f V KLM Algemene vergadering„Noordermarktbond" Notekraker S. wint te Duindigt Deelwerk voor sigaren makers? AKKERTJES Ontploffing in Viking was sabotage Journalisten tegen het ontwerp-perswet .Privateer' Venlo Hockeyploeg nummer één Grote belangstelling opgegeven WERK KLEDING HUWELIJK •55- Het Radioprogramma /ij*- Onder ideale weersomstandigheden tn grote publieke belangstelling vond op de Lange Vijverberg voor het ge bouw van de KNAC te 's Gravenhage de start voor de Tulpenrallye plaats. Precies 17.32 gat de starter Van Haa- ren het vertreksein van de eerste ploeg, die Den Haag als startplaats had gekozen, n.I. het duo VisserDen Ouden uit Rotterdam met Austin. Aan de starttafel was alles uitste kend geregeld en precies op tijd ver trok iedere volgende minuut een equipe. De meeste waren Nederlan ders, doch ook tal van buitenlandse equipes, waaronder de winnaars van het vorige jaar, de Engelsen Ms. Cooke en K. Wharton hadden de residentie als punt van vertrek gekozen. Ditmaal reden de Engelsen echter niet tezamen doch in verschillende ploegen. Opmerkelijk was de „Lilliput" Ro- vin van het duo Pruis—Hemet, een bij zonder kleine wagen, waarvan boven dien de wielen beduidend kleiner dan normale wielen zijn. Niet gestart zijn de equipes van EenennaamWalraven KeulenKeislairmevr. Verkammen met Ctroen en Verkammenvan Van Keulen met Vauxhall. De deelnemers aan de Tulpenrallye die vanuit Brussel vertrokken zijn in prachtig lenteweer gestart voor het gebouw van de Koninklijke Belgische Automobielciub. De Francman Redele met Renault is niet gestart. Uit Belfort {wam Zondagavond het bericht, dat de sneeuwploegen van de Direction des Ponts et Chaussees de gehele dag hadden gewerkt en 40 van de 50 km in de Vogezen sneeuwvrij waren gemaakt. De resterende tien ki lometer zullen Maandag gebeuren, zo dat te verwachten is, dat de deelne mers, die Dinsdag de route der 15 ber gen zullen afleggen, toch nog over een sneeuwvrij parcours kunnen rijden. De weersomstandigheden zijn inmid dels veel gunstiger geworden. Mocht het weer niettemin omslaan en zou er van nieuwe sneeuwval sprake zijn dan hebben de organisatoren voor een uit- wijkroute gezorgd. Voor de weinige toeschouwers zijn gistermorgen 22 deelnemers aan de Tulpenrallye te Glasgow gestart. Het was betrokken, somber weer en in het Zuiden werd zware regenval ver wacht. Oorspronkelijk hadden meer ploegen Glasgow als vertrekplaats ge kozen maar zij lieten zich later over schrijven naar Londen. De Nederlan der De Zeeuw met Alvis was op zijn startuur nog niet gearriveerd. Uit Londen zijn van de 22 ingeschre ven ploegen 4 niet gestart en wel L. G. Riley met Morris, G. St. John Coo per en mevr. John Cooper met M.G., M. Gavson en S. Lanzetter met Ford en mevr. D. M. Campbell en G. E. Joss met Allard. Voor het vertrek uit Kopenhagen werd de deelnemers een afscheidswijn aangeboden in een der paviljoens van Tivoli. Buiten woonde een duizend koppig publiek het vertrek bij. Niet gestart is de Deense ploeg N. B. Lau- ridsenmevr. I. Lauridsen-H. Poulsen met Citroen. Zondagavond ruim half negen zijn zes teams te Bern gestart. Nadat deze pioegen, w.o. zich de beide Nederland se teams J. de Vries—K. Langedijk P. Kooy met Austin en R. Platschek D. M. F. van HeekE. P. van Duins- bergen met Citroen bevonden, waren vertrokken, begon het zwaar te rege nen en ook op het verdere gedeelte in Zwitserland werd regen verwacht. De uitslagen