Stad en Omgeving Mimosa Hondërden inzendingen getuigen van scheppingsdrang bij de jeugd AGENDA Brand op de Laat Hebt Gij ook al rheumatiek? Nieuws uit De Langedijk „Caecilia" bevestigt haar reputatie Bram Charité in goede vorm Jongeren exposeren Verkoop tijdelijk bij Bewoners waren afwezig Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Heer-Hugowaard De laatste nutsavond S.S.5. in de bloemen Jubileumavond werd een groot succes Ziud-Scharwoude t DINSDAG 11 APRIL 1950 De pogingen van het comité Vorming, opend. Hij drukte op een denkbeeldige buiten Schoolverband om door middel knop, de miniatuurkermis ontstak zijn van een enquête en een tentoonstellinglichten, de electrische trein begon te lr otl mof if O ATI Mil r\ m UnVif A« Anf a*. on non rtro nauwer contact te zoeken met de on georganiseerde jeugd en na te gaan wat zjj in haar vrije uren doet, zijn een on verdeeld succes geworden. Ruim 320 in zendingen waren in de aula van het Murmelliusgymnasium onderbracht, waaronder bijzonder knappe werkstuk ken en het ziet er naar uit, dat op een volgende tentoonstelling dit aantal nog belangrijk hoger zal zijn. Het ligt n.l. in de bedoeling om als het financiële tekort niet al te groot is deze expo sities in volgende jaren te herhalen, zo deelde de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker Zaterdagmiddag bij de opening van de tentoonstelling mede. Hij noemde deze expositie een zicht baar uitvloeisel van de onlangs gehou den enquête, waardoor men een over zicht heeft gekregen van wat de onge organiseerde jeugd van 12 tot 21 jaar in haar vrije tijd. zonder leiding van ouderen, weet te presteren. Eigen clubhuis. Het uiteindelijke streven van het Co mité Vorming buiten schoolverband is om deze jongeren nog eens een eigen clubhuis te kunnen geven, doch om dit te kunnen bereiken zal men eerst an deren voor dit mooie werk moeten in teresseren. Een der middelen daartoe is deze tentoonstelling, die Zaterdag door burgemeester mr dr. H. J. Wyte- ma officieel werd geopend. De burge meester trok een vergelijking tussen die organisaties, die ten doel hebben de ledigheid te bestrijden en toch een dui vels oorkussen zijn, en die verenigin gen, waarin men de karakters van de jongeren vormt en hun in staat stelt hun fantasie in scheppende kracht en doorzettingsvermogen uit te leven. Op deze tentoonstelling, aldus spreker, zien we de resultaten van jongelui, die het op een of andere wijze verder kunnen brengen in het leven. Met de wens, dat vele jongeren door deze expositie aan leiding zouden vinden om ook de han den uit de mouwen te steken, verklaar de spreker de tentoonstelling voor ge- Wegens verbouwing gesloten van Alk Opening tentoonstelling in het Stedelijk museum Zaterdagmiddag om 3 uur verzamel den diverse kunstminnende stadgeno ten, waaronder vele exposerende schil ders. zich in het Stedelijk Museum om aanwezig te zijn bij de opening de expositie der Federatie van maarse schilders. De heer W. Koster, voorzitter der Federatie, sprak een kort openings woord. waarin hij dank bracht aan allen, die op enigerlei wijze tot het tot stand komen van deze tentoon stelling hebben medegewerkt, tot B. en W„ de pers en last not least tot de schilders zelf, die voor deze interes sante collectie hadden zorggedragen Burgemeester Wytema herinnerde eraan, dat hij zojuist de tentoonstel- l'ng van het Jeugdwerk in de aula van het Gymnasium had geopend en daar het oeuvre van jeugdige amateurs had bekeken, die zeker eens de rijen der in verenigingsverband schilderende amateurs zullen