de RIS het federale beginsel loslaat.» Weerbericht Verwachting, geldig tot morgen avond: Vanavond en vannacht, zwaar bewolkt met enige regen Morgen overdag weinig bewolking met enkele buien. Matige en la ter vrij krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Vannacht nergens nachtvorst- Morgen over dag ongeveer dezelfde tempera tuur. Woensdag: Zon op 6 07 onder 19.20 Maan op 23.50. onder 6.51. De president van Frankrijk, Vin cent Auriol, richtte zich op het Place de la Concorde te Parijs tot de talrijke Franse en buitenlandse autoriteiten, tijdens de plechtig heid, die aan de begrafenis van de leider der Franse socialistische partij, Leon Blum, voorafging. Het stoffelijk overschot van de op 30 Maart overleden socialistische politicus Leon Blum heeft opge baard gestaan bij het blad „Le Po pulaire", waarvan Blum de op richter was. De Franse marine heeft de commu nisten in Bizerta verrast, door hetvlieg- dekschip Dixmude, dat^met een lading Amerikaanse gevechtsvliegtuigen on derweg was, naar deze haven te diri geren en te lossen. Weliswaar waren de rode strijders door hun partijbe stuur in staat van alarm gebracht, doch toen zij bemerkten, dat het schip was aangekomen, hadden manschappen van de marine reeds meer dan de helft van de 22 Hellcats en de 22 Helldivers aan wal gebracht. De rest van de toestellen is eveneens gelost zonder dat er inci- den voorkwamen Het schip is vervol gens naar Frankrijk vertrokken. De commandant had bevel gekregen, zo te manoeuvreren, dat zij pas Zondagavond in Bizerta zou aankomen. Seclie bloembollenkwekers van L.T.B. wil: De saneringsmaatregelen in het bloembollenvak, hoewel als „tijdelijk" geïntroduceerd, zijn 16 jaar lang ge handhaafd, ondanks verzet der „anti saneerders". Dit verzet vond zijn hoog tepunt in de in 1949 ter algemene ver gadering der Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur gevallen uit spraak ten gunste van een algehele afschaffing der maatregelen. Later viel een tegengestelde uitspraak. De minister van Landbouw heeft de ze eerste uitspraak naast zich neerge legd. De hyacinthenteelt is echter vrij gegeven. De Vereniging voor Bloem bollencultuur verbrak de banden met 'het bedrijfschap voor sierteeltproduc ten. Met de standsorganisaties was dit niet het geval. Het standpunt van de Land- en Tuin bouw Bond, sectie bloembollenkwe kers, is in een OP Maandag te Haarlem gehouden vergadering uiteengezet Het sectiebestuur heeft zich op het stand punt gesteld dat, nu vraag en aanbod met elkander in evenwicht komen, af schaffing van de surplusregeling kan worden aanbevolen Echter acht het de handhaving van een teeltregeling nood zakelijk, teneinde het aanbod binnen economisch verantwoorde perken te kunnen houden. Hoewel in de vergadering enerzijds werd betoogd, dat het onverantwoor delijk is, de „bodem in de markt" te laten vervallen en anderzijds door „anti-saneerders" naar voren werd ge bracht, dat het bestuursstandnunt niet ver genoeg gaat, is toch met 156 tegen 72 stemmen het voorstel van het sec- Nederland neemt deel aan Parijse jaarbeurs Nederland zal met een grote inzen ding producten op industrie-, land bouw- en visserijgebied deelnemen aan de internationale jaarbeurs, die in Mei te Parijs zal worden gehouden. Dat in Frankrijk reeds grote belangen voor ons land liggen blijkt uit het feit, dat wij in 1949 voor een waarde van f 27.15 millioen naar dit land uitvoer den tiebestuur aangenomen, nadat zowel een voorstel tot afschaffing van alle maatregelen als een voorstel tot be houd van het surplusfonds waren ver worpen. De ter vergadering geuite wens, dat in het bijzonder kleine en jonge kwe kers zullen profiteren van eventuele uitbreiding van de teelt, zal door het sectiebestuur worden ondersteund. Het weekblad United States News and World Report heeft een uitgebreid verhaal gepubliceerd, waarin allerlei mededelingen worden gedaan over de vliegende schotels. Het blad beweert, dat het vliegtuigen zijn van een revo- lutionnair type, dat straalmotoren heeft en een topsnelheid van 800 km per uur zou kunnen