Drie meisjes in de vlammen omgekomen Abdul Aziz geeft zich over Kort Bestek Fafa/e brand in Wervershoof De Belgen wachten gespannen af VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hitte maakte redding onmogelijk Innig medeleven met bemind burgemeester Nederlander krijgt functie bij Ver. Naties FINEBEL VAN DE BAAN Ver. voor Mulo tegen nieuwe vierjarige school Tien mille aan juwelen gestolen TABAKSACCIJNS KAN MOEILIJK WORDEN VERLAAGD Onderzoekingen inzake nieuwe gifgassen HENRI HOLDERT IN CASSATIE Het Koninklijk Gezin weer thuis Weerbericht Van Zeeland laat niets los Post voor de General Bailou De Skaugum" vertrokken Bevel tot aanval op Azh werd opgeschort Groeiend gevaar BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Zaterdag 15 Aprfl 1950 147e Jaargang No. 89 ALKMAAESCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1,50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. bi de nacht van Vrijdag op Zaterdag om één uur is door tot op dit moment onbekende oorsaak brand uitgebroken te Wervershoof (W.-Fr.) in de woning van de burgemeester, de heer N. J. H. Raat. De twintig-jarige dochter van de burgemeester en twee logeetjes, nichtjes van respectievelijk 16 en 7 jaar uit Medemblik zijn omgekomen. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de burge meester en diens vrouw, toen zij de brand ontdekten, zich nog slechte met moeite konden redden. Een poging om de kamer van de meisjes te bereiken mislukte. Onze speciale verslaggever meldde hedenmorgen over deze fatale brand het volgende: Om één uur vannacht schrok de echt genote van burgemeester N. J. H. Raat wakker door het gegil van de kinderen, de 20-jarige dochter Elly en de twee nichtjes uit Medemblik, de 17-jarige Ria en de 7-jarige Gerrie Raat, die op een slaapkamer aan de Oostzijde van de burgemeesterswoning op de boven verdieping sliepen. Met grote ontstel tenis nam mevr. Raat waar, dat dikke rookwolken haar omringden. Onmid dellijk poogde zij, tezamen met haar man, de kamer der meisjes te berei ken, maar grote vlammen sloegen het echtpaar tegemoet en maakten dit on mogelijk. De heer en mevr. Raat wis- .ten via de trap de buitendeur te be reiken, waarbij zij brandwonden oplie pen. Mevrouw Raat riep direct de hulp in van de tegenover haar wonende buurman, terwijl de burgemeester in nachtgewaad naar de nabij gelegen brandpost snelde, om de sirene in wer king te stellen. De buurman hoorde de twintigjarige dochter Elly Raat vanuit de slaapka mer om hulp schreeuwen, doch op Mr. J. C. van Heuven, administrateur bij het ministerie van Sociale Zaken zal binnenkort door secretaris-generaal Trygve Lie worden benoemd tot di recteur in het sociale departement van de Verenigde Naties te Lake Success. Het plan tot vorming van een econo mische unie tussen Frankrijk, Italië en de Beneluxlanden schijnt van de baan te zijn. In Parijs is medegedeeld, dat men thans probeert een economische groepering van grotere omvang te vor men, waartoe inzonderheid ook Groot- Brlttannie zou behoren. Bij bepaalde waarnemers was n.l. verontrusting ont staan over de vorderingen, die ten aan zien van do Finebei werden gemaakt. Op het congres van de Vereniging voor MULO te Dordrecht is gisteren in verband met bestaande plannen tot het projecteren van een vierjarige al gemene middelbare school een resolu tie aangenomen, waarin de ernstige verontrustheid der aanwezigen over verwerkelijking van deze plannen wordt uitgesproken. Men acht inschui ven van dit schooltype schadelijk voor een hernieuwde onderwijzersorganisa tie. Een bewoner van de Celebesstraat te Den Haag heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat eergisteravond uit een kast in zijn wcming juwelen ter waarde van ongeveer