Wollen Ruitstof r/ alkmaar Stad en Omgeving De viering van Koninginnedag AGENDA „EASY" KOSTER Padvinders vieren 40-jarig bestaan Slotopvoering van de Maskerspelers Predikbeurten Mevrouw en de heer Kokkes wonnen de Austin-prijs Prachtig voorjaarsweer begunstigt stierenkeuring Banketbakkerij Driesen heropend jongens maakten grote verteringen De grote loterij „Jeugd van Nederland" Heden ontvangen 130 c.m. breed Vreemdelingen op de kaasmarkt Voortrekkers-vendel voor de radio Draverijen te Alkmaar Provinciale subsidie voor tentoonstelling? VRIJDAG 21 APRIL 1950 Aantrekkelijk programma met vier nieuwe attracties liet Oranjecomité heeft voor de vie ring van Koninginnedag 1950 op Maan dag 1 Mei een aantrekkelijk program ma samengesteld, dat behalve de tra- ditonele gebeurtenissen vier nieuwe attracties biedt in de vorm van zeven poppenkastvoorstellingen in verschil lende delen van de stad, een hardloop wedstrijd, een wandeltocht, waaraan iedereen kan deelnemen en massale volkszang op het Canadaplein. De dag begint op de gebruikelijke wijze met klokgelui, bespeling van het carillon en een aubade voor het stad huis door de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen. Vervolgens verzamelen de kinderen zich in het sportpark, waar de schoolwedstrijden plaats vinden. Het programma opent met een estafette voor meisjes der la gere scholen. Op het terrein van Alk maarse Boys vraagt de handbalfinale meisjes afdelingen 1 en II de aandacht en op het Sportpark de wedstrijd tus sen de voetbalkampioenen van de zesde klassen der openbare en R.K. lagere scholen. Na de middagpauze volgt de finale in afdeling A 1, II en III voor leerlingen van 16 t.em. 21 jaar. Een nouveauté in het programma zijn de zeven poppenkastvoorstellingen, die Jan Kalksma zal geven. Voor dit doel ls een poppenkast op een vrachtauto gebouwd, waarmede Jan door de stad zal trekken teneinde de kinderen een vreugdevol uurtje te bezorgen. De eerste voorstelling vindt plaats op het Oudorperdijkje voor de kinderen van de stadgenoten over het Kanaal, daar na op het Uitenboschplein voor de Zee heldenbuurt, Zeglls e. o., in de Co- mansstraat voor het Nooitgedachtkwar- tier en des middags in de Bergerhout voor Spoorwijk en Westerweg in de Gerard Doüstraat voor het Rembrandt- kwartier en in de Pinksterbloemstraat voor de jeugdige bewoners van de Ber gerhof. De laatste voorstelling vindt plaats op de Steenen Brug voor de kinderen in het cetrum van de stad. Een luidsprekerinstallatie zal het ge sproken woord bij de te verwachten grote belangstelling voor alle kinderen verstaanbaar maken. Hardlopen cn wandelen. Doch niet alleen voor de jeugd, ook voor de ouderen zal er op deze Ko ninginnedag veel te genieten zijn. Daar is in de eerste plaats de hardloopwed strijd over 2 km onder auspiciën van A.V.A. De start vindt plaats voor de tribune op het Sportpark en vervol gens gaat het via de Sportlaan, Prins Bernhardlaan, Harddravérslaan, Heiló- erbrug, Vest, Kneppelbrug, Nassaulaan, Houtweg, Westerweg, Prins Bernhard laan, Sportlaan, naar het Sportpark, alwaar nog een rondje moet worden ge lopen, alvorens de finish voor de tri bune wordt bereikt. Als prijzen worden luxe voorwerpen tot een totaal bedrag van honderd gulden beschikbaar ge steld. Startkaarten zijn k 25 cent ver krijgbaar bij de heer A. Meyer, Rip- pingstraat 52, de heer Van Beekum, Nieuwlandersingel 33, tel. 4806 en van af één uur aan de kassa's van het Sport park. Ten behoeve van een vlotte or ganisatie is vroegtijdige opgave na tuurlijk aan te bevelen. Ballonwedstrijd Onmiddellijk na de start van deze hardloopwedstrijd zullen 2000 school kinderen, leerlingen van de eerste en tweede klassen der lagere scholen uit de hoeken van het sportpark komen en resp. witte, rode en blauwe ballons op laten. De eigenaars van de ballonnen, die het verste komen, krijgen aardige prijzen. Vanaf drie uur zal jong en oud kun nen deelnemen aan de wandeltocht, die geen wedstrijdkarakter draagt. Er zullen bijvoorbeeld, zowel