Marathon-loop van Lagerhuisleden Wesiminsierbrug als wedstrijdbaan Kom over de brug Hollende Kamerleden moeten regering redden Soldaten op weg naar huis Levenslang voor moord op taxi-chauffeur Raad Atlantisch Pact 15 Hei bijeen Verplichte inenting van vee tegen mond- en klauwzeer op komst Bedrijfschap Vee en Vlees onderwierp verordening Italië kondigt groot investeringsplan aan Nu ook loonsverhoging voor boeren-arbeiders VAN MARSDIEP TOT IJ De inzendingen op de Centr. Stierenkeuring DONDERDAG 6 APRIL 1950 ^ONDERDAG 23 MAART for ceerden de Tories in het nieuwe Engelse Lagerhuis de eerste „snap-division" dat is een plotselinge stemming en wel over hun eis aan de regering om de aanwezige voedselvoor raden bekend te maken. Dank zij de grote activiteit van de La bour Whips won de regering met 288 tegen 240 stemmen. Maurice Webb, de minister van Voedselvoorziening, zei, dat de voedselvoorraden niet openbaar gemaakt kunnen worden wegens de onderhandelingen, die op het ogenblik over nieuwe voedsel- contracten worden gevoerd. De twaalf „Derby-renners" haalden de race over de West- minsterbrug allen binnen de zes minutentot verademing van de Labour Chief Whip. De Labour Whips menen, dat deze eerste snap-division door een hele reeks gevolgd zal worden, als een door de Tories tegen de regering georganiseerde zenu wenoorlog. (Van onze correspondent). JN HOEVEEL MINUTEN kan een Engels Lagerhuislid over de lange Westminsterbrug rennen? Dit is geen opgave uit één of ander populair vraagprogramma van de BBC, maar een der grootste hoofdbrekens van da parlementaire Chief Whips van Labour en de Conservatieven, wier taak het Is hun partijleden op tijd in de stemlobbies te krijgen. Voor eerstgenoemde de Chief Whip van de regering, William Whiteley, bijgenaamd „Willie the, Whip" is het met Labour's huidige geringe „overall" meerderheid van drie stemmen zelfs een kwestie van het staan of vallen der regering. Voor de Chiep Whip der oppositie, de Conservatief Patrick Buchan-Hepbum, is het een prestige-marathon om te trachten dit laatste tot stand te brengen. Waarom dan juist deze marathon over de Westminsterbrug? Omdat twaalf der nieuwe Lagerhuisleden tevens lid zijn van de LCC, de Londense gemeen teraad, wiens enorme gebouw, de County Hall, weliswaar recht tegenover de parlementsgebouwen gelegen is, maarprecies aan de overkant van vader Theems. Er tussenin ligt de imposante, maar oh zo lange Westminsterbrug. Van genoemde twaalf zjjn er 8 Conservatieven en 4 Labourleden, waaronder é'ën vrouw, Freda Corbett (Labour). Y^/ELNU, wanneer dit dozijn Lager huisleden op een gegeven moment in County Hall is, op één der vele be langrijke gemeenteraadsvergaderingen waar Labour nu ook maar een ge ringe „overall" meerderheid van elf zetels heeft en dus een zo groot mo gelijke opkomst geboden is en de oppositie 2tou in het Lagerhuis aan de overzijde van de Theems een zgn. „snap division" (onmiddellijke stem ming) weten te forceren, zouden zij precies zes minuten de tijd hebben om na het dringende telefoontje van him Chief Whips hals over kop over de Westminsterbrug naar de parlemen taire stemlobbies te sprinten. Zes mi nuten na het luiden der eerste „di vision bells" worden de lobbydeuren n.l. gesloten! Clear the lobby. JiJET REGLEMENT in het Lagerhuis bij een „snap division" die even zwaar kan wegen als een motie van vertrouwen en op elk uur van de dag onverwacht door de oppositie gefor ceerd kan worden, in tegenstelling met de normale „divisions", die op een vastgesteld uur in de vooravond plaats vinden is als volgt. Zodra er tot een „snap division" besloten is en de Speaker het bevel geeft „clear the lobby", ratelen er door het gehele Lagerhuis in alle gangen, zalen, privé- kantoren van Ministers, restaurants en bars electrische bellen, als waar