Het Amsterdams Autoparadijs opent zijn poorten Regering tracht trek van bergbewoners naar de stad te beperken Kwestie over gebed in de Raad Leiden in last De RAI toont mooie wagens, doch geen sensaties Duitse industrie weer bij de exoosanten Scheepvaartberichten Dg organisatie der Burgerlijke verdediging Onenigheid in Westwouder vroedschap DIT WOELIGE LEVEN Vijf minuien voor twaalf DONDERDAG 20 APRIL 1950 (Van onze speciale verslaggever) Vandaag gaan de poorten open van de K.A.I., het Amsterdamse autoparadys. Vandaag zal de eindeloze stroom van tienduizenden autobezitters en niet-auto- bezitters beginen te vloeien. Van vandaag af zullen duizenden, die de luxe en het comfort, alsmede de doelmatigheid der moderne auto's bewonderen, naar huis terug gaan met in hun hart de onbeantwoorde vraag: waarom kan meneer zus of zo zich in een fonkelende chroomslee laten rondrijden? Waarom moet ik het met de fiets of mün doodnuchtere zoolleer blijven doen? Voor miliiocnen im mers is een auto een veel begeerd iets, een illusie. De 28ste R.A.I., waar Woens dag de pers een voorproefje kreeg van het geëxposeerde automateriaal, is wel hl staat deze begeerte nog aan te wakkeren. Zestig autofabrikanten tonen er hun nieuwste modellen, Amerikanen en Europeanen. De Amerikanen zijn in de minderheid. Zeventien merken zijn er uit de nieuwe wereld vertegenwoor digd, twintig alleen al uit Engeland. Die zeventien Amerikanen met hun uitdagende modellen, hun maximum aan comfort alleen radar ontbreekt nog. dan zou ook het stuur overbodig zijn! met hun flonkering van staal en chroom domineren. Zij zijn de^reuzen van de weg, de koningen onder de auto's, de meest aantrekkelijke wagens voor wie geld in overvloed heeft. Helaas, zelfs met geld zijn ze niet te koop: niet leverbaar in verband met de deviezenpositie, afgezien van een gering aantal standaardmodellen. Ove rigens zijn ook de Amerikanen niet sensationeel. Alles is bij het oude ge bleven. Het meest revolutionnair is uiterlijk het front van de Studebaker, dat aan een straaljager doet denken. Europa: goedkoper en modern Europa zoekt zijn kracht in de klei nere en goedkopere wagens en heeft daarmee de Amerikanen wellicht tij delijk van de markt verdrongen. Naast Engeland, Frankrijk, Zweden en Tsje- choslowakije is voor het eerst Duits land weer onder de exposanten en het Alcor, 19-4 van Porto Alegre te R'dam Aldabi, R'dam—Buenos Aires, pass. 18-4 Fer nando Noronha Alpherat, 19-4 van Havanna te R'dam Bali, Djakarta—A'dam, pass. 18-4 Malta Barumun, A'dam—Djakarta, pass. 18-4 Lissabon Bengkalis, Bahrein—R'dam, pass. 18-4 Gibraltar Blitar, 18-4 van Panarukan naar Surabaja Boissevain, 18-4 van Manilla naar Bangkok Celebes, A'dam—Makassar 18-4 van Antwerpen naar Londen Edam, New York—R'dam, pass. 18-4 Beach Head naar Antwerpen Eemland, A'dam—Buenos Aires, 18-4 van Santos naar Montevideo Garoet, R'dam—Djakarta, 19-4 te Pangkal Pinang Gemma, Curasao—Liverpool, 18-4 in St. George Kanaal. Gouwe, 18-4 van R'dam naar Stockholm Hersilia, A'dam—Curasao, 18-4 van R'dam Hoogkerk, Japan—R'dam, 18-4 van Bangkok naar Singapore Jaar- stroom, Lagos—A'dam, pass. 18-4 Kaap Blanco naar Le Havre Kota Agoeng, R'dam—Dja karta, 18-4 van Penang naar Port