ouden van dagen, als moeders met kinderwagens en invaliden kunnen meewandelen. Het enige dat men te doen heeft, is vanaf het Sportpark via de Sportlaan, Comansstraat, Van Houtenkade, Roch- dalebrug, Bleekerskade, Nieuwlander singel, Kneppelbrug, het Bolwerk, Ka naalkade en Paternosterstraat naar de Paardenmarkt te wandelen. Aldaar zal men op zijn deelnemerskaart, die van af één uur aan de kassa's van het Sportpark tegen betaling van 25 cent verkrijgbaar zijn, de tijd van aankomst moeten invullen tot op seconden nauw keurig. Zij wier tijd precies overeen komt met die, welke het comité reeds heeft genoteerd, komen in aanmerking voor de fraaie prijzen. Zang en muziek. Ondertussen is het op het Canada plein reeds druk geworden. Ruim 500 zangers, leden van de plaatselijke zang verenigingen, hebben zich daar verza meld, om onder leiding van Johan Kuiper te zingen. Aan de duizenden belangstellenden zullen gratis folders met de tekst van de te zingen liederen worden verstrekt en zij zullen worden uitgenodigd aan deze massale volks zang deel te nemen. De zang wordt af gewisseld door het optreden van „De Schermerdansgroep" onder leiding van mevrouw G. Pranger, die op een plan kier volksdansen zal uitvoeren. Een Koninginnedag zonder muziek van de plaatselijke corpsen is ondenkbaar. In de ochtenduren maakt de Postharmonie een muzikale rondgang en 's middags voegen Excelsior, St. Caecilia en Soli Deo Gloria zich bij de PTT-mensen. De muziekcorpsen komen verder op het Canadaplein bijeen voor een har monieconcert dat door Excelclor met een taptoe wordt besloten. Te acht uur vraagt een concert in de Grote Kerk de aandacht. Medewerking verleend het Amsterdams Vocaal Kwar tet, bestaande uit Tanny Wegerif-v. d. Garde, sopraan; Paula Lindberg, alt; Reinhard van Randwijk, tenor en Henk Kroes, bas. Het orgel zal worden be speeld door Simon C. Jansen. Het pro gramma vermeldt: 1. Preludium en fuga in G. gr. t. (orgel) van J. S. Bach; 2 a) Cantate Domino van H. Schutz, b) O, bone Jesu van M. Iggegneri, c) Jesu, Dein leel (kwartet) van M. Frank; 3. a) Air en Gigue van J. B. Louillet, b) Suite Gothique van L. Boellmann, c) Fantasie op Psalm 33 (orgel) van C. de Wolf; 4. Twee Vale- riusliederen a) Wilt heden nu treden, b) Kom nu met zang (kwartet en or gel) 5. Oud Nederlandse klanken (or gel) Leo Mens. Het Oranje Comité verzoekt de burgerij van zonsopgang tot zonson dergang te vlaggen. Met Ingang van morgen zullen f 0.10 de programma's waarin de tijden der gebeurtenissen en verdere bijzonderheden vermeld wor den, verkrijgbaar zijn. De prijs is zeer laag gesteld en kan voor niemand een bezwaar vormen. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De Meervoudige Kamer der Arron dissementsrechtbank te Alkmaar heeft de volgende uitspraken gedaan: J. C. M„ zedenmisdrijf, 6 maanden voorwaardelijk met oplegging van bij zondere voorwaarden. A. M. Alkmaar, overtreding vestigingswet, f 60 of 30 dagen en bovendien 2 weken voor waardelijk met 2 jiaar proeftijd. J. B. Oudorp, overtreding wegenverkeers regeling, 15 of 6 dagen met toewij zing van civiele vordering van f 19.60. B. J. Bergen op Zoom, overtreding lo- terijwet, geen straf toegepast. J. L. Schoorl, overtreding wegenverkeers regeling, tussenvonnis geveld, 16 Mei behandeling der zaak met nieuwe ge tuigen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: Verloren grenzen (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Greep des doods (18 jaar).; Ci nema Americain, 8 uur: Geen groter zonde (boven 18 jaar).; A.B.T., 8 uur: The last round up (14 jaar). Sted. Museum: Tentoonstelling Fede ratie Alkmaarse schilders. Partjj van de Arbeid: Openlucht film voorstellingen. ZATERDAG BIOSCOPEN Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Ver loren grenzen (alle leeft.