schuwing, dat alle leden zich onmid dellijk naar de stemlobbies moeten be geven. Precies zes minuten na het lui den van de division bells" beveelt de Speaker „sluit de deuren", hetgeen betekent, dat laatkomers de stem lobbies gesloten vinden en hun stem niet kunnen uitbrengen. Zeshonderd geïnterneerden. pJET LUIDEN dezer stembellen ver oorzaakt altijd een gedraaf van belang door de eindeloze doolgangen van het Huis. Met de kleine meerder heid der regering betekent het con stante gevaar van een „snap division" dat vrijwel alle Lagerhuisleden, rege ring zowel als oppositie, vrijwel de gehele dag door hun Whips in het Huis „geïnterneerd" zijn, met uitzon dering van de ministers en genoemde twaalf leden, die tevens lid zijn van de gemeenteraad! (Men heeft reeds tele visietoestellen laten aanbrengen om de ruim 600 „geïnterneerden" af en too ontspanning te bezorgen!) Zelfs de ministers vinden het echter riskant om overdag lange tijd in hun nabije ministeries te werken, hoewel men daar ook electrische bellen heeft aan gelegd, die corresponderen met de „di vision bells" in het Huis. Zij werken om die reden het grootste deel van de dag in hun privékantoor in het La gerhuis zelf. Snelle sprint. \j\/AT de in het Huis „geïnterneerde" leden betreft, is hun langste sprint ingeval van een „snap division" nog altijd 3Vi minuut, n.l. de afstand van het restaurant naar de stemlobbies. Die van de bar naar de lobbies is maar twee minuten, hetgeen dus glansrijk te halen is met de tijdslimiet van 6 minuten. Glansrijk, zeker, maar niet voor die arme twaalf, die tevens deel de „Lagerhuis-Derby". Sommigen hebben zelfs voorgesteld twee aparte banen met witte strepen over de brug te schilderen en die vrij te houden voor deze 12 hollende Lagerhuisleden, een baan voor de yier Labourstarters en één voor de acht Torysprinters, zo dat ze geen last van het voetgangers verkeer zouden hebben. Ten bate van deze twaalf Derby-leden heeft men reeds met chronometers uitgerekend, dat de afstand van de gemeentelijke vergaderzaal in County Hall, via De Brug, door de Lagerhuishekken, de twee grote voorportalen, drie rijtjes trappen op, een lange gang door, twee rijtjes trappen af en die hoeken om in de gang naar de stemlobbies, precies acht minuten duurt, wanneer men loopt in het tempo van een „snel wandelaar". Dit betekent, dat de twaalf sprinters uit County Hall, die de afstand binnen de zes minuten moe ten afleggen, inderdaad moeten ren nen, daar zij bovendien nog met een hele minuut speling rekening moeten houden voor het dwars oversteken van hun Brug der Smarten, ingeval het verkeerslicht op rood staat! Het ge bruik van immer gereedstaande auto's is hen door hun Chief Whips ontraden, wegens de permanente verkeersstrem ming op De Brug. GENERAL STUART HEINTZEL- MAN, 4 April in Suezkanaal, naar Amsterdam. SOMERSETSHIRE, pass. 4 April Gibraltar naar Rotterdam. GOYA 4 April dwars Lissabon. GROTE BEER 5 April van Port Said. MINDER AMERIKAANSE DIPLO MATEN IN OOST-EUROPA De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat zijn ministerie overweegt de diplomatieke staven in de Oosteuro- pese landen, die de Sowjetunie steunen, in te krimpen, omdat het voor deze sta ven steeds moeilijker was geworden om te werken. Op 5 Mei zal in het plantsoen te Harderwijk, dat uitziet op het IJselmeer, een bijna 4 meter hoog verzetsmonument, door de beeld houder N. A. van der Kreek te Bussum uit Franse kalksteen ver vaardigd, worden onthuld. In een tedere, toegewijde houding troost een jonge vrouw een getroffen verzetsman. uitmaken van Londen's gemeenteraad aan de andere kant van de brug. En zij moeten daar nu eenmaal geregeld dagen achtereen in County Hall aan wezig zijn voor het bestuur van deze twaalf zeer verantwoordelijke posten in de LCC. Eén van de vier sprinten de