LAATSTE NIEUWS Langedijk bouwt 101 woningen Het echtpaar Bakker in het goud Zuidscharwoude krijgt een speeltuin Broek op Langedijk 50 jaar huwelijkstrouw te Noord-Scharwoude Pirn, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Heilo Bergen Z.- en N. Schermer Limmens bloemenweelde Vervolg Stadsnieuws Sleepboot bij Dordrecht aangevaren Bataljon-Worang in Makassar VAN MARSDIEP TOT IJ VRIJDAG 21 APRIL 1950 Het was maar een vlak water waar in de discussies van de gemeenteraad van Langedijk zich gisteravond bewo gen. Het was een en al eensgezindheid wat de klok sloeg. Blijkbaar hadden da vroede vaderen elkander in de on middellijk voorafgaande besloten ver gadering weten te vinden, want de agenda van deze zo belangrijke ver gadering werd met een gedisciplineer de voortvarendheid afgewerkt. Uitge zonderd dan waar het betrof de sub sidiëring van de speeltuinvereniging Zuid-Scharwoude. Waar echter het belangrijke besluit tot woningbouw toen reeds zijn beslag had gekregen, kon de discussie rond de speeltuin vereniging niet meer betekenen dan enige rimpels aan de oppervlakte die met een zekere voortvarendheid door de raad werden glad gestreken. Klokslag half negen opende burge meester H. Schelhaas de vergadering. Van de Commissaris der Koningin was een schrijven ingekomen, waarbij de burgemeester verlof wordt ver leend zich van 627 Mei a.s. buiten de gemeente op te houden. Tijdens de va- cantie van de burgemeester zal wet houder M. Kuiper als loco-burgemees ter fungeren. Naar aanleiding van een schrijven van de bond van Ned. overheidspersoneel werd door de voorzitter opgemerkt dat het ge- meenteperscneel op de nationale feest dag dit jaar de gehele dag vrijaf zal zijn. De kleine voorstellen, welke aller eerst ter tafel kwamen, betroffen in de eerste plaats de toetreding der ge meente als lid van het „Koningin Wilhelminafonds", welke instelling zich ten doel stelt de wetenschap fi nancieel te steunen bij het zich te weer stellen tegen de kanker. Voor gesteld werd lid dezer vereniging te worden tegen een contributie van ll: cent per inwoner. Aldus werd be sloten. Bij het daarop volgende besluit tot onbewoonbaarverklaring van de wo ningen Dorpsstraat 120 en 183 te Zuid- Scharwoude deelde de voorzitter mede dat door het gemeentebestuur in over leg met architect J. M de Jong een lijst wordt samengesteld van woningen die voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen. Na onderzoek zal successievelijk tot onbewoonbaarver klaring worden overgegaan. Plan centrum Hierop werd aan de orde gesteld het voorstel tot het bouwen van 101 wo ningen in het uitbreidingsplan cen trum onder architectuur van de heer J. Roggeveen te Heiloo voor de som van 780.000 en in verband daarmede uit 's rijks kas een jaarlijkse bijdrage van 101 x f 1.30 aan te vragen over eenkomstig de beschikking verminder de bijdragen woningwetbouw 1950. Dit plan, zo zei de voorzitter, is uit de nood geboren. In mijn nieuwjaarsrede heb ik gezegd dat het aantal aanvragen om een woning in deze gemeente 201 bedroeg. Inmiddels is dit tot boven de 225 gestegen. Hier onder bevinden zich 100 urgente ge vallen, waarvan 65 weer zeer urgent zijn. Een handicap bij nieuwbouw ligt meestal in de dure bouw, de materialen en de arbeidskrachten. In deze ge meente zijn echter voldoende arbeids krachten, terwijl ook de materialen geen onoverkomelijke moeilijkheden zullen opleveren. De prijzen laten te wensen over, terwijl toch de huur be taalbaar moet zijn. T.a.v. de particu liere bouw komt er meer uitzicht door de in uitzicht gestelde premieregeling. Voor velen is dit echter een onbereik bare mogelijkheid en daarom hebber, wij als overheid een taak. Al is het voorgestelde plan dan ook niet vol doende, wij gaan er mee in de goede richting. De keuze van de heer Rog- Weinigen bezochten