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Greep des doods (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Geen groter zonde (boven 18 jaar); A.B.T., 8 uur: The last round op (14 jaar). Sted. Museum: Tentoonstelling Fede ratie Alkmaarse schilders. Ned. herv. kerk, 7 uur: Matthëus Passion. Sportpark, 4 uur: Motor races. Gulden Vlies, 8 uur: Spaans ballet José Greco. Aangenaam en voordelig! Vele heren dragen vooral in de zomermaanden geen vest. In tweedelige costumes (colbert met pantalon) brengen wij een bijzonder grote collectie kamgaren stoffen in exquise dessins, 'n Heerlijke dracht èn voordelig, want U spaart de kosten van het vest uit. de dracht voor de moderne heer. Tweedelige costuums 56,—, 78,—, 96,— Driedelige costuums 89,—, 108,—, 125,— KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Langestr. 20-22 Magdalencnstr. 11 (K.V.) Rood-geel-groen, dat zijn de drie padvinderskleuren, die in alle plaat sen van Nederland, waai- een padvin- dersgroep is, door middel van vuur pijlen de lucht in zullen gaan. Rood, de kleur der voortrekkers, geel de kleur der welpen, en groen de kleur der verkenners, tezamen vormende alle onderdelen der padvindersbewe ging, ze zullen overal in den lande te zien zijn, op Zaterdagavond 22 April, ze zullen tot uiting brengen de dank baarheid en grote vreugde van de Nederlandse Padvinders in verband met het feit, dat 40 jaren geleden de eerste Nederlandse padvinderspatrouil le is opgericht. Iedere padvinder «draagt na zijn school- of werktijd op Zaterdag a.s. de padvindersuniform. Om 7 uur verzamelen de padvinders zich op het Waagplein, waarna om 7.10 de opening plaats zal hebben. Vervolgens zal geluisterd worden naar de radio-uitzending van de aan bieding van het herinneringsalbum aan Z.K.H. Prins Bernhard, de Ko ninklijke Commissaris der Padvinders. Na de radiouitzending wordt een korte mars door de stad gemaakt, met de padvindersband van de Kath. Ver kenners. Om 8 uur komen de padvin ders weer op het Waagplein, waarna dan per groep 3 vuurpijlen zullen worden afgestoken, in totaal dus 30 pijlen. Voor de N.P.V. wordt hierna nog het St. Joriswelpenkampvuur gehouden op het Phoenixterrein. St. Jorisdag Zondag wordt de wereldpadvinders- feestdag St. Jorisdag gevierd. De Ka tholieke Verkenners beginnen de dag met een gang naar de kerk, waar de St. Jorisbloem in ontvangst zal wor den genomen. De N.PV. houdt om 9 uur een padvindersaandacht in de Ka- pelkerk, onder leiding van Hopman v. d. Windt uit Beverwijk, zowel voor verkenners als voor welpen. Dok ka bouters, padvindsters, ouders en be langstellenden zijn hartelijk welkom. Om half een verzamelen de padvin ders zich op het Waagplein voor de vlaggenparade. De St. Jorisvlag en an dere vlaggen zullen worden gehesen, de welpen zullen hun horderoep doen, de padvinderswet zal gelezen worden. De burgemeester zal de padvinders toespreken en een inspectie houden. De gehele dag zal de vlaggenwacht worden betrokken door verkenners. Om kwart voor acht 's avonds worden de vlaggen gestreken, waartoe weer alle padvinders verzamelen op het Waagplein. Na het vlagstrijken zullen de St. Joriskampvuren worden gehou den als v/aardig sluitstuk voor de St. Jorisdag. HOOFDINSPECTEUR BIJ DE BELASTINGEN BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit is de heer L Bosch, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks Belastingen alhier, bevorderd tot hoofdinspecteur. Mevrouw en de heer J. P. Kokkes Godijn hebben gisteren op het circuit van Zandvoort de Austin-prys gewon nen. Deze prjjs was beschikbaar gesteld voor de beste prestatie met een Austin en werd betwist door onze stadgenoten en team 159 dr. Stroband en echtgeno te. Met 54,9 seconden versloegen mevr. en de heer Kokkes hun concurrenten. In klasse 2 (11001500 cc) werden zij achtste, terwyi het er lange tyd naar uitzag, dat het Alkmaarse echtpaar ook de prijs voor de gemengde equipe zou winnen. Hun prestatie in de klasse mentsproef werd echter verbeterd door team 263 mevrouw en de heer Verhey van Wijk-Boelstra. In lange rijen stonden op de Wester weg de auto's geparkeerd, die de be langstellenden voor de Centrale Stie renkeuring in de Bergerhout naar Alkmaar