SIJPERDA Rallye-rijders enthousiast over de Alkmaarse controle-post Stad en Omgeving AAT SOECKER Geschenk van mevrouw Nierop- AGENDA Schreuder aan Stedelijk Museum Filmavond Alkmaarse Bestuurdersbond Hulpverlening bij brand in de omliggende gemeenten Kleding naar maaf Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland THEEVISITE? BRIDGEAVONDJE? Echipaar Kokkes zonder sirafpunien Coupe des Dames naar Engeland Rallye-leed Pesie's bad ondergaat grote schoonmaak DONDERDAG HO APRIL 1900 Mevrouw A. Nierop—Schreuder al hier heeft aan de gemeente ten behoe ve van het Stedelijk Museum diverse kostbare geschenken aangeboden. Daaronder bevindt zich o.a. een an tiek bureau-kabinet, een- tiental wer ken van de schilder Dirk Weeshoff (geboren te Schermerhorn op 5 Mei 1825, overleden te Stompetoren in 1886 of 1887), een zestal werken van Jacob de Bleyker Sr. (geb. te Alkmaar 28 Januari 1813 en aldaar overleden 11 Maart 1862) en van Jacob de Bleyker Jr. (geb. 24 Januari 1855 te Alkmaar en aldaar op 16 November 1879 over leden), twee werken van J. Kant (geb. te Alkmaar 12 Januari 1836, over leden te Schermerhorn 26 Sept. 1856), een werk van Pieter Plas (geb, te Alkmaar 2 Maart 1810 en aldaar over leden 1 October 1853), een werk van B. G. ten Berge (geb. te Alkmaar 10 September 1825 en aldaar overleden 24 November 1875), een werk gesigneerd A. van Everdingen, verder vier Chi nese zilveren theekoppen met deksels en schotels, een Chinese zoetdoos, een Delfts blauw op wit kwispeldoor, een olie- en azijnstel in bleek blauw op wit en een vruchtenschaaltje. Enige voorwerpen zijn reeds naar het Stedelijk Museum overgebracht. Enkele schenkingen w.o. het bu- In de met verkiezingsplakkaten ge tooide zaal van het Gulden Vlies heeft de Alkmaarse Bestuurdersbond gister avond een filmvoorstelling doen geven voor de leden van de aangesloten afde lingen der vakorganisaties. Al te groot was de belangstelling niet; de zaal was maar half gevuld. Het programma was echter een uitverkocht huis meer dan waard geweest. De voorzitter van de ABB, de heer J. H. Meijer, achtte het geringe bezoek symptomatisch voor de toestand in de vakbeweging, waar de massa der leden het werk laat liggen voor enkele actieve werkers. In verband met de op handen zijnde Statenverkie zingen, maar ook en vooral met het oog op de grote gebeurtenissen, die in het bedrijfsleven hun schaduwen voor uit werpen, droiig hij bij de leden op de grootst mogelijke activiteit aan. Het filmprogramma was, gelijk ge zegd, zeer de moeite waard. Na een kort voorprogramma, omvattende o.m. een reportage van het afscheid van de he ren Evert Kupers en Coen van der Lende van het NVV en 'n tekenfilmpje, draaide het hoofdnummer, de geestige comedie The Bishops Wife (Hoog be zoek). Dit is het verhaal van een mens geworden engel, die over de aarde rond gaat, goeddoende en conflicten oplos sende. Een professor helpt hij een be langrijk boek te schrijven, een jonge eerzuchtige bisschop leert inzien, dat er groter dingen in een mensenleven zijn dan de vervulling van eigen wensen en verlangens kortom: in het leven van vele mensen komt een volkomen om mekeer. Dat alles wordt op een zeer lichte, bijna badinerende toon verteld. Er is geen spoor van gewichtigdoenerij of pseudo-mystiek te ontdekken; maar ook wordt de uitbeelding nimmer triviaal. De bezoekers hebben er een zeer goede avond aan gehad. Alleen moet ons de opmerking van het hart, dat het geluid zeer slecht was. De gesproken tekst was vrijwel onverstaanbaar. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek Ned. letterkunde: 's Gravesande, Ar thur van. Schendel. Ferguut. Gloriant. Oorspronkelijke Ned. romans: v. d. Aardweg—Blinxma, Mop ter Laan op de academie, II (J.). (Vervolg op: Een huis houden van Jan Steen). Van Eyk, Van huis tot huis. Van Grevelingen (ps. van Verhage), Spel zonder inzet. Rodriguez, Brieven aan mijn moeder. Zandstra, Volk zonder uren. In het Ned. vertaalde romans: De Bal- ïac, Eugénie Grandet. Buck (ps. van ïrirs. LossingSydenstrickers), De belofte II, (vervolg op Drakenzaad). Christen- gen, Moeder Maria. Collins, Een huis in de Dulcimerstraat. Cöcciöli, Het kleine dal Gods. Douglas, Geef het le ven een kans, Douglas, De grote vis ser. Frenssen, Hilligenlei. Heym, De kruisvaarders. Hilton, Gevangenen van het verleden. Istrati, Het leven in. Mac Donald, Mijn kwaal en ik. Rus sell, Overwinning in mijn handen. Streatfield, Jeugd. Kosten instandhouding scholen bijzonder L.O. B. en W. stellen de raad voor te be sluiten aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1948 toe te kennen de door hen vastgestelde vergoeding als bedoeld in art. 101 le tot en met 8e lid der L. O. wet 1920. Tevens wordt voorgesteld te beslui ten aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scho len voor ULO voor 1948 toe te kennen de door hen vastgestelde vergoedingen in de kosten van vakonderwijs bedoeld in art. 101 bis, 3e lid der L. O. wet. BLOKFLUITCURSUS In Alkmaar zal rrfÊn binnenkort in de gelegenheid zijn speciale blokfluit cursussen te volgen. De lessen zullen onder leiding staan van de heer W. Haanraadts. die juist een instructieve cursus voor leerkrachten aan de Volks hogeschool te Bergen heeft gevolgd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar een desbetreffende advertentie elders in dit blad. reau-kabinet blijven tot haar dood in bruikleen bij de schenkster. B. en W. merken op, dat reeds door schenkster en haar echtgenoot de heer P. Nierop diverse voorwerpen, w.o. vele prenten en platen, aan het Stedelijk Museum zijn geschonken en daar een waardevolle aanwinst zijn gebleken. Zij' stellen voor de schenkingen met een woord van hartelijke dank te aanvaarden De gemeentebesturen van Akersloot, Schermerhorn, Uitgeest en Zuid- en Noord-Schermer hebben om een ge meenschappelijke regeling verzocht be treffende verlening van hulp door de Alkmaarse brandweer ingeval van brand in hun gemeente. B. en W. ach ten de bedoelde hulpverlening voor de Alkmaarse brandweer zeer nuttig. Door de hier getroffen preventieve maatregelen is het aantal branden in onze gemeente verminderd zodat de paraatheid en vaardigheid van de man schappen door veelvuldiger oefenen op peil moet worden gehouden, mede ter versteviging van de noodzakelijke corpsgeest. Door hulpverlening elders kan de Alkmaarse brandweer het aan tal oefeningen verminderen, wat kos tenbesparing ten gevollige zal hebben, De hulpverlening omvat tevens het ge ven van adviezen door de comman dant der brandweer en zijn technische staf inzake de voorbereiding en uit voering van preventieve maatregelen tegen brandgevaar. De hulpverlening veroorzaakt geen hogere kosten voor Alkmaar. B. en W. stellen voor de desbetref fende besluiten vast te stellen. AANBESTEDING Bij de aanbesteding te Purmerend voor de aanleg van een riolering ter lengte van 330 meter was de fa. Huy- berts en Punt te Alkmaar de laagste in- schrijfster met 15.648. De gunning is aangehouden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Hotel Reserve (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Rope (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Prins der dieven (14 jaar); A.B.T., 8 uur: De dertien lanciers (14 jaar). Sted. Museum: Tentoonstelling Fede ratie Alkmaarse schilders. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Verloren grenzen (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Greep des doods (18 jaar).; Ci nema Americain, 8 uur: Geen groter zonde (boven 18 jaar).; A.B.T., 8 uur: The last round-up (14 jaar). Sted. Museum: Tentoonstelling Fede ratie Alkmaarse schilders. SCHOUTENSTRAAT OPROEP Velen gaven reeds gehoor aan onze oproep zich als collectant of collectrice beschikbaar te stellen voor de op Za terdag 22 April a.s. te houden „Emma- blöem-Collecte". Wij hebben nog en kele bussen disponibel. Stelt ons niet teleur. Er mag geen bus ongebruikt blijven staan. Ook zij, die slechts en kele uren kunnen collecteren zijn van harte welkom. Meldt U dan uiterlijk Zaterdagmorgen 9 uur in het Gebouw van de Sociale Raad, Langestraat 87 (naast het Stadhuis). BENOEMINGEN IN DIVERSE COMMISSIES Doordat de heer Van der Borden voor het lidmaatschap van verschillende raadscommissies heeft bedankt en door het overlijden van het raadslid Steenis zal moeten worden voorzien in vacatures voor een lid der commissie voor het ontwerpen van strafverorde ningen, voor het slachthuis, de perso neelszaken en reiniging, de commissie van overleg voor ambtenaren en werk lieden en een lid in de derde afdeling van de Raad. Nederlands politie-elftal naar Alkmaar Binnenkort zal de Alkmaarse Politie sportvereniging haar vijfde lustrum vie ren. Hoewel deze sportclub niet, zoals andere voetbalverenigingen, grote be langstelling van het publiek trekt, kan toch wel gezegd worden dat de ver richtingen van de vertegenwoordigers van de „sterke arm" in Alkmaar het sportminnend publiek lang niet onver schillig laten. De manier waarop het 25-jarig bestaan zal worden herdacht zal de Alkmaarse politiesportvereni- ging in het middelpunt der belangstel ling plaatsen. Dezer dagen hopen wij meerdere bijzonderheden over de fees telijkheden te kunnen vertellen maar nu reeds kunnen wij meedelen dat op het Sportpark een wedstrijd zal worden gespeeld tussen het Nederlands Politie- elftal en het Noordhollands Elftal. Dit wordt een wedstrijd zoals wij ze in Alkmaar maar zelden te zien krijgen en de belangstelling hiervoor zal daarmee zeer zeker in overeenstemming zijn. R.K. Jongens-ULO In Maart verzocht het bestuur der Ver. St. Joseph voor r.k. jongensscholen gelden te willen verstrekken voor de stichting van een r.k. jongensschool voor ulo, zo mogelijk op een terrein gelegen tussen de Jan Steenstraat, de Ferdinand Bolstraat en de Van der Helststraat in het Bergerkwartier. De bouw van een nieuwe 10-klassige r.k. jongensschool voor ulo is door de mi nister van O., K. en W. geplaatst op de urgentielijst voor de scholenbouw in 1950. Als het gebouw is voltooid komen daarin de leerlingen van de St. Joseph- school (ulo) aan de Nieuwlandersingel. In die school worden dan ondergebracht een aantal leerlingen van een der an dere scholen voor gewoon lager onder wijs. B. en W. stellen voor daarvoor gelden toe te staan. Burgerlijke stand Geboren: Johannes P. M., zoon van J. J. Duin en G. van Loenen. Agnes, dochter van L. H. Woerde en M. Th. F. Genefaas. Joseph, zoonvan J. D. H. Savonije en J. M. Bertrams. Getrouwd: Coenraad Entius en Gerarda J. Pater. Sietse