DE JEUGD EXPOSEERT! Dameskleding PRAATJES Exclusieve Stad en Omgeving De stukgedanste balschoentjes AGENDA Buisman was uitstekend op dreef Eerste schoolvoetbaldag een succes De Stierenkeuring te Alkmaar Een uitstekend geslaagde opvoering Zestig jaar dienstbode Biljartkampioenschap 7 tot 11 Spanning, voetbalvreugde en -leed Voor Iedere veefokker kan hier zijn gezichtskring verruimen Predikbeurten Ga zangklassen van Johan Kuiper gaven in 't Gulden Vlies een opvoe ring van het zangspel „De stukge danste Balschoentjes" van de compo nist Hans Schouwman. In muzikaal opzicht voorwaar een voortreffelijke keuze. Toch konden we niet ontko men aan de gedachte: hoe is het mo gelijk, dat deze componist met mo derne inslag zijn inspiratie zocht in een oud en misschien wel verouderd sprookje. Er was dus zoiets als een artistiek dualisme. Maar met dit ai stonden dirigent en uitvoerende zan geresjes en zangertjes voor geen ge makkelijke taak. Die taak is in vo caal opzicht schitterend vervuld. Hiervoor onze welgemeende waarde ring. Aan de entourage van het sprookje was voorts alle zorg be steed, goede décors en costumering. Wanneer men te weinig actie op het toneel constateerde, dan was dit niet de schuld van de regisseur Jean Ro bert Jr., maar van het nuchtere feit, dat er zoveel kinderen op het to neel moesten staan. De grootste ar tist is niet in staat een eenmaal be schikbare ruimte groter te maken. De dansjes o.l.v. Annemarie Kühne waren ln het kader van een kinder-operette zeer goed. Noodzakelijke décor-veran deringen waren oorzaak, dat de pau- Bewijs van eenvoud en irouw Veertien jaar was Mietje van Baar toen zij, haar vader, moeder en vier zusjes in Spierdijk vaarwel zei en als dienstbode bij haar oom Siemen Bak ker in de Diepsmeer introk. In het ge zin Van Baar heerste armoede in die dagen en daarom was moeder Van Baar blij, dat haar broer Siemen op zijn bruiloft liet doorschemeren, dat hij wel een van haar „moldjes" als dienstmeis je wilde hebben. Dat gesprek werd zes tig jaar geleden gevoerd. Oom Siemen en zijn vrouw zijn reeds overleden, maar Mietje is nog steeds de getrouwe dienstbode van de familie Bakker. Op 15 April 1890 trad zij in dienst, In de dagen toen zij met de vrouw per snip een soort trekschuit ander half uur nodig had om in Alkmaar te komen. Meestal maakten zij dit uit stapje op Zaterdag, de boerendag, om de wekelijkse inkopen te doen. Maar om vier uur moest Mietje weer op de boerderij zijn. Dan haastte zij zich naar de stal om de koeien te melken, een bezigheid, waarmee zij 's morgens in alle vroegte haar dagtaak begon. Om vier uur in de ochtend was zij al in de kleren. Dan werden eerst de koeien gemolken en assisteerde zij de boer bij het kaasmaken, 's Middags kon zij even rustig aan doen, doch dan was Mietje meestal bezig met het een of ander breiwerkje, tot de klok van de kerk toren vier slagen over het vlakke wei deland liet tuimelen. Eerst om acht uur kon Mietje zeggen, dat de dagtaak er op zat. Het was druk op de boer derij, maar Miteje bleek tegen het zware werk opgewassen. Zij was sterk en taai en slechts eenmaal was zij on der dokters behandeling, toen zij een been had gebroken doordat een koe boven op haar been was gaan staan. Mietje werd de vertrouwde huisgenote van de familie Bakker, zij zag de twee zoons en de dochter opgroeien tot struise mensen en deelde al hun lief en leed. Met hen verhuisde zij naar de