Swettenham Kota Gede, 19-4 van Luanda te Lobito Lombok, Makassar—A'dam, 18-4 van Aden naar Suez Marisa, Purfleet—Tripoli pass. 18-4 Kaap Carbon Mentor, A'dam—Levant, pass. 18-4 Zuidpunt Sicilië Modjokerto, 19-4 van Taruna te Surabaja Phrontis, A'dam— Djakarta, 18-4 te Padang Poelau Laut, 18-4 van Tarakan te Sanggir Prins Frederik Hen drik, R'dam—Chicago, pass. 18-4 Beachy Head Prins Willem HI, Tel Aviv—Bougie, pass. 18-4 Kaap Bon Ridderkerk, A'dam—O. Afrika, 18-4 van Suez naar Port Sudan Roe- bian, New York—Calcutta, pass. 18-4 Gibraltar Sibajak, R'dam—Djakarta, pass. 18-4 Burlings Singkep, Tacoma—Calcutta, 18-4 van Ma dras naar Beypore Stad Maastricht, Huelva— Vlaardingen, pass. 18-4 Kaap Vilano Stad Schiedam, Dagenham—Narvik, pass. 18-4 Christiansund Streefkerk, 18-4 van R'dam naar Calcutta Straat Soenda, 18-4 van Hong kong naar Yokohama Sunetta, Menaal Ah- madi—Stanlow, pass. 18-4 Kaap Tenez Ta- bian, Nw York—Calcutta, pass. 18-4 Gibraltar Tiberius, Nw Orleans—La Guaira, pass. 18-4 zuid van Jamaica Winsum, Jucaro—R'dam, pass. 18-4 Ouessant. Bloemfontein^ il6-4 van Lorenzo Marquez te Beira Cuanza, 17-4 van Semarang te Surabaja Rotti, 16-4 van Sungeigerong te Djakarta Sarangan, 17-4 2 uur van Bagnara te Surabaja Tasman, 17-4 van Muntok te Djakarta Tjitjalengka, 17-4 van Hongkong te Djakarta Valerius, 17-4 van Surabaja te Semarang Weltevrden, 16-4 van Surabaja te Djakarta Wieldrecht, 16-4 van Sydney te Brisbane Willem Ruys, Djakarta—R'dam, 19-4 2 uur van Port Said. Aalsum, Karachi—R'dam, pass. 19-4 Kaap Palos Abbekerk, R'dam—Sydney, 19-4 van Suez naar Karachi Edam, New York—R' dam, 19-4 te Antwerpen Heemskerk, Japan —R'dam, pass. 18-4 Ouessant Hydra, 19-4 van Maracaibo te Curagao Kota In ten, R' dam—Djakarta, pass. 18-4 Point de Galle Lissekerk, 19-4 te Basrah Maas, 19-4 van Houston bij Galveston ten anker Maasland, A'dam—Buenos Aires, 19-4 van Montevideo Merwede, 19-4 van Accra te Abidjan Ne derland, 19-4 van Ras Tanunra te Teneriffe Nieuw-Amsterdam, R'dam—New York, 19-4 te Le Havre Radja, 19-4 van Coosbay naar San Francisco —Slamat, 19-4 te Basrah Soestdijk, 19-4 van New Orleans naav Char leston Sommelsdijk, 18-4 van Baltimore naar Mobile Stad Breda, Mombassa—A'dam, pass. 20-4 Straat Messina Stad Maassluis, 39-4 van Sfax te A'dam Waal, 17-4 van Maracaibo naar Aux Cayes Zwijndrecht, Vlaardingen—Genua, pass. 19-4 Gibraltar. Aardijk, 17-4 van Tampico te Houston Alcinous, Cebu—R'dam, 18-4 van Port Sudan Alphacca, New York—Buenos Aires, 19-4 naar Rio de Janeiro Axeldijk, 18-4 van R' dam te New York Blommersdijk, 18-4 van New York te Wilmington Celebes. A'dam— Makassar, 19-4 te Londen Cottica, 19-4 van Demerara te A'dam. Hersilia, A'dam—Cura sao, 19-4 te Antwerpen komt met bekende en nieuwe merken goed voor de dag. De kleine wagen is dus het talrijkst vertegenwoordigd, maar het is ver bluffend welk een comfort ook een kleine wagen blijkt te kunnen bieden en hoe smaakvol de modellen zijn. Lage koetswerken, en flink breed tus sen de wielen, verbeterde veren, zij maken de Europese wagen niet alleen om zijn prijs, maar ook om zijn kwa liteiten aantrekkelijk. Revolutionnaire veranderingen ontbreken echter ook bij de Europese wagens. Het merk waardigste is, nu de