gymnastiekuitvoering Slechts weinf n waren gisteravond samengekomen in de zaal van de heer J. de Boer, waar de tweede gymnas tiekuitvoering werd gegeven. De 27 programma-punten werden in vlot tempo afgewerkt en al spoedig bleek, dat vooral door de dames goed werd geturnd. Het ballet en „Circus Renz" oogstten veel bijval. De oefeningen van de heren aan brug en hoogrek waren nog niet geheel feilloos. Het optreden van de jeugdleden en speciaal hun zang werd door het publiek op hoge prijs gesteld. De leiding van de muziek was bij de heer G. van Twuyveren in goede handen. Naaicursus Maandag 2 Mei zal in het gebouw van gemeentewerken te Broek op Langendijk een aanvang worden ge maakt met een uit zes lessen bestaande naaicursus, welke zal worden gegeven van 1416 30 uur. Daar de kosten van de gehele cursus 2.50 bedragen kun nen deze zeker niet hoog worden ge noemd. Men kan zich voor deze cursus opgeven bij mej. De Roo, Geref. pasto rie, Broek op Langendijk. Aanrijding Gisteravond is bet 6-jarig jongetje van de fam. Winder uit Broek op Lan gendijk aan het Noordeinde door een melkauto van de melkfabriek uit Heer- hugowaard aangereden. Met een zware hersenschudding en een hoofdwond werd het ventje opgenomen Hierbij verleende dr Manjoero geneeskundige hulp. Het kind is ter verpleging opge nomen in het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar. geveen noemde spr. een zeer gelukki ge. Aanvankelijk was een straat min der geprojecteerd. Nu er in het plan een straat méér is opgenomen is het bouwterrein goedkoper geworden. Ei zal ook grond voor particulieren be schikbaar zijn. Reeds zijn hiervoor een drietal aanvragen binnengekomen. De heer K. van Dijk (.PvdA) acht te het plan degelijk en goed opgezet. Zijn fractie stelt zich met volle in stemming achter dit plan en hoopt dat het verwezenlijkt zal worden. De heer P. Volkers (Comm.) kon zich eveneens met het voorstel vereni gen. De huur behoort z.i. met het loon peil in de gemeente in overeenstem ming te zijn. De voorzitter merkte hierbij op dat de huizen zullen worden gebouwd door twee aannemers, elk voor de helft. De huur, welke f 6.zal bedra gen, is weliswaar tamelijk hoog, maar daar staat tegenover dat men goede woningen krijgt, die ook op grotere gezinnen berekend- en altijd in trek zullen blijven. De heer Balder (Prot. chr.) stelde zich met zijn fractie gaarne achter B. en W. Spreker stelde de vraag of de huurprijsberekening niet enigszins ge flatteerd was, waar er voor onderhoud f 48.per jaar per woning was uitge trokken. Ook de voorzitter noemde dit bedrag aan de lage kant. Evenals de administratiekosten zijn deze bedra gen echter vastgesteld naar vaste nor men, die moeten worden nagevolgd, wil de gemeente de nodige goedkeu ring op het plan verkrijgen. De P..K. fractie verklaarde zich ac- coord bij monde van de heer J. Stoop. Het voorstel werd hierop zonder stemming aanvaard. (Morgen hopen wij in een afzonder lijk artikel op het woningbouwplan terug te komen). Vervolgens werd besloten de sluis te Oudkarspel onderhands te verpachten aan de heer H. C. Backhuijs voor de som van f 100 per jaar. De speeltuinvereniging Van de speeltuinvereniging te Zuid- Scharwoude was het verzoek binnen gekomen tot toekenning van een bij drage voor de inrichting van de speel tuin en een jaarlijkse subsidie in het exploitatietekort. Overeenkomstig dit verzoek werd door B. en W. voorge steld het eerste bedrag op f 1000.en het laatste op f 100.