boerderij aan het Kanaal en later naar de Hoeverweg in de Egmondermeer. In de oorlog werd deze boerderij ge raakt door Duits afweergeschut en brandde af, maar mej. Van Baar bleef haar werkgever, nu de zoon van oom Siemen, trouw. Op het ogenblik woont zij in het huisje naast de vroegere boerderij en hier zal het naar Zater dag zeker niet aan belangstelling ont breken. Het zware werk doet deze 74- jarige niet meer, maar overigens is zij de gewaardeerde hulp in de huishou ding. Dit unieke jubileum zal stellig niet onopgemerkt voorbij gaan. MOLEN „HET BERGFRKWARTIER" IN FEESTTOOI Op zichzelf is de repatriëring van mi litairen uit Indonesië ir. onze stad te genwoordig een alledaagse gebeurte nis, maar een hulde zoals de molenaai van de molen „Het Bergerkwartier' de heer Kuiper, gisteren bij de thuis komst zijn zoon bracht, ziet men maar zelden. De molen was geheel in feest tooi gezet ze's wel wat lang waren in verhouding tot het zangspel. Gewoonlijk heeft men bij een operette een orkestje, maar deze keer werd volstaan met enkele pianobegeleiding. Dit was om technische redenen zeer goed gezien. De pianiste dan, mevr. R. de Jong— v. Hoorn, speelde de moeilijke klavier- partij zeer muzikaal en volgzaam. Zij had een redelijk aandeel in het suc ces van deze avond. Dirigent Joh. Kuiper heeft het risico genomen dei* min of meer moderne operette uit te voeren, maar heeft daar intussen mede bewezen, dat zijn zangklassen tot bewonderenswoordige prestaties in staat zijn. Er wordt steeds be schaafd gezongen en dit is van geen geringe betekenis en zelfs van cultu reel belang. De belangstelling voor deze avond was zéér groot, zodat we konden spreken van een bijna uitver kocht huis. Aan grote waardering liet het publiek het niet ontbreken. Joh. Kuiper's zangklassen hebben weer hun jaren lange reputatie weten te handhaven. M. S. Wintercursussen voor jeugdige invaliden De afdeling Alkmaar van de Alge mene Nederlandse Invalidenbond ver schaft het komende winterseizoen aan ongelukkige jongeren, door het in het leven roepen van cursussen, de moge lijkheid zich ondanks hun belemme rende lichamelijke gebreken op te werken tot een volwaardige kracht in de maatschappij. Om dit prachtige ini tiatief ten uitvoer te kunnen brengen heeft het afdelingsbestuur de hulp in geroepen van Alkmaars burgerij. Door middel van een bezoek aan de gister avond in het Wapen van Heemskerk gehouden propaganda- en feestavond heeft het dit opgewekt in de benodig de kosten hiervoor tegemoet te ko men. En dat beroep op de medeleven de bevolking is niet tevergeefs ge weest. Een goed bezette zaal, waarin vele invaliden een aangenaam verblijf vonden, getuigde hoe spontaan Alk maar tegenover dit goede doel staat. Het was misschien wel daarom, dat de afdelingsvoorzitter, de heer J. Z. Bierman, met zoveel enthousiasme in zijn openingswoord van deze opzet melding maken kon. In zijn propagan distische inleiding verdeelde de heer Bierman de invaliden in drie groe pen: ten eerste zij, die ondanks hun lichamelijk letsel zich toch tot een volwaardige kracht in de maatschap pij opgewerkt hebben en een gezin i stichten konden: ten tweede de per- i sonen, die zover helaas niet komen i konden en onder de laatste soort groe peerde hij de jeugdige invaliden. In het bijzonder vestigde spreker de aandacht op deze jonggetroffenen, temeer, omdat zij nog niet beseffen welke pijnlijke gevolgen zich later