aangekondigde Porsche-sensatie ontbreekt, eigenlijk de Goliath, een Duitse personenwagen met een tweetakt motor zó klein, dat ze onder de motorkap nauwelijks te vinden is. Ook de Goliath echter is vooreerst niet leverbaar. Geen sensatie dus op de R.A.I. Te zien is er evenwel genoeg en tg* be geren. Ook op de afdeling, waar de z.g. acessoires te bewonderen zijn. Over acessoires gesproken: geen en kele firma brengt een kapstokje in de handel, dat in vrijwel alle Europese wa gens en in vele Amerikanen ontbreekt en toch zo ongelofelijk gemakkelijk is in kleine wagens, waar men met win terjassen aan soms nauwelijks naast elkaar kan ztiten. Een idee voor de volgende RAI? PTT weigerde bezorging van verkiezingsblad In een vergadering van de AR partij te Nijmegen heeft de voorzitter, de heer Wiersma, medegedeeld, dat de PTT had geweigerd, het verkiezings blad De Vaste Koers te verspreiden. Als reden voor deze weigering werd aangevoerd, dat de inhoud niet toe laatbaar zou zijn. Met name werd be zwaar gemaakt tegen een artikel, waarin scherpe critiek werd geoefend op het beleid van de regering. Ver spreiding als geadresseerd stuk zou echter zonder meer worden uitge voerd, aldus is van de zijde der PTT medegedeeld. Totale zonseclips in 1954 De 30ste Juni 1954 zullen sterrekun- hoeksconferentie" zijn vertegenwoor digers van de regeringen der R.Ï.S., de Republik Indonesia, de Negara Indonesia Timur en Sumatera Timur. digen uit alle delen der wereld naar Zweden komen om daar de totale zonsverduistering te bestuderen, die in dit land beter is waar te nemen dan in Noorwegen, op de Farör, in Groen land en Canada, waar de eclips begint. Het verschijnsel zal twee en een halve minuut duren. Gisternacht is een zware brand uit gebroken in twee pakhuizen van de Duyvis' Oliefabrieken te Koog aan tie Zaan. De schade tan ge bouwen en de enorme hoeveelheid verpakkingsmateriaal, die daarin was opgeslagen, is zeer groot. De burgerlijke verdediging van ons land zal uiteindelijk aldus worden ge organiseerd, dat de gemeenten worden verdeeld in gevarenklassen. Vijftig ge meenten worden z.g. A-gemeenten. De rest, B-gemeenten, is ondergebracht in beschermingskringen van een behoor lijke omvang, in totaal een tachtig. Deze moeten Zichzelf geheel kunnen redden; alleen in uiterste noodzaak mag een beroep worden gedaan op een naastgelegen kring of op de gehele provincie. De organisatie in de A-ge meenten zal nog aanzienlijk moeten worden uitgebreid. De meest wenselijke oplossing is wel het samenstellen van mobiele rijkscolonnes voor brandweer, geneeskundige verzorging en hulpver lening. De burgerlijke verdediging is thans nog gebaseerd op de luchtbescher- mingswet 1936. Er zal echter een nieu we wet op de burgerlijke verdediging moeten komen, die zich aanpast aan alles, wat dan zal zijn opgebouwd. Al dus mr. F. R. Mijnlieff, raadadviseur van het ministerie van binnenlandse zaken, in een onderhoud met het ANP. Spookbeeld van verlaten boerderijen in Zwitserland (Van onze correspondent in Zwitserland) UET PROBLEEM van de vlucht van de boerenbevolking naar de steden en het spookbeeld van de verlaten boerderijen tengevolge van de steeds voort schrijdende industrialisatie baart ook in Zwitserland