— te bepalen. Er is, zo zei de voorziter, in Zuid-Schar woude een tekort aan speelruimte. Dit particulier initiatief verdient derhalve onze steun. Hoewel de vereniging uit protestantse leden bestaat zullen alle kinderen worden toegelaten. De heer Ooyevaar, (Prot. Chr.) hoewel sympathiek staande tegenover deze zaak, achtte subsidiëring in de kosten van inrichting onjuist ten op zichte van andere verenigingen. Hij wil 50% bijdragen in het exploitatietekort. De heer Bruyn (RK) kan zich met het voorstel verenigen. De heer K. van D ij k (P. v.d. A.) was van oordeel dat wanneer de ge meente deze zaak ter hand neemt het haar veel duurder zal komen te staan Hij vindt het een goed voorbeeld. Er zijn meer van deze verenigingen no dig. De heer P. Volkers sloot zich aan bij de heer Van Dijk. De heer J. Heeringa (Prot. Chr.) zeide deze zaak goed gezind te zijn. Hij stelt het particulier initiatief even wel in gebreke. Voor een dorp van 1600 inwoners moet het mogelijk zijn voor een dergelijke zaak het geld bij elkaar te krijgen. De raad moet ook maar eens stimuleren tot een beetje zelfinspanning. Nadat de voorzitter heeft opgemerkt dat redelijkerwijze door de vereniging al het mogelijke is gedaan om het geld bij elkaar te krijgen blijft de heer Heeringa van oordeel dat het bijeen gebrachte bedrag van f 325.z.i. van geen enkele inspanning getuigt. Het voorstel werd hierop aangeno men. Tegen stemden de vier leden van de Prot. Chr. fractie, waarop de heer Heeringa onder hilariteit opmerkte dat hier weer een mooi verkiezingsobject voorhanden lag. Zonder slag of stoot werden hierop nog de volgende voorstellen aanvaard. a. tot het verlenen van medewerking aan de invoering ener nieuwe taalme thode aan de R.K. Meisjesschool te Noord-Scharwoude; b. tot het verlenen van een crediet ten behoeve van de invoering van nieuwe leermethoden aan de O.L. Scholen te Broek op Langendijk en Noord-Scharwoude; c. tot wijziging der gemeentebegro ting 1948 en -rekening 1946; d. tot het vaststellen van voorwaar den bij verstrekking van kapitaal door de gemeente aan het grondbedrijf; e. tot verkoop van grond te Broek op Langendijk (voormalig sluisterrein) aan de heren C. de Groot, J. Slot, Jn. de Groot en Jac. de Groot, zulks in verband met de bouw van een koel huis; f. enige voorstellen tot langlopende leningen voor diverse kapitaalsuitga ven, tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de commis sie van beheer voor het gemeenschap pelijk gasbedrijf en tot garandering van rente en aflossing van de door genoemde commissie te sluiten kas geldlening. Nadat tenslotte door de heer Bruyn nog was gewezen op de slech te afwerking van het schoeiingswerk bij de fa. Kramer en door architect J. M. de Jong de verzekering was gege ven dat dit werk niet zal worden goed gekeurd voor de gebreken afdoende zijn hersteld, werd de vergadering ge sloten. Er zal in ons land wel geen dorp te vin den zijn waar niet en kele mensen wonen die met de dorpsge meenschap geheel zijn samengegroeid. Dat zijn van die mensen die een stuk geschie denis van het dorp vertegenwoordigen. Je kunt vragen wie je- maar wilt, ieder zal dadelijk vertellen waar ze wonen en werken. In Noord-Schar woude is dat b.v. het geval met het echt paar Bakker. Er is wel niemand in het dorp die de helling aan het begin van de ■Hofstraat niet zou weten te vinden, waar sinds mensenheugenis de klop wordt ge hoord van hamer en drevel. Waar een on noemelijk aantal pramen en driekwar ten de helling is op- en afgegaan, waar duizenden stappen liggen van verschil lende tuindersgeneraties. Dat wij dit zo schrijven is ter ge legenheid van het feit dat het Zater dag 22 April 1950 vijftig jaar geleden is dat Gerrit Bakker en Cornelia Bak- ker-Bregman door de ambtenaar van de burgerlijke stand Matthijs Kroon op het raadhuis te Noord-Scharwoude in het huwelijk werden verborden. En het is al enige jaren langer gele den dat de bruid uit Oudorp naar Noord-Scharwoude kwam om in dienst te treden van de familie J H. Keizer. Ze was toen 22 jaar en nog steeds denkt zij met veel genoegen aan de jaren bij deze familie terug. In deze tijd maakte zij met de heer Bakker kennis. Deze had na het overlijden van zijn