halen. Er zcruden reeds honderden proefvluchten zijn gemaakt. Amerikaanse militaire auto riteiten hebben de juistheid van dit bericht ontkend. Wel bestaat er een model van een vliegende schotel, doch gevlogen heeft dit toestel nooit. T)E CONFERENTIE der deskundigen, die in Den Haag gebouwd hebben aan de militaire versterking van het Atlantisch Pact, heeft een zeer onaan gename nasleep ge'--d als gevolg van domme berichtgeving. Wij zouden daarop niet de aandacht hebben geves tigd, als niet een aantal grote dagbla den onder sensationele koppen het be richt had gelanceerd, dat de Engelse minister van oorlog, Strachey, op ver zoek der Amerikanen buiten de be langrijkste geheimen zou worden ge houden. Min'ter Strachey, die vol gens de heersende mode van com- munirtische sympathieën wordt beschul digd, zou zo weinig te vertrouwen zijn, dat de Amerikaanse minister Johnson moest bedingen, dat hem geen vitale geheimen zouden worden toever trouwd. Dit lijkt nogal sensationeel en niet bepaald geschikt, om de Westerse lan den vertrouwen in te boezemen nopens de partners in het Atlantisch Pact. Nu blijkt echter, dat deze gehele be richtgeving op niets anders dan een misverstand berust. Een misverstand van mijnheer Joseph Dyon, de Frans® correspondent van Associated Press. De heer Dyon had in Den Haag opge vangen dat de Engelse minister Shin- well was ingewijd in geheimen, waar over minister Strachey niet beschikte. Dyon vergat daarbij, dat Engeland een minister van defensie heeft (Shinwell) en een minister van oorlog (Strachey) en daarnevens nog een First Sealord (verantwoordelijke man voor de vloot) en een minister voor de luchtvaart. De heer Shinwell, die men de coördinator zou kunnen no- .ien, is de diplomatie ke figuur van het viertal en de aan gewezen man om vergaderingen van het Atlantisch Pact bij te wonen. Waar bij nog komt, dat hij zitting heeft in het dusgenaamde kleine kabinet, dat de grote lijnen van de te volgen Britse politiek uitstippelt. Dat Shinwell eer der en meer geheimen te weten komt dan zijn drie collega's, die de techni sche kanten van de defensie onder hun beheer hebben, spreekt vanzelf en is volkomen normaal. Daaruit te conclu deren, dat minister Strachey zo weinig zo worden vertrouwd, dat hij geen inzage krijgt van geheimen, is de dwaasheid ten top gevoerd. Zowel de Amerikaanse minister Johnson als de Brit Shinwell hebben de berichtgeving van Associated Press dan ook ten stelligste gewraakt. Het is weer een bewijs te meer, hos het klakkeloos ovc ïemen van wat be faamde persbureaux op hun telexnet- ten believen te zetten, tot ernstige ge volgen kan leiden. Wie lacht het hardst, als door zulk gevaarlijk knoeiwerk het vertrouwen in het Atlantisch Pact wordt ondergraven? Britse reactie op een verklaring van Adenauer Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde Maandag, dat de Britse rege ring aandacht schonk aan het verzoek van de Westduitse kanselier, dr. Aden auer, om een veiligheidsgarantie. Enge land was echter van mening, aldus de woordvoerder, dat Westduitslands vei ligheid voldoende gedekt werd door het Atlantisch Pact. Krachtens het pact hadden de ondertekenaars, die Duitsland bezetten, op zich genomen het in geval van een aanval te verde digen, zo zeide de woordvoerder. Hij verklaarde één en ander naar aanleiding van een bericht, dat Aden auer Zondag in een interview te Bonn Qnder de verjaarsgeschenken, die Sta lin destijds heeft gekregen, bevond zich ook een locomotief, geschonken door de arbeiders van een fabriek te Potsdam. Stalin heeft deze locomotief nu aan de arbeiders van de Oostduitse Republiek aangeboden. Die er natuur lijk onmogelijk allemaal in kunnen, om ermee te spelen Ook Japan kent bankrovers. Alleen doen ze het daar op z'n Japans. Er komt geen revolver bij te pas. Een gemaskerde bandiet heeft bij een bankoverval zes mensen met een zwaard de keel afgesneden. Hij ontsnapte met een bedrag ter waarde van 8000 gulden. Het gebeurde in Bi- bukamatsji Het stoomschip Zeeland is in Rotterdam gearriveerd met tien Sumatraanse