Labourleden, Charles Gibson, is bijv. voorzitter van Londen's huizen- bouwcomité. Lagerhuis-Derby. DE zes minuten tussen het luiden der parlementaire „division bells", dat telefonisch door de Whips naar Coun ty Hall wordt doorgegeven en het sluiten der stemlobbydeuren, vergen van deze twaalf een bijna Olympische prestatie, die zich in het ergste geval driemaal per dag zou kunnen voor doen! Het sportieve Londense publiek beschouwt het als een nieuwe race, Communistische relletjes in centrum van Parijs De Parijzenaren hebben gisteren op nieuw getuige kunnen zijn van een communistische demonstratie tegen het conservatieve blad Le Figaro. Al eerder kwam het deze week tot rel letjes, toen de rode heren meenden te moeten protesteren tegen de publicatie van de memoires van Otto Skorzeny, de SS-officier, die Mussolini bevrijdde. Ditmaal kwam het zelfs tqt gevechten. De tafeltjes en stoelen op de caféter rassen van de Champs Elysees lever den de wapenen in de strijd, honderd vijftig werden er vernield. De politie heeft met forse hand orde geschapen, en een honderdtal demonstranten ge arresteerd. Er zijn vijftig politieman nen gewond, van wie een aantal ern stig. staan. En ook ten nadele van Neder land in zijn geheel, omdat ons uitste kende vee op de internationale markt nooit die plaats kan innemen, welke het toekomt, zolang ons land blijft voorkomen op de lijst van met mond- er klauwzeer besmette gebieden. Broeder van dader vrijgesproken Het Haagse gerechtshof deed gis termorgen uitspraak in de zaak te gen de oudste der gebroeders Barend- sen uit Hilversum, de 23-jarige Henk, -die door de Haagse rechtbank inder tijd tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld, daar hij schuld! werd geacht aan de moord op de Rot terdamse taxichauffeur A. G. Clobus Bij de uitspraak Woensdagmorgen achtte het Hof het vonnis van de rechtbank juist en veroordeelde zij B. conform de eis tot levenslange ge vangenisstraf. B. heeft acht dagen de tijd om in cassatie te gaan. Het Hof deed tevens een vervroegd uitspraak in de zaak tegen de jongs'e Barendsen, Pim genaamd. Het Hof vernietigde het vonnis van de Haagse rechtbank, waarbij dezj B. tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek werd veroordeeld, wegens dief stal voorafgegaan door geweldpleging en sprak B. vrij van het ten laste ge legde. Het gelastte dus onmiddellijke invrijheidsstelling. De procureur-gene raal had drie jaar geëist. Dienstbode verbrandde 1000 Een familie in Goes miste dezer da gen twee bankbiljetten van duizend gulden. De politie nam, toen zij hier van werd verwittigd, de dienstbode, die een paar dagen tevoren was ver trokken, een verhoor af. Alras kwam toen aan het licht, dat deze jonge doch ter het geld had gestolen. Een van de biljetten had zij gewisseld; een be drag van f 800 was hiervan nog over. Het tweede bleek te zijn verbrand. Het meisje had gedacht tweehonderd gulden weg te nemen. Toen zij echter zag, wat zij had buitgemaakt, vond zij het te veel en toen wist ze niets beters te bedenken dan de vernieti ging van een der bankbiljetten. Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft aange kondigd, dat omstreeks vijftien Mei te Londen een vergadering van de Raad van het Atlantisch Pact, bestaan de uit de ministers van Buitenlandse Zaken der aangesloten landén, zal worden gehouden. Hij zal zich voor die datum naar Parijs en Londen be geven, teneinde over Duitse kwesties besprekingen te voeren met Schuman en Bevin. Voorts verklaarde de minister zich voorstander van opneming van West- Duitsland in de Europese gemeen- chap. Hij hoopte, dat Duitsland de uitnodiging voor het lidmaatschap van de Raad van Europa spoedig zou aanvaarden. gEDERT MEN er in gesslaagd is tegen het mond- en klauwzeer een goed serum samen te stellen, kon deze veeziekte, die