Groot machtsvertoon van de Belgen Azi IZ z "vU. Nederlands Jeugdelftal stond even na de rust al met 3-0 achter Portsmouth, leidt in de League Stoeve lei» Zaandam Zonder Kraak was Oranje „gekraakt" Het Nederlands elfial werd gewogen en ie lichi bevonden Onze doelman in prachtige vorm moest twee maal zwichten ACHT ADVIEZEN VOOR DE MODERNE MAN De Voetbaluitslagen De wraak was zoet De stemming was beneden nul Verdediging was het beste deel Schotland verloor met oneven goal Leven va De vrede kan word< Verwerping v geëi. Paul van Zei zich gep; Weerbe -:;v—r— -■Ï.'-Iii J ~r"T"~ MAANDAG 17 APRÏÏ. 1980 (Van onze sportredacteur) IS NOOIT PRETTIG van een nederlaag te vertellen, vooral niet als deze volkomen verdiend en bovendien nog geflatteerd is. En dat was de nederlaag, die ons Oranjeteam gistermiddag In het Deurne-Stadion moest incasseren. Wij brachten een machteloze voorhoede in het veld die voor de vijfde maal achter een niet in staat bleek ook maar één doelpunt te scoren. Slechts enkele moei lijke schoten heeft Meert te verwerken gekregen, een aantal dat niets is ver geleken bij de talloze malen dat Kraak zijn kunnen heeft moeten tonen. Mer- mans, Chaves en Coppens waren steeds weer voor het heiligdom van onze doel man te vinden en het was alleen te danken aan de buitengewone vorm van Kraak dat het slechts bij een 20 nederlaag is gebleven. Voor de tweede maal na de oorlog is het de Belgen gelukt de „derby der lage landen" in hun voor deel te beëindigen en het was de eerste maal dat dit in hun eigen land ge schiedde. De nulgilie tweemaal drie kwartier op het scorebord achter de naam van ons land prijkte gaf wel zeer duidelijk aan waaraan het in deze wedstrijd In ons team ontbrak. Nog steeds hebben wij geen elftal op de been kunnen brengen, waarvan enige stootkracht uitgaat. Schrümpf, Clavan en vooral Steen bergen faalden zo volkomen, dat er geen enkele rechtvaardiging zou schuilen in hun weder opstellen. Rijvers bleef eveneens onder de maat, hoewel hij een enkele maal bewees van internationaal gehalte te zijn. Eens te meer zal het de technische commissie duidelijk zijn geworden dat zij, wat betreft de voorhoede, andere wegen moet inslaan en dat het niet aangaat onze beste voetballer aan de luidspreker te laten horen hoe slecht zijn voormalige medespelers het toch wel doen. DEEDS in de eerste minuut was het duidelijk, dat de Belgen van plan waren revanche te nemen voor de soms onverdiende nederlagen die zij na de oorlog in ontvangst hadden moeten nemen. Nauwelijks had de Oranje-voorhoede afgetrapt, of de Belgen namen de bal over en trokken met een vervaarlijk élan ten aanval. In die eerste minuut was Kraak al een geslagen man en het was slechts aai Van der Sluis te danken dat de bal niet in de doelmond rolde. Een fraaie combinatie van de vierkante Rik Coppens, Chaves en Mermans had de bal bij De Hert gebracht, die zijn schot op de voet van de BBV'er zag afstuiten. Het was dan ook niet zon der reden dat Kraak zijn linksback onstuimig om de nek vloog. Het bleef hier echter niet bij. Tel kens weer rolden de Belgische aan vallen op het Nederlandse doel af en het kleine legioen Nederlanders zag met angst en vreze toe hoe onze ach terhoede met de rug tegen de muur stond te verdedigen. Maar steeds was daar een Kraak die ieder Belgisch succes in de weg stond als Van der Sluis, Terlouw of Patharst gepas seerd waren. Onze backs hadden een zware taak. Stoffelen faalde ver schillende malen en zo kon het ge beuren dat Van der Sluis soms