van de Zondag gehou den draverijen te Dundigt luiden: Amaliaprüs. Afstand 1540 m. Prijzen- draverij voor paarden die nog geen f 500 hebben gewonnen. Ie afdeling: 1 Mary Reynolds (A. J. Siderius) tijd 2.22.8, km tijd 1.32.8; 2 Nevade L; 3 O Marijke. Totalisator: winnend f 3.plaats f 2.10, f3.10. f9.30; gekonpeld f39.40; covercal f 5.30. Arabellaprijs, Afstand 2040 m. (f 1250 —1 1250): 1 Juweeltje (E. G. in 't Veen) tijd 2.55.8, km tijd 1.32.5; 2 Nelly Har vester; 3 Lexington. Totalisator: win nend f2.60, plats f 1.40, f2.—, f 1.60; ke- koppeld f6.70; covercal f8.50. Alwinaprqs. Afstand 2040 m. Cf 1250 —f2500): 1 Notekraker S <W. H. Geer- sen) tijd 2.55.6. km tijd 1.26.9; 2 Madame B; 3 Miss A. Totalisator: winnend f 3. plaats f 1.30, f 1.40, f 1.30; gekoppeld f6.30, covercal f3.50. Amaliaprijs. 2e afdeling: 1 Lex V (E. G. in 't Veen) tijd 2.23.6, km tijd 1.33.2; 2 Nelson; 3 Nanda D. Totalisator: win nend f 2.20, plaats f 1.10, f 1.10, f 1.10; ge koppeld f4.60, covercal f2.30. Alwinaprijs. Afstand 2040 m. (f1250 f 2500)1 Nobilissemius K (F. A. Bos veld) tijd 3.06, km tijd 1.29.4; 2 Lady Ruth; 3 Karei Diamant. Totalisator: winnend f 19.80, plaats f4.80, f5.30, f 6.90; gekoppeld f 27.30. covercal f 6.60. Werkgevers en werknemers in de sigarenindustrie zoeken op het ogen blik een oplossing voor de moeilijk heden, waarin deze bedrijfstak is ge raakt. Er staat hun een stelsel van deelarbeid voor ogen, waarbij het per soneel de ene week werkt en de an dere overbruggingssteun ontvangt. Het ministerie van sociale zaken volgt de besprekingen met welwillende aan dacht. Verjaagdatlustelozegevoel.Neem'nAKKïRTJF om weer monter en fris te worden en/ misschien een griep te voorkomen. hel pen direct f Deze dagen moest een Britse Viking machine, die van Londen naar Parijs vloog, een noodlanding maken. Naar thans bekend is geworden, is men hiertoe gedwongen geweest, doordat in of nabij het toilet in het toestel een ontploffing is opgetreden. Op het ogenblik wordt door Scotland Yard samen met een deskundige van de British European Airways uitgezocht, waardoor deze explosie is ontstaan. Het is niet onmogelijk, dat er een po ging tot sabotage is gepleegd. Het toe stel staat thans onder strenge bewa king in een loods op het vliegveld van Norfolk. DOOR VAL VAN PAARD GEDURENDE JACHTRIT GEDOOD Een slipjacht georganiseerd door de Groninger Rij- en Jachtclub, had Za terdagmiddag een tragisch verloop. Bij de eerste run, die werd ingezet achter de meute in de buurt van het Drouwe- ner zand, waarvan de slip liep naar Gieten, viel de burgemeester van An- loo, de heer Willinge Prins, van zijn paard. Een meerijdende arts kon slecht de dood constateren. De jachtrit werd onmiddellijk afge broken. Een Zaterdag te Utrecht gehouden congres van de in de Federatie van Nederlandse Journalisten samenwer kende verenigingen heeft zich uitge sproken tegen het wetsontwerp op de journalistieke verantwoordelijkheid. Besloten werd de daartoe aangenomen motie, alsmede de verworpen stand punten ter kennis te brengen aan de regering en de Staten-Generaal. Het congres werd o.a. bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Utrecht, afgevaardigden van Kamerfracties, le den van de Persraad en prof. Pompe, Ook Londen vóór verdrag met Japan Ook de Britse regering is er voor dat spoedig een vredesverdrag met Japan tot stand komt. De Werkcommissie van het Gemenbest zal op 1 Mei bijeen