Schildi VET en SI PRAATJES Stad en Omgeving SIJPERDA Koopt de I Bespreking dienstregeling spoorwegen AGENDA Mantelcostuums en Mantels Waarderende woorden voor jubilerend predikant te Egmond aan de Hoef Ov FA. TH. KRAAKMAN ZOON Jaarvergadering Bedrijfs voetbalverenigingen Heilo Onveilig Heiloo Schermerhorn Egmond aan Zee Kleding naar maat Oudorp Bergen Kindermeis Extra goedV aanbiedin Fa. C. EEKE GERARD EE DONDEWG R APRiL l!)5;i In de vergaderingen van de Spoor- wegraad zijn verschillende klachten en wensen behandeld, die door de Kamei van Koophandel en Fabrieken te Alk maar ten aanzien van de dienstregeling der Nederlandse Spoorwegen bij deze raad aanhangig waren gemaakt. Van de belangrijkste punten geven wij hieronder de antwoorden van de Di rectie der N.S. De slechte aansluitingen te Am sterdam in en uit de richting Zwolle en Utrecht met de treinen uit en naar Alkmaar. De directie zegde toe bij de nieuwe dienstregeling een directe aansluiting uit de richting Zwolle te Amsterdam tot stand te brengen. Bovendien kan verwacht worden, dat bij de zomer dienstregeling een betere aansluiting te Amsterdam tot stand komt met de treinen komend uit da richting Utrecht. Traject AlkmaarDen Helder. Het verzoek van de Kamer om de trein, die des Zondagsavonds te 0.11 u. uit Alkmaar naar Den Helder vertrekt, ook te Heer-Hugowaard te laten stap pen. werd afgewezen. Eveneens kon geen gevolg worden gegeven aan het verzoek om op Vrij dag een trein in te leggen, die iets later uit Den Helder vertrekt dan trein 2552, vertrek Den Helder 17.17 u Dienstregeling-technische bezwaren alsmede materieelgebrek maken is onmogelijk. Ten aanzien van de klachten om trent het slechte treinmaterieel op dit traject merkt de directie op, dat dit niet minder goed is dan op andere niet-geëlectrificeerde trajecten. Voor het inleggen van enige Dieseltreinen KORTE PRIJSCOURANT Rode Bordeaux 1947 v.a. f 2.35 p. fl. Rode Bordeaux 1945 v.a. f 2.40 p. fl. Witte Bordeaux v.a. f 2.80 p. fl. Rode Bourgogne 1947 va.f3.p.fl. Rode Bourgogne 1945 v.a. f 3.15 p. fl. Moezelwijn Portwijn (Douro) Sherry Zoete wijnen Vermouth v.a. f 3.50 p. fl. v.a. f 5.10 p. fl. v.a. f 5.55 p. fl. v.a. f 2.65 p. fl. v.a. f 6.— p. Ir. Platte Brug (Oude Genever) v.a. f 5.p. Ir. Oude Waag (id.) Jonge Genever Brandewijn Citroengenever Advocaat Likeuren Cognac Limonade v.a. f 5.50 p. Ir. v.a. f 4.60 p. Ir. v.a. f 4.70 p. Ir. v.a. f 4.65 p. Ir. v.a. f 3.60 p. fl. v.a. f 4.85 p. fl. v.a. f 4.65 p. fl. v.a. f 1.25 p. fl. Als de Paasklokken klinken en de voorjaarszon de eerste gedachte aan de zomer oproept is de tijd ge komen, dat wij elkaar een Vrolijk en Zalig Paasfeest toewensen. Schenk de glazen vol en breng vreugde in Uw huis! Doe omgaan de Uw bestelling en verzeker U van een Prettig Paasfeest, dat ook wij U van harte toewensen! te Alkmaar aan de Platte Steenen- brug 104 (Verdronkenoord) tel. 2604 Dertig elftallen in drie afdelingen Na een kort openingswoord van de heer Hartland, voorzitter van de Alkm Bedrijfsvoetbalverenigingen, besprak de heer C. Neef gisteravond in de al gemene vergadering uitvoerig de plan nen voor de competitie welke 1 Mei zal beginnen Op de verschillende jaar verslagen werd geen commentaar ge leverd. juist omdat deze verslagen zeer