al leen tegenover Chaves en Coppens kwam te staan. Deze uiterst beweeg lijke spelers waren het grootste ge vaar van de Belgische voorhoede, die Mermans meerdere malen de gele genheid schonken zijn keiharde scho ten op Kraak's doel af te vuren. Naar mate de tijd vorderde, luwde het he vige Belgische offensief en na vei-loop van twintig minuten kreeg onze de fensie haar zelfvertrouwen terug waar door er meer evenwicht ontstond. Het plaatsen van Stoffelen en Van der Hoeven bleef echter zo slecht, dat de voorhoede practisch geen gelegen heid kreeg iets goeds met de bal te doen. Daar kwam nog bij dat Steen bergen regelmatig verzuimt bij een aanval van de gastheren terug te ko men, zodat de Belgische achterhoede, met Anoul en Van der Auwera als uitblinkers, geen moeite had het ge vaar, voor zover hiervan kon worpen gesproken, te keren. Inmiddels hadden de Belgen verschillende hoekschoppen mogen nemen, die steeds weer in de veilige handen van Kraak terecht kwamen. Tegen het einde van de eerste helft trachtten de Belgen ken nelijk een voorsprong te forceren maat wat Chaves, Coppens en Mermans Ook probeerden, het deel van onze landge noten bleef „pot" dicht. Vallende en stoppende deed Kraak wonderbaar lijke reddingen, uitstekend bijgestaan door Van der Sluis, Potharst en Ter louw. Het was jammer dot Terlouw een enkele maal wel eens te veel ge bruik maakte van zijn grote physieke kracht, iets wat nem en zijn medespe lers na de rust duur te staan zou ko men. Een andere scheidsrechter dan de Zweed Eklund had vermoedelijk tegen het harde optreden van Terlouw stren gere maatregelen genomen. In het al gemeen konden wij overigens weinig bewondering hebben voor deze scheids rechter. Zijn beslissingen waren dik wijls aanvechtbaar en noch de Neder landers, noch de Belgen zullen hem loven. Als de Belgen met de rust een voor sprong hadden gehad, zou geen mens zich daarover hebben verwonderd. In tegendeel, het zcu zelfs volkomen nor maal zijn geweest. En toch mankeerde er maar weinig aan of de Nederlanders hadden een doelpunt gescoord Enkele minuten vóór half-time gaf Terlouw een uitstekende pass aan Schrümpf, die echter juist iets te laat startte om Meert te kunnen passeren. Kraak geslagen Zij, die hadden gehoopt dat een her boren Oranje-team de tweede helft zou ingaan, werden dr.nig teleurgesteld. Wel was onze voorhoede wat actie ver en waren de aanvallen niet steeds van gevaar ontbloot, doch onze aan- valslinie bleef nog stukken ten achter bij die var de Belgen, hetgeen ten slotte in twee welverdiende doelpunten tot uiting kwam. Nog voordat alle toeschouwers hun plaatsen hadden opgezocht, werd Mer mans door „Tarzan" Terlouw, zoals de Belgen onze stopperspil noemen, ge vloerd, waarvoor Eklund een vrije trap toewees. Mees plaatste ae bal goed naar zijn midvoor, die enkele Nederlanders omspeelde en met een strak schot Kraak geen schijn van kans gaf. Dat was de dure freekick van Terlouw, waarover wij hierboven spraken. Door deze achterstand geïnspireerd, begon nen de Nederlanders de zaken wat be ter aan te pakken, doch de aanvallen waren reeds bij voorbaat tot misluk ken gedoemd. Vergeleken bij wat de Belgische voorhoede presteerde, deed het aanvalsspel van de Oranjehemden armoedig aan. Balcontróle en plaatsen was aanmerkelijk slechter en goede schoten waren op de vingers van één hand te tellen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat Vrouwe Fortuna geen enkele maal aan onze zijd- was, waar mede wij echter niets te kort willen