broer, de heer C. Bakker, op 1 October 1895 de helling overgenomen. Daarvóór behoorde deze helling, die al meer dan 100 jaar oud is, toe aan de heer Piet de Wit, wiens nazaten thans nog hetzelfde bedrijf te Broek op Lan gendijk uitoefenen. Het beeld zou niet volledig zijn wan neer wij hierbij ook niet zouden noe men de naam van Willem Tiel die nu al langer dan 40 jaar de heer Bakker ter zijde heeft gestaan. Op 40-jarige leeftijd kreeg de heer Bakker een ongeluk, waardoor hij zijn werk tijdelijk moest staken. Maar toen hij de teerkwast neerlegde nam hij het schiiderspenseel ter hand en vervaar digde tal van schilderijen, meestal landschappen. Dit is altijd een liefheb berij van de heer Bakker gebleven en zijn schilderstukjes zijn te vinden tot in Silezie en Indonesië toe. Gaarne verdiepte de heer Bakker zich ok in allerlei lectuur waarin hij zijn leven zocht te verrijken. Ijverig en plichtsgetrouw, altijd tot hulp bereid, heeft het echtpaar Bakker zich bij de bevolking een grote ge negenheid verworven. In de oorlogs jaren stond -'e heer Bakker bekend als onkreukbaar en ongenegen tot elke handel die hemzelf zou verrijken, maar zijn medemens zou benadelen. De heer Bakker is thans 77 en zijn vrouw 75 jaar oud. Hoewel ook bij hen met de ouderdom de gebreken niet zijn uitgebleven hopen zij de dag van mor gen toch dankbaar te vieren Aan be langstelling zal het hun zeker niet ont breken. Wij wensen het gouden echt paar een gezegende levensavond toe. Lezingen Frans 't Hoen De heer Frans 't Hoen vervolgde gis teravond zijn cursus met een lezing over 't zien en waarderen van schilde rijen Aan de hand van een serie licht beelden werden verschillende onder werpen onder de loupe genomen. Be handeld werden o.m.: De Cunera-toren te Rhenen, door Saenredam, Tolen. Mulders, Zandleyen en Anton Pieck; de Aankondiging aan Maria: door Fra Angelico, Leonardo da Vinei, Rogier v. d. Weyde en een romantische „mees ter" en de Afname van het Kruis door: Rubens, Dürer en Rembrandt. Ook dit was weer een prachtige avond en we hopen er zo nog vele mee té maken. 52. Pirn, Pam en Pom denken, dat ze in het Luilekkerland van hun Sprookjesboek terechtgekomen zijn, maar zo is het toch niet helemaal! Dit Luilekkerland wordt morgen pas ge opend voor het publiek en de bewa ker moet er voor zorgen, dat er niets vóór die tijd wordt beschadigd. En dus maakt hij elke twee uur een ronde door het grote park. Het is echter a] aardig donker geworden en dus pakt hij zijn zaklantaarn maar vast en kijkt of hij nog goed brandt. „Gelukkig, die is in orde", zegt hij tevreden als het lampje onmiddellijk aanflitst bij het indrukken van het knopje. „En nu maar op pad". Vrolijk stapt hij voor waarts. „Eigenlijk we! een beetje overdreven" praat hij in zichzelf, ter wijl hij langs de stille lanen loopt „Wie zou hier nu de rust komen ver storen, terwijl morgen iedereen er in mag, tenminste iedereen die betalen wil". De arme bewaker moest eens weten Weekoverzicht Langedijker groentenveiiing BROEK OP LANGENDIJK. In de week van 12 tot 19 April kon de prijs van rode kool nog belangrijk stijgen. Geno teerd werd 13 April 35.50 tot 47,60. Op 18 April maakte Noord-Scharwoude 58.50 maximum. Uien werden sporadisch aan gevoerd tegen prijzen die om de 70 lig gen; prei was f 75; sjalotten f 52; rabar ber 13 tot 15; kroten 6; witlof f 37 tot 43. Noordscharwoude noteerde voor lof 1/50, lof 2 bracht 26 tot 36 op. Het bewaarseizoen van de rode kool heeft een bijzonder einde, want ofschoon het nog wel enkele weken zal duren voor de kool geheel is geruimd, kan men wel zeggen dat het gebeurd is. Zaterdag 15 April waren de rode Kool-veilingen zeer spannend: bij elke schuit, die werd geveild, sprong de prijs omhoog. Duits land domineert nog steeds op de markt. Er werd ook nog wat z.g. zakkenkool voor Engeland