versterken. Spr. acht te het een gelukkige omstandigheid, dat het bij uitstek daarvoor geschikte museumzaaltje voor exposities als deze beschikbaar kon worden gesteld en sprak de hoop en de verwachting uit dat de initiatiefnemers van deze ten toonstelling door een druk bezoek van belangstellenden voor hun moeite be loond zullen worden. De tentoonstelling is tot en met 23 April geopend elke dag van 25 uur en Zondags van 105 uur. rijden, lichten ontbranden en een gra mofoon strooide vrolijke feestklanken door de aula, waar tot en met 15 April de Alkmaarse jeugd laat zien wat zij op eigen initiatief tot stand heeft weten te brengen. Op vrijwel elk gebied waren, zoals wij reeds meldden, inzendingen bin' nengekomen, postzegelverzamelingen houtsnij- en figuurzaagwerk, borduur werkjes, tekeningen, modellen van zweefvliegtuigen en schepen en wat niet al. De jury stelde de volgende prijzen vast: Modelbouw, groep 12 t.m. 15 jaar: le prijs Lunapark, Harry Slot 2e Model gr. B.M., Jac. Hollander; 3e zweefmolen B. Hes. Groep 16 t.m. 21 jaar: le zweef vliegtuig, J. Schuit; 2e m.s. Prins Alex ander, M. Drenth; 3e poppenkamer, C. J. van Veen, Eervolle vermelding, boe kentafeltje, W. Koopman, 2e vliegtuig model, W. Duinker. Handenarbeid: groep 12 t.m. 15 jaar: le prijs arreslede, Joop Elfring; 2e pr. schemerlampje, S. J. Postma; 3e mat- tenkloppertje enz., Joh. Vader; groep 16 t.m. 21 jaar, le pr. Wapenschilden, H. Bótman; 2e prijs lamp (figuurzaag- werk), C. J. W. v. d. Togt le prijs Ra diotoestellen, gramofoon enz., J. M. Th Franse. Handwerken: groep 12 t.m. 15 jaar: le prijs, borduurtekeningen „muziek' enz., Els Kleverlaan; le trui, muts en wanten, Gonda Klitsie; 2e kussen, Ria de Raat; 2e sierkleedje, Bep van Willi gen; 3e stel gordijnen, Greetje Marti nus; 3e pop, Elsje Gerver; groep 16 t.m. 21 jaar: le prijs gebord. schilderijtje, vogels, A. M. Bernards; eervolle ver melding, sierkleedje, Kitty Heusy. Tekeningen, groep 12 t.m. 15 jaar: le prijs schilderijtje zeilschip, Adri Hoekmeijer; 2e tekening Zeswielen, Jan le Loux; 3e tekening boerderij. Herman Rijswijk. Groep 16 t.m. 21 jaar: le prijs 3 pasteltekeningen, Jaap Tol; 2e aquarel vruchten, M. Wesseling; 3e tekening bloeiende tak, N. A. Linde mans. Diversen: le prijs schelpenfiguren Lies Postma; le Jan Ligthartschool, H Boerwinkel; 2e Heks, Tinie de Nijs; 2e vliegtuigje (lucifers), Co. van Eykelen- burg; 3e suikerstuk, A. en M. Wijker; 3e masker, Loek Groot. De wisseltak voor de origineelste in zending groep 12 t.m. 15 jaar was voor het Lunapark, de wisselbeker voor de origineelste inz. groep 16 tot en met 21 jaar voor de Westfriese sjees. Gedurende de Paasdagen werd de tentoonstelling door ongeveer 1500 be langstellenden bezocht. Hedenavond speelt daar het accor deon-orkest Vita Nova, morgenavond treedt het zangkoor der kath. jeugd beweging „Zingen is vreugde" op. DINSDAG Bioscopen gesloten. 't Gulden Vlies, 8 uur: Abonn.voorst. Comedia „Uitstekend mylord". Gem. Museum, 25 uur: Tentoonst. Alkmaarse schilders. Murmellius gymnasium, 1012, 35 en 710 uur: De jeugd exposeert. WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Romance in de Zuidzee (18 jr.) Victoria Theater, 8 uur: Slave Girl (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Song of Texas (tot 14 jr. o. g.) A. B. T., 8 uur: De blonde Rimboe koningin (14 jr.) (Harmonie, Victoria en Cinema, 2.30 uur matinee). 't Gulden Vlies, 2.15 uur: Tom Poes. 