Woensdag staat of valt Labour Kort Bestek Vooruitzichten voor de Bioscopen zijn somber Er bestaat dreiging met aggressie Enorme drukte in de bollenstreek Maandag 24 April 1950 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 147e Jaargaag No. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN ,,To be or not to be?'' Een nederlaag over de begroting zou Attlee doen aftreden Zijn ervliegendeschotels „MARTIEN" GELICHT Levenslang voor twee Bulgaren Dean Acheson spreekt ernstige woorden De wederopbouw op onze posizegels VONNISSEN IN PROCES TE PRAAG File auto's van acht kilometer 2 Vliegtuigongelukken Communisten bezetten Hoihow Nieuw ontwerp verdrag inzake uitlevering HIRSCHFELD BLIJFT Drummond wil N.-Atlan- tische politieke raad. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct p. mm. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. (Van onze correspondent te Londen) Het lot der Labourregering zal Woens dag aan een zijden draad hangen, wan neer de Conservatieven, vrijwel zeker gesteund door de Liberalen, hun stem men tegen twee punten der door Cripps ingediende begroting zullen uitbrengen. Het staat thans vast, dat de oppositie zal trachten de regering ten val te brengen over de verhoging van de ben zineprijs en de nieuwe weeldebelasting op vrachtauto's. De eerste werd Dinsdag j.L met negen pennies verhoogd tot de ongekend hoge prijs van drie shilling (f 1.50) per gallon (ongeveer vjer liter), terwijl de aankoopprijs van vrachtauto's met 33 en een derde procent belast werd. De stemming op de begroting, die Woensdag zal plaats vinden zal defini tief 't karakter dragen van 'n motie van vertrouwen. Een stemoverwinning van de Oppositie op één of beide dezer punten zal Labour's val ten gevolge hebben en het is inderdaad niet uitge sloten, dat de regering verslagen zal worden. Theoretisch heeft Labour wel iswaar een meerderheid van zes stem men over de gecombineerde sterkte der Conservatieven en Liberalen (311 tegen 805), maar in de praktijk zal alles ervan afhangen in hoeverre de Labour en Oppositiewhips er die dag in zullen slagen hun eventuele zieke partijleden en dat zijn er aan beide kanten door gaans een half dozijn desnoods per ambulance naar het Lagerhuis te trans porteren. Twee wegen. INGEVAL van een nederlaag over de begroting staan er voor de regering drie wegen open. De eerste en meest traditioneel waarschijnlijke weg zou Zijn, dat Attlee de nederlaag van zijn regering zonder meer zou accepteren en hij de koning diezelfde dag nog zou verzoeken het parlement te ontbinden, hetgeen onmiddellijke nieuwe verkie zingen zou inhouden. Een tweede mogelijkheid is, dat de regering de volgende dag, Donderdag dus, een directe formele motie van vertrouwen zou kunnen indienen, het geen bij een nieuwe stemming de be slissing van het Huis nog in een pre caire Labouroverwinning zou kunnen omzetten. Dit zou bijv. kunnen gebeu ren door het terugbrabbelen en het zich dan onthouden van stemming van een kleine groep Conservatieven, die het opknappen van de huidige indus triële onrust voorlopig liever aan La bour zouden willen overlaten. De derde mogelijkheid die aan de re gering zou openstaan, en waar het me rendeel der Conservatieven heimelijk op hoopt, is dat Attlee na zijn even tuele nederlaag Woensdag zijn ontslag aan de koning zou aanbieden zonder de ontbinding van het parlement aan te raden, in welk geval de koning onmid dellijk aan Churchill zou kunnen ver zoeken een nieuwe regering te vormen Deze eventuele uitweg wordt, ingeval van een Labournederlaag Woensdag, inmiddels ook wenselijk geacht door een vrij grote groep Labourleden. Deze laatsten gaan hierbij van het vrij logi sche standpunt uit, dat een op dergelij ke wijze door Churchill te vormen Con servatieve