door hun lichamelijke toestand kun nen voordoen. Daarom achtte hij het zo belangrijk, dat deze avond er veel toe zal bijdragen cursussen voor deze jongeren te kunnen houden. In dezelfde geest zette het hoofdbe stuurslid van de Ned. Invalide Bond, de heer L. v. d. Knaap, vóór de pauze het doel en het streven van de vereni ging uiteen. Aan het feestprogramma werd be langeloos medewerking verleend door de mondharmonicaclub en accordeon- groep van de Alkmaarse muziekver eniging „Crescendo". Het hoogtepunt van de avond vormde echter het op treden van de goochelaar-illusionist Mr. Hedi uit de Beemster. (Onheend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hotel Reserve (14 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Rope (18 jaar); Cinema Amerlcain, 8 uur: Prins der dieven (14 jaar); A.B.T., 8 uur: De dertien lanciers (14 jaar). Gem. Museum, 25 uur: Tentoonst. Alkmaarse schilders. Murmellius- gymnasium, 1012, 25 en 710 uur: De jeugd exposeert. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Hotel Reserve (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Rope (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Prins der Dieven (14 jaar); A.B.T. 8 uur: De 13 Lanciers (14 jaar). Gem. Museum, 25 uur: Tentoonst. Alkmaarse schilders. Murmellius- gymnasium, 1012, 35 en 710 uur: De jeugd exposeert (met attracties). Gulden Vlies, 8 uur: Zaalconcert Mannenkoor „Orpheus" (solistische me dewerking). St. Adelbertusschool, Bleekerskade:: Opening Donbofafa (fancy-fair). Verdronken jongetje gevonden Nadat de politie gistermorgen tever geefs de gehele omgeving van het sluisje nabij de Baangracht had afge zocht naar het 5-jarige jongetje S. Lee ring, dat sinds Woensdagavond werd vermist, is men nogmaals zijn zes-jarig vriendje gaan verhoren. De politie is met hem de stad door gaan fietsen en toen zij bij de Friese brug kwamen, herinnerde hij zich, dat zij die brug overgegaan waren. Het bleek toen dat zij op de Noorderkade, voor de Ringers- fabriek in een zandhoop hadden ge speeld. De politie ging in samenwer king met de waterpolitie dreggen en om één uur werd het lijkje opgehaald. Het stoffelijk overschot van het verdronken knaapje is naar het St. Elisabethzieken- huis overgebracht. Het is jammer dat het biljartkam pioenschap waaraan de sterkste spe lers deelnemen, het laatst wordt ge speeld. De biljartliefhebbers begin nen langzamerhand beu te worden van 'de vele tournooien en kampioenschap pen. Het is thans zo dat de belangstel ling voor het persoonlijk kampioen schap 7 tot 11 kleiner is, dan voor de wedstrijden voor de titel in de 1 tot 2 klasse werden gespeeld. Zonder nu iets af te willen doen aan de presta ties van de lager geklasseerde spelers is het toch duidelijk dat de wedstrij den, welke deze week in het café van de heer Venneker worden gespeeld, aantrekkelijker zijn. Niet alleen wordt het spel beter gespeeld, de spanning is ook groter daar series van veertig en meer niet tot de uitzonderingen be horen. Zij die gisteravond in het club huis van „De drie Ruiten" aanwezig waren, zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad. De verrassing van de avond was het uitstekende spel van Buisman. Algemeen werd aangeno men dat deze speler de laatste weken slecht in vorm was, doch Schouten moest ondervinden dat deze veronder stelling geen enkele grond had. Na een vrij zwak begin produceerde Buis man in de vierde beurt een