f 10.000 zijn ge stolen, alsmede f 300 aan baar geld De huisknecht-kok. die van deze dief stal wordt verdacht, is voortvluchtig. Op 6 en 7 Mei wordt de tweede internationale rallye voor autocars naar Montreux gehouden. Eén Nederlandse équipe zal hieraan deelnemen in een luxe touringcar, onder auspiciën van de Nederlandse Reisvereniging. zijn herhaald roepen, om door het raam naar buiten te springen, kreeg hjj geen antwoord meer. Vermoedelijk zijn de drie meisjes door de rook gestikt. Mevrouw Raat en de burgemeester wilden hun woning weer binnengaan, doch de buren moesten hen dit belet ten. Het huis was toen reeds één bran dende fakkel gelijk. Alle reddingpo gingen werden door de hitte volkomen onmogelijk gemaakt. Kort na het alarm was de brandweer van Wervershoof ter plaatse en wist spoedig het vuur te overmeesteren. De burgemeesterswo ning staat geheel vrij en door het blad stille weer liepen de in de nabijheid gelegen huizen geen gevaar en bekwa men ook geen schade. Omtrent de oor zaak van de brand tast men tot op dit ogenblik nog volkomen in het duister. Vijf minuten vóór het uitbreker, van de vlammenzee waren nog enkele inge zetenen de burgemeesterswoning ge passeerd zonder enig teken van onraad te bespeuren. Het vuur moet ontstel lend snel om zich heen hebben gegre pen, want in die korte spanne tijds was de gehele woning zo goed als uitge brand. Op de vroege ochtend groepten de bewoners samen bij de uitgebrande wo ning van de in Wervershoof zo bemin de burgemeester, die destijds zijn eer ste vrouw ten gevolge van een ongeluk moest verliezen. Burgemeester Raat zelf was op dit uur onderweg naar Medem blik om zjjn schoonzuster, die enkele weken geleden haar man verloor, voor te bereiden op de zware slag, welke haar door het verlies van haar twee dochters weer is toegebracht. De tabaksaccijns is een zaak, die de Benelux als geheel aangaat en daarom zal het moeilijk zijn. haar spoedig ver laagd te krijgen, zo veronderstellen deskundigen. Dit naar aanleiding van het verzoek van de Nederlandse en de Belgische sigarenindustrie, om de ac cijns drastisch te verlagen. Op 18 Fe bruari is een protocol inzake de uni ficatie van de accijnzen door de drie landen ondertekend. Dit moet eerst door de respectieve parlementen aan vaard of verworpen zijn, voor en aleer nieuwe onderhandelingen kunnen wor den geopend. AMERIKANEN ZULLEN ZUIDKOREAANSE OFFICIEREN OPLEIDEN. Het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur te Tokio heeft medege deeld, dat het Amerikaanse leger in Japan Zuidkoreaanse legerofficieren zal opleiden. 33 Koreaanse officieren, tot de rang van kolonel, zijn te Tokio aangekomen om de Amerikaanse op leidingsmethoden te bestuderen. In Amerika en Engeland De Daily Express weet te melden, dat de Britse en de Amerikaanse ge heime dienst intensieve nasporingen verrichten in de installaties van de Britse regering voor onderzoek naar gifgassen. Een week voordat Fuchs zijn bekentenis aflegde, hebben Amerika en Engeland een overeenkomst over het uitwiselen van inlichtingen inzake gifgasen ondertekend. Ook in Amerika worden thans uitgebreide onderzoe kingen op dit gebied verricht, die reeds hebben geleid tot de vervaar diging van een gas, dat duizendmaal zo effectief is als mosterdgas. De bijzondere Raad van Cassatie zal op Zaterdag 10 Juni de zaak behande len tegen Henri Holdert, die wegens samenwerking met de vijand door het bijzonder gerechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot 12 jaren gevangenis straf. H. was tijdens de bezetting di recteur van de Telegraaf en lid van de SS. De regering van Bolivia is afge treden, nadat zij haar bevoegdheden had overgedragen aan een militaire junta. Terugreis verliep vloi