regering, die noodzakelijker wijze een minderheidsregering moet zijn, daar een coalitie voor Labour on aanvaardbaar is, het zelfs met liberale steun onmogelijk langer dan enkele maanden zou kunnen bolwerken, we gens Labours totale meerderheid van 6 stemmen in het Huis. De algemene verkiezingen, die na het falen van Churchills minderheidsregering zouden moeten volgen, zouden Labour hierdoor weer in een psychologisch voordeel geplaatst zien. De alles beslissende stemming op ge noemde twee punten der begroting zal Woensdagmiddag even na half vier aan vangen. Zo precair is de positie der regering, dat haar overwinning of ne derlaag zelfs wel beslist zou kunnen worden door de tijdige aankomst in het Lagerhuis die middag van de overwin naar van de tussentijdse parlementaire verkiezing, die morgen te West Dum bartonshire, in Schotland gehouden wordt. Het resultaat hiervan zal Woens dag omstreeks lunchtijd bekend zijn en de Labourwhips zowel als de Con servatieven hebben reeds een char ter-vliegtuig klaar staan om de win nende Lagerhuiseandidaat hals over kop van Schotland naar Londen te vliegen, een vliegtijd van anderhalf uur! Daar de kritieke begrotings stemming kort na half vier plaats vindt, zal de winnaar precies drie uur tijd hebben om per vliegtuig en auto naar Westminster te jachten, in een kwartier trjds tot Lagerhuislid inge zworen te worden en dan door te hol len naar de dtemlobbies, waar z stem mogelijk de doorslag zal kun nen geven in Labours begrotingscri sis. De bewuste candidaten die om deze vliegende zetel slag zullen leve ren zijn Tom Steele (Labour) en Commander A. Allen (Conservatief). Tijdens de recente afgelopen algeme ne verkiezingen won A. Mackinlay (Labour) de zetel met een geringe meerderheid van 613 stemmen. Zijn dood enkele weken geleden noodzaak te deze tussentijdse verkiezing. Sedert 1946 zijn de recettes der bios copen over het gehele land met ruim 30 procent gedaald en op grond van de ervaring van het eerste kwartaal van dit jaar zal in 1950 een verdere daling tot ca 40 procent optreden. Aldus blijkt uit het jaarverslag van de Ne derlandse Bioscoopbond. De onmoge lijkheid besprekend bij de huidige ho ge vermakelijkheidsbelasting en de da lende ontvangsten een aanpassing te verkrijgen bij de gestegen kostenindex, concludeert het verslag, dat een ver laging van de extra lasten op het film- en bioscoopbedrijf de enige uit komst zal blijken te zijn, wil de winst gevendheid gehandhaafd worden. Hond voedt konijntjes De hond van de heer C. J. Kui pers te Obdam moest zijn vier jongen missen. Terzelfder tijd maakte de dood van een moeder- konijn zeven weesjes. Men vond een oplossing: de families werden bij elkaar gevoegd, en zo verzorgt de hond thans wonderwel zeven jonge konijntjes, al worden deze dan ook met de fles bij gevoed. De programma's bestonden in 1949, gerekend naar het land van oorsprong der hoofdfilms, voor 72 procent uit Amerikaanse, 11 procent Engelse, ruim 3 procent Franse en 2 procent Neder landse films. De overige landen lever den ruim 11 procent van het bioscoop- pramma. Op 1 Januari telde ons land 488 in bedrijf zijnde bioscopen. De heer Palar wordt op 25 April op Schiphol verwacht. Hij zal op 29 April naar Praag reizen. Het raadsel der vliegende schotels schijnt een stap nader tot zijn oplos sing te komen. Een Oostenrijkse vlieg tuigbouwer, Erich Meindl, heeft n.l. verklaard, dat zijn collega Doblhoff tijdens de oorlog is begonnen met de vervaardiging van een vliegende scho tel, die een geheim wapen van Hitier zou wordenHierbij was reeds het principe der straalaandrijving toege past. Doblhoff werkt thans in de VS voor de Amerikaanse regering. Meindl is ervan overtuigd, dat de vliegende schotels, die in de laatste tijd in Ame