knappe serie van 75 caramboles die op een betrekkelijk eenvoudige bandstoot af brak. Schouten kon hierop niet direct het juiste antwoord vinden en toen Buisman nog enkele series van om en nabij de twintig uit' zijn keu liet vloeien, was de partij spoedig beslist. De partij tussen Jac. Smit en Wa tertor scheen een gemakkelijke over winning voor eerstgenoemde te wor den. Tegen het einde van de partij herstelde Watertor zich uitstekend. Nadat Smit de 250 had vol gemaakt, moest Watertor nog slechts 24 caram- Afdeling B I: Heiloo I—Wilhelminaschool I 7-0; VGLO III-VGLO II 1-2 (n.s.); VGLO IV—Stompetoren I 3—4 (n.s.); Bergen I—Eg- mond I 0—3. Afdeling C It Lindenschool I—Tesselschade school I 4—0; Julianaschool I—BLO I 1—0; Rochdaleschool I—Vondelschool I 0—1; Nic. Beetsschool I—Bosb. Toussaintschool I 3—2 (n.s.) 2 maal. Afdeling C II; Vondelschool II—Bosb. Tous saintschool II 3—1; Tesselschadeschool II— Wilhelminaschool II 1—2; Nic. Beetsschool II —Bergen II 5—4 (n.s.) 2 maal; Lindenschool II—Rochdaleschool II 2—0. Na twee maal aflasten konden Donderdag de voetbalwedstrijden van de lagere school door gang vinden, gelukkig begunstigd door prach tig weer. Direct ging de belangstelling uit naar de wedstrijd Tesselschadeschool—Linden school. Hoewel de Lindenschool deze strijd vrij duidelijk won, bleek toch wel dat vooral de voorhoede van de Kampioenen 1949 een stuk aan kracht had ingeboet. Het elftal van Heiloo, dat hierna in het strijdperk trad was echter de openbaring van de eerste morgen. Hier werd duidelijk gedemonstreerd op welk peil zelfs jeugdvoetbal kan komen te staaan en het zou ons dan ook ten zeerste verwon deren, als Heiloo niet als kampioen in de afdeling BI uit het strijdperk trad. Verfrissend was vooral het enthousiasme waarmee de kleuters (Afd. CII) de strijd aan bonden. Vooral in deze afdeling was volop spanning. Bijzonder spannend was de strijd tussen de rivalen Rochdaleschool en Vondelschool. De laatste wist een verdiende 1—0 zege uit het vuur te slepen. Als we naar aanleiding van het vertoonde spel nog een pluimpje moeten geven dan moet dat zeker geschieden aan het adres van de blauw gehemde scholieren uit Egmond. De eerste schoolvoetbaldag is uitmuntend geslaagd: er was voetballeed en -vreugde èn voor de ouderen viel er volop van pittig voet bal te genieten. De kaasmarkt Op de kaasmarkt was heden aange voerd een stapel, wegende ruim 500 kg. De stapel was afkomstig van de heer Frans. De prijs ryas 1.61. Op de kaasmarkt te Bodegraven wa ren 11 April aangevoerd 35 partijen. De prijs was le soort 1.771.84, 2e soort 1.721.76. Extra belegen soort tot 2.15. De handel was kalm. Op de markt van Gouda werden Don derdag 101 partijen aangevoerd. De le kwaliteit met rijksmerk deed 1.78 1.85, 2e kwaliteit met rijksmerk 1.701.77. De handel was kalm. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. BEZOEKT nog VANDAAG of MORGEN 15 APRIL (laatste dag) de tentoonstelling in de aula van het Murmelliusgymnaslum te ALKMAAR. Geopend van 1012, 1417 en van 1922 uur. Entrée ƒ0.25. Zaterdagmorgen en -middag entrée voor de jeugd 0.10. boles maken, een opgave die echter te zwaar voor hem was. Slechts één speler bleef gisteravond onder de maat. Dat was Wijkhuizen, die zich kennelijk niet voldoende kon concentreren en de juiste maat maar niet kon vinden. Het was voor Bur ger nu niet moeilijk de partij in zijn voordeel te beëindigen. Hedenavond