uitvoerig en keurig verzorgd waren Het was dan ook niet te verwonderen dat de aftredende bestuursleden de heren H Brinkman en C. Neef met al gemene stemmen werden herkozen. De officiële samenstoPing van de af delingen werd bekend gemaakt. Deze ziet er als volgt uit: Afdeling A: Lichtbedrijven, Povay Hooge Huys. Slagers, Ringers 1, Pos tiljon 1, Reiniging, Alkmaarsche Cou rant Chevrnletboys. SOVA. Afde'ine B: Hulskamobovs. APSV 2 Conijn. Melkboeren Stoel. VIVO-boys Krom, BBC 1, Telefonia, Notenkra kers. Af teling C: Rhodesia, Centra, Ford bnvs. Perzifo. Na<»engast, Black Bovs POA Ringers 2, BBC 2 Postiljon 2. Povay 2. Hout zottder vergunning verkocht Gistermiddag moest A. 3.. bedrijfs leider van een houtbedrijf te Apel doorn, zich voor de bijzondere politie rechter mr. Markus hier ter plaatse presenteren. Van een der grote par tijen hout, die hij dage'ijks onder agenten sorteert, leverde hij de Alk maarse inkoper, de beer P„ 15 ku bieke meter zonder vergunning. Door bemiddeling van P. werden de ver schillende houtpartijen bij een aantal zaken ondergebracht. Doordat A. B in het algemeen de vergunningen met zijn handtekening bekrachtigde stelde de officier mr. Vellinga ver dichte uiteraard aansprakelijk voor dr clandestien doorgezonden houtvoor raad en eiste f 10(1 boete of 30 dagei hechtenis. Bij zijn ui! spraak vermin derde de rechter de straf tot de helft welke portie ongetwijfeld op rekening van het Apeidoornse houtbedrijf zal komen. op dit traject is voorshands geen Dieseitractie beschikbaar. Gehoopt wordt, dat dit in Mei 1952 wél het ge val zal zijn. Verbetering van de lange wachttij den te Alkmaar voor de reizigers, die komend uit Den Helder, over Haarlem naar Den Haag en Rotterdam willen reizen, is eveneens nog niet mogelijk daar hiervoor het nodige electrische materieel ontbreekt. Traject AmsterdamEnkhulzen. Ook de klachten omtrent het trein materieel op dit traject wijst de directie af. De Kamer had er voorts op gewezen, dat in de richting Amsterdam beurte lings na één uur, of na drie uur, een trein vertrekt. In omgekeerde richting is dit om de twee uur, hetgeen veel doelmatiger wordt geacht, De directie antwoordde hierop, dat voorshands forensenbelangen en boot- aansluitingseisen te Enkhuizen, als mede de noodzaak tot een zo intensief mogelijk gebruik van het materieel, beletten hierin verbetering te brengen. Hieraan wordt echter toegevoegd dat ingaande 14 Mei 1950 ook in de rich ting Amsterdam een normale 2-uurs- dienst zal worden ingevoerd, zodat aan het verzoek der Kamer geheel zal worden voldaan. Uitspraken Arr. Rechtbank Omdat het nodige bewijsmateriaal ont brak is vanmorgen de Alkmaarder H. T K., die verschillende inkopen gedaan zou hebben zonder te betalen, door de Meervoudige Kamer van het ten laste gelegde vrij gesproken. Na deze mede deling gehoord te hebben, verliet de vermoedelijke verdachte de rechtzaal met de uitroep: „als de krant dit nu ook maar publiceert". Voor verduistering van geld als amb tenaar werd een andere Alkmaarse in gezetene, 1 l door de Meervoudige Kamer veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maan den met een proeftijd van twee jaar. Voor een gepleegde diefstal in een brandkast kreeg R. J. uit Oudkarspel twaalf maanden