rika en Mexico zijn gesignaleerd, het werk van Doblhoff zijn. Lijken zijn geborgen Zaterdag is de „Martien", het motor sleepbootje dat bij Dordrecht door een snelvarend motorvrachtschip is over varen, gelicht. Leden van de water- pölitié brachten de stoffelijke over schotten van de moeder en de vier kin deren aan boord van een politieboot, waarvan de vlag onmiddellijk halfstok ging. De boot voer naar Dordrecht, waar de lijken naar een ziekenhuis werden gebracht. Mevrouw Van de Veewijk en haar kinderen zullen in 's-Hertogenbosch worden begraven. Een Bulgaars volksgerechtshof te Coma Djoemaya in Macedonië heeft twee Bulgaren, Assen Georghief en Petre Metef, tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. Zij waren er van beschuldigd 'n samenzwering te heb ben beraamd om Joego-Slavie Bul- gaars-Macedonie te helpen annexeren. In 1949 verlieten 63 honden de opleidingsschool van het Nederlandsch geleidehondenfonds te Amsterdam, te gen 52 honden in 1948. Onder deze 63 honden waren er vier bestemd voor oorlogsblinden. J\EAN ACHESON, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft in een toespraak tot de Amerikaanse Vereniging van dagbladredacteuren ver klaard, dat iedere poging om met de Sowjetunie tot een goede verstandhouding te komen gedwarsboomd wordt door een reële en op het ogenblik bestaande bedreiging met aggressie. Overeenstemming met de Sowjetunie of een poging hiertoe te komen kan niet bestaan, wanneer de gedachte aan aggressie niet uit de wereld wordt beholpen, aldus Acheson. „En dat woord aggressie betekent niet alleen militaire aanval, maar ook propaganda-oorlogvoering en de ge heime ondermijning van vrije landen van binnen uit". Acheson noemde zes programmapun ten, waarmee de Verenigde Staten de strijd tegen de bedreiging hebben opge- romen: Een brandend en strijdvaardig geloof Deskundigen der Ver. Naties gaan naar Djakarta Het Secretariaat der Verenigde Na ties heeft medegedeeld, dat de secreta ris-generaal in antwoord op een ver zoek van de Indonesische regering heeft toegestemd, dat een kleine groep deskundigen voor het instellen van een onderzoek zal worden samengesteld. Haar taak zal zijn: in overleg met de Indonesische regering een werkpro gramma voor een missie der V. N. voor technische bijstand op te stellen en ge specialiseerde agentschappen aan te wijzen. Voorts: in overleg met de Indo nesische autoriteiten na te gaan op welk gebied directe bijstand van des kundigen gewenst zou zijn. Dr. Ansgar Rosenberg (van Zweedse nationaliteit), die speciaal assistent bij de V. N. en assistent-secretaris-gene raai voor economische aangelegenheden is. werd aangewezen als hoofd van de ze groep. Volgens het Belgradose blad „Po- litika" gaat door Albanië een nieuwe golf van politieke arrestaties. Nu in deze maanden de Nederlander zich bezint op at in de afgelopen vijf jaren tot stand is gebracht in de we deropbouw 1945—1950 zullen ook de zomerzegels 1950 hiervan getuigen. De afbeeldingen der zegels, die van 2 Mei t.m. 30 Juni verkrijgbaar zullen zijn, tonen, in chronologische volgorde, wat er onmiddellijk na de bevrijding, tot stand moest worden gebracht en werd gebracht. De waarden, kleuren en voorstellin gen der zegels zijn de volgende: a. 2+2 cent, roodachtig bruin, fragment van het monument ter herdenking van het PTT-verzet; b. 4+2 cent, groen, dijk werker in actie; c. 5+3 cent, grijs, bouwwerk in Rotterdam; d. 6+4 cent, paars, moderne oogstmachine met Weerbericht Verwachting, geldig tot Dinsdag avond: Half tot zwaar bewolkt met nu en dan buien. In het Oosten van het land aanvankelijk nog zwakke veranderlijke wind, overi gens matige tot krachtige wind tussen West en Noord Koud weer. DINSDAG: Zon op 5.23. onder 19.54. Maan op 10.45, onder 3.08 (E.K.) tractor in de Wierii.germeer; e. 10+5 cent, blauwachtig grijs, brugboog op weg naar de plaats van bestemming (herstel spoorwegbrug aan de Moer dijk); f 20+5cent, blauw, motorschip (herstel van de binnenscheepvaart). Voor de eerste maal zullen ter ge legenheid van de uitgifte van de zo merzegels 1950, deze zegels, gehecht op daarvoor bestemde, in de handel ver krijgbare omslagen (z.g. first-day co vers) op de eerste dag van uitgifte, 2 Mei 1950, door de philatelistische dienst van het hoofdbestuur der PTT van een afdruk van een bijzonder stempel (met het inschrift „eerste dag van uitgifte") worden voorzien. Op die omslagen mogen uitsluitend één of meer zomer zegels zijn gehecht. in de vrijheid; de verbreiding van dat geloof; de organisatie van een sterke verdediging; de economische weder opleving van de vrije wereld; nog nau wer samenwerking tussen de vrije lan den via de bestaande organisaties en zo nodig via nieuwe organisaties. En ten slotte: Het voortzetten van de pogingen, een gemeenschappelijke basis voor cvereenstemming te vinden geen volmaakte of eeuwigdurende overeen- komst, maar tenminste een betere rege ling om in groter veiligheid samen te leven. Het Tsjechoslowaakse staatsge- rechtshof heeft Jaromir Nechanskyen Veleslav Wahl, de voornaamste aange klaagden in het proces tegen zes Tsjecho-Slowaken, die van spionnage en verraad werden beschuldigd, ter dood veroordeeld. Milos Sprysl werd tot levenslange dwangarbeid, Jan Dohnalek, mej. Zdenka Vackova en Karei Lorys tot resp. 20, 18 en 25 jaar dwangarbeid veroordeeld. |"\e Landsberg Allee in de Sowjet- sector van Berlijn is Zaterdag her doopt in Lenin-allee, ter gelegenheid van het feit, dat Lenin tachtig jaar ge leden werd geboren. Duizenden inwo ners van Oost-Berlijn waren in de allee samèngestroo.nd. De rest bleef thuis. O Een meneer, die in een winkel in Amsterdam een gouden polshorloge kwam kopen, en met een cheque be taalde, stond de volgende dag weer voor de toonbank met de mededeling: „Uw horloge deugt niet", „Uw cheque ook niet" zei de winkelbediende dood leuk. De klant bepeinst nu op het bu reau van de Warmoesstraat, hoe ze dat zo gauw wisten. In Columbia, in South Carolina, maakte een sloper een autotochtje. De man had een vrije dag. Hij raakte van de weg, vernielde de waranda van een huis, reed dwars door een hek en kwam tegen het bor des van een andere woning tot staan. Alles vanwege die vrije dag. Je hebt mensen, die altijd moeten werken Volgens radio-Tokio hebben in 1949 18.421 Japanners zelfmoord gepleegd. Dat is tien procent meer dan het jaar daarvoor. In Philadelphia heeft het publiek in grote getale een bezoek ge bracht aan een spaarbank, om daar het bedrag van 1 millioen dollar in munten en bankpapier te zien uitge stald. En niemand had gedacht, dat dat zóveel geld zou zijn. Een idee voor de heer Lieftinck? werd voor dat feit in Philadelphia ge- geraakt. En toch meneer Padersky arresteerd. Nogal zo'n mooi verhaal IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIINIIIUIIIIIII MMMMM ujt het jan(j van ong ajjer ome gam gy Fanier is in Parijs gearres- een roofoverval op een kruideniers- omdat-ie uit een klokkenwin- wmkel ln Manhattan is het de dochter pharles teerd. kei, na de ruit te hebben ingeslagen, zes wekkers gapte. Waarom? „Ik kan 's morgens zo moeilijk opstaan" zei hij tegen de gendarmes. De eerste maan den zullen zij daar wel voor zorgen. D Het communistische blad „Neues Leben" is voor veertien dagen verboden door de Franse commissaris voor de Rijn palts, omdat het blad anti-Brits was. Poker is en blijft een gokspel. Met vijftig procent kans. Je wint, of je ver liest. Maar dat is nog geen reden, om een heel huis in brand te steken, als je daarin je geld met pokeren bent kwijt