H.M. de Koningin, die verwelkomd werd door haar particulier secre taresse Mevr, N. Smitt—Avis, en de beide prinsessen na aankomst op Schiphol. Gebruind door de zon, die Val d'Isère in de afgelopen weken rijkelijk heeft bedacht, stapten de Koningin en de Prinsesjes gisteravond om vijf over half acht uit de geheel bezette Convalr, waarmee zij van Genève naar Neder land waren gevlogen. Even later reden zjj naar paleis Soest- djjk, waar de Prins op dat ogenblik juist was gearriveerd. Het gezelschap, waarvoor de achter ste plaatsen in de Convair waren ge reserveerd, gebruikte het lichte souper met de andere reizigers in het vliegtuig. De Prins werd op zijn vlucht naar Soesterberg, die een zeer vlot verloop Weersverwachting geldig tot morgenavond: Vannacht lichte m droge gronden waarschijnlijk tware nachtvorst en hier en iao' chtendmist Overigens nog en :ele verspreidt buien maar ook 'linke opklaringen. Matige tot rwakke wind hoofdzakelijk uit Noordelijke richtingen en iets hogere temperaturen dan van daag. ZONDAG: Zon op: 5.42 onder 19.38 Maan op 5 24, onder 18.59 MAANDAG: Zon op: 5.40, onder 19.40 Maan op 5.33, onder 20.11 (n.m.). v> Koning Leopold houdt heden radio-rede De Belgische kabinetsformateur Paul van Zeeland heeft gisteravond Pregny verlaten, nadat hij gedurende acht uur had vertoefd in de villa van koning Leopold. Bü zjjn vertrek van het vliegveld te Genève weigerde hü enigerlei mededeling te doen omtrent hetgeen hij gedurende anderhalve dag met zijn vorst besproken heeft, ilij kondigde slechts aan, dat er later een communiqué zou verschijnen. Later is medegedeeld, dat koning Leopold heden een radiorede tot zijn volk zal honden. Koning Leopold heeft zijn boodschap op een gramofoonplaat laten opnemen. Van Zeeland heeft de plaat mee naar Brussel genomen De red» zal om 17 uur Nederlandse tijd worden uitgezonden Zijn komst werd gisteravond :n Brussel met spanning afgewacht Men tastte er uiteraard volkomen in het du'stei omtrent de besprekingen die hij heeft gevoerd en vooral In de kringen der CVP heerste grote ver warring Weliswaar werd er druk ge spoken over een compromis-formule maar niemand wist te zeggen wat de ze inhield, daar alle kopstukken er zo hun eigen lezing op na bleken te hou den. Vast staat intussen wel, dat koning Leopold niets wil weten van een zui ver katholieke regering of van een kabinet en enkele buiten het parle ment staande figuren. Het Vlaamse katholieke blad De Standaard heeft na drukkelijk verklaard, dat Pirenne uit naam van de koning tegen voorstellen dienaangaande bezwaar heeft gemaakt. Van Zeeland weigerde aanvankelijk, dit te geloven, maar moest zich ten slotte wel bij de verklaring van de secretaris des konings neerleggen. had, vergezeld door zijn adjudant, ma joor Geertsema en zijn hond Martin. Toen de koninklijke familie gister ochtend Val d'Isère verliet, had de schooljeugd uit de omgeving zich voor het hotel opgesteld met Franse en Ne derlandse vlaggetjes om koningin, prins en prinsesjes een laatste groet toe te zwaaien. Dr. Petri, de actieve burge meester van Val d'Isère, bood de Ko ningin bij Haar afscheid een prachtig met gouddraad doorstikt kapje aan, dat behoort bij de nationale dracht van Savoie. De prinsesjes voerden halsdoe ken als souvenir met zich mee. Het lag in de bedoeling van de ko ninklijke familie tussen Val d'Irère en Genève de bus te verlaten om ergens aan de kant van de weg te gaan pick nicken. Maai het weer gooide roet in het eten en daarom werd maar op een geschikt plaatsje halt gehouden en werden de vorken, lepels, messen en borden in de bus te voorschijn gehaald voor een gezellige bus-picknick, die ruim een uur duurde. Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip General Bailou, moet uiterlijk op 16 April a.s. in Nederland worden ter post bezorgd. Het adres dient de vermelding te be vatten: Aan boord van het troepen schip Gneral Bailou op thuisreis naar Nederland. De naam van de tussenha ven mag niet worden vermeld. Op 12 April is uit Priok vertrokken het troepenschip Skaugum met 1800 passagiers. Aan boord bevinden zich de volgende gesloten eenheden van de Kon. Landmacht: 5e bataljon garderegi ment grenadiers, 5e bataljon garderegi ment jagers, 50e veldhospitaal en 50e hoofd verbandplaats. SCHUTTEVAER VRAAGT EEN WATERWEGENWET Mr. W. A, C. van Dam bepleitte in de vergadering van Schuttevaer te Steen- wijk het tot stand komen van een wa terwegennet. Men krijgt dan overal uni forme betonning en verlichting en ver ordeningen, terwijl het nu een grote chaos is, waaruit geen schipper wijs kan worden. Polen heeft Donderdag te Warschau een handelsovereenkomst met de Bene luxlanden ondertekend. Hij vloog naar Djakarta en werd gearresteerd Abdul Aziz heeft eindelijk gecapituleerd. HU is gisteren met een speciaal vliegtuig, waarin zich ook dr. RatulanSi, de minister van voorlichting van Oost- Indonesie. overste Mokoginta, en de heer O'Neill, Australische waarnemer van de UNCI, bevonden, naar Djakarta gevlogen. Hij is daar in arrest gesteld. Zijn komst, aldus verklaarde de minister van defensie der RIS, Sultan Hamengko Buwono van Djokja, betekent zjjn onvoorwaardelijke overgave, maar nog aller minst, dat de opstandige beweging op Makassar nu ten einde is. De opdracht aan de federale troepen, om aan de opstand na een eind te maken, is dan ook nog niet ingetrokken. De rede, waarin Sukarno bevel gaf tot onderdrukking van de opstand, heeft in Makassar grote verslagenheid veroorzaakt, die pas iets verminderde, toen bekend werd, dat de sultan van Djokja het bevel tot de aanval nog niet had gegeven. Bovendien was be kend geworden, dat overste Mokogin ta en de Oostindonesische regering nog voortdurend zochten naar een vreed zame oplossing. Gistermiddag omstreeks twaalf uur riepen Mokoginta en de Oostindo nesische regering tezamen de bevol king en de manschappen van het KNIL op, rustig te blijven. Sukawati, de landspresident, belde de Sultan van Djokja op en deze deelde mede, dat hij het bevel tot de aanval nog niet had gegeven, aangezien bericht was ontvangen, dat Aziz alsnog bereid was gebleken, naar Djakarta te komen, en de eisen van de regering der RIS te aanvaarden. Er zijn aan Aziz geen beloften van welke aard ook gedaan, zo is te Dja karta medegedeeld. Het radiotelefoonverkeer tussen Ne derland en Makassar is thans verbro ken. Het radiotelegraafverkeer loopt via Djakarta. Nieuwe bevelhebber Door een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie der RIS is mede gedeeld, dat de huidige militaire gou- De oudjes doen 't nog best In Bergen op Zoom is een toneelclubje gevormd door ouden van dagen. Dezer dagen geeft dit clubje een uitvoering voor de oudjes en is er een uitvoering ten bate van de kas van de ont spanningsclub, die in Bergen Op Zoom heel wat in het belang van het vermaak van de ouden van dagen doet. Twee éénacters staan op het programma en bovendien een viertal voordrachten. De oudste dillettant. is een 83-jarige, die de bijnaam draagt van „Kiske Comidie" en die het toneelspelen nog niet is verleerd. Een eigen orkestje van 5 man nen, die te samen 375 jaar tellen, zorgt voor de muzikale opluiste ring. DE KON. SHELL JUBILEERT Op 16 Juni zal de Kon. Ned. Petro leum Mjj. zestig jaar bestaan. Dit ju bileum zal worden herdacht door in de Haagse dierentuin een tentoonstelling, betrekking hebbend op de aardolie industrie in het algemeen en de Kon. Shell-groep in het bijzonder te organi seren. Deze