komen, teneinde na te gaan, hoe het Gemenebest hieraan zal kunnen mede werken, zo is te Londen medegedeeld. Met de hegemonie van HHYC in de hockeywereld is het gedaan. In de competitie om het kampioenschap van Nederland veroverde Venlo de eerste plaats door het sensationele hockey- gevecht met HHYC, die reeds jaren Nederlands kampioen is, met een 54 zege te beëindigen. De stand is thans: Venlo ,t2 2 0 0 124 4 DKS1 1 0 0 5—0 2 HHYC 2 1 0 1 10—5 2 Groningen 3 0 0 3 018 0 Dit weekeinde werden voorts de vol gende internationale hockeyontmoetin- gen gespeeld: FrankrijkNederland (dames) 03; FrankrijkBelgie (he ren) 21 en EngelandIerland (heren) 3—2. Ook Indonesië naar de Olympische Spelen? De voorzitter van de KNVB, Karei Lotsy, is na een afwezigheid van vijt weken met het KLM-vliegtuig uit Djakarta op Schiphol teruggekeerd Hij vertelde, dat hij in 30 dagen tijds 29 vergaderingen en besprekingen en acht radiopraatjes heeft gehouden alsmede tijdens twaalf bijeenkomsten met militairen, in totaal 580 vragen heeft beantwoord. Volgens de heer Lotsy bestaat er een mogelijkheid, dat Indonesië een kleine afvaardiging zal zenden naar de Olymnisch Spelen in Helsinki Dat zal echter alleen mogelijk zijn, als het land erin slaagt tiidig een Olympisch Comité te vormen, dat bovendien bij tijds moet zijn aangesloten bij de in ternationale federaties. Mocht het zo ver komen, dan zullen misschien en kele Indonesische zwemmers of zwem sters en een aantal athleten aan de Spelen deelnemen. De zaal van hotel „De Burg" was geheel met afgevaardigden der ver schillende tuinbouwverenigingen ge vuld, toen Zaterdagmiddag de voorzit ter van „De Noordermarktbond", de heer P. Duyves, de 37e algemene ver gadering met hamerslag opende. Het zal, zo zei spr., voor mij geen gemak kelijke taak zijn in de schoenen te staan van de vorige voorzitter, de heer Kliffen, die zich op zo uitnemende wij ze jaar in jaar uit van zijn taak heeft gekweten. Het is mijn wens het door hem gegeven voorbeeld na te volgen. Vervolgens stelde spr. aan de verga dering de nieuwe secretaris, de heer K. van Nienes, voor. De samenwerking met hem laat niets te wensen over. Een derde wijziging in het dagelijks bestuur kwam tot stand door de komst van de heer Dekker, die gekozen werd in de plaats van de heer Jac. Kostelijk. Tal van aanwezigen, waaronder de burgemeester en vele bekende persoon lijkheden op het gebied van tuinbouw- 'en veilingwezen, werden vervolgens door de heer Duyves welkom geheten. Teelt, afzet en opbrengst. De teelt is in 1949 niet zeer gunstig geweest. Vroege aardappelen, poters en koolgewassen ondervonden de schade lijke invloed van de zomerdroogte. Eveneens de winterbewaarkool, terwijl ook het bonengewas onder de weers omstandigheden had te lijden. De op brengst van de andijvie had groter kunnen zijn. Overigens heeft deze zelf de droogte, die ook het buitenland par ten speelde, het prijsverloop weer gun stig beïnvloed. Dank zij het Duitse contract is de afzet van stapelproducten op bevredi gende wijze verlopen. De zij de veilin gen aangesloten uientelers profiteerden van een bijzondere regeling voor de afzet van uien. Van de peen en kroten konden we alleen slecht afkomen. Bij beëindiging van het contract met Duits land op 15 April maakte individuele export 't de exporteurs weer mogelijk oude relaties te herstellen. Mede dank zij het afzetfonds kon voor de uitvoer een bedrag van 4 millioen dollar be schikbaar worden gesteld. De -weke lijkse contingenten belemmerden een vlotte export, aan welk euvel een einde kwam door de begin September met West-Duitsland gesloten handelsover eenkomst. 