't Gulden Vlies, 8 uur: Orkest zonder naam. Gem. Museum, 2—5 uur: Tentoonst. Alkmaarse schilders. Murmellius gymnasium, 1012, 25 en 710 uur: De jeugd exposeert. Door de storm Door de storm zijn verscheidene ver kiezingsborden omgewaaid. Zij werden door de politie meegenomen, die op haar beurt de betrokken personen ge waarschuwd heeft. Door de storm is er een plank van de steigers van de Waagtoren gewaaid en in het water van de Mient beland. Men heeft onmiddellijk voorzorgsmaatrege len genomen om een herhaling te voor komen. Hedenmorgen omstreeks kwart voor elf ontdekten omwonenden rook in het perceel Laat 31, bewoond door het gezin D. M. Douwma. De bewoners bleken afwezig, zodat men zich toegang ver schafte tot het huisje, dat bestaat uit een benedenverdieping met onmiddel lijk daarop de vliering. Het bleek dat het houtwerk rond de kachelpijp had vlamgevat, waarna direct de brandweer werd gewaarschuwd, die in een mini mum van tijd ter plaatse was met een motorspuit gevolgd door de ladderwa gen. Deze laatste behoefde geen dienst te doen en rukte na enkele ogenblikken weer in. Inmiddels had de politie de blussing met schuimblussers ter hand genomen, zodat de brandweer kon volstaan met enkele emmers water leeg te gooien op het smeulende houtwerk van pla fond en dak. De oorzaak moet vermoe delijk gezocht wcfrden in een vuile schoorsteen, alsmede in het feit, dat de brandende kachel onvoldoende verzorgd werd achtergelaten. Het brandje trok in deze vacantietijd op de Laat veel belangstelling. Het publiek werd door de politie op een veilige afstand gehouden. Alvorens in te rukken heeft de brandweer zich verdienstelijk gemaakt door het schuim, dat de straat bedekte, met een slang op de waterleiding weg te spuiten. DAMCLUB D.D.D. De uitslagen van de onderlinge dam- wedstrijden van D.D.D. zijn: le klas: G. WoonijkH. Kruider 2-0; M. OudC. de Bree 2-0; H. J. Toepoel M. Hemels 1-1 2e klas: D. StamN. Visser 2-0; N. VisserD. Stam 1-1. De eindstand in de tweede klas is: 1. J. Jorna (kam pioen) 1418; 2. L. Verver 1417; 3. M. Langras Jr. 1417; 4. D. Bijwaard 1416; 5. M. Langras Sr. 1413; 6. M. Miedema 1413; 7. D. Stam 14—11; 8. N. Visser 147. 3e klas: BakkumKromhout 2-0; KromhoutL. Hoogendijk 2-0; L. Hoo- gendijkBalder 0-2; J. Hoogendijk Hofman 2-0; BeusekomMolenaar 0-2 POLITIEBERICHTEN Zaterdag werden twee personen bekeurd wegens het berijden van een motorrijtuig zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Een 21-jarige jongeman is opge pakt, verdacht van het stelen van tin. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. Tijdens de Paasdagen zijn vijf per sonen wegens openbare dronkenschap ter ontnuchtering naar het bureau over gebracht. Zaterdagavond werd een autobe stuurder aangehouden, die kennelijk onder invloed van sterke drank ver keerde. De man is naar het politiebu reau overgebracht. Op eerste Paasdag deed een dok ter aangifte van vermissing van een tas met waardevolle instrumenten uit zijn auto. Hij vermoedt dat de tas uit de auto is ontvreemd. Enige jongens werden in hun kraag gepakt, juist toen zij een ver kiezingsbord in het water wilden gooien. Ter lering heeft de politie zich enige tijd over hen ontfermd. SCHOORSTEENBRANDJE Om ongeveer drie uur op tweede Paasdag ontstond een schoorsteenbrand je in de Keizerstraat. Het hout om de schoorsteen had reeds vlam gevat. Het vuur kon door de politie geblust wor den. 43. Wat een geluk! Big Ben man- heen! We beginnen bij het begin! keert niets. Hij is alleen maar in slaap Laat eens kijken. Zou deze boom eet- gevallen omdat hij zo vreselijk veel baar zijn?" En Pim begint meteen aan en vlug gegeten heeft. Nu kunnen de een boomstam te likken. „Heerlijk, drie hondjes ten volle van hun geluk heerlijk! Jongens, deze boom is van genieten. „Vooruit jongens, Luilekker- zoethout-" „En bovenin groeien zoute land in- Laat Big Ben maar slapen, droppen", roept Pom en begint opge- die wordt straks vanzelf wel wakker-" wonden aan de stam te schudden. Ja roept Pim. „Ja, maar waar moeten we hoor, daar vallen de zoute droppen al heen?" vraagt Pam. „Heen?" Nergens naar beneden. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelregister stonden de vol gende nieuwe inschrijvingen: J. J. J. Ligthart (E), Heiloo 174. Groothandel in papierwaren, kantoor-, schrijf- en tegenbenodigdheden. Zaterdagavond hield de afd. Heer Hugowaard van de „Mij. tot Nut van 't Algemeen" haar laatste bijeenkomst in dit seizoen, en het was voor het bestuur een grote voldoening dat zo- velen waren opgekomen waarvoor de voorzitter de heer J. Biersteker dan ook zijn erkentelijkheid uitsprak. Het gezelschap Dogi Rugani en Frits Bouwmeester was uitgenodigt om de ze avond met voordrachten en toneel stukjes op te luisteren. Het was een avond vol vrolijkheid waaraan ook de ernst niet ontbrak en het bestuur kan met grote voldoening op dezeslot- avond terugzien. Mevr. de wed. P. Hittemande Vet dankte het bestuur voor de medewer king tot het verkrijgen van het legaat van f 300.per jaar van de Hoffman Boudewijn-stichting. INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.» Wie de kwellingen van rheumatiek of van rheumatische aandoeningen kent, weet hoe een groot deel van zijn leven vergald wordt door de vaak zware pij nen. Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker's Kloosterbalsem, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen diep in de weefsels doordringen, voelt U, hoe een heerlijk verwarmende balsem Uw pijnen lenigt en zult U bemerken welk een weldadige werking dit ideale wrijf- middel bezit. Niet voor niets zegt men al 3 geslachten lang: Akker's Klooster balsem: „Geen goed zo goed". WOONHUIS ONDERHANDS VERKOCHT. Door onderhandse verkoop is het woonhuis met erf van mevr. de wed. K. Bakker overgegaan aan de heer P. Over. Uitstekende Prins-student STOEIPARTIJ MET LELIJKE AFLOOP. Gisteravond waren een 15- en 16-ja- rige jongen in een portiek in de Lan- gestraat aan het stoeien, toen plotse ling een der jongens een haakpen in het zitvlak van zijn kameraad stak. De jongen werd bij een kruidenier binnen gebracht. Door diens huisarts werd de pen verwijderd. Hierna moest de jongen onder doktersbehandeling gesteld wor den. LELIJKE VAL Zaterdagavond omstreeks zes uur kwam een 13-jarig meisje, terwijl ze over het trottoir van het Fnidsen liep, zodanig te vallen dat zij per auto van de G.G.D. naar het St. Elizabethzie- kenhuis moest worden overgebracht. Zij klaagde over pijn aan haar knie. Nader bleek, dat zij een beenwond had opge lopen. van Sigmond Romberg Iedere stad en ook iedere kleinere plaats heeft in meerdere of mindere mate oen culturele inslag en het is ons uit ervaring bekend dat op muziek gebied de culturele barometer in het land van Noord-Scharwoude steeds op een respectabel peil staat. De operette vereniging „Caecilia" heeft met' de op voering van „De Prins Student" de juistheid van deze stelling weer eens bewezen. De bevolking van deze streek is zich dit goed bewust en weet dit te waar deren, met het gevolg dat honderden trachten een plaatsje voor deze opvoe ringen te bemachtigen. De componist van de „Prins-Student", Sigmond Rom berg schreef melodieuze, zeer illustra tieve- en soms zelfs OQk geestige mu ziek. Het gegeven, de