doen aan de overwinning van onze Zuiderburen. Integendeel, als de Bel gen ooit een overwinning hebben ver diend, dan was dat gisteren het geval. Direct na het fraaie doelpunt van Mermans volgde een Nederlandse aan val, weliswaar zeer sober van opzet, maar die toch een kans bood. Clavan kwam echter een paar passen te kort om succes te hebben. Nu ontstond er een botsing tussen deze twee spelers, waardoor Meert in onzachte aanraking kwam met Moeder Aarde. Even later veroorzaakte Carré hands, juist iets buiten het strafschopgebied, hetgeen aan de aandacht van de scheidsrech ter ontging. Toch scheen het, dat de Nederlandse voorhoede een einde ging maken aan de hatelijke serie nullen. Van der Sluis kreeg „Anoul-neigingen" en plaatste de bal uitstekend naar Steenbergen. De Rotterdammer gaf één van zijn weinige goede passes naar Roosenburg die op zijn beurt voorzette. Steenbergen die goed was doorgelopen, ving de bal voor de Belgische doel mond op en schoot.in de richting van het doel van Kraak. Weer was daar echter Roosenburg, die de bal op ving doch in moeilijke positie naast schoot.,Een schot van Van der Hoe ven werd door Carré tot corner ver werkt, de eerste voor de Nederlanders, doch de hoekschop, die door Schrümpf werd genomen leverde de Belgische defensie geen enkele moeilijkheid op. Dat Roosenburg weinige minu'en latei- naast schoot, mogen wij geen pech noemen. Nooit is een slecht gericht schot pech, het is slechts gebrek aan capaciteit. Na deze tien minuten, waarin de Oranjemannen meer in de aanval wa ren dan de Belgen en die vage herin neringen aan de eertijds zo gevreesde Nederlandse kwartiertjes opriepen, was het gedaan met het Nederlands offen- siefje. De enige opbrengst van die tien minuten was een, hoekschop en twee goede schoten van Roosenburg, die door een wat twijfelachtige Meert onschade lijk werden gemaakt. De Belgische middenlinie kreeg weer het bezit over het middenveld en wel dra scheen het, dat de Belgen zelfs numeriek in de meerderheid waren. Schoten van Mermans en Chaves wer den door Kraak uitstekend gestopt. Het was echter uitstel van executie want in de 22e minuut, toen Stoffelen te traag reageerde op een vrije trap kon Chaves de bal naar de vrijstaande De Hert plaatsen, die Kraak voor de twee de maal tevergeefs liet duiken. Dit tweede doelpunt bracht in feite de be slissing. Voordat de scheidsrechter het eind signaal blies, loste Coppens nog een vliegend schot, dat door Kraak tot de elfde Belgische corner werd verwerkt. Tevreden liepen elf Belgen naar de kleedkamers luid toegejuicht door hun landgenoten op de tribunes. Nu de Belgen mochten tevreden zijn met deze overwinning. Zij hadden haar dubbel en dwars verdiend. i Na in de eerste helft van de voet balwedstrijd BelgieNederland *n het Deurne-stadion te Antwerpen op brillante wijze zijn doel te hebben verdedigd en de stand blanco te hebben gehouden, moest onze doelverdediger kort na de hervatting van het spel zwichten voor een schot pan Mermans. Het moment, waarop Kraak voor de eerste maal wordt gepasseerd. Tussen zijn arm ziet men op de achtergrond Mermans, de maker van het doelpunt. Verder v.l.n.r.: Van der Sluys, Terlouw en Chaves (half zichtbaar). mvM/wM Span steeds de huid met'Uw vingertoppen tegen de rich ting van.de haargroei in en vlak boven of onder de plaats, waar U zich scheert. Morgenavond hot volgende advies. N.V. PHILIPS' VERKOOP MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND EINDHOVEN BELGIE-HOLLAND IN HET KLEIN Voordat de wedstrijd tussen Belgie en Nederland begon speelden de jeugd- elftallen van beide landen een pittige voorwedstrijd, die door de kleine Rode Duivels met 3I gewonnen werd. De Belgische jeugdploeg vormde een veel beter geheel, vooral wat de balbehande ling en het kopwerk betrof.