J. Noom en Catharina van Dalfzen. Henri A. van Offeren en Maria A. F. Ortlep. Overleden: Wilhelmus C. M. Oud, 1 jaar. zzzzz~jr~ 51. Pim, Pam en Pom kunnen het wonder haast niet geloven. Een hele vijver met frambozen-limonade! Bin nen een seconde liggen ze alle drie op hun knieën om te proeven. Oh, wat een heerlijke smaak heeft die limo nade. Pim, Pam en Pom drinken maar, drinken maar. Ze hebben ook zo'n vreselijke dorst van al dat ge- snoep. Ze vergeten dat er nog iets anders op de wereld bestaat dan die grote vijver met frambozenlimonade. Ze vergeten helemaal dat er in Lui lekkerland een bewaker is, die op al les moet passen. Maar.... de bewaker vergeet het niet. Hij zet zijn petje al op terwijl hij mompelt: „Kom, ik zal nog maar eens even een rondje ma ken om te kijken of alles in orde is. Morgen komt de burgemeester in eigen persoon en dan moet alles er piekfijn uitzien!" TER OPLUISTERING: AMANDELKRULLEN ALKMAARSE JONGENS WELLINGTONS TURONS (recept 1793) en ZOUTE KOEKJES GEVULDE KAASKOEKJES ZOUTE AMANDELEN ZOUTE BOMBAYNOTEN RITSEVOORT 32 TEL 2801 EXAMENS VEILIG VERKEER Naar wij vernemen zullen op 2 Mei op de lagere scholen examens voor Veilig Verkeer worden afgenomen. Het was aanvankelijk de bedoeling dat ook aan de Kweekschool lessen in Veilig Verkeer gegeven zouden worden. Hiervoor bestond ech ter geen animo. Tussen het tijdstip, waarop gister morgen te half twaalf Walton en Kirk- Jey hun VauxhaU onder het gele con trole-spandoek in de Julianalaan tot stilstand brachten en het ogenblik, waarop gisteravond te half negen Pruis en Hemet In hun kleine Rovin wegpuften, hebben 228 wagens zich aan de controlepost in de Hout ge meld. Onder die 223 auto's waren vogels van verschillende pluimage. Daar w,a- ren aan het hoofd van de karavaan de sportieve Simcas, waarmede de En gelsen over het parcours gleden, daar was de uiterst sportieve Fiat van de Italianen Mereqalli en Losselli, op de voet gevolgd door Van Woerkorft en Schneyder, die in hun Rover zaten te bibberen achter de voorruit, die er niet meer was en die hun collega's in Buicks, Studebaker, Ford of Chevro let benijdden. Men zag vermoeide rij ders, maar ook het Engelse dames team mevr. Forster en mej. Buckle, die monter en met een keurige make up hun Jaguar naar Noordwijk stuur den. Een schrille tegenstelling hier mede vormde de Rallye-rijder, wiens hoofd na een aanrijding met een Noor se vacantieganger bijna schuil ging onder een groot verband. Zij allen en nog enige honderden deelnemers pas seerden de controle, waar de meesten snel, maar dankbaar het beschuitje met kaas en het groene kruikje van Hulstkamp accepteerden en na hun contröleboekjes getoond te hebben, de laatste energie vergaarden voor de tocht naar de finish. Alkmaarse teams. Het eerste Noordhollandse team werd met gejuich ontvangen. Het waren J. Moejes, P. Groenhart en Blaauwboer, die kort voor half één arriveerden. „We hebben zes straf- puhten," vertelde dr. Groenhart ons. „Op de vijftien bergen, kregen wij er twee, doordat één der deelnemers zo onsportief was, om ons niet te laten passeren. De andere vier punten lief pen wjj in de duizend bochten op, waar wij iets op het tijdschema ach ter raakten." De organisatie is reus achtig. Overal hebben 'wij veel mede werking ondervonden. In Denemarken was men enthousiast en was er on danks het slechte weer zeer veel be langstelling. De route door de Voge zen werd bemoeilijkt door sneeuw, maar overigens hebben wij een prach tige tocht gehad." Tot