gevangenisstraf, waar van twee maanden voorwaardelijk. Zijn rechterhand bij de inbraak, J. S., even eens uit Oudkarspel, werd dezelfde straf toegewezen. Deze verdachte was reeds op vrije voeten, daar hij zijn straftijd reeds in voorarrest had door gebracht. KNVB en bedrijfsvoetbal Het was prettig, aldus zeide de heer Sougé, gisteravond in café Tom, als voorzitter van de afdeling Noord-Hol land van de KNVB thans in het mid den van talrijke nieuwe verenigingen te mogen zijn. De heer Duives was n.l. verhinderd deze vergadering, die uitsluitend tot doel had de bestaande moeilijkheden tussen Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal en het officiële voetbal, te leiden. Ondanks het feit, dat de heer Sougé de zaken betreffende het Bedrijfsvoet bal niet behandelt gaf hij toch een uit voerig overzicht betreffende dit voet bal. Het is thans uitgesloten dat spelers die reeds voor officiële voetbalvereni gingen uitkomen in het bedrijfsvoet bal mogen spelen. De KNVB-commissie is voor dit jaar als volgt samengesteld: N. Duives te Zwaag, voorzitter; C. Neef, Vermeer straat 16, Alkmaar, secretaris; H. Brinkman, lid. De heer Bakker, administrateur van de bond besprak hierna het reglement voor bedrijfs- en zomeravondvoetbal Het moeilijkste punt is wel „over schrijving". Zij die nu overschrijving aanvragen kunnen op 1 Juni 1950 voor Bedrijfsvoetbal uitkomen. Het Bedrijfs voetbal heeft stemrecht op de Alge mene jaarvergadering van de KNVB. De verenigingen van bedrijfsvoetbal vonden het verschil van overschrij- ing wel zeer groot (n.l. van officieel naar Bedrijfsvoetbal is 2 jaar en om gekeerd op zeer korte termijn) Deze bepaling is door het hoofdbestuur ge maakt en kan dus niet door de afde ling worden gewijzigd. Wel is dit punt nog in behandeling bij de afdelingen. Na de toelichting waren de moeilijk heden welke bestonden tussen de offi ciële voetbalverenigingen en het Be drijfsvoetbal in juiste banen geleid, wat zeker ten gunste zal zijn voor een goe de en aangename verhouding. De heer Sougé sloot de vergadering en hoopte op een prettige samenwerking tussen het officieel- en bedrijfsvoetbal. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Moord uit Genade (18 jr.); Victoria Theater, 8 uur: Kapitein Blood (14 jr.); Cinema Ami- ricain, 8 uur: Veilig, Vlug, Voordelig (tot 14 jr. o. g.)A. B. T., 8 uur: Kop stoot Kelly (14 jr.) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Romance in de Zuidzee (18 jr.) Victoria Theater, 8 uur: Slave Girl (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Song of Texas (tot 14 jr. o. g.) A. B. T., 8 uur: De blonde Rimboe koningin (14 jr.) Burgerlijke Stand Geboren: Johannes G., z. van N. Groen en Th. M. Kaandorp. Gerritje C., d. van W. Piersma en C Eendebak. Getrouwd: Christiaan Willemsen en Catharina P. G. Ploeger. Jacob J. de Boer en Elisabeth Swagers. Jetse Duim en Geesje van der Vecht. Flo- rentius Ringoot en Grietje Versteeg. APPELEN IN DE RECHTZAAL In ons nummer van Dinsdag namen wij onder bovenstaand kopje een ver slag op van de behandeling van een zaak voor de politie-rechter. De initia len van de verdachte komen overeen met die van de heer Besseling,fruithan delaar, in het Fnidsen. Op zijn verzoek merken wij op, dat hij niet de in het stukje genoemde persoon is geweest. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOR GOEDE VRIJDAG ALKMAAR: Rem. geref. kerk, half 8, ds. Rappold (H. Avondmaal.) Leger des Heils (William Booth), Limmer- hoek 40, heden Donderdagav. 8 uur lijdensmeditatie, spreeksters luit. Schriek en penningm. Grandia. Goede Vrij- dagav. 8 uur prediking n.a.v. de zeven kruiswoorden, door kapiteine Hassoldt. Doopsgez. gem., av. 7 uur ds. Van der Sluis (H. Avondmaal; extra coll.) Oud -Kath. kerk (in de Luth. kerk a. .1. Oudegracht, dienst om 8 uur des avonds. Baptisten Gem., 7.30 uur Evang. Hof huis in de Wilhelminaschool (boven zaal). AKERSLOOT: half 8 (dus niet 7 uur) ds. Kaptein (H. Avondmaal). Voor exclusieve Marktberichten NOORD SCHARWOUDE, 6 April '50. Noordermarktbond. 1000 kg peen II f 46.40; 500 kg rabarber f 10; 15000 kg bieten I f 6; bieten II f 3.50; 20.000 kg witlof I f 26—f 30; Witlof II f 21—f 27; Witlof III f 22—f 23; 40.000 kg rode kool f 23.70—f 32.50. WARMENHUIZEN, 6 April '50. 45.400 kg rode kool f 26f 32.60; 500 kg ra barber f 20. BROEK OP LANGENDIJK, 6 April 1950. Langedijker Groentencentrale, 39.000 kg rode kool f 24.20f 31.80; 12.000 kg witlof I f 23—f 28; Witlof II f 19—f 22; 600 kg uien f 54.70—f 59. ALKMAARSE EXPORTVEILING ALKMAAR, 5 April 1950. Andijvie f 39f 40; Spinazie f 25-f 40; Rabarber f 23—f 47; Wortelen f 6—f 14.70; Rode kool f 6—f 28.10; Prei II f 18;, Uien f 42—f 54; Uien II f 26—f 33; Bieten f 5.90—f 8.20; Witlof I f 24—f 34; Witlof II f 15f 22, alles per 100 kg; Bloemkool I f 61, Bloemkool II f 33 per 100 stuks; Radijs f 4—f 10; Selderie f 8.50—f 15, alles per 100 bos; Sla f 13f 20 per 100 krop; Stoofpeer Gies f 22 per 100 kg Winterjan f 18—f 27 per 100 kg. Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerlanc IN DE HOUTTIL brengt U een speciale Paasaanbicding in> gemaakt van prima Egyptische garens in effen kleuren: blauw, grijs, beige en wit, met vaste boord 12.50 HERENMODES HERENHOEDEN HERENKLEDING DS. DEN OUDSTEN BEDANKT Ds. N. den Oudsten alhier heeft be dankt voor het beroep bij de Ned. Herv. kerk te Bennekom (2e predi kantsplaats). 40. Pim, Pam en Pom voelen zich erg opgelucht nu het varken niet meer boos is en laten Big Ben zijn gang maar gaan. „Denk erom," heeft Big Ben hen nog gewaarschuwd, „dat julie mij niet storen. Ik werk het beste zon der onderbreking. Het beste lijkt me, dat jullie wat op en neer wandelen." Zo gezegd, zo gedaan. De broertjes lo pen wat heen en weer, pratend over alles wat ze beleefd hebben en als ze zich omdraaien, kunnen ze een uitroep van verbazing niet weerhouden. Op de plek waar Big Ben zo-even nog aan bet eten was, zien ze een heel gat. En als ze naderbij komen, kijken ze al in een hele gang. „Kijk daar eens," roept Pom. „Ik zie licht aan de andere kant. Hij heeft zich er al helemaal doorheen- gegetenl" In de prachtige omgeving van het gemeente-bos aan het Slimpad, staat het mooie kleuterschooltje van Heilao. Een uitgezocht plekje voor de kleuters. Helaas vele ouders beginnen bang te worden hun kinderen naar dit school tje te sturen, daar de omgeving thans weer eens onveilig gemaakt wordt door ongure elementen, die daar met minder eerbare bedoelingen rondlopen. Dit bleek Dinsdag, toen bij het uitgaan van het