- Wanneer de Belgische voorhoede nauwkeuriger geschoten had, was de score nog hoger uitgevallen. Na zeven minuten leidden de gasthe ren reeds door een doelpunt van de Corte (R.C. Gent). Van Gestel, de rechts buiten (Lyra) vergrootte de voorsprong tot 20. De tweede helft was nog maar nauwelijks aan de gang of een goed gericht schot van midvoor Dries trof doel, waarna de Belgische jongeren het wel geloofden. De wil om de score zo hoog mogelijk op te voeren ontbrak. Hierdoor werd de Ned. Jeugdploeg in de gelegenheid gesteld ook even haar tanden te laten zien en na 35 minuten benutte Krommert van DOS in buiten spel-positie een pass. In het Neder lands Jeugdelftal kwam geen van de spelers boven de middelmaat uit. Het ingrijpen en wegwerken van de Oranje verdediging, waarin Metselaar van Alkm. Boys opgenomen was, geschied de slordig. Het Amsterdams elftal zonder de steun van de Ajax-spelers Potharst, v. d. Hoeven en Stoffelen heeft het klaargespeeld het stedelijk elftal van Brussel een 23 nederlaag toe te bren gen. In de negende minuut opende van Vaerenbergh voor Brussel de score, maar tien minuten later had v. d. Ruit (Volewijckers) gelijk gemaakt. Opnieuw gaf van Vaerenbergh de Belgen de lei ding uit een strafschop. Michels bracht vóór de rust de balans in evenwicht. Het winnende doelpunt kwam van de voet Westers (Spartaan), die Drager verving, nadat de Ajax-speler in de tweede helft uitgevallen was. Rotterdam heeft zwaar moeten ver dedigen en nog wel zonder Terlouw om Antwerpen het scoren te belet ten. Na veel krachtsinspanning geluk te het haar een nederlaag te ontlopen, dank zij voortreffelijk keepwerk van Landman (Sparta) en het is zo lang zamerhand een alledaagse Belgische voetbalkwaal door slecht schieten van de Antwerpse voorwaartsen. Met een 01 voorsprong voor de Rotter dammers ging de rust in door een doel punt van rechtsbuiten Koning (Xerxes). Vijf minuten na de hervatting weeShet scorebord 11. Van Looy had kans ge zien Landman te passeren. Maar een vrije schop werd de Antwerpse ploeg noodlottig. Cock van der Tuyn (HDVS) schoot hieruit raak (12). Uiteindelijk kostte het de Belgen nog veel moeite Landman op de knieën te krijgen. Van Nooten moest hiervoor dan ook een lange soloren ondernemen (22). Utrecht en Brugge kwamen in hun stedeontmoeting te Brugge niet aan doelpuntenmaken toe, hoewel de ont moeting het aankijken tenvolle waard is geweest. De gastheren slaagden er niet in hun veldmeerderheid na de rust tot uitdrukking te brengen. Utrecht kreeg met dit puntloze voetbalduel wel iets meer dan haar toekwam. Van d« Po! nogmaals kampioen Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse biljartsport zijn in Ne derland wedstrijden cadre 47/1 ge speeld. De inzet was het kampioen schap van Nederland. Van de Pol. kampioen 47/2, behaalde ook de titel in deze klasse met ruim verschil op tegenstanders. De einduitslag part. pnt. h.s. moyen. Tweede klasse A: ZaandijkVolen- dam 12. Derde Klasse A: DioSchagen 33; HRC—Vitesse '22 2—1; APGS—Alw. Forward 21; ZilvermeeuwenSDW 0—0. Derde Klasse B: IW—GVO 3—1. Vierde Klasse A. BKCWieringer- waard 12. Vierde Klasse B: St. GeorgePur- merend 01; BerdosZAP 32; West friezenDe Rijp 11; ZouavenWW 2—2. Vierde