verladen, hetgeen wel iets bijzonders is, daar Engeland graag tegen lage prijzen inkoopt, vooral wat betreft kool. Voor uien is, bij verkopen buiten de veiling, naar men zegt 1 per kg be steed; op de veiling kon men echter niet hoger komen dan 70 per 100 kg Prei wordt af en toe aangevoerd en gaat dan tegen hoge prijzen van de hand. Een partijtje sjalotten, te Noord Schar- woude aangevoerd, profiteerde van de uienhonger en bracht een goede prijs op. Rabarber gaat maar matig, prijzen van 13 tot 15 cent per kg zijn om deze tijd nog nauwelijks lonend. Witlof ging iets beter dan de vorige week. Het aanhoudende koude weer remt de aanvoer wat en houdt ook de overige groentenprijzen op peil. Voor kroten bleef de handel ongunstig en de prijs vast op zes gulden. Een nieuw Bruno-gebouw? Door de raad van overleg, samenge steld uit vertegenwoordigers van diver se kath. sport- en culturele vereni gingen, welk onder voorzitterschap staat van de heer W. Tamis. waren Dinsdagavond de afgevaardigden van de R.K. verenigingen uitgenodigd in het Brunogebouw om plannen te ont wikkelen tot verbouwing en'of .moder niseren van het Brunogebouw. De heer Tamis gaf een uiteenzetting, waaruit bleek, dat het geen overbodige luxe zou zijn als er een nieuw ontspannings- Irkaal geplaatst werd of het bestaande gebouw gemoderniseerd wordt. De he ren J Robert en Groot meenden dat verandering méér dan nodig is. Beiden stelden voor 'n commissie te benoemen die tot taak zal hebben een plan te maken en tevens de mogelijkheid on der het oog te zien om aan de beno digde financiën te komen. Dit voorstel bleek in goede aarde te vallen. In de commissie namen de he ren Aad Ham, W. Laan. Herm. Groot. A. Borst, Joh. Kueter en A. Koster plaats. Zijn wij goed ingelicht, dan zal een nieuw of verbeterd gebouw alleen tot stand kunnen komen, wanneer de ver enigingen dit financieren. En dat zal een zware opgaaf zijn. zodat wij vermoeden, dat er de eerste jaren nog wel niet veel vande noodzakelijke verbetering zal komen. Burgerlijke stand Geboren: Johannes V., zoon van J. N. Lenting en A. M. Groot - Maria C. J., doch ter van B. van der Peet en K. W. Admiraal. - Josephina A. M., dochter van P. Admiraal en H. A. M. Groenewoud. Ondertrouwd: Martinus J. Bakker en Geertruida Oud. - Nanne Mooij en Grietje Zwaan. Johan Mosies en Josephina M. H. Bisschops. Getrouwd: Hubertus J. Disseldorp en Johanna Liefting. Overleden: Elisabeth Oud, 74 jaar, weduwe van A. Koenis (te Alkmaar). - Eli sabeth J. van Straaten, 55 jaar, weduwe van J. Lief ting (te Alkmaar). Tentoonstelling van werker van Matthieu Wiegman Met betrekking tot de Zaterdag te openen tentoonstelling van werken van de Bergense Kunstschilder Matthieu Wiegman ter gelegen heid van zijn veertigjarig verblijf in Bergen, kunnen we nog het volgende mededelen: Dank zij de goede zorgen van de commissie van voorbereiding, beslaande uit de heren Henk van den Idsert, Nico Berkhout, Jaap Min en G. Diesfeldt sieren 45 kunstwerken uit de laatste jaren (olieverf aquarel, pastel, gouache en tekening) de wanden van de Kunsttempel .,De Rustende Jager" of zijn in portefeuille aanwezig. De officiële opening zal geschieden door de heer A. Roland Holst. Onder meer zullen aanwezig zijn dr. Vroom van het departement van O., K. en W„ mej. Gischlei van O., K. en W. en de heer G. van Vliet, secretaris van de subsidie-commissie. Naar wij vernemen is de Vara.van plan de opening uit te zenden. Alkmaar verleent assistentie bij brand Een van de belangrijkste agendapunten in de Raadsvergadering van Zuid- en Noord- Schermer was de vraag, of men in het ver volg bij brand de Alkmaarse brandweer om assistentie moet verzoeken. De burgemeester, de heer W. J. Driessen, zette uiten dat de kosten hiervan jaarlijks acht cent per inwoner en ten hoogste f 40,- per brand bedragen. De