apen voor een dierenpark aan boord De rest van de opvarenden zijn apen, die normaliter op het schip thuishoren Vier jeugdige Rotter dammers, twee dames en de twee bij behorende heren zullen in Mei een we reldreis gaan ondernemen. Zonder geld, maar met een dosis goede moed en een accordeon. Waarom ze echter per sé in Volendams costuums willen gaan, is me een raadsel. £)e voormalige zwaargewichtbokser Tony Galento, die thans worstelaar is en al eens tegen een kangeroe en een octopus heeft gevochten', heeft nu twee van de drie ronden verloren tegen een 250 kilo wegende beer die een muil korf droeg en bokshandschoenen. Voor T" n"" "u 7 eenmaal kopen komt, zullen de orgam- alle zekerheid vond de ontmoeting in 7. i «a satoren zich wel in de handen wrijven de deur te stérk bleek, drongen zij via een zelfgefabriceerd gat in het plafond de kluis binnen De tentoonstelling van bedrijfsauto's in het RAI-gebouw heeft naar schatting 40.000 bezoekers getrokken. En omdat van kijken nu een aluminium kooi plaats De 90- Zaterdagavond is in Den Haag inge- jange Elizabeth Eastman in Vancouver broken_ De dj drie in die als vermist was opgegeven, werd den worden ingerekendi 0*mda{ een buurman, danig van de tongriem ge sneden, onraad merkte, een toespraak hield en de heren gelastte, de buit te rug te leggen. „Zoiets doet men niet" zei hij. Ondertussen belde zijn vrouw de politie op. Het lijkt waarachtig wel wat op het fabeltje van zout-op-de- staart. Hit jaar zal in de Verenigde Staten een internationale ballonrace wor den gehouden, waaraan ook van Neder landse zijde zal worden deelgenomen Het land is in ieder geval groot genoeg, om niet boven zee terecht te komen In Livorno zijn weer aardschokken waargenomen. Een paar bouwvallen stortten in. Het land moet ook wel 'zenuwachtig worden, met die relletjes en die Giuliano en zo De politie op Malaka heeft een complete clandestiene rubberfabriek ontdekt, die voor de partisanen werkte. Wij waren hier des tijds ook wel wat gewend, maar een hele fabriek, néé op huwelijksreis achterhaald. Zij was er met haar 86-jarige geliefde vandoor ^""^aad m"e"kt~ gegaan. „Waar werd oprechter trouw... Op het hoofdpostkantoor in Marseille mist men 45 millioen francs. Dieven hebben dat bedragje meegenomen. Toen had verklaard, dat toen hij de gealli eerde Hoge Commissarissen had ge polst over een veiligheidswaarborg, d® Franse regering geantwoord had, dat dit normaal en aanvaardbaar was. De Britse regering had in deze kwestie „geen enkel standpunt ingenomen", al dus de woordvoerder van het Foreign Office, behalve dan dat het Atlantisch Pact in de Duitse veiligheid voorzag. Hij zeide niet te weten dat de Franse regering een garantie had gegeven. Bedrijfspensioen landbouw Iedere landarbeider, die in de perio- dé 1 Mei 1947 tot 1 Mei 1949 in de land bouw heeft gewerkt, kan over deze tijd premie voor zijn verzekering bij het bedrijfspensioenfonds voor de land bouw tegoedgeschreven krijgen, aldus meldt dit fonds. Kosten brengt dit voor hem niet mee. Hij moet alleen de tijd vakken opgeven, gedurende welke hij in die twee jaar in de landbouw heeft gewerkt alsook de werkgevers bij wie hij in dienst was. Er zijn nog heel wat aibeiders, die tot heden hebben nage laten zulk een opgave te verstrekken. Zij kunnen nog van bedoelde bepaling profiteren tot 1 Mei 1950. Men kan zich wenden tot de secretarissen van de sociale verzekermgscommissies. Voor 28 cent de liter kun je nog eens wat doen! PROCESSEN ACHTER HET IJZEREN GORDIJN In het proces tegen tien Rooms- Katholieke geestelijken, dat op het ogenblik te Praag wordt gevoerd, heb ben drie der beklaagden schuld be kend Drie bekenden gedeeltelijk vijf zouden hebben verklaard schuldig te zijn. Een Bulgaarse rechtbank heeft twee hoofdbekiaagden in het proces tegen 26 Bulgaren en Joegoslaven tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Zij worden beschuldigd van het beramen van een moordaanslag op de Russische maarschalk Worosjilof en Bulgaarse ministers. en niet de

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1