klasse C: RandersHSV uitg. Vierde Klasse F: RK VICOranje- Zwart 1—1; ASVWMHO 3—2. Internationaal: Belgisch Jeugdelftal Nederlands Jeugdelftal 31; Brussel Amsterdam 23; AntwerpenRot terdam 22; Brugge—Utrecht 00. Bekerwedstrijden (3e ronde): DRC DSS 3—3; OSVDTS 2—3; QSC— Grasshoppers 30; RandersUW 1—3; WSV—Hollandia 0—4; Halfweg— WE 3—3; DCGHVC 0—3. zun luidt; Om zijn pakje Mascotte- vloei zit z'n matje: de kleinste sigaretten-fabriek die er bestaat. Je kunt er zowel dun als dik mee rollen - maar... Hoe je doet... met Mascotte qaat-ic 1. Van de Pol 2. Metz 3. Sweering 4. Kruythof 5. De Ruyter 16 187 16.78 9 55 9.96 6 78 8.35 5 65 811 4 92 9.83'' Als Nederlandse records gelden. 16 78 alg. gem., h.s. 187 en hoogste gem. in een partij 42.85, alle op naam van Piet van de Pol Zondagen. Maar desalniettemin is er Engeland heeft nog drie voetbal- in de drie diviesies nog maar één be slissing gevallen. Tottenham Hotspur, welke ploeg Zaterdagmiddag in de tweede divisie van Sheffield United verloor en die weelde kon zij zich veroorloven mag volgend seizoen uitkomen in de eerste divisie. Ports mouth. de kampioen van het vorig jaar, heeft opnieuw de eerste plaats bereikt in de eerste divisie. Door de misstap van Sunderland en de eigen zege op Manchester United staat Portsmouth weer op de hoogste tred van de competitie-ladder. Maar met geen mogelijkheid kan nog vast gesteld worden of hij in staat zal zijn zich te handhaven. Er zijn op 't ogen blik nog Vijf ploegen, die hoge ogen gooien naar de titel: Manch. U., Sun derland. Liverpool, Blackpool en Wol verhampton Wanderers. Manchester City verliet de laatste plaats, dank zij het verrassende succes tegen Sunder land. Birmingham speelde niet onver dienstelijk gelijk, maar moet toch voor lopig genoegen nemen met de onderste olaats, Jeffrey Whitefoot, één van de jong ste voetballers van de eerste divisie 16 jaar debuteerde als rechtshalf bij Manchester United. Het was niet zijn schuld, dat zijnploeg verloor van „Mermans is toch een prettige speler", zei ir. A. van Emmenes, die naast ons op de perstribune zat. „Als hij „genomen" wordt loopt hij nooit met wraakgedach- ten rond". Ir. van Emmenes zei dit naar aanleiding van het feit, dat de Belgische midvoor vlak na de hervatting op grove wij- ve wijze door Terlouw onder de voet werd gelopen. Nauwe lijks waren zijn woorden ver storven of Mermans omspeel de enkele spelers, stormde op het doel van Kraak af en scoor de op sublieme wijze het eerste Belgische doelpunt. Inderdaad, Mermans loopt nooit met wraak- gedachten rond als hij eens op onreglementaire wijze wordt aangevallen. In ieder geval laat hij zich nimmer verleiden tot een onsportieve daad, maar... $at doelpunt was zijn wraak. Op dat moment was hij geladen, zoals een ieder die zich benadeeld voelt. Hij was daardoor in staat om Terlouw en Van der Sluis te omspelen en hij liet Kraak, die zijn beste vorm ten toon spreid de, misgrijpen. Het was de wraak van een sportsman, een wraak die heel wat meer voldoening schenkt dan een onsportieve reactie. (Van onze sportredacteur) HE STEMMING in de kleedkamer van de Nederlanders was na de wedstrijd beslist beneden nul, nog lager dan de nul die nu al verschillende wedstrijden achter elkaar op ondubbelzinnige wijze aantoonde, dat wij in Nederland een ontstellend gebrek aan behoorlijke aanvalspelers hebben. De officials stonden stilletjes toe te zien hoe de „bloem" van onze voetbalnatie zich stond te wassen en te verkleden. Er klonken geen grollen