worden de volgende wedstrijden gespeeld: WatertorBuis man, BurgerSchouten en Wijkhui zenSmit. De uitslagen van gisteren waren: Burger 250 29 35 8.62 Wijkhuizen 126 29 20 4.34 Smit 250 32 32 7.81 Watertor 226 32 26 7.06 Buisman 250 24 75 10.41 Schouten 184 24 37 7.66 gemaakt en naar maat I Viering nationale feestdag Ter bestrijding van de kosten voor de fees telijkheden op 5 Mei a.s. (o.a. jeugdcircus en vloksdansfeest) zal Zaterdag een collecte wor den gehouden. Wil dit feest slagen, dan zal ieder een steentje moeten bijdragen. Geeft, vooral nu, bij de vijfde herdenking van onze bevrijding, met gulle hand. Collectanten kunnen zich nog heden op geven bij de heer N. J. 'Speur, tijdens de ten toonstellingsuren van „De jeugd exposeert!" in de Aula. Burgerlijke Stand Geboren: Hubertus L. Th., zoon van D. Volkers en M. G. Groot. Ondertrou wdPetrus J. Schaper en Divera M. de Jong. Johannes A. Kuijs en Guurtruida M. de Vries. Petrus G. Th. Veen- boer en Agatha M. Overtoom. Adrianus A. Niekus en Johanna K. Damsté. Overleden: Antonie Mol, 76 jaar, ge huwd met M. Koeleman. Barendina Groot, 70 jaar, gehuwd met C. H. Witte. Geslaagden Rijkslandbouwwinterschool Van d, Rijkslandbouwwinterschool alhier slaagden de volgende leerlingen: P. J. Beets, Beemster; P. Best, Schellinkhout; R. Bouman, Wijdenes; P. Brommer, Heiloo; H. H. Geert- sema, Proefpolder Andijk; A. A. Goede, Lands meer; A. de Goede, Petten; P. Jongert, West woud; C. Koster, Schellinkhout; J. J. Kreu- ger, Wijdenes; J. Mooij, Heiloo; D. Polman, Oudkarspel; C. Reyne, Wormerveer; P. N. Roele, Purmer; K. Rozendaal, Groet; S. Smit, Heerhugowaard; P. A. Teerling, Schoorl; P. H. Veldt, Castricum; Th. de Waard, Bergen; K P. Water, Wijdenes; H. R. A. Westerveld, Opmeer; C. Wiedijk, Beemster; A. Zonne veld, Egmond aan den Hoef. De Rijksveeteeltconsulent Ir. L. de Vries verzoekt ons opname van het volgende. Vrijdag 21 April wordt in de Ber gerhout te Alkmaar de jaarlijkse Cen trale Stierenkeuring gehouden. De or ganisatie van deze keuring alsmede van de daaraan voorafgaande 43 plaatselijke keuringen behoort tot de taak van de Prov. Commissie tot bevordering der rundveefokkerij in N.H. In totaal zijn dit jaar door de jury plm. 830 stieren gekeurd, tegenover ruim 940 een jaar geleden. Deze daling van ruim 100 st. is zeer waarschijnlijk wel het gevolg van de toename van de toepassing van de K.I. Van deze 830 stieren komen er 106 op de C.S.K. te Alkmaar, 't vorige jaar 124. De klasse der jonge stieren is verdeeld in 4 rubrieken, t.w. geboren 1 April 1949 en later (13 stuks), geb. tussen 17 Februari en 31 Maart 1949 (22), geb. tussen 1 Jan. en 17 Februari 1949 (23) en geb. 1 Sept. tot en met 31 Dec. 1949 (8). In totaal komen er dus 66 jonge stieren in de catalogus voor. Dan komen er 23 tweejar., 6 drie jarige en 10 vierjarige en oudere stie ren. Al deze stieren zijn volgens de jury de beste die op de plaatselijke keuringen zijn voorgebracht. Waar de periode tussen de eerste plaatselijke keuringen en de C.S.K. 4 tot 6 weken beloopt, is het onvermijdelijk, dat en kele stieren niet voor de C.S.K zijn aangewezen, maar die door huri ont wikkeling in de laatste zes weken het zo goed gedaan hebben, dat zij et we) voor in aanmerking zouden komen, in dien de beoordeling nogmaals her haald zou kunnen worden. Dit is evenwel onmogelijk. Het omgekeerde komt evenwel ook voor, dat n.l. stie ren in Akmaar aanwezig