schooltje het vijfjarig dochtertje van H. B. door zuik een onverlaat werd lastig gevallen. Gelukkig wist het meisje te ontkomen. De man heeft men jammer genoeg nog niet kunnen opsporen. De ouders hebben zich met een schrijven tot de burgemeester gericht, waarin op ver scherpt toezicht wordt aangedrongen. Naar onze mening niet ten onrechte. Het moet toch mogelijk zijn dat de ouders hun kinderen zonder angst naar school kunnen sturen, en ook steeds als de vele vacantie-gangers de mooie om geving van Heiloo opzoeken, is het noodzakelijk dat men de kinderen zon der angst of vrees van deze mooie plek jes kan laten genieten. Wel vragen wij ons wel eens af, of dergelijke maatregelen in Heiloo nog nodig moesten zijn, omdat er in ons mooie dorp zoveel agenten rondlopen, dat een of ander misdrijf haast niet mogelijk moet zijn. Zo hebben wij op verzoek tijdens de opening van de ijsbaan Heiloo óók geen melding ge-- maakt van dergelijke oneerbare han delingen, doch het lijkt ons nu de jeugd weer uitdwarrelt door onze mooie omgeving, toch gewenst dat der gelijke dingen worden gemeld, opdat de ouders en de jeugd gewaarschuwd worden. Uitslag aanbesteding rioleringswerken Gisteren hielden B enW van Heiloo een aanbesteding voor het aanleggen van rioleringswerken, uitbreidingsplan Plan West (gemeentelijk grondbedrijf), te Heiloo. De uitslag was als volgt: Firma H. Posch, Beverwijk, f 22525; Th. Schram, Beverwijk, f 24420; M Boogaard, IJmuiden, f 25600; Joh. Die naar, Santpoort, f 27449; C. Nieuwen- huis, Heiloo, f 27500; De Jong en Borst Haarlem, f 29450: Huiberts en Punt Alkmaar, f 30679; Bunschoten (Noord- wijk (B.), f 30101; fa. Gebr. Brui- schaard, IJmuiden, f 31.900; G. Hulse- bos, BlaemNndaal, f 33.000; Gebr. J. en G v. d. Kuit, Alkmaar, f 40.000; Aan nemersbedrijf Voorwaarts, A'dam, f 47990. De begroting was f 26300. De gun ning wordt nader bekend gemaakt. Vandaag zullen B. en W. in het openbaar aanbesteden het maken van een 4-klassige O.L. school met bijbe horende werken. FLORALIA Dinsdag vergaderde de vereniging Flo- ralia in hotel Bontje. In zijn openings woord sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over de afwezigheid van de penning meester, de heer K. A. M. Dagelet, die wegens ernstige ziekte verhinderd was te genwoordig te zijn. In 1949 waren de in komsten 1737,86, de uitgaven 1427.44, zodat het saldo 320,42 bedraagt. Aan de, leden zal een geranium; fuchsia en blad- begonia worden verstrekt. De kinderen ontvangen een agerathum. Dahliastekken zijn verkrijgbaar 0,22 bij A. Molenaar. Op 25, 26 en 27 Aug. zal de tentoonstelling gehouden worden, waaraan tevens een huisvlijt-tentoonstelling verbonden wordt Als commissieleden hiervoor worden be noemd de dames Akkerman, De Jong en Do Boer. Weer spoorkaartjes verkrijgbaar in de N.A.C.O.