en grappen van onder de douches, kortom de stemming was down. Verlegh mompelde zoiets van „geen materiaal" en Herberts liet zich ontvallen „Wat doe je er aan, er is nu eenmaal niets be ters". ledereen was het er volkomen over eens, dat de Belgen verdiend ge wonnen hadden. Rijvers en Roosenburg zeiden, dat zij die hatelijke nul op het scoringbord maar niet konden verkroppen. „Wij hebben er hard genoeg voor gevochten", zei de stoere Sneekman. Inderdaad aan de wil heeft het bij de voorhoede niet ontbroken, maar dat is ook welhaast het enige goede wat wij van onze aanvalslinie kunnen zeggen. tweede helft meerdere malen werd ge passeerd, is niet zijn schuld. Stoffelen speelde de laatste drie kwartier zonder meer zwak, zodat de BVV'er voor een te zware taak kwam te staan Potharst heeft gebrek aan snelheid en het was maar gelukkig dat de nieuwe Belgische linksbuiten, Mordant, een zwakke stee in de Belgische voorhoede was. Van der Hoeven heef' verdedigend goed vol daan. Zijn aanvallende taak heeft hij, vooral in de eerste helft, te veel ver waarloosd. Het plaatsen van Van der Hoeven en Stoffelen liet vaak iets te wensen over. In de voorhoede konden alleen Roo senburg en Rijvers een voldoende ha Ier De technische capaciteiten van Roo senburg zijn echter nog steeds niet toe reikend om een man als Carré te pas seren en dat is voor een aanvalsleider toch beslist een handicap. Hij was MET onze verdediging was het anders. Kraak heeft zijn doel schitterend verdedigd, op een wijze die geen enkele doelverdediger hem had kunnen ver beteren. Tal van schoten van Mermans, Chaves en Coppens heeft hij onschade lijk gemaakt en het is zeker dat wij zonder Kraak „gekraakt" waren ge worden. Ook Terlouw viel weer op. Door zijn resoluut ingrijpen heeft hij eveneens veel onheil voorkomen en het is alleen maar jammer, dat hij over niet meer zelfbeheersing beschikt. Van de beide backs was Van der Sluis zonder twijfel de beste. Zijn opstellen is uit stekend en ook zijn wegwerken en koppen is zeer behoorlijk. Dat hij in de echter de enige man in de voorhoede die tot een schot kon komen. Met Rij vers is het juist andersom. De kleine NAC-er passeert zeer gemakkelijk een tegenstander maar zijn plaatsen en schieten zijn slecht. Hij was echter een prima steun voor de achterhoede. Clavan is er de laatste tijd radicaal uit. Wij kunnen ons niet voorstellen dat Nederland geen betere buitenspeler be zit. Wellicht Is het zo dat de Keuze commissie alle eerste klassers heeft „afgegraasd" maar wij zouden Her berts c.s. willen adviseren eens wat aandacht aan tweede klassers te schen ken. Misschien vergissen wij ons, maar het is onze overtuiging dat, zelfs hier in Noord-Holland, betere vleugelspelers rondlopen. Als Steenbergen eens iets goeds deed, werd de opmerking ge maakt: „Kijk Steenbergen is er toch ook nog" Hiermede is wei duidelijk ge typeerd wat de Rotterdammer in Deurne 'heeft gepresteerd. Schrümpf was eveneens „nergens". Geen enkele goede voorzet is van zijn schoen geko- komen. Het enige zwakke punt bij de Belgen was linksbuiten Mordant. Mermans, Chaves en Coppens speelden een prima wedstrijd en deden practisch niets voor elkaar onder. De Belgische defensie valt moeilijk te beoordelen. Zij heeft geen blunders gemaakt Wel werd af en toe slordig gespeeld, hetgeen voor namelijk te wijten zal zijn aan de zwakke tegenstand van ons Oranje team. Portsmouth. Samen met zijn jeugd vriend Mc. Nulthy, die zojuist de twintigjarige leeftijd bereikte, heeft hij heel wat