zullen zijn, die achteraf bekeken beter thuis had den kunnen blijven. Dit is evenwel onvermijdelijk. Het oordeel van de jury is een momentopname en sommi ge stieren geven zich op de dag der keuring helemaal niet. Fouten of ver gissingen of hoe men ze ook wil noe men, zijn nimmer te vermijden. Be halve de lichaamsbouw zijn bijkom stige factoren als toilet, conditie, pro- e-afstamming en de wijze van voorbrengen soms van niet onbelang rijke invloed op de beslissing al of niet geschikt voor de centrale keuring Het aantal „achteraf" bekeken zgn. on juiste beslissingen betreft evenwel elk jaar een betrekkelijk gering aantal dieren, zodat deze toch geen invloed hebben op de indruk van de gehele rubriek te Alkmaar. Doel van de C.S.K. als sluitstuk van de plaats gehad hebbende pl. keurin gen is, de fokkers leiders van de fok kerij, belanghebbenden en belangstel lenden jaarlijks een indruk te geven van de kwaliteit van het beste manne lijke fokmateriaal dat in de provincie aanwezig is. De kwaliteit van de stie ren op de C.S.K. is van vrij grote in vloed op de kwaliteit van het toekom stige fokvee en gebruiksvee. De indruk van de kwaliteit van de stieren op de C.S.K. is vrijwel altijd verschillend. Nu eens is de kwaliteit beter dan het voorgaande jaar, dan weer meent men enige achteruitgang te constateren. Soms betreft dit een enkele rubriek, soms meerdere. Elk jaar verschijnt een nieuwe collectie ten tonele, de klasse der éénjarige stieren, voor een groot deel weer af komstig van andere vaders en andere moeders. Op een C.S.K. als die te Alk maar, waar de klasse der jonge stieren in aantal verre die van de 2-jar. en oudere overtreft, is daardoor de alge mene indruk veel minder constant dan op een keuring, waar het aantal oudere stieren veel groter is. De algemene indruk der 2-jarige stieren wordt soms niet onbelangrijk beïnvloed door de verkoop van de beste jarige stieren naar bulten de provincie in het voor afgaande jaar. Door de ontwikkeling van de K.I. in Nederland en mede door de over het algenjeen prima pro ductie afstamming van vele N.H. stie ren zijn de afgelopen jaren nogal eens goede stieren naar elders verhuisd, voor zoverre ze in N.H. niet voor K.I. doeleinden konden worden geplaatst. Intussen heeft de K.I. zich in N.H. in die mate ontwikkeld, dat er onvol doende rijkspremie waardige stieren aanwezig zijn, wanneer een aankoop commissie ener K.I.ver. hoger eisen voor exterieur stelt dan b-. Trouwens, aankoopcommissies die b en b+ stie ren verlangen en bovendien rijkspre- miewaardig, zullen elders evenmin gemakkelijk slagen. Ik had het over de wisselende in druk van de kwaliteit der stieren op de C.S.K. en de oorzaken daarvan. Ik behoef wat dit betreft, U maar even in herinnering te brengen de invloed van Old. Adema I op de keuringen vanaf 1946. Deze invloed is zeer groot geweest. De stier zelf is later prefe rent 1ste klasse verklaard, een uit spraak die in de historie der fokkerij altijd tot de zeer hoge uitzonderingen zal blijven behoren. Na het verdwij nen van het toneel van Old. Adema was de hoop gevestigd op een of meerdere van zijn zoons. Momenteel heb ik de voorlopige indruk, dat Old Adema via zijn zoon Dina Lindberg Adema, pref. 2de klasse, en via diens zoon Adema 21 van de Woudhoeve een redelijke kans biedt, de N.H. fok kerij gunstig te kunnen beïnvloeden. Van de pl.m. 106 stieren, die dit jaar in Alkmaar naar de