vele zorgen. En niet ten onrechte, want het aantal in de landbouw werkzame Zwitsers is van 475.000 in 1888 gedaald tot 380.000 in 1941. De regering tracht thans deze daling door een constructieve wetgevende en sociale politiek binnen de grenzen te houden. Besehermende maatregelen Het probleem beperkt zich niet al leen tot de afvloeiing van de landar beiders naar de stad, doch ook de in dustrie breidt zich in steeds grotere omvang op het land uit. Landarbeiders blijven weliswaar in hun dorp wonen, maar zij trekken zich terug uit de landbouw en gaan werken in de in dustrie, waar de lonen veel hoger zijn. Men is er in Zwitserland van over tuigd, dat deze ontwikkeling met pro paganda niet tegen te gaan is. Hoe kan men propaganda maken voor het mooie en schone boerenleven, wanneer in de armste lagen van de bevolking, die op eenzame boerenhoeven in de bergen leven, vijf kinderen in één bed moeten slapen en-de 'boerinnen hun leven lang door zware arbeid tever- géafs proberen de levensomstandig heden te verbeteren. Besommingen Ifmuiden De besommingen van Woensdag wa ren: trawler Sch 93 f 34500; stoomtraw ler f 17.200; loggers HD 87 f 3455; KW 122 f 5020, 47 f 2100, 17 f 2760, 83 f 2060, 67 f 2180, 14 f 2840, 151 f 2150, 39 f 2330, 110 f 2360, 170 f 2390, 16 f 1960, 77 f 1940; kustvisser IJM. 213 f 427. Prijzen per kilo: heilbot 2.20-1.45; gr. tong 2,151,80; gr. mid. tong 21,75; kl. midd. tong 1,90—1.65; tong I 1,61 1.34; tong II 0.94—0,83; tarbot I 1,90— 1.55. Prijzen per vijftig kilo: gr. schel vis 4224; mid. schelvis 4738; kl. schelvis 3426; wijting 2611; kl. ka beljauw 3727; gr. schol 4136; mid- schol 40—36; kl. schol 27—10; bot 15— 13; schar 237; verse haring 1712; makreel 33—8; tongschar 50; schartong 27; zwarte poon 1814. Prijzen per 125 kilo: gr. kabeljauw 13272; gr. koolvi- 4030; gr. leng 5745; gr. wolf 7675 De aanvoer bedroeg 4575 kisten, waar van 50 met verse haring. De Raad van Westwoud, die bekena staat om de ongenoegelijlte verhouding tussen de twee fracties Protestant en Katholiek heeft zich gisteravond bezig gehouden over de invoering van een openings- en sluitingsgebed. De protestantse minderheid kantte zich fel hiertegen, omdat men demon straties van een geloofsovertuiging niet passend vond in een openbaar gebouw. Een der leden, de heer Peet- Op het ogenblik is Leiden in last, want een last is het, die algehele verbouwing van het station en emplacementen. Reeds is een vleu gel van het station afgebroken en de spoorbaan over een grote lengte opgehoogd voor het graven van tunnels. De oude goederen loods vóór het station, een echte sta-in-de-weg, gaat plaatsmaken voor een ruim parkeerterrein. Een overzicht van de lucht uit van de werkzaamheden te Leiden. (Luchtopname ANPfoto) oom, stipuleerde, dat de raadzaal geen bidkapel is! De voorzitter, burgemeester Essing (R.K.), zei, dat het voorgestelde gebed zo algemeen geformuleerd is, dat het voor iedere Christen aanvaardbaar moet zijn, waarop de heer Peetoom repliceerde, dat hij niets voelde voor een formulegebed, waarin hij niets zag dan décorum. Met de stemmen van de protestantse raadsleden tegen werd uiteindelijk toch besloten het gebed in te voeren. Duitse boeren in Reichswald Het deel van