hadden gebracht. Zij kwamen uit alle provincies, maar speciaal uit de specifieke veeteeltgebieden als Gronin gen, Friesland en Zuid-Holland, om te zien wat de Noordhollandse boeren in de keuringsring brachten. Het weer was ideaal; de zon speelde vrolijk over de zwart-witte ruggen van de dure heren uit de wereld der run deren, die soms driftig de mooi gekam de staart tegen de slanke schoften sloe gen als het publiek hen begon te ver velen. Achter elkaar paradeerden zij in de ring, de familie Adema natuurlijk rijkelijk vertegenwoordigd. De jury begon vanmorgen met de keuring van de drie-jarige stieren, waarbij Marie's Adema van de Buurt, eigendom van Coöp. Ver. voor Kunstmatige Insemi natie te Uitgeest als hoogste werd ge plaatst. Verschillende autoriteiten uit landbouwkringen gaven van hun be langstelling blijk en de Voorlichtings dienst maakte van het bonte tafereel filmopnamen. In de verschillende rubrieken werden 66 één-jarige, 23 tweejarige en 16 drie jarige eri oudere stieren aangeboden. Hedenmiddag om half drie wordt de geheel vernieuwde banketbakkerij op het Fnidsen 92 van de heer Driesen heropend. De zaak is in minder dan tien dagen grondig veranderd. Zowel het interieur als het exterieur van de winkel zien er als nieuw uit. Van bin nen is de zaak betimmerd met blank eikenhout. Er zijn twee nieuwe ver lichte vitrines en een gebakkast in aangebracht. De aangebrachte etalages worden evenals de zaak zelf door TL- buizen verlicht. Van 1782 af is er in dit pand een bakkerij gevestigd. Als aardige bijzonderheid werd ons medegè'deeld, dat in het jaar 1795 het huis met erf en toebehoren voor f 1500 werden verkocht. De heer Driesen oefent vanaf 1930 hierin het beroep van bakker uit Na de oorlog is de zaak een banket bakkerij geworden. Twee jongens uit Den Helder brach ten hun Paasvacantie door bij hun grootmoeder te Zaandam. Op doorreis naar hun woonplaats hielden zij zich enige tijd op in de lunchr&om van Vroom en Dreesmann te Alkmaar. Al daar verblijvende personen viel het op, dat de jeugdige vacantiegangers dure bestellingen deden. Men waar schuwde de kinderpolitie, die voor het transport van de heren naar de mari- nestad zorg droeg. Het bleek, dat de jongens een groot bedrag aan geld van hun grootmoeder hadden weggenomen, om hun vacantie-uitstapje onvergete lijk te maken. De trekking van de grote loterij „Jeugd van Nederland" heeft thans plaats gevonden. Hier vermelden wij op verzoek gaarne de vier hoofdprij zen. Het Beatrix-huisje viel op no 51331, het eetkamerameublement (Pan der) op no. 140244, de zeilboot op no. 97372 en het linnen-uitzet (188 stuks) op no. 27027. Verder zijn er nog tal van prijzen In onze winkel van de firma Herm. Coster en Zoon is desgewenst de trek- kingslijst ter inzage. De Maskerspelers besloten hun speelseizoen met een pracht opvoering van „De Grote Race", een spel ip drie bedrijven door Doro thy en Campbell Christie, in de vertaling van Caro van Eyck. In een proloog maakt de toeschouwer ken nis met enkele bouwstoffen voor de drie-aoter en ziet hij hoe op Vrijdag 27 Maart, de dag van de courses op Aintree. 's avonds laat Mrs. Babs Coates (vertolkt door To Oldenburg—Van Geemen), terwijl het personeel reeds ter ruste is gegaan, de studeerkamer van haar man Mr. Gerald Coates (welke rol schitterend wferd ge speeld door Jan v.- d. Zwan) komt binnen val len. Men ziet hoe zij zich ontdoet Van haar schoenen, naar de whisky-fles grijpt, op het kamermeisje moppert over het verdwijnen van een spiegeltje uit haar tas, een telefoontje op vangt van Miss Joyce Penrose (Hans van Gulik), dat bestemd was voor haar man, mét Mr. Coates hooglopende ruzie krijgt over het feit, dat zij zelf met eigen wagen naar huis gereden is, wat haar streng verboden is, na dat zij iemand had dood gereden en hoe zij ten slotte als een waanzinnige te keer gaat en haar man te lijf gaat met een briefopener. Dan gaat het licht uit en moet de toeschou wer zijn nieuwsgierigheid bedwingen tot hem in de loop der drie