expositie zal gedurende drie weken voor het publiek te bezichtigen zijn. GRIEKSE REGERING AFGETREDEN De Griekse regering van premier Sophokles Venizelos is gisteren afge treden. Aan generaal Plasteras is op gedragen een nieuw kabinet te vor men. Dertienhonderd Nederlandse emi granten, die in de Canadese landbouw hun bestaan zullen gaan zoeken, zijn met de „Volendam" in Halifix aange komen. Dit is de eerste keer. dat een speciaal emigrantenschip van Neder land naar Canada is gevaren. JJezer dagen heeft de politie in Utrecht voor de zoveelste maal meneer Beg- tache gearresteerd. Meneer Begtaches wieg stond in Marokko en hij leerde kameelrijden, vóór hij kon lopen Erg verdienstelijk, maar dat geeft hem nog niet het recht, om huwelijkszwendel te plegen, of voor een paar matrozen twintig dollar te gaan wisselen en de heren op hun kleingeld te laten wach ten. Ze hebben het lang met hem aan gezien, maar nu is meneer Begtaclie over de grens geleid met de boodschap, dat-ie niet hoeft terug te komen, üe jacht op de Hollandse Nieuwe be gint dit jaar op 30 -Mei Dan vaart de helft van de vloot uit en een week later, op 6 Juni, volgt de rest. O Een Duitse legionnair heeft verklaard, dat tienduizend Duitsers thans dienst doen in het Franse leger in Indo China. Och ja, waarom ook niet? Een geweer is een geweerVoor de 42ste maal is in Parijs de tentoonstelling der on- afhankelijken geopend. Jean Galeani is een schilder van 81 jaar, die 42 maal zijn werk onverkocht zag Nu heeft hü maar een privé-tentoonstelling gehou den langs de trap van zijn woonhuis. niiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiHiiiiiin Uoera, ze zjjn er weer. Alles mecha niek en beweegbaar en een aardig heid voor de kleine meid. Vliegende schotels boven Palermo. Twaalf stuks in vier formaties van drie. Links uit de flank, marrrrs! De communistische partij in Italië telt thans (volgens eigen Ze noemen het „koude oorlog" maar het is mij te warmJ telling) 2.098.608 leden. De Amerika nen en de Zweden gaan sterrewachten bouwen in Australië in de buurt van Canberra Om naar het Zuiderkruis te koekeloeren. In Rijswijk wil een on dernemend heerschap een inrijcinema gaan vestigen met een doek van hon derd vierkante meter en twee projectie- kanonnen. Blijf in uw Volkswagen zit ten en lach om Danny Kaye. Voor elke auto, die komt binnenrijden moet drie gulden worden betaald, ongeacht het aantal inzittenden. Touringcaronderne mers, hier valt wat te verdienen Tn Oost Duitsland zijn door de federale regering twee nieuwe feestdagen in gevoerd, de „bevrijdingsdag" op 8 Mei en de „dag der Republiek" op 7 Octo ber. q Beniamino Gigli had op een concert in Den Haag zoveel succes, dat hij zijn programma zowel vóór als na de pauze moest verdubbelen. Zoiets kan helaas niet van elke kunst manifestatie in ons land gezegd worden. In Engeland is een „familievliegtuig" geconstrueerd voor een piloot plus drie passagiers. Interieur: blauw afwasbaar plastic, en een dik vloerkleed. Het apparaat schijnt bovendien nog veilig te kunnen vliegen ook. verneur van Noord-Sumatra, kolonel A. E. Kawilarang, tot opperbevelheb ber en chef-operaties is benoemd van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht van de RIS in Oost-Indonesie. Kolonel Kawaliarang, die een Neder landse militaire opleiding heeft gehad, is geboortig uit Oost-Indonesie. TERWIJL WIJ ONS opmaken om het eerste lustrum te vieren van de be vrijding van oorlog, verdrukking en el lende rijdt aan de kim van Europa's nieuwe dag alweer de apocalyptische oorlogsruiter op het rode paard. Bijna onmerkbaar langzaam, maar onmisken baar zeker, groeien de internationale spanningen. Van tijd tot tijd flitst door de nacht van vrees, waarin wij leven, het