1600 wagons witte kool gin gen naar Frankrijk. Voor de vroege aardappelen, waarvan de opbrengst ma tig was, kwam een prijsregeling tot stand. Catastrophaal was de afzet van de vroege rode kool. Dit jaar zal een regeling gelden waarbij het gewicht meer de toon aangeeft. Deze zal ook voor de vroege gele kool toepassing vinden. Witte kool en herfst witte kool brachten, ondanks een ongunstige in termezzo, hoge prijzen op. De omzet van slabonen neemt toe. Bedroeg deze in 1939 nog maar ƒ61.000.in 1942 steeg zij tot ƒ90.000.in 1946 tot 2ÏJ.000.terwijl ze in het afgelopen jaar 450.000.bedroeg. De gemiddel de prijs was 40 ct. per kg. Voor de fustaanvoer werden 20.000 kisten aan gekocht. In verband hiermee werden het Z O.-gedeelt van de overkapping tot voorlopige bergplaats ingericht. De verwachting bestaat, dat het fust de veilingskosten niet extra zal drukken. De omzet van pootaardappelen is be langrijk geweest. De verkoop van po ters voor export liep weer over de BEA. In dit verband noemde spr. het een punt van ernstige overweging door het stichten van poterbewaarplaa' -en de risico's van bewaring gedurende de winter te voorkomen. Maatregelen Kon den worden genomen tegen net prijs- verval van poters. De omzet over 1949 bedroeg 6.415.000.voor welk bedrag 6300 wagons per spoorwagen, scheepsgele genheid of auto het laadterrein hebben verlaten. De omzet van het 1ste kwar taal 1950 bedroeg ongeveer 2<-< mil lioen. Wijzende op het belang om bij het teeltplan een behoorlijke spreiding toe te passen, zulks om de risico's van een zijdige teelt te voorkomen, achtte spr. het nuttig aandacht te besteden aan het inbrengen van nieuwe cultures. De hernieuwde exploitatie van het proef bedrijf Geestmerambacht moet daarom worden toegejuicht. Gedurende 10 jaar zal de NMB hiervoor een bijdrage ver lenen van jaarlijks ƒ3000. Vervolgens wraakte de heer Duyves de slordige wijze waarop sommige le den aan de inventarisatie deelnemen. Dat ook de tweede inventarisatie in Fe bruari er geheel naast was wijst er op, dat onverschilligheid en opzet in het spel was. Op 8 April werden 17 wa gons rode kool of 5% boven de telling van 10 Februari aangevoerd. Intussen gaat de aanvoer nog rustig door. Gele kool 8 wagons boven de telling of 10%, witte kool 13 wagons of 21%, uien 9 wagons of 47%, peen 14 wagons of 48% boven de telling. Het verkopen buiten de veiling om noemde spr. een kwaad, waaraan men zich nog steeds schuldig maakt. Men parasiteert hier op de bestaande rege lingen. Spr. verzocht -van overtredin gen kennis te geven op het veilingkan toor. Tegen de verkoop van poters bui ten de erkende instanties om zal met het opleggen van boeten worden be streden. Een woord van dank bracht spr. aan de betaalmeester, de heer Ootjers, de veilingleider, de heer Kos, en het ver dere personeel der veiling. Sprekende over de nieuwe invoer rechten wees de heer Duyves op de funeste invloed hiervan op de export. Een invoerrecht per 100 kg. van ƒ7.20 op sluitkool en ƒ4.50 op uien, ingaande per 1 Juni a.s. betekent dat van gere gelde export van deze producten geen sprake meer kan zijn. Het Centraal Bu reau van de veilingen is direct op de bres gesprongen om bij de regering aan te dringen op een gunstige op