vroeger vaak hele stre ken aantastte, in belangrijke mate worden teruggedrongen. Ze blijft ech ter geregeld voorkomen, omdat niet alle boeren het nut schijnen in te zien van het inenten of omdat ze om an dere redenen hun vee niet tegen be smetting wensen te vrijwai'en. Op het ogenblik is vermoedelijk ongeveer de helft van ons vee ingeënt. Onder de niet gevaccineerde dieren blijft de ziekte regelmatig voorkomen met alle ongewenste gevolgen van dien. Reeds sedert lange tijd zijn er stem men opgegaan om radicaal een einde te maken aan deze veeziekte. Dit is echter alleen mogelijk, wanneer de - verplichting tot inenting dwingend wordt opgelegd. Geschiedt dit niet, dan is niet aan te nemen, dat alle vee houders er toe zullen overgaan. Het Bedrijfsschap voor Vee en Vlees heeft thans het initiatief genomen tot een definitieve oplossing. Gebruik makende van de verordenende be voegdheid, welke het bezit, is het voornemens maatregelen te treffen, waarbij het inenten dwingend wordt voorgeschreven. Een regeling is reeds ontworpen en daarover is het oordeel van de Stichting voor de Landbouw gevraagd, die er zich geheel mee kon verenigen. De ontwerp-verordening is thans voorgelegd aan de minister, die er, alvorens ze kracht van wet krijgt, zijn sanctie aan heeft te hechten.^ Zodra deze ministeriële goedkeuring zal zijn verkregen, zullen onmiddellijk de nodièe maatregelen worden geno men om tot uitvoering van de veror dening crver te gaan. Deze is zodanig gedacht, dat vóór een bepaalde datum alle veehouders, die hun vee vrijwil lig hebben laten inenten, daarvan op gave hebben te doen, al degenen, die geen bericht inzenden, zullen zich aan een verplichte inenting van hun vee hebben te onderwerpen. Daartoe wordt hun eenvoudig een dierenarts gezonden, die op hun kosten de nodige werkzaamheden heeft te verrichten. We geloven slechts te mogen hopen, dat de plannen, die thans worden voorbereid, spoedig zullen kunnen worden verwezenlijkt. Het is een on houdbare toestand, dat, terwijl een goed middel aanwezig is, dit niet wordt gebruikt. Een en ander ten na dele van die boeren, die het nut van vaccinatie wel hebben ingezien, maar wier varkens en nog niet ingeënte kal veren doorlopend aan besmetting bloot Tot een bedrag van 1500 milliard lire De Italiaanse minister van Financiën, Pella, heeft Woensdag in het parlement een programma van openbare en par ticuliere investeringen tot een totaal bedrag van 1500 milliard lire aange kondigd, dat beoogt de productie te verhogen en de werkloosheid te ver minderen. Het programma omvat o.m. een tien jarenplan, dat 120 milliard lire zal kos ten, voor de ontwikkeling van het land, dat van grootgrondbezitters is ont eigend en verdeeld onder 250.000 boe renfamilies, plannen voor door de re gering gesteunde invoer van machines uit het sterling- en dollargebied ter modernisering van de Italiaanse in dustrie, de bouwnijverheid ten behoe ve van de thans in uitvoering zijnde projecten voor herbebossing, enz. De minister deelde voorts mede, dat de Italiaanse productie in 1949 met 6.5 pet. is gestegen, en dat de wederop bouw van de Italiaanse economie aan zienlijk is gevorderd. Ketelexplosie Gistermorgen omstreeks kwart vóór tien deed zich een ontploffing voor in een ketel van een compressor in het magazijn van de Nederlandse röntgen- apparatenfabriek te Delft. Daar zich op het tijdstip van de ontploffing geen personeel in het magazijn bevond, zijn geen persoonlijke ongelukken te be treuren. Ingevolge de uitspraak van de hier toe ingestelde arbitragecommissie, die nen thans ook de lonen In de akker en weidebouw en veehouderij in de provincie Noord-Holland met terug werkende kracht vanaf 1 Januari '50 ingevolge de bekende regeringsbeslis sing met 5% te worden verhoogd. Ter nadere oriëntatie laten wij hier onder