-bussen Tengevolge van de tariefsverhoging van de Ned. Spoorwegen, was de ver koop van spoorkaartjes in de bussen stopgezet. Thans is een en ander weer zo geregeld, dat de spoorkaartjes weer verkrijgbaar zijn. Waren er voorheen alleen maar kaartjes naar Amsterdam en Haarlem, thans zijn ook kaartjes naar Rotterdam en den Haag ver krijgbaar. Kampeerterrein dit jaar buiten gebruik Men heeft getracht het kampeerter rein alsnog te behouden door een rio leringsplan te ontwerpen dat aan de inspecteur van de Volksgezondheid is toegezonden. Daarop is evenwel tot heden nog niets vernomen en het gemeentebe stuur vreest, dat het kampeerterrein in elk geval dit jaar wel zal worden uitgeschakeld. Bridge-drive De uitslag van de bridge-drive is als volgt: A klasse: 1. KareisKoper 35; 2. Gebr. v. d. Molen 33; 3. Huibertsde Raadt 22; 4. HopmanRuiter 21; 5. HartgrinkBurger 21; 6. Hopman Verver 18. B klasse: 1. Gebr. Dekker 52.5; 2. de GoedeDekker 40.5; 3. Heddesvan Pel 45; 4. Scholten—Leijen 41.5; 5. fam Honing 41; 6. NieuwenhuizenModder 37.5; 7. Rozingde Raadt 37; 8, Jon kerGroen 35. C klasse: 1. Huiberts—Baltus 28; 2. Klaij—Smit 26; 3. Hopman—Admiraal 26; 4. mevr. DekkerTervoort 25.5; 5 BasVan Winsunj 22.5; 6. Apel- nrnLiefting 22. FEESTAVOND VOOR DE LEDEN VAN DE VW. Het bestuur van de VVV heeft beslo ten een drietal feestavonden voor de leden van de WV te organiseren. Me dewerking is verkregen van het beken de cabaret-revue-gezelschap van Her man Tholen. De feestavonden zullen worden gehouden in de zaal van de Vergulde Valk. van hier en gunter XIII IK WEET NIET offe jullie d'r erg in had hewwe, maar Zaterdag stinge de krante vol van artikele weer ze bo ven zet hadde: hèt de huisvrouw 'n be roep? Da's ok 'n vraag, zoide me vrouw. Ik hew van me leven iang nag nooit aars invuld as „van beroep: huisvrouw", maar ik weet wel dat d'r heel wat vrol- lie benne, die zette „zonder beroep". En nou vraag ik je, zoide douve Jaap.... en toe tippelde de. muize over de zol der. Nou vraag ik je net. Aster ien be roep van beteekenis is, den is 't dat van huisvrouw wel. Maar hoe zei je dat allegaar omskroive, want as je dat goed uitzoeke gane, den ben je d'r nag zoo ien-twei-drie niet. Den komme de ver- zekerings d'r an te pas, den komt Lief- tinck die niet graag vermindering op 't belastingpepierke ziet d'r bai en die zei wel zegge „hou, dat gaat zommaar niet", 'n Vrouw van 'n man het gien bepaald beroep, want 'n vrouw is 'n deel van de man en as die 'n be roep het, den het zai d'r gien-ien of ze mot ok de deur uitgaan, bevoorbeeld skoöljuffrouw weze, of op 'n ketoor zitte of zoo. Maar zoo hewwe de me- vrouwse, die nou met dut vraagstik an de gang benne, dat niet bedoeld. Z« vrage de rechte voor de vrouw, 'n Vrouw, die d'r alle dage niet aliiendig voor d'r man en d'r kinders uitsloufd, het die nou 'n beroep as zodanig? Of valt zai onder 't geheel en het ze aêr* niks te vertellen as maar zien, dat ze Zateries uitkomt met dat wat manlief inbrengt? D'r zelle nag heel wat vul- penne stik skreven worre denk ik, voor ze dat allegaar goed uit de doekje» hewwe. We benne hier in de westerse lande al puur veer met de „emancipa tie" (hm... hm....) van de vrouw, maar ik 'louf niet datte we al deer ben ne weer heulie graag weze wulle En nou zei je bevoorbeeld gien oigen gezin hewwe, maar wel huisvrouw, om zoo te zeggen: kamerverhuursters, com mensaalhoudster, den hè je netuurlik wel 'n beroep, maar den doe je toch ok niks aars as dat je wèl 'n oigen man hewwe.... ik zou zoo zegge, ze moet» eere wat te eere valt en de kroon zette op 't houfd van wie 'r 't meiste recht op hèt: dat is van de vrouw en in moin ouge is ze wel degelik 'n vrouw met 'n beroepSOIMEN. Zilveren