lossing t.a.v. deze maatregel, die ge heel indruist tegen het op 7 Sept. 1949 gesloten handelsverdrag met West- Duitsland. Aan het slot wees de heer Duyves op het feit, dat met de heer Kliffen de laatste is heengegaan uit de generatie, die de veilingorganisatie tot stand bracht. Laten wij, zo zeide spr., de Noordermarktbond als een kostbaar erf goed overdragen aan de komende gene ratie. Moge God ons werk zegenen. Staande werd het verscheiden be stuurslid, de heer Andries Dekker, her dacht. Notulen, jaarverslag en rekening passeerden zonder opmerkingen de ha mer. De voorzitter bracht een woord van dank aan de samenstellers. Harenkarspel Oost en „Nieuw Leven" werden verzocht een nieuw li$ aan te wijzen in de financiële commissie. Bestuursvoorstellen en prae- adviezen aanvaard. In het verdere verloop van deze zo kalme vergadering werden de be- stuurvoorstellen en prae-adviezen hoe genaamd zonder discussie aanvaard. Wij melden dit nader. Te zes uur verenigden alle deelne mers zich aan een gemèenschappelijke maaltijd. Het zoeken naar het vermiste Pri- vateervliegtuig is door de Amerika nen opgegeven. Men koestert geen hoop meer om overlevenden te redden. Het Britse s.s. „Beeckland" heeft ten Oosten van Gotland een gele rubber boot opgepikt, die dezelfde registratie nummers draaut als de overeenkomsti ge uitrustingstukken van het vermiste toestel. Er bevond zich niemand aan boord. Israel heeft geweigerd accoord te gaan met de voorwaarden, waarop de Arabieren vredesbesprekingen willen beginnen. Reeds dadelijk na het begin der tweede helft van de voetbalwed- strijd Belgie—Nederland gelukte het de Belgen het eerste doelpunt tegen Nederland te maken. Boven staande luchtopname, direct na de hervatting van het spel na de rust gemaakt, toont een overzicht van de situatie in het Deurne-stadion. (Luchtopname Anpfoto) FRANSE COMMUNISTEN DREIGEN MET STAKING TE BREST Te Brest is de vrouwelijke commu nistische afgevaardigde Marie Lam bert gearresteerd, omdat zij ervan wordt verdacht de hand te hebben ge had in de ontvoering van Pierre Fre- vost, een hogere functionaris van de Vereniging van Werkgevers te Brest. De communistische vakverenigings leiders hebben hierin aanleiding ge vonden de door hen geleide vakbon den op te wekken vandaag een alge mene staking te Brest uit te roepen. Er zou een overeenkomst zijn be reikt tussen het R.K. Episcopaat in Po len en de Poolse staat, welke de rech ten van de R.K kerk in dat land regelt. Kan Langer Mee! MEER DAN 16 JAAR IN 'GEBRUIK Bil DE K L.M. NOG SLECHT^gEPERKT LEVERBAAR 1 FABR N.V - HAAKSBERGEN Geen tijdbonificaties in Ronde van Nederland De sportcommissie van de Neder landse Wielren Unie heeft thans haar goedkeuring gehecht aan het nieuwe reglement voor de derde Ronde van Nederland. Evenals verleden jaar heeft de tech nische leiding ook ditmaal in afwij king van het gebruik bij de meeste buitenlandse etappe-wedstrijden, geen tijdbonificaties in het vooruitzicht ge steld voor de winnaars der etappes. Mocht he't geval zich voordoen dat twee renners in precies dezelfde tijd de leiding in het algemeen klassement veroveren (zoals verleden jaar met Schulte en de Belg Meersman het ge val was), dan zullen beide renners een oranje leidersshirt dragen. DOOR MARY BURCHELL 39 Is dat niet de achterneef van Chad Bur- dern? Een knappe jongen, maar die 't op paarden en vrouwen begrepen heeft, zo als alle Burderns, mag ik wel zeggen. Je