volgen de lonen, zoals deze van af 1 Januari 1950 gelden voor volwassen mannelijke vaste arbeiders, zowel voor de Wieringermeer als het overig ge deelte van Noord-Holland. Noord-Holland (excl. Wieringermeer) vaste arbeiders-veeverzorgers; 23 jaar en ouder: 53.25 per week; 22 jaar: 51,25; 21 jaar: 49,75; vaste arbeiders paardenknechts of arbeiders met zwart landbouwmachines resp. 48,46,29; 44,75; overige vaste arbeiders (mag. 2600 uur per jaar): resp. 43,25; 41.75; 40,25; losse arbeiders: resp. 89V: per uur; 77I/z ct. per uur; 14% ct. per uur. Wieringermeer: vaste arbeiders-vee verzorgers: 23 jaar en ouder 58,75 p. week; 22 jaar 56.75; 21 jaar 55.25; vaste arbeiders-paardeknechts of arb. met zware landbouwmachines, resp: 53.50; 51.75; 50,25; overige vaste arbeiders (max. 2600 uur per jaar) resp. 47,25; 45,75; 44,25; losse arbeiders 8872 ct. per uur; 85'/: ct. per uur; 82t% ct. per uur. Bovendien is het tarief voor zaad bieten poten gewijzigd. Dit bedraagt thans 94,50 tot f 105,— per ha. De Sociale Afdeling van de Stichting voor de Landbouw in Noord-Holland wijst er op, dat iedere werkgever en werknemer in het akkerbouw- en vee houderijbedrijf in Noord-Holland ge houden is de nieuwe lonen toe te pas sen. LABOUR WINT TUSSEN TIJDSE VERKIEZING Bij de dezer dagen in Neepsend (Sheffield) gehouden tussentijdse ver kiezing van een lid van het Lager huis. heeft de Labour-eandidaat Sir Frank Soskice zijn conservatieve te genstander J. P. Hunt met 22.080 te gen 8.356 stemmen verslagen. De ze tel kwam vrij, doordat bij de algeme ne verkiezingen gekozen candidaat kolonel H. Morris zich terugtrok. Het partijbestuur van Labour wenste n.l. dat Soskice, de advocaat-generaal, een zetel in het Lagerhuis bezette. Labour heeft nu een meerderheid van vier zetels. KONINGIN JULIANA BESCHERM VROUWE VAN DE NEDERLANDSE GIDSENBEWEGING H.M. Koningin Juliana heeft het be schermvrouwschap aanvaard van de N.G.B. (Nederlandse Gidsen Bewe ging), die 4 Juli haar eerste lustrum zal vieren. Ter gelegenheid hiervan zullen de leidsters van deze organisa tie op 13 en 14 Mei een weekend hou den in Bakel. De heer J. M. Horvath, stede- bouwkundige bij de gemeentelijke dienst voor O.W. te Den Helder, ie in een zelfde functie benoemd te Schie dam. •f Het polit'obureau te Zaandam doet wederom dienst als hotel. Thans overnacht daar het gezin van een woningloze gedemobiliseerde, bestaan de uit man, vrouw en een kind van acht maanden. In de Zaanstreek is opgericht eeH vereniging voor Chr. Nijverheidsonderwijs, die eerst een meisjesvakschool wil stichten en daar na zal ijveren voor oprichting van een ambachtsschool. B. en W. van Wor- merveer hebben aan de CPN geen toestemming verleend voor het hou den van een optocht op 1 Mei. De gemeenteraad van Schoorl be sliste afwijzend op een verzoek van kampeerterreinhouders om de leges voor kampeervergunningen te verla gen van 15.tot 1. De gemeente Wieringermeer ver kreeg vergunning voor de bouw van 26 montagewoningen te Slootdorp. Te Schagen is overleden, 72 jaar oud, de heer A. C. Roggeveen, oud-secreta ris dier gemeente. VOEIïSEI DUURDER IN ENGELAND De Engelse minister van voedsel voorziening heeft aangekondigd, ,dat de prijzen van boter en bacon zullen wor den verhoogd. Met ingang van 23 April zal de prijs van bacon gemiddeld met 2 pence per pound en die van boter met vier pence per pound worden ver hoogd. Bij de firma Kloos op Kinderdijk liggen de eerste sluisdeuren al te wachten, jot de schutsluis bij Tiel, die de grootste binnensluis van West-Europa wordt, gereed zal zijn. Voor Amsterdam betekent de vol tooiing der sluis in het Amster damRijnkanaal pen met 40 km. verkorte vaarroute naar Duitsland. Een overzicht van de enorme sluis Nakomelingschap van Adema 21 van de Woudhoeve J^ADAT de talloze voorkeuringen zijn