C.S.K. komen, zijn 74 stuks nafok van Old. Adema I. Bij de één jar. stieren komen er 21 van Adema 21. Bij de tweejar. komen 7 van Adema 21 en 8 van Adema 7. Vermeldenswaard is ook nog, dat het aantal stieren in eigendom van K.I.yer. dit jaar ongeveer 19 stuks be draagt. Men zou haast de indruk krijgen, dat deze stam is uitgespeeld, maar zó is het toch niet. Momenteel bezit de K.I.ver. te Oosthuizen de pref. stier Frans 247 van Groenhoven, terwijl kortgeleden de K.I.ver. te Sijbekafspei diens zoon Frans D weer naar N.H. heeft teruggehaald. Nog slechts enkele jaren geleden werden vele koeien, be horende tot de Frans-stam gepaard met Oldambster stieren. Thans zien we dat onderscheidene fokkers w.o. enkele vooraanstaande, een deel van hun koeien, soms Oldambster nafok, laten -insemineren met zaad van de pref. Frans 247 en zo experimenteert men voortdurend in de fokkerij, al maar proberende de meest gewenste eigenschappen te combineren. Via Frans 247 komt het Frans-bloed weer wat in de gratie. Behalve de stieren behorende tot de Oldamster stam en de Frans-stam zijn er op de keuring nog een 20-tal stie ren aanwezig van F.R.S.-origine. Iedere veefokker, die met de fok kerij meeleeft, kan een bezoek aan de C.S.K. niet ontberen. Dit is een jaar lijks terugkerende keuring, die men onmogelijk kan missen. Dit moet men zelf zien. Het volstaan met het lezen van een verslag is absoluut onvoldoen de. Daar blijft niets, erf althans weinig van hangen, in tegenstelling tot wat men zelf gezien heeft. Dus N.H. rundveefokkers, allen die Uw vak als fokker ernstig opnemen wij verwachten U 21 April a.s. in de gerhout te Alkmaar. van hier en gunier XIX Ik hew 't net had over de tetoónstel- ling, die ze in Alkmaar houwe zelle en nou net komme de groöte krante mit bar ontstellend nuuws. In Hoorn, in de Helder, in Skagen, in Beverwoik, in de Zaanstreek benne ze allegaar wat je- loers op Alkmaar wat de keismarkt betreft. Deer teugen die markt hewwe ze al heel wat trammelant skopt, want zoó'n ding is uit de toid, zoide ze en dat most 'n beurs worre. Maar bai 'n beurs hè je gien waag noódig en ok gien keisdreegers en as dat er niet bai is, den is er al an 't markten gien sjeu. Den komme de vriemdelinge niet en deerom is 't in Alkmaar niet begonnen. Nou zei je zien, datte ze de put dempe wulle as 't kalf verzis. 'Dat is met de tram van Bergen ok zoo. D'r wa» gien Bergenaar die met de tram mee gong, allegaar met die vervloekt hard raiende bussen, die gien bliksem ont zien zooasze ze deur de nouwe streita raaie... maar de tram, gien kop er ln van de Berger inboorlinge, met alle permissie zoid.... en as de attraksie van de keismarkt weg is, den gane ze ne- tuurlik gouw zoeke nei wat aérs wat er voor in de plaats komme ken, want ja, die vriemdelinge moet je zien te houwen... deer ken zoó'n stad niet bui tendeer raak je zoo zoetjes-an op insteld. Nou is goeie reid duur en de stuurman an de wal die het 't makkelik om 't zeggenWeerom hoor je nou nooit 'rs dat in 'n stad naast de ge- mienteraad niet 'rs 'n kemissie is van handel en industrie, die of-en-toe 'rs bai mekaar komme om de belange van de stad te bezien, zoo zonder polletiek, zonder te letten op gezindten.... We hewwe de raad, zegge ze den, as je zuks 'rs oppermaar 'n raad komt uit de polletiek voort, die binne alle gaar gekleurdze zelle moin nooit wois make kenne, dat 'n raad van teu- geswoordig niet veer ofweken