rode signaal. En iedere keer dat het opnieuw opflitst door een inci dent, een scherp woord, een nota van protest heeft het dreigender karak ter. Vandaag staat er in dit nummer een bijzonder opmerkelijk artikel van onze altoos uitnemend ingelichte diplomatie ke medewerker. Hij zegt in ronde woorden, dat alle pogingen, om over eenstemming te bereiken tussen de wereldmachten Amerika en Rusland, gefaald hebben en dat Washington daaruit thans de definitieve conclusie heeft getrokken, dat de „koude oorlog" met groter intensiteit en efficiënter dan ooit zal worden voortgezet. Amerika zal daarbij in de nabije toekomst het offensief van Rusland overnemen en dit betekent, voor wie tussen de regels door kan lezen, dat we dit voorjaar geen gebrek zullen hebben aan hache lijke situaties. Het uit ongetwijfeld on verdachte bron stammende artikel van onze medewerker werd, vier en twin tig uur nadat hij het had geschreven, reeds door een groot Amerikaans dag blad bevestigd met de mededeling, dat Amerika een „generale staf" gaat sa menstellen voor de organisatie van zijn koude offensief. We zijn nu dg)ri)gjva in de meest volstrekte zin aangekomen bij de situatie, die Emanuel Kant voor ogen stond toen hij schreef: „Geen vre de verdient de naam van vrede, wan neer daarin de kiem van een nieuwe oorlog verborgen ligt". LIET IS GEEN prettige taak, deze din gen te moeten zeggen. Maar het is goed dat men de waarheid spreekt, óók als die waarheid zéér slecht nieuws be vat. Men zal zich, hoe eerder hoe beter, vertrouwd moeten maken met de ge dachte, dat de verhouding tussen Ame rika en Rusland inplaats van, zoals wij allen gehoopt hadden, te verbeteren allengs zal verslechteren. Er is op dit ogenblik geen sprake van vrede. Er bestaat een koude oorlog. Dat betekent, dat de wereld wankelend gaat langs onpeilbare afgronden van verwoesting en verderf en dat er maar weinig be hoeft te gebeuren om de razende tui meling ir de diepte te doen beginnen. Zo is de situatie en dat is weinig ver heugend. Dat stemt tot ernstige bezin ning. En dat noopt ons, om met ter zijdestelling van alle onvruchtbaar de faitisme alles te steunen, moreel en materieel, wat de dijken kan verster ken die de vloed van nieuwe barbarij en ellende moeten tegenhouden. Europa wordt, al is het op dit ogen blik nog niet voor de helft gereed, iedere maand sterker. En van kracht moeten de verbonden vrije landen het hebben, nu de rede faalt. Alles wat de opbouw van die kracht weerstreeft onder welk voorwendsel of onder wat leuze ook dient te worden ge brandmerkt (en behandeld!) als land verraad. Landverraad, dat te ernstiger karakter draagt nu het gaat om méér dan nationale of economische of sociale belangen alleen; nu de beschaving en het bestaan van Europa zelf op het spel HE KOMENDE herdenking van de vijf jaar vrijheid, die het ons vergund w»rd te beleven na vijf jaren slavernij, moge in ons allen het trotse besef wek ken, dat wij een taak hebben, van welker kordate vervulling de toekomst van generaties Europese mensen af hankelijk is. Dat is een verantwoorde lijkheid waaraan zich van dit ogenblik aan niemand kan of mag onttrekken. Het lijdt geen twijfel dat de West- europese gemeenschappen geestelijk niet rijp zijn voor de aanvaarding van deze harde feiten. Men heeft, na al de rampen die Hitler over de mensheid bracht, te zeer en te vurig gehoopt op vrede, dan dat men zich' thans inner lijk weerb: ou kunnen maken tegen nieuwe gevaren Toch zal, zonder die innerlijke spankracht, zonder dat gees telijk verweer in de ziel van de Wes terse mens, de Westerse materiële de fensie niet de kracht kunnen opbren gen, die nodig is om het gevaar ta keren-

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1