ambtsjubileum van Ds E. A. J. Plug In een speciale kerkdienst is gister avond het 25-jarig ambtsjubileum van Ds. E. A. J. Plug, Ned. Herv. predi kant, herdacht. Bloemen waren voor de kansel opgesteld, brandende kaar sen in de kandelaars gaven een eigen sfeer aan dit oude kerkgebouw mei zijn prachtige gebrandschilderde ra men. De kerk was vol. Jongeren en oude ren, kerkeraadsleden uit buurtge- meenten, collegae en vrienden waren aanwezig en hebben in hartelijke woorden hun waardering uitgesproken voor de jubilaris. Ds. Plug zelf zette deze dienst niet in het teken van eigen glorie. Er is immers weinig verdienstelijks aan, zo zeide hij in zijn toespraak, dat iemand 25 jaar een ambt mag vervullen. De jaren kwamen en gingen zonder ons toedoen. Als dienaar van de kerk meende hij daarom dit feit in een kerkdienst te moeten herdenken, waar het woord Gods wordt gelezen en toegepast en waar het gebed wordt uitgesproken. Dit gedenken, aldus de jubilaris valt samen met het gedenken van hei lijden en sterven van Christus. We willen dan ook niet Onszelf zien maai Christus. Wij vergeten eigen gedenken voor het denken Gods aan ons en aan Zijn trouw in deze 25 jaar. In vogelvlucht ging de predikant daarna zijn ambtsperiode na, daarbij steeds stilstaand en wijzend op de ge nade Gods, ook in de teleurstellingen van zijn leven, ondervonden. De heer J. v. d. Berg, ouderling sprak namens de gemeente zijn grote erkentelijkheid uit voor het werk van de jubilaris. Werk in de gemeente on der de ouderen, onder de jongeren en vooral het zieken- en huisbezoek. Mevr. Plug dankte hij voor haar ar beid voor de Zondagsschool. Namens de gehele gemeente, er was er niet één achtergebleven met zijn gave, bood hij bloemen en een enve lop aan. Burgemeester M. Niele verscheen voor de katheder in ambtscostuum en wees er op, dat waar ziin werk ligt op het wereldlijk terrein, dat van de ju bilaris ligt op het geestelijk terrein Maar wij zouden niet kunnen werken als de geestelijke leiders er niet wa ren, zo zeide de burgemeester. Zonder Godsdienst zouden wij niet kunnen bestaan. Spr. dankte Ds, Plug voor zijn werk in de gemeente. Ds. Bloemhoff sprak namens het classicaal bestuur Alkmaar en namens d(- ring van predikanten Alkmaar. Hij was beschroomd om iets te zeggen tegen de jubilerende mens Plug, om dat deze in eigen toespraak zo sterk de nadruk had gelegd, dat alle roem uitgesloten is. Toch wilde hij hem dan ken voor alle vriendelijkheid, voor zijn arbeidslust, voor zijn bereidheid om altijd te helpen als die hulp werd gevraagd. Als vriend van de jubilaris spraK prof, Miskotte, die op de eenvoud van de jubilaris wees, die door zijn uit nemende gaven graag een groter plaats in de kerk was vergund ge weest. Hij stond stil bij de eigenschap pen, die een predikant moet hebben wil hij een goed voorganger zijn, n.l een waarachtig mens, een kunstenaar en een pastor. Deze eigenschappen bezat de jubilaris, die op liturgiscli ge bied o.m. voor de kerk zoveel heelt betekend. Piet Mooy bracht de dank van de Jongerenbond en van de „Vrije Vogels" over. Hij deed dat met grote vrijmoe digheid en duidelijkheid en met bij zondere hartelijkheid. Namens de jon geren bood hij een „mand eieren" aan, versierd met zonnige voorjaars bloemen, en