ls van dat watte ze d'r vroeger mee bedoeld hewwede raad der oudsten en der waizennou bin je roöd óf zwart of rosemaar intussen, de keismarkt loit asens op z'n oortjeSOIMEN. VOOR ZONDAG 16 APRIL 1950 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Dikboom (H.Doop); Woensdagav._ half 8 oecumenische avondwijding. Ka- pelkerk, 10 uur ds. Den Oudsten (H. Doop); 5 uur ds. Wesseldijk; 7 uur de heer Termaat van Oudeschild (jeugd dienst). Rem. geref. gem., half elf ds. Luca van Amsterdam. Luth. kerk (Oudegracht), av. half 8 ds. Haan (H. Avondmaal)Doopsgez. kerk, 10 uur, da. Schepman van Broek op Langen- dijk. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Ros van Hoofddorp. Oud -kath. kerk geen dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaint- str., half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., 3 uur jeugdclub Kr. v. Eltenweg -22; Do. half 8 evangelisatiesamenkomst in Waakt en Bidt, de h®er Dammuller. Leger des Heils (William Booth), Lim- merhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 7 uur openlucht- prediking op de Stenenbrug; 8 uur ver lossingssamenkomst o.l.v. kapt. Hassoldt en luit. Sehriek; Do. 8 uur bijz. dienst o.l.v. kapt.Hassoldt. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur heiligingsdienst; 3 uur Zondagsschool; 8 uur verlossings- samenkomst; Wo. 8 uur wijdingsdienst o.l.v. vaandrig Kuipers. Kruisleger, Hekelstraat, 10 uur wijdingsdienst; 8 uur openb. samenkomst; Di. en Do. openbare samenkomst; Wo. 7 uur open luchtsamenkomst Pl. Stenenbrug o.l.v. serg.-maj. De Haas. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeen komst. Ver. van spiritisten Harmo- nia, in hotel Centraal (Hofplein), half elf morgenwijding, de heer ir. Felix Ortt uit Soest. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur ds. Kaptein (H. Doop). BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bre mer. Rehoboth, half elf ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Swen van Den Helder. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Donner. Doops gez. kerk, av. half 8 da. Schepman. DE RIJP geen dienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Bouma van Noordwijk. DRIEHUIZEN, half 8 de heer Albertz. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur, ds. Roobol. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. EGMOND-BINNEN, half 10 ds. Plug. GRAFT geen dienst. GROOT-SCHERMER, 10 uur ds. Kastein (bev. nieuwe lidmaten met een persoonlijk woord van de heer Albertz) m.m.v. zangkoor. HEILOO, herv. gem., av. 7 uur ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10 15 uur ds. Tonnon van Amsterdam. HEER-HUGOWAARD. Geref. kerk, half 10, leesdienst; 2 uur ds. Middel koop van St. Pancras. HENSBROEK, av. 7 uur ds. Liirsen van Hoogwoud. KOEDIJK geen dienst. LIMMEN, 10 uur ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 uur (voorb.) en 4 uur cand. J. H. v. Halsema van Ermelo. OTERLEEK, 10 uur, ds. Keja. OUDORP, half elf ds. Plug van Egm. a. d. Hoef. SCHERMERHORN. Geref. kerk, 10 uur en half 3 ds. Visser. SINT-PANCRAS, herv. gem., 10 u. en half 4 de heer v. d. Brink, hulppred. te Waarde. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN geen dienst. Evangelisatie 10 uur de heer Elzinga van Amsterdam. VEENHUIZEN, 2 uur ds. Kaptein van Akersloot. W ARMENHUIZEN, av. 7 uur ds. Post. WEST GRAFTDIJK, half 10 dienst.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2