zover dr. Groenhart. Zonder strafpunten. Mevrouw en de heer Kokkes had den alle reden om dolgelukkig te zijn, toen zij twintig minuten later hun Austin, die van Monte Carlo kwam, door de haag van toeschouwers reden. Zij waren nog zonder strafpunten en zullen aan de klassementsproeven op het circuit van Zandvoort deelnemen. Het succesvolle echtpaar gunde zich geen tijd voor een oponthoud. Snel reden zij even naar huis om vervol gens naar Noordwijk te gaan. Te 1.23 uur kondigde een nieuw ap plaus de komst van mevr. en de heer P. Krom aan, die met Ford te Rome gestart waren. In de Vogezen was men de weg kwijt geraakt en alhoe wel deze misstap later gecorrigeerd werd,: arriveerden zij toch te laat aan de contróle in Luxemburg om geen strafpunten op te lopen. De heren H. de Vries en C. Roos waren in de open Fiat niet te benijden. Een kapotte rui tenwisser had dit tweetal bij de over vloedige regenval geducht parten ge speeld en veel van hun uithoudings vermogen gevergd. In Luxemburg waren veertig kostbare minuten ver loren gegaan, toen het Alkmaarse team gestopt had om een Opel met Engelsen, die van de weg was gegle den, assistentie te verlenen. Ook het team C. P. VingerlingC. J. Bam- mensJ. H. Blein, met Chevrolet te 's-Gravenhage gestart, bereikte Alk maar, zij het niet zonder strafpunten. Zoals gezegd, was het oponthoud aan de Alkmaarse controle van zeer korte duur. De controleurs verdienen daarvoor een woord van lof. Alles ver liep snel, gemakkelijk en tot volle te vredenheid van de Rallye-rijders. Voorts hulde aan de dames, die de be schuitjes met kaas verzorgden, aan de onvermoeide kaasdrager, die deze lekkernij ter plaatse bezorgde en aan de rijks- en gemeentepolitie, die voor een uitstekende verkeersregeling zorgden: Het enthousiasme, waar mede de deelnemers over de politie spraken, mag voor de mannen van Commissaris Dreeuws en Opper wachtmeester Meyer een welverdien de beloning zijn. Naar onze mening heeft Noord-Holland, en Alkmaar in het bijzonder, veel bijgedragen tot 't succes van deze tweede Tulpen Rallye. En daarom hopenlijk tot volgend jaar. Coupe des Dames. In de laatste kilometers van de Tulpen- Ralley, 't traject van AlkmaarNoord wijk, kwam geen verandering meer in de volgorde van aankomst. Team no. 3 (Walton en Kirkley) reed als eerste het versierde Noordwijk binnen. In totaal zijn 63 teams zonder straf punten aan de finish gearriveerd. Vorig jaar behaalden 120 van de 150 deelne mers dit resultaat. Naar het A.N.P. verneemt heeft de E gelse dames-equipe van mevr. J. Cooke, mevr. Bache en mevr. Watson, die op Ford te Den Haag is gestart, de Coupe des Dames van de Tulpen Ster- rit 1950 gewonnen, aangezien deze de enige ploeg van de ingeschreven en ge starte damesteams was, die het traject zonder strafpunten heeft afgelegd. Alle andera damesteams hebben strafpun ten opgelopen. Over de organisatie van de sterrit is men allerwege enthousiast. De in voeging van twee geheime etappes, de route van de „vijftien bergen" en die van de „duizend bochten" een nieu wigheid en tevens een attractie is een succes geweest. De rijders, die wij spraken waren er tenminste bijzonder enthousiast over: het pad van een Tulpenrallye-rijder behoort immers niet over louter rozen te voeren". De natuur is de organisatoren in dit op zicht ter wille geweest. Indrukwek kend was het rijden van de ploeg Appleyard-Stuart, uit Glasgow in de route van de Vijftien Bergen. Apple- yard heeft verleden jaar de rallye ge wonnen in de