het Reichswald tussen de Gelderse grens en het land van Kleef is tengevolge van de felle veld slagen om de Siegfriedlinie bijna ge heel ontbost. Een belangrijk stuk van het ver nielde woud wordt nu ontgonnen. Op deze nieuwe landbouwgronden vesti gen zich Duitse boeren, die van Oost- naar West-Duitsland zijn gevlucht. Voor hen zullen kleine modelboerde rijen worden gebouwd. Grootscheepse herhalings oefeningen op drie plaatsen In Roermond, Eefde en Nijmegen zijn in de afgelopen nacht grootscheep se herhalingsoefeningen begonnen. Het is een soort oefenmobilisatie, waar voor dienstplichtigen met groot ver lof onder de wapenen zijn geroepen. Zij zouden hedenmorgen hun stel lingen innemen en tot Zondag onder de wapenen blijven. In de komende maanden zullen acht duizend Nederlandse dienstplichtigen twee weken voor hun opkomst onver wacht een mobilisatiebevel .thuis krij gen. Men wil op deze wijze de paraat heid van onze strijdkrachten speciaal op geestelijk terrein toetsen. Door de lucht naar Australië Woensdagmorgen omstreeks zeven uur .is een speciale DC 4 Skymaster van de KLM met 52 Nederlandse emi granten van Schiphol naar Sydney in Australië vertrokken. De reis zal on geveer vijf dagen duren. Tot het ge zelschap behoren drie vrouwen met kinderen. Haar echtgenoten bevinden zich reeds in Australië. Het ligt in de bedoeling dat dit jaar zesduizend Ne derlanders naar Australië zullen emi greren. VOORTAAN BURGERLIJKE CONTROLE-ORGANEN IN OOSTENRIJK? Plannen tot vervanging van de mi litaire hoge commissies van de Wes telijke bezettingsmogendheden in Oos tenrijk door burgerlijke controle-orga nen worden thans door Engeland, Frankrijk en de V S. besproken, als onderdeel van de pogingen van deze landen om de bezettings-kosten te ver minderen. Het principe van deze plan nen is reeds door Engeland aanvaard. Ir diplomatieke kringen te Londen meent men te weten, dat dit geen be perking van de omvang der Britse be zettingsstrijdkrachten in Oostenrijk zou inhouden. DODELIJKE AANRIJDING TE 'S-GRAVENHAGE Dinsdagmorgen kwam te 's-Graven- hage een bestelauto uit Bodegraven in aanrijding met een rijwiel met hulp motor, bestuurd door de 58-jarige Ha genaar v. d K Hef ongeluk was te wijten aan het feit, dat de wielrijder geen voorrang verleende. Van der K werd opgenomen in het ziekenhuis aan de Zuidwal, alwaar hij is crverleden. J)E MAATREGELEN, die in Zwitser land genomen worden om een ge zonde boerenstand en productieve landbouwbedrijven te stichten, berus- en op de verbetering van de pacht- regeling, een gezonde prijspolitiek en verbetering van de sociale bijstand voor de bevolking van het platteland. De Bondsraad zal zich binnenkort bezig houden met een ontwerp van wet voor het behoud van de boeren- grond, die het zelfstandige boerenbezit en de landelijke familiebedrijven zal beveiligen. Ter verbetering van de levensomstandigheden in de bergge- meenten hebben de overheidsinstellin gen door verhoogde subsidies aan de particuliere ziekenfondsen hun steen tje bijgedragen. De bondsspoorwegen geven aan de bewoners van de berg- gemeenten abonnementen tegen ver laagde prijzen en lagere vrachtkosten voor landbouwproducten. Toelage voor getrouwden. QE BONDSRAAD stond van de