amoureuze aange legenheden van de „Prins Student" geeft geen aanleiding tot bijzondere be spreking, van zulke intriges gaan er dertien in een dozijn, maar hoe weet men dit alles te brengen en in muzikaal en toneelopzicht, te serveren? SLAAT De grootste en de beste! Burgerlijke Stand Geboren: Catharina, dochter van D Visser en C. A. J Peters. Albert, zoon van A. A. Elout en M. de Roo Veronica M., dochter van J. A. Heddes en S. C. van de Berg. Cornelia M„ dochter van L. A. van Koolwijk en T. C. M. de Vet Jo hanna, dochter van J. van 't Veen en J. S. de Jong. Overleden: Maria A. Hulshof, oud 62 jaar. Marijtje Ootjers, oud 85 jaar wed. van G. Meier. Gerardus P Venneker oud 49 jaar, geh. m. C. van Leijen. Geertje Bruijn, oud 63 jaar wed. van C. J. Beijer. Pieterdina Schreuder, oud 43 jaar. Op weg naar huis Met het s.s. „Stuyvesant", dat van West-Indie onderweg is naar Amster dam, repatriëren militairen, die in de West hebben dienst gedaan. Onder hen bevinden zich onze stadgenoten J. Vasbinder, Lyceumstraat 18 en A. Slikker. Paardemarkt. SCHOOLWEDSTRJJDEN UITGESTELD De schoolwedstrijden welke voor vandaar waren vastgesteld zijn tot mor gen uitgesteld. Na de hevige slagregens van tweede Paasdag was het niet ver antwoord de terreinen te laten bespe len. Het was voor de Alkmaarse kracht sportvereniging „Sport Staalt Spieren" Zaterdag een heuglijke dag. Niet alleen herdacht de vereniging op die dag haar dertig jarig bestaan, doch ook op de wijze waarop dit lustrum werd gevierd, was gedenkwaardig. Tal van sportver enigingen uit Alkmaar gaven Zater dagmiddag op de receptie acte de pre sence en de vele bloemstukken die de gelukwensen vergezelden gaven de zaal van hotel Wanner een feestelijk aanzien. Namens de Nederlandse krachtsport bond richtte de heer Brands, ere-voor- zitter, het woord tot het bestuur van de jubilerende vereniging en hij sprak de hoop uit dat SSS bij het vijftigjarig- bestaan van de bond, in 1953, weer haar oude vooraanstaande plaats bij de krachtsport zou innemen. De heren Thesing (Sandow, Zaandam), Dilling (de Jeep). Schipper (AVA), Mantel (Politiesportvereniging)Jonker (Medi sche Sportkeuring), Slinger (Halter). Zwager (Alcmaria) en Boxem (DAW) voerden achtereenvolgens het woord. Namens de ereleden sprak de eerste voorzitter, de heer Van Vegten. Spre ker noemde het worstelen een prachtig grepenspel en hoopte dat het huidige bestuur, dat sinds kort de leiding van SSS in handen heeft, deze sport in goede banen zou leiden In zijn toespraak zei de heer Groot, eveneens oud voorzitter van SSS. dat de vereniging niet alleen verscheidenen uitstekende worstelaars had geleverd doch ook met het gewichtheffen een belangrijke rol had vervuld. Na de receptie stond een keurig ge dekte tafel gereed de genodigden te ontvangen, waaraan ook de Nederlandse kampioen zwaargewicht gewichtheffen, Bram Charité, J. Verheijen en Stah- lecker aanzaten. Tijdens het diner, waar leden en oud-leden door elkaar zaten, werden vele herinneringen opge haald en zonder twijfel zal dit samen zijn veel hebben bijgedragen tot het hernieuwen of verstevigen van oude vriendschapsbanden hetgeen voor de vereniging SSS alleen maar winst kan betekenen. Jubileumavond. In het vrijwel uitverkochte Wapen van Heemskerk organiseerde SSS 's avonds een jubileum-feestavond. Het hoogtepunt was het optreden van Charité, Verheijen en Stahlecker. Deze heren goochelden met gewichten alsof het verenkussens waren en het was dan ook niet te verwonderen dat de athle- ten bij iedere krachttoer een ovatie in ontvangst