eerste categorie en hij Het team J. Moejes, P. Groen- hardt en Blaauboer met Austin, dat gisteren ais eerste Noordhol- landse equipe in de Tutpen Rallye aan de route-contröle te Alkmaar arriveerde. J|ET echtpaar Grounds en mr. Humphreys hadden aan de overzijde van de Noordzee van een mogelijk succesje in de Tul pen Rallye gedroomd. Zij hadden alle voorbereidingen getroffen en waren vorige week de haring vijver overgestoken om zich naar de startplaats Monte Carlo te begeven. Zondagmiddag te 17.56 klonk voor dit Britse team het startschot en begqn het grote Rally e-avontuur. Trouw bracht de Jowett haar inzittenden door Frankrijk, snel reageerde zij in de route van de Duizend bochten" en moedig beklom zij de ballons in het parcours der „Vijftien ber gen", De trip door het vlakke Hollandse land zou geen moei lijkheden meer bieden. Om elf uur bereikte zij Alkmaar met „een zee van tijd", want pas om acht minuten over drie moesten de drie Britten zich in Noord wijk melden. Het contróleboekje vermeldde keurig de tijden van aankomst, waaruit bleek, dat nog geen straf punt was opgelopen. Zoji de Rallye-droom werkelijk heid worden? Neen. Want in Alkmaar, op en kele meters van de controle, weigerde de Jowett verdere dienst. Ijlings trachtten Grounds en Humphreys de motorpech te verhelpen. Monteurs van de ser vice-stations boden de helpende hand, maar het mocht niet ba ten. De wijzers van de klok ver volgden onverbiddelijk hun weg en het uur van drieën naderde. Omhalf vier reed de Jo wett weer. De kans op succes was verkeken. Drie Engelsen met de teleurstelling op het gelaat verlieten zo snel mogelijk de Hout. Het applaus, waarmede de toeschouwers de Jowett uitge leide deden, was een goedbedoel de, maar schrale troost. De Jo wett antwoordde met enige luide knallen werd tweede in het algemeen klasse ment. Thans zat hij, met een verbeten gezicht aan het stuur van een mach tige Jaguar, die 190 km per uur kan halen. Loeiend snelde de witte open roadster door de bochten, stopte niet meer dan enkele seconden bij de con tróle en schoot ronkend verder. Enkele ongevallen. Naar nog gemeld werd, is ook een ander Brits team <H. Langman, E. G. Langman en B. R. Cearns) met Triumph, dat van Londen kwam, in de buurt van Zutphen tegen een boom gereden. De heer E. G. Langman brak daarbij een beentje in zijn lin kervoet. De heer H. Langman kreeg verwondingen aan borst en gelaat, ter wijl de heer Cearns een lichte hoofd wond opliep. Zij werden per auto naar Noordwijk vervoerd, vanwaai zij heden naar Hoek van Holland zullen vertrekken voor de dagboot naar En geland. Hun toestand is niet ernstig. Te Nijmegen kwam de Vauxhall van de Nederlandse ploeg Laanemej. Fick, gestart in Brussel, met een vrachtauto in botsing. Mej. Fick werd met een lichte hersenschudding in het Canlsius Ziekenhuis opgenomen. Zodra het lente wordt, beginnen de huisvrouwen aan de grote schoon maak. Dan wordt de hele woning met bezemen gekeerd en struikelen we over vloerkleden en meubelen, die op andere plaatsen dan de gebruikelijke zijn geborgen. Ditmaal echter maakte geen vloerkleed of ameublement ons op de schoonmaaktijd attent. Een drooggelegd natuurbad gaf ons een „zachte wenk". We zijn dus eens met de heer Pesie, eigenaar van Pesie's Na tuurbad aan de Bergerweg, gaan pra ten, en vernamen, dat dit jaar het der de lustrum van het bad ingaat. Op 16 Mei 1936 is het bad n.l. in ge bruik genomen. Ter gelegenheid hier van wordt 15 procent reductie gege ven op abonnementskaarten, die