open bare middelen voor de boerenbe volking in de berggemeenten in de jaren 1944 tot 1946 een bedrag van 8.8 millioen franks af. Voor vrouwelijke hulp op de boerderijen werd 5.9 mil lioen francs uitgegeven. Deze bijdragen zullen in een algemeen gezinsegalisa tiefonds voor boeren worden gestort. Getrouwde boerenknechts worden in Zwitserland vooral ondersteund, sinds uit de statistische gegevens is gebleken, dat nog slechts enkele jaren geleden 86 procent van de boeren knechts ongehuwd moest blijven, om dat zij financieel niet in de gelegen heid waren een gezin te stichten. Op het ogenblik ontvangen getrouwde boerenknechts een maandelijkse toe lage van 30 francs en per kind een bij drage van 8.50 francs. Een boerenknecht ontvangt, wan neer hij een eigen boerderij wil bou wen, van de Bondsraad, de kantons en de gemeenten 60 procent van de totale kosten als subsidie. RAF oefent boven Nederland In de nacht van 29 op 30 April wordt door de RAF een luchtverdedigings oefening gehouden, waaraan een groot aantal bombardementsvliegtuigen zal deelnemen. Tijdens deze oefening zul len de vliegtuigen van de RAF ook boven Nederland opereren. De toe stellen vliegen op hoogten tussen 3000 en 8000 meter. Zij zullen geen naviga- tie-lichten voeren. De stem van zijn baas.... Toen eind 1948 ds. W. B. den Brave als predikant Nijverdal verliet en naar Dordrecht ging, deed hij zijn hond over aan de familie S. Het dier bleef in Ny- verdal achter. Dat deze hond zijn oude baas nog niet vergeten is bleek dezer dagen. Ds. Den Brave hield ni. een Bijbellezing voor de microfoon van de N.C.R.V. en bij de familie S. had men thuis de radio aan. De hond bevond zich in de kamer en nauwelijks klonk de stem van ds. Den Brave door de luidspreker of de hond kwam overeind en ging blaffende voor het radio toestel staan. Hij had zijn oude baas aan de stem berkend! Truman aanvaardt Bruce's ontslag President Truman heeft de ontslag aanvraag van James Bruce als direc teur van het program van wapenhulp aan West-Europa aanvaard. Het ontslag zal 1 Mei ingaan. J-JET IS dezer dagen in Amerika ge beurd, maar het gebeurt eigenlijk iedere dag en overal. Wat kleiner, wat minder schurkachtig, wat minder schokkend, maar naar de kern pre cies eender. Een Amerkaan zat in geldnood. In barre geldnood. Ge ziet, daar hebt ge ten slotte geen Lieftinck voor nodig. In het land der onbegrensde mogelijk heden is ook dèt mogelijk. Of die Amerikaan nou veel naar schietfilms gaat, of in zijn jeugd veel verkeerde boeken gelezen heeft, weet ik niet. Maar hij begon in ieder geval de levensverzekering van zijn vrouw en kinderen te verhogen en hij borg de nieuwe polis op een best plekje op. Vervolgens animeerde hij vrouw en kroost eens een vliegtocht te maken en hij pakte zelf hun koffertje. Waar in hij een tijdbom legde. Teneinde het vliegtuig in de lucht te doen ontplof fen, vrouw en beide kinderen, beman ning en mede-passagiers op gruwe lijke wijze te dodenen vervolgens 25000 dollar verzekeringsuitkering op te strijken. En daarna, wat ge wrang zoudt kunnen noemen: een nieuw le ven te beginnen. De één z'n dood, is de ander z'n brood. Twintig onschuldige mensen, waaronder zijn eigen vrouw en zijn eigen zoon en dochter wenste