mochten nemen. Bram Charié was buitengewoon goed op dreef. De vorige week bij de Nederlandse kam pioenschappen zag hij geen kans om meer dan 150 kg te stoten. Op de jubi leumavond van SSS kwam hij tot 155 kg en eveneens kwam hij met trekken ook 5 kg boven het gewicht dat hij bij de kampioenschappen in Den Haag be reikte, namelijk 120 kg Dat Stahlecker en Verheijen de prestaties van Charité niet konden evefiaren was te voorzien, daarvoor is Charité ten slotte Neder lands kampioen in het zwaarste gewicht en bezette hij in Londen de derde plaats Vóór het gewichtheffen had het pu bliek kunnen genieten van enige aan trekkelijke bokswedstrijden. Enkele jeugdige leden van SSS bewezen op deze avond dat zij in deze sport reeds behoorlijk waren gevorderd. Toch viel het op dat de techniek van de Amster damse tegenstanders over het algemeen beter was. Dat is begrijpelijk als men weet dat de Alkmaarders slechts zelden in de gelegenheid zijn deel te nemen aan wedstrijden zodat bovendien het gebrek aan wedstrijdroutine voor hen nog een belangrijk nadeel is. De beste partij van de avond was de ontmoeting tussen de Amsterdammers Linneman en de Vries. De Alkmaarder Veenstra behaalde een overwinning op Zwaan die in de tw -ede ronde een paar maal werd aangeslagen. Technisch kwam Veenstra echter veel te kort bij zijn tegenstander en de jeugdige SSS'er zal goed moeten begrijpen dat zijn over winning min of meer gelukkig tot stand kwam. Belangrijk is echter dat hij moed heeft en over een harde rechtse beschikt. Als hij deze voordelen weet uit te buiten zullen wij zonder twijfel meer van hem horen. Van Wijngaarden was niet tegen zijn tegenstander opge wassen, hoewel hij o.i. over een betere techniek beschikt dan Veenstra. De beste Alkmaarder vonden wij Folkers die onbeslist bokste tegen Bonard. Als Folkers wat meer ervaring krijgt en beter durft volgen zullen zijn successen in de ring niet uitblijven. Na dit sportieve optreden werd het toneel ontruimt om de artisten gelegen heid te geven hun kunnen te demon streren. Emile Moretti, als goochelaar en telepaath. Henk Borst met zijn Westfriese voordracht en Sam Schut, bij gestaan door enkele andere mond- accordeonvirtuozen, hielden de zaal enige tiid genoeglijk bezig. Dat ten slotte tafels en stoelen aan kant gingen zodat jong en oud op de klanken en het rhythme van „De Dolonans" nog enkele uren bijeen bleven is vanzelfsprekend Dat hoort zo bij een jubileumavond en het sluitingsuur kwam dan ook voor velen veel te vroeg. Dat is het belangrijkste en dubbel de moéite waard om er nader op in te gaan. Een operette vereist van de uit voerenden feitelijk twee belangrijke dingen n.l. zanger zijn, en bovendien acteur. Dat deze factoren in deze ope rette vereniging zeer evenwichtig te genover elkander staan is in wezen de oorzaak van het succes. Deze opvoering is in het algemeen een zeer levendige en vlotte vertoning geworden, waar aan de gehele groep actief deelnam. Of men nu de solisten of de koristen neemt, een ieder doorleefde intensief de toe bedeelde rol. En dit alles is het succes vol resultaat van de bekwame regis seur Jac. Prijs. Zonder aan de overige prestaties iets te kort te doen willen we in het bijzonder vermelden de navol gende rollen. De Prins Student (P. Tromp) zéér goed gezongen, evenals Dr. Jüttner (P. Hop). Jac. Prijs was als kastelein van „De Blauwe Zwaan" kostelijk. Kathie, en Bertha resp. mej. Hanni Wolfswin kel en mej. Nel Gelder, uitnemend. De decors van Dirkmaat te Noord- Scharwoude waren zeer smaakvol, en de costumering liet niets