lijkt me te zacht en te lief voor hem De Burderns hebben vrouwen nodig als Jessica Preedy om hen in het rechte spoor te houden". „Moeder!" hijgden haar dochters tege lijk. Zelfs op haar „kwaadste" dagen, had mevrouw Clark zich nog nooit met zo afschuwelijke openhartigheid geuit Maar mevrouw Clark leek eerder ver genoegd dan ontdaan door de verslagen heid die ze veroorzaakte. „Wanneer is het huwelijk?" vroeg ze de half geamuseerde, half in verlegen heid gebrachte Teresa. Over drie weken, ongeveer". „Drie weken? Dat is gauw, Hoe blik naar haar dochters, die zij er blijkbaar van verdacht, haar een ple zierig kletspraatje onthouden te heb ben. „Het is gisteren pas gebeurd", voelde Teresa zich verplicht te verklaren, uit eerlijkheid tegenover de dames Clark" En daar het er bovendien de schijn van had, dat heel Malever spoedig van de geschiedenis op de hoogte zou zijn. stak er geen kwaad in mevrouw Clark het genoegen te gunnen, als eerste in gelicht te zijn. „Gisteren pas?" riep de oude dame uit, juffrouw Sophia's pogingen het decorum te herstellen door het uit spreken van een keurig geformuleerde gelukwens, afsnijdend. ..Ben je van plan. maar drie weken verloofd te zijn, voor ie Eliott Burden tot man neemt?" „Ja", gaf Teresa toe. „Wel", zei mevrouw Clark, „je befit niet alleen een lief klein meisje, je bent ook dapper" En ze nam haar handwerk weer op. te kennen gevend dat het gesprek ten einde was De gelegenheid, door deze kleine pauze ontstaan, direct aangrijpend bracht juffrouw Sophia hen weer te rug op veilig terrein, zeggend. „Ik heb maar vier van deze kleunen, juffrouw Vaylon. De twee tinten rood komt het dat ik er niet eerder van gehoord heb?" en ze wierp een boze j zijn uitverkocht en ik betwijfel, of ik ze voor het eind van de maand heb ben zal. U kunt het proberen bij Ro gers en Dayborn", voegde ze er aan toe, met een stuursheid, die te verstaan gaf dat ze wel van het bestaan van de firma afwist, maar elke verantwoor ding van zich schoof voor wat zich achter die vulgaire winkelpui mocht afspelen. „Dank u, juffrouw Clark. Ik zal het daar proberen, ofschoon ik weet, dat mijn tante er de voorkeur aan geeft, haar wol hier te kopen", zeide Teresa tactvol. „Wilt u haar zeggen, hoezeer het ons spijt dat we haar deze keer niet van dienst kunnen zijn?" zei juffrouw Sophia beleefd. „Ja, dat zal ik doen. En wel bedankt voor de moeite, die u genomen hebt met het zoeken van de andere kleu ren". Teresa nam haar inkopen op en weer in de richting van het vuur kijkend zei ze met verheffing van stem: „Dag mevrouw Clark, wel be dankt voor het praatje" (Wordt vervolgd) Beoordeel niemand, voordat gij in zijn omstandigheden zyt ge weest. (Talmud) VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.05 In de Soete Suyckcrbol. 6.20 De sport van Zaterdag. 6.30 Viool-recital. 7.15 Engelse les. 7.30 Ouverture. 7.40 Vandaag. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Hollands Strijkorkest. 9.00 De Speeldoos. 9.50 Iïarpen-ensemble. 10.10 't Kerkvenster. 10.20 Dubbel Mannenkwartet. 10.35 Gram.inuziek. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. -6.20 George Formby zingt. 6.30 Strijdkrachten 7.00 Petre Mun- teahu. 7.30 Wetenschap en oorlog. 7.45 Re geringsuitzending. 8.15 Het Paul Godwin-sex- tet. 8.45 Actuele kantteKeningen. 9.20 Sfeer en rhytlime. 9.45 Hoe lang wacht ik nog op een eigen woning? 10.00 Radio Phalharmonisch- orkest. 11.15 Orgelspel. 