Mijn chique was tenminste ichtl des huizes gelukt, de onverlaten in be dwang te houden met een revolver. De volgende dag werd zij zelf gepakt, om dat het pistool uit een politiebureau ge stolen was en zij geen vergunning voor wapenen bezat. Een pistool, dat een boemerang werdBeeston Regis ligt in Engeland En het heeft een kerk, die op het uiterste randje van de (steile) kust staat. Nu gaat de bevol king een fonds vormen, om de kerk te verplaatsen, vóór de zee haar zal ver zwelgen, Erosie-deskundigen hebben uitgerekend, dat dat in 2192 het geval zal zijn. Kunnen ze op hun gemak sparen! £)e vrouwelijke politiebeambte Sylvia di Renzo in Rome, riep de hulp van haar mannelijke collega's In, omdat men haar, toen ze bij de kapster zat. haar papieren en haar fluit had ontsto len. De dieven schijnt daar niets heilig te zijn. Een meer nabij Boston, met een Indiaanse naam, wordt leegge pompt, in verband met waterwerken Toen de klerk de stukken in orde had, vroeg hij vervroegd pensioen aan. Het meer heet namelijk: Chargoggagog- manchauggagoogchauburamangamaug. Onder overweldigende belangstelling, ook van buitenlandse zijde, is Zater- middag het grote bloemencorso gehouden, dat georganiseerd werd door het comité uit de bloembollenstreek, gevormd door de gemeenten Lisse, HUlegom. en Sassenheim Een smaakvol detail uit de optocht: romantiek uit de oude tijd gepaard aan kleurige en fleurige bloemenweelde uit het heden. Een onafgebroken reeks auto's en een stroom van fietsers zijn gisteren door de bollenstreek getrokken en hebben zich voor een belangrijk deel geconcentreerd rond „De Keukenhof" te Lisse. Het aantal bezoekers aan deze bloemententoonstelling werd al leen al op 50.000 geschat. Dat een massaal bezoek, als op deze Bollen- Zondag tot verkeersopstoppingen moest leiden, laat zich gemakkelijk begrijpen. Een stremming te Lisse ver oorzaakte op een gegeven moment een acht kilometer lange aaneenge sloten rij auto's van Bcnnebroek tot Lisse. Een afstand van vier kilometer kon vaak eerst in twee uur afgelegd worden. Overal op de wegen moest stap voets gereden worden en menige au tomobilist zal zich geërgerd hebben aan de gebrekkige verkeersregeling, of aan het onbehoorlijke optreden van collega's. De prachtige bollenvelden en de bloemenweelde op „De Keu kenhof" maakten echter veel goed en het bijzonder grote aantal wielrijders, versierd met slingers, gaven aan het geheel de echte „ouderwetse" sfeer. Voor de Noord-Zuidhollandse Ver voersmaatschappij is deze Bollen- Beide piloten gedood Een Spitfire is Zaterdagavond bij een oefenvlucht te Banbridge in En geland te pletter gevallen. De piloot werd gedood. Dit is het tweede vlieg ongeval, dat Zaterdag in Groot-Brit- tannie heeft plaatsgehad. Bij Henley in de streek van Londen is een Sea- fire-toestel van de marine-luchtmacht beschadigd. De piloot werd eveneens gedood. Geallieerden verwierpen de Duitse belastingwet De geallieerde hoge commissie in West-Duitsland verklaart in een brief aan bondskanselier Adenauer, dat de nieuwe Duitse belastingwet, die zij voorlopig verwierp, de overeenkomst over economische samenwerking tussen de Westduitse republiek en Amerika schendt. Vooraanstaande leden van de Duitse regering hebben krachtige cri- tiek geoefend op de verwerping van deze wet, die de Duitse belastingplich tigen tot 30 pet. vermindering van be lasting gebracht zou hebben. De geallieerde commissie is van oor deel, dat het aannemen van de wet er toe zou leiden, dat Duitsland meer hulp van het buitenland nodig heeft, en de vraag naar deviezen zou vergroten. Nadat de communistische Chinese troepen Vrijdag een geslaagde landing hadden ondernomen op Hainan, de be langrijkste basis voor de nationalisti sche blokkade van China, zijn zij er