bedrijven alles duidelijk wordt. Al spoedig verneemt hij, dat Mrs. Babs, die tien jaar lang het leven van haar man tot een hel gemaakt had, hem op de avond van 27 Maart te lijf ging, en vocht als een duivelin, waarbij zij kwam te vallen tegen de punt van zijn bureau met het noodlottig gevolg, dat zij de geest gaf en hoe hij haar daarna in haar eigen wagen terug reed naar Liverpool en zelf terugkeerde met de nacht trein. De politie vindt d§ wagen, vermoedt moord en stelt een onderzoek in. Mr. Coates weet van niets en ook zijn omgeving houdt zich van de domme, vooral de trouwe Morton (prachtig vertolkt door Gerard Meyer). Maar Nemesis, de godin der wrekende ge rechtigheid, laat hem niet met rust. Inspecteur Ayling (Chris Meyer) zet zijn nasporingen onvermoeid voort en het zwaard van Damocles blijft als een steeds dreigend gevaar boven het hoofd van Mrs. Coates hangen. De spanning in de zaal stijgt als de politie mannen eindelijk een waardevolle aanwijzing menen te hebben gevonden. Als ook dit op niets uitloopt, dan geven Inspecteur en Sergeant liet op ende spanning valt. Met een hartelijk applaus gaf het publiek uiting aan zijrt waardering voor het gebodene. Dank zij het uitnemende spel van alle me dewerkenden werd deze opvoering een prach tig slot van het scizien '49—*50. in exclusieve dessins en kleuren voor japonnen, rokjes, enz. ongehoord voordelig L. 50 per Meter Lente, vreemdelingen en één kleine stapel kaas, dat was de indruk die men kreeg, als men vanochtend over het in zonlicht badende Waagplein wandelde. De 559 kg wegende stapel van de heer Frans werd reeds spoedig voor f 1.61 verkocht en toen bleven er alleen de vreemdelingen over. Zij blikten om hoog naar de in een houten wambuis gestoken Waagtoren en leverden in het Frans, Duits of Engels onderling com mentaar „Waar is nu de kaasmarkt?" vroeg een Amerikaan ons op het Waag plein. De mededeling dat de markt de volgende week pas begint kon niet ver hinderen dat Alkmaar heel ver in zijn achting zonk. Omstreeks elf uur verspreidden de toeristen zich door de stad. Zij beke ken de Visbanken, de Hekelstraat, net Fnidsen, de Achterdam en stapten bin nen in het Huis met de Kogel. Al zul len ze dan in de States geen verhalen kunnen vertellen over die beroemde kaasmarkt, ze zullen toch met genoegen terugdenken aan de pittoreske straat jes, die aller bewondering hadden. In Woerden waren Woensdag 52 par tyen aangevoerd, le sort f 1.741.78, tweede soort f 1.68f 1.72. De handel was traag. Het voortrekkers-vendel van de H Albertus-Magnus-stam, zal Zondag middag medewerking verlenen, aan het „B. P.-klankbeeld" dat zal worden uitgezonden via de KRO van 15.20 15.45 uur. Dit programma houdt verband met de H. Jorisviering en herdenking van het 40-jarig bestaan der Nederlandse Padvinders. Voor dit keurige voortrekkers-ven del dat door de KRO en het nationaal- hoofdkwartier van de katholieke ver kenners hiertoe is uitgenodigd, is dit een prachtig succes. Op het sportpark te Alkmaar houdt de Paardensportvereniging „Vooruit" aanstaande Zondag voor de tweede maal in dit seizoen grote draverijen. En evenals steeds, wordt ook nu weer een prima programma van vijf langebaan- en een kortebaanwedstrijd geboden. Het grote aantal inschrijvingen (to taal 64) benevens de namen van de meest bekende paarden en pikeurs, ga randeren ook nu weer ritten vol span ning en voor de bezoekers zal dus weer veel te genieten zijn. Bij de Provinciale Staten is ingeko men een adres van het bestuur der Federatie van VWs in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal, houdende verzoek tot deelname tot een bedrag van f S0.000 in het garantiefonds voor de Groot-Noordhollandse tentoonstel ling „Van de Wadden tot het Y", wel ke van 20 Juli—19 Augustus 1950 te Alkmaar zal worden gehouden. NOODVERLICHTING VOOR AUTO'S De firma Jan Anema uit Alkmaar exposeert op de R.A.I. een speciale noodverlichting voor auto's, die in werking gesteld kan worden zodra de gewone verlichting is uitgevallen. De