Portsmouth-aanvallen on derbroken. Arsenal was weer eens productief tegen Newcastle United. Van de vier gemaakte doelpunten kwamen er drie van de voet van Go- ring. De uitslagen van Zaterdag zijn: Ar senalNewcastle United 42; Bir mingham CityMiddelsbrough 00; Bolton WanderersBlackpool 00; Burnley—Charlton Athletic 1—0; Chel seaWolverhampton Wanderers 00; Derby CountyEverton 20; Liver poolFulham 11; Manchester United —Portsmouth 0—2; Stoke City—Aston Villa 10; SunderlandManchester City 12; West Bromwich Albion Huddersfield Town 00. Ten aanschouwe van 138.000 toe schouwers heeft het Schotse voetbal elftal een 01 nederlaag geleden tegen Engeland en daarmede de kans op het kampioenschap van Groot-Brittannie verspeeld. Deze nederlaag was te meer onaan genaam voor de Schotten, omdat zij vooraf hadden verklaard niet aan de eindronden om de Jules Rimet beker te Rio de Janeiro te zullen deelnemen als zij het Britse kampioenschap niet zouden behalen. De Schotse voetbal bond had echter een uitnodiging ont vangen om aan het tournooi deel te nemen, ongeacht de uitslag van de wedstrijd tegen Engeland Het bestuur zal zich Woensdag met deze zaak be zig houden. Allerwegen hoopt men dat de Schotten op hun eerst genomen be stuit cuDen twugkomen. BUREAU ADMINISTRAT Voordam 9, Tel. Postgiro 18729 REDACTIE Achterdam 20, Te Directie: J. BIJLSMA en C. Hoofdredacteui A. KAPTEIN Het Indonesische mi: Haat te 's Gravenhagc telegram zou Aziz ver] Toen werd medegedeel lijk te hebben overgeg April was aangekomen, Het telegram vervol; deling, dat de operatic rale leger worden v commando van kolon de commandant van Volgens berichten zo dene gijzelaars in M worden, indien Aziz i keren. Dit was echter overwogen, voordat d defensie het leger be1 actie over te gaan. He' schouwd als een const bevel. Het is betreu droevig, aldus het Voorlichting, maar di deze zaak waren bet geen pardon krijgen t Arrestati In de nacht van M: dag verrichtte de sta: John Fosier Enorme inspanninge John Foster Dulles, se deskundige voor t ken, die onlangs tot president Truman is een boek, getiteld Oo uitgegeven, waarin h oorlog kan worden slechts door een insp: is om een wereldoorlc dringt f er bij de vrije het potentieel, dat wij een oorlog reserverer tegen de betrekkelijk ke Sowjet-communisti dringt aan op een v kaanse twee-partijenp tenlandse kwesties, v Verenigde Naties e: druk ten behoeve va: en oprechte Westeuro De voormalige „Unt F. Stoeve uit Brem oorlog enige tijd bela king, verzorging en het kamp te Amersfo „Kriminalsekretar" in bruari te Hoorn, Zaai dam, Halfweg en H pelotons gecommande Door de Bijzonder Amsterdam werd hen vangenisstraf opgele; vonnis hij in beroep v Zijn verdediger voe deling van dit beroer dere Raad van Cass Tijdens een verg: C.V.P. heeft Paul va: uitgebracht van zijn Koning Leopold in F land deelde mede, di fait accompli werd i trent 's konings vo< hoofd heen is ondei hij bezig was, een samen te stellen. Vc van de Katholieke p: scherpe critiek op Pi taris van de koning; weerden, met Spaak onderhandeld buiten Over het algemeen v v.oorstel van konini reserve ontvangen I schrijven, dat een o\ voegdheden aan krnn alleen mogelijk zal 2 ging van de grondv schrijft, dat de 2.151 „neen" hebben gezeg len voor een terugke in etappes. Verwachting tot Half zwaar bewc namelijk in het 2 land plaatselijk Meest matige win Oostelijk, later Noordelijke richti iets kouder. Woensdag: Zon op I Maan op 5.59, ondc

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6