deze Amerikaan, doelbewust en na rustig, geraffineerd overleg, aan zijn boter ham op te offeren. Een beest van een kerel. Inderdaad. Maar: een paar minuten voordat 't toestel met de bom de lucht in zou gaan (om de lucht in te gaan!) kwam de kerel het vliegveld op rennen, ruk te de deur open, schreeuwde iedereen naar buiten.en haalde persoonlijk het ontplofbare spul uit de koffer. Hij had berouw gekregen, voorkwam de voor bereide ramp en meldde zich by de politie om zijn straf te ondergaan. Ik vind dat een daad van kolossale moed. Deze man gaat minstens levens lang achter de tralies. Indien hy niet op de electrische stoel terecht komt. Dat zullen de juristen wel uitmaken. Maar de ergste straf hééft hij al te pakken: de bitterste uren van zijn leven hééft hy al doorgemaakt. Hij heeft in zijn verbeelding de gruwelijke ramp gezien, die door zijn verziekte brein was uitgedacht; hij heeft zich reeds de moordenaar geweten van zyn vrouw en zijn kinderen, van twintig andere, onbekende mensen, die hem niets in de weg hadden gelegd. En uit de walging, uit de verachting, die hy voor zichzelf moet hebben gehad is toen het niet uit te spreken wonder gegroeid, dat dez-, formidabele ver rader berouw heeft gekregen en spijt en wroeging. Niet te laat, zoals de meeste Judassen, maar op tijd. En dat hij toen gehandeld heeft, zichzelf wegcijferend in een laatste, wanhopige poging om de levens te redden, die hij nafl doorgestreept op zijn calculatie, d t mag met recht een wonder heten. Wy praten altoos over wonderen,; zodra het grote, buiten het bereik van ons denken vallende dingen betreft. Wel: hier is een zeer groot ding, dat onnoemelijk ver buiten de reikwijdte van ons besef valt. Hier is een mens als een „verloren zoon" opgestaan om de schuld te delgen, die als een on peilbaar deficit op zijn levensrekening stond. Temidden van al 't „grote nieuws", temidden van alle politiek en militair en financieel rumoer valt dit bericht op, om de navrante kanten, die het heeft. Maar hoevele keren per dag ge beurt niet ditzelfde, zonder dat er ooit een krant een regel aan wijdt. Hoeveel keren per dag gebeurt er niet zo'n „aanslag" (kleiner, geniepiger, min der schokkend, maar in de grond even slecht), zonder dat het berouw tijdig komt, zonder dat het berouw ooit komt? Het woelige leven heeft geen tjjd voor deze dingen; in de jungle van onze verbitterde wereld is geen aan dacht voor de slachtoffers, die langs de sluipwegen van het gedierte ach terblijven. Daarom is het misschien goed, even stil te staan bij de slechte Ameri kaan, die de moed had. En even na te denken. En onszelf met hem te vergelijken. Wie zonder zonde is werpe de eerste steen. JEREMIA BLOM. Bekervoetbal gaat voor competitieprogramma Naast het voetbalcompetitie-program ma voor Zondag dat naar alle waar- schijnlijkheid kans loopt vervangen te Worden door een inhaalprogramma, zyn de nog resterende wedstrijden voor de derde bekerronde vastgesteld. Hierdoor vervallen o.m. de reeds aan gekondigde ontmoetingen AIcmaria VictrixZaandijk. VolendamUW, SDWDIO en ZilvermeeuwenAlw. Forward. Als bekerwedstrijden zyn voorlopig ingelast Zaandijk—SDW en ZilvermeeuwenVolendam

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5