Zaterdag in geslaagd, op te dringen naar Hoihow, de hoofdstad van het eiland. Na zware gevechten bereikten zij de stad. In de buitenwijken hebben zij nog felle strijd geleverd. Zondag morgen vroeg is te Hongkong bericht ontvangen, dat de rode troepen de stad waren binnengetrokken en geen tegenstand meer ontmoetten De invasietroepen ondervonden gro te steun van 50.000 man guerillastrij ders, die zich reeds in het bergachtige middendeel van het eiland ophielden De communisten zullen door de be zetting van Hainan hun strategische positie in Oost-Azie aanizenlijk verbe teren Het eiland heeft bij de verove ring van Indo-China en Malakka door Japan zeer goede diensten bewezen. Zondag de drukste dag geweest sinda autobussen de „blauwe tram" hebben vervangen. Alle bussen, ongeveer 150 in getal, de reservebussen inbegrepen, waren in bedrijf. Ondanks alle pogin gen is men er niet in geslaagd zonder vertraging te rijden, doordat er overal onderweg grote verkeersopstoppingen waren. In Lisse en Hillegom hebben reizigers vier uur op een bus moeten wachten. Oude Hillegommers beweer den, dat dit de drukste Bollen- Zondag was, die zij ooit hebben mee gemaakt. Ernstige- ongelukken zijnnie* voorgekomen. De Benelux-studiecommissie tot een making van het recht heeft een drie zijdig uitleveringsverdrag ontworpen, waarin o.m. is vastgelegd, dat niet langer de regeringen der landen, doch de rechter over uitlevering van mis dadigers zal beslissen. Verzoeken om uitlevering zullen niet meer langs di plomatieke weg worden overgebracht; indien deze ontwerp-tekst wet wordt, Naar aanleiding van een in een dag blad verschenen bericht als zou dr. Hirschfeld, de Hoge Commissaris in Indonesië, binnenkort aftreden, omdat hij niet bereid zou zijn de verdere verantwoording voor de ontwikkeling te dragen, kan worden medegedeeld, dat dit bericht van officiële zijde cate gorisch wordt tegengesproken. Dr. Hirschfeld zal binnenkort naar Nederland komen ten einde gedurende enkele dagen met de regering bespre kingen te voeren. Na afloop van deze besprekingen keert hij naar Djakarta terug. De instelling van een soort „Noord- atlantische Politieke Raad" die de fa- spanningen van de Verenigde Staten en van hun geaillieerden in de koude oorlog moet steunen, is Zaterdag voor gesteld door Roscoe Drummond, direo- teur van de voorlichtingsdienst van de ECA, in een door hem voor de verent- ging van Amerikaanse dagbladdirec teuren gehouden rede. Volgens Drummond moet deee „Noordatlantische Politieke Raad" ver antwoordelijkheden op zich nemen, die in de Verenigde Naties, als gevolg van de Sowjetrussische veto's, niet tot uit drukking kunnen worden gebracht. VIERDUIZEND GEGADIGDEN VOOR BOERDERIJEN IN N.O. POLDER Voor de verpachting van boerderijen in de Noordoostpolder blijkt zeer grote belangstelling te bestaan. Er kwamen ni 3951 aanvragen binnen. Daarvan uit Groningen 11.4 pet.. Friesland 9.2 pet., Drenthe 7,3 pet., Overijsel 13,3 pet, Gel derland 5,1 pet., Utrecht 2,1 pet., Noord- Holland 13,9 pet., Zuid-Holland 7,6 pot,. Zeeland 7,6 pet., Noord-Brabant 9,6 pet., Limburg 0,6 pet. en de Noord-Oostpol der 14,3 pet. Eén aanvrage kwam uit Frankrijk. ISRAEL TWEE JAAR ONAFHANKELIJK. Ter gelegenheid van de tweede ver jaardag van Israels onafhankelijkheid hebben in het afgelopen weekeind» overal in het land feestelijkheden plaats gehad. Onder meer speelde beroemde violist Jehudi Menuhin de nederzettingen van Galilea. In de straten van Haifa werd go- danst en er werden gratis filmvoor stellingen gegeven In Jeruzalem is "n parade gehouden de in Een „belangrijke Egyptische per soonlijkheid" heeft de berichten te gengesproken, dat koning Faroek 6 Mei in het huwelijk zou treden.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1