te wensen over. Naar we vernamen was het deze avond tevens het debuut van de nieuwe dirigent de heer C. Geerling, die het Zaans operetteorkest voor de begelei ding ter beschikking had. Zijn beschei den manier van dirigeren deed sympa thiek aan, en hij wist met het orkest een lofwaardige begeleiding te pro duceren. Conclusie, een hoopvol en ge slaagd debuut. De balletten, ingestu deerd en ontworpen door mevr. Pran ger-Schuitemaker uit Alkmaar, wer den met veel gratie uitgevoerd. Het talrijke publiek we menen een uit verkocht huis was zeer enthousiast en liet het aan welverdiend applaus niet ontbreken. Amateurs die zich tot zo'n hoog peil weten op te werken, hebben recht op grote waardering. De nog vol gende uitvoeringen van „De Prins Stu dent", zullen zeker weer in het brand punt van de belangstelling staan en zo bevestigt Noord-Scharwoude weer eens voor de zoveelste maal zijn uitstekende muzikale reputatie. MS. Evangelisatie-samenkomst De samenwerkende evangelisatie commissies van de Langedijk hadden in de zaal van de heer P. Kramer te Zuid-Scharwoude Zaterdagavond een evangelisatie-samenkomst belegd, wel ke uitermate goed bezocht was. De bekende zendingspredikant, dr. W. G. Harrenstein van Amsterdam, die op deze bijeenkomst de boodschap van het evangelie bracht, had als onder werp gekozen: „De drie kruisen". In verband hiermede las ds. Donner van Broek op Langendijk bij de opening 'n gedeelte uit Luc. 23. Zoals Jezus daar op Golgotha tussen twee boeven hing, zo zeide dr. Harrenstein, zo staat hij vandaag nog in de wereld en geeft ieder een kans. De ene boef ergert zich aan Jezus, de ander grijpt Hem vast. D.i. het evangelie in de notedop. De één geeft Jezus een schop. De an der zegt: Straks in uw koninkrijk, denk dan nog eens aan me. En dan volgt de verrassende boodschap: He den zult u met mij in het paradijs zijn. In het fraaie gezelschap van' een boef ging Jezus naar zijn vaderhuis. Aan ons de keus om hen te volgen of met de andere kruiseling het verderf te kiezen, want Jezus is óf een steen waar we over struikelen óf een rots die ons behoudt. De heer Jan Stins van Broek op Lan gendijk droeg op «leze avond een schets voor getiteld: „Zonnige, Pasen". Zoals wij dit van de heer Stins gewend zijn deed hij dit op de hem eigen en stellig zeer verdienstelijke wijze, waarbij de kracht van de opgestane Heiland op de voorgrond stond. Ten slotte werd medewerking ver leend door het mannenkoor „De Lof- stem" o.l.v. de heer Paul Kok. Voorop gesteld dat deze belangeloze medewer king niet hoog genoeg kan worden ge waardeerd menen wij toch te moeten betreuren dat de gekozen liederen zo weinig tot het Paasevangelie in betrek king stonden en in dit programma dus eigenlijk niet thuis hoorden. De bijeenkomst werd door ds. Hen stra gesloten. Ongetwijfeld was deze avond een stichtingsvolle voorbereiding voor het herdenkingsfeest van onze verrezen Heiland, die het vloekhout tot heilig hout maakte en nog tweeduizend jaar later de zaal van ons dorpscafé tot hei lig land. Lagere scholen op het voetbalveld Op het voetbalveld „Vrone" te Sint Pancras zullen onze lagere schoen deze week tegen elkaar in het krijt tre den. Vanmiddag om twee uur is de eerste wedstrijd begonnen en wel tus sen de Chr. school te St. Pancras en de Openbare school te Broek op Lan gendijk. Daarna om 3.15 uur tussen de Openbare school te St. Pancras en de Chr. school te Heerhugowaard en om 4.30 uur tussen de Openbare school te Koedijk en de Openbare school te Heer hugowaard. Het programma voor de volgende dagen is als volgt