11.35 Tommy Dorsey. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.35 Licht baken. 10.00 „Wie komt er in mijn hokje?" 10.15 Muziek houdt fit. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 Sonate. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Piano-assortiment. 12.33 Vaudeville Strijkorkest. 1.20 Zangspel. 2.10 Concert. 2.30 Residentie-koor en -orkest. 3.00 Schoolradio. 3.30 Symphonisch Amusements muziek. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Ziekenlof. 5.00 Vertelling na schooltijd. 5.15 Lang zullen ze leven! 5.45 KRO Amusements-orkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Gedeelten uit opera's. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Dit is leven. 7.40 De viool sonates van Bach. 8.15 Beethoven-cyclus door Concertgebouw-orkest. 10.30 Actualiteiten. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 297 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.15 The Mas- queraders". 8.55 Korte gesprekken. 9.00 Men delssohn. 9.30 „Aubade". 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleuter tje luister. 11.00 Tjac Troelstra, sopraan; Jan Nederpelt, piano. 11.30 De Wekker. 12.00 De slem van Mona Kerys. 12.40 Piano-duo 1.15 Financieel overzicht. 1.25 Dolf van dei Lin den. 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Radio- matinée. 4.30 Brandaris. 5.30 Zuidzee-klan- ken. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Tom F.rich. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Mannen-vierschaar. 7.15 Ham mond-orgel. 7.30 „Paris vous Parle". 7.35 Zangsterren. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Einar Björeboe en zijn ensemble. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Harmonetto. 10.30 AI do Ciccolino, piano. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTR1BUTIEDIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.20 Eng. H.S.: Concert- orkest. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Orkest Java. 11.00 Dagboek. 11.15 Arb- orkest. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.32 Omroep orkest. 13.15 Gram. 14.00 Sympli .-concert. 15.00 Eng. L.P.: Spa-orkest. 15.30 Voor de soldaten.15.45 Orkest Dean. 16.15 VI Br.: Verz.progr. 17.00 Orkest Luypaerts. 17.05 Fr. Br.: Interviews. 17.00 Voor de zieken. 17.40 Volksmelodieën. 18.00 Vooi de soldaten. 18.25 VI. Br.: Duivensport. 18 30 Voor de soldaten. 19.30 Eng. L.P.: „Top of the form" wedstrij den tussen scholen Londen—Amsterdam. 20.00 „Take it from here". 20.30 Fram. Madame Butterfly. 21.30 VI, Br.: Orkest Larue. 21.45 Actualiteiten. 22.15 Orkest Bart 22.45 Gram. LIJN IV: 7.15 Gram. 7.50 „Lift up your hearts" 8.10 Concert. 9.05 Gram 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI en Fr.) 11.30 Eng. U.S.: Ilayward Strijkkwartet. 12.00 Gevar. muziek. 12.30 Voor de arbeiders 13.00 Eng, L.P.: BBC Welsh Orchestra. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Eng H.S.: „Music Hall". 14.10 BBC North. Orchestra. 15.00 Vl Br.: Zang. 15.30 Fr. Br.: Gram 17.00 Eng. L.P.: Cazabon-orkest. 17.30 Orgel. 18.00 Crean- orkest. 18.30 Bull's-orkest 19.00 Fr. Br. Om roeporkest. 19.50 VI. Br.: Feuilleton. 20.00 Fr. Br.: Omroeporkest. 20.30 Zang. 21.00 Offenbach. 21.30 Eng I-I.S.: „HereV Ho ward". 22.15 „Topic for to-night" 22.20 „Mayfair Music". 22.40 Rumba-orkest. 23.00 Voordracht. 23.15 Zang, guitaar en sextet. 23.35 Recital.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5