laatste tyd zijn er helaas meerdere malen dodrlqke ongelukken gebeurd, doordat bij auto's de voorgeschreven verlichting weigerde. In Duitsland is de aanwezigheid van een noodverlich ting verplichtend, doch in Nederland is ze nog facultatief. Gaarne vestigen wij de speciale aandacht van onze lezers op de stand van deze Alkmaarse firma. Voor Zondag 28 April ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. Wesseldijk; Woensdagav. half 8 oecu menische avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds. Van Wijk; 5 uur ds. Den Oudsten. Rem. gerei gem., half elf ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.), half elf, ds. Haan. Doopsgz. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis. Gerei kerk, 10 uur prof. Polman; 5 uur ds. Poelman uit Andel. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur evangelist Hofhuis; Ma. 8 uur jeugdbijbelklas in Wilh.school. Oud-kath. kerk, in de Luth. kerk, Oudegracht, half 9 dienst. Herst Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., Zat. jeugdweekend in Nl Doele 5 uur; Zo. idem 3 en 7 uur; Di. half 8 bybelkring Kr. v. Eltenv. eg 22; Do. half 8 evang. samenkomst in Waakt en Bidt, evang. Dammuller. Leger des Heils, Lim- merhoek 40 (William Booth), 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 7 uur openluchtprediking Stenenbrug; 8 uur verlossingssamenkomst; Donder- dagav. 8 uur bijzondere dienst. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg, 10 uur heili gingsdienst; 3 uur ZondagsschooJ; 8 uur verlossingssamenkomst; W.avond 8 uur wijdingsdienst o.l.v. vaandrig Kuipers. Kruisleger (Hekelstraat 9), 10 uur wydingsdienst; 3 u. kindersamenkomst; 8 uur inzegening soldaten; Wo. 7 uur openluchtsamenkomst Stenenbrug; 8 uur openb. samenkomst in de zaal, Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch room), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbyeenkomst. Ver. van spi ritisten Harmonia, half elf morgenwij ding in hotel De Nachtegaal, mevrouw Mulder-Schalekamp van Amsterdam. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur, ds. Kapteln. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Be- kius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Wiersinga van Schagen. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Woensdag 8 uur in Rehoboth, evangelist Dammuller. BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, half 3 prof. Polman v. Alkmaar. Doopsgez. kerk, 10 u. da. Schepman; half 12 Zondagsschool DIRKSHORN, herv. kerk, av. 7 uur ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Telkamp van Bergen, EGMOND AAN ZEE, herv. gem„ 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. Poelman uit Andel; half 5 prof. Pol man. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 en av. 7 uur, dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, elf uur ds. Plug. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. De Hoest van Den Helder. Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur, ds. P. J. de Jong van Amsterdam. Gerei kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9 ds. Poelman uit Andel; 4 uur leesdienst. HEER HUGOWAARD, herv. gem., half 10 ds. Plug. Geref. kerk, half 10 (H.Avondmaal) en half 3 (dankz.), ds. Middelkoop van St. Pancras. KOEDIJK, 10 uur. de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. NIEUWE NIEDORP, doopsgez. kerk, geen dienst. NOORD SCHARWOUDE. geref. kerk, 10 uur (H.Avondmaal) en 4 uur (dank zegging), ds. Donner. OBDAM, av. 7 uur, ds. Brummel- kamp, veldprediker. OUDORP, 10 uur, ds. Den Oudsten. SCHF.RMERHORN Geref. kerk. 10 u, (openb. bel. en voorb. en half 3 ds. Visser. SINT PANCRAS. Geref. kerk, av. 7 uur, ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur ds. Keja. Evangelisatie, 10 uur de heer Koch van Alkmaar. URSEM. 10 uur, ds. Brummelkamp, veldprediker. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Post. ZUID SCHERMER, 2 uur. ds. Keja. N CtTïrm<\r> PRODUCT

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2