vóór 16 Mei worden gekocht. Op het ogenblik staat het bad droog. Tien man zijn bezig met de schoon maak, Op de zandbodem is n.l. een laag slib gekomen, die er zo goed mo gelijk wordt afgegraven. Om het bas sin goed droog te houden zuigen twee pompen door dertig buizen van onge veer twee meter lengte, voortdurend het grondwater weg. De heer Pesie vertelde, dat het bassin nog enkle schatten van grote waarde verborgen houdt. Daar moet, zo wees hij ons aan, nog een gouden ring liggen, daar nog een gouden arm band met hangertje, daarginds een halskettinkje. Zelfs, zo zeide hij, heeft eens een Duitser het hele bassin wil len laten drooglopen, omdat hij zijn zilveren trouwring had verloren. Rondom het bassin lopende zagen we, dat de duiktoorns en de glijbaan nieuw in de aluminiumverf zijn gezet, evenals de douches, de weegschalen en niet te vergeten de turntoestellen. De springplanken zijn afgeschaafd en op nieuw geolied. Het bad wordt niet met chemicaliën, doch zuiver langs biologische weg schoongehouden, door de werking dus van zon en wind en door voortduren de verversing van het water, aldus vertelde de heer Pesie. Het restau rant zal dit jaar door de heer Bijlsma, restaurateur van de Overdekte, wor den gepacht. De stoelen en de tafels hebben een nieuw verfje gekregen. De heer Pesie sprak ten slotte de hoop uit, dat het bassin Zaterdag schoon zal zijn, zodat hij het Zondag vol water zal kunnen laten lopen. De eigen pompinstallatie kan het bassin in 75 uur met zuiver bronwater vullen. Het ligt in de bedoeling, het bad op 6 Mei open te stellen. FEESTAVOND ORANJEVERENIGING Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin, belegt de Algemene Oranjevereniging op Vrijdag 28 April in het „Wapen van Heemskerk" een feestavond. De burgemeester, mr. dr. H. J. Wy- tema, zal een korte feestrede uitspre ken. Het programma vermeldt voorts het optreden van mevrouw Prangers kinderballet, declamatie door de heer Berkhout en zang door het Dubbel Mannenkwartet. Voorts wordt mede werking verleend door de heren P. Cloeck en P. Kroon. Aan de bijeen komst gaat een korte huishoudelijke vergadering vooraf. Wijziging schoolwedstrijden In het schoolvoetbal-programma zijn de vol gende wijzigingen gekomen: Vrijdag 21 April: 4.30 uur VGLO I-Ulo Juliana III, terrein B, kleedkamer 8/4; 4.80 uur Ulo Alkmaar IV-Ambachtsschool VI ter rein D, kleedkamer 5/6. Zaterdag 22 April (terrein Alkm. Boyi Sport- laan): 1.30 uur Ambachtsschool II—HBS V; 2.40 uur Ulo Alkmaar H-Ulo Bergen I; 8.50 uur Handelsschool III-Ambachtsschool IV; 5 uur Ambachtsschool V-Ulo Bergen II. Marktberichten ALKMAAR, 19 April. Andijvie 45; spi nazie 15-32; rabarber 12-25; worteltjes 16 -20; raapstelen 8-9; rode kool 22-38; prei 32 56; uien 52—67; bieten 6; witlof: I 43— 56 en II 20—40; bloemkool: IA 76—93 I f"6S„en 35-44; radijs 5-13; selderie se'ie 5,50-13,50; sla: I 16-20 en II 11—14; sjalotten 51. BR. OP LANGENDIJK, 20 April. 14.000 kg. witlof I 43—48, II 40—42; 3500 kg. prei 85. Marktbericht NOORDERMARKTBOND, 20 April. - 2000 kg bieten: I 6 en II 3,50; 9000 kg prei: I 57-76 en II 26-35; 45.000 kg rode kool 52,60—58,50; 40.500 kg witlof: X 49—50, IB 42-48, IIB 40-45 en III 37-44. OBDAM, 19 April '50. Witlof 1 46— 60, II 41—56, II 34—46, IV 31—42, Bieten A 6.—, B 4.—. AVENHORN, 18 April. Rode kool, afwijkend 23—34; 64500 kg, bieten I 6, II 4, rond 6—6,10; 16950 kg. witlof I 48—50, II 34—47, III 28—41, stek «0-30.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2