vastgesteld: Woensdag 2 uur: Openbare school te Noord-ScharwoudeOpenb. school te Oudkarspel; 3.15 uur: Openb. school HeerhugowaardOpenb. school Broek op Langendijk; 4.30 uur: Openb. school KoedijkChr. school St. Pancras. Donderdag: 2 u. openb. school Noord- Scharwoudeopenb. school St. Pancras, 3.15 uur openb. school Oudkarspel chr. school Heer-Hugowaard, 4.30 uur openb. school Heer-Hugowaardchr. school St. Pancras. Vrijdag: 2 uur openb. school Broek op L'dijkopenb. school Koedijk, 3.15 uur openb. school Oudkarspelopenb. school St. Pancras, 4.30 uur chr. school Heer-Hugowaardopenb. school Noord- Noord-ScharwoudeOpenb. school te Scharwoude. Zaterdagmiddag zal de eindwedstrijd plaats, hebben tussen de winnaar van Poule A (chr. school St. Pancras en openb. scholen Heer-Hugowaard, Broek op L'dijk en Koedijk) en die -van Poule B (chr school Heer-Hugowaard en openb. scholen St. Pancras, Noord- Scharwoude en Oudkarspel). De firma J. Eecen Gzn, te Oudkarspel stelde _als wisselprijs een houtzaagmo len beschikbaar; Degene die drie maal achtereen winnaar is of vijfmaal wint wordt eigenaar van de prijs. Het kam pioenselftal ontvangt een speldje. De toegang is. vrij. verdronken Zaterdagmiddag geraakte het 3 %- jarig jongetje uit het gezin van de heer J. Buter spelenderwijs te water. De autoped die aan de slootkant was blij ven hangen deed het ergste vermoeden. Inderdaad werd het jongetje opge haald achter het huis van de heer Kout. Hoewel nog gedurende een half uur kunstmatige ademhaling werd toe gepast mocht dit niet baten en moesten de doktoren De Wit en Wilmink ten slotte de dood constateren. Getrouwd: WIM VAN KESTJ en ELINE VAN BEN! en JAN VERHAA en WILLY VAN KESO Alkmaar, 11 April Egmonderstraat 2. Bergerweg 87. De Heer en Mevroc VAN KESTERE] VAN BENI en de Heer en Mevrorn VERHAART— VAN KES' danken, mede nami ouders, voor de vele van belangstelling huwelijk ondervonde Heden overleed, en kalm, tot onze droefheid, onze Vader, Behuwd- Grootvader, de He JAN CHRISTIA DEKKER, Weduwnaar van N van der Schinkel,- in de ouderdom 74 jaar. Oudorp: J. P. DEKKE Middelburg, G. DEKKER C. DEKKER— TAVEN MARLEENTJI JOKE. Oudorp, 8 April 19 Ooievaarstraat 5. De teraardebesti zal plaats hebben Woensdag 12 Apr de Gem. Begraafp te Egmond aan nam. vier uur. Heden is na een 1 durige ziekte van heengegaan onze 1 geliefde Moeder huwd-, Groot- en F moeder, Zuster huwdzuster en Ti Mevrouw GEERTJE BRUL Wed. van CHRIST! JOHANNES BELT! in de ouderdom 63 jaar. Zaandam, M. BEIJER F. BEIJER— DUURHO Amsterdam, H. G. HERREBR —BEL1 J. J. HERREBRl C. J. FRANKEK beij: a FRANKEN. Alkmaar, C. OTJES J. OTJES. En Kleinkinderen Alkmaar, 7 April 1 Houtmanstraat 20. De teraardebestel zal plaats hel Woensdag 12 April de Gemeente-Be gr; plaats. Vertrek van huls r half twee. Heden is van heengegaan, na kortstondig lijden, het St. Elisabeth kenhuis te Alkm onze lieve Vrouw, J der, Behuwd- en G: moeder, Mevrouw GRIETJE ROSELA in de ouderdom 52 jaar. Uit aller na an J. ROO Kinderen en KI kinderen. Schermerhom, 10 April 1050. De teraardebeste zal plaats hebben t derdag 13 April i nam. 2 uur op de A mene Begraafplaats Schermerhorn. Heden nam de H nog geheel onverwa tot Zich onze gelic zorgzame Man, Va Behuwd- en Grootvs Behuwdbroeder en C de Heer andrif.s bos, in de ouderdom 70 jaar. Uit aller naa A. BOS— VAN DER WE Alkmaar, 8 April 11 Wagenmakersstraat Geen bloemen. De begrafenis zal I plaats hebben a.s. I derdag op de Gemee Begraafplaats. Vert van het Sterfhuis n half twee.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2