overeenkomst wordttelkens voor de duur van één jaar aangegaan. De Alkmaarse Vrij willige Brandweer is uitgerust met het beste materieel en ze is dag en nacht gereed om uit te rukken. De heer H. Kieft keerde zich tegen het voorstel. Hij achtte de regeling over bodig en de kosten te hoog. De heren F. \Viedijk en W. Schermerhorn verklaarden ech ter een dergelijke regeling wel op prijs te stel len, zodat het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Enige ingekomen stukken werdén voor ken nisgeving aangenomen. Na de rondvraag vergaderde de Raad nog geruime tijd met gesloten deuren. Naar wij vernemen werd besloten het wegdek van het Raadhuis tot aan de Zuiderbrug zo spoedig mogelijk te doen verbeteren. Hierdoor zal het genoemde weggedeelte enige tijd afgesloten moeten worden. Voorts zal de brug vóór de ambtswoning van de bif ge meester, geheel overeenkomstig het ter zake ingediende ont werp, worden vernieuwd. Midden in Kennemerland, gelegen tussen een landelijke omgeving, vindt men als de parel van deze streek het dorpje Limmen, beroemd geworden door zijn prachtige bloembollenvelden Ieder voorjaar, speciaal in de maand April kan men daar genieten van de prachtige bloemenweelde en kleurscha kering die deze plaats ons biedt. Weliswaar niet zo uitgestrekt als de streek tussen Haarlem en Leiden, maar daarom niet minder belangrijk. De velden in Limmen hebben een aparte charme, men wandelt daar als het wa ren tussen de bloemen in. En iedere natuurliefhebber die op de juiste da gen aan Limmen een bezoek brengt doet daar een onvergetelijke indruk op. Bovendien vindt men daar de we reldvermaarde „Hortus Bulborum" waar oude cultuur-variëteiten worden bewaard en beschermd. Het touristen- verkeer neemt in. Limmen jaarlijks toe, maar het plaatsje is geheel in gesteld op het vreemdelingenverkeer. Men vindt daar ruimschoots gelegen heid voor verfrissing, terwijl er vol doende parkeerruimte aanwezig is. Dezer dagen is Limmen weer op zijn mooist maar speciaal Zondag 23 April en de dagen daaraan volgende zullen bij uitstek mooie dagen zijn. Limmen staat voor U klaar, en nodigt U uit. Een bezoek aan deze gemeente kun nen wij ten zeerste aanbevelen Besommingen l|muiden De besommingen van Donderdag waren trawler IJM. 99, f 12.800; stoom trawler f 32.700; loggers IJM. 74, f 4220; KW. 54, f 2675; KW. 189 f 545; IJM. 213, f 215. Prijzen per kilo: heil bot 2.05—1.90; tarbot 1.70—1.55; gr. tong 1.951.80; gr. mid. tong f 1.95 1.80; kl. mid. tong 1.85—1.70; tong I 1.521.48; tong II 1.030.88. Prijzen per vijftig kilo gr. schelvis 36—29; gr mid. tong 40-38; kl. schelvis 47—18; wijting 21—17; gr schol 37; mid. schol 29—22 kl. schol 21—13; bot 14—12; schar 316; verse haring 1410; ma kreel 32—8; zwarte poon 18—16. Prij zen per kilo 125 kilo gr. kabeljauw 1-4272; gr. koolvis 3830; gr. leng 63—59, gr. wolf 71. De aanvoer be droeg 3560 kisten, waarvan 90 mét verse haring. Gestolen accordeons opgespoord De Alkmaarse recherche heeft een zekere S., die de- vermiste accordeon van de heer W. van der Klooster uit De Rijp ontvreemd had, aangèhouden. Het muziekinstrument, dat in Alkmaar verkocht was, is inmiddels opge spoord. S. had zich ook nog schuldig ge maakt - zoals later bleek- aan diefstal van -wee andere aocordeons, die het eigendom waren van de heer N. Molenkamp te Spijker boor en van een Alkmaarse muziekfastromen- tenhandelaar. Deze instrumenten had hij in Vmsterdam verkocht. S, is in arrest gesteld. Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK, 21 April. - 8000 kg witlof: I 43-50 en II 41-43; 1500 kg prei 61. MEDEMBLIK, 18 April 1950: 11800 kg witlof I 43—51; H 30—42: III ïl—29; 20600 kg bieten I 6—610; II 4. Pootaard appelen, Eersteling 1.4#—1.73 per bak. (Ongecorrigeerd) Vrouw en vier kinderen verdronken Op de Oude Maas te Dordrecht is hedenmorgen een sleepboot aangeva ren door een z.g. bardloper, een snel varend vrachtschip. Deze trof de sleepboot dermate, dat zij zwaar werd beschadigd en bijna onmiddellijk zonk. De kapitein sprong van boord en wist zich zwemmende te redden. Zijn vrouw en vier kinderen, die even eens op de boot waren, konden echter niet meer worden gered en verdron ken. De kapitein is totaal overstuur in een ziekenhuis opgenomen. De boot zou nog hedenmorgen worden ge licht. Donderdagmiddag om vier uur zijn eenheden van het bataljon-Worang in vrachtauto's en jeeps de stad Makassar binnengereden. De troepen werden met „Merdeka" begroet. Overal waren de vlaggen uitgestoken. De intocht ver liep geheel zonder incidenten. Reeds vroeg in de ochtend hadden zich op verschillende punten van de stad grote menigten verzameld, om de intocht gade te slaan. Hoe lang de landingen die nog steeds gaande zijn zullen voortduren, is nog niet te zeggen. De politie van de Negara Indonesia Timor partouilleert voortdurend, om te voorkomen, dat kwaadwilligen en provocateurs acties ondernemen. Het territoriale commando van de APRIS en de compagnie-Aziz hebben een overeenkomst gesloten, waarbij de laat ste al haar wapenen uitlevert en zich in haar kazernes terugtrekt. TOCH COMPETITIE VOETBAL Ook Bekerwedstrijden In verband met enige ingelaste ach terstallige bekerwedstrijden voor de derde ronde heeft het KNVB-program- ma voor Zondag vrschillende wijzi gingen ondergaan. De volgende ontmoetingen zijn uit gesteld: Alcm. VictrixZaandijk, Vo- lendamUW, SDWDIO en Zilver meeuwenAlw. Forward. De hiervoor in de plaats vastgestelde bekerwed strijden zijn: ZilvermeeuwenVolen- dam, RK WA—Fortitudo, DIO—Y- Boys, KBV—JOS, SDW—Zaandijk (terrein Zaandijk) en ZouavenDe Ze bra's. Minister Manshoit opent nieuwe M.E.K.O.G. Naar wij vernemen, zal minister Mansholt zich op Woensdag 3 Mei be lasten met de officiële inbedrijfstelling van de nieuwe fabrieken van de MEKOG, het stikstofbindingsbedrijf van de Hoogovens te Velsen. Door de ingebruikneming van deze fabrieken kan Nederland thans volledig voorzien in de behoefte aan stikstof- mestproducten. CHINEES—RUSSISCH VERDRAG GERATIFICEERD De Opperste Sowjet van de Sowjei- Unie en de Nationale Raad van de Chinese Volksrepubliek hebben het RussischChinees verdrag van vriend schap, samenwerking en wederzijdse hulp geratificeerd. Er kwam een wit raafje uit Vo- lendam gevlogen, meldende, dat het tarief voor kraamverpleging aldaar is verlaagd tot ƒ15.— (thans ƒ12.50— ƒ25—). De aanleg van het Westelijk ha venhoofd der nieuwe marinehaven te Den Helder is voor ƒ2.297.600 opge dragen aan de N.'V. Van Hattum Blankenvoort te Beverwijk. Te Zwaag is onder grote belang stelling burgemeester Wiering in het huwelijk getreden. In Juni zal minister In 't Veld te Zaandam de tentoonstelling „Het wo nen in 1950" openen, welke expositie wordt gehouden in zes duplex-wonin- gen, welke gelden als een voorbeeld van sociaal verantwoorde woningbouw voor kleine behuizing. In dezelfde stad is een rederij opgericht, welke tot doel heeft gedurende de zomer maanden boottochten door de Zaan streek te houden. CJ De inspectie der visserijen heeft in verschillende pol ders in de Zaanstreek en omgeving een enorme partij 390.000 stuks snoekbroed uitgezet De gemeente raad van Koog aan de Zaan heeft op nieuw het verzoek behandeld van de Geref. Kerk voor aankoop van een terrein voor de bouw van een nieuwe kerk. Besloten werd het verzoek in te willigen, echter zonder de restric tie, dat een grondruiling moet plaats hebben. EERSTE AMERIKAANSE WAPENEN IN NOORWEGEN Het lossen van de eerste lading Amerikaanse wapenen voor Noor wegen in de na en van Oslo is zon der incidenten verlopen. De aankomst van het-Amerikaanse schip „Mormac- dale" was geheim gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5