daarnaast overhandigde hij een werk van de Deense verzets strijder Kai Munk. Daarna zongen de Vrije vogels Ds. Plug enkele verzen toe. Ten slotte sprak een broer van de jubilaris, waarna de aanwezigen wer den uitgenodigd in de pastorie. En daar werd een druk gebruik van ge maakt. Ds. Plug had heel wat handen te schudjien en het zal voor de jubi laris, zoals hijzelf in zijn dankwoord ir de kerk zei een dag voor hem en zijn gezin van dankbare herinnering zijn. SCHOUTENSTRAAT Fietsers moeten ook voorrang verlenen Voor de Meervoudige Kamer stond gistermorgen terecht J. B. uit Oudorp, die in hoger beroep gegaan was, omdat hij zich onschuldig achtte op het mo ment, dat hij op de fiets in de avond van 12 Juni 1949 in botsing kwam met de fietser A. de J., kellner te Alkmaar. Volgens de surveillerende politieagent A. K. had hij, komende uit de richting van het Ritsevoort op het kruispunt LaatKoorstraat geen voorrang ver leend aan A. de J„ die van rechts de Laat afkwam. Bij contróle was voorts nog gebleken, dat tenminste een rem van zijn fiets niet goed functionneerde. De Officier van Justitie Mr. Vellinga begreep niet goed, waarom verdachte nu hij niet was verschenen, in hoger beroep gegaan was. En daar hij de f 19 schadevergoeding, die A. de J. hem na het ongeval gevraagd had, niet accep teerde, eiste Mr Vellinga f 10 boete of vijf dagen hechtenis en een toezegging van een civiele vergoeding van f 19. zodat J. B. zijn straf met f 19 vermeer derd zag. De eerste Lentebode De bekende natuurliefhebber en ijveraar voor natuurbescherming, de heer J. Ivangh, Loudelsweg 99 te Ber gen, die reeds zovelen heeft doen ge nieten door zijn lezing „Tussen Cam perduin en Kaap Gris Nez" spoort na tuurliefhebbers aan goed uit te kijken naar deeerste lentebode en verzoekt mededeling van de komst van de eerste zwaluw. Getrouwd: C. J. POORTVL! Ai en W. ROOTLIEB. Alkmaar, 6 April 19 Egmonderstraat 16. Afwezig van 6 Ap nader aankondiging. NAZORG GESLOÏ TOT 17 APRIL HET BESTL Gevraagd Verdronkenoord 121. BEKWAME GEVRAAGD by D. WANSINK, Oudegracht 268o 2 MEISJES, 17 j., 22 Juli—9 Aug. EEN GEM. ZIT-SLAAPKAM1 m, gebr. keuken. E de Bruynestraat 18, Haag. Nette jongeman, 33 j ZOEKT KOSTH1 Dame of Wed. al Brieven onder no. bureau van dit blad. NET MEISJE zoekt KOSTHUIS met huls, verk. (ge roeps) Br. onder no. bureau van dit blad. Burgemeester en houders van de Ge: Schoorl zijn voornem Woensdag 19 Api aan te besteden het bouwen vai dubbale arbe woningen. Bestek en tekening krijgbaar vanaf 8 aan Bureau Gemeer ken, Laanweg C 157 7.50 per stel (re 2.50). per VET ROOKSPEK MAGER ROOKSPE1 RAUWE REUZEL GEMALEN SPEK DOORR. VARKENS LAPPEN Beleefd aanbeveli Oudegracht Spoorstraat A.T.S. AVONI OPLEIDING ti RADIO-TELEGRAF RADIO-MONTEUR. Aanvr. prosp. sch Dahliastraat 13A, A BOTERHAMBI HUISHOUDJAl Abrikoos, Aart Fram.bes, Sina Gele en Blauwe HUISHOUDJAl Framb.bramen, Aardb., Kersen EXTRA JAM. Aardbei, Fram) Oranje Marine] Engelse Pickwi Appelstroop, t Chocoladepasta Chocoladehagel Vruchtenhagel: per pak van 5 KOFFIE duurt eens 1 1( BLOOKER DROSTE Saranto Verre Advocaat, fijn Iedereen drink Limonade, ext Aspergesoep, Tomatensoep, Ossenstaartsoi SPECIALE handgeschild L/ i

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2