afgewerkt, is thans bekend welke dieren op de Centrale .Stierenkeuring, die op Vrijdag 21 Aji te Alkmaar wordt gehouden, zuïien verschijnen. Aangewezen zijn 66 éénjarige dieren, 23 tweejarige en 16 oudere. Opvallend onder de éénjarige stieren is het grote aantal zoons van Adema 21 van de Woudhoeve. Het zijn er niet minder dan 21, waarbij we er even nadrukkelijk op wijzen, dat de herhaling van dit cijfer 21 geen vergissing is. Onder de 23 tweejarigen bevinden zich vijf zoons van Adema 21 van de Woudhoeve en het behoeft nauwelijks betoog, dat hiermee de belangstelling in de eerste plaats is gericht op dit dier; dat ook zelf uitkomt in de rubriek oudere stie ren. Adema 21 van de Woudhoeve is op de centrale keuringen in zijn klasse al tijd no. 1 geweest en werd in het stam boek opgenomen met hef hoogste aan tal punten, dat ooit aan een stier werd gegeven. Voor de tentoonstelling, die verleden jaar in 's Hertogenbosch werd gehouden, waren de verwachtingen dan ook vrij hoog gespannen, maar de stier was toen door verschillende omstandig heden niet in goede conditie, zodat hij teleurstelde. Bij de voorkeuring dit jaar was hij echter weer in uitstekende toe stand. Hij is gefokt door gebr. Ruyter te O.-Blokker en ook daar in gebruik. Van de andere oudere stieren menen we nog te moeten noemen Adema 29 van de Woudhoeve, die thans in het bezit is van de vereniging voor kunst matige inseminatie te Stompetoren en die zes zoons voor de rubriek éénjarige stieren heeft geleverd. Verder Adema 22 van de Woudhoeve, die in gebruik is bij de vereniging voor kunstmatige inseminatie te Sijbekarspel. Vermeld zij ten slotte, dat vrijwel die stieren, die verleden jaar in de ru- >riek éénjarige stieren een eerste prijs erwierven, thans in de rubriek voor de tweejarigen uitkomen. Slechts enke le van deze dieren keren niet terug. De V.S. en Europa Economische samenwerking ook na plan-Marshall De reizende ambassadeur van het plan-Marshall, Averell Harriman, heeft op zijn doorreis te Londen ver klaard, dat „de Ver. Staten natuurlijk de economische samenwerking met Europa zullen voortzetten na afloop van het plan-Marshall". Hij zeide, dat het voornaamste doel der ECA is, dat de landen zichzelf helpen en onderling samenwerken. In de eerste twee jaren viel de nadruk op het zichzelf helpen, thans is er meer gelegenheid om het gebied van de onderlinge samenwerking uit te breiden. HUIZE DOORN VOOR PUBLIEK TE BEZICHTIGEN Het kabinet van de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht voert onderhandelingen met de „Stich ting Huis Doorn" om de vroegere ver blijfplaats van de Duitse ex-keizer voor het publiek ter bezichtiging open te stellen. Verwacht wordt, dat in de aan staande zomermaanden de gelegenheid daartoe zal bestaan. CANADESE KERKDIENST OVER RADIO-HILVERSUM. Zondag 9 April zal in de Reformed Church in de Canadese stad Ottawa een kerkdienst worden gehouden, die in het bijzonder bestemd is voor Ne derlandse immigranten. Deze kerk dienst zal door de radio worden uit gezonden. In Nederland zal hij te be luisteren zijn van 17 tot 18 uur tijdens de uitzending van het I. K. O. R. AMERIKA OVERWEEGT ECONOMISCHE HULP AAN ARGENTINIË. Dean Acheson heeft medegedeeld, dat de Amerikaanse regering voorstel len inzake economische hulpverlening aan Argentinië overweegt. Hij merkte op, dat de betrekkingen tussen de bei de landen de laatste tijd aanmerkelijk zijn verbeterd. Bij K. B. is de heer H. A. Hooft, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Boedapest tevens benoemd tot buitengewoon gezant en gevol machtigd minister bij de Roemeense volksrepubliek. Op het Deense eiland Bornholm is in de afgelopen nacht kanonvuur ge hoord van Russische oorlogsschepen, die oefeningen in de Oostzee hielden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 10